PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44

makis74
08-01-13, 17:06
Καλησπέρα έχω έναν dreambox 500 και πριν λίγο καιρό παρατήρησα το εξής περίεργο.
Μόλις ξεκινάει η ζώνη ενηλίκων της nova αυτόματα μαυρίζει η οθόνη και δεν παίζει καθόλου, μόνο το συγκεκριμένο κανάλι.
Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά. Τσέκαρα το parental lock και δεν είναι ενεργοποιημένο.
Έχεις κανείς υπ'όψη του τίποτα ???

Άρης13
09-01-13, 13:32
Έχεις γνήσια κάρτα επάνω; Εάν ναι τότε από το mynova θα απενεργοποιήσεις την προστασία της κάρτας για την ζώνη ενηλίκων

marios79
09-01-13, 14:03
Αλλιως κανε μια απεγκαταταση - εγκατασταση στο emulator που εχεις.....

makis74
09-01-13, 17:41
Αλλιως κανε μια απεγκαταταση - εγκατασταση στο emulator που εχεις.....

Λες να δουλέψει με το ίδιο ή μήπως να έβαζα κάποιο άλλο ?

marios79
09-01-13, 20:38
Λες να δουλέψει με το ίδιο ή μήπως να έβαζα κάποιο άλλο ?

Αν υπαρχει ενημερωση, το σωστο ειναι να βαλεις την τελευταια εκδοση κ να δοκιμασεις!

nofear
21-01-13, 22:58
παιδια καλησπερα εγω ειμαι newb στο forum και δεν θα με ελεγα και απολυτα σχετικο με το αντικειμενο σε σχεση με καποια παιδια εδω μεσα.Αν μπορειτε βοηθηστε με με την εμπειρια σας.
Εχω και εγω ενα dm500s gemini 4.70 gsf το οποιο δουλευε μια χαρα...μεχρι σημερα.Ξαφνικα τρωει ενα κολλημα που δεν με αφηνε να κανω τιποτα με το τηλεκοντρολ.Το εκανα ενα restart και μπαινοντας στην αρχικη οθονη του software μου βγαζει μια πληροφορια οτι η υπηρεσια δεν βρεθηκε εχοντας μηδενικες ενδειξεις στο snr και agg, καθως και στην ημερομηνια, ωρα.Μεχρι τωρα δεν εχει επανελθει και επαψα να ελπιζω.
Ειναι κατι που μπορω να χειριστω μονος μου ή να απευθυνθω σε ειδικο? Ξερει κανεις να μου πει την αιτια τουλαχιστον συμφωνα με την περιγραφη μου?
Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις

RyDeR
21-01-13, 23:13
Menu -> 6 -> 2 -> 1. Τι δορυφόρο σου έχει;

nofear
21-01-13, 23:15
hotbird 13

RyDeR
21-01-13, 23:19
hotbird 13

Ωραία κάνε πίσω και πάτα 2 (δηλαδή menu -> 6 -> 2 -> 2), επέλεξε μια συχνότητα (π.χ. 11938), τι σου δειχνει;

nofear
21-01-13, 23:21
οποιο καναλι και να πατησω μου βγαζει πανω δεξια...η υπηρεσια δεν βρεθηκε...snr 0, agc 0 ωρα και ημερομηνια αν και την αλλαξα δεν την εμφανιζει...μονο παυλες!

RyDeR
21-01-13, 23:23
οποιο καναλι και να πατησω μου βγαζει πανω δεξια...η υπηρεσια δεν βρεθηκε...snr 0, agc 0 ωρα και ημερομηνια αν και την αλλαξα δεν την εμφανιζει...μονο παυλες!

Πάτησε λίγο αυτό που σου είπα και δες αν οντως εχεις σημα απο τον δορυφορο.

Μαλλον σκαλωσε ομως και εχεις/δεν εχεις σημα θα σου ειναι ετσι, λογικα με μια νεα αναζητηση καναλιων θα στρωσει... Φυσικα μπορεις να κατεβασεις και τα καναλια του vhannibal και για να μην ψαχνεις...

nofear
21-01-13, 23:32
στο 6-2-2 εμενα μου βγαζει ...ρυθμισεις εικονας/ηχου.
Κανω κατι λαθος?

RyDeR
21-01-13, 23:43
στο 6-2-2 εμενα μου βγαζει ...ρυθμισεις εικονας/ηχου.
Κανω κατι λαθος?

Ναι δεν ξερω τι γινεται σε εσενα, πολυ περιεργο.

Όπως και να έχει πήγαινε menu -> εγκατασταση (6) -> ανιχνευση υπηρεσιων (2) -> σημα (2) και πες μας.

nofear
22-01-13, 00:07
αδερφε για μην σε κουραζω αλλο στο μενου εγκατασταση προς εκπληξη μου εχει...εξαφανιστει το υπομενου ανιχνευση υπηρεσιων!!!!!!!!!!!
Δεν σου λεω χαζομαρες εχω ψαξει τα παντα στο μενου εγκατασταση και δεν το βρισκω!!!!!!!!!!
Ασε που ημερομηνια μου βγαζει 21 Ιαν 1973 χωρις να μου δινει αλλες επιλογες χρονολογιας!!!!!!!!!!!
Δεν ξερω τι διαολο επαθε ξαφνικα...Ευχαριστω παντως για την βοηθεια

- - - Updated - - -

στο μενου εγκατασταση μου βγαζει 1.ταξινομηση υπηρσιων
2.ρυθμισεις συστηματος
3.γονικο κλειδωμα
4.προχωρημενες ρυθμισεις
5.μπλε πανελ

marios79
22-01-13, 14:15
αδερφε για μην σε κουραζω αλλο στο μενου εγκατασταση προς εκπληξη μου εχει...εξαφανιστει το υπομενου ανιχνευση υπηρεσιων!!!!!!!!!!!
Δεν σου λεω χαζομαρες εχω ψαξει τα παντα στο μενου εγκατασταση και δεν το βρισκω!!!!!!!!!!
Ασε που ημερομηνια μου βγαζει 21 Ιαν 1973 χωρις να μου δινει αλλες επιλογες χρονολογιας!!!!!!!!!!!
Δεν ξερω τι διαολο επαθε ξαφνικα...Ευχαριστω παντως για την βοηθεια

- - - Updated - - -

στο μενου εγκατασταση μου βγαζει 1.ταξινομηση υπηρσιων
2.ρυθμισεις συστηματος
3.γονικο κλειδωμα
4.προχωρημενες ρυθμισεις
5.μπλε πανελ


Εχεις κρατησει backup με flashwizard οσο δουλευε κανονικα ?
Αν ναι τοτε κανε ενα restore κ εισαι ετοιμος!
Αν οχι, (κ αν δεν βρεις ακρη ευκολα να το επαναφερεις) εγω θα σου προτεινα ενα φλασαρισμα με gemini 4.2 δοκιμασμενο κ πολυ πιο σταθερο απο το 4.7 στα 500ακια! Το 4.7 προσωπικα μου εβγαλε αρκετα προβλημα στα 500ακια κ δεν το εχω στις επιλογες μου!!! All time classic κ το πιο σταθερο απ ολα darkstar2......

Gianniskriti
22-01-13, 21:10
Εχεις κρατησει backup με flashwizard οσο δουλευε κανονικα ?
Αν ναι τοτε κανε ενα restore κ εισαι ετοιμος!
Αν οχι, (κ αν δεν βρεις ακρη ευκολα να το επαναφερεις) εγω θα σου προτεινα ενα φλασαρισμα με gemini 4.2 δοκιμασμενο κ πολυ πιο σταθερο απο το 4.7 στα 500ακια! Το 4.7 προσωπικα μου εβγαλε αρκετα προβλημα στα 500ακια κ δεν το εχω στις επιλογες μου!!! All time classic κ το πιο σταθερο απ ολα darkstar2......
Το gemini 4.2 που προτείνεις μπαίνει και σε μαϊμούδες ή θα έχουμε απρόοπτα ?

marios79
22-01-13, 21:58
Το gemini 4.2 που προτείνεις μπαίνει και σε μαϊμούδες ή θα έχουμε απρόοπτα ?

μα εγω για μαιμουδες μιλουσα............:-k

υγ. Οταν φερουμε τον δεκτη εκει που τον θελουμε ή πριν απο μια αλλαγη- δοκιμη κραταμε backup παιδια, ΟΤΙ κ να παει στραβα διορθωνεται σε 5 λεπτακια με flashwizard !!!

RyDeR
22-01-13, 21:59
Το θέμα είναι μετα για add-ons (emus κλπ) τι κάνουμε;

marios79
23-01-13, 11:01
Εννοεις τι κανουμε οσο αναφορα το backup που προτεινω ?

Μα γιαυτο τον λογο το προτεινω, για να μην ασχολουμαστε με τα ιδια πραγματα συνεχεια. Το backup που κανει το flashwizard ειναι "ολικο'', μετα το restore που κανεις εχεις μια ιδια συσκευη με πριν... (add ons,emulators, channel list κτλ )
Τα παντα ολα που λεει κ ο αλεφαντος !!!!!

Ελπιζω να ηταν αυτο που ρωτησες κ οχι κατι αλλο..........

teirecias
25-01-13, 21:23
Καλησπερα Καλη Χρονια και Υγεια παν' απ' ολα !!!
Κατοπιν ωριμου σκεψεως και μιας πατατας που εκανα και αγορασα απο το Ebay τον original Dreambox 500HD, χωρις ομως να παρω χαμπαρι μεχρι που πηγα να συνδεσω το καλωδιο της δορυφορικης οτι ηταν...CABLE (!!!), αγορασα εναν γνησιο μεταχειρισμενο (ωσαν καινουριο) Dreambox DM600 PVR. Η ερωτηση λοιπον ειναι: τι image και τι emulator βαζω προκειμενου για "μοιρασμα" ?

RyDeR
26-01-13, 00:35
Εννοεις τι κανουμε οσο αναφορα το backup που προτεινω ?

Μα γιαυτο τον λογο το προτεινω, για να μην ασχολουμαστε με τα ιδια πραγματα συνεχεια. Το backup που κανει το flashwizard ειναι "ολικο'', μετα το restore που κανεις εχεις μια ιδια συσκευη με πριν... (add ons,emulators, channel list κτλ )
Τα παντα ολα που λεει κ ο αλεφαντος !!!!!

Ελπιζω να ηταν αυτο που ρωτησες κ οχι κατι αλλο..........

Απλά ρώτησα, αν βάλουμε Gemini, emus κλπ απο που εγκαθιστούμε;

marios79
27-01-13, 16:35
Απλά ρώτησα, αν βάλουμε Gemini, emus κλπ απο που εγκαθιστούμε;

Απο το μενου του gemini που ειναι κ πιο ευκολο στον χρηστη.
Ριξε μια ματια σε αυτο (http://www.youtube.com/watch?v=aQDNBp6w97w) το βιντεο προς το τελος του.

stsalkit
11-02-13, 13:34
Καλημέρα σε όλους. Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω το εξης περίεργο πρόβλημα: έχω τον 800άρι με newnigma 3.3. Εχω κάνει mount τον σκληρό δίσκο στο pc μου για να μπορώ να βλέπω μέσω streaming ταινίες αλλά και να κάνω εγγραφή. Τελευταία - εδω και μερικούς μήνες, όταν προσπαθώ να κάνω εγγραφή από νόβα κάποιας ταινίας, ενώ όλα πηγαίνουν καλά, σε ακαθόριστα χρονικά σημεία, παγώνουν όλα τα κανάλια της νοβα (φυσικά και αυτό που γράφω) - με αποτέλεσμα να δημιουργούνται κενά του 1 έως και 5 λεπτών στην ταινία. Αυτό μπορεί να συμβεί και δύο και τρείς ή περισσότερες φορές κατα την διάρκεια της μιαμισης ώρας που διαρκεί μια ταινία.
Επικοινώνησα με την νόβα, ρωτώντας μήπως έχουν βάλει κάποιο αντιπειρατικό software ή κάτι τέτοιο, και η απάντηση ήταν αρνητική. Σημειωτέον ότι το πρόβλημα δεν φαίνεται να υφίσταται σε εγγραφή π.χ. σειράς - ή αγωνα ποδοσφαίρου. Εχετε κάποια πληροφορία ή ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Kolonos
12-02-13, 11:56
Καλημέρα σε όλους. Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω το εξης περίεργο πρόβλημα: έχω τον 800άρι με newnigma 3.3. Εχω κάνει mount τον σκληρό δίσκο στο pc μου για να μπορώ να βλέπω μέσω streaming ταινίες αλλά και να κάνω εγγραφή. Τελευταία - εδω και μερικούς μήνες, όταν προσπαθώ να κάνω εγγραφή από νόβα κάποιας ταινίας, ενώ όλα πηγαίνουν καλά, σε ακαθόριστα χρονικά σημεία, παγώνουν όλα τα κανάλια της νοβα (φυσικά και αυτό που γράφω) - με αποτέλεσμα να δημιουργούνται κενά του 1 έως και 5 λεπτών στην ταινία. Αυτό μπορεί να συμβεί και δύο και τρείς ή περισσότερες φορές κατα την διάρκεια της μιαμισης ώρας που διαρκεί μια ταινία.
Επικοινώνησα με την νόβα, ρωτώντας μήπως έχουν βάλει κάποιο αντιπειρατικό software ή κάτι τέτοιο, και η απάντηση ήταν αρνητική. Σημειωτέον ότι το πρόβλημα δεν φαίνεται να υφίσταται σε εγγραφή π.χ. σειράς - ή αγωνα ποδοσφαίρου. Εχετε κάποια πληροφορία ή ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Στο κάνει μόνο όταν κάνεις εγγραφή στα κανάλια της nova και μόνο σε ταινίες;

Άρης13
12-02-13, 12:42
Βλεπεις παραλληλα αλλο καναλι απο την nova ; φυσικα εχεις καρτα ετσι; Τοτε απλως η καρτα δεν σε αφηνει ταυτοχρονα να γραφεις και να βλεπεις διαφορετικο καναλι λογο surf lock.

stsalkit
13-02-13, 17:41
Προς Kolonos και Αρης13: ναι μου το κάνει μόνο στο novacinema και μόνο σε ταινίες - όπως είπα ήδη, σε ακαθόριστα σημεία, π.χ. 30 λεπτά μετά την έναρξη της ταινίας και της εγγραφής της, η οθόνη παγώνει. Ακόμα και αν ακυρώσω την εγγραφή μέσω delete του timer, για λιγη ώρα ΟΛΑ τα κανάλια που παίρνω μέσω nova (ακόμα και ERT κλπ.), δείχνουν μαύρη εικόνα! (τα κανάλια εκτος nova παίζουν κανονικά). Μετά την πάροδο λίγων λεπτών, τα κανάλια της Nova επανέρχονται.
Εχω κάρτα φυσικά καθόλα νομιμη - μη παντρεμένη, λόγω του ότι είμαι συνδρομητής για πάνω από 10 χρόνια και πληρώνω full πακέτο! δεν δείνω το σήμα πουθενά αλλού - μία καρτα, ένας δεκτης (800), μία τηλεόραση. Σχετικά με την παρατήρηση σου "Αρης13", δεν μπορώ να βλέπω διαφορετικό κανάλι ούτως ή άλλως εκτός αν είναι στον ίδιο transporter - σωστά? τοτε δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα - σωστά?
Θα εκτιμούσα άν κάποιος άλλος φίλος που γράφει ταινίες από νοβα, μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα - αν όχι, τότε κατι τρέχει με το setup μου. ευχαριστώ

Άρης13
13-02-13, 20:14
Προς Kolonos και Αρης13: ναι μου το κάνει μόνο στο novacinema και μόνο σε ταινίες - όπως είπα ήδη, σε ακαθόριστα σημεία, π.χ. 30 λεπτά μετά την έναρξη της ταινίας και της εγγραφής της, η οθόνη παγώνει. Ακόμα και αν ακυρώσω την εγγραφή μέσω delete του timer, για λιγη ώρα ΟΛΑ τα κανάλια που παίρνω μέσω nova (ακόμα και ERT κλπ.), δείχνουν μαύρη εικόνα! (τα κανάλια εκτος nova παίζουν κανονικά). Μετά την πάροδο λίγων λεπτών, τα κανάλια της Nova επανέρχονται.
Εχω κάρτα φυσικά καθόλα νομιμη - μη παντρεμένη, λόγω του ότι είμαι συνδρομητής για πάνω από 10 χρόνια και πληρώνω full πακέτο! δεν δείνω το σήμα πουθενά αλλού - μία καρτα, ένας δεκτης (800), μία τηλεόραση. Σχετικά με την παρατήρηση σου "Αρης13", δεν μπορώ να βλέπω διαφορετικό κανάλι ούτως ή άλλως εκτός αν είναι στον ίδιο transporter - σωστά? τοτε δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα - σωστά?
Θα εκτιμούσα άν κάποιος άλλος φίλος που γράφει ταινίες από νοβα, μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα - αν όχι, τότε κατι τρέχει με το setup μου. ευχαριστώ

Μονο ενα καναλι μπορεις να βλεπεις με την καρτα, οχι παραπανω απο 1 ταυτοχρονα. Οι καρτες εχουν surf lock στο 1 καναλι. Δεν υπαρχει λυση γι αυτο με καρτα

aragorn
13-02-13, 22:18
Δοκίμασε με κάποιο άλλο image. Βάλε openPLI.

Άρης13
14-02-13, 00:19
Δεν ειναι θεμα image, ειναι καθαρα λογο της καρτας.

manassis
15-02-13, 01:20
καλησπερα παω να βαλω το vhanibal και αντιμετωπιζω τα κατωθι,καμια βοηθεια?ευχαριστω
119897119898119899119900119901

Άρης13
16-02-13, 10:47
Μπαινεις με εξωτερικη στατικη ip στον δεκτη;

manassis
16-02-13, 12:04
βαζω την IP του DREAMBOX και ενω κανω δοκιμη συνδεσης οκ στον δευτερο ελεγχο οπως βλεπεις στις εικονες παρουσιαζει σφαλμα και ετσι δεν μπορει να συνδεθει για να βαλω το VHANNIBAL οταν λες εξωτερικη στατικη ip τι εννοεις?ευχαριστω

john_who
17-02-13, 01:17
δοκίμασε με το EnigmEdit κάνει ακριβώς το ίδιο

sotos65
17-02-13, 04:24
βαζω την IP του DREAMBOX και ενω κανω δοκιμη συνδεσης οκ στον δευτερο ελεγχο οπως βλεπεις στις εικονες παρουσιαζει σφαλμα και ετσι δεν μπορει να συνδεθει για να βαλω το VHANNIBAL οταν λες εξωτερικη στατικη ip τι εννοεις?ευχαριστω

Αυτή που βάζεις (90.210.Χ. κλπ) δεν είναι η IP του Dream, αλλά η IP της σύνδεσης σου με το internet. H IP του Dream πρέπει να είναι κάτι τέτοιο: 192.168.Χ.Χ (IP εσωτερικού δικτύου LAN, πχ 192.168.1.5). Κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορείς να μπεις καν από την εξωτερική IP με ftp στον δέκτη, είναι τρύπα ασφαλείας και ίσως πρέπει να την κλείσεις (firewall του ρούτερ).

Στο τεστ γίνεται σύνδεση στην port 80, αυτή μπορεί να χτυπά απλά το web interface του router (στην IP που το έχεις ρυθμίσει τώρα).

manassis
19-02-13, 12:09
οσες δοκιμες κι αν εκανα την ιδια IP μου βγαζει τι κανω?ευχαριστω

john_who
19-02-13, 23:28
πάμε στο Dreambox και πάμε Menu->setup->expert setup-> Communication Setup και εκεί βλέπουμε την IP του δέκτη αν έχουμε ενεργοποιημένο το DHCP.

manassis
15-03-13, 14:49
Απο 22/2/13 κατεβηκα απο 10mbps σε 8mbps με την 10αρα μου εδινε δυο IP Τωρα με την 8αρα μου δινει μονο μια IP,οποτε αγορασα ενα router SMC για να μου βγαζει τουλαχιστον 4 IP(δουλευω με win8) αλλα η IP tou dreambox δεν ειναι σαν αυτη 192.168.1.5 αλλα(192,168,2,148) οποτε δεν μπορω να συνδεθω,τι κανω λαθος?ευχαριστω το DHCP να ειναι ναι η οχι?

odys2008
15-03-13, 17:33
Ναι άσε το DHCP ON. Αλλιώς δώστου μια στατική IP στο subnet 192.198.1.xxx Τώρα είναι σε άλλο subnet (στο 192.168.2.xxx) γι αυτό δεν το βλέπεις

manassis
15-03-13, 17:47
παιδια εγινε το θαυμα λογω router smc και μ αυτην την IP μπηκα στον db επιτελους

kostas1339
19-03-13, 00:22
παιδια,αφου επετυχα συνδεση του D.ΒOX με τον υπολογιστη μου ,παταω FTP και μου εμφανιζει δεξια τα αρχεια μου και αριστερα τα αρχεια του DBOX.ευρηκα το rar>etc αλλα δεν βλεπω πουθενα το αρχειακι ccam.cfg..........παρα.mono...keys. και αλλα.Γραφουνε εδω οι φιλοι οτι μεσα σε αυτο το αρχειο ομως μπορω να επικολλησω τα δεδομενα μου.Τωρα τι πρεπει να κανω. Καποιος γνωστος μου μου ειπε οτι μονο χειροκινητα μπορω να μεταφερω τα αρχεια μου στον DBox. καποιος ααααααααααλλος φιλος μου ειπε οτι μπορω να μεταφερω τα αρχεια μου στον DBOX και με το προγραμμα : 1.2.2.0 η με το 1.3.2.1. πρακαλω για την βοηθεια σας.

odys2008
19-03-13, 12:22
Έχεις εγκατεστημένο το CCCam?

kostas1339
19-03-13, 12:43
Νομιζω οχι.Πως μπορω να το εξακριβωσω αυτο?

marios79
19-03-13, 19:01
Νομιζω οχι.Πως μπορω να το εξακριβωσω αυτο?

απο το blue panel. Αν δεν το εχεις πρωτα θα κατεβασεις κ θα κανεις εγκατασταση το cccam κ μετα ολα τα υπολοιπα.

kostas1339
20-03-13, 10:11
ευχαριστω πολυ.

- - - Updated - - -

παιδια,ευρηκα ενα καταπληκτικο λινγ για τον τροπο που περνας το CCcam στον D.Box 500s,αλλα αυτο ειναι για το Gemini v.4.70 και νεοτερα.Εγω ομως φαινεται οτι εχω παλιοτερο gemini και δεν ταιριαζει με τις οδηγιες.Ξερει κανεις να μου πει που θα βρω οδηγιες για το πως θα περασω το CCcam στον D.Box μου? Επισης,εγω μπορω να περασω τον GEMINI v.4.70 στον D.Box 500s, αφου ειναι κλωνος?

marios79
20-03-13, 12:37
ναι μπορεις να περασεις gemiini 4.7 σε dreambox 500. Προσωπικα προτιμω το gemini 4.2 σε 500ακια αφου στις προσπαθειες μου το 4.7 μου εκανε καποια νερα κατα την λειτουργεια του. Κ πραγματικα αν εχεις τον οδηγο για το installation του cccam σε gemini 4.7 νομιζω οτι ευκολα θα το περασεις κ σε προηγουμενες versions.

kostas1339
21-03-13, 11:08
ευχαριστω πολυ marios 79, θα δω τι θα κανω. παντως ο οδηγος που ευρηκα για το gemini 4.7 ειναι καταπληκτικος, με εικονες κααι βημα προς βημα.

- - - Updated - - -

Παιδια,καλημερα .Θελω να κανω αναβαθμιση,τι λετε να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις και να αρχισω απο την αρχη,η να το αφησω οπως ειναι και με το προγραμματακι το 1.2.2.0να κανω την αναβαθμιση. Εσεις ποιο προγραμμα μου προτεινετε,το 4.20 η το 4.70

marios79
21-03-13, 14:39
- - - Updated - - -

Παιδια,καλημερα .Θελω να κανω αναβαθμιση,τι λετε να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις και να αρχισω απο την αρχη,η να το αφησω οπως ειναι και με το προγραμματακι το 1.2.2.0να κανω την αναβαθμιση. Εσεις ποιο προγραμμα μου προτεινετε,το 4.20 η το 4.70

Παρε κ μια γνωμη για darkstar2, προσωπικα πιστευω οτι ειναι η κορυφη της σταθεροτητας στα 500ακια....

kostas1339
21-03-13, 23:39
ειχαριστω πολυ.Γεια.

- - - Updated - - -

Τελικα,με το ψαξε.....ψαξε,εκολλησε ο πεντακοσαρης.........Αναβει το λαμπακι,που σημαινει η τροφοδοσια ειναι κανονικη,αλλα δεν αντιδρα στις λειτουργιες του τηλεχειριστηριου.Δεν κλεινει ουτε με το χερι,παντα ανοιχτος απαθης και αδιαφορος.Εχει κανενας φιλος καμμια ιδεα για να τον ξεκολλησουμε?

Άρης13
25-03-13, 19:18
Θα πρεπει να περασεις λογισμικο απο την σειριακη του θυρα με το προγραμμα Dreamup.

kostas1339
26-03-13, 14:48
εννοεις την θυρα RS 232 και το προγραμμα 1.2.2.0? Επισης ηθελα να ρωτησω , εχω κατεβασει ενα [προγραμμα to:dreambox edit. Μηπως μπορεις να μπου πεις σε τι μου χρησιμευει?Τι μπορω να κανω με αυτο?Ευχαριστω πολυ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.