PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

D_J_V
17-09-08, 00:53
Μα...αν το κάνω αυτό τότε θα πάρει ΑΣΧΕΤΗ ΙΡ... έτσι δεν είναι...???
Δε θα είναι καν της μορφής 192.168.1.Χ που έχω στο δίκτυο μου... νομίζω???

kyrnikos
17-09-08, 14:01
Τικάρεις το DHCP και κάνεις αποθήκευση των ρυθμίσεων ώστε να πάρει μόνο του όλα τα στοιχεία
του δικτύου σου .
Ισως χρειαστεί και μια επανεκκίνηση.

Και μετά μπαίνεις ξετικάρεις το DHCP και αλλάζεις μόνο τα τελευταία ψηφία της IP σε ότι θες.
ξανακάνεις αποθήκευση και είσαι ΟΚ .

Αλλιώς χρησιμοποίησε το DCC για να ψάξει να βρει την IP που έχει το DM.

radiodj105
17-09-08, 15:09
Αν θέλεις, πες μας ακριβώς τι μάρκα ρούτερ έχεις και ποιόν ίντερνετ provider και θα σου απαντήσω τι στοιχεία πρέπει να βάλεις.

georgef1
17-09-08, 15:41
Ρε παιδιά για να μην ψάχνω όλο το νήμα ξέρει κανείς που θα βρω οδηγίες σχετικά για how to streaming από τον DB500S στο PC?:hmm:

janis100
17-09-08, 17:21
παλι στο ιδιο θα καταληξεις θα σου ζηταει ιρ για να μπορεις να δεις τον δεκτη

kanenas3
17-09-08, 17:36
Ρε παιδιά για να μην ψάχνω όλο το νήμα ξέρει κανείς που θα βρω οδηγίες σχετικά για how to streaming από τον DB500S στο PC?:hmm:

Κάνε εγκατάσταση στο PC σου το VLC, χτύπα την ΙΡ του dreambox στον ΙΕ, διάλεξε κανάλι και απόλαυσε.

georgef1
17-09-08, 18:19
Κάνε εγκατάσταση στο PC σου το VLC, χτύπα την ΙΡ του dreambox στον ΙΕ, διάλεξε κανάλι και απόλαυσε.

Εχω το gemini φορτωμένο....παίζει κανένα ρόλο αυτό;

kanenas3
17-09-08, 21:22
Εχω το gemini φορτωμένο....παίζει κανένα ρόλο αυτό;

Δοκίμασε βρε! :p

georgef1
17-09-08, 21:26
Δοκίμασε βρε! :p

καλά ντε μη βαράς.....:)

RyDeR
19-09-08, 11:18
Σήμερα παρέλαβα έναν κλώνο του Dreambox 500, ονόματι PowerPlus Pi555 έναντι ~106€.


Δεν πρόλαβα να παίξω μαζί του, είμαι στην δουλειά τώρα αλλά άνοιξα να τον δώ. Εντυπωσιάστηκα με το μέγεθός του, ο προηγούμενος πατάτασατ που είχα ήταν 3πλάσιος. :p

Για να δούμε....

radiodj105
19-09-08, 13:37
Δημήτρη,
To NABILOSAT που σου έστειλα πριν από 3 μέρες, έχει πρόβλημα με τους σέρβερς του, όταν πας να κάνεις UPDATE.
Δηλαδή, βάλτο αν θέλεις, αλλά δεν ξέρω πότε θα διορθώσουν τον σέρβερ τους.
Τελευταία μέρα που έπαιζε, ήταν η Τρίτη που έκανα τελευταία φορά update.

RyDeR
19-09-08, 14:37
Δημήτρη,
To NABILOSAT που σου έστειλα πριν από 3 μέρες, έχει πρόβλημα με τους σέρβερς του, όταν πας να κάνεις UPDATE.
Δηλαδή, βάλτο αν θέλεις, αλλά δεν ξέρω πότε θα διορθώσουν τον σέρβερ τους.
Τελευταία μέρα που έπαιζε, ήταν η Τρίτη που έκανα τελευταία φορά update.

Βασικά, δεν βρίσκω άκρη με άλλα πράγματα... Κάτσε να δώ πως δουλέυει πρώτα.


Το σύνδεσα πάντως, επέλεξα HotBird, έκανε κάνα 5λεπτο scan. Βρήκε 1000+ υπηρεσίες. Δεν ξέρω, χάνομαι μέσα στα κανάλια, που τα περισσότερα δεν παίζουν. :p
Επίσης, μπήκα στο Web Interface, αλλάζω κανάλια, παίρνω screenshots, κατάφερα για 2-3 κανάλια να τα 'δώ και απο τον υπολογιστή μέσω VLC - μετά απλά πέθαναν.

Γίνεται κάπως να κάνω edit την λίστα με τα κανάλια; Μου φαίνεται οτι ο Panasat τα είχε καλύτερα κανανεμημένα (NOVA/NEWS/FREE/MUSIC/etc). Ακόμη, πως περνάω άλλο image; Θέλω επίσης να βρώ τον Hellas Sat, πως βλέπω στάθμη σήματος (απο την TV) κλπ; Πως γυρνάω το σύστημα στον Hellas Sat; Στο Web Interface βλέπω: SNR: 85% ΑGC: 89% Τι σημαίνει το AGC;


Thanks. :)

radiodj105
19-09-08, 16:21
Βασικά, δεν βρίσκω άκρη με άλλα πράγματα... Κάτσε να δώ πως δουλέυει πρώτα.


Το σύνδεσα πάντως, επέλεξα HotBird, έκανε κάνα 5λεπτο scan. Βρήκε 1000+ υπηρεσίες. Δεν ξέρω, χάνομαι μέσα στα κανάλια, που τα περισσότερα δεν παίζουν. :p
Επίσης, μπήκα στο Web Interface, αλλάζω κανάλια, παίρνω screenshots, κατάφερα για 2-3 κανάλια να τα 'δώ και απο τον υπολογιστή μέσω VLC - μετά απλά πέθαναν.

Γίνεται κάπως να κάνω edit την λίστα με τα κανάλια; Μου φαίνεται οτι ο Panasat τα είχε καλύτερα κανανεμημένα (NOVA/NEWS/FREE/MUSIC/etc). Ακόμη, πως περνάω άλλο image; Θέλω επίσης να βρώ τον Hellas Sat, πως βλέπω στάθμη σήματος (απο την TV) κλπ; Πως γυρνάω το σύστημα στον Hellas Sat; Στο Web Interface βλέπω: SNR: 85% ΑGC: 89% Τι σημαίνει το AGC;


Thanks. :)
'Ελεος. Μια-μια τις ερωτήσεις.
Χαίρομαι που υπάρχει το ΜΣΝ και έλυσα στον Δημήτρη τις περισσότερες απορίες ON LINE.

papalos_
19-09-08, 18:12
Καλησπέρα σας παιδια και συγχαρητήρια για το υπέροχο και κατατοπιστικότατο αυτό thread :)

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να εκφράσω κάποιες απορίες και ζητώ την βοήθειά σας :rolleyes:

1. Σαν κάτοχος HTPC στο σαλόνι μου, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ με το κατάλληλο hardware-software( τι θα μου προτείνατε για αγορά; ) να δω δορυφορική συνδρομητική τηλεόραση πχ NOVA; (πάντα σαν νόμιμος συνδρομητής)

2. Μπορώ ορίσω έπίσης να σετάρω το HTPC σαν card sharing server ώστε να μπορώ και στον υπολογιστή του δωματίου να βλέπω NOVA;

3. Αν τίποτα απο τα παραπάνω δεν γίνεται θεωρείτε μονόδρομο την αγορά dreambox; Αν ναι, ποιο μοντέλο να αγοράσω;(τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα)

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας ;)

RyDeR
21-09-08, 14:54
Παίδες μπορείτε πάντα να κάνετε streaming απο τον dreambox με τον VLC; Εμένα μια παίζει, μια δεν παίζει...

Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να παίζει πάντα; :hmm:


Χαίρομαι που υπάρχει το ΜΣΝ και έλυσα στον Δημήτρη τις περισσότερες απορίες ON LINE.

Και σ'ευχαριστώ για αυτό. :oneup:

odys2008
21-09-08, 20:25
Και σε εμένα το streaming είναι προβληματικό, μια παίζει μια όχι. Αλλά και στο internet λίγο που είδα τα πράγματα δεν είναι καλά. Είναι μικρή η cpu του 500άρι

leasedline
21-09-08, 20:27
αν θελετε streaming μονο με 7020 ή 7025 διαφορετικα δοκιμαστε και το Ngrab

chaoss_z
21-09-08, 22:53
dreambox με HD πιο είναι και πόσο κοστίζει, θα με ενδιέφερε πιο πολύ να βλέπω παρά να γράφω.. πμ με plz

radiodj105
21-09-08, 23:16
dreambox με HD πιο είναι και πόσο κοστίζει, θα με ενδιέφερε πιο πολύ να βλέπω παρά να γράφω.. πμ με plz

Δεν μας δίνεις το τηλέφωνό σου να σε πάρουμε καλύτερα;
(γιατί όλοι νομίζουν ότι το φόρουμ έχει υπαλλήλους;)

Κλικ εδώ και υπάρχει και το google για να αποφύγουμε τα p.m.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreambox

GiorgosH
23-09-08, 10:49
Μόλις μετακόμισα με πολυκατοικία με ήδη εγκατεστημένο πιάτο (λένε - δεν το έχω δει), έχω τηλεόραση με ψηφιακό δέκτη και εννοείται wireless σε όλο το σπίτι.. Με το DreamBox βλέπω κανάλια Nova & κυρίως SS1, 2, 3 etc?
Τι εξοπλισμό θα χρειαστώ ακόμα? Εάν πάω σε λύση DreamBox πρέπει να συνδεθεί ενσύρματα με το ρούτερ? Η παραμετροποίηση του πόσο πολύπλοκη είναι καθώς και η ρύθμιση της κεραίας? Με 1 dreambox μπορεί άλλος από άλλο διαμέρισμα να βλέπει από τον δικό μου αποκωδικοποιητή ή πρέπει να έχει dreambox & εκεί?

Ευχαριστώ!

radiodj105
23-09-08, 13:58
Με 1 dreambox μπορεί άλλος από άλλο διαμέρισμα να βλέπει από τον δικό μου αποκωδικοποιητή ή πρέπει να έχει dreambox & εκεί?

Ευχαριστώ!

Παντού dreambox. Ο Πάνασατ δεν μπορεί να σου κάνει αυτό που θέλεις να πετύχεις (στο άλλο δωμάτιο).
Μάλλον μπορείς, αλλά με απαγορευτικό κόστος και τη ρετσινιά ότι στο σπίτι σου θα έχεις 2 κακούς δέκτες!

blugosi
23-09-08, 14:43
Μόλις μετακόμισα με πολυκατοικία με ήδη εγκατεστημένο πιάτο (λένε - δεν το έχω δει), έχω τηλεόραση με ψηφιακό δέκτη και εννοείται wireless σε όλο το σπίτι.. Με το DreamBox βλέπω κανάλια Nova & κυρίως SS1, 2, 3 etc?
Τι εξοπλισμό θα χρειαστώ ακόμα? Εάν πάω σε λύση DreamBox πρέπει να συνδεθεί ενσύρματα με το ρούτερ? Η παραμετροποίηση του πόσο πολύπλοκη είναι καθώς και η ρύθμιση της κεραίας? Με 1 dreambox μπορεί άλλος από άλλο διαμέρισμα να βλέπει από τον δικό μου αποκωδικοποιητή ή πρέπει να έχει dreambox & εκεί?

Ευχαριστώ!
Κατ' αρχήν υπάρχει πιάτο? Αν υπάρχει, πόσα LNB (μάτια) έχει? Ο κάθε δέκτης θέλει ένα LNB γιατί αυτό παίρνει τροφοδοσία ρεύματος από το δέκτη και ο δέκτης του λέει σε ποιά συχνότητα θα συντονίσει για να πιάσει ένα συγκεκριμένο κανάλι. Ίσως το πιάτο να έχει πολαπλό LNB (π.χ. 8πλό για 8 διαμερίσματα?).

Αν το Dreambox το χρησιμοποιήσεις απλά σαν αντικαταστάτη του Panasat για να βλέπεις Νοβα και ελέυθερα κανάλια, θα ξοδέψεις τα λεφτά σου για πλάκα... Την ίδια δουλειά την κάνουν δέκτες με 75 Ευρώ.
Αν παρόλα αυτά βάλεις Dreambox, δεν απαιτείται να το συνδέσεις με το router, αν όμως θέλεις να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητές του , πρέπει να το συνδέσεις με το internet.
Η παραμετροποίηση δεν είναι δύσκολη, αλλά για να βάλεις άλλο image την πρώτη φορά κλπ, η θα σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει η πρέπει να το ψάξεις λίγο για οδηγίες στο δίκτυο.
Ο κάθε θεατής χρειάζεται ένα δικό του δέκτη, ένα πιάτο (έστω και μοιραζόμενο αλλά με δικό του LNB) και αν θέλει να βλέπει N**a μία κάρτα με συνδρομή... (:p)

radiodj105
23-09-08, 16:42
Αν το Dreambox το χρησιμοποιήσεις απλά σαν αντικαταστάτη του Panasat για να βλέπεις Νοβα και ελέυθερα κανάλια, θα ξοδέψεις τα λεφτά σου για πλάκα... Την ίδια δουλειά την κάνουν δέκτες με 75 Ευρώ.

Ε.. καλά! Και ο 500άρης ο κλώνος κάπου εκεί κάνει. Το να δώσει 10€ παραπάνω και να έχει και υποστήριξη από άτομα που ήδη έχουν 500άρη, δεν χάλασε ο κόσμος!

janis100
23-09-08, 21:07
:oneup:
Ε.. καλά! Και ο 500άρης ο κλώνος κάπου εκεί κάνει. Το να δώσει 10€ παραπάνω και να έχει και υποστήριξη από άτομα που ήδη έχουν 500άρη, δεν χάλασε ο κόσμος!

Mercyful_Fate_666
25-09-08, 20:46
Χαιρετώ παίδες. :)

Προσπαθώ από το μεσημέρι να κάνω το vlcf να παίξει στον 500s (κλώνο) μου και δεν θέλει.
Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις (υπολογιστής + δέκτης) όπως λέει στο guide που βρήκα σε άλλο thread, αλλά το πρόβλημα που αντιμετοπίζω δεν έχει σχέση με τις ρυθμίσεις (γιατί μου το κάνει είτε τροποποιήσω το vlcf.xml είτε όχι).

Κάνω attach το μήνυμα που μου βγάζει όταν πάω να τρέξψ το vlc frontend, και αναφέρω πως έχω Gemini 4.20 και εγκαθιστώ το vlcf 1.80 (ή κάτι τέτοιο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.:)

RyDeR
26-09-08, 11:03
Χαιρετώ παίδες. :)

Προσπαθώ από το μεσημέρι να κάνω το vlcf να παίξει στον 500s (κλώνο) μου και δεν θέλει.
Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις (υπολογιστής + δέκτης) όπως λέει στο guide που βρήκα σε άλλο thread, αλλά το πρόβλημα που αντιμετοπίζω δεν έχει σχέση με τις ρυθμίσεις (γιατί μου το κάνει είτε τροποποιήσω το vlcf.xml είτε όχι).

Κάνω attach το μήνυμα που μου βγάζει όταν πάω να τρέξψ το vlc frontend, και αναφέρω πως έχω Gemini 4.20 και εγκαθιστώ το vlcf 1.80 (ή κάτι τέτοιο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.:)

Τα ίδια και εδώ, με Nabilo Darkstar2. :hmm:

janis100
26-09-08, 11:17
Τα ίδια και εδώ, με Nabilo Darkstar2. :hmm:
κανονικα επρεπαι να παιζει,κατεβασε την 9.0.2 τελευταια εκδοση και μετα πατα ανοιγμα και οχι αποθηκευση

Mercyful_Fate_666
26-09-08, 11:29
κανονικα επρεπαι να παιζει,κατεβασε την 9.0.2 τελευταια εκδοση και μετα πατα ανοιγμα και οχι αποθηκευση
Αυτό να υποθέσω δεν αφορά εμένα...? :hmm:

janis100
26-09-08, 11:40
Αυτό να υποθέσω δεν αφορά εμένα...? :hmm:

εγω σε 15 δεκτες ποτε δεν ρυθμισα δεκτη,δοκιμασε και το dreamview 015 το οποιο δινει καλυτερη εικοναα απο ολα οσα εχω δοκιμασει σε αυτο ομως ξεχνας το τηλεκοντρολ και δουλευεις ποντικι

Mercyful_Fate_666
26-09-08, 12:00
εγω σε 15 δεκτες ποτε δεν ρυθμισα δεκτη,δοκιμασε και το dreamview 015 το οποιο δινει καλυτερη εικοναα απο ολα οσα εχω δοκιμασει σε αυτο ομως ξεχνας το τηλεκοντρολ και δουλευεις ποντικι
Μπα, θέλω τηλεκοντρόλ. :p
βασικά, επειδή ήδη έχω υπολογιστή (mac mini) ως media center στην τηλεόραση, ο στόχος μου είναι ακριβός αυτός: να αντικαταστήσω πληκτρολόγιο/ποντίκι με τηλεκοντρόλ. :(

Οπότε το αρχικό μου ερώτημα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2350162#post2350162) παραμένει...

janis100
26-09-08, 15:16
και με το vlc δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το τηλεκοντρολ,το χρησιμοποιεις μονο οταν εχεις καρτα τηλεορασης στον υπολογιστη

Mercyful_Fate_666
26-09-08, 16:03
Οκ, που/πως το βρίσκω το dreamview για να το δοκιμάσω?
Στο blue panel, gemini-server, plugins κλπ. δεν το βρήκα πουθενά...

janis100
26-09-08, 19:59
δεν υπαρχει μεσα στον dream σε κανενα image ψαξτο στο internet και κατεβασε το,ελπιζω να εχεις καταβασει και to vlc και να μη αρκεστηκες σε αυτο που δινει ο dream,το κατεβαζεις και το τρεχεις κανονικα

lou.nick
28-09-08, 20:58
Έχουμε κάποια σελίδα με τιμές;

RyDeR
28-09-08, 21:00
Έχουμε κάποια σελίδα με τιμές;

Για τι ακριβώς ενδιαφέρεσαι; Υπάρχουν τα πάντα, απο μια απλή λύση με κλώνο του Dreambox 500 μέχρι και τον γνήσιο DM800HD... :p

lou.nick
28-09-08, 21:14
Όχι κλώνο. Τα αυθεντικά. Θέλω να δω τιμές και specs από τα διάφορα μοντέλα.

euri
28-09-08, 21:43
Όχι κλώνο. Τα αυθεντικά. Θέλω να δω τιμές και specs από τα διάφορα μοντέλα.

Specs στο επίσημο σάιτ (http://www.dream-multimedia-tv.de/english/products_overview.php) της εταιρείας.
Τιμές στο θείο Σκρουτζ :p

Serafeim Karakostas
28-09-08, 22:12
Και εδώ. (http://www.satsonix.gr/PRICE%20LIST.html)

lou.nick
28-09-08, 22:48
Οκ thanks... Τώρα θέλω να μου βρείτε ένα τρόπω να περάσω στα έξοδα του σπιτιού τον 800HD. LOL :lol:

Producer
28-09-08, 22:51
Οκ thanks... Τώρα θέλω να μου βρείτε ένα τρόπω να περάσω στα έξοδα του σπιτιού τον 800HD. LOL :lol:

Εύκολο: Για να μη φας παντόφλα, πες στη γυναίκα ότι κάνεις επένδυση για το μέλλον: Home Shopping Network Going HD In 2009 (http://www.tvpredictions.com/newhd052308.htm) :cool:

lou.nick
28-09-08, 23:04
LOL αλλά αυτό αποτελεί δικαιολογία για το μέλλον. :p

GiorgosH
07-10-08, 08:16
Παιδιά σκέφτομαι να βάλω Dreambox και έχω σύνδεση Tellas. Έχω πρόβλημα όμως με τα disconnects και γιαυτό έβαλα το OpenDNS και έφτιαξε κάπως η κατάσταση. Λέτε να έχω πρόβλημα με το Dreambox? Δεν θέλω να αποσυνδέεται και μετά να θέλει 30 λεπτά για να ξαναδώ TV...

D_J_V
07-10-08, 12:58
Κι εγώ έχω αποσυνδέσεις αλλά ευτυχώς ΜΟΝΟ κάθε 4 ώρες και διαρκεί 30" ...

janis100
07-10-08, 13:01
δεν εχει να κανει με τον dreambox αλλα με την συνδεση σου,οταν εχεις συνδεση ο dream σε 5 δευτερα εχει συνδεθει

azilmas
07-10-08, 14:03
Μπα, θέλω τηλεκοντρόλ. :p
βασικά, επειδή ήδη έχω υπολογιστή (mac mini) ως media center στην τηλεόραση, ο στόχος μου είναι ακριβός αυτός: να αντικαταστήσω πληκτρολόγιο/ποντίκι με τηλεκοντρόλ. :(

Οπότε το αρχικό μου ερώτημα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2350162#post2350162) παραμένει...

Εσύ ρωτάς για το vlcf και σου απαντάνε για το vlc :lol:

Περίεργο για to gemini να σου βγάζει τέτοιο μήνυμα, έχεις κάνει σωστά την εγκ-ση; για ψάξε το λίγο, μην αρκείσαι στο κατέβασμα απο το blue -panel, πρέπει να κάνεις κάποιες μετατροπές ...

Mercyful_Fate_666
07-10-08, 21:44
Εσύ ρωτάς για το vlcf και σου απαντάνε για το vlc :lol:

Περίεργο για to gemini να σου βγάζει τέτοιο μήνυμα, έχεις κάνει σωστά την εγκ-ση; για ψάξε το λίγο, μην αρκείσαι στο κατέβασμα απο το blue -panel, πρέπει να κάνεις κάποιες μετατροπές ...
Ναι θυμάμαι είχα κάνει και κάποιες αλλαγές σε αρχεία ρυθμίσεων, δεν δούλεψε τπτ όμως.

Τελικά το εγκατέλειψα, πήγα αγόρασα ασύρματο πληκτρολόγιο/ποντίκι και απολαμβάνω το mac mini μου στο σαλόνι. :oneup:

gravis
09-10-08, 14:11
η ενταση του ηχου απο τον 600Pvr ερχετε στην τηλεοραση με πολυ χαμηλη σταθμη , απο ολα τα δορυφορικα καναλια ,και με αναγκαζει να ανεβαζω την ενταση του ηχου της τηλεορασης σχεδον στο τερμα.
καμμια ιδεα?

D_J_V
09-10-08, 14:20
Το ίδιο πρόβλημα έχουμε ΟΛΟΙ δυστυχώς . . .
Εγω πάντως χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ το dreambox για κανάλια TV πλέον !!!!
Βέβαια αν κάποιος ΔΕΝ έχει ΝΟVA είναι ένα θέμα...

radiodj105
09-10-08, 14:28
Δεν έχει καμμία σχέση η ένταση που αποδίδει ο dreambox με την ένταση άλλων (π.χ. Humax).
Πράγματι ο ήχος είναι απίστευτα χαμηλός.
Τόσο χαμηλός, ώστε εμένα, σε κάποιες φάσεις ακούγεται και ένας βόμβος από διαρροή του composite της εικόνας.
Ο βόμβος εξαφανίζεται όταν το κανάλι μεταδίδει μαύρο ή είναι κλειδωμένο.
Ακόμα και αν εμφανιστεί το OSD του δέκτη, ο ήχος βγάζει αυτό τον βόμβο.

RyDeR
09-10-08, 14:35
Όντως, είναι αίσχος. :down: Ειδικά όταν έχω αρκετά ανοιχτή την ένταση (κυρίως ακούγοντας μέσω του HomeCinema) ακούγεται ένας άθλιος ήχος υψηλής συχνότητας χωρίς λόγο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.