PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

leasedline
11-02-09, 17:42
χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά αν ενεργοποιήσεις την κοινή χρήση δικτύου στην ασύρματη κάρτα για την ενσύρματη σύνδεση δικτύου και βάλεις στον dreambox την ip 192.168.0.χχ τότε θα είσαι οκ...(gateway & nameserver βάλε το 192.168.0.1)

κατόπιν κάνε τελνετ στον δέκτη και έπειτα κάνε ένα Ping κάπου στο internet.

therion
11-02-09, 18:15
Aυτη την στιγμη εχω καταφερει να κανω δικτυο.Ομως δεν μπορω να περασω τα διααφορα images.To προγραμμα dream up,δεν μπορει να συνδεθει με τον dreambox

leasedline
11-02-09, 19:06
το dream up ενδείκνυται για σειριακή σύνδεση, μέσω δικτύου καλύτερα με το flash wizzard.

miked
11-02-09, 21:52
Εχω μπερδευτεί που τα αναφερεις όλα μαζί. Αρχίζουμε με το βασικό, το modem σου, είναι και router? εχει ethernet? πόσα ethernet 1 η 4? πόσο μακριά είναι απο τον dreambox?

Φλασάρισμα:
Η σωστή και ασφαλής διαδικασία ειναι με dreamup και serial null καλώδιο (την διαδικασία την λέει στο manual)
Αν το laptop σου δεν έχει serial αλλά έχεις καλώδιο usb2serial ίσως δεν γίνει.

Ιντερνετ στον dream:
Καλώδιο κανονικό ethernet προς το router η καλύτερη σύνδεση αν το royter έχει πολλές ethernet.
Αν το modem είναι usb τότε σύνδεση στο laptop, κάνεις την σύνδεση αυτή του modem κοινόχρηστη και θα συνδέσεις το dream με το laptop μέσω cross ethernet.
Αν θες να συνδέσεις τον dream με το laptop με cross ethernet και το laptop με το router ασύρματα, τοτε θα πρέπει να κάνεις γέφυρα στις συνδεσεις wifi και lan (bridge) του laptop και να δώσεις gateway το router. Εμένα αυτό δεν δούλεψε ποτέ.
Σε αυτή την περίπτωση για να μην έχεις καλώδια στο σπίτι και laptop συνέχεια ανοιχτό, το καλύτερο είναι να πάρεις ένα access point και να το βάλεις πίσω στο dreambox (ethernet-ethernet και δεν χρειάζεται καλώδιο cross για το ethernet) και το access point θα συνδέεται ασύρματα με το router. Οπότε και laptop και dreambox θα συνδέονται ασύρματα με το router σου και θα είναι και στο ίδιο δίκτυο οπότε θα επικοινωνούν και μεταξύ τους.

therion
11-02-09, 22:14
εχω access point.Oμως το acces point συνδεεται ασυρματα με το ασυρματο router που εχω?δεν το χω
ξανακουσει αυτο

miked
11-02-09, 23:37
Δες στις ρυθμίσεις του, εγω είχα κάποτε ένα που δούλευε σαν access point, σαν repeater, σαν client και σαν bridge. Linksys ήταν.

therion
12-02-09, 01:53
Δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το dreambox στο ιντερνετ με crossover!ξερετα καμια λύση;

DSLaManiaC
12-02-09, 01:55
Γιατί crossover? :hmm:

miked
12-02-09, 02:35
Δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το dreambox στο ιντερνετ με crossover!ξερετα καμια λύση;

Με τέτοια μηνύματα δεν νομίζω να βρείς ποτέ λύση.
Δεν μου απάντησες αυτό που σε ρώτησα. Το cross πάει στο laptop και απο εκέι ασύρματα στο ρουτερ?
Και δεν μας λές αν δοκίμασες αυτό που σου γράφω, αν δεν κάνεις γέφυρα wifi με ethernet, τζάμπα το παιδεύεις.

therion
12-02-09, 13:11
Ναι το cross παει στο laptop,oΠου το laptop συνδεεται ασυρματα με το ρουτερ.και αυτο με την γεφυρα δεν ξερω πως γινεται

therion
12-02-09, 15:25
Παιδια αφηστε.χαλασε ο δεκτης.Συνεχιζουμε αλλη φορα την συζήτηση!

gravis
12-02-09, 16:11
δεν χαλασε, τον χαλασες :p

therion
12-02-09, 16:27
που να ξερα οτι χαλανε με το παραμικρο.Οταν το βαζω στο ρευμα μου δειχνει μαυρη οθονη,και μετα απο καν α δυο λεπτα,σβήνει και το πρασινο λαμπάκι.Τσαπα 95 ευρω.χτες δουλευε κανονικα,και σημερα που το ανοιξα,ειχε κολλησει πανω σε ενα καναλι,και αναγκαστηκα να το ξαναβαλω απο το ρευμα.Μετα οταν το ξαναεβαλα,ολα ειχαν τελειωσει.

miked
12-02-09, 19:46
Δοκίμασε να το φλασάρεις με το dreamup, μόνο έτσι θα στρώσει αν φτιάχνεται. Αν δεί το πρόγραμμα το bootloader δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά βάλε πάλι firmware.

therion
13-02-09, 00:27
Δεν εχω καλωδιο Νull modem.Eνα crossover εχω μόνο.Δεν υπαρχει ομως επικοινωνια του dream με το λαπτοπ.Oταν βαζω τον dream στο ρευμα,ανάβει μονο το πράσινο λαμπάκι,το οποίο σε 2 λεπτα σβήνει.Στην διαρκεια που αυτο ειναι αναμμενο,το πορτοκαλι φωτακι πίσω στην υποδοχή του ethernet δεν αναβει.Οποτε δεν μπορω να το ξαναφλασσαρω ξανα!υπάρχει καμία άλλη λύση εκτος απο το να το πεταξω στα σκουπίδια;

George_Prix
13-02-09, 00:45
Δεν εχω καλωδιο Νull modem.Eνα crossover εχω μόνο.Δεν υπαρχει ομως επικοινωνια του dream με το λαπτοπ.Oταν βαζω τον dream στο ρευμα,ανάβει μονο το πράσινο λαμπάκι,το οποίο σε 2 λεπτα σβήνει.Στην διαρκεια που αυτο ειναι αναμμενο,το πορτοκαλι φωτακι πίσω στην υποδοχή του ethernet δεν αναβει.Οποτε δεν μπορω να το ξαναφλασσαρω ξανα!υπάρχει καμία άλλη λύση εκτος απο το να το πεταξω στα σκουπίδια;

To router σου μονο μια εξοδο εχει?
Αν εχει μονο μια το δικο σου, δε μπορεις να βρεις απο ενα φιλο σου ενα router με περισσοτερες ωστε να το κανεις δικτυο με το laptop? :hmm:

cosmo_vicius
13-02-09, 01:10
Φιλε Therion καλύτερα ψάξε να βρεις ένα σωστό καλώδιο και φλάσαρέ το με null γιατι την είχα πατήσει και γω έτσι και αν και δεν το έβλεπε καθόλου ούτε το router και κατ επέκταση ούτε το pc με το σειριακό το είδε και το φλασαρε!

miked
13-02-09, 09:58
Δεν εχω καλωδιο Νull modem.Eνα crossover εχω μόνο.Δεν υπαρχει ομως επικοινωνια του dream με το λαπτοπ.Oταν βαζω τον dream στο ρευμα,ανάβει μονο το πράσινο λαμπάκι,το οποίο σε 2 λεπτα σβήνει.Στην διαρκεια που αυτο ειναι αναμμενο,το πορτοκαλι φωτακι πίσω στην υποδοχή του ethernet δεν αναβει.Οποτε δεν μπορω να το ξαναφλασσαρω ξανα!υπάρχει καμία άλλη λύση εκτος απο το να το πεταξω στα σκουπίδια;

Σου έχω απαντήσει 3-4 φορές το τί πρέπει να κάνει για να φτιάξεις το δίκτυο και να φλασάρεις το μηχάνημα σου. Εσύ επιμένεις " έχω ένα κάλωδιο cross δικτύου".
Ή Ακολούθα αυτο που σου λέμε όλοι εδώ μέσα ή παράτατω το άθλημα.

leasedline
13-02-09, 10:12
επίσης σου πληρώνω ταχυδρομικά να μου στείλεις το δέκτη αν δε τον χρειάζεσαι...

therion
13-02-09, 13:00
Καλώδιο Null modem δεν εχω.εχω ενα που μοιαζει,συγκεκριμενα ειναι αυτο:
51599
Ομως σε αυτο στην ακρη βαζω αυτον τον κονεκτορα,και στην άλλη Usb.ποτε δεν εχω καταφερει να περασω αναβαθμιση σε κανενα δεκτη,μου λεει οτι δεν μπορει να επικοινωνησει με την αλλη συσκευη.Το καλωδιο που λετε που το βρισκω;Σε πλαισιο και Multirama δεν εχουν τετοιο.

kyrnikos
13-02-09, 13:20
Όταν λέμε null modem εννοούμε serial <--> serial . Εσύ δείχνεις ένα που η μια
ακρη είναι usb !!! πως να περάσεις δεδομένα με αυτό ;

Αν δεν βρείς πουθενά αλλού τότε e-bay .

Αλλιώς ψάξε για δυο τέτοια (DB9 to rj45 τα λένε) :
http://www.pccables.com/images/01910.jpg

μπορείς να τα βρείς εύκολα με τιμή 1,5 το κομμάτι , και τα ενώνεις με τηλεφωνικό καλώδιο ως εξής :

2<-->3
3<-->2
5<-->5

therion
13-02-09, 13:38
μα δεν εχω τετοια Motherboard,οι παλιες ειχαν τετοια θυρα!εχω μονο την αλλη την 25πηνη θυρα.καμια άλλη λυση με αυτο το καλωδιο δεν υπάρχει;

kyrnikos
13-02-09, 17:30
Τρείς λύσεις :

1.Usb to serial adapter . Βγάζει από usb serial και εκεί συνδέεις το null .
Το να λειτουργήσει είναι σαν να ρίχνεις κορώνα γράμματα 50-50% .
Εξαρτάται από το τσιπάκι που έχει .Σε αυτό το θέμα έχουν γίνει παλιότερα αναφορές
για μοντέλα που λειτουργούν .

2.Αν το laptop (για laptop δεν μιλάμε ;) έχει υποδοχή για pcmcia υπάρχουν κάρτες που
βγάζουν σειριακή .Ισχύουν τα ίδια όπως στη λύση 1.

3.Φιλαράκι . Αν έχεις φίλο που να έχει pc ή laptop με σειριακή καθάρισες στο χαλαρό .

Κάτι άλλο δεν παίζει εφόσον τα έχει φτύσει ο bootloader .Μόνο σειριακή ,null και dreamup.

therion
14-02-09, 01:21
Αγορασα σειριακο καλωδιο απο το πλαισιο.Αυριο θα το δοκιμασω στον υπολογιστη του αδερφου μου που εχει η μητρικη του σειριακή θύρα και θα σας πω τι έγινε!

therion
14-02-09, 13:04
Μπα τζιφος!Κατι παιζει με το ρευμα.οταν βαζω το dreamup,καποια στιγμη μου λεει να αναψω τον δεκτη.Ο δεκτης ομως δεν αναβει απο το κουμπι Power παρα μονο,αν του βγάλω τον μετασχηματιστη και τον ξαναβάλω.Και ενοειται οτι δεν μπορω να μπω στον drream μεσω του καλωδιου.

leasedline
14-02-09, 13:06
πρώτα συνδέεις το σειριακό καλώδιο, μετά ανοίγεις το dreamup στη κατάλληλη θύρα και τέλος συνδέεις το καλώδιο ρεύματος...(δεν χρησ. το κουμπί Power)

therion
14-02-09, 13:54
Mαλλον τελικα ουτε και αυτο το καλωδιο δουλευει.Το δοκιμασα σε εναν δεκτη Neotion.Πρωτα το συνδεσα,μετα το εβαλα στο ρευμα,και μου λεει port settings error και κατι τετοια.Aυτο αγόρασα
http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&product=878499 και επειδη στην αλλη ακρη ειναι αρσενικο,πηρα και ενα connector που το κανει θυληκο.Αυτο δεν ειναι το σωστο καλώδιο;

leasedline
14-02-09, 13:58
port settings error σημαίνει ότι πρέπει να ρυθμίσεις σωστά τη θύρα στο pc.

επίσης το καλώδιο που αγόρασες δεν είναι Null Modem....!!

πρέπει να πάρεις αυτό:
http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=878480&catalog=15&category=69980349&page=3


βασικά τα dreambox θέλουν και λίγο ψάξιμο, άμα σε χαλάει άστο...

therion
14-02-09, 14:02
Με χαλαει που πήγαν χαμενα 95 ευρω,και οχι το το οτι δεν μπορω να συνδεσω το καλωδιο!

euri
14-02-09, 14:02
Mαλλον τελικα ουτε και αυτο το καλωδιο δουλευει.Το δοκιμασα σε εναν δεκτη Neotion.Πρωτα το συνδεσα,μετα το εβαλα στο ρευμα,και μου λεει port settings error και κατι τετοια.Aυτο αγόρασα
http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&product=878499 και επειδη στην αλλη ακρη ειναι αρσενικο,πηρα και ενα connector που το κανει θυληκο.Αυτο δεν ειναι το σωστο καλώδιο;

Αυτό (http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=878480&catalog=15&category=69980349&page=3) είναι το σωστό καλώδιο.

therion
14-02-09, 14:08
Δηλαδη το αλλο που πηρα που ειναι θυληκο αρσενικο τηδιαφορα εχει.αφου εβαλα ανταπτορακι στην ακρη,και τωρα ειναι θυληκο-θυληκο..

leasedline
14-02-09, 15:28
η διαφορά είναι εσωτερικά......

miked
15-02-09, 11:15
Έτσι, η συνδεσμολογόα του κάθε pin σε κάθε πλευρά είναι διαφορετική γιαυτό λέγεται cross, ο αντάπτορας απλά βγάζει ένα θυληκό αλλά 1 προς 1 , δεν κάνει την μετατροπή.

nnn
15-02-09, 14:16
Πληροφοριακά υπάρχουν PCI to serial κάρτες για όσες μητρικές δεν έχουν σειριακή.

therion
15-02-09, 15:21
Πληροφοριακά υπάρχουν PCI to serial κάρτες για όσες μητρικές δεν έχουν σειριακή.

Αυτο που λες με ενδιαφέρει.Θα ψαξω να βρω τετοια κάρτα.

nnn
15-02-09, 15:24
http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?HYCONTROLLERPROTOKOLO=Serial&category=69977771&catalog=20
;)

yiannakos
16-02-09, 02:49
συγγνώμη για το κάπως άσχετο, να το κάνω thread.

Θέλω να βάλω σκληρό δίσκο στον 600άρη.
Επειδή έχω ακούσει πολλά για προβλήματα που δημιουργούνται με τον σκληρό, προτείνεται π.χ. μικρός σε χωρητικότητα, μέχρι 120 GB ή δεν παίζει ρόλο, η καταπόνηση είναι θα ίδια ?
Ρωτάω γιατί χρειάζομαι πάνω απο 200 GB...:hmm:

George_Prix
16-02-09, 03:06
συγγνώμη για το κάπως άσχετο, να το κάνω thread.

Θέλω να βάλω σκληρό δίσκο στον 600άρη.
Επειδή έχω ακούσει πολλά για προβλήματα που δημιουργούνται με τον σκληρό, προτείνεται π.χ. μικρός σε χωρητικότητα, μέχρι 120 GB ή δεν παίζει ρόλο, η καταπόνηση είναι θα ίδια ?
Ρωτάω γιατί χρειάζομαι πάνω απο 200 GB...:hmm:

Εγω εχω μεσα εναν 160αρη και ολα παιζουν καλα.

Αλλα γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι θελεις πανω απο 200?

Εγω τουλαχιστον, γραφω αυτα που θελω να δω, και μετα μου ειναι αχρηστα και τα σβηνω.
Ή μπορεις να τα περασεις και στο PC που εκει ολοι τα εχουμε πιο ευκολα τα GB. ;)

miked
16-02-09, 03:07
από ότι έχω διαβάσει μέχρι 300 δεν έχει πρόβλημα, από εκεί και πάνω παρουσιάζονται προβλήματα συμβατότητας με κάποια μοντέλα.

yiannakos
16-02-09, 17:29
Τι εννοείς "προβλήματα συμβατότητας" , υποτίθεται βάζω τον σκ.δ. που ο κατασκευαστής αναφέρει οτι δέχεται και συνεργάζεται σωστά ο δέκτης του, αν βαλω κάτι άλλο, κακό του κεφαλιού μου...
Εγώ αναφέρομαι σε προβλήματα που δημιουργόυσαν στα παλαιότερα μοντέλα, π.χ. στον 7000,ή 7020 όσον αφορά τη μεγάλη θερμοκρασία,ή οτι "έκαιγαν" τα τροφοδοτικά, κ.λ.π.
Δεν ξερω αν στα νεότερα μοντέλα έχουν επιλυθεί τέτοια προβλήματα, αλλά για τον 600 η D.M. αναφέρει οτι δέχεται μέχρι 500 GB σκληρό...
Άρα εγώ που θέλω τον 250άρι δεν πιστεύω να έχω προβλήματα?
Επίσης, ανάλογα με τη χωρητικότητα θα πρέπει να τον εξοπλίσω και με ανάλογη έξτρα ψύξη, όπως κάνουμε στα pc?

miked
16-02-09, 17:37
Δεν είπα αυτό,
δεν έχεις πρόβλημα θερμοκρασίας λόγω μεγέθους, ότι θερμοκρασία παράγεται στον μικρό, παράγεται και στον μεγάλο, μόνο άν είχες 800HD θα σου έλεγα να βάλεις SATA εξωτερικό για να αερίζεται καλύτερα το κουτί σου και να μην μπουκώσει ο ελάχιστος χώρος που έχει μέσα, αλλά τωρα δεν έχει νόημα. Πρόβλημα με το τροφοδοτικό είχαν μόνο τα πρώτα μοντέλα του 7000 και είχε σπασίματα η εικόνα γιατί δεν εφτανε το ρεύμα για τον δίσκο.
Αν διαβάσεις κανένα φόρουμ όπως το επίσημο ή αν ξέρεις γερμανικά το i-have-a-dreambox.com, θα δεις ότι παρουσιάζονται ασυμβατότητες σε κάποιους δίσκους με χωρητικότητα πάνω από 300 GB, κάτι που οφείλεται στο software του μηχανήματος και όχι του hardware. Ακόμη να προτημήσεις δίσκο με 5400 στροφές και όχι 7200 που μπορούν να προκαλέσουν πλήγμα φορτίου στο τροφοδοτικό κατά την εκκίνηση του δίσκου.
Αυτό εννοούσα.

kage
16-02-09, 21:05
εχω βρει μια εκδοση Bombless Gemini 4.60 Maxvar
Gemini_0460_DM500__ENG_BY_(drhg)_NObomb.rar
την εχει δοκιμασει κανεις σε κλωνο?λεει οτι ειναι χωρις time bomb

yiannakos
17-02-09, 03:27
Δεν είπα αυτό,
δεν έχεις πρόβλημα θερμοκρασίας λόγω μεγέθους, ότι θερμοκρασία παράγεται στον μικρό, παράγεται και στον μεγάλο, μόνο άν είχες 800HD θα σου έλεγα να βάλεις SATA εξωτερικό για να αερίζεται καλύτερα το κουτί σου και να μην μπουκώσει ο ελάχιστος χώρος που έχει μέσα, αλλά τωρα δεν έχει νόημα. Πρόβλημα με το τροφοδοτικό είχαν μόνο τα πρώτα μοντέλα του 7000 και είχε σπασίματα η εικόνα γιατί δεν εφτανε το ρεύμα για τον δίσκο.
Αν διαβάσεις κανένα φόρουμ όπως το επίσημο ή αν ξέρεις γερμανικά το i-have-a-dreambox.com, θα δεις ότι παρουσιάζονται ασυμβατότητες σε κάποιους δίσκους με χωρητικότητα πάνω από 300 GB, κάτι που οφείλεται στο software του μηχανήματος και όχι του hardware. Ακόμη να προτημήσεις δίσκο με 5400 στροφές και όχι 7200 που μπορούν να προκαλέσουν πλήγμα φορτίου στο τροφοδοτικό κατά την εκκίνηση του δίσκου.
Αυτό εννοούσα.
:)Α, μάλιστα, ξέρεις ποιο είναι το επίσημο φόρουμ στα αγγλικά?
Για τις στροφές το κακό είναι οτι τα περισσότερα sites πωλήσεων δεν τις αναφέρουν αναλυτικά, σε δυο -τρία που το γράφουν, λένε οτι είναι των 5400...Αρα, ελπιζω γενικά η D.M. να εξοπλίζει όλα τα μοντέλα της με αυτούς των 5400.
Οπότε πάω για τον 250 GB χωρίς φόβο...;)

therion
17-02-09, 15:12
Σήμερα αγορασα καλωδιο σειριακο και περασα Image με επιτυχια στον dream.Το θεμα ειναι οτι δεν καταφερα με τιποτα να τον συνδεσω στο ιντερνετ.Το συνδεσα απευθειας με μια ελευθερη θυρα στο ρουτερ,και τσεκαρισα την επιλογη στον dream dchp,για να παρει αυτοματα Ip απο το royter.Τζιφος ομως.Και απο την αλλη αν τα καταφερω ποτε,πως θα καταλαβω οτι ο δεκτης εχει ιντερνετ;

miked
17-02-09, 15:59
Είναι ενεργοποιημένο το dhcp στον router? Βλέπεις μέσα απο το webinterface του router αν δινει ip στον dream? Δοκιμασε να βάλεις με το χέρι ip στον dreambox με gateway και name server την ip του router.

Για να δεις αν δουλεύει σωστά κάνεις telnet στον dreambox και κανεις ping σε host, πχ

ping www.ote.gr

Αν σου βγάλει χρόνους είσαι οκ.

Αν δεν σου βγάλει χρόνους, τότε
ping 195.167.100.39

Αν σου σου βλάλει εδώ χρόνους, τότε ο dreambox βλέπει Internet αλλά όχι dns, οπότε ή ρύθμισες λάθος το name server στον dreambox ή δεν κάνει σωστά forward το royter σου το dns.

therion
17-02-09, 17:17
στο ρουτερ ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη dchp.Απο εκει και περα εχς χασει την μπαλα με τις ιP.Εχω και ενα access point netgear.Αν το συνδεσω αυτο στον δεκτη,μπορει να λειτουργησει το access point σαν ασυρματη καρτα δικτυου,ετσι ωστε να συνδεθει με το ασυρματο router linksys που εχω;

Eπισης επιδη ειμαι νεος στον dream εχω τις εξις αποριες
1.πως περναω emus;Eχω περασει το gemini 4,2 και δεν υπάρχει πουθενα η επιλογη να διαλεξω emu.Υπαρχει μονο Το common interface Που αν πας δεξια αριστερα τα βελακια,δεν υπαρχει αλλο να διαλεξω
2.που τα βρισκω τα διαφορα emus;καποιο site;υπαρχει πουθενα σαφης οδηγός;

satmania1
20-02-09, 22:05
μπλε κουμπι-Addons-download(Gemini-Server) αν το έχεις συνδεμένο στο internet και κατεβάζεις ότι θέλεις τα πάντα :oneup:

therion
21-02-09, 23:08
Τελικα καταφερα να το συνδεσω στο ιντερνετ.Πηγα εκει που λεει download gemini server.Ομως,εχει plugins,emus,addons,εχω μπερδευτει.Τι πρεπει να κατεβάσω για να μου διαβάσει την καρτα της νοβα?

aragorn
22-02-09, 12:00
Για να σου διαβάσει την κάρτα της νόβα (μιλάω για γνήσια κάρτα) πρέπει να προσθέσεις κάτι στο cccam.cfg. Αυτό είναι ένα file που θα το βρεις στο φάκελλο /etc (χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα για να δεις τον dream από τον υπολογιστή σου, εγώ χρησιμοποιώ τον filezilla, που είναι δωρεάν)
Για να το δεις όμως πρέπει να κατεβάσεις το cccam 2011, μέσω του blue panel.
Το τι θα προσθέσεις εξαρτάται από την έκδοση της κάρτας σου. Αν έχεις την version zeta, που έχω εγώ, μπορώ να σου πω ακριβώς τι θα βάλεις για να βλέπεις.

therion
22-02-09, 12:53
Δηλαδη αλιως δεν γίνεται;Δηλαδη εγκατασταση gbox,mgcamd,Κλπ,και να παιξει;Eγω εχω την παντρεμενη καρτα με τον δεκτη,αλλα τους πηρα τηλ να την ξεκλειδωσω μετα απο μια μικρη διαμαχη,και μου την ανοιξανε για καμια εβδομαδα,αλλα μου παν θα ξανακλειδωθει.Δεν γινεται αλιως μου λενε.ετσι ειναι η πολιτιηή της εταιρίας!Ειναι version zeta και ξεκιναει απο 41..... ο αριθμος της.

@ ADSLgr.com All rights reserved.