PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεισμος?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

charis_k
24-02-08, 17:37
Δεν γνωριζω το θεμα της φοράς παρα μονο το οτι μια εκτονωση στην Ιταλια μας βοηθαει. Αυτο ειναι λάθος;

giannhs1984
24-02-08, 18:44
Κάνετε λάθος. Η φορά των σεισμών είναι από ανατολικά προς δυτικά (κατά Παπαζάχο).

Σχετική μαραθώνια συζήτηση, σχετικά με το αν ο σεισμός της Τουρκίας θα προκαλέσει άλλους σεισμούς εδώ...
ε τι να πω δεν ξερω ο παπαζαχος για μενα δεν ειναι επιστημονας κουραφεξαλο ειναι εχω βαρεθιει να τον ακουω να λεει ΜΑΛΑΚΙΕΣολη την ωρα ολοι οι σεισμολογοι ειχαν πει οτι αμα σκασει η αιτνα δεν θα εχουμε προβλημα τωρα πως διαολο ο παπαζαχ λεει οτι δεν ε ενταξει

Hengeo
24-02-08, 19:18
Ράδιο αρβύλα... 99,9%.

Δεν θέλουμε πληροφορίες από φίλους φίλων. Θέλουμε υπεύθυνες πληροφορίες από πρώτο χέρι, ειδικά σε τέτοιου είδους θέματα. Όλα τα άλλα είναι όπως είπα στην κατηγορία φήμες και ειδικά σε τέτοια θέματα : Διασπορά ψευδών ειδήσεων με σκοπό τον πανικό.

Ήθελα να ήξερα με τι μούτρα θα βγουν όσοι είπαν για ΙΣΧΥΡΟ ΣΕΙΣΜΟ αυτό το ΣΚ, να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, αύριο. (Όχι φυσικά σε μένα, αλλά στους κατοίκους της Κορινθίας π.χ.)

Τι να τους πουν περιμένετε έρχεται μέσα στην εβδομάδα? Και μετά άντε τη Σαρακοστή? Άντε της αναλήψεως? Ε, κάποια στιγμή θα γίνει αφού κάθε τόσο κουνιέται η περιοχή. Και αν γίνει και είναι ας πούμε 5 ρίχτερ?

Μα ας σοβαρευτούμε επί τέλους σε αυτόν τον τόπο. Και δεν μιλάω για τους "δημιουργούς" των φημών. Μιλάω για τους "αναμεταδότες".

Άλλο να λες πως ο μπατζανάκης του κολλητού του θυρωρού των γραφείων της ΠΑΕ, μου είπε πως υπέγραψε ο Ροναλντίνιο και άλλο να λες ότι μοιράζονται ήδη σκηνές στην Κορινθία (όπως διάβασα χθες σε άλλο site), λίγο μυαλό χρειάζεται.

Νισάφι πια.

Πέστα Νικαετέ.. Αυτό που χρειάζεται είναι πρόληψη και πάλι πρόληψη, όχι ραδιο-αρβύλες και τρομολαγνεία!

Για να πούμε και μία πικρή αλήθεια. Είναι δυνατόν σε μία τόσο σεισμογενή χώρα, όπως η Ελλάδα, μία από τις πιο διεφθαρμένες δημόσιες υπηρεσίες να είναι η.. πολεοδομία;! Αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι, ο πατέρας μου ήταν αρχιτέκτονας. Όταν βέβαια μετά θα πέσουν πολυκατοικίες, θα φταίει ο σεισμός..

Για το θέμα των επίπλων, νομίζω ότι αναφέρεται σε περιπτώσεις που δεν πέσει το κτήριο, για προστασία από αντικείμενα, σοβάδες κλπ που εκσφεντονίζονται. Αν πέσει το κτήριο, απλώς καλύπτεις το κεφάλι και κάνεις την προσευχή σου..

maxcp
24-02-08, 19:20
Έχουμε μέλη στο φόρουμ από το Λουτράκι, μπορούν να μας πουν αν είναι αλήθεια. 30.000 σκηνές ΔΕΝ κρύβονται.

Καλό είναι επίσης, να δημοσιεύουμε τέτοιου είδους πληροφορίες αν τις έχουμε από πρώτο χέρι. Διαφορετικά δεν είναι τίποτε άλλο παρά διασπορά ψευδών ειδήσεων. Δεν μιλάμε για αναβάθμιση των γραμμών σε SDSL κύριοι, μιλάμε για φυσική καταστροφή.

Μπορείς να μας πεις andreasp, τι ακριβώς σημαίνει η πληροφορία που μας δίνεις ?
Πως περιμένουμε σεισμό κοντά στο λουτράκι π.χ.? Μπορεί όμως και πλημμύρα ? Στην Κόρινθο, όπως μας είπαν άλλοι προηγουμένως, στην Αττική προς Ελευσίνα μεριά ας πούμε? Στην Αθήνα? Πότε αύριο? Σε ένα μήνα? Σε τρία τέρμινα? Και αν είναι σε τρία τέρμινα, τι τέρμινα θα είναι αυτά? Μήνες, χρόνια, δεκαετίες ή μέρες ? Θα προλάβουμε να ζήσουμε μέχρι τότε, ή θα μας έλθει καμιά βίδα στο κεφάλι από αυτές που διέλυσε ο πύραυλος?

Μήπως μοιράσαμε και ομπρέλες αλουμινίου για προστασία?

Συγγνώμη που απαντώ με τον τρόπο αυτό, αλλά μόνο έτσι αρμόζει σε τέτοιες "φήμες".
Αυτη η φημη με τις σκηνες υπαρχει για ολη την κορινθια,αλλα εγω ακουσα για Κιατο :closed::whistle:
ραδιο αρβυλα μου κανει κ εμενα..

LOUKAS32
24-02-08, 19:46
γιατι δεν μας απανταει καπιος απο τις γυρο περιοχες ?

maxcp
24-02-08, 19:50
εμενα πολλοι συγγενεις ειναι εκει κ μου λενε για αυτες τις ΦΗΜΕΣ,για σεισμο 7 ροιχτερ κλπχαζομαρες,κανενας δεν εχει δει σκηνες ρε παιδια..
ραδιο αρβυλα καθαρα..

giannhs1984
24-02-08, 20:08
και ομως μερικα καναλια μιλησαν ανοιχτα για θεμα σεισμου 7 ριχτερ και πανω αλλα δεν ειπαν που

κλασσικα γνωστα ελληνικα καναλια αλλα οταν γινει ολοι ξερουμε πως θα γινει μεγαλη ζημια δυστηχως..

(7 ριχτερ το ανωτερο που φτιαχνετε ενα σπιτι νομιζω)

manoulamou
25-02-08, 11:34
Περα απο τα ελληνικα και διεθνη "ραδιο-αρβυλα" εχουμε και τους δικους μας σεισμολογους + γεωλογους
να ξεκατινιαζονται (ειναι λιγα τα χρηματα, αμα μοιραζονται σε πολλους, Αρη μου:twisted:)
εντεινοντας το γενικοτερο κλιμα ανασφαλειας στους απλους πολιτες...
Θαψαμε το ΒΑΝ αλλά καποιοι το πηραν πολυ στα σοβαρα εκτος Ελλαδος ιδιως!
Οσο για ειδικους επι παντος επιστητου γεμισαν παλι τα σκουπιδοκαναλα τρομολαγνεια.
Για το ιντερνετ οπως και για καθε ειδους ειδηση/γνωση χρειαζεται καλο φιλτραρισμα.







"οπρωτοςξαδερφοςτουμπατζανακητουθειουμου" ειπε πως...:down:

giannhs1984
25-02-08, 12:51
Περα απο τα ελληνικα και διεθνη "ραδιο-αρβυλα" εχουμε και τους δικους μας σεισμολογους + γεωλογους
να ξεκατινιαζονται (ειναι λιγα τα χρηματα, αμα μοιραζονται σε πολλους, Αρη μου:twisted:)
εντεινοντας το γενικοτερο κλιμα ανασφαλειας στους απλους πολιτες...
Θαψαμε το ΒΑΝ αλλά καποιοι το πηραν πολυ στα σοβαρα εκτος Ελλαδος ιδιως!
Οσο για ειδικους επι παντος επιστητου γεμισαν παλι τα σκουπιδοκαναλα τρομολαγνεια.
Για το ιντερνετ οπως και για καθε ειδους ειδηση/γνωση χρειαζεται καλο φιλτραρισμα.







"οπρωτοςξαδερφοςτουμπατζανακητουθειουμου" ειπε πως...:down:
για τα μαγνητομετρα Που σητουσε καοτε ο παπαζαχος με μια απλη ερευνα για magnet meter h magnetic recorder θα δειτε οτι η τιμης τους ισα που ξεπερναει τα 900 ευρω ανα μοναδα και αμα υπολογισουμε οτι θελουν 26 με 40 με τους μελλοντικους σεισμογραφους τοτε θελω να μαθω που στο $^%$&^&$%^ πανε ολα τα λεφτα:twisted::rolleyes::rolleyes:(ρητορικη ερωτηση)

SyMpToM
26-02-08, 15:25
Μεθώνης συνέχεια με άλλον έναν πρίν μια ώρα
Το ευρωπαϊκό αναφέρει 4,9 http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=79448
και τα ελληνικά λένε 5,6 http://www.cosmo.gr/News/Hellas/189158.html

manoulamou
26-02-08, 16:00
Τι μας νοιαζει το ακριβες μεγεθος, εαν το σπιτι μας δεν εχει τουλαχιστον εμφανεις ζημιες;
Δεν πα να λενε ο,τι θελουν οι διαφοροι σταθμοι μετρησης
και οι σεισμολογοι;
Εαν εμεις δεν αισθανομαστε ασφαλεις και 0,01 να ειναι το επισημο μεγεθος απ την ουψαλα
τοτε θα κοιμομαστε στο δρομο μεσα στα ΙΧ μας...:rolleyes:

therion
28-02-08, 01:03
Ρε παιδια,μου παν σημερα το απογευμα στην δουλεια οτι άκουσαν οτι υπάρχει περίπτωση να γίνει σεισμός σε μερικες ωρες απο τώρα.To πε κάποιος σεισμολόγος,δεν θυμαμαι το όνομα του,αλλα με εκανε να ανησυχω!

Spanos
28-02-08, 01:08
Ρε παιδια,μου παν σημερα το απογευμα στην δουλεια οτι άκουσαν οτι υπάρχει περίπτωση να γίνει σεισμός σε μερικες ωρες απο τώρα.To πε κάποιος σεισμολόγος,δεν θυμαμαι το όνομα του,αλλα με εκανε να ανησυχω!

Στην Ελλάδα γίνονται καμμιά δεκαριά την ημέρα

flamelab
28-02-08, 01:09
Ρε παιδια,μου παν σημερα το απογευμα στην δουλεια οτι άκουσαν οτι υπάρχει περίπτωση να γίνει σεισμός σε μερικες ωρες απο τώρα.To πε κάποιος σεισμολόγος,δεν θυμαμαι το όνομα του,αλλα με εκανε να ανησυχω!

Nαι και θα'ναι 8 Richter ...

Μην ακους φήμες και μην τις υιοθετείς . Το μονο που πρεπει να κανεις είναι να είσαι γενικώς σε επιφυλακή (εννοώ όπως πρεπει να είναι όποιος ζει σε μια σεισμογενή χώρα ) .

therion
28-02-08, 01:11
Ο βαρότσος νομιζω οτι είπε για το σεισμό.Εκείνος δεν είχε προβλέψει και το σεισμό του 99;

flamelab
28-02-08, 01:13
Ο βαρότσος νομιζω οτι είπε για το σεισμό.Εκείνος δεν είχε προβλέψει και το σεισμό του 99;

Και να το'πε , εσύ πρεπει να φοβασαι σαν 3χρονο ?Οχι βεβαια . Απλα να είσαι σε επιφυλακή , τίποτα αλλο .

therion
28-02-08, 01:16
Το λεω γιατι το σπιτι μου δεν αντέχει δευτερο σεισμο.Στον προηγουμενο ειχαμε ραγισματα σε κωλονες.Το στοκάρισμα απλά μπάλωσε τη ζημια.Δεν παυει να υπάρχει εσωτερικό ράγισμα στο σπιτι.

flamelab
28-02-08, 01:18
Το λεω γιατι το σπιτι μου δεν αντέχει δευτερο σεισμο.Στον προηγουμενο ειχαμε ραγισματα σε κωλονες.Το στοκάρισμα απλά μπάλωσε τη ζημια.Δεν παυει να υπάρχει εσωτερικό ράγισμα στο σπιτι.

Στερέωσε τις βιβλιοθήκες , μαζεψε ότι ψιλοπραγματα μπορεί να πεσουν κατω και βαλε τα σε μη προσιτά σημεία , έχε λιγες συσκευες εν ενεργεία και παρε και ενα μπουκαλι νερό δίπλα σου .

Αυτά ΕΑΝ είναι αληθεια αυτό που λεει .

Νικαετός
28-02-08, 01:20
@Therion, το νήμα το διάβασες?? Τις τελευταίες 3-4 σελίδες?

Λοιπόν προς ενημέρωσή σου. Έγινε σεισμός στην Κορινθία, όπου όμως υπήρχε ήδη η ΕΜΑΚ, οι αξιωματικοί ήταν όλοι στις θέσεις τους διότι είχαν ανακληθεί οι άδειες. Όλοι οι κάτοικοι είχαν προμηθευτεί εγκαίρως τις σκηνές και όσοι ήταν κάτω από τα ερείπια, δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα διότι, είχαν σταλθεί εγκαίρως... σακούλες.

Αυτό έγινε κάποια στιγμή μεταξύ Παρασκευής - Σαββάτου (πότε ακριβώς θα σε γελάσω). Στη συνέχεια, οι επιστήμονες του ΒΑΝ είχαν βάλει (εγκαίρως) μηχάνημα στην θάλασσα, σε σημείο απροσδιόριστο και είχαν προβλέψει σεισμό μέχρι σήμερα (χθες) το βράδυ, στην περιοχή γύρω από την Αττική. Πού ακριβώς θα σε γελάσω γιατί εγώ είχα πάρει την οικογένεια και είχα πάει στην Κέρκυρα...αλλά και πάλι δεν υπήρξε πρόβλημα γιατί έληξε ο συναγερμός οπότε μπορώ να επιστρέψω....

Οι συνάδελφοί σου στην δουλειά δεν σου είπαν αν τις σκηνές από το Λουτράκι τις μετέφεραν ???

Να ξέρω που θα κοιμηθώ το βράδυ, βρε αδελφέ...


Εννοείται πως όλα τα παραπάνω είναι χιουμοριστικά, αλλά ειλικρινά με τις αρβύλες που έχω ακούσει την τελευταία εβδομάδα, από ευκολόπιστους χρήστες, δεν βλέπω άλλο τρόπο αντιμετώπισης.

therion
28-02-08, 01:22
Αυτο θα κάνω!Οσο για το νερό,πάντα έχω δίπλα μου ενα μπουκαλάκι!Θα στερεώσω και την Lcd που την αγόρα 550 ευρω!

flamelab
28-02-08, 01:23
Αυτο θα κάνω!Οσο για το νερό,πάντα έχω δίπλα μου ενα μπουκαλάκι!Θα στερεώσω και την Lcd που την αγόρα 550 ευρω!

Mπραβο , να κανεις τα απλα βασικά και να μην αγχώνεσαι . Υπαρχει μεγαλη περιπτωση ΝΑ ΜΗΝ γινει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ .

Δες και το ποστ του Νικαετού επάνω .

therion
28-02-08, 01:24
@Therion, το νήμα το διάβασες?? Τις τελευταίες 3-4 σελίδες?

Λοιπόν προς ενημέρωσή σου. Έγινε σεισμός στην Κορινθία, όπου όμως υπήρχε ήδη η ΕΜΑΚ, οι αξιωματικοί ήταν όλοι στις θέσεις τους διότι είχαν ανακληθεί οι άδειες. Όλοι οι κάτοικοι είχαν προμηθευτεί εγκαίρως τις σκηνές και όσοι ήταν κάτω από τα ερείπια, δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα διότι, είχαν σταλθεί εγκαίρως... σακούλες.

Αυτό έγινε κάποια στιγμή μεταξύ Παρασκευής - Σαββάτου (πότε ακριβώς θα σε γελάσω). Στη συνέχεια, οι επιστήμονες του ΒΑΝ είχαν βάλει (εγκαίρως) μηχάνημα στην θάλασσα, σε σημείο απροσδιόριστο και είχαν προβλέψει σεισμό μέχρι σήμερα (χθες) το βράδυ, στην περιοχή γύρω από την Αττική. Πού ακριβώς θα σε γελάσω γιατί εγώ είχα πάρει την οικογένεια και είχα πάει στην Κέρκυρα...αλλά και πάλι δεν υπήρξε πρόβλημα γιατί έληξε ο συναγερμός οπότε μπορώ να επιστρέψω....

Οι συνάδελφοί σου στην δουλειά δεν σου είπαν αν τις σκηνές από το Λουτράκι τις μετέφεραν ???

Να ξέρω που θα κοιμηθώ το βράδυ, βρε αδελφέ...


Εννοείται πως όλα τα παραπάνω είναι χιουμοριστικά, αλλά ειλικρινά με τις αρβύλες που έχω ακούσει την τελευταία εβδομάδα, από ευκολόπιστους χρήστες, δεν βλέπω άλλο τρόπο αντιμετώπισης.


Μακαρι να ειναι όπως τα λες!

Νικαετός
28-02-08, 01:34
Όχι μακάρι, έτσι είναι. Διάβασε το νήμα και θα καταλάβειις. Όλες οι προθεσμίες, έληξαν. Άρα τι συζητάμε?

KLG
28-02-08, 04:50
Αυτο θα κάνω!Οσο για το νερό,πάντα έχω δίπλα μου ενα μπουκαλάκι!Θα στερεώσω και την Lcd που την αγόρα 550 ευρω!

Kαλά φίλε μου σοβαρολογείς ή μας κάνεις πλάκα. Στοκαρες τις ραγισμένες κολώνες του σπιτιού σου και το πρόβλημα σου είναι η LCD?

Ο μηχανικός είναι εγκληματίας ή ανεύθυνος? Ε βάλε και λίγο τσίχλα στις χαραμάδες για να δέσει το γλυκό....

Έλεος, τι θα δούμε, στη θέση σου θα κοιμόμουν στο αμάξι μέχρι να ενισχύσω αυτές τις κολώνες, ξέρεις ενισχύονται αν και πάλι το σπίτι δεν είναι 100% δομικα σταθερό.

giannhs1984
28-02-08, 10:34
Ο βαρότσος νομιζω οτι είπε για το σεισμό.Εκείνος δεν είχε προβλέψει και το σεισμό του 99;
δεν ειπε τιποτα καθως προχτες το ρπωι εστειλε fax σε ολα τα πρωιναδικα λεγοντας οτι δενεχει καμια σχεση με τις δηλωσεις που εγιναν τις ταλευταιες μερες

opener
28-02-08, 11:09
Kαλά φίλε μου σοβαρολογείς ή μας κάνεις πλάκα. Στοκαρες τις ραγισμένες κολώνες του σπιτιού σου και το πρόβλημα σου είναι η LCD?

Ο μηχανικός είναι εγκληματίας ή ανεύθυνος? Ε βάλε και λίγο τσίχλα στις χαραμάδες για να δέσει το γλυκό....

Έλεος, τι θα δούμε, στη θέση σου θα κοιμόμουν στο αμάξι μέχρι να ενισχύσω αυτές τις κολώνες, ξέρεις ενισχύονται αν και πάλι το σπίτι δεν είναι 100% δομικα σταθερό.

Δεν θελω να κανω τον εξυπνο, αλλα δυστυχως ετσι ειναι φιλε KLG.
Προτεραιοτητες ...

........Auto merged post: opel5 added 2 Minutes and 12 Seconds later........


Ρε παιδια,μου παν σημερα το απογευμα στην δουλεια οτι άκουσαν οτι υπάρχει περίπτωση να γίνει σεισμός σε μερικες ωρες απο τώρα.To πε κάποιος σεισμολόγος,δεν θυμαμαι το όνομα του,αλλα με εκανε να ανησυχω!

Οι αρβυλες τι μαρκας ειναι?

giannhs1984
28-02-08, 13:26
Kαλά φίλε μου σοβαρολογείς ή μας κάνεις πλάκα. Στοκαρες τις ραγισμένες κολώνες του σπιτιού σου και το πρόβλημα σου είναι η LCD?

Ο μηχανικός είναι εγκληματίας ή ανεύθυνος? Ε βάλε και λίγο τσίχλα στις χαραμάδες για να δέσει το γλυκό....

Έλεος, τι θα δούμε, στη θέση σου θα κοιμόμουν στο αμάξι μέχρι να ενισχύσω αυτές τις κολώνες, ξέρεις ενισχύονται αν και πάλι το σπίτι δεν είναι 100% δομικα σταθερό.
http://www.mistymountains.nl/materialen/lijm.jpg:twisted:

Hengeo
28-02-08, 15:36
Πέρασαν οι 30 ώρες ή όχι ακόμα; :p

Εντωμεταξύ, η φύση συνεχίζει να κάνει ότι θέλει αυτή, δεν ξέρει από ραδιο-αρβύλες βλέπετε! :rofl:

5,2R στην Αγγλία, ο μεγαλύτερος σεισμός εδώ και 25 χρόνια! (http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/7266136.stm)

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=79520

manoulamou
28-02-08, 15:43
ΑΜΑΝ ρε παιδια ημαρτον και ΕΛΕΟC δηλαδη μ αυτα τα ραδιο αρβιλα!
Κοιμηθηκαν λεει καποιοι στη Νικαια στις πλατειες γιατι
οθειοςτουμπατζανακητουξαδερφουτουΣταυρακακη εκανε προγνωση για σεισμο Χ Ριχτερ...
Εστω και υπαρχει ασφαλης προβλεψη για σεισμο και ξερουμε ολα τα στοιχεια
με την απολυτη ακριβεια τοπο ωρα βαθος και μεγεθος: ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
Θα παρουμε τις οικογενειες και τα ΙΧ και θα κατασκηνωσουμε
για κανα 48ωρο σε καποιο αλλο μερος θεωρητικα ασφαλες;;;
Ξερετε τι πιθανοτητες υπαρχουν να μας πλακωσει το σπιτι *** μας
σε συναρτηση παντα μ εναν τρομερο σεισμο;
Συγκρινετε το με αλλες πιθανοτητες καθημερινων θανατων απο τρακαρισμα πχ και ηρεμειστε λιγο!!!
:twisted:




***υγ Παντως εαν δεν εμπιστευεστε τα σπιτια σας καλυτερο απ το να ανησυχειτε
συνεχως καθε που ακουτε για επερχομενους σεισμους (πραγμα πιθανο στα επομενα 200 χρονια:rolleyes:
ή να μετακομισετε ή να τα ενισχυσετε!!!

21century
29-02-08, 11:47
Απο ότι διαβάζω σήμερα θα υπάρξει παρέμβαση εισαγγελέα για τις ανυπόστατες φήμες και φυσικά ο Πλεοποννησιακός τύπος αναδεικνύει το θέμα με τα σεμινάρια ιδιωτικών εταιρειών επι πληρωμή. Ειναι γνωστό ότι η Πολιτική προστασία αποτελεί ευθύνη της Πολιτείας ως γνωστόν.

JohnDodger
29-02-08, 15:05
Πάντως λένε ότι μέσα στα επόμενα 5 χρόνια θα γίνει μεγάλος σεισμός...

manoulamou
29-02-08, 15:34
Πάντως λένε ότι μέσα στα επόμενα 5 χρόνια θα γίνει μεγάλος σεισμός...
:evil:Πότε, πόσα ριχτερ, πού ακριβώς θα γινει και το κυριωτερο ποιοι το λενε;:what:
Τι διαολο ακομη και ο τελευταιος αγραμματος ελληνας ξερει πως συνεχως κουναει και
τουλαχιστον μια φορα στα 10 χρονια γινεται ενας σφοδρος σεισμος!!!
:lol:WOW...φοβερη πληροφορια """μέσα στα επόμενα 5 χρόνια θα γίνει μεγάλος σεισμός...""" ¨WOW:rofl:

JohnDodger
29-02-08, 15:53
Ναι αυτό είπα και εγώ αλλά το είχα ακούσει και απο Ιάπωνες ότι κάναν μια πρόβλεψη για μεγάλο σεισμό το 2008 τώρα τι να σου πω, δεν ξέρω παραπάνω.

Νικαετός
29-02-08, 15:57
Έγιναν 2 6, κάτι. Πόσο ακόμα θέλεις??

giannhs1984
29-02-08, 16:58
ε καλα οι ιαπωνες βγαζουν συμπερασμα για αυτους οχι για μας εδω οι δικοι μας ειναι τοσο ανικανοι να βγαλουν για εμας..

ipo
29-02-08, 17:54
Άκουσα έγκυρες φήμες ότι θα ξαναγίνει 100% σεισμός μέχρι το 2011, που θα εντοπίζεται ακριβώς στην περιοχή της Ελλάδας. Σίγουρα θα είναι μεταξύ 2 και 11 ρίχτερ.

:p

manoulamou
29-02-08, 17:56
Άκουσα έγκυρες φήμες ότι θα ξαναγίνει 100% σεισμός μέχρι το 2011,
που θα εντοπίζεται ακριβώς στην περιοχή της Ελλάδας.
Σίγουρα θα είναι μεταξύ 2 και 11 ρίχτερ.
:scared: ωι ωι μανουλαμ, θαρθει και με ταξι εεε;;;!:rolleyes:

ThanosD
29-02-08, 17:58
Άκουσα έγκυρες φήμες ότι θα ξαναγίνει 100% σεισμός μέχρι το 2011, που θα εντοπίζεται ακριβώς στην περιοχή της Ελλάδας. Σίγουρα θα είναι μεταξύ 2 και 11 ρίχτερ.

:p


Έχω ακούσει κάτι φήμες ότι μέχρι το 2011 θα έχω αγοράσει AMD πλατφόρμα...
Τι να κάνω για να προστατευτώ? :rofl:

manoulamou
29-02-08, 18:05
Έχω ακούσει κάτι φήμες ότι μέχρι το 2011 θα έχω αγοράσει AMD πλατφόρμα...
Τι να κάνω για να προστατευτώ? :rofl:
Να απευθυνεις εγκαιρως καταγγελια στην Ενωση καταναλωτων ιντελ!:drunk:

ownagE_
01-03-08, 13:40
Σημερα (1/3/08) στις 2.07 (τα χαραματα :p) εσκασε ενα σεισμο εδω περα πολυ κοντα στα 4.3 αλλα με 2 Km βαθος.
Χ*στηκα πανω μου λεμε :p

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=79789

Α τελικα το αλλαξαν σε 6Km βαθος.

giannhs1984
01-03-08, 17:39
εκουνηθηκαμεν εις στον πειραιαν πριν απο λιγον :scared:

Νικαετός
01-03-08, 17:42
Ωρέ, μπας και πέρασε καμιά νταλίκα απ'έξω? Εδώ δεν κατάλαβα τίποτα... :whistle::whistle:

Oxymoron
01-03-08, 18:00
Έπρεπε να σας είχα στο σχολείο, που παίζουν μπάσκετ τα παιδιά και κουνιέται όλο το κτήριο :p

manoulamou
01-03-08, 18:45
εκουνηθηκαμεν εις στον πειραιαν πριν απο λιγον :scared:

:hmm:Κι εμεις στο Μαρουσι το 1999... λογω της Παρνηθας...:rolleyes:

Και τι εγινε ρε παιδια, σεισμογενης χωρα ειμαστε!
Παρτε το αποφαση, συνεχως κουναει παντου κι ας μην το καταλαβαινουμε!
Βαρεθηκα πια ... αμα φοβομαστε ετσι να παμε στην ... Ιαπωνια ή την Καλιφορνια:
εκει να δειτε καθε ποτε ριχνει ενα γενναιο σεισμο.:twisted:

Μηπως να καναμε κατι με την πλακατης Αφρικης, που ολο και μας πλησιαζει;:sneer:

zouzouni
20-03-08, 02:08
Βρε παιδιά συγνώμη :oops: αλλά έγινε πριν λίγα λεπτά σεισμός; ή εγώ χρειάζομαι επειγόντως ξεκούραση;

flamelab
20-03-08, 02:09
Βρε παιδιά συγνώμη :oops: αλλά έγινε πριν λίγα λεπτά σεισμός; ή εγώ χρειάζομαι επειγόντως ξεκούραση;

Ακουσε λίγο ράδιο καλύτερα :p

Εδώ δεν καταλαβα κάτι ....

tls
20-03-08, 02:10
Έγινε...

blend
20-03-08, 02:11
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=81388

zouzouni
20-03-08, 02:14
Ευχαριστώ blend - δεν λέει να ανοίξει εδώ αυτή η σελίδα!

sotnik
20-03-08, 02:15
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=81388


3.9 ??? Λάθος κάνουν... Ήταν 4.5 - 5.5 και μικρής διάρκειας με προσωπικά αισθητήρια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.