PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεισμος?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

giannhs1984
15-02-08, 14:05
Στην ουσία μας λες, ότι πρέπει να δώσουμε λεφτά στο Βαρώτσο (δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, ίσα-ίσα που τον θαυμάζω) για να μας τρομάζει ανά εποχές και κατά περιοχές, ώστε να γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι στατικής σε κτίρια. Λυπάμαι, αλλά δεν το συμμερίζομαι, καθότι χάνεται η ουσία.
ποιος να δωσει λεφτα? η ε.ε δινει λεφτα στους καθε επιδοξους και ο βαρωτσος απο εκει περνει τωρα λεφτα οχι απο εμας..

αλλωστε αμα γινει κανας 8αρης που η ελλαδα εχει δωσει ξανα στο παρελθον δεν θα μεινει βραχος εφοσον δεν ξερουν καν ποσα ρηγματα υπαρχουν στην αττικη τι περιμενεις? ο σεισμος στην αιγινα βγηκε και ειπε ο παπαζαχος δεν ξεραμε οτι υπαρχει ρηγμα εκει διοτι δεν εχουμε χαρτογραφησει τον σαρωνικο!(δηλαδη δεν ξερουν τι ρηγματα και τι δυναμηκοτητα εχουν τα ρηγματα στην πρωτευουσα της ελλαδας!)εγω τουλαχιστον μενω με τον βαρωτσο διοτι μπορει να εκανε καποιες λαθος εκτιμησεις αλλα τουλαχιστον δεν βγενει πια στα καναλια σαν ψωναρα για να πει οτι ναι τον προβλεψα εχει και τους αμερικανους και τους ιαπωνες..:whistle:

Νικαετός
15-02-08, 15:52
Γιάννη, ο Βαρώτσος ακολουθεί αυτή την τακτική σήμερα (και πολύ καλά κάνει), διότι την δεκαετία του 80 ήταν ΣΕ ΟΛΑ τα παράθυρα (μα σε όλα). Όταν τον έκαναν ρεζίλι 2 ή τρεις φορές τότε, οι της κυβέρνησης λέγοντας ή ότι δεν είχε στείλει ποτέ σήμα, ή ότι έστελνε σε άλλες αντί άλλων περιοχές και του έκοψαν την (βαρβάτη) επιχορήγηση, αποφάσισε να τηρήσει την σημερινή τακτική. (Την οποία και επικροτώ, φυσικά).

etsouk2000
15-02-08, 16:20
Δεν ειμαι ψωνιο (:p)αλλα ως "μηχανικος" θα πω τα εξης: οι εφαρμογες στις επιστημες κινουνται σε ενα φασμα αποτελεσματικοτητας (απο την χ τιμη μεχρι την y) και σπανιως χαρακτηριζονται απο ακριβεια.

Απο την απλη μέτρηση μιας ταχύτητας μεχρι την αντοχη μιας χαλυβδινης κοιλοδοκου επισερχονται διαφοροι παραγοντες που σε ξεμακραίνουν απο τον απλο τυπο οπως αυτος γραφεται στην θεωρια. Ετσι η μηχανική προσεγγίζει τα προβληματα της προσεγγιστικα και ετσι τα λυνει.

Η μέθοδος ΒΑΝ μπορει να ειναι και σωστη μπορει και λαθος. Τι σημασία εχει ομως; Μπορει να σταθει πραγματικα χρήσιμη στον απλο κοσμο, με δεδομένο οτι δεν μπορει να υπαρξει ακριβεια; Φοβαμαι πως οχι. Ακομα και αν ήταν απιστευτα ακριβης ειναι μαλλον βεβαιο πως τα θυματα θα ήταν πολυ περισσότερα στους δρόμους απο τον πανικο της εγκαταλειψης της μελλο-σεισμοπληκτης περιοχης παρα απο τον ιδιο τον σεισμο.

Η λυση ειναι οπως την λεει ο Νικαετος: προληψη, προληψη, προληψη.

Ελα ρε "μηχανικε"...
Σαφως και χρειαζεται προληψη και σωστη αντισεισμικη κατασκευη. Ολοι συμφωνουν με αυτο.

Ομως, πώς ξερουμε με τοση βεβαιοτητα οτι δεν μπορει να υπαρξει ακριβεια στην προβλεψη;;; Γιατι αποκλειουμε μετα απο 10-20-30 χρονια να βελτιωθει δραματικα η ακριβεια του ΒΑΝ ή του καθε ΒΑΝ;;;;

Τα ιδια λεγανε πριν δεκατιες και αιωνες και για την προβλεψη του καιρου. Σημερα ομως, η προβλεψη του καιρου ειναι αυτονοητη και η προβλεψη πχ του χτυπηματος ενος τυφωνα σε μια ευρυτερη περιοχη (που μπορει να ειναι και αρκετα μεγαλη καθως ουτε στην μετεωρολογια ειναι απολυτα ακριβης η προβλεψη της κινησης του τυφωνα) οντως προκαλει πανικο, ομως η διαδικασια εκκενωσης της περιοχης εφαρμοζεται κανονικα και σωζονται ζωες. Γιατι αποκλειουμε το να συμβει κατι αντιστοιχο και με την προβλεψη σεισμων;;

Επειδη η κλικα των κομματοσκυλο-σεισμολογων δεν το εχει καταφερει ακομα;; Πώς να το καταφερει; Το μονο που την νοιαζει ειναι το αρμεγμα κονδυλιων. Καθε Βαρωτσος που θα βγαλει ουσιαστικο αποτελεσμα τους χαλα την πιατσα...

nm96027
15-02-08, 16:34
Ελα ρε "μηχανικε"...
Σαφως και χρειαζεται προληψη και σωστη αντισεισμικη κατασκευη. Ολοι συμφωνουν με αυτο.

Ομως, πώς ξερουμε με τοση βεβαιοτητα οτι δεν μπορει να υπαρξει ακριβεια στην προβλεψη;;; Γιατι αποκλειουμε μετα απο 10-20-30 χρονια να βελτιωθει δραματικα η ακριβεια του ΒΑΝ ή του καθε ΒΑΝ;;;;

Τα ιδια λεγανε πριν δεκατιες και αιωνες και για την προβλεψη του καιρου. Σημερα ομως, η προβλεψη του καιρου ειναι αυτονοητη και η προβλεψη πχ του χτυπηματος ενος τυφωνα σε μια ευρυτερη περιοχη (που μπορει να ειναι και αρκετα μεγαλη καθως ουτε στην μετεωρολογια ειναι απολυτα ακριβης η προβλεψη της κινησης του τυφωνα) οντως προκαλει πανικο, ομως η διαδικασια εκκενωσης της περιοχης εφαρμοζεται κανονικα και σωζονται ζωες. Γιατι αποκλειουμε το να συμβει κατι αντιστοιχο και με την προβλεψη σεισμων;;

Επειδη η κλικα των κομματοσκυλο-σεισμολογων δεν το εχει καταφερει ακομα;; Πώς να το καταφερει; Το μονο που την νοιαζει ειναι το αρμεγμα κονδυλιων. Καθε Βαρωτσος που θα βγαλει ουσιαστικο αποτελεσμα τους χαλα την πιατσα...

Η επαναγνωση του μηνηματος μου θα σε βοηθουσε.

Τί εννοουμε με τον ορο χρησιμη (με ερωτηματικο) προβλεψη σεισμου: οτι θα γίνει Χ σεισμος την Y μερα. Οποιαδήποτε αλλη προβλεψη (του στυλ καπου μεσα στον Μαρτη) ειναι χρησιμη μονο για την πολιτεια και οχι για τους κατοίκους. Γιατι την ακρίβεια οχι μονο δεν θα ειναι χρησιμη αλλα θα αποβει και επιβλαβης.

Μιλας για την μετεωρολογια: ποιο ειναι το ποσοστο ακριβειας της προγνωσης καιρου με ακριβεια αναλογη της απαιτουμενης προγνωσης σεισμων; Μικρο θα ελεγα γιατι περαν των επιστημονικων παραμετρων, δεν μας ειναι και τοσο αναγκαια η μεγαλυτερη ακριβεια

Στον τυφώνα λενε "ερχεται μεθαυριο τυφωνας" και εγκαταλειπουν τα σπιτια τους. Οντως χρησιμο. Στον σεισμο τι θα πεις; Ακομα και να θεωρηθει σωστή η προβλεψη Βαρώτσου (που δεν αμφιβαλλω κατ αναγκη) θα επρεπε να εκενωθει ολοκληρη η Πελοπονησος για 20 μερες....:lol:

giannhs1984
15-02-08, 16:50
γιατι αμα πεσει κανα 8αρι ξαναλεω νομιζεις οτι θα εχει μονο προβλημα το μερος οπου θα γινει ο σεισμος?
διοτι οπως ειπαν τα μεγαλυτερα φορτια θα τα δειχτε η πολη που θα ειναι 200-500 χλμ μακρυα και οχι η κοντηνοτερη προς στην εστια πολη

No-Name
15-02-08, 20:52
Πάντως σήμερα δεν κουνηθήκαμε καθόλου:(

giannhs1984
15-02-08, 22:21
Γιάννη, ο Βαρώτσος ακολουθεί αυτή την τακτική σήμερα (και πολύ καλά κάνει), διότι την δεκαετία του 80 ήταν ΣΕ ΟΛΑ τα παράθυρα (μα σε όλα). Όταν τον έκαναν ρεζίλι 2 ή τρεις φορές τότε, οι της κυβέρνησης λέγοντας ή ότι δεν είχε στείλει ποτέ σήμα, ή ότι έστελνε σε άλλες αντί άλλων περιοχές και του έκοψαν την (βαρβάτη) επιχορήγηση, αποφάσισε να τηρήσει την σημερινή τακτική. (Την οποία και επικροτώ, φυσικά).
φυσικα και εγω για αυτο μου αρεσει ο τυπας πηρα λεφτα απο την ευρωπη τον επιστευτικαν τρεις μεγαλες χωρες με σεισμους και δεν εχουν πεσει εξω (ουτε και πολυ μεσα ακομη) αλλα σημασια ειναι οτι τα λεφτα τα αξιοποιει με τον καλυτερο τροπο και οχι δεν εχει φερραρι..

ενω κατι αλλοι παπαζαχοι που το μονο που κανουν ειναι να θαβουν ενω στην ουσια δεν δινουν κατι ουσιαστικο παρα μονο με στατιστικη και αυτο αν..
(εδω δεν ξερουν τι ρηγματα εχει η αττικη διοτι δεν την εχουν χαρτογραφησει!)

........Auto merged post: giannhs1984 added 4 Minutes and 48 Seconds later........


Η επαναγνωση του μηνηματος μου θα σε βοηθουσε.

Τί εννοουμε με τον ορο χρησιμη (με ερωτηματικο) προβλεψη σεισμου: οτι θα γίνει Χ σεισμος την Y μερα. Οποιαδήποτε αλλη προβλεψη (του στυλ καπου μεσα στον Μαρτη) ειναι χρησιμη μονο για την πολιτεια και οχι για τους κατοίκους. Γιατι την ακρίβεια οχι μονο δεν θα ειναι χρησιμη αλλα θα αποβει και επιβλαβης.

Μιλας για την μετεωρολογια: ποιο ειναι το ποσοστο ακριβειας της προγνωσης καιρου με ακριβεια αναλογη της απαιτουμενης προγνωσης σεισμων; Μικρο θα ελεγα γιατι περαν των επιστημονικων παραμετρων, δεν μας ειναι και τοσο αναγκαια η μεγαλυτερη ακριβεια

Στον τυφώνα λενε "ερχεται μεθαυριο τυφωνας" και εγκαταλειπουν τα σπιτια τους. Οντως χρησιμο. Στον σεισμο τι θα πεις; Ακομα και να θεωρηθει σωστή η προβλεψη Βαρώτσου (που δεν αμφιβαλλω κατ αναγκη) θα επρεπε να εκενωθει ολοκληρη η Πελοπονησος για 20 μερες....:lol:
σεισμος=ντομινο,τσουναμι(εχουμε και στην ελλαδα περιχες με αρκετεο βαθος για τσουναμι..), εχουμε και ηφαιστεια..(μην ξεχναμε οτι η σαντορινη ειναι ενα παρακλαδι απο την αιτνα το εμαθα οταν πηγα εκει και ο ελεγε ο ξεναγος)θειικες μπαλες(σαν αυτο που βγηκε στην τουρκια και ψοφησε οτιδηποτε ηταν σε ακτινα 1 χλμ)ειναι πολλα ακομα και φυσικα εαν καταφερουμε και δωσουμε ακριβες στιγμα σεισμου ειδικα στην ελλαδα που το 80% ειναι ετοιμα για χουλα χουπ σπιτια με ενα συστημα που να σου λεει οτι σε 10 λεπτα θα εχεις σεισμο προλαβενεις να βγει και να πας σε ασφαλες σημειο αλλα θα περασουν οντως πολλα χρονια για να εφικτο η προβλεψη :oneup:

DSLaManiaC
15-02-08, 22:22
Πάντως σήμερα δεν κουνηθήκαμε καθόλου:(

Όντως.. Που είναι οι ένδοξες εποχές του 99 βρε παιδί μου.. :(

giannhs1984
15-02-08, 22:43
αληθεια που σας πετυχε το 99 ο σεισμος?
εμενα μεσα στο σπιτι μου επανω σε μια σκαλα με ενα τρυπανι:p

mpardsu
16-02-08, 14:53
αληθεια που σας πετυχε το 99 ο σεισμος?
εμενα μεσα στο σπιτι μου επανω σε μια σκαλα με ενα τρυπανι:p

Ωραίος.. Πάλι καλά που δεν έκοβες και ξύλα.
Στο δρόμο ήμουν και μιλούσα με ένα γείτονα, εντωμεταξύ ο σκύλος του είχε πάθει.. παράκρουση και έτρεχε σαν τρελός και γαύγιζε.
Αλλά το να βλέπεις το δρόμο να κάνει "κυματάκια" είναι απίστευτο θέαμα.

giannhs1984
16-02-08, 16:32
ναι οντως η πλακα ειναι οτι καταλαβα τον σεισμο μονο οταν ειδα το φως να χορευει χουλα χουπ καθως η σκαλα κουναγε συνεχεια και πολυ οποτε ηταν λιγακι δυσκολο να καταλαβω οτι ηταν σεισμος:p

Νικαετός
16-02-08, 16:38
Μέσα στο φροντιστήριο, με 125 άτομα εκείνη την ώρα...Μέχρι να τα βγάλουμε όλα έξω, γέρασα δύο χρόνια....

Η μεγάλη μου αγωνία όμως ήταν μέχρι να φτάσω στο σπίτι μου και να δω πως τα παιδιά μου, η γυναίκα μου και οι γονείς μου ήταν όλοι καλά....Αμέσως μετά ανέβηκα και έκανα μπάνιο, ενώ όλη η γειτονιά μου φώναζε να μείνω έξω LOL.

(Αυτά μέχρι που έμαθα πως είχαν καταρρεύσει σπίτια και υπήρχαν νεκροί, μετά δεν τόλμησα να ξαναμπώ στο σπίτι....)

giannhs1984
16-02-08, 17:11
Μέσα στο φροντιστήριο, με 125 άτομα εκείνη την ώρα...Μέχρι να τα βγάλουμε όλα έξω, γέρασα δύο χρόνια....

Η μεγάλη μου αγωνία όμως ήταν μέχρι να φτάσω στο σπίτι μου και να δω πως τα παιδιά μου, η γυναίκα μου και οι γονείς μου ήταν όλοι καλά....Αμέσως μετά ανέβηκα και έκανα μπάνιο, ενώ όλη η γειτονιά μου φώναζε να μείνω έξω LOL.

(Αυτά μέχρι που έμαθα πως είχαν καταρρεύσει σπίτια και υπήρχαν νεκροί, μετά δεν τόλμησα να ξαναμπώ στο σπίτι....)
καλα εγω ενα σου λεω

το πατρικο μου ειναι 13 στενα απο εμενα
ε μολις σταματησε το εκανα μεσα σε 1 λεπτο προλαβα και τον επομενο στο δικο μου σπιτι:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

mpardsu
16-02-08, 22:19
Μέσα στο φροντιστήριο, με 125 άτομα εκείνη την ώρα...Μέχρι να τα βγάλουμε όλα έξω, γέρασα δύο χρόνια....

Η μεγάλη μου αγωνία όμως ήταν μέχρι να φτάσω στο σπίτι μου και να δω πως τα παιδιά μου, η γυναίκα μου και οι γονείς μου ήταν όλοι καλά....Αμέσως μετά ανέβηκα και έκανα μπάνιο, ενώ όλη η γειτονιά μου φώναζε να μείνω έξω LOL.

(Αυτά μέχρι που έμαθα πως είχαν καταρρεύσει σπίτια και υπήρχαν νεκροί, μετά δεν τόλμησα να ξαναμπώ στο σπίτι....)

Μου θυμίζεις τον πατέρα ενός φίλου μου, που ενώ είχε πιάσει φωτιά η πολυκατοικία και έπρεπε να φύγουν όλοι, αυτός ξυριζόταν ατάραχος γιατί σε μισή ώρα θα έπρεπε να φύγει για δουλειά..

flamelab
17-02-08, 04:30
Mόλις έγινε ένας μικρός σεισμός ! Τον νιώσατε ?:hmm: Ή κοιμόσασταν ?

giannhs1984
17-02-08, 04:32
ναι τον ενιωσα και ελπιζω να ειναι μακρυα αυτος..

flamelab
17-02-08, 04:33
ναι τον ενιωσα και ελπιζω να ειναι μακρυα αυτος..

Πού να'γινε ? Παρνηθα ?

ESP1982
17-02-08, 04:33
Mόλις έγινε ένας μικρός σεισμός ! Τον νιώσατε ?:hmm: Ή κοιμόσασταν ?

God dammit. Αυτό θα πει άμεση ανταπόκριση. :p

Βεβαίως τον κατάλαβα. 6ος όροφος εδώ. :lol:

giannhs1984
17-02-08, 04:36
Πού να'γινε ? Παρνηθα ?
δεν ξερω ακουσα βουητο εγω οποτε δεν νομιζω να ηταν μακρυα εκτως και αν συντονισε τιποτα εδω μεσα

........Auto merged post: giannhs1984 added 1 Minutes and 26 Seconds later........

14 km N Peristérion (pop 137,659 ; local time 03:33 2008-02-17)
7 km N Akharnaí (pop 82,376 ; local time 03:33 2008-02-17)

flamelab
17-02-08, 04:37
God dammit. Αυτό θα πει άμεση ανταπόκριση. :p

Βεβαίως τον κατάλαβα. 6ος όροφος εδώ. :lol:

:p :oops::oops: Τεταρτος εδώ , το λαπτοπ κουνήθηκε συθέμελα :whip:


δεν ξερω ακουσα βουητο εγω οποτε δεν νομιζω να ηταν μακρυα εκτως και αν συντονισε τιποτα εδω μεσα

........Auto merged post: giannhs1984 added 1 Minutes and 26 Seconds later........

14 km N Peristérion (pop 137,659 ; local time 03:33 2008-02-17)
7 km N Akharnaí (pop 82,376 ; local time 03:33 2008-02-17)

Αυτα τα στοιχεία απο πού είναι ..........?

giannhs1984
17-02-08, 04:38
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=78671

flamelab
17-02-08, 04:39
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=78671

3.2 .....:hmm: Σωστό φαίνεται ....

giannhs1984
17-02-08, 04:41
ηταν που δεν θα ξαναδεινε η παρνηθα σεισμο...

μολις εκανε και αλλο νομιζω..
μπεργκεν εξαρτυση και πορεια στα χονια..:rofl:

Dark_Rex
17-02-08, 04:42
Θρακομακεδώνες (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=38.14+N+23.74+E&ie=UTF8&ll=38.140767,23.741713&spn=0.056435,0.173035&z=13)

Εδω στην Κηφισια κουνισε αρκετα.Δε μας εφτανε το χιονι.....

SAPACO
17-02-08, 04:43
Πάμε γερά αυτό το ΣΚ. Και εγω νόμιζα οτι είναι απο τις μπύρες... και κουνιεμαι μόνος μου.

flamelab
17-02-08, 04:43
Καλα τι γίνεται ? Είδατε τον χαρτη απο το λινκ επανω ( στην κεντρική σελίδα ) . Γεμίσαμε σεισμους , εχει ξεφύγει το 2008 για τα καλα .

giannhs1984
17-02-08, 04:44
30590

διανα στην παρνηθα μεσα:whistle:

Spanos
17-02-08, 04:44
Δεν κατάλαβα τίποτα, επίκεντρο Πάρνηθα

30591

Περιστέρι μάλλον θα ήταν πιο αισθητός

giannhs1984
17-02-08, 04:51
βασικα κουναει ολη την ωρα..

το ποτηρι που εχω παει περα δωθε..

Spanos
17-02-08, 04:52
Περιοχή Γιάννη;

giannhs1984
17-02-08, 04:53
πειραιας ειμαι πρωτος..

Spanos
17-02-08, 04:55
Περίεργο, Καλλιθέα 2ος τπτ

flamelab
17-02-08, 04:56
Περιοχή Γιάννη;

To παραπανω σάιτ λεει οτι κουνησε πριν λιγο και στα δωδεκανησα .

giannhs1984
17-02-08, 04:57
σιγα το περιεργο ποιος ξερει πως εινια απο κατω η αθηνα? εδω δεν ηξεραν οτι η παρνηθα ειχε ρηγμα τι να λεμε..

........Auto merged post: giannhs1984 added 1 Minutes and 2 Seconds later........

lol διπλα απο την σαντορινη εγινε χαχαχα

zouzouni
17-02-08, 04:58
Για 3,2 και Πάρνηθα πάντως καλό κούνημα αισθανθήκαμε και εδώ! Και το χιόνι σταματημό δεν έχει έξω!

Spanos
17-02-08, 05:01
σιγα το περιεργο ποιος ξερει πως εινια απο κατω η αθηνα? εδω δεν ηξεραν οτι η παρνηθα ειχε ρηγμα τι να λεμε..

Σίγουρα, μετράει και η κατεύθηνση των σεισμικών κυμάτων, η μορφολογία του υπεδάφους, κοιλότητες που αντανακλούν τα σεσμικά κύματα και λειτουργούν ως ενισχυτής κλπ

Θυμάμαι κάποτε είχε ξυπνήσει ολη η Νέα Σμύρνη λόγω βοητού απο μια υπόγεια κατολίσθιση κάποια χιλιόμετρα βαθεία μέσα στη γή.

gk41
17-02-08, 05:04
κ στο νεο κοσμο κουνησε αρκετα...

pelopas1
17-02-08, 05:05
τι το περιεργο να γινει σεισμος?

η κορη του γκαντεμοσκυλου ειναι ακομα υπουργος εξωτερικων, και το ιδιο το γκαντεμοσκυλο ζει ακομα
πως να μην μας καταριεται ο θεος ακομα?
+ το χιονι=> σεισμος+χιονι= μητσοτακογκαντεμια

giannhs1984
17-02-08, 05:11
το χιονι ειναι χαρα θεου ελεος..

pelopas1
17-02-08, 05:25
ναι αλλα χιονι+σεισμος?:rolleyes::rolleyes::lol::lol:
μεχρι και ο θεος αγανακτει:rolleyes::rolleyes:

DarkUSS
17-02-08, 05:26
4.4R τον δώσανε οι δικοί μας εδώ νομίζω. Είπαν και το γνωστό ποιματάκι πως πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 24 ώρες για να βγάλουν κάποιο συμπέρασμα.

Πάντως μετασεισμό του '99 δεν τον λες, σωστά?

giannhs1984
17-02-08, 05:47
καλα εδω αστα να πανε οτι να ναι αμα ηταν αυτο 4.4 αμα ριξει κανα 10 τοτε θα λενε 5 εδω..

DarkUSS
17-02-08, 05:54
καλα εδω αστα να πανε οτι να ναι αμα ηταν αυτο 4.4 αμα ριξει κανα 10 τοτε θα λενε 5 εδω..

Σσσς! Μην λες τέτοια και το γρουσουζεύεις. Βασικά ένα 6,5R να κάνει στην Πάρνηθα έχει ισοπεδωθεί η μισή Αττική και λίγο λέω.

LOUKAS32
17-02-08, 13:00
δεν καταλαβα τιποτα, κοιμομουν.

leolonis
17-02-08, 13:49
Μαλλον το 2008 αρχισε με γκαντεμιες. Σεισμοι, χιονια, ασφαλιστικο:twisted: κλπ. Μας λειπει κανα τσουναμι και δεν ξερο τι αλλο ακομα για να ολοκληρωσουμε την συλλογη μας. :p ΒΑΣΤΑΤΕ ΩΡΕ ΑΔΕΛΦΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ !!!

giannhs1984
19-02-08, 10:20
εκανε σημερα το πρωι εναν μικρο δεν ξερω που και ουτε ειπαν τιποτα αρα δεν θα ηταν πανω απο 3.5 λογικα

apok
19-02-08, 10:22
Η πάρνηθα κάτι έχει να μας πει και μας το λέει σιγα σιγά μου φαίνεται;)

emko
19-02-08, 10:35
Όσο πιο σιγά τόσο πιο καλά

giannhs1984
19-02-08, 10:36
Η πάρνηθα κάτι έχει να μας πει και μας το λέει σιγα σιγά μου φαίνεται;)
λες να ξεχασε τον επιλογο ?:p:p:p

ipo
19-02-08, 10:39
Δεν κατάλαβα τίποτα σήμερα, ενώ και στα γνωστά site, δεν έχει καταγραφεί κάτι στην Ελλάδα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.