PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44

titos16v
12-10-12, 01:34
:oneup:, ακριβως αυτο φιλε!!!
Κ οσο κ αν εψαξα εγω αλλη λυση στο προβλημα που εχεις δεν βρηκα!
Μην σε τρομαζει ιδιαιτερα ομως δεν ειναι κατι φοβερο, μια διαδικασια μισης ωρας ειναι.....

μαλιστα! ευχαριστω παιδια για τον χρονο που διαθεσατε για μενα! να ειστε καλα!
οσο για το προβλημα μαλλον ετσι θα γινει...

bianconero
24-10-12, 13:13
Καλησπέρα,

θα ήθελα καποιος που ασχολείται με τους δέκτες, να με βοηθήσει στην επιλογή κάποιου HD.

Τί θα μου προτείνατε ανάμεσα στους:
DM500HD (γνήσιο), τον έχω βρει σε sites ~ € 329,00
DM800HD (κλώνο), τον έχω βρει σε sites ~ € 220,00 και
σε κάποιον άλλης εταιρίας, πολύ ποιο φτηνό; Μου έχει προτείνει ο τεχνικός που μου πέρασε το πιάτο, ένα μοντέλο της Amico στα € 100.

Ανάμεσα στα παραπάνω μοντέλα τείνω προς τον DM800HD, αλλά έχω φοβηθεί με το όσα διαβάζω για τις υπερθερμάνσεις και ακόμη περισσότερο με το ό,τι ο τεχνικός (μπορεί να μου δώσει και ο ίδιος τον DM800HD) μού είπε ότι όσους έδωσε, στον χρόνο πάνω δεν λειτουργούσαν, οπότε δεν μου τον προτείνει.

Seitman
24-10-12, 13:14
Εγώ θα έλεγα να πάρεις τον Amiko SHD 8900. Δυνατό εργαλείο.

marios79
24-10-12, 13:29
Ανάμεσα στα παραπάνω μοντέλα τείνω προς τον DM800HD, αλλά έχω φοβηθεί με το όσα διαβάζω για τις υπερθερμάνσεις και ακόμη περισσότερο με το ό,τι ο τεχνικός (μπορεί να μου δώσει και ο ίδιος τον DM800HD) μού είπε ότι όσους έδωσε, στον χρόνο πάνω δεν λειτουργούσαν, οπότε δεν μου τον προτείνει.


Εγώ θα έλεγα να πάρεις τον Amiko SHD 8900. Δυνατό εργαλείο.

Συμφωνω κ επαυξανω στην επιλογη σου seitman αλλα δεν σου ακουγεται λιγο υπερβολικος ο τεχνικος ?

Seitman
24-10-12, 13:35
Αυτές είναι οι τεχνικές αποπροσανατολισμού που χρησιμοποιούν αρκετοί. Αλλά ας μας διευκρινίσει ο φίλος ποιοι είναι αυτοί που σταματούν να λειτουργούν επάνω στο χρόνο.

marios79
24-10-12, 13:47
Αυτές είναι οι τεχνικές αποπροσανατολισμού που χρησιμοποιούν αρκετοί. Αλλά ας μας διευκρινίσει ο φίλος ποιοι είναι αυτοί που σταματούν να λειτουργούν επάνω στο χρόνο.

Ε ναι, ειπαμε εχουν αρκετα προβληματα κ το βασικοτερο ολων για εμενα ειναι η θερμοκρασια......αλλα οχι κ δεν δουλεουν πανω στο χρονο! Κ το υπερβολη που χρησιμοποιησα ηταν λιγο.......
Σκεφτομαι για μια αναβαθμιση στο πιατο μου κ κοιταω το Gibertini OP100, εχεις αποψη seitman ?

Gianniskriti
24-10-12, 13:53
.... μού είπε ότι όσους έδωσε, στον χρόνο πάνω δεν λειτουργούσαν, οπότε δεν μου τον προτείνει.
Προφανως ο ποιητής εννοεί οτι σε όσους εγκατεστησε τον μουφα-φθηνοτερο-κινεζικο DM800HD υπήρχει προβλημα, και οχι με τον γνησιο (ποιος αγοραζει αλλωστε τον γνησιο με τετοια τιμη), όμως και παλι υπερβαλλει γιατι μαλλον για καποιο λογο θελει να σου σπρωξει τον Amico (μια χαρα ειναι ο Amico), εχουν θεμα οι DM800HD αλλά ήμαρτον οχι τοσο εντονο και λυνεται και πολυ ευκολα με προσθηκη ενος ανεμιστηρα.

Seitman
24-10-12, 14:33
marios79 ο κατασκευαστής του "πιάτου" δεν έχει μεγάλη σημασία. Κοιτάμε την επιθυμητή διάμετρο και κυριότερο ρόλο παίζει η ποιότητα του LNB και του δέκτη.

bianconero
24-10-12, 14:41
Προφανώς και αναφέρομαι στον κλώνο 800HD. Δεν έγραψα πουθενά στο post μου για original. ;)
Όσον αφορά τον αποπροσανατολισμό εκ μέρους του τεχνικού, δε ξέρω αν έχει να κερδίσει κάτι. Άλλωστε έχει να μου δώσει και τον 800HD κλώνο αν του ζητήσω, που είναι ποιο ακριβός.

Οπότε, απ' όσα μου γράψατε ο Amico SHD 8900 (~ € 140,00 τον βλέπω σε sites και το ίδιο ποσό μου είπε και ο τεχνικός) είναι πολύ καλή επιλογή.
Μία ακόμη ερώτηση που έχω, βλέποντας τις φωτογραφίες του πίσω μέρους του δέκτη: δεν είδα να υπάρχει υποδοχή για optical καλώδιο (αυτό χρησιμοπιοιώ στις παιχνιδομηχανές, αλλά και στα WD Media Player και Egreat R6S για τη σύνδεση τους με τον ενισχυτή Denon AVR-1306), οπότε θα χρησιμοποιήσω ΜΟΝΟ το βύσμα που λέει S/PDIF (http://www.astrasat.gr/astrasatdn/images/AstrasatPhotos/AMIKO/AMIKO_SHD_8900_REAR.jpg) στον δέκτη, και θα στείλω το καλώδιο στον ενισχυτή εκεί που λέει COAX-1 (http://imageshack.us/a/img716/7203/ampls.jpg);

Serafeim Karakostas
24-10-12, 17:13
marios79 ο κατασκευαστής του "πιάτου" δεν έχει μεγάλη σημασία.
Ασφαλώς και παίζει. Η gibertini είναι από τις πολύ καλές εταιρείες στο χώρο. Αν το κάτοπτρο είναι αλουμινίου, ακόμη καλύτερα.

Bianconero, αν καταλήξεις σε dreambox, προτίμησε το γνήσιο (προσωπική μου άποψη).

orelink
24-10-12, 23:26
Προφανώς και αναφέρομαι στον κλώνο 800HD. Δεν έγραψα πουθενά στο post μου για original. ;)
Όσον αφορά τον αποπροσανατολισμό εκ μέρους του τεχνικού, δε ξέρω αν έχει να κερδίσει κάτι. Άλλωστε έχει να μου δώσει και τον 800HD κλώνο αν του ζητήσω, που είναι ποιο ακριβός.

Οπότε, απ' όσα μου γράψατε ο Amico SHD 8900 (~ € 140,00 τον βλέπω σε sites και το ίδιο ποσό μου είπε και ο τεχνικός) είναι πολύ καλή επιλογή.
Μία ακόμη ερώτηση που έχω, βλέποντας τις φωτογραφίες του πίσω μέρους του δέκτη: δεν είδα να υπάρχει υποδοχή για optical καλώδιο (αυτό χρησιμοπιοιώ στις παιχνιδομηχανές, αλλά και στα WD Media Player και Egreat R6S για τη σύνδεση τους με τον ενισχυτή Denon AVR-1306), οπότε θα χρησιμοποιήσω ΜΟΝΟ το βύσμα που λέει S/PDIF (http://www.astrasat.gr/astrasatdn/images/AstrasatPhotos/AMIKO/AMIKO_SHD_8900_REAR.jpg) στον δέκτη, και θα στείλω το καλώδιο στον ενισχυτή εκεί που λέει COAX-1 (http://imageshack.us/a/img716/7203/ampls.jpg);

Εχω dm800 κλωνο πανω απο δυο χρονια και παιζει μια χαρα.Μαλιστα τωρα πια στην αγορα κυκλοφορουν καλυτερες υλοποιησης,εκτος και αν παρεις στοκ απο μαγαζι που το εχει χρονια να καθεται.Με 220ευρο θα επαιρνα των dm 800 se.O απλος υπαρχει σε χαμηλοτερη τιμη .Γιατι δεν κοιτας και dm500HD που ειναι καλυτερος κλωνος απο τον απλο dm800?Για Amico SHD 8900 δεν εχω γνωση.Τωρα στο πιατο οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα,Φυσικα αν ειναι απο αλουμινιο θα εχεις καλυτερη αποδοση σε δυσκολες συχνοτητες

bianconero
25-10-12, 00:05
Έχω δει videos για τον Amiko στο Youtube, και εκτός από τα τεχνικά χαρακτηριστικά του που όπως είπαte αρκετοί εδώ μέσα είναι πολύ καλός, και το μενού του φαίνεται ωραίο.
Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα σ΄ αυτόν και τον original Dreambox DM500HD. Θα το σκεφτώ, μέχρι τις αρχές Νοεμβρίου που έχω περιθώριο.

Όσον αφορά το θέμα ήχου, μπορείτε σας παρακαλώ να μου απαντήσετε;
Ο DM500HD έχει optical έξοδο, οπότε γνωρίζω τη σύνδεση. Αλλά με το S/PDIF του Amiko τί γίνεται; Στέλνω το καλώδιο, στο COAXIAL τού ενισχυτή μου;


Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων.

Seitman
25-10-12, 07:29
Λογικά ναι, στο coaxial θα πάει.

beatle
27-10-12, 00:24
Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Έχω ένα κλώνο Dreambox 500s. Δεν ξέρω τι πατήθηκε και όταν πατάς το ΟΚ και εμφανίζεται η λίστα με τα κανάλια, δίπλα μέσα σε παρένθεση δεν γράφει πλέον τον τίτλο του προγράμματος-ταινίας που παίζει τώρα αλλά της επόμενης! Μπορείτε να μου πείτε πώς να το διορθώσω? Ευχαριστώ.

therion
28-10-12, 13:01
Καλησπερα για να μην ανοίγω καινουργιο θέμα θα ρωτησω εδώ.Σκεφτομαι να αγοράσω καινουργιο δέκτη για αλλαγή του dream 500s που εχω.Εχω στο μυαλό μου δυο.Ο ενας ειναι ο amico 8900 και ο αλλος ο EDISION Argus Pingulux Plus.Ο δευτερος μου αρέσει πολυ περισσοτερο απο τον πρώτο.
Οι αποριες μου ειναι οι εξης αυτοι οι δέκτες εχουν απο την μανα τους emulators ή πρεπει να ψαχνω να τα βρω μονος μου;Eπισης τα emus αναβαθμιζοντε σε νεοτερες εκδοσεις μεσω ιντερνετ;
Χρειαζοντε υποχρεωτικα καποιο αλλο Image ή ετσι οπως ειναι τα εχουν ολα;To λεω γιατι ο dream me to enigma 1 που ειχε μεσα,απο οτι θυμαμαι απο emus ειχε μονο το common interface και χρειαστηκα καποιο gemini.
Ιχυει οτι οι δυο αυτοι δεκτες εχουν Youtube και δουλευουν και σαν media players?
Επισης αν εχετε καποιο αλλο στον μυαλο σας μεχρι 160 ευρω βαριά πειτε μου.ευχαριστω!

therion
07-11-12, 03:34
Η δυσκολότερη ερώτηση του τοπικ! :hmm:

Seitman
07-11-12, 10:08
Ο 8900 δε χρειάζεται τίποτα. Και emulators έχει, και youtube παίζει, και media player είναι. Plug and play.
Για τον Edision δε γνωρίζω.

therion
07-11-12, 16:04
Ok ευχαριστω!

alexasso
07-11-12, 16:56
ο Pingu εχει καποια emulator μεσα με το original image αλλα πρεπει να κατεβασεις τα τελευταια απο το νετ , οχι οτι αυτα δεν παιζουν , τα βαζεις μεσα στο μηχανημα με ενα usb με πολυ ευκολη διαδικασια και ειναι οκ , οπως και ειναι και ευκολο να το βρεις μονος σου.Οπως ειναι το image παιζουν ολα , δεν θελει αλλο .
το pingu ναι εχει yt , σαν media player δεν ξερω αν παιζει ολα τα φορματ .Ενα μειον που βλεπω εγω στο Edision ειναι οτι με το σπαρκ εχει λιγο αργο ζαπινγκ , ειδικα αν εχεις συνηθίσει απο dream ισως να σε ενοχλησει η μεταβαση.

Seitman
07-11-12, 17:16
Εγώ στον Amiko 8900, Spark και αυτός, δεν έχω πρόβλημα καθυστέρησης στο ζάπινγκ.

rexdimos
19-11-12, 12:23
τελικα αν μπορει καποιος να μου πει αν ο dreambox μπορει να χρησιμοποιηθει και πως για να δουμε νοβα και οτε και πως?

Seitman
19-11-12, 12:25
Νόμιμος τρόπος δεν υπάρχει ;)

therion
19-11-12, 17:10
Εγω απορώ ωρες ωρες το σκοπό που υπάρχουν οι δέκτες που υποστηριζουν cardsharing.Αφου αυτοι οι δέκτες δεν παιζουν γνησιες καρτες νοβα sky italia,sky uk.Μόνο τις ερωτικές παίζουν.Ειναι σαν να τους αγοράζεις μόνο και μόνο για παράνομο σκοπό,αφου σε νόμιμα πλαισια δεν μπορεις να κανεις και πολλά,γιατι οι πάροχοι εχουν παντρεμενες κάρτες

orelink
19-11-12, 17:22
Εγω απορώ ωρες ωρες το σκοπό που υπάρχουν οι δέκτες που υποστηριζουν cardsharing.Αφου αυτοι οι δέκτες δεν παιζουν γνησιες καρτες νοβα sky italia,sky uk.Μόνο τις ερωτικές παίζουν.Ειναι σαν να τους αγοράζεις μόνο και μόνο για παράνομο σκοπό,αφου σε νόμιμα πλαισια δεν μπορεις να κανεις και πολλά,γιατι οι πάροχοι εχουν παντρεμενες κάρτες


Παρανομο φιλε μου ειναι το παντρεμα με τους δεκτες που κανουν οι εταιρειες.Skyuk-skyIt δεν λειτουργουν οπως η nova.To παντρεμα που λες δεν υπαρχει σε αυτες τις εταιρειες.Εχω Sky it και χρησιμοποιω δικο μου δεκτη

rexdimos
19-11-12, 23:14
και σε εμενα φιανετια παρανομο αυτο το <<παντρεμα>> δεν μου γουσταρει κυρια νοβα η πατατα που εχεις για δεκτη θελω κατι καλλυτερο τι θα πει δηλαδη παντρεμμα ?θελεις να εξασφαλιστεις για πειρατειες κλπ φτιαξε την κωδικοποιηση σου οχι να με υποχρεωνεια να χρησιμοποιω αυτο το εκτρωμα παλιοτερα τον πατατασατ η ο οτε τον καον

orelink
20-11-12, 00:46
και σε εμενα φιανετια παρανομο αυτο το <<παντρεμα>> δεν μου γουσταρει κυρια νοβα η πατατα που εχεις για δεκτη θελω κατι καλλυτερο τι θα πει δηλαδη παντρεμμα ?θελεις να εξασφαλιστεις για πειρατειες κλπ φτιαξε την κωδικοποιηση σου οχι να με υποχρεωνεια να χρησιμοποιω αυτο το εκτρωμα παλιοτερα τον πατατασατ η ο οτε τον καον
:oneup:

Σε ανεπτυγμενες χωρες δεν τα επιτρεπουν αυτα.Απλα η nova εκμεταλευεται το οτι ,δεν τις εχει γινει μια μαζικη μηνυση απο τους καταναλωτες.Μην μου καποιος κοφτην αφου σε χαλαει , οσο εχει την μπαλα δεν μπορεις να κανεις αλλιως

Serafeim Karakostas
20-11-12, 01:05
Σε ανεπτυγμενες χωρες δεν τα επιτρεπουν αυτα
Δεν ισχύει. Στα μεγαλύτερα ευρωπαϊκά πακέτα υπάρχει κανονικότατα "πάντρεμα" δέκτη με κάρτα.

marios79
20-11-12, 10:50
Εγω απορώ ωρες ωρες το σκοπό που υπάρχουν οι δέκτες που υποστηριζουν cardsharing.Αφου αυτοι οι δέκτες δεν παιζουν γνησιες καρτες νοβα sky italia,sky uk.Μόνο τις ερωτικές παίζουν.Ειναι σαν να τους αγοράζεις μόνο και μόνο για παράνομο σκοπό,αφου σε νόμιμα πλαισια δεν μπορεις να κανεις και πολλά,γιατι οι πάροχοι εχουν παντρεμενες κάρτες

Για να το πουμε λιγο πιο σωστα......αυτοι οι δεκτες παιζουν οποιαδηποτε καρτα, απλα η καθε εταιρια κλειδωνει την καρτα της κ τους καθιστα αχρηστους!
Απο αυτο που αναφερεις πιο πανω, μηπως ειναι πιο τραγικο που ενα εργοστασιο στην κινα εκανε παραγωγη εναν ολοκληρο δεκτη για εμενα που εκανα ενα 12μηνο συμβολαιο σε μια εταιρεια αλλα λογο οικονομικων προβληματων στο διμηνο διεκοψα κ ο δεκτης απλα αχρηστευτηκε ?

chal_4
02-12-12, 02:09
Έχω κατεβάσει στο ταμπλετ το androiddreamer για streaming από το dreambox (500s). Βρίσκει και αλλάζει τα κανάλια, αλλά κολλάει στο buffering. Έχετε να προτείνετε κάποια εύκολη λύση για streaming σε android χωρίς να στήσω vlc server στο dreambox? Τί προτείνετε?
Ευχαριστώ

chal_4
04-12-12, 10:28
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω?

marios79
04-12-12, 13:46
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω?

Για ασυρματο streaming μιλαμε ?

lunatic
04-12-12, 19:13
Κανένα image τις προκοπής για original DM800HD ?

chal_4
04-12-12, 19:33
NAI. ΤΟ dreambox είναι συνδεδεμένο στο λαν και το ταμπλετ ασύρματα στο ίδιο ρούτερ

marios79
04-12-12, 20:45
NAI. ΤΟ dreambox είναι συνδεδεμένο στο λαν και το ταμπλετ ασύρματα στο ίδιο ρούτερ

φιλε chal_4 προσωπικα οτι προσπαθειες εχω κανει για ασυρματο streaming (κ δεν ειναι κ λιγες) εχουν αποτυχει πανηγυρικα......Δεν ειμαι ο καταλληλος να σου πω λοιπον πληροφοριες! Σε παρακαλω ομως για λιγο υπομονη να θεσω το ερωτημα σου σε ενα φιλο που το κατεχει το θεμα καλυτερα!

- - - Updated - - -


Κανένα image τις προκοπής για original DM800HD ?

Καλησπερα φιλε lunatic, οι καλυτερες επιλογες για εμενα 1)Nemesis 107R5 και αμεση αναβαθμιση σε 110R0 και
2)Dream Elite

lunatic
04-12-12, 20:52
Εχω bootloader 82 ... θα κάνει?
Αλλιώς την έβαψα...


Πρέπει να κάνω ινσταλλ το TSPANEL αλλιώς δε μπορώ να βάλω CAMS και δε μου παίζει η ΝΟΒΑ...

how? :(

marios79
04-12-12, 21:15
Εχω bootloader 82 ... θα κάνει?
Αλλιώς την έβαψα...

Επειδη οι γνωσεις μου περιοριζονται στα 500ακια, δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου! Δεν ξερω φιλε lunatic, συγνωμη!
Εκανα μια προσπαθεια μηπως βγαλω ακρη απο το νετ, αλλα κ εκει επεσα σε κενο....

lunatic
04-12-12, 21:24
άκυρο...nevermind

orelink
04-12-12, 21:25
Εχω bootloader 82 ... θα κάνει?
Αλλιώς την έβαψα...


Πρέπει να κάνω ινσταλλ το TSPANEL αλλιώς δε μπορώ να βάλω CAMS και δε μου παίζει η ΝΟΒΑ...

how? :(

Μπορεις να βαλεις tspanel .Μπες εδω και ψαξε για τα τελεταια image για 800 http://www.sat-universe.com/.Η γνωμη μου ειναι να βαλεις pli λειτουργικο .Aλλα το θεμα τι σε βολευει.Οσο για bootloader 82 που εχεις δεν παιζει τιποτα αφου αν βαλεις 82 και πανω δεν εχεις προβλημα.

tifozi3
05-12-12, 13:39
καλημερα και απο εμενα φετοs εχω ενα προβλημα με τον κλωνο τον 500 σε καποια καναλια μου βγαζει ber πανω απο 4000 και δεν τα δειχνη μου μαυριζει την οθονη πρεπει να βγαλω την κεραια απο πισω και να την ξαναβαλω για να γινει μηδεν και αυτο οχι στανταρ .τι μπορει να ειναι σκεφτομαι για το lnb αλλα δεν ειμαι σιγουροs.τα καναλια που μαυριζει ειναι στανταρ π.χ το novasport 3 ενω στο 1 και 2 ειναι μια χαρα

Seitman
05-12-12, 13:44
"Ξάκρισε" τα καλώδια. Κόψε 2-3 cm από κάθε άκρη (δέκτη - LNB) και ξαναβάλε τα βυσματάκια. Αν δε στρώσει η κατάσταση έτσι, πας για LNB.

marios79
05-12-12, 13:46
καλημερα φιλε, τι ιματζ εχεις πανω στο 500ακι ?

tifozi3
05-12-12, 15:00
εχω τον Gemini απο το ελληνικο σαιτ.

marios79
05-12-12, 16:02
gemini 4.2 ?

orelink
05-12-12, 17:18
καλημερα και απο εμενα φετοs εχω ενα προβλημα με τον κλωνο τον 500 σε καποια καναλια μου βγαζει ber πανω απο 4000 και δεν τα δειχνη μου μαυριζει την οθονη πρεπει να βγαλω την κεραια απο πισω και να την ξαναβαλω για να γινει μηδεν και αυτο οχι στανταρ .τι μπορει να ειναι σκεφτομαι για το lnb αλλα δεν ειμαι σιγουροs.τα καναλια που μαυριζει ειναι στανταρ π.χ το novasport 3 ενω στο 1 και 2 ειναι μια χαρα



"Ξάκρισε" τα καλώδια. Κόψε 2-3 cm από κάθε άκρη (δέκτη - LNB) και ξαναβάλε τα βυσματάκια. Αν δε στρώσει η κατάσταση έτσι, πας για LNB.

Κανε οτι λεει ο seitman και δες μηπως εχει κουνηθει το πιατο.Δοκιμασε ενα αλλο lnb αν δεν φτιαξει.Αν παλι δεν φτιαξει το σημα ,μονο τοτε θα πας για image.Aν και κλινω στο να εχει κουνηθει το πιατο 3-6 εκατοστα,απο τον αερα και την βροχη

Serafeim Karakostas
05-12-12, 23:49
Είναι θέμα tuner και το παρουσίασαν πολλοί κλώνοι dreambox 500s μετά τις αλλαγές που είχαν πραγματοποιηθεί από τη nova στο symbol rate δύο συχνοτήτων της. Αν βλέπεις με μη δεσμευμένη κάρτα, το αναφέρεις και σου δίνουν τον ιδιοκτησιακό pace 831.

tifozi3
07-12-12, 11:56
καλημερα η πλακα ειναι πωs πεs βλεπω το novasport 2 και βαζω μετα το 3 μαυριζει η οθονη και δειχνη ber πανω απο 4000 αν βγαλω την κεραια και την βαλω παλι μηδενιζει και ερχεται παλι κανονικα το 3.εχω τον gemini 4.7

marios79
07-12-12, 12:22
καλημερα, εγω πριν κανεις το οτιδηποτε που θα σου κοστισει εστω κ ενα ευρω, θα σου προτεινα να δοκιμαζες ενα φλασαρισμα με gemini 4.2 ή ακομα καλυτερα με darkstar 2. Εχω προσφατη κακη εμπειρια με 500ακι κ gemini 4.7.
Κανε ενα backup του gemini 4.7 κ κανε μια δοκιμη με ενα αλλο ιματζ, δεν θα σου κοστισει τιποτα παραπανω απο 20λεπτα απο τον χρονο σου.

φιλικα

tifozi3
08-12-12, 12:34
οκ θα δω το darkstar 2 και αν δεν μου κανει παω στο gemini 4.2.ευχαριστω για την βοηθεια

No-Name
25-12-12, 15:52
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Λέω να ξεκινήσω νέα περιπέτεια.... ψήνομαι να αγοράσω έναν DM 800 HD κλώνο.

Η παρούσα εγκατάσταση σπίτι μου ειναι ένα 80άρι πιάτο κ ενας peace pvr της nova. (μενω αμστερνταμ και ψήνομαι για ελληνικά+hd κανάλια)
Εφόσος αφαιρέσω τον peace και καρφώσω τον DM θα πιάνω τα κανάλια?
Τι image πρέπει να του φορέσω?

Please send me pm for more info :)

Serafeim Karakostas
25-12-12, 15:57
Νόμιμη θέαση γίνεται μόνο με δέκτες pace, τους παλιότερους panasat, ενώ υπάρχουν ακόμη και κάποιες μη δεσμευμένες κάρτες που παίζουν σε δέκτες της προτίμησής μας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.