PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

radiodj105
07-11-08, 20:04
Πολύ λογικό μου ακούγεται να ΜΗΝ δουλεύει.
Δορυφορικός δέκτης είναι ρε παιδιά.
Δεν έχει μέσα σύστημα για να κάνει Encoding από composite σήμα εικόνας σε σκληρό δίσκο.

'Αλλοστε και στον σκληρό δίσκο που γράφει... γράφει με το ίδιο bitrate που εκπέμπει το κανάλι. Δεν ξανακάνει encoding (και πάλι καλά κιόλας).

arva
07-11-08, 20:11
Έτσι ακριβώς!

blugosi
08-11-08, 02:23
Πολύ λογικό μου ακούγεται να ΜΗΝ δουλεύει.
Δορυφορικός δέκτης είναι ρε παιδιά.
Δεν έχει μέσα σύστημα για να κάνει Encoding από composite σήμα εικόνας σε σκληρό δίσκο.

'Αλλοστε και στον σκληρό δίσκο που γράφει... γράφει με το ίδιο bitrate που εκπέμπει το κανάλι. Δεν ξανακάνει encoding (και πάλι καλά κιόλας).

Ναι, έτσι είναι....
Μπερδεύτηκα γιατί μπορείς να επιλέξεις από το μενού του 7020 Εξωτερική Πηγή και να δεις στην τηλεόραση ότι είναι συνδεδεμένο. Φαίνεται ότι τελικά κάπως συνδέει το ένα scart με το άλλο σε αναλογικό επίπεδο....

Lord_Rutherford
10-11-08, 15:50
Επειδή το σκέφτομαι για τον 500άρη...

Είναι έυκολο να τον κάνω να τραβάει από το DSL τα καλούδια;

kanenas3
10-11-08, 16:20
Κανένα καλό κλώνο DM500 έχει να προτείνει κανένας; Thx!

RyDeR
10-11-08, 18:17
Επειδή το σκέφτομαι για τον 500άρη...

Είναι έυκολο να τον κάνω να τραβάει από το DSL τα καλούδια;

Φυσικά, αν έχεις router. :)


Κανένα καλό κλώνο DM500 έχει να προτείνει κανένας; Thx!

Power Plus Pi-555. ;)

radiodj105
10-11-08, 19:45
Επειδή το σκέφτομαι για τον 500άρη...

Είναι έυκολο να τον κάνω να τραβάει από το DSL τα καλούδια;
Γελοίο είναι! Όχι απλά εύκολο...

George_Prix
10-11-08, 20:12
Κανένα καλό κλώνο DM500 έχει να προτείνει κανένας; Thx!


Power Plus Pi-555. ;)

1) Ποσο κανει ο κλωνος και ποσο ο Original?
2) Αξιζει να παρεις κλωνο ή μπορει να μην λειτουργει καλα?
3) Πως εισαι σιγουρος οτι καποιος ειναι Original και οχι κλωνος?

Ευχαριστω πολυ.

micraSport
10-11-08, 20:26
1) Ποσο κανει ο κλωνος και ποσο ο Original?
2) Αξιζει να παρεις κλωνο ή μπορει να μην λειτουργει καλα?
3) Πως εισαι σιγουρος οτι καποιος ειναι Original και οχι κλωνος?

Ευχαριστω πολυ.

1)Παίζουν οι τιμές,από 95 μέχρι και 115.Original DM500 νομίζω δεν κυκλοφορούν πλέον.
2)Έχω 2 Power Plus PI-555 και δεν εχουν πάθει το παραμικρό...Έχουν 1 χρόνο εγγύηση οι δικοί μου.
3)Αν ψάξεις θα βρείς κάποιες photo που σου δείχνουν πως μπορείς να τους ξεχωρίσεις.

Γνώμη μου,πάρε έναν power plus 500αράκι να κάνεις την δουλειά σου... :oneup:

kanenas3
10-11-08, 21:25
Αν μπορεί ας δώσει κάποιος κανένα link με τα PI-555, έστω και με ΡΜ για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Αυτά είναι συμπεριφέρονται σαν κανονικά DM500; Θα παίζουν κανονικά σε "συνεργασία" με τον DM7000;

nasos1977
11-11-08, 01:17
Εχω ενα dreambox 500s και router usr 9108 με tellas. Το προβλημα ειναι οτι ο ρουτερ μου δεν βλεπει το dreambox με καλωδιο και δεν εχω καταλαβει γιατι. Καμια ιδεα κανενας ? Σε αλλο ρουτερ εχει παιξει και με αλλη συνδεση. Ευχαριστω πολυ.

azilmas
14-11-08, 11:26
Εχω ενα dreambox 500s και router usr 9108 με tellas. Το προβλημα ειναι οτι ο ρουτερ μου δεν βλεπει το dreambox με καλωδιο και δεν εχω καταλαβει γιατι. Καμια ιδεα κανενας ? Σε αλλο ρουτερ εχει παιξει και με αλλη συνδεση. Ευχαριστω πολυ.

εχει κρατισει τιν παλια IP. τσεκαρισιε το dhcp και ξαναξεκινα το μιχανακι και θα σιαι εντακσει .

radiodj105
14-11-08, 12:27
Αυτά είναι συμπεριφέρονται σαν κανονικά DM500; Θα παίζουν κανονικά σε "συνεργασία" με τον DM7000;

Η ομοιότητα (ακόμα και από εξωτερική εμφάνιση) είναι απίστευτη. Μοιάζουν καταπληκτρικά.
Βεβαίως "συνεργάζονται" απόλυτα με τον 7000 αλλά και με όλους τους dreambox της αγοράς.

kanenas3
14-11-08, 12:47
Η ομοιότητα (ακόμα και από εξωτερική εμφάνιση) είναι απίστευτη. Μοιάζουν καταπληκτρικά.
Βεβαίως "συνεργάζονται" απόλυτα με τον 7000 αλλά και με όλους τους dreambox της αγοράς.

Μπορείς δηλαδή να χρησιμοποιήσεις και τα images για τα original (πλην Gemini υποθέτω λόγω time bomb) ε; Thx!

radiodj105
14-11-08, 21:54
Μπορείς δηλαδή να χρησιμοποιήσεις και τα images για τα original (πλην Gemini υποθέτω λόγω time bomb) ε; Thx!

Βεβαιότατα!

kanenas3
14-11-08, 23:04
Βεβαιότατα!

Πολύ ωραία! :oneup:

Μια ακόμα απορία...έστω ότι η Nova γίνεται HD, αν έχεις απλό δέκτη (μη HD) θα παίζει απλά σε χαμηλότερη ανάλυση ή δε θα παίζει καθόλου; Αν δεν παίζει καθόλου υπάρχει τίποτα σε κλώνο-αντίγραφο DM που το κάνει;

radiodj105
15-11-08, 00:03
Μακάρι να γίνει HD μπας και σωθεί το μαγαζί, γιατί από αθλητικής απόψεως, πήρε την κάτω βόλτα.
Αν γίνει HD η Νόβα, οι δέκτες μας που ΔΕΝ είναι HD δεν θα λάβουν απολύτως τίποτα.
Εννοώ πως εμένα ο δικός μου, δεν λαμβάνει καν τη συχνότητα που ΣΙΓΟΥΡΑ εκπέμπουν τώρα κάποια κανάλια HD. Μου λέει πως δεν υπάρχει τίποτα εκεί.

George_Prix
15-11-08, 00:15
Μακάρι να γίνει HD μπας και σωθεί το μαγαζί, γιατί από αθλητικής απόψεως, πήρε την κάτω βόλτα.
Αν γίνει HD η Νόβα, οι δέκτες μας που ΔΕΝ είναι HD δεν θα λάβουν απολύτως τίποτα.
Εννοώ πως εμένα ο δικός μου, δεν λαμβάνει καν τη συχνότητα που ΣΙΓΟΥΡΑ εκπέμπουν τώρα κάποια κανάλια HD. Μου λέει πως δεν υπάρχει τίποτα εκεί.

Πιθανοτατα σου βγαζει αυτο το μηνυμα γιατι τα HD καναλια ειναι κλειδωμενα και οχι free. :hmm:

radiodj105
15-11-08, 00:42
Θα μπορούσε να ήταν αυτό, αν είχα επιλέξει να δω από κάποιο πακέτο (κλειδωμένο φυσικά) που μεταδίδει επί τούτου HD και όχι από κάποιο κανάλι που εκπέμπει δοκιμαστικά.
Ας πούμε, στον Hellasat, όταν ξεκίνησε την πρώτη μέρα να εκπέμπει δοκιμαστικά κάποιο κανάλι, εγώ εκεί δεν έπιανα τίποτα (ούτε καν ένδειξη ότι υπάρχει κανάλι).
Επίσης και στον astra που είχα προσπαθήσει να λάβω κάτι ανάλογο... δεν έλαβα καν σήμα. Και δεν νομίζω να έκπεμπαν από τον astra με την κακή λήψη.

Πρόσεξε όμως τι γίνεται (γιατί το έψαξα λίγο παραπάνω).
Μπαίνοντας μέσα στο satcodx ( http://www.satcodx2.com/0192/hel/ ) και ψάχοντας να βρω ένα κανάλι που παίζει HD κατέληξα στη συχνότητα
11.362 GHz H όπου εκπέμπει το ARTE. Στα στοιχεία που δίνει το site, δεν αναφέρει πουθενά το FEC. Κάτι που ΦΥΣΙΚΑ είναι άκρως απαραίτητο στην ψηφιακή εκπομπή.
Δοκίμασα με τον dreambox μου τη συχνότητα με αυτόματο FEC αλλά και με χειροκίνητο σε μια-μια θέση και πουθενά μα πουθενά δεν είδα να λαμβάνει το παραμικρό σήμα και να κλειδώνει ο δέκτης (στη συχνότητα).

Με απλά λόγια... τα HD απαιτούν και ειδικό δέκτη για να τα κάνει λήψη. 'Ενας απλός ψηφιακός δέκτης ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.

kanenas3
15-11-08, 10:14
Χμμ...!

Είναι σημαντικό θέμα τότε! Να πάρεις ένα δέκτη και να σου μείνει μετά από 2-3 μήνες στο χέρι δεν είναι και η καλύτερη εκδοχή...!

HD κλώνους - αντίγραφα υπάρχουν; Πχ του DM800 ή είναι πολύ νωρίς;

RyDeR
15-11-08, 22:06
HD κλώνους - αντίγραφα υπάρχουν; Πχ του DM800 ή είναι πολύ νωρίς;

Υπάρχει κλώνος του 800HD, αλλά δεν συμφέρει (είναι μόλις 100€ φθηνότερος... :( ):

http://www.sdtv.gr/smf/index.php?topic=9077.0

____________


Βέβαια, έρχεται μέχρι και μηχανάκι καλύτερο απο τον 8000! :worthy: :worthy:

http://minotavrs.wordpress.com/2008/11/13/q-box-hd-%CF%84%CE%BF-%CF%86%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/

greenarrow
17-11-08, 14:10
Υπάρχει κλώνος του 800HD, αλλά δεν συμφέρει (είναι μόλις 100€ φθηνότερος... :( ):


Όπως αναφέρεις και εσύ δεν αξίζει αυτή η διαφορά για να προτιμήσεις το κλώνο.:down:

kanenas3
17-11-08, 15:31
Απλά φοβάμαι να αγοράσω μη-HD δέκτη καθώς αν δεν παίζει καθόλου HD και κάνει την αλλαγή η Nova θα μας μείνει ο δέκτης. Τι θα τον κάνεις μετά;

George_Prix
17-11-08, 15:39
Απλά φοβάμαι να αγοράσω μη-HD δέκτη καθώς αν δεν παίζει καθόλου HD και κάνει την αλλαγή η Nova θα μας μείνει ο δέκτης. Τι θα τον κάνεις μετά;

Αν και δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο στα κοντα γιατι θα πρεπει να αλλαξουν τους αποκωδικοποιητες σε ολη την Ελλαδα.....
εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να παρεις μια καρτα HD και να την βαλεις στο PC σου (αν ειναι βεβαια κοντα στα υπολοιπα υλικα σου) και να κανεις τη δουλεια σου με 100€ περιπου? :hmm:

kanenas3
17-11-08, 15:56
Αν και δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο στα κοντα γιατι θα πρεπει να αλλαξουν τους αποκωδικοποιητες σε ολη την Ελλαδα.....
εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να παρεις μια καρτα HD και να την βαλεις στο PC σου (αν ειναι βεβαια κοντα στα υπολοιπα υλικα σου) και να κανεις τη δουλεια σου με 100€ περιπου? :hmm:

Έχω ήδη στο PC μου ;)

Το θέμα είναι θα παίζει σε συνδιασμό με μη-HD Dreambox αν το γυρίσει η Nova;

George_Prix
17-11-08, 16:02
Έχω ήδη στο PC μου ;)

Το θέμα είναι θα παίζει σε συνδιασμό με μη-HD Dreambox αν το γυρίσει η Nova;

Aν και ειμαι πολυ νεος στο αθλημα ωστε να σου απαντησω με βεβαιοτητα, θελω να σε ρωτησω κατι για να καταλαβω τη συνδεσμολογια σου.

Απο το πιατο κουμπωνεις το καλωδιο στο Dreambox και απο την εξοδο του Dreambox τραβας ενα ακομα καλωδιο προς το PC? :hmm:

RyDeR
17-11-08, 16:07
Τώρα αν δώσει η Nova και HD, ελπίζω να μην θέλει περισσότερα χρήματα.... :(

Ας ρίξει την υπάρχοντα τιμή στο SD Pack και ας δώσει το Full (SD+HD) με την τιμή που πουλάει τώρα το Full πακέτο... Διαφορετικά, θα είναι ντροπή (ήδη είναι). :down:

kanenas3
17-11-08, 16:18
Aν και ειμαι πολυ νεος στο αθλημα ωστε να σου απαντησω με βεβαιοτητα, θελω να σε ρωτησω κατι για να καταλαβω τη συνδεσμολογια σου.

Απο το πιατο κουμπωνεις το καλωδιο στο Dreambox και απο την εξοδο του Dreambox τραβας ενα ακομα καλωδιο προς το PC? :hmm:

Έχω 2 διπλά LNB και κατεβαίνουν 2 καλώδια. Το ένα πάει στο Dreambox και το άλλο στην SkyStar.

greenarrow
19-11-08, 01:56
Αν και δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο στα κοντα γιατι θα πρεπει να αλλαξουν τους αποκωδικοποιητες σε ολη την Ελλαδα.....
:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου , σιγά μην αλλάξουν 250.000 δέκτες περίπου.
Εδώ τον PNR και τα κόλπα του τα χρεώνουν παραπάνω στην συνδρομή (7€ εάν θυμάμαι καλά) και θα δώσουν HD δέκτη

radiodj105
19-11-08, 13:48
Συμπαθάτε με... αλλά η Νόβα παίζει ακόμα αναλογικές κασέτες (με τα προγράμματά της) και μόνο αν απαιτηθεί από τον παραγωγό (που κάνει την πώληση)... μεταδίδει ψηφιακή κασέτα Digital Betacam (καμμία σχέση με High Definition).

Αντίθετα, το star channel εκπέμπει στον αέρα του ψηφιακή κασέτα (αλλά και αναλογική από ψηφιακό βίντεο, όχι όμως High Definition).

Ο Alpha και το Alter μεταδίδουν επίσης ψηφιακή κασέτα, αλλά με λιγότερες γραμμές ανάλυσης (DvcPRO)

Για όλα τα παραπάνω... σας μιλάω εκ πείρας (που έλεγε και μια διαφήμιση κάποτε).
Και αναφέρω τα παραπάνω για να πω καταλήξω στο εξής...

Για να εκπέμπεψει ένα κανάλι High Definition θα πρέπει να έχει και υλικό (ταινίες και ντοκιμαντέρ). Αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, μόνο 2 εργαστήρια διαθέτουν εξοπλισμό High Definition και ΚΑΝΕΝΑ κανάλι. Εμένα τακτικά μου φέρουν υλικό για να κάνω downscaling. Δηλαδή για να κατεβάσω το High Definition σε Single Definition, αφού το High Definition ακόμα δεν μπορεί να το δουλέψει όλος ο κόσμος (και φυσικά ΟΥΤΕ και τα κανάλια).


Τα συμπεράσματα... δικά σας!

RyDeR
19-11-08, 14:01
Συμπαθάτε με... αλλά η Νόβα παίζει ακόμα αναλογικές κασέτες (με τα προγράμματά της) και μόνο αν απαιτηθεί από τον παραγωγό (που κάνει την πώληση)... μεταδίδει ψηφιακή κασέτα Digital Betacam (καμμία σχέση με High Definition).

Αντίθετα, το star channel εκπέμπει στον αέρα του ψηφιακή κασέτα (αλλά και αναλογική από ψηφιακό βίντεο, όχι όμως High Definition).

Ο Alpha και το Alter μεταδίδουν επίσης ψηφιακή κασέτα, αλλά με λιγότερες γραμμές ανάλυσης (DvcPRO)

Για όλα τα παραπάνω... σας μιλάω εκ πείρας (που έλεγε και μια διαφήμιση κάποτε).
Και αναφέρω τα παραπάνω για να πω καταλήξω στο εξής...

Για να εκπέμπεψει ένα κανάλι High Definition θα πρέπει να έχει και υλικό (ταινίες και ντοκιμαντέρ). Αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, μόνο 2 εργαστήρια διαθέτουν εξοπλισμό High Definition και ΚΑΝΕΝΑ κανάλι. Εμένα τακτικά μου φέρουν υλικό για να κάνω downscaling. Δηλαδή για να κατεβάσω το High Definition σε Single Definition, αφού το High Definition ακόμα δεν μπορεί να το δουλέψει όλος ο κόσμος (και φυσικά ΟΥΤΕ και τα κανάλια).


Τα συμπεράσματα... δικά σας!

Καλά ναι, για τα ελληνικά μάλλον δεν γίνεται τίποτα.

Απλά λέμε για κανένα Discovery HD, National Geographic HD... Ίσως εκείνα τα δώσει. :)

gravis
19-11-08, 14:26
Στον Dreambox 800 , To high definition Σημα , με mpeg4 το γραφει στο σκληρο δισκο? και τι αναλυσεις υποστηριζει το προτυπο DVB-S2?

RyDeR
19-11-08, 16:14
Παίδες έχει παραγγείλει ποτέ κανείς απο DVBMonkey.com; :hmm:

radiodj105
20-11-08, 13:19
Καλά ναι, για τα ελληνικά μάλλον δεν γίνεται τίποτα.

Απλά λέμε για κανένα Discovery HD, National Geographic HD... Ίσως εκείνα τα δώσει. :)

Μα και αν τα δώσει, θα το κάνει χωρίς υπότιτλους και από άλλον transporder.

Σιγά μην μπει στη διαδικασία η Multichoice να νοικιάσει και 4ο πομπό από την Eutelsat (Hotbird).
Το λέω γιατί τα κανάλια HD δεν μπορούν να εκπέμπονται από τον ίδιο transporder αφού έχουν διαφορετικό σύστημα μετάδοσης.

Οπότε... ας βγάλουμε από το μυαλό μας την περίπτωση μετάδοσης.

RyDeR
20-11-08, 16:06
Μα και αν τα δώσει, θα το κάνει χωρίς υπότιτλους και από άλλον transporder.

Σιγά μην μπει στη διαδικασία η Multichoice να νοικιάσει και 4ο πομπό από την Eutelsat (Hotbird).
Το λέω γιατί τα κανάλια HD δεν μπορούν να εκπέμπονται από τον ίδιο transporder αφού έχουν διαφορετικό σύστημα μετάδοσης.

Οπότε... ας βγάλουμε από το μυαλό μας την περίπτωση μετάδοσης.

Έχει ήδη κλείσει transponder (http://www.eutelsat.com/news/compress/en/2008/pdf/PR%201608%20MultiChoice%20Hellas.pdf)...

Εκεί ποντάρουμε. :)

Serafeim Karakostas
20-11-08, 17:18
Και μάλλον θα είναι η συχνότητα 12092 από την οποία σταδιακά "αποχωρούν" τα αισθησιακά κανάλια.

RyDeR
20-11-08, 17:46
Και μάλλον θα είναι η συχνότητα 12092 από την οποία σταδιακά "αποχωρούν" τα αισθησιακά κανάλια.

Βασικά, έχασα και το motors tv.

Ψάχνω την συχνότητα που δίνει η nova και έχω άπειρο BER εκεί.... που είναι; :hmm:

Serafeim Karakostas
20-11-08, 17:47
Πλέον και μέσω nova το "motors tv" μετδίδεται από τη συχνότητα 11137.

George_Prix
20-11-08, 18:24
Παιδια το Dreambox το ανοιγοκλεινετε ή το αφηνετε συνεχεια ανοικτο? :hmm:

RyDeR
20-11-08, 18:39
Πλέον και μέσω nova το "motors tv" μετδίδεται από τη συχνότητα 11137.

Εκεί έψαξα, με 3/4 fec και 25000 symbol rate αν θυμάμαι καλά... Είχα 81xx BER, δεν κλείδωνε σε τίποτα. :hmm:

Θα το ξαναδώ το βράδυ που θα είμαι σπίτι. :)


Παιδια το Dreambox το ανοιγοκλεινετε ή το αφηνετε συνεχεια ανοικτο? :hmm:

Βασικά, οι Dreambox (ο 500 τουλάχιστον που έχω) δεν κλέινoυν ποτέ. Μπαίνουν σε standby, απλά σβήνει το tuner τους και η έξοδος προς την ΤV. ;)

Serafeim Karakostas
20-11-08, 18:44
Εκεί έψαξα, με 3/4 fec και 25000 symbol rate αν θυμάμαι καλά... Είχα 81xx BER, δεν κλείδωνε σε τίποτα.
27500 symbol rate.

George_Prix
20-11-08, 20:11
Βασικά, οι Dreambox (ο 500 τουλάχιστον που έχω) δεν κλέινoυν ποτέ. Μπαίνουν σε standby, απλά σβήνει το tuner τους και η έξοδος προς την ΤV. ;)

Για αυτο το standby μιλαω. ;)
Πειραζει αν δεν το χρησιμοποιουμε και το αφηνουμε παντα αναμενο? :hmm:

leasedline
20-11-08, 21:42
απλα καταπονεις το tuner και το lnb σου χωρις λογο, επισης ισως να ζεσταινεται λιγο παραπανω.

George_Prix
21-11-08, 00:49
Mια ακομα ερωτησουλα παιδια.
Πως βαζουμε μια συχνοτητα χειροκινητα και πως την αποθηκευουμε? :hmm:

radiodj105
21-11-08, 01:01
Mια ακομα ερωτησουλα παιδια.
Πως βαζουμε μια συχνοτητα χειροκινητα και πως την αποθηκευουμε? :hmm:

Μενού=> Εγκατάσταση => Ανίχνευση Υπηρεσιών => Σύνταξη Αναμεταδότη => προσθήκη.

Δεν μας είπες μοντέλο δέκτη και image!

George_Prix
21-11-08, 01:11
Μενού=> Εγκατάσταση => Ανίχνευση Υπηρεσιών => Σύνταξη Αναμεταδότη => προσθήκη.

Ταχυτατη απαντηση. :oneup:

Και στην περιπτωση που αλλαζει ενα καναλι συχνοτητα και θελουμε να περασουμε απο πανω την καινουργια?


Δεν μας είπες μοντέλο δέκτη και image!

DM600-Gemini 4.5

RyDeR
21-11-08, 01:18
27500 symbol rate.

Αυτό έβαζα και νωρίτερα, ιδού:

47386


Κάπου κάνω λάθος, δεν εξηγήται αλλιώς.... :hmm:

elisa
21-11-08, 13:21
Ίσως να είναι λίγο αφελής η ερώτηση μου ή να έχει απαντηθεί ήδη. Μέχρι τώρα έχω ένα δέκτη mx reader για την λήψη hotbird και astra. Moυ αρέσει να παρακολουθώ κυρίως γερμανικά και γαλλικά κανάλια. Θα κερδίσω κάτι παραπάνω, εαν αγοράσω ένα dreambox 500s;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις!

radiodj105
21-11-08, 13:31
Moυ αρέσει να παρακολουθώ κυρίως γερμανικά και γαλλικά κανάλια. Θα κερδίσω κάτι παραπάνω, εαν αγοράσω ένα dreambox 500s;
Χωρίς έξτρα επιβάρυνση... θα σου αρέσουν και τα πολωνικά κανάλια (επίσης)!
Για όσο αντέξουν βέβαια!

elisa
21-11-08, 13:43
Τhanks, για την άμεση απάντηση. Μου προτείναν ένα δέκτη PI-555. Τι να ζητήσω να του βάλουν ως λογισμικό μέσα, εάν αυτό δεν πέφτει βάρος στον καταστηματάρχη.
Ευχαριστώ ξανά

@ ADSLgr.com All rights reserved.