PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

gravis
09-10-08, 14:39
οντως αυτον τον βομβο τον εχω και εγω. Οποτε μιλαμε για κατασκευαστικη αστοχια τον δεκτων πανω στο κομματι του ηχου.
Φυσικα δεν ξερω αν συνδεθει με την Optical κατα ποσο βελτιωνονται τα πραματα

RyDeR
09-10-08, 14:53
Φυσικα δεν ξερω αν συνδεθει με την Optical κατα ποσο βελτιωνονται τα πραματα

Απ'ό,τι έχω διαβάσει λένε οτι τα πράγματα είναι φυσιολογικά.

Χμμ, το δικό μας Home Cinema έχει μόνο Coaxial Optical in. Υπάρχει κανένας μετατροπέας απο Optical -> Coaxial; :hmm:


Κάτι βρήκα.... http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=17391&cat=586&page=1

gravis
09-10-08, 15:00
δεν νομιζω να αξιζει να μπλεξεις με τετοιες μετατροπες.

RyDeR
09-10-08, 15:02
δεν νομιζω να αξιζει να μπλεξεις με τετοιες μετατροπες.

Ίσως έχεις δίκιο, απλά έριξα μια ματιά.

radiodj105
09-10-08, 15:12
Όντως, είναι αίσχος. :down: Ειδικά όταν έχω αρκετά ανοιχτή την ένταση (κυρίως ακούγοντας μέσω του HomeCinema) ακούγεται ένας άθλιος ήχος υψηλής συχνότητας χωρίς λόγο.

Πάτα τώρα και το κουμπάκι INFO να βγει το OSD στην τηλεόραση... και άκου τον υπέροχο βόμβο που λέω!

Τέλος πάντων!
Το φτηνό το κρέας το τρών' οι σκύλοι!

RyDeR
09-10-08, 15:14
Τέλος πάντων!
Το φτηνό το κρέας το τρών' οι σκύλοι!

Θες να πείς οτι ευθύνεται που ο δέκτης είναι κλώνος; :hmm:

Serafeim Karakostas
09-10-08, 15:18
Νομίζω ότι το πρόβλημα αυτό το έχουν και οι γνήσιοι.

radiodj105
09-10-08, 16:38
Πολύυυ σωστά το είπε ο Σεραφείμ.

Το ίδιο πρόβλημα (του βόμβου) το είχα και με τον πρώτο μου δέκτη που ήταν γνήσιος.
Πάντα πίστευα ότι έφταιγε το γύφτικο σκαρτ που χρησιμοποιούσα.
Μέχρι που πήγα στο κατάστημα που ψωνίζω ηλεκτρονικά και με ξέρουν (σχεδόν 20 χρόνια).
Μου έδωσαν 5 διαφορετικής ποιότητας καλώδια scart... και ΟΛΑ μα ΟΛΑ είχαν τον ίδιο βόμβο!

gravis
11-10-08, 17:09
Γνωριζουμε μεχρι πια εκδοση Diseqc υποστηριζει ο Dreambox? :hmm:

makisfgr
12-10-08, 12:52
Πρόσφατα αγόρασα ένα κλώνο 500s αλλά δεν μπόρω να φλασάρω το gemini με τίποτα. Χρησιμοποιώ το dreamup με καλώδιο null RS-232 με το desktop μου.
Επίσης δοκίμασα και τοπικό δίκτυο αλλά ...τζίφος.
Μήπως χρειάζεται να σβήσω πρώτα κάτι από τον dm ? και επίσης τι είναι το erase.img ?
Βοήθεια παιδιά είμαι ψιλοάσχετος.
Ευχαριστώ.

kyrnikos
12-10-08, 15:37
Για εξήγησε λίγο πιο αναλυτικά που κολλάει το dreamup .
Ο δέκτης πρέπει να είναι εκτός ρευματος και να επιλέξεις την σωστή com port .
Μετά όταν πατήσεις σύνδεση σου λέει να του δώσεις ρεύμα .
Τα κάνεις όλα αυτά σωστά ;
Τον βλέπει τον δέκτη ;

Ρίξε μια ματιά εδώ :ΕΔΩ (http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f34/guide-flashing-dreambox-dreamup-33/)

Και βέβαια πρέπει να διαλέξεις σωστό image,στην περίπτωση του gemini από 4.20 και κάτω για
να μην σου πει "adios amigo"

radiodj105
12-10-08, 18:30
Βοήθεια παιδιά είμαι ψιλοάσχετος.
Ευχαριστώ.
Δεν περνάς από τη δουλειά μου αύριο Δευτέρα να σε βοηθήσω;
Θα είμαι στο κέντρο μέχρι τις 11 και από τις 5 το απόγευμα, σίγουρα θα έχω χρόνο να σε βοηθήσω.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ (και είμαι κάθετος σε αυτό).

Αν επίσης θέλεις, κάνε με ADD στο msn σου για live υποστήριξη.
(τονίζω, ότι γουστάρω και το κάνω. Δεν αποσκοπώ οικονομικά κάπου).

Lebo
14-10-08, 14:57
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα συνπολεμιστές. Με μικρή εμπειρία λοιπόν στα δορυφορικά αλλά μεγάλη στους υπολογιστές αποφάσισα να πάρω και εγώ ενα DB500S (κορεάτικο) κατευθείαν απο την πηγή εδώ στην Χίο(όποιος θέλει πληροφορίες εδώ είμαι), καθότι λόγω δουλειάς μένω τώρα εδώ. Έχω λοιπόν 2 μέρες τώρα που έχω κάνει register σε καμιά ντουζίνα site για DB και μου έχουν πονέσει τα μάτια μου απο το διάβασμα αλλά προς το παρόν τα μόνο που έχω καταφέρει είναι να περάσω το gemini 3.4. Απο εκεί και πέρα τίποτα άλλο. Πρός το παρόν δεν έχω βρεί έναν καλό οδηγό. Αν μπορεί λοιπόν καποιος να μου δώσει τα φώτα του, θα του ήμουν πραγματικά ευγνώμων.

kyrnikos
14-10-08, 15:31
Λεποοοόν .....ξεκίνα απ' ΕΔΩ (http://minotavrs.wordpress.com/2008/04/14/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-image-%CF%83%CE%B5-dreambox/) και μετά πας για πιο ...ονειρικά πράγματα .
Και πέρνα το GP 4.20 για να είσαι πιο κοντά στις τελευταίες images (ΟΧΙ πάνω από το 4.20 γιατί
'adios amigo').
Παίξε λίγο με μενού,addons κλπ και πάλι εδώ είμαστε....

Lebo
14-10-08, 16:41
Λεποοοόν .....ξεκίνα απ' ΕΔΩ (http://minotavrs.wordpress.com/2008/04/14/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-image-%CF%83%CE%B5-dreambox/) και μετά πας για πιο ...ονειρικά πράγματα .
Και πέρνα το GP 4.20 για να είσαι πιο κοντά στις τελευταίες images (ΟΧΙ πάνω από το 4.20 γιατί
'adios amigo').
Παίξε λίγο με μενού,addons κλπ και πάλι εδώ είμαστε....

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. Μόλις τελείωσα ακολουθώντας της οδηγίες του Μινώταυρου και όλα μέχρι στιγμής είναι οκ. Τώρα όπως καταλαβαίνετε όλοι θέλω να μπω και στα πιο βαθιά μπας και δω και τίποτα της προκοπής. Απώτερος σκοπός της αγοράς του DB είναι το CS γιατί έχω μεγάλο σπίτι με πολλά δωμάτια:lol: και θέλω να βλέπω σε όλα τα αγαπημένα μου προγράμματα.;)

radiodj105
14-10-08, 18:49
Πολλά δωμάτια;
Τότε θα χρειαστείς παραπάνω από ένα μηχανάκια. Και επίσης θα χρειαστείς και μικρο-παρεμβάσεις στην εγκατάσταση του σπιτιού σου.

Παρεμπιπτόντως, μπορεί ο Τσαμούταλος να πουλάει με 13% αλλά στην Αθήνα το βρίσκεις ακόμα πιο φτηνά.

kyrnikos
14-10-08, 19:09
OK τώρα πας στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος και θα βρεις δυο λινκ .
Το πρώτο μιλάει για πολλά βασικά πράγματα αν και κάπως παρωχημένο πλέον .
Το δεύτερο θα σε πάει ένα βήμα παραπέρα ;)

Lebo
14-10-08, 19:41
Πολλά δωμάτια;
Τότε θα χρειαστείς παραπάνω από ένα μηχανάκια. Και επίσης θα χρειαστείς και μικρο-παρεμβάσεις στην εγκατάσταση του σπιτιού σου.

Παρεμπιπτόντως, μπορεί ο Τσαμούταλος να πουλάει με 13% αλλά στην Αθήνα το βρίσκεις ακόμα πιο φτηνά.

Θα πάρω 3 ή 4 ακόμα αλλα το θέμα είναι πως θα κάνω το CS? με CCCam με gbox?? Θέλω δηλαδή λίγη βοήθεια με το σετάρισμα του μπάτλερ(σερβιτόρου) μου:lol: . Πάντως ο Τσαμούταλος από ότι είδα κάνει τρελή δουλειά το παληκάρι.

........Auto merged post: Lebo πρόσθεσε 26 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........


OK τώρα πας στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος και θα βρεις δυο λινκ .
Το πρώτο μιλάει για πολλά βασικά πράγματα αν και κάπως παρωχημένο πλέον .
Το δεύτερο θα σε πάει ένα βήμα παραπέρα ;)

Το πρώτο λινκ είναι πολύ καλή δουλειά αλλά όντως παρώχημένο. Το δεύτερο μελετάω τώρα και είμαι μεταξύ του Evocamd 2.17 και του Camd3.900 κυρίως γιατί μου φαίνεται πιο εύκολο να φτιάξω τα config αρχεία τους. Αν κάνω λάθος ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο είμαι όλος αυτιά.:worthy:

kyrnikos
14-10-08, 19:56
Googlαρε

'CCcam tutorial' ή "CCcam greek tutorial' ή 'οδηγός CCcam'

και ...θα δεις ;)

jordan kav
17-10-08, 11:35
Καλημέρα. Μήπως ξέρεις κανείς με πιο λογισμικό μπορώ να επεξεργαστώ το newcamd.cfg ?

radiodj105
17-10-08, 11:38
Καλημέρα. Μήπως ξέρεις κανείς με πιο λογισμικό μπορώ να επεξεργαστώ το newcamd.cfg ?

Κανονικά με Notepad.
Υπάρχει όμως και πρόγραμμα για LINUX που κάνει αποκλειστικά αυτή τη δουλειά.

Psycho13
17-10-08, 11:52
Καλημέρα. Μήπως ξέρεις κανείς με πιο λογισμικό μπορώ να επεξεργαστώ το newcamd.cfg ?

Notepad ή ultra edit 32

jordan kav
17-10-08, 14:49
Ευχαριστώ πολύ !

Lebo
17-10-08, 16:32
Φιλε Βασίλη άκουσα την υπόδειξη σου και πλέον το dreambox μου φοράει nabilo image:oneup:. Το cs δουλεύει άψογα με CCCam 2.0.9 και γενικώς όλα πάνε καλά. Αν δούλευε και ο nabilo server θα ήταν όλα ιδανικά. Έχει 2 μέρες όμως τώρα που έχει μπετόσει. Δεν πιστεύω να τους έκλεισες κανείς:lock:? Πάντως το να φτιάξεις τα config αρχεία για το cs είναι πολύ πιο εύκολο από ότι αρχικά φαίνεται. Οι περισσότεροι οδηγοί πάνω σε αυτό, αν και πολύ καλοί, έχουν πολύ λεπτομέρεια και πράγματα που στο 90% των περιπτώσεων δεν χρειάζονται.
Και πάλι ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν και αν κάποιος στο μέλλον θελήσει την βοήθεια μου, εδώ είμαι.

radiodj105
17-10-08, 16:45
Το πρόσεξα κι εγώ ότι ο σέρβερ έχει μούγκα εδώ και 2 μέρες.
Αυτά έχει η ζωή.
Εγώ πάλι, προσπάθησα να κάνω register στον σέρβερ... αλλά έφαγα πόρτα.
Πρέπει να έχεις, μάλλον, μπάρμπα στην Κορώνη για να σε δεχτούν στο φόρουμ τους!

'Οτι χρειαστείς, σφύρα φίλε Lebo!

kyrnikos
17-10-08, 19:09
Πάντως το να φτιάξεις τα config αρχεία για το cs είναι πολύ πιο εύκολο από ότι αρχικά φαίνεται. Οι περισσότεροι οδηγοί πάνω σε αυτό, αν και πολύ καλοί, έχουν πολύ λεπτομέρεια και πράγματα που στο 90% των περιπτώσεων δεν χρειάζονται.



Έτσι...έτσι...όταν μπείς στο νόημα και παίξεις λίγο όλα είναι εύκολα.
Στην ουσία 1+1 γραμμή είναι .
Και πράγματι πολύ λεπτομέρεια σε ανούσια πράγματα και όταν θες πχ να μάθεις τι είναι αυτό το
καταραμένο emm πρέπει να ψάχνεις βελόνα στ' άχυρα....

mpik1
18-10-08, 00:54
φιλοι μου καλησπερα εχω 2 ερωτησεις να σας κανω!

αν ξερειτε και θελετε μου απαντατε!!

λοιπον εχω ενα dreambox 500s και εχω 1ον ενα προβλημα του οτι δεν μου βρισκει καναλια με οριζοντια πολωση μου βρισκει μονο καναλια με καθετη πολωση αυτο το κανει τωρα και 2-3 μερες,τον εχω περιπου 1 χρονο και κατα τα αλλα ολα καλα!καμια ιδεα πως να τον φτιαξω??

και 2η ερωτηση πως μπορω να βρω τους κωδικους του?π.χ οταν ανοιγω το dcc μου ζηταει username και password σιγουρα δεν ειναι root kai dreambox.καποιος τους εχει αλλαξει και δεν μπορω να κανω τπτ απο τα πολλα παρα πολλα που μπορει να κανει ο deambox.

ευχαριστω για το χρονο σας!!!!!!!

RyDeR
18-10-08, 01:02
λοιπον εχω ενα dreambox 500s και εχω 1ον ενα προβλημα του οτι δεν μου βρισκει καναλια με οριζοντια πολωση μου βρισκει μονο καναλια με καθετη πολωση αυτο το κανει τωρα και 2-3 μερες,τον εχω περιπου 1 χρονο και κατα τα αλλα ολα καλα!καμια ιδεα πως να τον φτιαξω??

Αρχικά, δοκίμασε μ'ένα άλλο LNB. ;)


και 2η ερωτηση πως μπορω να βρω τους κωδικους του?π.χ οταν ανοιγω το dcc μου ζηταει username και password σιγουρα δεν ειναι root kai dreambox.καποιος τους εχει αλλαξει και δεν μπορω να κανω τπτ απο τα πολλα παρα πολλα που μπορει να κανει ο deambox

Νομίζω πως μόνο με επαναφορά ρυθμίσεων γίνεται (χάνεις τα πάντα απο ρυθμίσεις/κανάλια) ή/και flashάρισμα με null modem καλώδιο. :hmm:

Μην σε πάρω στον λαιμό μου.

kyrnikos
18-10-08, 02:37
και 2η ερωτηση πως μπορω να βρω τους κωδικους του?π.χ οταν ανοιγω το dcc μου ζηταει username και password σιγουρα δεν ειναι root kai dreambox.καποιος τους εχει αλλαξει και δεν μπορω να κανω τπτ απο τα πολλα παρα πολλα που μπορει να κανει ο deambox.

ευχαριστω για το χρονο σας!!!!!!!

να τον βρεις (το root δεν αλλάζει ) ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ :sorry::sorry:
να τον σβήσεις και να βάλεις άλλον ΓΙΝΕΤΑΙ :lol::lol:

επειδή βαριέεεμαι να γράφω τη διαδικασία : http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=191461

Για το θέμα με τις πολώσεις ,ρίξε και μια ματιά μήπως κατά λάθος έχεις πειράξει καμιά ρύθμιση κάπου εκεί που
ρυθμίζεις τις υπηρεσίες .

chal_4
24-10-08, 01:58
Ένα μικρό προβληματάκι. Μετά από reboot του dreambox (κλώνος) δεν ανταποκρίνεται στις εντολές του τηλεκοντρόλ. Μήπως υπάρχει κάποιος συνδιασμός κουμπιών που ενεργοποιούν το τηλεκοντρόλ?

Psycho13
24-10-08, 02:25
Κανε παλι reboot μηπως κολλησε το λειτουργικο..

chal_4
24-10-08, 10:11
Έχω κάνει πολλά... Την άλλη φορά που είχε συμβεί το ίιδο, κάποια στιγμή ξαφνικά δούλεψε, χωρίς να κάνω τίποτα...

radiodj105
24-10-08, 10:15
Μου έχει τύχει και εμένα αυτό. Κάποιες φορές "σκάει" το image.
Τελικά ξαναπέρασα image και το διόρθωσα.

Υπάρχει και μια περίπτωση να τα έχει παίξει το τηλεκοντρόλ σου.
Για να βεβαιωθείς ότι ΔΕΝ φταίει το τηλεοκοντρόλ, κάνε το εξής κόλπο.
Βάλε το κινητό σου να "στοχεύει" την κάμερα ενός τηλεφώνου και πάτα κάποιο πλήκτρο του τηλεκοντρόλ. Δες στην οθόνη του κινητού, (αφού έχεις επιλέξει να σου δείχνει αυτά που τραβάει η κάμερα) αν ανάβει κάποιο λαμπάκι (που δεν φαίνεται με το μάτι σου) στη μπροστινή μεριά του τηλεκοντρόλ του δέκτη που "στοχεύεις" τον dreambox. 'Ετσι θα σιγουρέψεις ότι δεν χάλασε το τηλεκοντρόλ.

chal_4
25-10-08, 00:28
Τελικά έφτιαξε από μόνο του... Χωρίς να κάνω τίτποτα. το τηλεκοντρόλ το είχα δοκιμάσει με την κάμερα και φαίνεται ότι δούλευε... Παρόλα αυτά το dreambox δεν το έβλεπε. Τί μπορεί να συνέβη. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αποφεύγω τα reboot στο dreambox για να μην ξανασυμβεί

Mercyful_Fate_666
25-10-08, 11:22
Το παθαίνω και εγώ συχνά.

Καμιά φορά φαίνεται να κολλάει, πιέζω τα πλήκτρα αλλά το φωτάκι στον δέκτη δεν αναβοσβήνει... αν το αφήσω λίγη ώρα ή αν επανεκινήσω τον δέκτη επανέρχεται...

Lebo
27-10-08, 20:44
Ξέρουμε κανέναν να φέρνει κλώνους dreambox στην Αθήνα γιατί ο Τσαμούταλος στην Χίο μου λέει οτι σε καμια 15αριά μέρες θα έχει κλώνους taiwan.

Υ.Γ. Βασίλη σου έστειλα ενα mail στο hot και γέλασα πολύ με το autoreply που έχεις.:rofl:

radiodj105
27-10-08, 21:52
'Εχεις πάρει ήδη απάντηση (και δεν εννοώ την αυτόματη χα-χα) με 2 καταστήματα για να ψάξεις!

Lebo
27-10-08, 23:28
'Εχεις πάρει ήδη απάντηση (και δεν εννοώ την αυτόματη χα-χα) με 2 καταστήματα για να ψάξεις!
Ναι την είδα την απάντηση σου. Θα τους κάνω μια ερώτηση μεθαύριο. Ευχαριστώ.:oneup:

tasgaz
29-10-08, 00:28
εχω ενα fritzaki 7140 και εβαλα εναν δισκο πανω και τον βλέπω μόνο με ftp

H ερωτηση είναι αν μπορώ να το κάνω mount με κάποιον τρόπο στο 500ράκι για να κάνει εγγραφή?

;)

radiodj105
29-10-08, 01:19
εχω ενα fritzaki 7140 και εβαλα εναν δισκο πανω και τον βλέπω μόνο με ftp.H ερωτηση είναι αν μπορώ να το κάνω mount με κάποιον τρόπο στο 500ράκι για να κάνει εγγραφή?

Δεν μας εξήγησες πως τον "έβαλες". Υποθέτω δικτυακός είναι ο σκληρός. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα μπορέσεις να τον κάνεις MOUNT. (γενικά δεν γίνεται έτσι το mount με δικτυακούς σκληρούς).

Αρκεί να σου πω, ότι στο PC αφού κάνεις το mount, τρέχει ειδικό πρόγραμμα (στο PC) όση ώρα είναι stand by ή γράφει ο dreambox προς το PC.
Οπότε, δεν θα μπορέσεις να τον εκμεταλλευτείς όπως θέλεις.

tasgaz
29-10-08, 09:01
Δεν μας εξήγησες πως τον "έβαλες". Υποθέτω δικτυακός είναι ο σκληρός. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα μπορέσεις να τον κάνεις MOUNT. (γενικά δεν γίνεται έτσι το mount με δικτυακούς σκληρούς).

Αρκεί να σου πω, ότι στο PC αφού κάνεις το mount, τρέχει ειδικό πρόγραμμα (στο PC) όση ώρα είναι stand by ή γράφει ο dreambox προς το PC.
Οπότε, δεν θα μπορέσεις να τον εκμεταλλευτείς όπως θέλεις.

To Fritz παίρνει πάνω του δίσκο (USB) και τον βλέπεις απο FTP;)

radiodj105
29-10-08, 09:59
Εφόσον μιλάει για FTP ο φίλος, μάλλον δικτυακά τον βλέπει, οπότε τον σύνδεσε μέσω ethernet στο ρούτερ του.

tasgaz
29-10-08, 15:19
Εφόσον μιλάει για FTP ο φίλος, μάλλον δικτυακά τον βλέπει, οπότε τον σύνδεσε μέσω ethernet στο ρούτερ του.

Nai ετσι ειναι

fos
02-11-08, 00:18
μπορειτε να μου πειτε πως θα δω ταινια απο το pc στην tv ?εχω dreambox 500

........Auto merged post: fos πρόσθεσε 3 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........

με τον vlc πως κανουμε streaming?

siomos
04-11-08, 13:36
καλημερα σε ολους εχω τον Dreambox 600 pvr συνδεδεμενο ενσυρματα με μοντεμ περασμενο enigma kai c c cam 2.0.9 [ και το vlcf στον Dreambox για μεταφορα ταινιων απο υπολογιστη στον Dreambox] τι διαδικασια βημα προς βημα πρεπει να κανω για την ματεφορα ταινιων .siomos1960@yahoo.gr [ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ]

tsomis
05-11-08, 12:59
Να ρωτησω κατι παιδια?
Τα SAT-PVR με Ethernet (Like DreamBox 7025) υπαρχει περιπτωση
να παιζουν με Conn-x TV?
Η ειναι ασχετο.......???
Ευχαριστω.

blugosi
06-11-08, 14:37
Να ρωτησω κατι παιδια?
Τα SAT-PVR με Ethernet (Like DreamBox 7025) υπαρχει περιπτωση
να παιζουν με Conn-x TV?
Η ειναι ασχετο.......???
Ευχαριστω.

Τι να κάνεις δηλαδή; Αν θες να χρησιμοποιήσεις το 7025 (ή 7020) απλά για να γράψεις ταινία στο σκληρό δίσκο του , σαν βίντεο δηλαδή, αν το κουτί του conn-x (δεν το έχω δει) έχει έξοδο scart , γίνεται.
Αν θες να χρησιμοποιήσεις το 7025 για να αποκωδικοποιήσεις το σήμα που έρχεται σε ethernet από τον ΟΤΕ, δε γίνεται...

tsomis
06-11-08, 18:27
Αποκωδικοποιηση ηθελα.
Γιατι ηδα εναν Humax που τα εχει ολα.
SAT-DVBT-IPTV.
Thanks anyway.

arva
07-11-08, 17:54
...Αν θες να χρησιμοποιήσεις το 7025 (ή 7020) απλά για να γράψεις ταινία στο σκληρό δίσκο του , σαν βίντεο δηλαδή, αν το κουτί του conn-x (δεν το έχω δει) έχει έξοδο scart , γίνεται...

Γίνεται; Πως;

blugosi
07-11-08, 19:46
Γίνεται; Πως;

Ώπα , λάθος μου... Μόλις το δοκίμασα και δε δουλεύει :rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.