PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Sofos
17-11-07, 14:05
Εγώ προσωπικά παίζοντας με το dreambox κατάφερα αρκετές φορές να βάλω λάθος image στο dreambox ή να διακόψω την εγκατάσταση ενώ γίνετε εγκατάσταση! Πάντα όμως to null καλώδιο κατάφερνε να το επαναφέρει! Οπότε όλα καλά!!!!

svizi
19-11-07, 11:56
Τσιπάκι κάτω.

Πρέπει να εγκαταστήσεις είτε τον cardserver+newcamd είτε έναν από τους συνδυασμούς
newcs+mgcamd
newcs+evocamd
newcs+cccam
είτε το cccam σκέτο
με τα αντίστοιχα αρχεία ρυθμίσεών τους.

Όλα μπορούν να γίνουν από το τηλεκοντρόλ του δέκτη σε μερικά λεπτά αν είναι συνδεδεμένος στο ίντερνετ.

Κατέβασα το newcamd+cardserver. Και πάλι δεν είχα εικόνα μέχρι να αλλάξω τον αριθμό του serial port στο cardserver config. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πάω να ανακαλύψω τι μπορεί να κάνει αυτό το μηχάνημα!

gravis
23-11-07, 14:33
Συνοπτικα, μετα απο αναβαθμιση image του ονειροκουτιου, δεν μπορει να δει τα 2 LNB που εχω (Αstra, και παρακεντρα Hotbird), μεμονομενα βλεπει μονο τον Hotbird, τον αστρα τον βλεπει αλλα δεν μπορει να λοκαρει και δεν κατεβαζει. Εχω diseq 1.4 , λετε να πηρε μεντα αυτο? καμμια εμπιριστατωμενη αποψη?

gravis
24-11-07, 02:24
μπορει να προτεινει καποιος μια μαρκα απο diseq που να δουλευει απροσκοπτα με τον dreamboχ? , π.χ ikusi?

lina711
24-11-07, 02:37
εχω σβησει το ποστ μου και μεταφερω εδω την ερωτηση μου...Ας μην ανοιγω αδικα ποστ..
δεν πολυ γνωριζω για τετοια αλλα εχω Dreambox DM 500S
Ζω στο εξωτερικό και είναι ο πιο οικονομικός τρόπος να βλεπω ελληνικά κανάλλια.
Το προβλημα είναι πως συχνά κολλάει η εικόνα. καποτε για δευτερόλεπτα κάποτε για ώρα.
Αρχικα εκανα αλλαγη απο Gbox σε Ccam ή επανεκκίνηση...Αλλά μάταια.. κάποιος μου είπε για
Blue panel - extra settings - lnadyn - and restart αλλά και πάλι δεν πολυ βοηθάει.. κανεις να βοηθήσει?

matricola
24-11-07, 16:43
Καλημερα σε ολους, ειμαι προσφατος ιδιοκτητης ενος DM-500 (κλωνος) ο οποιος δουλεθει μετα απο λιγη προσπαθεια σε διαφορα images .... πρεπει να πω σχεδον τελεια με το Gemini 4 ( το μονο που δεν κανει ειναι το σςαπ στον δισκο (Cifs)... ), κατα τα αλλα κατεβαζει torrents γραφει και παιζει τραγουδακια ιντερνετικα και οχι κτλ. απροσκοπτα ... :oneup: εχω μια ερωτηση για οποιον εχει ασχοληθει εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει ενα usb δισκο στον router tou μεσο adaptor ethernet > usb , ολογος ειναι να κατεβαζω με κλειστο το pc....:whistle:
Cu

User75
24-11-07, 22:33
Ethernet to usb adaptor ? Υπάρχει τέτοιος adaptor ? Και πώς τη βρίσκει τη usb συσκευή , έχει ip ο adaptor ??? Εγώ ήξερα ότι τέτοιες δουλειές με το 500άρι γινόντουσαν με δικτιακό δίσκο :hmm:

sdikr
25-11-07, 01:43
Δεν υπάρχει ethernet to usb, αλλά πάντα μπορείς να πάρεις ενα ethernet HDD box, θα δου κάνει την δουλεία

pontios76
25-11-07, 14:16
εχω σβησει το ποστ μου και μεταφερω εδω την ερωτηση μου...Ας μην ανοιγω αδικα ποστ..
δεν πολυ γνωριζω για τετοια αλλα εχω Dreambox DM 500S
Ζω στο εξωτερικό και είναι ο πιο οικονομικός τρόπος να βλεπω ελληνικά κανάλλια.
Το προβλημα είναι πως συχνά κολλάει η εικόνα. καποτε για δευτερόλεπτα κάποτε για ώρα.
Αρχικα εκανα αλλαγη απο Gbox σε Ccam ή επανεκκίνηση...Αλλά μάταια.. κάποιος μου είπε για
Blue panel - extra settings - lnadyn - and restart αλλά και πάλι δεν πολυ βοηθάει.. κανεις να βοηθήσει?

Μαζί έσβησες και την απάντησή μου?:hmm:

Μάλλον δεν σου ήταν πολύ ευχάριστη?:whistle:

lina711
26-11-07, 00:53
Δεν το εκανα σκόπιμα...
Ο λογος που το εσβησα ήταν για να μην υπάρξει προβλημα για την δημιουργία ποστ ενω είδη υπάρχει αυτό...
Αυτος που μου έβαλε το dream μάλλον δεν είναι τόσο καλός!!! Ηρθε μου έκανε update orsth like this and... το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει..
Ενώ βλέπω όλα παγώνουν!!!
Ειλικρινα "pontios76" sorry...
κάποια άλλη λύση; μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό;

pontios76
26-11-07, 01:02
Φώναξέ τον λοιπόν και πες του να το πάρει πίσω και να σου δώσει τα χρήματά σου πίσω, γιατί δεν κάνει αυτό για το οποίο στο πούλησε...

Xguru
30-11-07, 22:47
Απορία αν το έχει δοκιμάσει κάποιος: Με ένα network hard drive συνδεδεμένο στο dreambox 500s μπορώ να γράφω απροβλημάτιστα (χωρίς να χάνω frames και σε καλή ποιότητα) δορυφορικά προγράμματα;

User75
01-12-07, 14:29
Το έχω δοκιμάσει με δίσκο από άλλο pc στο τοπικό μου δίκτιο αφού το έκανα mount με nfs και δούλευε μια χαρά οπότε και network hard disk πιστεύω να μην έχει πρόβλημα ! Απλά κοίταξε σε ποιό directory γράφει τα recordings το image που χρησιμοποιείς και κάνε το mount στο δίσκο ;)

geodimis
02-12-07, 05:07
Παιδια παίζει κανείς με λογισμικό Colosseum στον 7020?

harley25
13-12-07, 11:05
Hi ,
I new here in greece and i have one nova orginial card and i try to use it in Drembox 500 s but when i try to see Filmnet or Supersport i have the error : The service can not be descrambled
Can someone help me ?

Thank you

pontios76
13-12-07, 17:27
What image is your dreambox loaded with? If it has the original you will need to flash another one to make it work with a card.

Minotavrs
16-12-07, 01:35
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω Qos στον ρουτερ μου την πορτα που μιλαει το dremabox μου ποια πρεπει να ανοιξω ? Η 80 tcp/udp φτανει ?

nikolakis5
21-12-07, 07:50
Hi ,
I new here in greece and i have one nova orginial card and i try to use it in Drembox 500 s but when i try to see Filmnet or Supersport i have the error : The service can not be descrambled
Can someone help me ?

Thank you

As pontios76 told you you should flash a non-official image on your DM (you can choose between a few good images but i propose to get Gemini Project-max var) in combination with an emulator like mgcam.
Also important is to find out what version is your card cause latest version need a special configuration in the emulator's config file

regards

........Auto merged post: nikolakis5 added 15 Minutes and 23 Seconds later........


Δεν το εκανα σκόπιμα...
Ο λογος που το εσβησα ήταν για να μην υπάρξει προβλημα για την δημιουργία ποστ ενω είδη υπάρχει αυτό...
Αυτος που μου έβαλε το dream μάλλον δεν είναι τόσο καλός!!! Ηρθε μου έκανε update orsth like this and... το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει..
Ενώ βλέπω όλα παγώνουν!!!
Ειλικρινα "pontios76" sorry...
κάποια άλλη λύση; μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό;


Δύο ερωτήσεις lina711.

1.Ποιό image χρησιμοποιείς ?
2.Εχεις κάρτα NOVA ή μιλάς για FreeToAir κανάλια ή κάτι άλλο? :rolleyes:

Lord_British
21-12-07, 08:37
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω Qos στον ρουτερ μου την πορτα που μιλαει το dremabox μου ποια πρεπει να ανοιξω ? Η 80 tcp/udp φτανει ?


Το περισσοτερο transfer δεδομενων απο τον δεκτη τον κανουν τα διαφορα emus υπο τις "απαραιτητες" προυποθεσεις. Αν χρησιμοποιεις για παραδειγμα το cccam τοτε εσυ οριζεις στο αρχειο cccam.cfg απο ποια πορτα θα γινεται η επικοινωνια.Την ιδια πορτα που θα δηλωσεις εκει , την ιδια πορτα θα ανοιξεις και για την ip του dreambox απο το ρουτερ σου.

Φιλικα,

Minotavrs
24-12-07, 09:28
Το περισσοτερο transfer δεδομενων απο τον δεκτη τον κανουν τα διαφορα emus υπο τις "απαραιτητες" προυποθεσεις. Αν χρησιμοποιεις για παραδειγμα το cccam τοτε εσυ οριζεις στο αρχειο cccam.cfg απο ποια πορτα θα γινεται η επικοινωνια.Την ιδια πορτα που θα δηλωσεις εκει , την ιδια πορτα θα ανοιξεις και για την ip του dreambox απο το ρουτερ σου.

Φιλικα,
Τhanks m8 ;)

kage
24-12-07, 18:40
1)ολα dreambox Μπορουν να δεχονται κ να μοιραζουν?
2)οταν καποιος κανει share ποσα kb uploading κανει κ ποσα dl ο αλλος που δεχετε?
3)οταν ειναι πολλοι ysers σε αυτα τα free/spasmena ο καθε client δινει στον αλλον ή μονο ο σερβερ μοιραζει?
4)εχει οριο στου user?
5)πιο λογισμικο ειναι το καλυτερο?
Rudream
Hydra Zeus
gemini
6)500s h 7020?ποιες οι ουσιαστικες αλλαγεσ αν θεωρησουμε οτι ο 7020 δεν θα χει σκληρο?καλυτερο tuner?Κανεις τους δεν ειναι hd κ pvr...
αν θελησουμε pvr να επιλεξουμε με την μια τον 600 η wifi splitter?τι εμβελεια σε μετρα εχει ?

nikolakis5
25-12-07, 09:09
Λοιπόν ας τα πάρουμε με τη σειρά.

1.Ολα τα dreambox μπορούν να δέχονται και να μοιράζουν.Απλά είναι παράνομο εκτός από το μοίρασμα σε οικιακό δίκτυο.Π.χ. από το σαλόνι σου στο καθιστικό σου (όχι στου γείτονα :))
Αρκεί βέβαια να υπάρχει το κατάλληλο λογισμικο (image + emulator).

2.Αυτό δεν το γνωρίζω φίλε , αλλά σε διαβεβαιώ ότι οι συνδέσεις με ογκοχρέωση δεν κάνουν γι αυτές τις δουλειές.

3.Εξαρτάται από το emu.Παίζουν και οι δύο περιπτώσεις.

4.Και βέβαια έχει όριο , μπορεί να το θέσει η "μαμά".

5.Rudream & Hydra δεν υφάστανται πλέον σαν images developing teams.To Gemini είναι μιά πολύ καλή επιλογή.Υπάρχουν κι αλλα βέβαια (PLi , Nemesis).

6.O DM500 είναι πολύ μικρός σε μέγεθος , σε χωρτικότητα και δεν μπορεί να φέρει USB μέσα στο οποίο θα βάλεις τα images σου , αφήνοντας στη flash memory το official image τουλάχιστον όσο διαρκεί εγγύηση.
DM600 ή WiFi card splitter?To wifi είναι πολύ πιό οικονομικό.Εμβέλεια?Εχω ακούσει από τον έναν όροφο στον άλλο στην καλύτερη περίπτωση.



ps.Λάβε υπόψιν ότι ενέργειες όπως "μοίρασμα" , "σπάσιμο" κλπ είναι παράνομες και διώκονται ποινικά.

Xguru
29-12-07, 00:08
Δύο απορίες για DM500 αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει:

1) Υπάρχει τρόπος να κάνεις backup ότι έχει από τη μαμά του περασμένο έτσι ώστε αν γίνει "στραβή" να ξαναπεράσουμε τα original; Με ποιό τρόπο/πρόγραμμα;

2) Όταν παιρνάμε νέο image πρέπει πρώτα να σβήνουμε το παλιό και μετά;

sdikr
29-12-07, 04:56
Δύο απορίες για DM500 αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει:

1) Υπάρχει τρόπος να κάνεις backup ότι έχει από τη μαμά του περασμένο έτσι ώστε αν γίνει "στραβή" να ξαναπεράσουμε τα original; Με ποιό τρόπο/πρόγραμμα;

2) Όταν παιρνάμε νέο image πρέπει πρώτα να σβήνουμε το παλιό και μετά;

1) δεν το έχω ψάξει, αλλά αφου έχει το failsafe δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα
2) όχι το σβήνει μόνο του,

guzel
29-12-07, 12:21
προτιμοτερο ειναι να κανεις flash ενα erase.img;) και μετα το νεο image

nikolakis5
30-12-07, 10:43
Δύο απορίες για DM500 αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει:

1) Υπάρχει τρόπος να κάνεις backup ότι έχει από τη μαμά του περασμένο έτσι ώστε αν γίνει "στραβή" να ξαναπεράσουμε τα original; Με ποιό τρόπο/πρόγραμμα;

2) Όταν παιρνάμε νέο image πρέπει πρώτα να σβήνουμε το παλιό και μετά;

Μπορείς να κάνεις flash erase και μετά να ξαναπεράσεις ένα official ανά πάσα στιγμή.
Τώρα βέβαια αν αυτό μπορεί να το ελέγξει το service.........
Εν πάσει περιπτώσει αν πάθεις τη χοντρή ζημιά δε θα έχεις πλέον τη δυνατότητα να ξαναπεράσεις το γνήσιο image.
Για να κάνεις flash erase , χρησιμοποίησε το επισυναπτόμενο αρχείο.

gravis
30-12-07, 23:34
Για το καινουριο Dreambox 600pvr τι αποψη εχετε?

sdikr
31-12-07, 03:07
Για το καινουριο Dreambox 600pvr τι αποψη εχετε?

Μια χάρα τα πάει, αυτόν έχω

chrispe
31-12-07, 13:54
αλλη μια θετική ψήφος για τον 600αρη κι απο μένα

gravis
31-12-07, 20:37
sdikr ο 600pvr, Γραφει περα απο τα δορυφορικα και τα επιγεια ψηφιακα και τα επιγεια αναλογικα στο σκληρο του?

sdikr
31-12-07, 21:13
sdikr ο 600pvr, Γραφει περα απο τα δορυφορικα και τα επιγεια ψηφιακα και τα επιγεια αναλογικα στο σκληρο του?

Αναλογικά όχι,
Παίρνει διαφορετικά tuner, ή θα είναι dvb-t (ψηφιακά επίγεια ) ή dvb-s (δορυφορικό)

gravis
04-01-08, 19:45
ο 600αρις που εχει μπροστα το сard reader , ειναι για να παιρνει καρτες της Νοβα ?

greg21
04-01-08, 20:25
Ναι περνει την καρτα αυτην.Αν θελεις πιο πολλες πληροφοριες ελα prive.

gravis
04-01-08, 21:37
Παντως βλεπω το dreambox edit 2.02 δεν ειναι συμβατο με τον 600, προσπαθω να ανεβασω τα settings που ειχα αποθηκευμενα απο τον 7020 και γραφει error. ουτε να κατεβασω τα καναλια μπορω.
υπαρχει αλλη εκδοση?

chrispe
05-01-08, 14:51
εμένα μια χαρά δουλεύει ο 600αρης με το dreambox edit 2.02, χωρίς να γνωρίζω τον 7020 μήπως ειναι διαφορετικος ο φάκελος που αποθηκεύονται τα αρχεια σε σχεση με τον 600;

gravis
05-01-08, 23:33
αυτο ειναι το μηνυμα λαθους που μου βγαζει οταν παω να στειλω τα μπουκετα στο ονειροκουτι

Connected.
Dreambox response: Login successful.
Starting FTP transfer
Transfer complete
** Sending file "/var/tuxbox/config/enigma/services" **
Starting FTP transfer
Transfer aborted
Error sending file "services" to the Dreambox.
Disconnecting.
Disconnected.

........Auto merged post: gravis added 1 Minutes and 24 Seconds later........

και οταν παω να τραβηξω τα μπουκετα απο το ονειροκουτι στον υπολογιστη μου βγαζει αυτο

Connected.
Dreambox response: Login successful.
** Retrieving file list of "/var/tuxbox/config/enigma/" **
Starting FTP transfer
Transfer complete
** Retrieving file list of "/var/tuxbox/config/enigma/" **
Starting FTP transfer
Transfer complete
Neither a "services" nor a "lamedb" file was found in directory "%" on the Dreambox. /var/tuxbox/config/enigma/
Check the dream path settings on the option panel to point to the correct Dreambox directories and try again.
Disconnecting.

Mercyful_Fate_666
06-01-08, 13:55
Παίδες καλημέρα.

Σκέφτομαι πολύ έντονα τελευταία (σχεδόν το έχω αποφασίσει βασικά) να μπω και εγώ στον κόσμο του Dreambox, ξεκινώντας αρχικά με έναν low cost κλώνο.
Επειδή ακούω πολλά περί των "δυνατοτήτων" του Dreambox, ωστόσο δεν μπορώ να γνωρίζω εκ των προτέρων πόσα από αυτά είναι αλήθεια, θα ήθελα αν κάποιος φίλος έχει την καλοσύνη να με διαφωτίσει σε κάποια πονηρά (:p) θέματα.
Επειδή πιθανότατα αυτό δεν είναι σύμφωνο με τους κανονισμούς του φόρουμ, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσουμε pm ή emails.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω σύντομα να μιλάμε και για πιο συγκεκριμένα θέματα για τον Dreambox. :)

chrisd
06-01-08, 14:15
αυτο ειναι το μηνυμα λαθους που μου βγαζει οταν παω να στειλω τα μπουκετα στο ονειροκουτι

Connected.
Dreambox response: Login successful.
Starting FTP transfer
Transfer complete
** Sending file "/var/tuxbox/config/enigma/services" **
Starting FTP transfer
Transfer aborted
Error sending file "services" to the Dreambox.
Disconnecting.
Disconnected.

........Auto merged post: gravis added 1 Minutes and 24 Seconds later........

και οταν παω να τραβηξω τα μπουκετα απο το ονειροκουτι στον υπολογιστη μου βγαζει αυτο

Connected.
Dreambox response: Login successful.
** Retrieving file list of "/var/tuxbox/config/enigma/" **
Starting FTP transfer
Transfer complete
** Retrieving file list of "/var/tuxbox/config/enigma/" **
Starting FTP transfer
Transfer complete
Neither a "services" nor a "lamedb" file was found in directory "%" on the Dreambox. /var/tuxbox/config/enigma/
Check the dream path settings on the option panel to point to the correct Dreambox directories and try again.
Disconnecting.


χρησιμοποιησε το dreamboxedit.στην συνεχεια πας options και δινεις την ιπ του δεκτη σου.για να εισαι σιγουρος οτι εχει γινει σωστη συνδεση διπλα απο την ιπ του δεκτη σου εχει ενα κουτακι που γραφει test ip connection.αν ολα ειναι σωστα θα σου πει οτι ολα ειναι οκ.πας κατω δεξια και πατας save.στην συνεχεια πας στο ftp βρισκεις τα settings και κανεις upload to receiver.Προσοχη ομως
1...τα settings να μην ειναι zip
2...οταν βρεις τα settings στο αριστερο κουτι κανεις διπλο κλικ πανω τους μεχρι να σου εμφανιστουν και δεξια.μετα πατας upload settings to receiver και αφου ανεβουν ολα πατας μετα Reload settings και περιμενεις μεχρι να σου πει step 2/2 completed

gravis
06-01-08, 14:20
davarisx αν παρατηρουσες πιο καλυτερα αυτα που εκανα copy paste θα εβλεπες οτι δεν τιθεται θεμα IP, συνδεεται κανονικα με το κουτι, (Connected.
Dreambox response: Login successful.)
το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκει τους φακελους..

chrisd
06-01-08, 15:36
Φιλε μου καλε επειδη στα dream δεν ειμαι newbie για να γραφω αυτα που γραφω κατι ξερω.το οτι λεει connected δεν σημαινει απολυτος τιποτα.Η μονη φορα που μου ειχε βγαλει αυτο το μυνημα και εμενα ηταν απο λαθος ιπ.θελει πρωτα σεταρισμα το dreamboxedit και μετα στελνεις.αν εχουνε γινει ολα οπως προανεφερα δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα.

gravis
06-01-08, 21:30
ουτε εγω ειμαι newbie , ολα εχουν γινει αυτα, και test ip connection εκανα και ολα οκ, και την IP που εδωσε το ρουτερ στο ονειροκουτι την ξερω, και στο web interface μπαινω κανονικα και βλεπω τα καναλια μεσω vlc και με FTP μπαινω κανονικα και βλεπω τα αρχεια ,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα!
το сonnected σωστα το λεει το ονειροκουτι, η συνδεση γινετε, η ληψη και η μεταφορα αρχειων δεν γινετε

chrisd
06-01-08, 23:53
Δεν ξερω τι αλλο μενει.πες μου λιγο ποιο image εχεις και ποιο μηχανημα εχεις?

gravis
07-01-08, 01:29
Dm 600pvr, image μαμισιο

Xguru
07-01-08, 12:59
Για προγραμματισμένη εγγραφή δορυφορικού προγράμματος στον DM500 τί χρησιμοποιείτε, πώς γίνεται; Υπάρχει κάποια λύση που δουλεύει καλά;

Προς το παρόν έχω δοκιμάζει ngrab και παίζει τέλεια αρκεί να έχει δυνατό δίκτυο αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει προγραμματισμένη εγγραφή. Το tuxvision κολλάει και δεν τρέχει καθόλου.

chrispe
07-01-08, 18:37
Γιατί δεν υποστηριζει; Στο παραθυρο timer edit εχει ενα μενου οπου μπορεις να επιλεξεις ειτε switch, ειτε record dvr, είτε τελος ngrab το οποιο μου δούλευε μια χαρα οταν ειχα εναν 500αρη (image gemini)

Xguru
08-01-08, 00:13
Έχεις δίκιο πάνω που έφτιαξα το cifs είδα ότι έχει επιλογή και για ngrab!

chrisd
08-01-08, 01:47
Dm 600pvr, image μαμισιο


Πιστεψε με δεν εχω δοκιμασει αυτη την διαδικασια σε μηχανημα με μαμησιο image.δεν ξερω αν το δεχεται.Βαλε απανω καποιο αλλο και δοκιμασε.(για να δουλευεις μαμησιο image μαλλον newbie εισαι loooool.)

gravis
08-01-08, 20:06
τωρα μου την ειπες! :rolleyes:

Xguru
08-01-08, 21:08
Τελικά δουλεύω το ngrab και μου εμφανίζει αραιά και που μηνύματα σαν τα ακόλουθα.
1/8/2008 10:01:02 AM [Muxer] warning: video dts discontinuity detected [-172800 dts cycles]
1/8/2008 10:01:03 AM [Muxer] warning: audio (1) pts discontinuity detected [-172800 pts cycles]

Ξέρει κανείς τί ακριβώς σημαίνουν και για ποιό λόγο συμβαίνουν; Συμβαίνει και σε άλλους;
Τα μηνύματα αυτά εμφανίζονται είτε η σύνδεση γίνει με καλώδιο lan (ένα 25μετρο) είτε με access point σε bridge mode που επικοινωνεί ασύρματα με το usr9106.

gkepek
09-01-08, 00:53
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος ενός dream 600pvr με PLi και κάρτας nova "zeta". Τον τελευταίο καιρό όταν γράφω κάνει συνήθως παγώματα η εγγραφή σε τουλάχιστον ένα σημείο. Κάποιοι που το συζήτησα μου είπαν ότι φταίει η κάρτα και ότι δεν τη διαβάζει σωστά. Έχω χρησιμοποιήσει CCcam 2.0.4 + newcs και mgcam + newcs αλλά τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα. Να τονιστεί ότι όταν βλέπω χωρίς να γράφω δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς καμιά λύση για το πρόβλημα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.