PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεισμος?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

MNP-10
27-02-12, 04:32
96717

Μ'αρεσει η ωρα που λεει 1'20 και εγω εγραψα το ποστ 1'19 (GMT) - αφου πρωτα εφαγα 1 λεπτο να βρω το θρεντ... :p

MNP-10
27-02-12, 04:39
Ξανα σεισμος... μου φανηκε λιγο πιο αδυνατος...

MNP-10
27-02-12, 04:45
2.3....

96718

...και παλι η ωρα που αναφερει ειναι +2 λεπτα μπροστα.

flamelab
27-02-12, 04:47
Χριστό δεν καταλαβα εδω :p

MNP-10
27-02-12, 04:52
Χριστό δεν καταλαβα εδω :p

Ναι λογικο ειναι, 2.3 ειναι μικρο μεγεθος + ειμαι διπλα στο επικεντρο.

MNP-10
27-02-12, 12:51
Ναι λογικο ειναι, 2.3 ειναι μικρο μεγεθος + ειμαι διπλα στο επικεντρο.

=> ειμαι νταν στο επικεντρο (fixed) :p

...εκανε και αλλον το πρωι (1.9) ο οποιος ηταν ...κατω απ'το σπιτι μου :crazy::crazy::crazy:

qwertyuiop
27-02-12, 13:08
MNP μένω στην Ελαιών και δεν κατάλαβα Χριστό. :\

Estela
28-02-12, 01:01
Πρέπει να είχε μεγάλο βάθος για να μην έγινε αντιληπτός....

Στην Νότιο Ελλάδα είναι πολλές ασταθείς περιοχές....:(

psyxakias
11-03-12, 18:42
Σεισμός ή αϋπνία; :whistle:

Edit: Μάλλον το 2ο, δε βλέπω ενημέρωση τίποτα στο emsc-csem.org

Edit2: Τελικά εμφάνισε έναν σεισμό 2.3R στις 17:37 (http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=258303) (3-4 λεπτά πριν ποστάρω, που θεωρητικά θα μπορούσε να είναι αυτός διότι καθυστέρησα να μπω στο forum/νήμα) αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι τον κατάλαβα διότι ήταν 153+ χλμ μακριά, προφανώς σύμπτωση.

prodromosfan
11-03-12, 19:55
το αλουμινοχαρτο φταιει. :p

Bananas
11-03-12, 20:20
Έχουν πλάκα οι σεισμοί! :p Για όσους τους φοβούνται έχω να πω ότι η αντισεισμικότητα των κτιρίων στην Ελλαδα είναι πολυ αυστηρή. Για να πέσει κτίριο πρέπει να γίνει εδω "της Ιαπωνίας το κάγκελο" . Το να ζήτε καποιοι με το φοβο να σας πλακωσει το κτιριο το μονο που κερδιζεται ειναι ψυχολογική φθορά και πάνω στο πανικο σας αντι να σας σκοτωσει το κτιριο θα φουνταρετε απο κανα μπαλκονι χωρις λογο :p . Χαλαρωστε αμα ειναι να γινει θα γινει και οπως ειπα και πιο πανω μονο αν γινει της Ιαπωνιας και απο οσο ξερω ικανο ριγμα για τετοιου μεγεθους σεισμους δεν έχει η Ελλαδα. Οπωτε χαλαρώστε και απολαυστε το οτιδηποτε κανετε οταν γινεται σεισμος.Ολα αυτα περι προφυλαξεων κατα την διαρκεια σεισμου ειναι τυπικα και προληπτικα. Δεν σιμαινει οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να πεσει το σπιτι στο κεφαλι σας!!

prodromosfan
11-03-12, 20:29
ναι αλλα ειναι μαματο να βλεπεις ατομα να φοβουνται κατι τετοιο και να το σχολιαζουν.

Ειναι σαν να περπατας και να φοβασαι μηπως σε χτυπησει κεραυνος.

LOUKAS32
11-03-12, 20:42
καλο θα ήταν να υπάρχει ενημέρωση από το φόρουμ και όχι σχόλια τέτοιου τύπου. Τι να κάνουμε ΠΧ εν ώρα σεισμού. Το ότι φοβούνται κάποιο άνθρωποι μην το κατακρίνετε

prodromosfan
13-03-12, 23:56
δεν θελουμε να θιξουμε εσας αλλα τη φοβια σας προσπαθωντας να σας δειξουμε ποσο μικρη και ασημαντη ειναι.

btw εγινε κανας σεισμος;
πιασανε τιποτα τα ρανταρ σας;

sdikr
14-03-12, 00:04
Έχουν πλάκα οι σεισμοί! :p Για όσους τους φοβούνται έχω να πω ότι η αντισεισμικότητα των κτιρίων στην Ελλαδα είναι πολυ αυστηρή. Για να πέσει κτίριο πρέπει να γίνει εδω "της Ιαπωνίας το κάγκελο" . Το να ζήτε καποιοι με το φοβο να σας πλακωσει το κτιριο το μονο που κερδιζεται ειναι ψυχολογική φθορά και πάνω στο πανικο σας αντι να σας σκοτωσει το κτιριο θα φουνταρετε απο κανα μπαλκονι χωρις λογο :p . Χαλαρωστε αμα ειναι να γινει θα γινει και οπως ειπα και πιο πανω μονο αν γινει της Ιαπωνιας και απο οσο ξερω ικανο ριγμα για τετοιου μεγεθους σεισμους δεν έχει η Ελλαδα. Οπωτε χαλαρώστε και απολαυστε το οτιδηποτε κανετε οταν γινεται σεισμος.Ολα αυτα περι προφυλαξεων κατα την διαρκεια σεισμου ειναι τυπικα και προληπτικα. Δεν σιμαινει οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να πεσει το σπιτι στο κεφαλι σας!!

Τα παραπάνω θα ήταν πραγματικότητα αν όλα γίνονταν σύμφωνα με τους κανονισμούς σε αυτή την χώρα.
Οπότε better safe than sorry

yiapap
14-03-12, 00:16
Τα παραπάνω θα ήταν πραγματικότητα αν όλα γίνονταν σύμφωνα με τους κανονισμούς σε αυτή την χώρα.
Οπότε better safe than sorryΗ αλήθεια είναι κάπου ανάμεσα. Περισσότερο π.χ. κινδυνεύεις αν βγεις σε εξωτερικό χώρο έξω από γυάλινο κτήριο ή αν πας να κατέβεις τις σκάλες ή αν πηδήξεις από το παράθυρο επειδή και καλά είσαι σε ημιόροφο.

1comment
14-03-12, 23:46
Τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα! Το κανιβαλίσαμε κι αυτό το θεματάκι βλέπω αλλά ας απαντήσω επί της ουσίας σε σχόλια που κανονικά δεν παίρνουν απαντήσεις γιατί δεν είναι σχόλια, είναι σαχλαμάρες για να περνάει η ώρα. Ότι και καλά πρέπει να γίνει της "Ιαπωνίας το κλάγκελο" εδώ για να πέσουν σπίτια από σεισμό και...σύμφωνα με τις πληροφορίες του, δεν έχουμε τέτοιο ρήγμα.... Ούτε 16χρονο δεν θα έγραφε κάτι τόσο φαιδρό μιας και ακόμη και τα 16χρονα θυμούνται/έχουν ακούσει για το σεισμό της Πάρνηθας το '99 με μέγεθος μόλις 5,9ρίχτερ, που ωστόσο ήταν ικανά να χάσουν τη ζωή τους 143 άνθρωποι και να καταρρεύσουν ολοσχερώς 110 οικοδομές (και βάλε και τις 5.222 που κρίθηκαν κατεδαφιστέες). Φυσικά τα 5,9ρίχτερ δεν ήταν "Ιαπωνία". Ούτε κατά διάνοια δηλαδή. Και δεν είναι το μόνο παράδειγμα όπου η Ελλάδα μέτρησε νεκρούς ύστερα από σεισμό της τάξης 6ρ. Πώς είναι δυνατόν να βγαίνουν έτσι αφθαίρετα συμπεράσματα του τύπου "η Ελλάδα δεν έχει μεγάλα ρήγματα" και τέτοιες επικίνδυνες π@π@ριές?? Μήπως να μην μιλάμε όταν δεν ξέρουμε? Μήπως να φροντίζουμε να ενημερωθούμε πριν πούμε τη σαχλαμαρίτσα μας?

Το δε σαχλότερο είναι η ταύτιση του φόβου ενός σεισμού, με το φόβο να περπατάς και να σε χτυπήσει κεραυνός... Οκ, προφανώς τα παραπάνω άτομα ζουν σε νεόχτιστα σπίτια. Ας τους ενημερώσουμε ότι το 80% των Ελλήνων ζει σε σπίτια κατασκευής πριν το 1980 όπου ο αντισεισμικός κανονισμός ήταν αρκετά ελλειπέστερος σε σχέση με όσους ακολούθησαν μετά, εξού και κάθε λογικός άνθρωπος φοβάται το σεισμό. Όταν λέμε "φοβάται" δεν εννοούμε να σκέφτεται ότι στα καλά καθούμενα θα γίνει σεισμός και θα πέσει το σπίτι του να τον πλακώσει. Εννοούμε ότι αν γίνει, θα τον αντιμετωπίσει με τη σοβαρότητα που πρέπει.

akilleas
15-03-12, 11:15
Ο 1comment τα λέει πολύ καλά.
Εάν τυχών γίνει το λάθος και έχουμε σεισμό μεγέθους Ιαπωνίας...ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ!!!

LOUKAS32
15-03-12, 11:24
Παιδιά είμαστε σοβαρό site, εφόσον δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση μην βγαίνει ο καθένας να λέει ότι του κατεβει.
Ας μιλήσει κάποιος υπεύθυνος . Το εάν γίνει μέγεθος JAPAN δεν έχει σημασία. Κάθε χωρα έχει τα δικά τις ρήγματα - όλα παίζουν ρολο δεν είμαι ειδικός.
Αυτό που θα έπρεπε να κάνετε είναι να "ενημερώνεται τον κόσμο για το πως θα προστατευτεί εν ώρα σεισμού. Και όχι για το πως και τι θα γίνει εάν αυτό και εκείνο...στην θεωρία είμαστε όλοι αργηγοί εδώ στην Ελλάδα

manoulamou
15-03-12, 14:15
καλο θα ήταν να υπάρχει ενημέρωση από το φόρουμ και όχι σχόλια τέτοιου τύπου. Τι να κάνουμε ΠΧ εν ώρα σεισμού. Το ότι φοβούνται κάποιο άνθρωποι μην το κατακρίνετε

Οδηγίες προστασίας του πολίτη από σεισμούς (http://www.gscp.gr/ggpp/site/home/ws/promote/odigies/sismi.csp)

Κανενα κτιριο δεν ειναι 100% ασφαλες απεναντι σε ολους τους σεισμους.
Οσα ειναι κτισμενα συμφωνα με τους κανονισμους δεν καταρρεουν
απο δονησεις σαν τις χιλιαδες που ουτε καν τις αισθανομαστε.
Πιο πολυ πρεπει να φοβαστε τις καθημερινες δραστηριοτητες πχ οδηγηση χωρις ζωνη - κρανος,
σε συνδυασμο με χρηση αλκοολ ή κινητου ειτε απο εσας ή αλλους ανευθυνους!

LOUKAS32
15-03-12, 15:00
ναι ok - υπάρχει όμως από το κράτος ενημερώσει για την ασφάλεια οδήγησης.(ΚΟΚ)

εξάλλου μην συγκρίνουμε δυο ανομία πράγματα. Άλλο ο φόβος του σεισμού και άλλο να σε δω εσένα να οδηγείς χωρίς ζώνη.
ωραίος ο οδηγός http://www.gscp.gr/ggpp/site/home/ws/promote/odigies/sismi.csp

είναι αρραγές ενημερωμένος τώρα τελευταία?

manoulamou
15-03-12, 15:23
Οταν οδηγεις αφου εχεις πιει ή μιλωντας στο κινητο, θετεις σε θανασιμο κινδυνο οχι μονο εσενα
ή οσους βρισκονται στο ιδιο οχημα αλλά και ολους οσοι κινουνται στο δρομο.
Πιο πολλοι σκοτωνονται καθημερινα απο τροχαια στην Αθηνα παρα απο σεισμους
σε ολο τον κοσμο! ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ Ναι ειναι και ανομοια και ασχετα με το θεμα... :offtopic:
Χρειαζομαστε συνεχη επαγρυπνηση και εκπαιδευση, ειμαστε μια εξοχως σεισμογενης χωρα και δεν ενημερωνομαστε πρωτοβουλως αλλά και απ το κρατος για τα πλεον βασικα. Ιδεα ουτε καν προληψης μεσα στο ιδιο μας το σπιτι δεν εχουμε!:wall:

Bananas
15-03-12, 20:52
Τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα! Το κανιβαλίσαμε κι αυτό το θεματάκι βλέπω αλλά ας απαντήσω επί της ουσίας σε σχόλια που κανονικά δεν παίρνουν απαντήσεις γιατί δεν είναι σχόλια, είναι σαχλαμάρες για να περνάει η ώρα. Ότι και καλά πρέπει να γίνει της "Ιαπωνίας το κλάγκελο" εδώ για να πέσουν σπίτια από σεισμό και...σύμφωνα με τις πληροφορίες του, δεν έχουμε τέτοιο ρήγμα.... Ούτε 16χρονο δεν θα έγραφε κάτι τόσο φαιδρό μιας και ακόμη και τα 16χρονα θυμούνται/έχουν ακούσει για το σεισμό της Πάρνηθας το '99 με μέγεθος μόλις 5,9ρίχτερ, που ωστόσο ήταν ικανά να χάσουν τη ζωή τους 143 άνθρωποι και να καταρρεύσουν ολοσχερώς 110 οικοδομές (και βάλε και τις 5.222 που κρίθηκαν κατεδαφιστέες). Φυσικά τα 5,9ρίχτερ δεν ήταν "Ιαπωνία". Ούτε κατά διάνοια δηλαδή. Και δεν είναι το μόνο παράδειγμα όπου η Ελλάδα μέτρησε νεκρούς ύστερα από σεισμό της τάξης 6ρ. Πώς είναι δυνατόν να βγαίνουν έτσι αφθαίρετα συμπεράσματα του τύπου "η Ελλάδα δεν έχει μεγάλα ρήγματα" και τέτοιες επικίνδυνες π@π@ριές?? Μήπως να μην μιλάμε όταν δεν ξέρουμε? Μήπως να φροντίζουμε να ενημερωθούμε πριν πούμε τη σαχλαμαρίτσα μας?

Το δε σαχλότερο είναι η ταύτιση του φόβου ενός σεισμού, με το φόβο να περπατάς και να σε χτυπήσει κεραυνός... Οκ, προφανώς τα παραπάνω άτομα ζουν σε νεόχτιστα σπίτια. Ας τους ενημερώσουμε ότι το 80% των Ελλήνων ζει σε σπίτια κατασκευής πριν το 1980 όπου ο αντισεισμικός κανονισμός ήταν αρκετά ελλειπέστερος σε σχέση με όσους ακολούθησαν μετά, εξού και κάθε λογικός άνθρωπος φοβάται το σεισμό. Όταν λέμε "φοβάται" δεν εννοούμε να σκέφτεται ότι στα καλά καθούμενα θα γίνει σεισμός και θα πέσει το σπίτι του να τον πλακώσει. Εννοούμε ότι αν γίνει, θα τον αντιμετωπίσει με τη σοβαρότητα που πρέπει.

Διευκρυνήσεις για οποιον δεν κατάλαβε.
Δεν σαχλαμαρίζω μιλάω σοβαρα.
Οταν ειπα "της Ιαπωνίας το καγκελο" Εννούσα ότι ΜΕ τους σημερινούς συντελεστές ασφαλείας και οταν λεω σημερινους περιλαμβανονται και πολυκατοικιες 40 ετών για να πέσει το μεγαλύτερο ποσοστων πολυκατοικίωμ πρέπει να γίνει ενας σεισμός ανάλογου μεγέθους με το πρόσφατο στην Ιαπωνία.
Για το 99 που λες ναι τον έζησα τον σεισμό και ακόμα θυμαμαι λεπτομεριες οπως το εργοστασιο της ΡΙΚΟΜΕΞ που επεσε σαν τραπουλόχαρτο. Αρκετα σπίτια πεσαν εκ των οποίων σκέψου πόσα δεν είχαν σωστή αντισεισμική προστασία.Καποια ομως λογο παλαιότητας δεν ηταν σχεδιασμένα να αντέχουν. Πλεον ενα μικρο ποσοστο πολυκατοικιων στο λεκανοπεδιο δεν έχουν την κατάλληλη αντισεισμική προστασια.
Ολα όσα ειπα πιο πάνω (παραλειψη μου και συγνωμη) είναι πολύ γενικευμένα. Κοιτάζω το σύνολο των κτιρίων της Αττικής και συμφωνα με αυτό τα περισσότερα πλέον είναι ικανα να αντέξουν τεράστια ριχτερ. Ε σιγουρα υπαρχουν ακομα παλιες πολυκατοικιες 60 ετων και βαλε αλλα σε συγκριση με τις καινουριες ειναι ελάχιστες.
Οταν λεω οτι δεν εχουμε τετοιο ρίγμα εννοώ ότι ΜΕ ΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ κανενα ριγμα δεν έχει κάνει σεισμό ή εστω να υπάρχουν ενδείξεις για σεισμο μεγέθους παρόμοιο με τον προσφατο στην Ιαπωνια. Ειμαστε μια σεισμογενης χωρα αλλα στατιστικά δεν είμαστε επιπεδου Ιαπωνιας.
Ναι η Ελλάδα δεν έχει μεγάλα ριγματα επιπεδου Ιαπωνίας και να στο θεσω διαφορετικα. Οταν σε αλλα μερη της γης εχουμε 9 ριχτερς και στην ελλαδα 3 4 5 6 7 φυσικα και δεν εχουμε μεγαλου επιπεδου έχοντας υποψην και τις αντοχές των περισσότερων κτιριων κτλ.
Ναι στην Ελλάδα πλέον η αντισεισμικότητα είναι πολύ αυστηρη.
Έχεις δίκιο δεν ειμαι πολιτικος μηχανικος ουτε αρχιτεκτονας . Δεν ειμαι εξειδικευμενος δεν το παιζω δασκαλος ούτε εμπειρία αλλα ούτε και γεωλόγος. Έχω ομως βασικες γνώσεις σε στατικές μελέτες κτιρίων αλλά και σε ότι αφορα συντελεστες ασφαλειας σε κτιρια και σε κατασκευές. Τυχαίνει να είμαι φοιτητής στο τομεα της μηχανολογίας.

prodromosfan
15-03-12, 20:59
δεν χρειαζεται να γινει flame και αυτο το νημα,
δεν περιμενω κανενα 1comment να απαντησει "επι της ουσίας" σε ποστ που θεωρει "σαχλαμάρες"
και ισως ουτε και εσυ bananas θα επρεπε.
o νοων, νοειτο.:whistle:

panosaoua
13-05-12, 02:19
Μια φορά έκατσα Σάββατο μέσα και τον έκανε τον σεισμό!

4,1 (http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=266275) με 4,2 (http://www.seismoi.gr/) τον δίνουν.

Ήταν στην θάλασσα αλλά πολύ κοντά στην πόλη και σε σχετικά μικρό βάθος. Τον ένιωσα αρκετά μπορώ να πω και είμαι και Τούμπα. Οι πιο παραλιακοί πρέπει να κουνήθηκαν παραπάνω

Πάντως δεν θυμάμαι να είχαμε πρόσφατα περιστατικά από την θάλασσα. Από τις λίμνες τον περιμέναμε αλλά από αλλού μας ήρθε.

nmavro73
13-05-12, 15:52
Καλαμαρια κουνησε πολύ

graal
13-05-12, 23:27
:shock: Kαι νομιζα πως μου εκαναν πλακα! Χθες ημουν Θεσ/νικη και μου λενε: Ηρθε κι εκανε σεισμο!

yiapap
14-05-12, 10:20
Καλαμαρια κουνησε πολύKαλαμαριά μέσα στη θάλασσα ήταν.
Στην αρχή σκέφτηκα ότι έκανε κάποια μλκία ο μετροπόντικας. Ήταν πολύ έντονος και σύντομος :p

Seitman
14-05-12, 20:21
Εγώ πάντως δεν πήρα χαμπάρι τίποτα.
Μου το είπε η Μαρία την Κυριακή ότι έγινε σεισμός :oops:

panosaoua
14-05-12, 21:59
Περίεργο μου φαίνεται. Πρέπει να μένεις σχετικά έξω από την πόλη, γιατί μέσα ήταν ιδιαίτερα αισθητός.
Πάντως και ένας γνωστός μου προς Θέρμη ίσα που το κατάλαβε.

nmavro73
15-05-12, 13:09
Και όμως μένει μέσα. Μάλλον κοιμόταν βαθιά

graal
22-05-12, 03:32
Ξανθη κουνησε πολυ, πεταχτηκα πανω. Που εγινε? Γνωριζει κανενας?

bossoq
22-05-12, 03:36
Βουλγαρία κοντα στη Σόφια. 5.8 οι πρώτες αναφορές.

graal
22-05-12, 04:13
6 ριχτερ http://www.seismoi.gr/

manicx
22-05-12, 12:28
Αριστοτέλειο δίνει 6.2. Από γνωστό μου στη Σόφια έμαθα ότι κούνησε υπερβολικά, μεγάλος σεισμός.

graal
22-05-12, 15:48
αν οντως ηταν 5χλμ το εστιακο βαθος, λογικα θα πρεπει να εγιναν και ζημιες! ειναι πολυ μικρο βαθος για στερια!

nmavro73
23-05-12, 20:16
Από ότι άκουσα τον ένιωσαν πολύ και στις Σέρρες

senkradvii
29-05-12, 13:45
Και άλλος σεισμός στην Ιταλία.. Πολύ μας περιτριγυρίζει ο εγκέλαδος.. :hmm:

LOUKAS32
29-05-12, 13:47
ετοιμαζομαι φιλαρακια...

Geocheats2
29-05-12, 14:26
Mονο σήμερα έχει κάνει 5 σεισμούς πάνω από 3 ριχτερ , δεν λέω επηρεάζει και η Ιταλία αλλά σίγουρα δεν πάνε καλά τα πράγματα, μακάρι βέβαια να κάνω λάθος

graal
30-05-12, 05:55
Mονο σήμερα έχει κάνει 5 σεισμούς πάνω από 3 ριχτερ , δεν λέω επηρεάζει και η Ιταλία αλλά σίγουρα δεν πάνε καλά τα πράγματα, μακάρι βέβαια να κάνω λάθος Mάλλον δεν πανε καλα....... καθολου καλα..... http://www.inews.gr/0/thema-chronou-enas-seismos-me-epiptoseis-stin-ellada.htm 2η φορα 6αρι στην Ιταλια, 6αρι στην Βουλγαρια, Πατρα και Κρητη αρχιζει κουναει και πριν 4μηνες σεισμικη δραστηριοτητα στο ηφαιστειο της Σαντορινης!!

senkradvii
30-05-12, 11:38
Να αρχίσω να μαζεύω τίποτα κονσέρβες στο δωμάτιό μου και καμιά σφυρίχτρα;

Πέρα από την πλάκα, μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτά που ανέφερα; :hmm:

yiapap
30-05-12, 11:42
Να αρχίσω να μαζεύω τίποτα κονσέρβες στο δωμάτιό μου και καμιά σφυρίχτρα;

Πέρα από την πλάκα, μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτά που ανέφερα; :hmm:Νερό, ραδιοφωνάκι, φακό και μπαταρίες :p

Seitman
30-05-12, 11:43
Και μιξεράκι για καφέ από τον nikraven :p

prodromosfan
30-05-12, 11:45
Να αρχίσω να μαζεύω τίποτα κονσέρβες στο δωμάτιό μου και καμιά σφυρίχτρα;

Πέρα από την πλάκα, μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτά που ανέφερα; :hmm:

να μην ανησυχεις χωρις λογο.
οτι ειναι να γινει, θα γίνει.

cranky
30-05-12, 11:46
Και μιξεράκι για καφέ από τον nikraven :p
Δεν χρειάζεται μιξεράκι. :nono:
Ρίχνεις τα υλικά στο σέϊκερ, και περιμένεις τον επόμενο σεισμό. :yahoo:

.

flamelab
30-05-12, 11:50
Να αρχίσω να μαζεύω τίποτα κονσέρβες στο δωμάτιό μου και καμιά σφυρίχτρα;

Πέρα από την πλάκα, μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτά που ανέφερα; :hmm:

Ανοικτό facebook για να το κάνεις status :p

Seitman
30-05-12, 11:53
Προς κους Moderators:
Παρακαλείσθε όπως τέτοιου είδους απαντήσεις να μπαίνουν σε spoilers.

Ποιος θέλει τον λογαριασμό για την οθόνη και ποιος για το πληκτρολόγιο; :evil:

prodromosfan
30-05-12, 11:59
Ποιος θέλει τον λογαριασμό για την οθόνη και ποιος για το πληκτρολόγιο; :evil:

KANEIΣ
εδω και ποσο καιρό σου εχουμε πει να βαλεις αδιαβροχο καλυμμα και στα 2.
αμαν πια, δεν προλαβαινουν οι κινεζοι να φτιαχνουν πληκτρολογια με σενα. :evil:

flamelab
30-05-12, 12:01
:rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.