PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεισμος?



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

tutuyo
06-08-06, 15:07
Τον σεισμο το καταλαβατε χτες το βραδυ?
Επικεντρο στην Πεντελη ειπαν οι ειδησεις...εγω ψιλοκουνηθηκα ειναι η αληθεια.

Αλλα ηταν βραδυ και αργα και βαρεθηκα να σηκωθω και να παω να κατσω κατω απο την πορτα!:)

AddictedToChaos
06-08-06, 15:17
Αυτη η πορτα πια. Σουπα κατηντησε. Αν ειναι να σου γκρεμιστει το σπιτι, οχι πορτα, ουτε ο Σουπερμαν δεν σε σωζει :)

aggelos_85
06-08-06, 15:48
Τον καταλαβα και εγω.Αλλα απο την μια ανησυχησα γιατι δεν κρατησε πανω απο 2 δευτερα.Πιστευσα πως θα ακολουθησει και 2ος σεισμος με μεγαλυτερη διαρκεια:hmm:

tutuyo
06-08-06, 15:51
Παντως απο πληροφοριες που εχω ο Πανικας (ενας ειναι ο Πανικας) υποσχεθηκε στους Θεσσαλονικεις οτι αμα ξαναβγει νομαρχης....ΔΕΝ θα γινει σεισμος πανω!:) :) :)

Και τι να κανω ρε Addicted?
Να κατσω με το dick στο χερι να περιμενω να πεσουν τα ντβαρια?:p

Η μηπως να βγω στο δρομο με το βρακι?:rofl:

χεχε....οποτε γινεται σεισμος θυμαμαι ενα φυλλαδιο που ειχε διανεμηθει καποτε στα σχολεια...σε εικονογραφηση του Ορνερακη αν δεν καω λαθος...ειχε εκει που λες μια εικονα που ο κυριος Εγκελαδος (με μια μαγκουρα) ετρωγε πορτα αμα καθοσουν κατω απο την κασα!:)

AddictedToChaos
06-08-06, 16:14
Παντως απο πληροφοριες που εχω ο Πανικας (ενας ειναι ο Πανικας) υποσχεθηκε στους Θεσσαλονικεις οτι αμα ξαναβγει νομαρχης....ΔΕΝ θα γινει σεισμος πανω!:) :) :)

Και τι να κανω ρε Addicted?
Να κατσω με το dick στο χερι να περιμενω να πεσουν τα ντβαρια?:p

Η μηπως να βγω στο δρομο με το βρακι?:rofl:

χεχε....οποτε γινεται σεισμος θυμαμαι ενα φυλλαδιο που ειχε διανεμηθει καποτε στα σχολεια...σε εικονογραφηση του Ορνερακη αν δεν καω λαθος...ειχε εκει που λες μια εικονα που ο κυριος Εγκελαδος (με μια μαγκουρα) ετρωγε πορτα αμα καθοσουν κατω απο την κασα!:)

:rofl: Ναι δεν σε παρεξηγησα ρε συ. Απλα την αποψη μου λεω γι'αυτο το θεμα.

Ασε τι λενε στα φυλλαδια. Αν ηταν να ακολουθουμε αυτα που γραφουν...

aspirin
06-08-06, 17:02
ρε παιδιά, όποτε γίνεται σεισμός μου πάει το σ****ο στην κάλτσα. Δεν ξέρω πώς αλλά χάνω τη ψυχραιμία μου και όποτε ακούω το σπίτι να τρίζει λέω "αμαν θα με πλακώσει"! Τέσπα, μακριά απο μας τα πολλά ρίχτερ!

sdn
06-08-06, 17:10
Ναι και το περίεργο είναι ότι ούτε η τηλεόραση είπε κάτι το βράδυ ούτε τα δημοσιογραφικά πρακτορεία μας. Κάτω από την πόρτα για την περίπτωση που μισό-πέσει το σπίτι.
Όσο για τον φόβο... δεν νομίζω ότι φοβάμαι κάτι περισσότερο :(

SRtheDreadlord
06-08-06, 18:31
Εγώ τον κατάλαβα γιατί είμαι αρκετά κοντα στο επίκεντρο και πετάχτηκα από το κρεβάτι αλλά όπως σηκώθηκα έτσι και ξαναέπεσα για ύπνο :p

Patentman
06-08-06, 19:05
Ναι κουνηθηκα αν και στο σπιτι τα πολυφωτα δεν πηραν χαμπαρι.

Στον σεισμο του 99 (καπου εκει) τον μεγαλο ειχα πλακα...
Ημουν μεσα σε ενα seicento στην παλια παραλιακη, το οποιο το ειχα παρκαρει εξω απο ενα συνεργαζομενο συνεργειο, παω να ξεκινησω (ταυτοχρονα εγινε ο σεισμος) και πηγαινε σαν να ειχε παρακεντρα τις ζαντες...λεω πλακα θα μου εκαναν...:lol:
Κοιταζω την σταση του λεωφορειου και το πεζοδρομιο πηγαινε σαν φυσαρμονικα...:shock:
Φανταζομαι τα κτηρια...

WAntilles
06-08-06, 19:11
Τί ώρα έγινε, γιατί εδώ πέρα δεν πήρα χαμπάρι τίποτις. :oops:

tutuyo
06-08-06, 19:25
Ε θα ηταν κατα τις 3.30-4.00 χωρις να παιρνω κι ορκο.
Παντως εδω τον καταλαβαμε καλα γιατι ειδα φωτα στα σπιτι ν'αναβουν ξαφνικα.

LOL!
Τι μου θυμησες Patent...εγω ημουν στον μεγαλο σεισμο της Κοζανης και θυμαμαι εκεινη την ωρα ημουν φροντηστηριο (νομιζω Σαββατο πρωι ηταν) και νομιζα οτι με σκουντουσε ο απο πισω μου και γυρισα εξαλλος και τσαμπουκαλευμενος για καβγα....οταν αρχισαν να πεφτουν οι ψευδοροφες ομως....ουτε καταλαβα για ποτε βγηκα εξω!:rofl:

ESP1982
06-08-06, 19:26
Ναι κουνηθηκα αν και στο σπιτι τα πολυφωτα δεν πηραν χαμπαρι.

6ος όροφος εδώ... Καταλαβαίνετε πως τον ένοιωσα αρκετά :p


Στον σεισμο του 99 (καπου εκει) τον μεγαλο ειχα πλακα...

Ένα θα σου πω... 6ος όροφος, ξάπλα στον καναπέ, καφές και Baywatch :lol: :lol: :lol: :lol:

Καταλαβαίνεις πως ένοιωσα εδώ πέρα. :clap:

atomgr
06-08-06, 19:45
Παιδιά το κάτω απο δοκάρι και κατω απο πόρτα δεν παιζει στα κτιρια από μπετό αυτο ήταν για τα παλιά σπίτια από πέτρα.

WAntilles
06-08-06, 19:47
Ε θα ηταν κατα τις 3.30-4.00...

Ροχάλιζα.

Είμαι και σε χαμηλό όροφο.

aggelos_85
06-08-06, 19:49
2:00 με 2:10 εγινε ο σεισμος.το θυμαμαι γιατι εστελνα μηνυμα στο κινητο εκεινη την ωρα και κοιταγα την αναφορα.:smile:

Patentman
06-08-06, 19:49
Μπα πιο πριν ηταν, καπου στις 2:00 ± μιση ωρα χοντρικα.

zeibekis
06-08-06, 20:00
Παιδιά το κάτω απο δοκάρι και κατω απο πόρτα δεν παιζει στα κτιρια από μπετό αυτο ήταν για τα παλιά σπίτια από πέτρα.

Το κάτω από πόρτα από όσο έχω ακούσει ισχύει μόνο για την εξώπορτα γιατί την περιβάλλουν 4 αντισεισμικά τοιχεία. (Αυτά που είναι γύρω από τις σκάλες) Καλύτερα εκεί και μόλις σταματήσει βουρ για κανα πάρκο, γήπεδο κάτι ανοχτό τέλος πάντων. Πριν κανά 4-5 χρόνια είχα δει έναν στην τηλεόραση που είχε φτιάξει ένα κρεβάτι το οποίο με ένα μοχλό βυθιζόταν και τα κάγκελα κλείναν από πάνω του και είχε σωληνάκι για νερό. Όχι και πολύ έξυπνο σαν κλουβί μου φάνηκε:rofl:

zouzouni
06-08-06, 21:21
Σεισμός - μετά σχετικής βοής (παρ'ότι σχετικά μικρής έντασης) και εξαιρετικά μικρής διάρκειας (ευτυχώςς) στις 2:10 (σύμφωνα με το ρολόι μου που κοίταξα εκείνη την στιγμή) τα ξημερώματα Κυριακής του Σωτήρος (βοήθειά μας και χρόνια πολλά σ'όσους & όσες γιορτάζουν).

Περισσότερο μου έμοιασε σαν να έγινε υπόγεια έκρηξη ακολοθούμενη από καθίζηση του εδάφους παρά με σεισμό αυτό το πράγμα, και με φορά από Ανατολάς προς Δυσμάς (δηλ. απ'την πλευρά της Πεντέλης προς την Πάρνηθα περίπου)..

Περιμένοντας να μάθω περισσότερες πληροφορίες (ακριβές επίκεντρο και μέγεθος) παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση ότι κανένα τηλεοπτικό κανάλι δεν είχε δελτίο ειδήσεων - όχι έκτακτο για τον σεισμό, αλλά κανονικό, έστω και σύντομο, πριν τις 12 το μεσημέρι!!!

Και μια και ανέφερα τα περί μεγέθους και επικέντρου, εντύπωση μου έκανε η σχετική αναφορά στα δελτία ειδήσεων, που ναι μεν αναφέρει ότι ήταν μικρού μεγέθους σεισμός (4 Ρίχτερ) που συνέβει στις 2:10 π.μ., αλλά δεν αναφέρει τίποτε ούτε για εστιακό βάθος (όπως συνηθίζουν) ούτε περισσότερες πληροφορίες για το επίκεντρο, παρά μόνο ότι βρίσκεται στην ευρύτερη περιοχή της Πεντέλης!

Σήμερα πάντως ήταν μέρα σεισμικής ανησυχίας φαίνεται, καθώς σεισμός έγινε και στην Αλβανία, ο οποίος έγινε αισθητός και στα Ιόνια νησιά.

wintech2003
06-08-06, 21:26
Αν ειναι να πας μεχρι την εξωπορτα γιατι να μην βγεις και εξω? :hmm:

ESP1982
06-08-06, 22:59
Αν ειναι να πας μεχρι την εξωπορτα γιατι να μην βγεις και εξω? :hmm:

Γιατί αν δεν είναι 4 τα ρίχτερ αλλά πολύ περισσότερα μπορεί να σε βρει κανένα τζαμάκι που θα σπάσει και *ΣΛΑΠ*... Πάει το κεφάλι:p

AddictedToChaos
06-08-06, 23:09
Το οτι θα καταρρευσει ολο το δαπεδο, δεν ειναι προβλημα. Το τζαμακι θα στην κανει τη στραβη :p

atomgr
07-08-06, 00:14
Τίποτα δεν παίζει μάγκες μόνο τυχη και τίποτα αλλο. Το θέμα είναι να μην πέσει. Σκεφτείται κάθε κυβικό μπετό ζυγίζει 2.5 τόνους. Μία οικόδομη ας πούμε εχειι 300 κυβικα η μικροτερη, ενα τριοροφακι ας πουμε. Aμα βαλεις και τα υπόλοιπα φτανεις περίπου τους 1500 τονους.
Περίμενε εσύ να σε σωσει μιά πόρτα :p

tutuyo
07-08-06, 00:40
Αυτα με τα τζαμακια...στο Final Destination τα ειδατε?:p :)

johnkall69
07-08-06, 06:30
Εγώ κοιμόμουνα όταν έγινε και δεν πήρα χαμπάρι.
Λέτε να έγινε απο το http://www.worldjumpday.org/ ? :p

aggelos_85
07-08-06, 06:37
Λέτε να έγινε απο το http://www.worldjumpday.org/ ? :tongue:ο λογος που ολοι πηδηξαν:tongue: εκεινη την ημερα ποιος ηταν ρε παιδια?

SRtheDreadlord
07-08-06, 18:55
ο λογος που ολοι πηδηξαν:tongue: εκεινη την ημερα ποιος ηταν ρε παιδια?

Ήθελαν να αλλάξουν την τροχιά της Γης απ' ότι άκουσα.
Άμα έχει κ:censored:ς ο άνθρωπος!! :p :p :p

ESP1982
07-08-06, 19:22
ο λογος που ολοι πηδηξαν:tongue: εκεινη την ημερα ποιος ηταν ρε παιδια?

Εγώ δεν είχα πηδήξει εκείνη τη μέρα... :lol: :lol: :lol: :lol:


(παρακαλώ προσοχή. μην εκληφθεί σαν υπονοούμενο :lol:)

Nantia
08-08-06, 00:08
Εγω τι να πω που το '99 ο σεισμος εγινε 1 μερα πριν τα γενεθλια μου και καταστραφηκαν? :evil: Σε σεισμογενη χωρα ζουμε κ πρεπει να το συνηθισουμε! Εξ αλλου, εχει πλακα το κουνημα ειδικα αν συνοδευεται κι απο κανα songακι!!

Υ.Γ Κοιμησου κατω απ το τραπεζι να εισαι σιγουρος! :p

aggelos_85
08-08-06, 09:19
Ήθελαν να αλλάξουν την τροχιά της Γης απ' ότι άκουσα.Τελικα το ανθρωπινο ειδος το εχει στο αιμα του να θελει να αυτοκαταστραφει.........Ρε πανε καλα,εκτος του οτι ειναι απιθανο να αλλαξει η τροχια της γης απο κατι τετοιο(μονο αν πιασουν την συχνοτητα της ταλαντευσης της γης και ειναι ιδια με αυτη του πηδηματος----ή κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα απο την φυσικη του σχολειου:tongue:αλλιως διορθωστε με σας παρακαλω)ειναι και ηλιθιοι αμα το καταφεραν . ερχεται που ερχεται ο αποφις (http://el.wikipedia.org/wiki/99942_%CE%86%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%B9%CF%82)
τωρα θα ερθει για τα καλα:rofl:

manoulamou
10-08-06, 11:20
Οδηγιες προστασιας του πολιτη απο τους σεισμους:
http://www.civilprotection.gr/instruction_earthquake.htm
Αντε να δουμε ποτε σε μια απο τις πιο σεισμογενεις χωρες του κοσμου
θα μαθουμε(και θα εκπαιδευτουμε) να ζουμε με αυτο το φυσικο φαινομενο!!!

ESP1982
10-08-06, 11:37
μονο αν πιασουν την συχνοτητα της ταλαντευσης της γης και ειναι ιδια με αυτη του πηδηματος----ή κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα απο την φυσικη του σχολειου:tongue:αλλιως διορθωστε με σας παρακαλω

Μπα... Άσκηση δύναμης σε εσωτερικό σύστημα σωμάτων. Θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το να βάλεις έναν τεράστιο ανεμιστήρα σε ένα ιστιοπλοϊκό καράβι για να "δίνει" αέρα στα πανιά. Απλά δεν γίνεται τίποτα. :lol: Ανώφελο ρε παιδί μου να 'ούμε. :p

Patentman
17-08-06, 00:21
Παλι εγινε σημερα ενας πριν απο τρεις ωρες περιπου. Κατα τις 9:30, αρκετος πολυ μικρης διαρκειας.
Τελευταια γινονται πολλοι και παντα ιδιας διαρκειας, εντασης και μορφης. Ισως και το απογευμα να εγινε καποιος, δεν τον πηρα χαμπαρι καλα.

wintech2003
17-08-06, 00:25
Ναι και εδώ Χαλκίδα τον ενιωσα.

ndan_gr
17-08-06, 00:25
Σύμφωνα με την ΕΤ1, 4,6R με επίκεντρο βόρεια της Εύβοιας.

Μεσα στο σπίτι μόνο εγώ τον κατάλαβα, αλλά δε με πίστευε κανείς:rofl:

harrygr
17-08-06, 00:33
Και εδώ (Μεταμόρφωση) τρίξαμε λίγο.

SRtheDreadlord
17-08-06, 00:37
Η οθόνη μου πήγαινε πέρα-δωθε για αρκετή ώρα :p

ESP1982
17-08-06, 00:41
Γμτ... Το tower του πισιού κουνιόταν αρκετή ώρα :scared:

Είμαι και στον 6ο και αφήστε... Μου έρχεται κάπως.

Patentman
17-08-06, 00:42
Μονο να μην ειναι προσεισμοι αυτοι. Παντα εχουν την ιδια διαρκεια (πολυ μικρη), παντα ειναι στην ιδια ενταση (χοντρικα) και παντα κουνιεμαι με τον ιδιο τροπο, παραλληλα προς το εδαφος και με συγκεριμενη φορα. Ολα δηλαδη ιδια. :hmm:

axeman
17-08-06, 00:45
Δείτε και στο EMSC (http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=NF196;INFO)

sdn
17-08-06, 00:46
Ρε παιδιά τι θα κάναμε χωρίς το adslgr!!!!
Τον κατάλαβα και εγώ... Δούλευα περίπου 8-10 ώρες συνέχεια. Βγαίνω έξω.. ρωτάω μερικούς γνωστούς.. καταλάβατε σεισμό???? ΟΧΙ.. Το κερατό μου λέω τα έπαιξα από την δουλειά :)

Patentman
17-08-06, 00:49
Τον κατάλαβα και εγώ... Δούλευα περίπου 8-10 ώρες συνέχεια. Βγαίνω έξω.. ρωτάω μερικούς γνωστούς.. καταλάβατε σεισμό???? ΟΧΙ..
Μηπως ρωτησες κουνιστους; :rofl: :rofl: :rofl:

sdn
17-08-06, 00:52
Μονο να μην ειναι προσεισμοι αυτοι. Παντα εχουν την ιδια διαρκεια (πολυ μικρη), παντα ειναι στην ιδια ενταση (χοντρικα) και παντα κουνιεμαι με τον ιδιο τροπο, παραλληλα προς το εδαφος και με συγκεριμενη φορα. Ολα δηλαδη ιδια. :hmm:

Γιατί κάνουμε τις ίδιες σκέψεις? :OOPS:

nickg78
17-08-06, 00:53
Τον πρώτο σεισμό για τον οποίο συζητάτε, αυτόν στις 6/8 τον κατάλαβα γιατί το επίκεντρο ήταν στην περιοχή μου (κάπου 200-300 μέτρα απ' το σπίτι μου). Εκείνη τη στιγμή έτυχε να έχω κλειστά τα πάντα, τηλεόραση, μουσική κλπ. και επικρατούσε απόλυτη σιγή. Έτσι, άκουσα το βουητό του σεισμού σε όλο του το μεγαλείο. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν βροντή και σκέφτηκα ότι μάλλον το πάει για βροχή (ότι να'ναι δηλαδή :p ). Όμως μετά από 4-5 δευτερόλεπτα βουητού, ακολούθησε ένα ξαφνικό τράνταγμα του εδάφους και έτριξαν λίγο τα παράθυρα και τα έπιπλα, οπότε κατάλαβα ότι έγινε σεισμός. Τελικά αφού επανήλθε η ησυχία, πήγα για ύπνο ωραία και καλά. :whistle:

Όσο για τον σημερινό, ενώ ήταν κοντά (Νότιο Ευβοϊκό ή Χαλκίδα, κάτι τέτοιο άκουσα) και πολλοί μου είπαν ότι ταρακουνήθηκαν, εγώ δεν πήρα είδηση τίποτα...

SRtheDreadlord
17-08-06, 00:56
...Όσο για τον σημερινό,...

Έγινε και το μεσημέρι; :blink:

Patentman
17-08-06, 00:59
Παντως εχω αισθανθει πολλους σεισμους τις τελευταιες μερες και ειναι τετοιας μορφης που τιποτα αλλο δεν κουνιεται εδω στο σπιτι. Ουτε καν τα πολυφωτα. Τιποτα παρα μονο αν εισαι χαλαρος την ακους.

Nantia
17-08-06, 01:25
ΣΕΙΣΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
ΣΕΙΣΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ της ΑΕΚ ο λαος! :rofl:
Εγω αυτο φωναζω παντα :rofl: κ πανικοβαλω τους αλλους! αλλα οταν ακουν τη συνεχεια ξενερωνουν!!

Νικαετός
17-08-06, 01:40
Mα είναι να μην ξενερώσουν ? ΑΕΚ ? Να φώναζες τουλάχιστον Χαλκηδόνα να πω :p

Πλάκα πλάκα , εγώ στον Ωρωπό στην παραλία περπατούσα εκείνη την ώρα , παρακολουθώντας έναν ...κινητό σεισμό , δεν πήρα χαμπάρι τίποτα , αλλά άκουσα από τις καφετέριες να το συζητούν .

Xguru
17-08-06, 04:21
Πότε θα γίνει κανένας 9άρης να μας πάρει και να μας σηκώσει όλους μαζί... (και οι σεισμολόγοι δυστυχώς μόνο καθησυχαστικοί δεν είναι...:( )

joseph
17-08-06, 13:13
Μην το γκαντεμιάζεις , 9 = πτώση του 70% των πολυκατοικιών της αττικής ...

KLG
17-08-06, 14:07
Mιας και ανοίξαμε σεισμός wish list, μια μέρα όταν ήμουν στις εστίες στο York, περνούσε μια νταλίκα απο τον δρόμο που βρίσκεται σε απόσταση 2-3χλμ. Τραντάχτηκε όλο το χαρτόκουτο (το κτίριο ντέ...) Βγαινω έντρομος και λίγο άσπρος μιας και έχω γίνει λίγο χέστης απο τον σεισμό της Αθήνας και αρχίζω να φωνάζω ΣΕΙΣΜΟΣ (στα ελληνικά...) ΜΕ βλέπει ο Άγγλος συγκάτοικος και με ρωτάει τι έπαθα...? Του λέω σεισμος και πέθανε στα γέλια... ΝΤαλίκα ήταν απαντάει, καθε 40-50 χρόνια το πολύ να γίνει ένας σεισμός 3 ρίχτερ.

Και τότε ήρθε το σχέδιο αλα pinky and brain. Ένας σεισμός στο UK, όχι πολλά ριχτερ, 5-6 σε καμιά τρισκατάρατη βορινή πόλη, π.χ Leeds, Manchester... Θα τους ισωπέδωνε, οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θα πεί τσιμέντο και ατσάλι στις οικοδομές. Μόνο κουτάκια ξέρουν να ενώνουν και να παίζουν LEGO, (τουβλινες κατασκευες).

Μάλιστα τότε, επειδή τα είχα πάρει στο κρανίο και δεν τους γουσταρα καθόλου τους Αγγλεμπουρες το προχώρησα και δήλωσα οτι δεν θα με πείραζε να ήμουν και γώ μέσα στα θύματα, αρκεί να υπήρχε μια αναλογία 1:5000, μετά βρήκα και άλλους και το φτάσαμε 5:27000 (ό ένας έκανε σκληρά παζάρια...) Άντε μετά να βρεις εκκλησία να κάνεις την προσευχή, και τι να πείς? Άγγλους θες να φας και ο Θεος μας είναι ουδέτερος, να τανε τίποτα εθνικοι εχθροί θα μπορούσα να ελπίζω, τόσοι άλλοι το κάνουν...

Τελικά όχι οτι τώρα τους συμπαθώ, απλώς τους ανέχομαι. Κατάλαβα οτι το πρόβλημα μου είναι οι βόρειοι Άγγλοι μόνο, για αυτό το ανέβασα σε 1:50000 και το περιόρισα μόνο στον Βορρά (Αγγλία όχι Σκωτία) Παραμένει το πρόβλημα της εκκλησίας. Έχει κανεις κανα βύσμα με το helpdesk να κάνω καμιά αίτηση? :p

(Nταξ είναι λίγο μακάβριο, αλλά τι να κάνουμε... έχω έναν πονόδοντο και η ίδεα οτι θα σκάσω καμία 50£ για ένα σφράγισμα που έσπασα επειδή έτρωγα λαίμαραγα, ανεβάζει το φυλετικό μίσος... )

@ ADSLgr.com All rights reserved.