PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για torrents???



Σελίδες : 1 [2] 3

Xouzouris
11-10-06, 13:55
Προβοκατορα :p

gallahant
11-10-06, 20:46
Προβοκατορα :p

Δεν κρατηθηκα :lol:

Spanos
11-10-06, 20:52
ktorrent:twisted:

Σε Linux καλύτερος είναι ο Βάτραχος ;)

atlasjd
14-10-06, 00:36
utorrent με διαφορα. Φτανει να το ρυθμισεις σωστα οπως αναφερει ενας φιλος πιο πανω.

Και ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις??

Patentman
14-10-06, 00:47
Shareaza :p

Γιατι κατεβαζει ταυτοχρονα απο οπου γουσταρεις. ;)

gouzou
14-10-06, 14:10
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=51577

ant0ni0
14-10-06, 16:47
bittorrent.
Καλά όλα αυτά για τα διεθνή αρχεία. Στο χωριό μου ομως λένε παπούτσι απ' τον τόπο σου κι ας είναι και μπαλομένο. Για ελληνικά αρχεία λοιπόν πιο είναι το καλύτερο???

hemlock
14-10-06, 16:51
bittorrent.
Καλά όλα αυτά για τα διεθνή αρχεία. Στο χωριό μου ομως λένε παπούτσι απ' τον τόπο σου κι ας είναι και μπαλομένο. Για ελληνικά αρχεία λοιπόν πιο είναι το καλύτερο???
Ολα αυτα τα προγραμματα ειναι οι clients και δεν εχουν σχεση με το τι καταβαζεις...
(εκτος και αν αλες εξελληνισμενο Menu)
Αυτο που ψαχνεις λεγεται tracker ,ο οποιος οπως και λες να εχει Ελληνικα αρχεια...Αλλο το ενα αλλο το αλλο...Tracker μην περιμενεις να σου πει καποιος ετσι φορα παρτιδα:oneup:

ant0ni0
14-10-06, 17:00
Α sorry εγώ κατάλαβα torrent sites γιατι είδα κάποιον να γράφει bittorent εξου κι εγώ το ίδιο.
Εφόσον μιλάμε για client λοιπόν bitcomet. Απλό, ελαφρύ, και γρήγορο (όταν το επιτρέπει η σύνδεση).

hemlock
14-10-06, 17:02
δοκιμασε πρωτα το μTorrent και μετα σκεψου κατι αλλο...Το προγραμμα ειναι καρυφη:oneup:

ant0ni0
14-10-06, 17:06
Α λάθος. Νόμιζα οτι λέγαμε για torrent sites επειδή είδα κάποιον που έγραψε bittorrent και από εκει μπερδέυτικα εξου και η δική μου απάντηση.
Διορθώνω λεγοντας bitcomet.
Απλό ελαφρή και γρήγορο (όταν το επιτρέπει η σύνδεση έτσι όπως καταντήσαμε)

union1
14-10-06, 17:07
Μια ψηφος και απο μενα για bitcomet συγκεκριμενα κατεβαζω 215-220 απο private trackers:respekt:

Gordito
14-10-06, 17:08
ρε συντοπιτη εχεις δοκιμασει μtorrent?

ant0ni0
14-10-06, 17:10
thanks helmok.
Sorry για το διπλό ποστάρισμα παίδες αλλά αρχίσαν τα καλά της dial up και στην adsl!
Mε πέταξε έξω και νόμιζα οτι δεν έγινε το post...

union1
20-12-06, 12:37
να ρωτησω ενα αλλο σαν το bitcomet ποιο μπορειται να προτεινετε ????διοτι το συγκεκριμενο το εχουνε κοψει απο private trackers...και με το μ torrent δεν μου δουλευει σωστα???

nikoskat
20-12-06, 13:20
να ρωτησω ενα αλλο σαν το bitcomet ποιο μπορειται να προτεινετε ????διοτι το συγκεκριμενο το εχουνε κοψει απο private trackers...και με το μ torrent δεν μου δουλευει σωστα???
προσπαθησε ξανα με το μτορρεντ, ειναι τοπ κατα τη γνωμη μου. δεν ειναι τυχαιο που το χρησιμοποιει το 60-70% των χρηστων :)

gorgis16
07-01-07, 20:54
Παιδές θα ήθελα να ρωτήσω ποιο προγραμμά μου προτείνεται για να κατεβάζω torrents?Έχω δοκιμάσει τα azures και bitlord και μου άρεσε περισσότερο το bitlord.:hmm:

ubick
07-01-07, 20:55
μtorrent (http://www.utorrent.com/) αβλεπί.

thama
07-01-07, 21:16
Διαφωνώ για το mTorrent. Μπορεί να ΉΤΑΝ το καλύτερο, αλλά το γεγονός ότι πουλήθηκε, και δεν θα βγει νέα έκδοση, το βάζει σε μαύρη λίστα.

Θα σου πρότεινα επίσης να δοκιμάσεις και το bitcomet, αλλά να προσέξεις να πάρεις καινούρια έκδοση, γιατί κάποιες παλιές ήταν blacklisted από trackers

ubick
07-01-07, 21:35
Διαφωνώ για το mTorrent. Μπορεί να ΉΤΑΝ το καλύτερο, αλλά το γεγονός ότι πουλήθηκε, και δεν θα βγει νέα έκδοση, το βάζει σε μαύρη λίστα.

Το μtorrent θα συνεχίζει να βγαίνει κανονικά, τώρα αν οι νέες εκδόσεις έχουν τίποτα "προβλήματα" αυτό είναι θέμα που θα πρέπει να μας απασχολήσει στο μέλλον. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άλλο bittorrent πρόγραμμα που να πιάνει 170 ΚΒ στον δίσκο σου. ;)

mikeone
07-01-07, 21:39
Το μtorrent θα συνεχίζει να βγαίνει κανονικά, τώρα αν οι νέες εκδόσεις έχουν τίποτα "προβλήματα" αυτό είναι θέμα που θα πρέπει να μας απασχολήσει στο μέλλον. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άλλο bittorrent πρόγραμμα που να πιάνει 170 ΚΒ στον δίσκο σου. ;)
συμφωνώ! utorrent ή μtorrent(θα το βρεις και έτσι)! καθόλου βαρύ και μάλιστα δεν θέλει καν install ;)

Gordito
07-01-07, 21:54
+1 για το μτορεντ. Μικρο ελαφρυ και γρηγορο.Δοκιμασα το Αζουρεους + το εστειλα απο εκει που ηρθε.

Xouzouris
07-01-07, 22:00
Παιδές θα ήθελα να ρωτήσω ποιο προγραμμά μου προτείνεται για να κατεβάζω torrents?Έχω δοκιμάσει τα azures και bitlord και μου άρεσε περισσότερο το bitlord.:hmm:

Πολυ κακως που σου αρεσε αυτο... :p

Για αρχη το καλυτερο ειναι το μτορρεντ που σου προτεινουν. Ελαφρυ και τιμιο. Οταν οι αναγκες σου θα αυξηθουν και οι δυνατοτητες που προσφερει δεν θα σου φτανουν πια, μπορεις να ερθεις στον μαγικο κοσμο του Azureus. Μακρια απο σκουπιδοclients σαν το BitLord. Δεν βαζω μεσα το BitComet για να μην ανοιξει πολεμος εδω μεσα, παντως προσωπικα δεν μου αρεσει.

bill2003
07-01-07, 22:57
Ελαφρυ και τιμιο. Οταν οι αναγκες σου θα αυξηθουν και οι δυνατοτητες που προσφερει δεν θα σου φτανουν πια, μπορεις να ερθεις στον μαγικο κοσμο του Azureus.

uTorrent και από μένα :)

Αρκετά έχουν ειπωθεί και εδώ:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45860 (με το οποίο έγινε και merge :p)

Xouzouri σε τι δεν σε καλύπτει το uTorrent? Τι advance λειτουργίες χρειάζεσαι?

Tem
07-01-07, 23:04
μtorrent και απο μένα. Επίσης bitcomet
Πάντως επειδή το θέμα έχει συζητηθεί σε παρόμοιο thread , καλό θα ήταν να μεταφερθεί εκεί

Xouzouris
07-01-07, 23:25
Xouzouri σε τι δεν σε καλύπτει το uTorrent? Τι advance λειτουργίες χρειάζεσαι?

Χρειαζομαι να εχω δεκαδες τορρεντ φορτωμενα στον client και να ξεκινανε/σταματανε αυτοματα μερικα απο αυτα αναλογως του S/L ratio, του ποσα τορρεντ εχω ορισει να ειναι ενεργα ταυτοχρονα, του κατα ποσο μοιραζονται/κατεβαινουν επιτυχως η του ποσο τα εχω σηνταρει.

Χρειαζομαι να εχω stuffer για να μην δινω ουτε byte σε γνωστους απατεωνο-clients.

Χρειαζομαι να μπορω να αλλαζω θεση μαζικα στα αρχεια που κατεβαζω με ενα κλικ χωρις να χρειαζεται να ξανακατεβαζω το .torrent η να αλλαζω χειροκινητα το download location+force check καθε φορα (AzCatDest).

Ειναι αρκετα νομιζω, αλλα αμφιβαλλω αν απασχολουν τον αρχαριο στο torrenting, γι'αυτο εγραψα τα παραπανω.

bill2003
07-01-07, 23:35
Όντως αρκετά είναι! :stunned:

Σίγουρα δεν απασχολούν τον αρχάριο χρήστη ή τον χρήστη που κάνει seeding από το Πανεπιστήμιο (εδώ είμαι εγώ :D)

deniSun
08-01-07, 11:27
μtorrent και εγώ

manicx
08-01-07, 12:05
Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA. Αυτή τη στιγμή είναι πολύ καλό αλλά στερείται πολλών advanced features. Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία. Η διαφορά είναι ότι το Azureus βγαίνει από άτομα που οδηγούν την τεχνολογία P2P. Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus. Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά. Για παράδειγμα, για το παραπάνω encryption ζήτησαν τη συμβολή από τους developers του Azureus. Για το μέλλον ξεχάστε το. Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε. Απενεργοποιείστε την επιλογή να τσεκάρει για updates και μείνετε στο 1.6.

jonhpapal
08-01-07, 23:58
καλησπερα σε ολουσς!!!!εγω προσοπικα δουλευω το bit-comet 0,70.gia mena einai to ποιο ευκολο και το ποιο ασ το πο φιλικο.εχω dsl 768/192 con-x toy οτε βεβαια.σκεφτηκε οτι αναλογα την κινηση τις περιοχης μου κατεβαζω ενα dvd 700-800mb σε 8 με 9 ωρες αναλογα.μαχιμουμ download σημερα συγκεκριμενα κατεβενε dvd me 50-75 kbyte/sec.αξιο το bit comet.τα εχω δοκιμασει ολα τα υπολοιπα προγραμματα p2p που κυκλοφορουν...τιποτα ποιο καλοοο.:oneup: :oneup: :oneup:

shaq141a
09-01-07, 01:01
Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA. Αυτή τη στιγμή είναι πολύ καλό αλλά στερείται πολλών advanced features. Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία. Η διαφορά είναι ότι το Azureus βγαίνει από άτομα που οδηγούν την τεχνολογία P2P. Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus. Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά. Για παράδειγμα, για το παραπάνω encryption ζήτησαν τη συμβολή από τους developers του Azureus. Για το μέλλον ξεχάστε το. Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε. Απενεργοποιείστε την επιλογή να τσεκάρει για updates και μείνετε στο 1.6.


Σχεδόν τίποτα από ότι είπες δεν είναι ακριβές.:nono:

manicx
09-01-07, 11:13
Σχεδόν τίποτα από ότι είπες δεν είναι ακριβές.:nono:

Χωρίς επιχειρήματα όμως και με το να δίνεις μια ξερή απάντηση δεν μου λες τίποτε όμως.

coftaras
13-01-07, 12:47
Ψαχνοντας βρηκα το Torrent101 (://www.torrent101.com )...To εχει δοκιμασει κανενας?Εγω εχω καιρο το μtorrent και δεν εχω το παραμικρο προβλημα...απλα σκεφτομαι να δοκιμασω κατι αλλο ετσι για...αλλαγη.

edit..Μακρια."Don`t try the new bittorrentclient torrent101! There is really nasty adware named "Zone Media" added to this f#$%ing program."

Tem
13-01-07, 20:46
Ψαχνοντας βρηκα το Torrent101 (://www.torrent101.com)...To εχει δοκιμασει κανενας?Εγω εχω καιρο το μtorrent και δεν εχω το παραμικρο προβλημα...απλα σκεφτομαι να δοκιμασω κατι αλλο ετσι για...αλλαγη.

edit..Μακρια."Don`t try the new bittorrentclient torrent101! There is really nasty adware named "Zone Media" added to this f#$%ing program."
μακρυά λοιπόν απο αυτό. Το μtorrent μάλλον είναι με διαφορά το καλύτερο;)

shaq141a
14-01-07, 00:44
Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus

Το bitcomet είναι το πρώτο. Αν και ήταν της πλάκας έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό. Στη συνέχεια ο ludde σε συνεργασία με τους developers του Azureus έφτιαξαν τον τωρινό κώδικα PEX.


Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία

Και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν την ίδια μηχανή. Απλά το μtorrent τα εμφανίζει πιο απλά.


Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά.
Το ανέπτυσε ένας και μόνο προγραμματιστής.


Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA
O Cohen συνεργάζεται με κινηματογραφικές εταιρίες aka MPAA


Χωρίς επιχειρήματα όμως και με το να δίνεις μια ξερή απάντηση δεν μου λες τίποτε όμως.

Τώρα σου λέω τίποτα;;;

geosapsi
14-01-07, 01:11
Bit Comet εχω και εγω ομως τωρα που μιλαμε κατεβαζω το photo shop SC2 που ειναι (300περιπου) mb και κανει ωωωωωωωωρες να κατεβει εδω και 3 ωρες ειναι στο 23% γιατι ?
με τον azureus πριν βγαλει το προβλημα και το κανω uninstall εκανε λιγο .
θα μου πειτε αναλογα τους sedders & leachers ( ΟΚ εβλεπα διαφορα με περισσοτερους sedders αλλα εως ενα σημειο ). Tελος παντων ...
Ο (azureuakos) ηταν το αγαπημενο μου προγραμμα πριν 1 μερα ( χτες δηλαδη ) αρχισα με το ΒIT COMET το χρσημοποιουσα και παλια αλλα σπανια , λογος : δεν με ενδιεφερε με το αχαλινοτο dowloading .
1)Ο azureuς σου @@@ το pc .ομως κανεις τη δουλεια σοu :):):)
2)Bit Comet ελαφρυ προγραμμα και αποτελεσματικο ...( πιστευουν ):):):)
3)Bit Tornado..kalo prog ομως αργει ( πιστευω ):):):)
Ελπειζω να μην σε ζαλησα :):):)

shaq141a
14-01-07, 02:44
Bit comet the cheater client. Ήδη το απαγόρευσε το bit tornado και αν δεν είχε σταματήσει το development του μtorrent θα είχε προστεθεί η επιλογή για μη σύνδεση με bitcomet

nikgr
14-01-07, 03:06
Παιδιά το azureus με το χθεσινό νέο update έγινε απίστευτα ελαφρύ!
Δεν το πιστεύω δηλαδή! :worthy:
Ενώ πρώτα μπούκωνε όλη τη μνήμη και ήθελε πάρα πολύ ωρα να κάνει shut down (και πολλές φορες κολούσε) τώρα φορτώνει και ξεφορτώνει ακαριαία!

Δοκιμάστε το και πες το μου!

Xouzouris
14-01-07, 04:18
Συμφωνω κι εγω ως προς το χρονο εκκινησης οτι μειωθηκε δραστικα. Η καταναλωση μνημης μου φαινεται ιδια μεχρι στιγμης ομως.

nikoskat
14-01-07, 08:24
Συμφωνω κι εγω ως προς το χρονο εκκινησης οτι μειωθηκε δραστικα. Η καταναλωση μνημης μου φαινεται ιδια μεχρι στιγμης ομως.
ποσα στα ποσα διαθεσιμα MB ειναι δηλαδη παιδια;
Bit comet the cheater client. Ήδη το απαγόρευσε το bit tornado και αν δεν είχε σταματήσει το development του μtorrent θα είχε προστεθεί η επιλογή για μη σύνδεση με bitcometαπο TD
"We've come to the conclusion that the following clients cause more trouble than they are worth on this tracker, and are also the cause of false ratio reporting:
- BitComet
- BitLord (new ban, reports statistics wrong more often than not)."

geosapsi
14-01-07, 13:58
Bit Comet και ξερο ψωμι...

Xouzouris
14-01-07, 15:03
ποσα στα ποσα διαθεσιμα MB ειναι δηλαδη παιδια;
εγω βλεπω τωρα 180mb περιπου (σε συνολικη μνημη 1gb) με περιπου 170 τορρεντ μεσα.


We've come to the conclusion that the following clients cause more trouble than they are worth on this tracker, and are also the cause of false ratio reporting:
- BitComet
- BitLord (new ban, reports statistics wrong more often than not)."
Που να δουνε τι κανει το Transmission δλδ... :rofl:

manicx
15-01-07, 11:47
Το bitcomet είναι το πρώτο. Αν και ήταν της πλάκας έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό. Στη συνέχεια ο ludde σε συνεργασία με τους developers του Azureus έφτιαξαν τον τωρινό κώδικα PEX.



Και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν την ίδια μηχανή. Απλά το μtorrent τα εμφανίζει πιο απλά.


Το ανέπτυσε ένας και μόνο προγραμματιστής.


O Cohen συνεργάζεται με κινηματογραφικές εταιρίες aka MPAA



Τώρα σου λέω τίποτα;;;

Απολύτως όχι. Γιατί το Azureus Vs uTorrent το έχω δοκιμάσει σε ότι αφορά το Encryption στην άλλη πλευρά του ατλαντικού και συγκεκριμένα στην Rogers στον Καναδά. Δεν είναι ότι το uTorrent τα παρουσιάζει απλά, είναι ότι όταν ο βαθμός του Encryption είναι μεγάλος το uTorrent δεν φτουράει μία. Όποιος δεν το έχει δοκιμάσει και τεστάρει πραγματικά ξέρει γιατί μιλάω.

Το bitcomet δεν είναι το πρώτο. Τo bitcomet, πέρα του ότι είναι banned με τις κλωτσιές ότι έχει να κάνει με encryption δεν έχει να κάνει σε τίποτε με αποδεκτά standards. Τα standards τα έθεσε το Azureus και για το λόγο αυτό όσοι θέλησαν να τον βάλουν και στη δικιά του μηχανή, το έκαναν με τις ευλογίες των προγραμματιστών του Azureus. Με λίγα λόγια, στο Bitcomet νόμιζες ότι είχες encryption από τη στιγμή που δεν είχες τίποτε

O Cohen όντως με MPAA είναι. Μου αρέσει που το είχα γράψει και σε άλλο Post. Όπως και να έχει, αρκεί κανείς να καταλάβει που πάει η δουλειά.

shaq141a
15-01-07, 14:52
Απολύτως όχι. Γιατί το Azureus Vs uTorrent το έχω δοκιμάσει σε ότι αφορά το Encryption στην άλλη πλευρά του ατλαντικού και συγκεκριμένα στην Rogers στον Καναδά. Δεν είναι ότι το uTorrent τα παρουσιάζει απλά, είναι ότι όταν ο βαθμός του Encryption είναι μεγάλος το uTorrent δεν φτουράει μία. Όποιος δεν το έχει δοκιμάσει και τεστάρει πραγματικά ξέρει γιατί μιλάω.

To μtorrent πάντα το έχω στο maximum και μια χαρά πάει. ΑΝ έχεις προβλήματα πήγαινε στο forum του μtorrent




Το bitcomet δεν είναι το πρώτο. Τo bitcomet, πέρα του ότι είναι banned με τις κλωτσιές ότι έχει να κάνει με encryption δεν έχει να κάνει σε τίποτε με αποδεκτά standards. Τα standards τα έθεσε το Azureus και για το λόγο αυτό όσοι θέλησαν να τον βάλουν και στη δικιά του μηχανή, το έκαναν με τις ευλογίες των προγραμματιστών του Azureus. Με λίγα λόγια, στο Bitcomet νόμιζες ότι είχες encryption από τη στιγμή που δεν είχες τίποτε

Protocol header encryption (PHE) was conceived by RnySmile and first implemented in BitComet version 0.60 on 8 September 2005. Some software like IPP2P claims BitComet traffic is detectable even with PHE. [2] PHE is detectable because only part of the stream is encrypted. Since there are no open specifications to this protocol implementation the only possibility to support it in other clients would have been via reverse engineering.


Το bitcomet ήταν το πρώτο. Σήμερα χρησιμοποιεί την μηχανή του Azureus και μtorrent.

Tem
15-01-07, 19:29
τελικά ποιό είναι το απόλυτα καλύτερο ?

ubick
15-01-07, 19:35
Νομίζω ότι και σ' αυτή την περίπτωση εξαρτάται από τον χρήστη. Αν θες επεκτασιμότητα με plugins τότε Azureus (ειδικά αν έχεις κατεβαστήρι). Αν θες κάτι ελαφρύ για να μπορείς να seedαρεις και ταυτόχρονα να κάνεις κάτι άλλο με τον Η/Υ σου τότε μtorrent.

Tem
15-01-07, 19:46
Νομίζω ότι και σ' αυτή την περίπτωση εξαρτάται από τον χρήστη. Αν θες επεκτασιμότητα με plugins τότε Azureus (ειδικά αν έχεις κατεβαστήρι). Αν θες κάτι ελαφρύ για να μπορείς να seedαρεις και ταυτόχρονα να κάνεις κάτι άλλο με τον Η/Υ σου τότε μtorrent.
μtorrent επομένως:)

manicx
16-01-07, 14:16
To μtorrent πάντα το έχω στο maximum και μια χαρά πάει. ΑΝ έχεις προβλήματα πήγαινε στο forum του μtorrent



Protocol header encryption (PHE) was conceived by RnySmile and first implemented in BitComet version 0.60 on 8 September 2005. Some software like IPP2P claims BitComet traffic is detectable even with PHE. [2] PHE is detectable because only part of the stream is encrypted. Since there are no open specifications to this protocol implementation the only possibility to support it in other clients would have been via reverse engineering.


Το bitcomet ήταν το πρώτο. Σήμερα χρησιμοποιεί την μηχανή του Azureus και μtorrent.


Το μTorrent στην Ελλάδα δεν πρόκειται να το δεις τουλάχιστο τώρα τι μπορεί να κάνει στα δύσκολα. Σου ανέφερα το παράδειγμα της Rogers καθώς είναι από τις πρώτες εταιρίες που το έχει κάνει και θέλει encryption για γερά στομάχια.

Επίσης, με επιλεκτικά κειμενα δεν γίνεται δουλειά. Διάβασε το όλο προσεκτικά κι εδώ είμαστε...

Eστίασε στα:


Azureus version 2.4.0.0 was released 10 February 2006[/URL], and was the first stable version of a client to support MSE/PE. However, glitches in Azureus' implementation resulted in improperly encrypted pieces that failed hash checking. The glitches were rectified as of version 2.4.0.2.

Kαι:



The BitComet PHE method used in versions 0.60 to 0.62 is not published. Thus it is incompatible with MSE/PE.

Όλο το κείμενο [url=http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption]εδώ (http://en.wikipedia.org/wiki/2006).

alexopth69
16-01-07, 15:11
azureus με μεγάλη διαφορά
:oneup:

Tem
16-01-07, 15:55
azureus με μεγάλη διαφορά
:oneup:
για ποιούς λόγους υποστηρίζεις κάτι τέτοιο ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.