PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα πάντα για τους Dreambox!!!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

gravis
09-01-08, 01:12
μηπως κατι φταει στον σκληρο σου δισκο, ψαξτο εκει περα..

leasedline
09-01-08, 01:20
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Είμαι κάτοχος ενός dream 600pvr με PLi και κάρτας nova "zeta". Τον τελευταίο καιρό όταν γράφω κάνει συνήθως παγώματα η εγγραφή σε τουλάχιστον ένα σημείο. Κάποιοι που το συζήτησα μου είπαν ότι φταίει η κάρτα και ότι δεν τη διαβάζει σωστά. Έχω χρησιμοποιήσει CCcam 2.0.4 + newcs και mgcam + newcs αλλά τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα. Να τονιστεί ότι όταν βλέπω χωρίς να γράφω δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς καμιά λύση για το πρόβλημα;


στα FTA το κανει ?? αν ναι τοτε κατι παιζεται με τη ταχύτητα του δισκου...

νομιζω στο τελευταιο gemini σου δινει δυνατοτητα να απενεργοποιείς την εικονα οταν γραφεις.

τελος γιατι CCcam 2.0.4 + newcs και όχι CCcam σχετο ?

gkepek
09-01-08, 20:05
@gravis. Το έχω από το Αύγουστο και τον τελευταίο 1,5 μήνα αντιμετωπίζω το πρόβλημα. Από ότι μου είπαν εκεί που το αγόρασα (και μετά από 2 format) δεν φταίει ο σκληρός, αλλά η κάρτα. Όταν γράφω από free κανάλια δεν έχω κανένα πρόβλημα.
@leasedline sorry αλλά δεν κατάλαβα τί είναι το FTA; Νομίζω ότι είναι 5400rpm στα 80GB. Το κάνει και όταν είναι standby και γράφει. Αυτό μου έβαλαν το 2.0.4 το σκέτο δεν το έχω.
Και στους δύο που μου απαντήσατε άμεσα σας ευχαριστώ. Να ρωτήσω εσείς έχετε τον 600αρι;

gravis
09-01-08, 20:42
ναι εχω τον 600αρι, αλλα για την ωρα χωρις σκληρο . FTA = free to air

leasedline
09-01-08, 21:07
Αυτό μου έβαλαν το 2.0.4 το σκέτο δεν το έχω.
Και στους δύο που μου απαντήσατε άμεσα σας ευχαριστώ. Να ρωτήσω εσείς έχετε τον 600αρι;

δουλευει και μονο του, μπορεις να του κανεις και ρυθμισεις για καλυτερη αποδοση...

gkepek
10-01-08, 11:41
δουλευει και μονο του, μπορεις να του κανεις και ρυθμισεις για καλυτερη αποδοση...
Καλημέρα. Επειδή δεν είμαι πολύ καλός γνώστης των linux μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός; Αν θέλεις το mail+msn μου είναι giannis_p@hotmail.com

gravis
11-01-08, 23:13
Τελικα υπηρχε ασυμβατοτητα του μαμισιου image του dreambox 600pvr με το dreamsettings! μολις εβαλα το gemini ολα οκ. Οσο ζεις μαθαινεις :p

kanenas3
11-01-08, 23:17
Έπεσε στα χέρια μου ένα Dreambox 7000 και του έβαλα το Gemini 4.2. Όλα πήγαν καλά μέχρι τη φάση όπου έπρεπε να σετάρω τους δορυφόρους...και απλά ξέχασα να κρατήσω τα στοιχεία τους...

Έχω 2 lnb για Astra & Hotbird αλλά όταν τα βάζω βρίσκει καμία 15-20 κανάλια μόνο

Καμιά ιδέα...;;; :oops:

leasedline
12-01-08, 00:13
Έπεσε στα χέρια μου ένα Dreambox 7000 και του έβαλα το Gemini 4.2. Όλα πήγαν καλά μέχρι τη φάση όπου έπρεπε να σετάρω τους δορυφόρους...και απλά ξέχασα να κρατήσω τα στοιχεία τους...

Έχω 2 lnb για Astra & Hotbird αλλά όταν τα βάζω βρίσκει καμία 15-20 κανάλια μόνο

Καμιά ιδέα...;;; :oops:

το εξηγείς λίγο καλύτερα ?

kanenas3
12-01-08, 00:19
το εξηγείς λίγο καλύτερα ?

Μετά την εγκατάσταση του Gemini 4.2 δε βρίσκω κανάλια. Αντί για τα 1000+ κανάλια τώρα βλέπω 15-20.

Προφανώς κάνω λάθος στην επιλογή του δορυφόρου και του transponder...

nikolakis5
12-01-08, 08:45
Δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με transponders φίλε.
Βεβαιώσου ότι :
1.Στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ----->ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ--->ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ
έχεις δηλώσει ------> 2 δορυφόροι με DiSEQc A/B & σωστά τους δορυφόρους σου ,
2.Κάνε ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ τσεκάροντας και τους δύο δορυφόρους σου και είσαι ΟΚ.

Αν συνεχίζεται το πρόβλημα , δοκίμασε να αλλάξεις την σειρά που έχεις δηλώσει τους δορυφόρους και αν πάλι δεν δεις φως , δοκίμασε να κατεβάσεις έτοιμα settings ή από το blue panel ή από κάποιο ενημερωμένο ιστότοπο και πέρασέ τα με dreamboxedit.

φιλικά

User75
12-01-08, 14:57
Εγώ πάντα χρησιμοποιώ τη δεύτερη μέθοδο , των έτοιμων settings :) Σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος ;)

kanenas3
12-01-08, 23:15
Δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με transponders φίλε.
Βεβαιώσου ότι :
1.Στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ----->ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ--->ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ
έχεις δηλώσει ------> 2 δορυφόροι με DiSEQc A/B & σωστά τους δορυφόρους σου ,
2.Κάνε ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ τσεκάροντας και τους δύο δορυφόρους σου και είσαι ΟΚ.

Αν συνεχίζεται το πρόβλημα , δοκίμασε να αλλάξεις την σειρά που έχεις δηλώσει τους δορυφόρους και αν πάλι δεν δεις φως , δοκίμασε να κατεβάσεις έτοιμα settings ή από το blue panel ή από κάποιο ενημερωμένο ιστότοπο και πέρασέ τα με dreamboxedit.

φιλικά

Για κάποιο λόγο κολλάω στο βήμα 2...Επιλέγω All και για τους δυο και Scan. Είτε μου βρίσκει λίγα κανάλια (~20) είτε κολλάει...

Τι ακριβώς ψάχνω για να κατεβάσω και σε πιο φάκελο τα περνάω...; :oops:



Εγώ πάντα χρησιμοποιώ τη δεύτερη μέθοδο , των έτοιμων settings :) Σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος ;)

Για πες πως γίνεται αυτό...; :oops:

........Auto merged post: kanenas3 added 44 Minutes and 19 Seconds later........

Μάλλον είχε κολλήσει για κάποιο λόγο! Μετά από ένα restart μου έβγαλε ~1400 στον Hotbird και ψάχνω τώρα και Astra.

Μου έχουν μείνει πολλές καταχωρήσεις του Hotbird (3 συνολικά) ενώ μόνο η μια έχει κανάλια...καμία ιδέα πως μπορώ να τα σβήσω;

Βρήκα και από που κατεβάζεις το satellites.xml στο blue panel...! Μαθαίνω...:rolleyes:

gravis
14-01-08, 01:13
δεν μπορω να κανω να δει το VLC του ονειροκουτιου το VLC του PC, για να κανω Streaming, καμμια ιδεα?

pontios76
14-01-08, 01:16
Θες να δείς την εικόνα του dream στο PC ή ανάποδα?

gravis
14-01-08, 02:13
το αναποδο

........Auto merged post: gravis added 46 Minutes and 17 Seconds later........

και επισης αυτο το Ngrab που εχει στα blue settings, ξερει κανεις τι κανει?

Xguru
14-01-08, 14:33
Με το Ngarb μπορείς να γράφεις πρόγραμμα στο pc. Ορίζεις στον dreambox την ip/mac του μηχανήματος στο οποίο θα γραφτεί το πρόγραμμα (μέσα από τα expert settings αν θυμάμαι καλά) και μετά αφού συνδέσεις το συγκεκριμένο μηχάνημα με το dreambox τρέχεις το ngrab client σε αυτό. Ενώ βλέπεις τηλεοπτικό πρόγραμμα και πατώντας το κίτρινο κουμπί σου εμφανίζει επιλογές "start ngrab", "stop ngrab", με το start αρχίζει και γράφει πρόγραμμα.

Η ίδια ιστορία γίνεται και από το web interface του dreambox.

Εμένα μου πηδάει frames πάντως το ngrab και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιον αποτελεσματικό τρόπο εγγραφής.

gravis
14-01-08, 16:20
Κατατοπιστικοτατος ησουν Xguru, αυτο το ΖΑP που ειναι μεσα στο web interface του Dreambox ,που υποτιθεται οτι στελνει με stream στο ονειροκουτι εικονα, ξερει κανεις πως δουλευει ακριβως? δοκιμασα τα παντα και τιποτα

gravis
14-01-08, 20:18
Τελικα βρηκα λυση μετα απο αναζητηση..

........Auto merged post: gravis added 99 Minutes and 17 Seconds later........

oποιος θελει να βλεπει τον καιρο απο τις πολεις τις Ελλαδος μεσω του ονειροκουτιου , σας στελνω το καταλληλο αρχειακι, το αντιγραφετε στο /etc/weather

gravis
14-01-08, 20:20
......

odysseas
15-01-08, 21:28
Εχω το dreambox 600 και είναι συνδεδεμένος στο internet με ένα USRobotics 9108
O Dreambox συνδέεται κανονικά στο internet

Θέλω να μπορέσω να συνδεθω στο dreambox μέσω internet από άλλο σπίτι μεσω ftp
ποια είναι η διαδικασία για να ανοίξω το port 21 στον router και να συνδέομαι στον dreambox?

User75
16-01-08, 00:10
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25165 ;)

Minotavrs
16-01-08, 00:33
Παιζει κανενα ετοιμο πακετακι για 500ρι με ετοιμα picons και picon.xml για Ηotbird 13 ?
Eχω κατεβασει καποια αλλα den παιζει η NET

Chris_Nik
23-01-08, 12:02
Παιδια σκευτομαι να αγορασω ενα Dreambox..... Πιο μοντελο λετε να παρω?????

Minotavrs
23-01-08, 12:40
Παιδια σκευτομαι να αγορασω ενα Dreambox..... Πιο μοντελο λετε να παρω?????
Εγω ξεκινησα με το 500αρακι και ειμαι κατ΄ευχαριστημενος το μονο μειων η μνημη του η οποια δεν σε αφηνει να παιξεις πολύ με skins και plugins αλλα υπαρχουν λύσεις.. Διαφορετικά πάρε τον PVR που απο οτι λένε μαμει και δερνει...

-------------------------------------------
Οσο αφορα την ιστορια με το picon της ΝΕΤ και της Βουλής το οποιο δεν έπαιζε το βρηκα! έφταιγε η γραμματοσειρά.. οποιος εχει παρομοιο προβλημα pm me..

Chris_Nik
23-01-08, 12:42
Ο PVR ειναι ο 600????? αυτο με το skins και το plugins τι ειναι????

Ειμαι λιγο ασχετος απο dreambox.......:oops:

brell
23-01-08, 12:53
Παιδια σκευτομαι να αγορασω ενα Dreambox..... Πιο μοντελο λετε να παρω?????
Όλα εξαρτώνται από τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις...
Γιά αρχή,και με λίγα χρήματα,καλόν είναι να πάρεις έναν dreambox 500,ακόμη και κλώνο του,και αν θέλεις να ασχοληθείς περαιτέρω παίρνεις τον 7020.
Πάντως αν θες να ασχοληθείς με τα δορυφορικά τα ονειροκούτια είναι << Η ΛΥΣΗ >>....

Chris_Nik
23-01-08, 12:57
Στα λεφτα δεν θα τα χαλασουμε..... Θελω να ασχοληθω σιγα σιγα και να μαθω πραγματα....
Αυτο που ρωταω ειναι αν αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του ο 500????? ή ο 7020????

Ευχαριστω....

euri
23-01-08, 13:11
Αν δεν υπάρχει οικονομικός περιορισμός, τότε θα πρότεινα κατευθείαν κάποιο μοντέλο της σειράς 7000, δηλαδή είτει το 7020, είτε το 7025. Διαφορετικά υπάρχει και η λύση του 600.

Minotavrs
23-01-08, 13:38
Ο PVR ειναι ο 600????? αυτο με το skins και το plugins τι ειναι????

Ειμαι λιγο ασχετος απο dreambox.......:oops:


Μην νομιζεις οτι ειμαι σχετικος και εγω τωρα ξεκινησα να ασχολουμε :) Βtw ελεγα για τον 7025 αρκει να τα χωσεις...

Skins χοντρικά ειναι to πως απεικονίζονται οι πληροφοριες του καθε καναλιου στην οθονη της ΤV σου

Τα plugins ειναι διαφορα αρχεια που μπορεις να εχεις καποιες παραπανω υπηρεσιες ;) google it και θα βρεις πολλά χρησιμα ;):whistle:

Chris_Nik
23-01-08, 13:45
Βλέπω ότι για τον 500 θέλεις 275 και για τον 7025S θέλεις 550......

Αξίζει η διαφορά της τιμής.... Επίσης θα βγει και ο 8000HD....? να πάρει κανείς τον 500 για αρχή και μετά να πάει στον 8000 με την μια????

Πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι γνήσιος η κλώνος....?????

Minotavrs
23-01-08, 14:23
Πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι γνήσιος η κλώνος....?????

Μπες στο site της dream multimedia υπαρχει ολοκληρος οδηγος με photos και οδηγιες για το πως τους ξεχωριζεις

Xguru
23-01-08, 14:58
Εγώ θα πρότεινα να πάρεις έναν κλώνο 500άρη στα 120 ευρώ και αν αύριο βγει ο 8000 και έχεις διάθεση και χρήμα τον αγοράζεις. Απ΄την άλλη πάντως δεν είναι και επιστήμη, αν βρεις ένα μηχάνημα που νομίζεις ότι σε καλύπτει πάρε το απ΄την αρχή.

Chris_Nik
23-01-08, 20:26
Ξέρει κανένας ποτέ θα κυκλοφορήσει ο 8000?????

pontios76
23-01-08, 21:12
Η φιλολογία για την κυκλοφορία του 8000 κρατάει κάπου 2 χρόνια τώρα...όλο βλέπουμε φωτό από εκθέσεις και τα σχετικά αλλά...δέκτης πουθενά...φαντομάς...

Κοντεύω να πιστέψω ότι τελικά δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ...

User75
23-01-08, 21:20
Και τι να το κάνεις ρε παληκάρι το 8000 ??? Θα δώσεις 600-700 ευρω ενω τα HD κανάλια ειναι μετρημένα στα δάχτυλα !!! Μην την πατήσεις και εσύ σαν όλο αυτο το κόσμο που έχει πέσει με τα μούτρα και δίνει χιλιάρικα και διχίλιαρα για να αγοράσει HD τηλεοράσεις ενώ οι μόνες συσκευές που έχουνε hdmi έξοδο είναι οι παιχνιδομηχανές (ps3 , xbox360) !!!
Και ο 7025 , κατα την γνώμη μου , είναι μια μεγάλη αποτυχία ! Μια απόπειρα της Dream Multimedia να παραμείνει στην αγορά ! Ένα μοντέλο με αρκετές σημαντικές ατέλειες στο λογισμικό του και αρκετά ακριβότερο απο τα άλλα μοντελα DB !!! Και αν είχες και κάποια μικρή πείρα με τα δορυφορικά θα γνώριζες ότι το εν λόγω μοντέλο , από την αρχή της πορείας του , δεν γνώρισε ούτε θερμής υποστήριξης σε image αλλά ούτε και σε emu !!!
Η γνώμη μου είναι να αγοράσεις ενα 500άρι και αργότερα αν δείς οτι προσαρμόζεσε και θέλεις περισότερο χώρο στη flash και σκληρό δίσκο για να γράφεις ταινίες , πούλησε το 500 και πάρε άλλο μοντέλο(πχ 7020) !!! Και ο 500 γράφει ταινίες αλλά μόνο μέσω δικτίου !!!

pontios76
23-01-08, 23:54
Και τι να το κάνεις ρε παληκάρι το 8000 ???

Δεν ξέρω αν είμαι εγώ το "παληκάρι" αλλά ο καθένας μπορεί να αγοράζει κάτι για πολλούς λόγους που εμένα ή εσένα μπορεί να ακούγονται "κουφοί"...περί ορέξεως...!!!

Ξέρω άτομο που πήρε HD δέκτη και TV για να βλέπει το 1 και μοναδικό HD δορυφορικό κανάλι που υπήρχε τότε...

Ξέρω επίσης αρκετό κόσμο που μόνο και μόνο από λόξα για το "σπορ" έχει ένα σκασμό δέκτες, μοντούλες, κάρτες, programmers, season, lnb, blockers και ότι άλλο βάζει ο νούς σου μόνο και μόνο για να "παίξουν" μερικές ώρες...

Οπότε συγχώρα με αλλά μόλις βγεί...ας μου κρατήσουν ένα κομμάτι...δεν θα μπορέσω να αντισταθώ!

joseph
24-01-08, 00:08
Φήμες λένε για Φεβρουάριο ( ναι τον επόμενο μήνα )
800 pvr με 300 ευρώ
8000 pvr dual tuner με 700 ευρώ

greg21
24-01-08, 10:54
Και τωρα παντως υπαρχουν HD δεκτες με linux π.χ. Kathrein ....Αλλα ο 8000 θα ειναι κορυφη...Και βεβαια αξιζει η αγορα του...θα εχει και blue ray ενσωματομενο...Ολα σε ενα...Μαζεψτε χρηματα απο τωρα......

Matrox
24-01-08, 11:35
Εγώ επιφυλάσσομαι για την κυκλοφορία του 8000. Δεν ξέρω αν το ανέφερε κανένας παραπάνω αλλά διάβασα ότι η Dream αντιμετωπίζει προβλήματα εξασφάλισης της άδειας HDMI μιας και γενικότερα βρίσκεται σε πόλεμο με εταιρίες παραγωγής.
Εγώ μάλλον για κλείδωμα την βλέπω την Dream, εξάλλου με τόσους κλώνους που κυκλοφορούν τα κέρδη της λογικά έχουν συρρικνωθεί.

Chris_Nik
24-01-08, 12:01
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας, πραγματικα πολες φορες με αυτα που σου δινει η τεχνολογια δεν ξερεις τι να αγορασεις.....

Λεω να περιμενω μεχρι και Φεβρουαριο και μετα να παρω ενα Dreambox....

Αυτο που λετε συνεχεια για την μνημη του 500 ειναι αληθεια.... Παιζει προβλημα(Λιγη μνημη)???
Θα ηθελα μερικες ακομα πληροφοριες.....

Ευχαριστω....

mix21
24-01-08, 12:11
φιλε για αυτα που χρειαζεσαι ωστε να εχεις φως, η μνημη του 500αρη ειναι μια χαρα.μην το σκεφτεσαι.παρτον κ αργοτερα αν θελεις ανεβαινεισε καποιον pvr (αν κ δε το νομιζω διτι θα μεινεις υπερικανοποιημένος)

Chris_Nik
24-01-08, 12:13
φιλε για αυτα που χρειαζεσαι ωστε να εχεις φως, η μνημη του 500αρη ειναι μια χαρα.μην το σκεφτεσαι.παρτον κ αργοτερα αν θελεις ανεβαινεισε καποιον pvr (αν κ δε το νομιζω διτι θα μεινεις υπερικανοποιημένος)


PVR????

Ειμαι λιγο καινουριος......:oops::oops:

euri
24-01-08, 12:43
Αυτο που λετε συνεχεια για την μνημη του 500 ειναι αληθεια.... Παιζει προβλημα(Λιγη μνημη)???
Θα ηθελα μερικες ακομα πληροφοριες.....

Μην αγχώνεστε - δεν υπάρχει "πρόβλημα", υπάρχουν περιορισμοί λόγω μικρής μνήμης. Οι περιορισμοί αυτοί ξεπερνιούνται με τη χρήση network shares (υπολογιστής που έχει μοιρασμένους φακέλους). Το μειονέκτημα σε αυτήν την περίπτωση είναι ο βαθμός πολυπλοκότητας που εισάγεται και η (ενδεχομένως) απαίτηση για μόνιμα αναμένο υπολογιστή.

Στην περίπτωση των δεκτών της σειράς 7000, η μεγαλύτερη μνήμη και η δυνατότητα χρήσης σκληρού καταργούν αυτό το μειονέκτημα.


PVR????

PVR --> Personal Video Recorder

To μοντέλο 600 χαρακτηρίζεται PVR επειδή έχει λειτουργίες εγγραφής, αναπαραγωγής, κλπ.

Chris_Nik
24-01-08, 12:54
Ευχαριστω πολυ euri......

Η μνημη του 600 και του 500 ειναι η ιδια????

euri
24-01-08, 13:03
Ο 500+ και ο 600 έχουν ίδια, σύμφωνα με το σάιτ της μαμάς εταιρείας ( 32 MByte Flash, 96 MByte Ram total ).

Ο 500 έχει λιγότερη.

Chris_Nik
24-01-08, 13:09
Όποτε για αρχή μπορούμε να πάμε στο 600 και μετά να περιμένουμε για τον 8000...
Λογικά η μνήμη το 600 θα μας φτάνει???? (Γιατι χρηση μιλαμε οταν λεμε οτι δεν φτανει η μνημη?????)
Δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις τον pc μονιμα αναμενο....

Απο ποιότητα εικόνας λες να έχουν μεγάλη διάφορα????(600 με 7020-7025...)

leasedline
24-01-08, 13:09
δεν ειναι μονο θεμα μνημης αλλα και επεκτασεων με hdd η usb

brell
24-01-08, 14:17
Για κάποιον εντελώς αρχάριο με λινουξάτους δέκτες,και αν βέβαια δεν θέλει να δώσει υπερβολικά χρήματα εξ αρχής,καλόν είναι να πάρει έναν dreambox 500 και κλώνο μάλιστα με 100 ευρώ περίπου και με εγγύηση.
Στη συνέχεια,ανάλογα με τις απαιτήσεις του,αγοράζει στο μέλλον και τον hd που θα βγεί,αν θέλει.
Ο 500άρης δεν χάνει την χρησιμότητά του καθ'όσον όλο και κάπου θα...χρησιμεύσει.:oneup:

greg21
24-01-08, 16:11
Όποτε για αρχή μπορούμε να πάμε στο 600 και μετά να περιμένουμε για τον 8000...
Λογικά η μνήμη το 600 θα μας φτάνει???? (Γιατι χρηση μιλαμε οταν λεμε οτι δεν φτανει η μνημη?????)
Δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις τον pc μονιμα αναμενο....

Απο ποιότητα εικόνας λες να έχουν μεγάλη διάφορα????(600 με 7020-7025...)

o 600 ειναι μια χαρα παντως,και με καλη εικονα και μνημη μια χαρα...πιστευω ειναι καλυτερος για να μπορεις να βαζεις και κανενα plugin μεσα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.