PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνικος καταλογος οτε, παλιος



teodgeor
19-10-10, 12:32
Παλιοτερα θυμαμαι αν δεν κανω λαθος υπηρχε ο τηλ.καταλογος του οτε σε download μορφη, μηπως υπαρχει καπου να τον βρω ή να τον εχει καποιος? γιατι αυτος που ψαχνω ειναι σε αλλη εταιρια τωρα και δεν μπορω να τον βρω

Seitman
19-10-10, 12:53
Και γιατί δεν χρησιμοποιείς τον on-line (http://www.whitepages.gr/gr/) τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ?

teodgeor
19-10-10, 12:56
Και γιατί δεν χρησιμοποιείς τον on-line (http://www.whitepages.gr/gr/) τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ?

Αν δεν εισαι στο οτε σε βγαζουν απο τον τηλεφωνικο καταλογο

johnsruro
20-10-10, 16:39
Αυτό δε το ήξερα. Δηλαδή στο 11888 δε έχουν το τήλ κάποιου αν είναι σε άλλο πάροχο? Τα άλλα τηλεφωνικά κέντρα πχ, 11880 τους έχουν όλους? Δεν είναι λίγο κουλό αυτό?

iLLiCiT
20-10-10, 18:22
Κάτι είχα ακούσει πώς το να σε αφαιρέσουν από το τηλεφωνικό κατάλογο είναι παράνομο. Το να σε αφαιρέσουν από το Site είναι όμως δικαίωμα τους.
Θυμάμαι όταν είχα φύγει από OTE σε Forthnet ένα φεγγάρι, μου είχε χρεώσει ο ΟΤΕ 1,5Ε για εγγραφή στον τηλεφωνικό κατάλογο.

stMike
20-10-10, 19:52
Μα όταν ψάχνεις ένα τηλέφωνο και καλέις μια τέτοια υπηρεσία πως γινεται να ξέρεις τι πάροχο έχει ο άλλος, εδώ δε ξέρεις το τηλέφωνο του. Είναι κρίμα γιατί αν συμβαίνει αυτό χαλάει η ποιότητα της υπηρεσίας του καταλόγου. Επίσης αν έχει κατάστημα κάποιος και ψάχνουν να τον βρουν από κατάλογο πάλι δεν είναι άδικο να μην τον βρίσκεις. Δηλαδή τελικά θίγεται ο τελείος απλός επαγγελματίας που δεν έχει πχ γνωστό site να τον βρεις. Κρίμα :down:

sdikr
20-10-10, 20:27
Μα όταν ψάχνεις ένα τηλέφωνο και καλέις μια τέτοια υπηρεσία πως γινεται να ξέρεις τι πάροχο έχει ο άλλος, εδώ δε ξέρεις το τηλέφωνο του. Είναι κρίμα γιατί αν συμβαίνει αυτό χαλάει η ποιότητα της υπηρεσίας του καταλόγου. Επίσης αν έχει κατάστημα κάποιος και ψάχνουν να τον βρουν από κατάλογο πάλι δεν είναι άδικο να μην τον βρίσκεις. Δηλαδή τελικά θίγεται ο τελείος απλός επαγγελματίας που δεν έχει πχ γνωστό site να τον βρεις. Κρίμα :down:

ο ενιαίος τηλεφωνικός κατάλογος υπάρχει σε έντυπη μορφή, είναι και δωρεάν
Αλήθεια η άλλοι γιατί δεν κάνουν δικά τους Online;

iLLiCiT
21-10-10, 12:27
ο ενιαίος τηλεφωνικός κατάλογος υπάρχει σε έντυπη μορφή, είναι και δωρεάν
Αλήθεια η άλλοι γιατί δεν κάνουν δικά τους Online;

Και τα 11880 11821 κτλπ κλέφτες θα γίνουν μετά;; :p
Λογικά τα φράγκα που παίρνουν από αυτές τις εταιρίες για τους καταλόγους τους τους συμφέρει περισσότερο από μια free online υπηρεσία.

Εξάλλου αν εγώ ψάχνω τον "Παπαδόπουλο Γιάννη" στην Αθήνα, σε ποια online υπηρεσία από όλες "HOL,FORTHNET,OTE κλπ" υπηρεσίες θα πρέπει να ψάξω; Μυρίζομαι meta-search engines :)

goku
21-10-10, 12:35
Το έχω ελέγξει εγώ προσωπικά. Στον Online τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ θα βρεις ΜΟΝΟ τηλέφωνα του ΟΤΕ, δηλαδή αν κάποιος είναι σε άλλη εταιρία δεν θα τον εμφανίσει. Τώρα από τους 5ψήφιους αριθμούς, κάποιοι χρησιμοποιούν πάλι ΜΟΝΟ τον κατάλογο του ΟΤΕ και κάποιοι άλλοι χρησιμοποιούν ΟΛΟΥΣ τους καταλόγους. Τελικά πήρα σε 2-3 5ψήφια και ήταν όλα, εκτός του τελευταίου που κάλεσα, με τον κατάλογο του ΟΤΕ. Το τελευταίο που πήρα το πέτυχα αυτό με τον ενοποιημένο κατάλογο. Συγκεκριμένα αυτό το νούμερο είναι το 11850. Μπορείς να δεις και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=397078) το θέμα που είχα ανοίξει. Τώρα online από όσο ξέρω υπάρχει μόνο ο κατάλογος του ΟΤΕ, δεν υπάρχει ο εννοποιημένος ή έστω κάποιας εταιρίας απομονωμένα.

stMike
21-10-10, 21:32
ο ενιαίος τηλεφωνικός κατάλογος υπάρχει σε έντυπη μορφή, είναι και δωρεάν

Ποιο έντυπο κατάλογο ρε συ sdikr . Έλεος δηλαδή , η πρότασή σου είναι κάθε σπίτι να πάρει ένα τεράστιο άχρηστο βιβλίο . Τηλέφωνα έχουμε, internet έχουμε, η λύση είναι το βιβλίο... Φιλικά στο λέω


Αλήθεια η άλλοι γιατί δεν κάνουν δικά τους Online;

Μήπως έχουνε κόντρα (http://www.youtube.com/watch?v=EOtxqbOdxaA)
:rofl:

sdikr
21-10-10, 21:34
Ποιο έντυπο κατάλογο ρε συ sdikr . Έλεος δηλαδή , η πρότασή σου είναι κάθε σπίτι να πάρει ένα τεράστιο άχρηστο βιβλίο . Τηλέφωνα έχουμε, internet έχουμε, η λύση είναι το βιβλίο... Φιλικά στο λέω



Μήπως έχουνε κόντρα (http://www.youtube.com/watch?v=EOtxqbOdxaA)
:rofl:

η πρόταση μου είναι αν θέλουν να παρέχουν υπηρεσία Online καταλόγου οι άλλοι ας το κάνουν, αλλιώς υπάρχει ο έντυπος

johnsruro
22-10-10, 15:15
Με λίγα λόγια αν είχαν όλοι από ένα Online κατάλογο, κι εσύ ψάχνεις κάποιο Γιάννη Παπαδόπουλο, θα πρέπει να μπείς στον ονλινε κατάλογο του καθενός και να ψάξεις (10 διαφορετικά site) αλλιώς χαρτούρα με γράμματα ψείρες που δε τα βλέπουνε όυτε αυτοί που δε φοράνε γυαλιά. Λογικό.α

iLLiCiT
24-10-10, 23:53
Τα 118χχ έκαναν αυτό ακριβώς το πράγμα. "Εκμεταλλεύτηκαν" την ανάγκη που προέκυψε από τους εναλλακτικούς παρόχους και προσέφεραν μια υπηρεσία. Εγώ απορώ που υπάρχει ακόμα το whitepages.gr
και δεν το έχει κλείσει ο ΟΤΕ για να αυξήσει τα έσοδα του στο 11888

nmavro73
25-10-10, 08:13
Τα 118χχ έκαναν αυτό ακριβώς το πράγμα. "Εκμεταλλεύτηκαν" την ανάγκη που προέκυψε από τους εναλλακτικούς παρόχους και προσέφεραν μια υπηρεσία. Εγώ απορώ που υπάρχει ακόμα το whitepages.gr
και δεν το έχει κλείσει ο ΟΤΕ για να αυξήσει τα έσοδα του στο 11888
Γιατί δεν θα ήταν σωστή επιχειρηματική κίνηση; Θα σήκωνε τρελές διαμαρτυρίες

johnsruro
26-10-10, 16:24
Απο ποιούς? Από αυτούς που δε το χρησιμοποιούν γιατί έτσι κι αλλιώς είναι ελλιπές?

nmavro73
26-10-10, 17:48
Απο ποιούς? Από αυτούς που δε το χρησιμοποιούν γιατί έτσι κι αλλιώς είναι ελλιπές?
Από αυτούς που το χρησιμοποιούν!Εγώ το χρησιμοποιώ τακτικότατα. Δεν νομίζω να μαι η μόνη

hostolis
27-10-10, 00:41
Και γω το χρησιμοποιώ όποτε βρίσκω αναπάντητες στο σταθερό απο σταθερά.. Σπανίως τυχαίνει να μην υπάρχει το νούμερο στη βάση δεδομένων του.

karetsos
27-10-10, 10:18
κι εγω το χρησιμοποιω ακριβώς για να βρίσκω τις αναπάντητες. είναι χρήσιμο και κυρίως δωρεάν!!

johnsruro
27-10-10, 15:43
και στο σπανίως τι κάνεις? παίρνεις το 11880?

hostolis
27-10-10, 21:06
Ε, στο σπανίως δεν ασχολούμαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.