PDA

Επιστροφή στο Forum : Θανάτωση σκυλιών



Σελίδες : [1] 2 3

asikamin
23-09-06, 18:33
Τα σκυλάκια της φώτο θανατώθηκαν από φόλα , χθες το βράδυ , στην Κύθνο, κατά τη διάρκεια κυνηγετικής εξόρμησης.Τα ονόματά τους ήταν Εύα (η μαύρη) και Σοφία (η λευκή)

http://img356.imageshack.us/img356/2572/evaox3.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/3663/sofiaep2.jpg
3 και 1 χρόνου αντίστοιχα!
Τα λάτρευα αυτά τα σκυλιά και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...
Εύχομαι οι υπεύθυνοι να έχουν το ίδιο τέλος...

princess
23-09-06, 18:40
Να τους γυρισουν τα χερια και τα αντερα λεω εγω.... Τελικα μονο το να τα εκπαιδευσουμε να μην τρωνε τιποτα περα απο αυτο που τους δινουμε θα τα σωσει... αν και δεν ξερω ποσο γινεται αυτο σε κυνηγοσκυλο... asikamin μονο κουραγιο μπορω να σου πω... τιποτα αλλο :sorry:

Gordito
23-09-06, 18:42
Kαλα πως θανατωθηκαν απο φωλα κατα τη διαρκεια του κυνηγιου???
Για δωσε info...

Chris_Nik
23-09-06, 18:42
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι πολύ άσχημο να σκοτώνεις τα σκυλάκια με τέτοιο τρόπο....

Αλλά το να έχουν οι υπεύθυνοι το ίδιο τέλος το βρίσκω υπερβολικό.....

asikamin
23-09-06, 18:45
Kαλα πως θανατωθηκαν απο φωλα κατα τη διαρκεια του κυνηγιου???
Για δωσε info...

Συνηθίζεται στην επαρχία να "φολιάζουν" τους κυνηγότοπους , για να μην έρχονται "ξένοι" κυνηγοί...
Υπάνθρωποι!!!!!!

sdikr
23-09-06, 18:46
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι πολύ άσχημο να σκοτώνεις τα σκυλάκια με τέτοιο τρόπο....

Αλλά το να έχουν οι υπεύθυνοι το ίδιο τέλος το βρίσκω υπερβολικό.....

εχεις απόλυτο δικαίο, τετοιο τέλος δεν τους αξίζει (ακου εκει γρήγορος θάνατος), πρέπει να υποφέρουν αυτοι που ριξάν την φολα!

Μα καλά ντρόπη δεν έχουν πάνω τους;

Ουστ ρε κακουργοι



@asikamin, δεν ξέρω τι να πώ, απλά να πώ συγνώμη σαν ανθρώπος:oops:

Gordito
23-09-06, 18:47
Να ρωτησω τι κυνηγατε?

asikamin
23-09-06, 18:51
Να ρωτησω τι κυνηγατε?


εγώ προσωπικά τίποτα, ουδέποτε έχω σηκώσει όπλο σε ζωντανό.
ο πατέρας μου , πήγε για πουλιά, μάλλον πέρδικες υποθέτω....

princess
23-09-06, 18:53
δεν καταλαβαινω.... φολιαζουν τον κυνηγοτοπο οι κυνηγοι; Και τα δικα τους σκυλια; (Αν και ξερω κυνηγοτοπους που βριθουν αδεσποτων κυνηγοσκυλων που οι καλοι κυνηγοι τα παρατησαν να ψοφησουν γιατι δεν ηταν καλα στη δουλεια τους, αλλα τελως παντων). Chris_nick αυτος που στερησε αυτο το αθωο βλεμμα της δευτερης φωτο απο τη ζωη, σιγουρα ειναι υπερβολικο να εχει το ιδιο τελος... Να βλεπει αυτα τα ματια μπροστα του καθε φορα που παει να κοιμηθει μεχρι να τελειωσουν οι μερες του πρεπει -και ναναι και πολλες!

asikamin
23-09-06, 18:53
(ακου εκει γρήγορος θάνατος), πρέπει να υποφέρουν αυτοι που ριξάν την φολα!

Δυστηχώς τα σκυλιά υπεφεραν αρκετά πριν ξεψυχήσουν , αλλά συναίβει νύχτα και αργήσαν να τα πάρουν χαμπάρι.....

Gordito
23-09-06, 18:56
τι να πει κανεις εκτος απο κριμα.....
@asikamin
Ειναι πολυ μλκια να σου τρωνε τα σκυλια με τετοιο τροπο αλλα κατ'εμε το ιδιο ασχημο ειναι και το κυνηγι.Στα ματια μου η ζωη ενος σκυλου εχει το ιδιο νοημα με τη ζωη ενος λαγου

ESP1982
23-09-06, 18:58
Τι να πει κανείς για τέτοιους άθλιους και ηλίθιους "ανθρώπους";

Στον τάφο να πάνε οι μπουρτζόβλαχοι. Τέτοια γίνονται και τεντώνουν τα νεύρα μου.

sdikr
23-09-06, 18:58
τι να πει κανεις εκτος απο κριμα.....
@asikamin
Ειναι πολυ μλκια να σου τρωνε τα σκυλια με τετοιο τροπο αλλα κατ'εμε το ιδιο ασχημο ειναι και το κυνηγι.Στα ματια μου η ζωη ενος σκυλου εχει το ιδιο νοημα με τη ζωη ενος λαγου

Ναι αλλά ο σκύλος ακουει στις διαταγές του ανθρώπου, δεν φταίει ο σκύλος

asikamin
23-09-06, 19:09
δεν καταλαβαινω.... φολιαζουν τον κυνηγοτοπο οι κυνηγοι; Και τα δικα τους σκυλια; .

Συνήθως αυτά τα καθάρματα έχουν συγκεκριμένο τρόπο που βάζουν φόλες. Π.χ. γύρω από παρκαρισμένα αυτοκίνητα, σπαρμένες στο κυνηγότοπο, τοποθετημένες πάνω σε μονοπάτια κλπ. Έχουν φτάσει στο σημείο να πιέζουν τη φόλα για να περάσει μέσα από τους αεραγωγούς(!!!!!!!!!) των τρέιλερ ή των σκυλόκουτων που κουβαλάμε για να δηλητηριάσουν τα ζώα που τυχόν αφήσαμε για ξεκούραση!!!

Gordito
23-09-06, 19:25
Τι να πει κανείς για τέτοιους άθλιους και ηλίθιους "ανθρώπους";

Στον τάφο να πάνε οι μπουρτζόβλαχοι. Τέτοια γίνονται και τεντώνουν τα νεύρα μου.

Ρε ηρεμηστε λιγο. Να προσεχετε τους χαρακτηρισμους σας. ακου εκει στον ταφο να πανε.....:down: γινατε ολοι δικαστες.


Υ.Γ. Δε βλεπω τους mods να κοβουν μυνηματα:evil:

sdikr
23-09-06, 19:36
Ρε ηρεμηστε λιγο. Να προσεχετε τους χαρακτηρισμους σας. ακου εκει στον ταφο να πανε.....:down: γινατε ολοι δικαστες.


Υ.Γ. Δε βλεπω τους mods να κοβουν μυνηματα:evil:

Γιατί λέει κάτι κακό;

Gordito
23-09-06, 19:37
Γιατί λέει κάτι κακό;

κοροιδευομαστε?

takis222
23-09-06, 19:39
" " "Ανθρωποι" " " (με πολλα εισαγωγικα) που λειτουργουν ετσι προς τα ζωα γενικως ειναι για πολυυυ ξυλο.
Δεν ειναι το γεγονος μονο που σε εξοργιζει, ειναι κιολας οτι αυτη οι ανθρωποι κρυβουν και μια ελεεινη νοοτροπια-ψυχολογια απο πισω.:evil: :mad: :evil:

psyxakias
23-09-06, 19:40
Στα ανεγκέφαλα υποκείμενα (για να μην πω καμμιά λέξη από μ... που μου έρχονται δυό, η γνωστή και μια σύνθετη) όπως αυτοί που έριξαν τις φόλες, αξίζουν οι χειρότεροι χαρακτηρισμοί και οι χειρότερες ευχές οπότε όχι, καλό θα ήταν να μην κοπούν οι χαρακτηρισμοί !! :evil:

Μακάρι να τους ευχηθεί ο Μητσοτάκης πάντα υγεία αυτών των ..... (συμπληρώνετε ότι θέλετε) :down: :down: :down:

asikamin
23-09-06, 19:40
@nikchris

Αν δεν συμπάσχεις μην ποστάρεις!
Δεν θα κάνουμε συζήτηση δεοντολογίας και ηθικής!
Μιλάμε για ένα φόνο, που δεν τιμωρεί κανένας νόμος ή δικαστήριο!

Gordito
23-09-06, 19:41
" " "Ανθρωποι" " " (με πολλα εισαγωγικα) που λειτουργουν ετσι προς τα ζωα γενικως ειναι για πολυυυ ξυλο.
Δεν ειναι το γεγονος μονο που σε εξοργιζει, ειναι κιολας οτι αυτη οι ανθρωποι κρυβουν και μια ελεεινη νοοτροπια-ψυχολογια απο πισω.:evil: :mad: :evil:
δε διαφωνησε κανεις.
Να τους σφαξουμε?

WandereR
23-09-06, 19:41
Να τους γυρισουν τα χερια και τα αντερα λεω εγω.... Τελικα μονο το να τα εκπαιδευσουμε να μην τρωνε τιποτα περα απο αυτο που τους δινουμε θα τα σωσει... αν και δεν ξερω ποσο γινεται αυτο σε κυνηγοσκυλο... asikamin μονο κουραγιο μπορω να σου πω... τιποτα αλλο :sorry:

φυσικά συμφωνώ καταδικάζω κλπ, αλλά εκπαίδευση χρειάζονται και οι dog owners, που είναι και αυτοί που τροφοδοτούν ένα ποσοστό των τύπων με τις φόλες.

Και καμιά φορά να είστε σίγουροι οτι ο θύτης θα προτιμούσε την φόλα να την δάγκωνε ο dog owner και όχι το κακομοιρο σκυλάκι, αλλά τι να κάνουμε, παράπλευρες απώλειες.

Πάτνως φόλα σε κυνηγότοπο πρώτη φορά ακούω κάπου αλλού την έφαγε.

Gordito
23-09-06, 19:44
@nikchris

Αν δεν συμπάσχεις μην ποστάρεις!
Δεν θα κάνουμε συζήτηση δεοντολογίας και ηθικής!
Μιλάμε για ένα φόνο, που δεν τιμωρεί κανένας νόμος ή δικαστήριο!

Μαλλον κοροιδευομαστε. Συμπασχω. αλλα
Τι πρεπει να κανω? Να ευχομαι το θανατο τους?

asikamin
23-09-06, 19:49
Πάτνως φόλα σε κυνηγότοπο πρώτη φορά ακούω κάπου αλλού την έφαγε.

άνοιξε το λινκ και κάνε ένα search για "φόλα"

http://world.phantis.com/spade.get?cs=&q=kinigi&ch=http:%2F%2Fwww.kynigos.net.gr%2Fallilografia%2F2003%2Fnea_okt.html&fm=off

Patentman
23-09-06, 19:49
Ειναι κριμα που χανουν ετσι την ζωη τους.
Αυτοι οι απανθρωποι που ουτε τα ζωα δεν εχουν σε υποληψη.
Πρεπει να τρεφεις μονο μισος για οτιδηποτε και να μην εχεις ψυχη για να ριξεις φολα σε αθωα σκυλακια.
Αν ετρωγαν την ιδια φολα θα ενιωθα δικαιωμενος, δεν τιθεται θεμα οφθαλμου αντι οφθαλμου αλλά θεμα σεβασμου της ζωης. Οσο σεβονται την ζωη του αλλου τοσο σεβασμο πρεπει να εισπραξουν βαση της νοοτροπιας τους, αυτο τους αξιζει.

firefox
23-09-06, 19:56
τι ακριβώς είναι οι φόλες και πια η αρχή λειτουργίας τους?δηλαδή τι το τυλίγουν με κρέας για να το φαΐ ο σκύλος?

Patentman
23-09-06, 20:01
Μηπως θες να ριξεις καμια φολα και ρωτας;

Παντως υπαρχουν δυο ειδη φολας.
Η τροφικη δηλητηριαση (με ισχυρα δηλητηρια) και η προσθηκη κομενου πλαστικου μπουκαλιου που σκιζει τα αντερα τους.
Στην πρωτη περιπτωση αντιδοτο ειναι η πλυση στομαχου, συνηθως με γαλα και εξαναγκαση να κανει εμετο και αμεσως στον γιατρο.
Στην δευτερη περιπτωση τα νεα δεν ειναι τοσο καλα.

Το σκυλι ποναει, βογγαει και αφριζει.

WandereR
23-09-06, 20:06
άνοιξε το λινκ και κάνε ένα search για "φόλα"

http://world.phantis.com/spade.get?cs=&q=kinigi&ch=http:%2F%2Fwww.kynigos.net.gr%2Fallilografia%2F2003%2Fnea_okt.html&fm=off

οκ asikamin, συλλυπητηρια και για τα σκυλιά σου -ξεχαστηκα πριν-, και φυσικά αναφερομουνα σε άλλους τύπους πόλεων, που βλέπουν το σκυλι σαν προέκταση του πουλιού τους, και κάποιους άλλους που αγνοουν απλές υποχρεώσεις τους - ίσως να είμαι ΟΤ-

manoulamou
23-09-06, 20:16
Συμφωνω με τους περισσοτερους χαρακτηρισμους αλλα το μπουρτζοβλαχοι δεν ειναι καπως ρατσιστικο?
Ειναι πασιγνωστο οτι το πιο βαρβαρο ζωο ειναι ο ανθρωπος
και επισης οτι οι ιδιοι οι κυνηγοι φολαζιουν των αλλων τα ζωα
και πως παρατανε τα δικα τους να πεθανουν αβοηθητα,
ειτε γιατι δεν κανουν αυτα που ηθελαν ειτε γιατι αρρωστησαν/γερασαν.
Θυμαμαι παλιοτερα που καποιοι αλληλοσκοτωθηκαν για χρυσοπληρωμενα
κυνηγοσκυλα που αποδειχτηκαν αχρηστα και ανεκπαιδευτα:evil:
Παρ ολα αυτα η βαθια ζωοφιλια μας δεν σημαινει οτι μας επιτρεπεται να γινομαστε κανιβαλοι
εστω και φραστικα. An eye for an eye και a tooth for a tooth δεν ειναι δικαιοσυνη.
Η ποινη πρεπει να ειναι αντιιστοιχη του αδικηματος και υπαρχουν και αλλες πλην της cαpital punishment...:hmm:
Παρ ολο που εχασα πολλα γατια απο ασυνηδειτους υπανθρωπους, ποτε δεν ευχηθηκα το θανατο τους.:nono:

Gordito
23-09-06, 20:56
Παρ ολα αυτα η βαθια ζωοφιλια μας δεν σημαινει οτι μας επιτρεπεται να γινομαστε κανιβαλοι
εστω και φραστικα.
....
Παρ ολο που εχασα πολλα γατια απο ασυνηδειτους υπανθρωπους, ποτε δεν ευχηθηκα το θανατο τους.:nono:
πες τα γιατι νομιζω οτι καποια μετρα τα εχουμε περασει κατα πολυ.
Το θεωρω αδιανοητο να σβηνονται συνεχεια posts για flames κτλ και τετοια προκλητικα posts (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=777512&postcount=12) να επιτρεπονται.:nono: :nono:

takis222
23-09-06, 21:01
και επισης οτι οι ιδιοι οι κυνηγοι φολαζιουν των αλλων τα ζωα
και πως παρατανε τα δικα τους να πεθανουν αβοηθητα,
ειτε γιατι δεν κανουν αυτα που ηθελαν ειτε γιατι αρρωστησαν/γερασαν.
Θυμαμαι παλιοτερα που καποιοι αλληλοσκοτωθηκαν για χρυσοπληρωμενα
κυνηγοσκυλα που αποδειχτηκαν αχρηστα και ανεκπαιδευτα:evil:

Οι κυνηγοι ειναι ακομα χειροτεροι.
Αμα δεν τους κανει το σκυλι την δουλεια που θελουν,δεν το τουφεκανε, για να μην παει λεει τζαμπα το φυσιγγι,το κλωτσανε σε κανενα γρεμο.:mad:
Βρε ουστ.....:mad: :mad: κρεμασμα θελουν .:mad:

Gordito
23-09-06, 21:08
@Takis222
Μην τα λες ετσι αποτομα βρε παιδι μου. Αφου δεν βλεπεις οτι ολοι εδω μεσα ειναι φιλοζωοι:rofl:

DSLaManiaC
23-09-06, 21:14
Ντροπή. Απλά ντροπή.
Τι να πει κανείς...

asikamin
23-09-06, 21:14
πωπω κλειδώστε τη τη μαλακία.
είπα να εκθέσω τον πόνο μου κι αντί αυτού ακούω κύρηγμα περί ηθικής και συμπεριφοράς.......
δεν το άνοιξα το ποστ για να κουβεωτιάσουμαι πόσο μαλάκες είναι οι κυνηγοί , ούτε αν αξίζει ή όχι να ψοφήσουν οι κωλόβαλαχοι.
Ήθελα απλά να ΦΩΝΑΞΩ προς πάσα κατέυθυνση ότι ΠΟΝΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ωφελεί ... ότι έγινε, έγινε!

manoulamou
23-09-06, 21:30
Μου φαινεται πως το να ειναι καποιος γενικα φανατικος για ο,τιδηποτε ακομα και το πιο αγνο και τρυφερο
δεν τον αθωωνει ουτε τον δικαιολογει, οταν γινεται βαρβαρος απεναντι σε οσους εκφραζουν μια διαφορετικη αποψη.
Η του υψους ή του βαθους πρεπει να ειμαστε σε ολα?
Και καλο θα ειναι να διαβαζουμε ολοκληρα τα μηνυματα
και οχι να απομονωνουμε ή αγνοουμε κομματια τους :) :hmm:

gatoulas
23-09-06, 21:35
Ξύλο. Θέλουν πάρα πολύ ξύλο. Αλλιώς μυαλό δε βάζουν.
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ!!!

Patentman
23-09-06, 21:39
Καταλαβαινω οτι πονας asikamin.
Εχω χασει και εγω ετσι σκυλο, συν οτι ξερω πως ειναι να φευγει ενας αγαπητος σου φιλος.

Nantia
23-09-06, 21:40
Στα ανεγκέφαλα υποκείμενα (για να μην πω καμμιά λέξη από μ... που μου έρχονται δυό, η γνωστή και μια σύνθετη) όπως αυτοί που έριξαν τις φόλες, αξίζουν οι χειρότεροι χαρακτηρισμοί και οι χειρότερες ευχές οπότε όχι, καλό θα ήταν να μην κοπούν οι χαρακτηρισμοί !! :evil:

Μακάρι να τους ευχηθεί ο Μητσοτάκης πάντα υγεία αυτών των ..... (συμπληρώνετε ότι θέλετε) :down: :down: :down:
να τους ευχηθει ο wi fi thief ο επισημος γκαντεμης του φορουμ.. ( αστειακι για να χαλαρωσουμε )

Συμφωνω με τους προλαλισαντες που ευχηθηκαν ;)
Ντροπη κ αισχος

joseph
23-09-06, 21:46
Χμμμ τα συλληπητήρια μου, και εγώ έχω χάσει 3 φορές σκυλί έτσι ... Και δεν ήταν κυνηγοί, φύλακες σε αυλή ήταν ...

Η σωστή λύση είναι αυτή που ισχύει πολλά χρόνια στο εξωτερικό, το σκυλί να έχει τσιπάκι και όταν βρίσκουν εγκαταλελημένο , να τιμωρούν τον ιδιοκτήτη του που το παράτησε ...

Οσο για τις φόλες , να πω για αστυνομία ή θα δείξουν την ίδια αδιαφορία που δείξαν και στην υπόθεση Αλεξ; :mad: Καταγγελία στο τοπικό σύλλογο κυνηγών , αυτοί σίγουρα ξέρουν , αν και οι μισοί και περισσότεροι απο τους κυνηγούς είναι παράνομοι ή δεν συμετέχουν σε κυνηγετικές λέσχες ...

AddictedToChaos
23-09-06, 21:59
asikamin, κατ'αρχην, συλλυπητηρια για τα σκυλακια σου.

Δυστυχως, θεωρω -το λιγοτερο- υποκρισια, αυτα που λεγονται μεχρι τωρα στη συζητηση.

Εσεις που ευχεστε με τοση παρρησια να πεθανουν αυτοι που εριξαν τη φολα, σκεφτειτε λιγο και καποια αλλα ζωα, περα των κατοικιδιων, τα οποια καταναλωνετε επι καθημερινη βαση χωρις καν να σκεφτεστε την ολη διαδικασια, με την οποια ηρθαν στο πιατο σας.

Μην προσπαθειτε να βρισκετε εξιλαστηρια θυματα, οταν δεν μπορειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα.

Αν τα σκυλακια αυτα, τα πατουσε ενα αυτοκινητο κατα λαθος, θα παρακαλουσατε να πεθανει ο οδηγος;

Το οτι κατι ειναι χνουδωτο και παιχνιδιαρικο, σας μαγευει σε τετοιο βαθμο, ωστε να επιθυμειτε τον θανατο καποιων ανθρωπων;

Δεν λεω σε καμια περιπτωση πως ηταν σωστο αυτο που εκανε, οποιος το εκανε, αλλα μην αρχιζει ο παραλογισμος καθε φορα.

Στην τελικη, το κατοικιδιο ειναι υπο την δικη σας, αποκλειστικη ευθυνη και επιτηρηση.

Γνωριζετε πολυ καλα πως λειτουργουν ενστικτωδως και βασει των συνηθειων τους τα ζωα.
Δεν εχουν ανθρωπινη νοημοσυνη.

Ειναι στο χερι σας επομενως, να τα εκπαιδευσετε αναλογα.

Γυρω μας, υπαρχουν αμετρητα επικινδυνα πραγματα, οχι μονο για τα κατοικιδια, αλλα και για εμας τους ιδιους.
Ο καθενας παιρνει τις προφυλλαξεις του.

Ολα αυτα, δεν απευθυνονται στον asikamin, σε καμια περιπτωση.
Ο ανθρωπος, το μονο που εκανε, ηταν να ανακοινωσει αυτο το ατυχες συμβαν, για να του φυγει λιγο το βαρος.

Οι αλλοι ομως,...

Ακουγομαι σκληρος προφανως, αλλα και σωστος παραλληλα πιστευω.

joseph
23-09-06, 22:08
Addicted μπέρδεψες το ατύχημα , με το δυστήχημα ;;; έλεος δλδ ...

manoulamou
23-09-06, 22:22
Αμα αρχισουμε να ευχομαστε τον θανατο καποιου αλλου, ασχετως δικαιας ή οχι οργης και αγανακτησης, γινομαστε χειροτερα θηρια απο αυτα της ζουγκλας, γιατι αυτα σκοτωνουν για να ζησουν ή να ζευγαρωσουν και το μονο που τα καθοδηγει ειναι το ενστικτο και οι αισθησεις τους.
Κι εμεις εχουμε χασει εως και δεκαδες ζωα, αλλα ημαρτον δλδ. υπαρχουν και ορια.
Λυπουμαστε, συμπασχουμε, μηπως να παρουμε και τα δικανα ???...
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=24421 Μια ομορφη παλια συζητηση.:oneup:

AddictedToChaos
23-09-06, 22:33
Αμα αρχισουμε να ευχομαστε τον θανατο καποιου αλλου, ασχετως δικαιας ή οχι οργης και αγανακτησης, γινομαστε χειροτερα θηρια απο αυτα της ζουγκλας, γιατι αυτα σκοτωνουν για να ζησουν ή να ζευγαρωσουν και το μονο που τα καθοδηγει ειναι το ενστικτο και οι αισθησεις τους.
Κι εμεις εχουμε χασει εως και δεκαδες ζωα, αλλα ημαρτον δλδ. υπαρχουν και ορια.
Λυπουμαστε, συμπασχουμε, μηπως να παρουμε και τα δικανα ???...
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=24421 Μια ομορφη παλια συζητηση.:oneup:

Πεστα manoulamou :respekt:

Patentman
23-09-06, 22:36
Εχει μια διαφορα που δεν την λαμβανετε υποψη σας.
Αυτοι που σκοτωνουν ζωα (που δεν ειναι στην τροφικη αλυσιδα, να ξερουμε τι λεμε) με ανεση θα σκοτωναν και εναν ανθρωπο αλλο οτι αυτο που τους συγκρατει ειναι ο νομος. Απλα επειδη δεν θα τιμωρηθουν κανουν οτι κανουν οι παλιανθρωποι.

Δεν ευχομαι σε κανεναν να πεθανει, ευχομαι η ζωη να τους φερει την αντιμετωπιση και σεβασμο που δειχνουν στην ζωη του αλλου, ασχετα αν ειναι σκυλος, γατα, ανθρωπος.

Αντε γιατι ολοι οι ψυχανωμαλοι εκει ξεσπουν, μαντρωμα θελουν.

manoulamou
23-09-06, 22:42
Αυτοι που σκοτωνουν ζωα (που δεν ειναι στην τροφικη αλυσιδα, να ξερουμε τι λεμε) με ανεση θα σκοτωναν και εναν ανθρωπο αλλο οτι αυτο που τους συγκρατει ειναι ο νομος. Απλα επειδη δεν θα τιμωρηθουν κανουν οτι κανουν οι παλιανθρωποι.
Δεν ευχομαι σε κανεναν να πεθανει, ευχομαι η ζωη να τους φερει την αντιμετωπιση και σεβασμο που δειχνουν στην ζωη του αλλου, ασχετα αν ειναι σκυλος, γατα, ανθρωπος.
Αντε γιατι ολοι οι ψυχανωμαλοι εκει ξεσπουν, μαντρωμα θελουν.
Σε αυτα δεν νομιζω να εχει κανεις, τουλαχιστον εδω στο forum, αντιρρηση.:)

takis222
23-09-06, 23:18
Δεν πιστευω οτι κανεις εννοει ολα αυτα περι θανατων κ.τ.λ.π
ΗΜΑΡΤΟΝ δηλαδη........πανω στον θυμο λεγονται και δεν κυριολεκτουμε.:mad:
Εμφαση στην οργη μας δινουμε.

Αμαν πια.......;)

Xguru
23-09-06, 23:43
Κρίμα, ότι έγινε έγινε, υπάρχουν και πολύ χειρότερα που μπορεί να σου τύχουν οπότε μην τρελαίνεστε. Ούτως η άλλως τα σκυλιά το έχουν στη μοίρα τους να πεθαίνουν πολύ νωρίτερα από εμάς ακόμα και χωρίς παρέμβαση.

Cafeeine
24-09-06, 00:16
asikamin, συλλυπητήρια για τα σκυλιά σου.

Τα άτομα που κάνουν τέτοιες πράξεις είναι δολοφόνοι, άσχετα αν ο νόμος δεν το βλέπει έτσι, αν και θα με εξεπλητε αν η φόρα δεν παραβιαζει κάποιους κανονισμούς. Ευχομαι να βρουν δικαιη τιμωρία.

mafiaboy
24-09-06, 00:43
συγγνωμη δεν ξερω αν ειμαι παραλογος...αλλα κλαιμε τωρα τα σκυλια που πηγαν απο φολα ενω κυνηγουσαν περδικες....
δλδ omg!

Patentman
24-09-06, 00:54
συγγνωμη δεν ξερω αν ειμαι παραλογος...αλλα κλαιμε τωρα τα σκυλια που πηγαν απο φολα ενω κυνηγουσαν περδικες....
δλδ omg!

Αυτο να το σκεφτεις εσυ που τρως ολη την ζωικη τροφικη αλυσιδα. Οχι τα σκυλια που δεν ειναι χορτοφαγα. ;)

Και ναι, ισως δεν ξερεις τι κλαμα πεφτει αν ειναι φιλος σου ή εστω και να μην ειναι, απο ευαισθησια προς μια ακακη ζωουλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.