PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Picard
15-04-12, 07:24
αυτο ισχυει hetfield


και ναι γενικοτερα τα βραδυα η cyta τον πινει

Eγω δεν εχω προβλημα,κλειδωνω στα 13mbps και κατεβαζω σταθερα με 1,3-1,4mb/s ,τωρα μου ανεβασαν το snr στο 9 και δεν εχω αλλες αποσυνδεσεις...

lukegr
18-04-12, 14:04
Εμένα μ'ενδιαφέρει μόνο το internet. Υπάρχει η δυνατότητα να πάω σε 1play ?

Σας ρωτώ γιατί θα πάω σε σπίτι το οποίο δεν έχει αυτήν τη στιγμή τηλεφωνικό αριθμό.

LAMBIS_7
18-04-12, 15:10
Εμένα μ'ενδιαφέρει μόνο το internet. Υπάρχει η δυνατότητα να πάω σε 1play ?

Σας ρωτώ γιατί θα πάω σε σπίτι το οποίο δεν έχει αυτήν τη στιγμή τηλεφωνικό αριθμό.

Στο 1play πρέπει να πληρώνεις και πάγιο στον ΟΤΕ. Δεν σε συμφέρει. Βάλε 2play στην cyta και απλά μην συνδέεις τηλεφωνική συσκευή στο router. Τα 4Mbps 2play έχουν 16ευρώ το μήνα με ΦΠΑ. Ενώ με 1play θα έχεις 15ευρώ το μήνα πάγιο ΟΤΕ + το πάγιο της cyta για την ταχύτητα που θα επιλέξεις.

3ftw
23-04-12, 09:37
παιδια σκεφτομαι να τους παρω τηλ να το γυρισω σε fast path..βοηθαει στο ping?αν ναι περιπου ποσο καλυτερο.?

Picard
24-04-12, 01:34
παιδια σκεφτομαι να τους παρω τηλ να το γυρισω σε fast path..βοηθαει στο ping?αν ναι περιπου ποσο καλυτερο.?

Εγω με το interleaved παιζω παιχνιδια online κανονικα,επισης το interleaved ανοιγει πιο γρηγορα τα βιντεακια στο youtube ....ειχα και fastpath με τον οτε πριν στα 15Mbps,ειδα διαφορα τωρα με τη cyta σε μικροτερη ταχυτητα αλλα πιο σταθερη γραμμη,οποτε για μενα μην το κανεις....

3ftw
24-04-12, 08:45
Εγω με το interleaved παιζω παιχνιδια online κανονικα,επισης το interleaved ανοιγει πιο γρηγορα τα βιντεακια στο youtube ....ειχα και fastpath με τον οτε πριν στα 15Mbps,ειδα διαφορα τωρα με τη cyta σε μικροτερη ταχυτητα αλλα πιο σταθερη γραμμη,οποτε για μενα μην το κανεις....

λες ε?θα παρω τηλ αν ειναι να το ακυρωσω το αιτημα μου..
επισης μια αλλη απορια..ξεκινησα στην cyta πριν 2 εβδομαδες με line atte 39 και τωρα εχει ανεβει στο 42...με καθε επανεκιννηση πηγαινει 40-42..η γραμμη μου ειναι πολυ σταθερη..λετε να φταιει τιποτα..?

δοικιμασα με το huawei και δινει καλυτερα στατιστικα..μαλλον ειναι τερτιπι του pirelli

Picard
24-04-12, 16:39
λες ε?θα παρω τηλ αν ειναι να το ακυρωσω το αιτημα μου..
επισης μια αλλη απορια..ξεκινησα στην cyta πριν 2 εβδομαδες με line atte 39 και τωρα εχει ανεβει στο 42...με καθε επανεκιννηση πηγαινει 40-42..η γραμμη μου ειναι πολυ σταθερη..λετε να φταιει τιποτα..?

δοικιμασα με το huawei και δινει καλυτερα στατιστικα..μαλλον ειναι τερτιπι του pirelli

Ισως να φταιει ο εξοπλισμος,επειδη εχω δοκιμασει το Huawei του οτε,πολυ ανωτερο απο οποιοδηποτε αλλο ρουτερακι απο αυτα που δινουν οι αλλες εταιριες,μακαρι και η cyta να εδινε καποιο Huawei με voip....

3ftw
30-04-12, 21:05
σημερα το ζαντολαστιχο το μαυρο μου εκανε την πρωτη επανεκινηση απο μονο του...σας εχει τυχει και σε εσας..?

3ftw
02-05-12, 18:58
σαν να σερνετε το συμπαν στο κατεβασμα στην θεσσαλονικη...

http://www.speedtest.net/result/1928071239.png (http://www.speedtest.net)

nickaros
02-05-12, 19:59
σαν να σερνετε το συμπαν στο κατεβασμα στην θεσσαλονικη...

http://www.speedtest.net/result/1928071239.png (http://www.speedtest.net)

Μια μικρη υστεριση την εχει.... και γω το παρατηρησα παρωδικο θα ειναι μωρε..

3ftw
02-05-12, 20:44
οντως...ξελαμπικαρε

Hetfield
04-05-12, 21:27
Εγω παλι εδω και ενα μηνα τουλαχιστον εχω προβληματα με connection timeouts, δηλαδη τυχαινει πολλες φορες μεσα στη μερα να ανοιγω μια σελιδα και να μην ανοιγει τελικα, και να πρεπει να κανω προσπαθεια 2 και 3 φορες μεχρι να ανοιξει

nickaros
04-05-12, 22:52
το ανεφερες στην τεχνικη υποστηριξη? γιατι ενας μηνας ειναι αρκετο διαστημα.

dantouan
06-05-12, 01:18
παλι σημερα το απογευμα τα ιδια, ολο το δικτυο ειχε πεσει στην Αθηνα για αρκετη ωρα... αντε λιγοτερο απο ενας μηνας εμεινε για να εξαφανιστουμε :oneup:

nnn
07-05-12, 21:46
παλι σημερα το απογευμα τα ιδια, ολο το δικτυο ειχε πεσει στην Αθηνα για αρκετη ωρα... αντε λιγοτερο απο ενας μηνας εμεινε για να εξαφανιστουμε :oneup:

Πειραιά είμαι και δεν είχα πρόβλημα την ώρα που αναφέρεις.

Squall
07-05-12, 22:47
Καθε απογευμα (μετα τις 5) πεφτει ενα σουρσιμο, τις περισσοτερες φορες ομως ειναι πολυ εντονο και σου σπαει τα νευρα...

scoutboy
12-05-12, 10:26
να καταθεσω και εγω την αποψη μου...

χρονια στον οτε απο τοτε που παλευαμε με το μοντεμ της ιντρακομ....ειπα και εγω να αλλαξω σε μεγαλυτερη ταχυτητα και πιο φτηνα...
οντως γινεται ενεργοποιηση γραμμης την 7η μαιου στης 9 το πρωι.αμεσως αλλαζω μοντεμ κανω μετρησης και πηγαινω σφαιρα.κλειδωνω στα 34 και κατεβαζω με 4.
στης 10 το πρωι πεταγωμε μεχρι το φουρνο της γειτονειας μου και βλεπω στην εισοδο της πολυκατοικιας συνεργειο του οτε με το διαχειριστη.δεν δινω σημασια.γυριζω απο τον φουρνο (κανα 10λεπτο ολο αυτο)και το συνεργειο ειναι ακομα κατω.ρωταω το διαχειριστη τι παιζει και μου λεει πως διορθωνουν καποια βλαβη.
ανεβαινω στο σπιτι και αφου τακτοποιω τα πραγματα μου παω να μπω στο ιντερνετ.αυτο ηταν...!!!!καμια συνδεση.κανω μια επανεκκινηση,ματαια ομως.τοτε καταλαβα πως ο οτε κατι εκανε...!!!!

κατεβαινω κατω και δυστυχως εχουν φυγει...!!!!

για να μην πολυλογο μετα απο επαφες με την cyta στο τμημα που μου εκανε την συνδεση και με τους τεχνικους(σημ.το τεχνικο τμημα δεν παιζει,ειναι πολυ δημοσιοι υπαλληλοι)εστειλε βασικα ο υπευθυνος του τμηματος εξυπηρετησης (εξαιρετος και πολυ υπομονετικος)τεχνικο στο σπιτι.και της 2 φορες που ηρθε το παληκαρι εκανε καλη δουλεια χωρις να ειμαι στο σπιτι γιατι δουλευα.πηρε μετρησης απο της γραμμες της πολυκατοικιας και διαπιστωθηκαν τα εξης.

ο οτε ειχε βραχυκυκλωση την γραμμη μου στο καφαο του (ο τεχνικος μου ειπα απο λαθος τους,ειναι καλο παιδι) και αφου μετα απο πιεση στους τεχνικους του οτε το εφτιαξαν διαπιστωθηκε οτι ειχαν αλλαξει και τα καλωδια μου στην πολυκατοικια.

τελικα ολη η ιστορια κρατησε 4 μερες με σπασμενα νευρα.πιο πολυ με βοηθησε το τμημα εξυπηρετησης πελατων και ο τεχνικος που εστειλε κατοπιν συννεοησης τους παρα το τεχνικο τμημα.

και φυσικα μενω στις πρακτικες του οτε οταν φευγεις απο αυτους...επρεπε να ντρεπονται...!!!!!

συγχρονιζω στα 34.8 download και 3 upload.κατεβασμα αρχειων με 4 mbs.

συμπερασμα...αν δειτε συνεργειο οτε την μερα που αλλαξατε παροχο παρτε τους τα στοιχεια και μεινετε διπλα τους οτι εργασια και αν κανουν.και ναι εχουν ερθει για σας!!!!

prodromosfan
12-05-12, 11:29
διολου απιθανο.

villager
12-05-12, 12:08
διολου απιθανο.

...καλά ναι διόλου απίθανο αλλα μην πανικοβαλλόμαστε και τρέχουμε πίσω απο τα συνεργία κάθε φόρα που βλέπουμε τους τεχνικούς!!! :p
Εγώ δε νομίζω πως το κάνουν επίτηδες, μη ξεχνάμε το στατιστικό ανθρωπινό λάθος όπως κ την πιθανότητα του τυχαίου συμβάντος... και στην τελική αν τους "πιάσουμε" νομίζετε πως θα ασχοληθούν; :hmm:

stratus
14-05-12, 16:30
Προφανως η Cyta με εχει βαλει στο ματι! (πλακα κανω).Μετα την καθυστερηση ενεργοποιησης,μου στελνει δευτερο λογαριασμο οπου με χρεωνει τα αστικα Ελλαδος ,ενω ειναι δωρεαν για ενα χρονο.Στο πρωτο λογαριασμο επεσε τηλ. και με βεβαιωσαν οτι το ποσο θα αφαιρεθει στον επομενο.Ερχεταο ο δευτερος και με ξαναχρεωνουν.Τωρα μου λενε να μην πληρωσω μεχρι να με ενημερωσουν αυτοι για το ποσο που θα πρεπει να καταβαλω.Εχει γουστο να μου το κοψουν επειδη δε θα εχω πληρωσει.

nnn
14-05-12, 21:03
να καταθεσω και εγω την αποψη μου...

χρονια στον οτε απο τοτε που παλευαμε με το μοντεμ της ιντρακομ....ειπα και εγω να αλλαξω σε μεγαλυτερη ταχυτητα και πιο φτηνα...
οντως γινεται ενεργοποιηση γραμμης την 7η μαιου στης 9 το πρωι.αμεσως αλλαζω μοντεμ κανω μετρησης και πηγαινω σφαιρα.κλειδωνω στα 34 και κατεβαζω με 4.
στης 10 το πρωι πεταγωμε μεχρι το φουρνο της γειτονειας μου και βλεπω στην εισοδο της πολυκατοικιας συνεργειο του οτε με το διαχειριστη.δεν δινω σημασια.γυριζω απο τον φουρνο (κανα 10λεπτο ολο αυτο)και το συνεργειο ειναι ακομα κατω.ρωταω το διαχειριστη τι παιζει και μου λεει πως διορθωνουν καποια βλαβη.
ανεβαινω στο σπιτι και αφου τακτοποιω τα πραγματα μου παω να μπω στο ιντερνετ.αυτο ηταν...!!!!καμια συνδεση.κανω μια επανεκκινηση,ματαια ομως.τοτε καταλαβα πως ο οτε κατι εκανε...!!!!

κατεβαινω κατω και δυστυχως εχουν φυγει...!!!!

για να μην πολυλογο μετα απο επαφες με την cyta στο τμημα που μου εκανε την συνδεση και με τους τεχνικους(σημ.το τεχνικο τμημα δεν παιζει,ειναι πολυ δημοσιοι υπαλληλοι)εστειλε βασικα ο υπευθυνος του τμηματος εξυπηρετησης (εξαιρετος και πολυ υπομονετικος)τεχνικο στο σπιτι.και της 2 φορες που ηρθε το παληκαρι εκανε καλη δουλεια χωρις να ειμαι στο σπιτι γιατι δουλευα.πηρε μετρησης απο της γραμμες της πολυκατοικιας και διαπιστωθηκαν τα εξης.

ο οτε ειχε βραχυκυκλωση την γραμμη μου στο καφαο του (ο τεχνικος μου ειπα απο λαθος τους,ειναι καλο παιδι) και αφου μετα απο πιεση στους τεχνικους του οτε το εφτιαξαν διαπιστωθηκε οτι ειχαν αλλαξει και τα καλωδια μου στην πολυκατοικια.

τελικα ολη η ιστορια κρατησε 4 μερες με σπασμενα νευρα.πιο πολυ με βοηθησε το τμημα εξυπηρετησης πελατων και ο τεχνικος που εστειλε κατοπιν συννεοησης τους παρα το τεχνικο τμημα.

και φυσικα μενω στις πρακτικες του οτε οταν φευγεις απο αυτους...επρεπε να ντρεπονται...!!!!!

συγχρονιζω στα 34.8 download και 3 upload.κατεβασμα αρχειων με 4 mbs.

συμπερασμα...αν δειτε συνεργειο οτε την μερα που αλλαξατε παροχο παρτε τους τα στοιχεια και μεινετε διπλα τους οτι εργασια και αν κανουν.και ναι εχουν ερθει για σας!!!!

Έχεις βάλει VDSL ?

Picard
15-05-12, 01:37
Τροποποιησεις τιμοκαταλογου απο 1/6/2012

Προσθηκη ελαχιστης χρεωσης κλησης 45" για εθνικες και διεθνεις κλησεις, Καλως τα παιδια,αργησανε αλλα την κανανε τη στραβη,απο δικαιη εταιρια που ηταν προσχωρησε στο club των αδικων εταιριων,τωρα μην αρχισουν καποιοι να λενε πως οι αλλοι παιζουν με βημα χρεωσης το λεπτο,Γεια σου Cyta.....

Πηγη: http://www.cyta.gr/uploads/files/4404.pdf

3lbereth
15-05-12, 09:56
Τροποποιησεις τιμοκαταλογου απο 1/6/2012

Προσθηκη ελαχιστης χρεωσης κλησης 45" για εθνικες και διεθνεις κλησεις, Καλως τα παιδια,αργησανε αλλα την κανανε τη στραβη,απο δικαιη εταιρια που ηταν προσχωρησε στο club των αδικων εταιριων,τωρα μην αρχισουν καποιοι να λενε πως οι αλλοι παιζουν με βημα χρεωσης το λεπτο,Γεια σου Cyta.....

Πηγη: http://www.cyta.gr/uploads/files/4404.pdf


Λάθος κίνηση από Cyta ιδιαίτερα σε τέτοιες εποχές, αν και για μένα που -προς το παρόν- έχω απεριόριστες εθνικές δε με προβληματίζει ιδιαίτερα. Επιπλέον, μου δίνουν άλλα 5' ομιλίας στο κινητό με την ίδια χρέωση. Ελπίζω μόνο να μη χρυσώνουν το χάπι για να εφαρμόσουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης και βήμα χρέωσης και στα κινητά...

Picard
15-05-12, 11:48
Λάθος κίνηση από Cyta ιδιαίτερα σε τέτοιες εποχές, αν και για μένα που -προς το παρόν- έχω απεριόριστες εθνικές δε με προβληματίζει ιδιαίτερα. Επιπλέον, μου δίνουν άλλα 5' ομιλίας στο κινητό με την ίδια χρέωση. Ελπίζω μόνο να μη χρυσώνουν το χάπι για να εφαρμόσουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης και βήμα χρέωσης και στα κινητά...

Οταν λενε εθνικες κλησεις εννοουν προς σταθερα και κινητα,μαλλον θα ισχυει και στα πακετα ομιλιας αυτο,Γεια σου Cyta....ευτυχως κανουν συχνα αναβαθμισεις και το δικτυο ειναι σφαιρατο....παλι καλα!!!

antreas9
15-05-12, 13:59
ο χρόνος πέρασε, και η cyta, (που ποιοτικά,για να είμαι ειλικρινής, με αφησε πολύ ικανοποιημένο), εγινε πια...ακριβή!
απεριοριστα αστικα+υπεραστικά, κ 24αρα, στα 30 ευρω, την ιδια ωρα που στη wind, το ίδιο πακέτο, + κινητό με 150λεπτα ομιλία, στα 38 ευρω...
(θα μου πεις η cyta δεν εχει κινητή τηλεφωνία,οκ)!
αν δνε αλλάξει κάτι δραματικά, τα μεταφερω όλα στη wind τον αλλοο μήνα...

prodromosfan
15-05-12, 14:05
ποια ποιοτητα;
θα ξεχασω που στη μεταβαση εγινε το σωσε;
που στο τηλεφωνικο κεντρο για πολυ καιρο επρεπε να περιμενες ώρες;
που συχνα πυκνα επεφτε το τηλ αλλα οχι το ιντερνετ ή το ιντερνετ αλλα οχι το τηλ;
το οτι ακομα δεν φτιαχτει συστημα να ξερεις ποσα λεπτα εχεις καταναλωσει απο το δωρεαν χρονο;
και πανω σαυτα να σου κανει και αυξηση στι ελαχιστο χρονο ομιλιας;;;;
για τους απλους χρηστες υπαρχουν και καλυτερες προτασεις.
εγω που θελω 2γραμμες+στατικη να δω τι θα κανω. προς το παρον ειναι φθηνοτερη αλλα θα ζητησω καμια προσφορά μου φαινεται.

antreas9
15-05-12, 14:19
στη μεταβαση, ειχα φαει και εγω τρελλη φρικη.
αλλά όμως, στον ενα χρόνο περίπου που εχω cyta, η γραμμή πρέπει να εχει πεσει 2 -3 φορες όλες κ όλες!
γενικά, απλά τα βραδια μου μπούκωνε λίγο,αλλά μπορώ να πω ότι είμαι satisfied από την παρεχομενη ποιότητα.

Undisputed
16-05-12, 12:56
"Σύννεφα" για το cash flow στη Cyta Hellas


Πηγή:www.capital.gr


http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1501150

Artemius
16-05-12, 14:46
αναμενομενα πραγματα -και- λογω της οικονομικης καταστασης.

πρεπει να ριξουν βαρος εκει που διαφερουν,στην καλη φημη και ποιοτητα. εαν αρχισουν να αναπτυσσονται "πιο πολυ απο οτι φτανει η κουβερτα τους,να σκεπασει τα ποδια τους",τοτε την πατησαν.

π.χ το οτι βαλανε ελαχιστο βημα χρεωσης 45 δευτερόλεπτα προς όλα τα εθνικά και διεθνή δίκτυα τηλεφωνίας,ειναι λαθος.

οταν εισαι νεος στον χωρο,πρωτα πρεπει να διαφερεις απο τους αλλους,μερος αυτου ειναι να νιωθει "σεβασμο" και "εμπιστοσυνη" ο πελατης,και ο πιο ευκολος τροπος -και αμεσος- ειναι στην τιμολογιακη πολιτικη.

επιπλεον,εφοσον δραστηριοποιεισαι αποκλειστικα στην σταθερη,δεν εχεις και δυνατοτητα δημιουργιας διαφορων συνθετων προσφορων-πακετων.

Picard
18-05-12, 00:51
αναμενομενα πραγματα -και- λογω της οικονομικης καταστασης.

πρεπει να ριξουν βαρος εκει που διαφερουν,στην καλη φημη και ποιοτητα. εαν αρχισουν να αναπτυσσονται "πιο πολυ απο οτι φτανει η κουβερτα τους,να σκεπασει τα ποδια τους",τοτε την πατησαν.

π.χ το οτι βαλανε ελαχιστο βημα χρεωσης 45 δευτερόλεπτα προς όλα τα εθνικά και διεθνή δίκτυα τηλεφωνίας,ειναι λαθος.

οταν εισαι νεος στον χωρο,πρωτα πρεπει να διαφερεις απο τους αλλους,μερος αυτου ειναι να νιωθει "σεβασμο" και "εμπιστοσυνη" ο πελατης,και ο πιο ευκολος τροπος -και αμεσος- ειναι στην τιμολογιακη πολιτικη.

επιπλεον,εφοσον δραστηριοποιεισαι αποκλειστικα στην σταθερη,δεν εχεις και δυνατοτητα δημιουργιας διαφορων συνθετων προσφορων-πακετων.

Μου φαινεται του χρονου θα το σκεφτω πολυ σοβαρα για να συνεχισω στη cyta...προβλεπω αυξησεις και στα πακετα σε λιγο καιρο...

adabter
18-05-12, 12:46
Μου φαινεται του χρονου θα το σκεφτω πολυ σοβαρα για να συνεχισω στη cyta...προβλεπω αυξησεις και στα πακετα σε λιγο καιρο...

δεν τα πάει καλά και στα οικονομικά. αν κάνει αυξήσεις νομίζω πως θα χάσει το παιχνίδι
http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1501150

nickaros
18-05-12, 14:06
Οι αυξησεις γινονται οχι γιατι ετσι τουσ καπνισε ενα πρωι αλλα επειδη θελουν να αυξησουν τον τζηρο τους ετσι ωστε να μπορουν να συνεχισουν να αναπτησονται. με τοσο χαμηλες τιμες και τοσα ανοιγματα που κανει μπαινει μεσα και θελει συνεχεια την στηριξη της συταα κυπρου, πρεπει να ειναι αυτονομη οποτε η αυξηση του τιμολογιου ειναι μονοδρομος, δεν ειμαι υπερ αυτης της αυξησης γιατι με ζημιωνει ως καταναλωτη, αλλα τι να κανουμε ολα τα καλα καποτε τελειωνουν.

loupasmi
18-05-12, 18:19
Εγώ πάντως εχτές παρέλαβα το router (ΑV4202Ν) για την vdsl 50 και σήμερα ακύρωσα είναι δυνατόν να σου δίνουν κλειδωμένη υπηρεσία (χωρίς admin κωδικους για το router)και αυτό να το ονομάζουν πολιτική εταίριας?Είμαι επαγγελματίας και θέλω να χρησιμοποιησω αυτο που πληρώνω στο έπακρο.Πολύ κακή πολιτική απέναντι στον εξιδικευμένο χρήστη.Δέν μπορώ να κατα'αβω κάτω απο ποιά λογική δέν παρέχεται πλήρης προσβαση ή έστω η δυνατότητα χρήσης άλλου router( και για το internet και για την τηλεφωνία)

prodromosfan
18-05-12, 18:46
γι'αυτο θα επρεπε να ειχες ενημερωθει πριν καν κανεις την αιτηση. Η πολιτικη της εταιριας ειναι σωστή σε μια υπηρεσια τοσο κρισιμη οσο ειναι η φωνη. Για ιντερνετ χρησιμοποιησε εσυ οτι θες. Αλλα για την τηλεφωνια δεν θα σου δωσουν τους κωδικους.

kanonias
19-05-12, 00:51
Εγώ πάντως εχτές παρέλαβα το router (ΑV4202Ν) για την vdsl 50 και σήμερα ακύρωσα είναι δυνατόν να σου δίνουν κλειδωμένη υπηρεσία (χωρίς admin κωδικους για το router)και αυτό να το ονομάζουν πολιτική εταίριας?Είμαι επαγγελματίας και θέλω να χρησιμοποιησω αυτο που πληρώνω στο έπακρο.Πολύ κακή πολιτική απέναντι στον εξιδικευμένο χρήστη.Δέν μπορώ να κατα'αβω κάτω απο ποιά λογική δέν παρέχεται πλήρης προσβαση ή έστω η δυνατότητα χρήσης άλλου router( και για το internet και για την τηλεφωνία)

και μπορείς να βάλεις δικό σου εξοπλισμό για το internet και να έχει ταυτόχρονα τηλεφωνία απο το ρουτερ της Cyta κάνοντας bridge

Shinigami
19-05-12, 09:50
καλα κανουν, αν ο καθενας αρχιζει να σκαλιζει το ρουτερ του μπορω να φανταστω τι θα γινει πολυ ευκολα.

prodromosfan
21-05-12, 21:59
η τηλεφωνια αυτη τη στιγμη στο dslam αγ αρτεμιου ειναι κατω.
το ιντερνετ ΔΕΝ εχει επηρεαστει

Picard
22-05-12, 13:55
Ενεργοποιηθηκα στις 30 Μαρτιου ενω ειχα υπογραψει στο συμβολαιο για 4Mbps ιντερνετ αλλαξα την ημερα της ενεργοποιησης σε 24mbps,μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος του απριλιου να πληρωσω ενεργοποιηση+το πρωτο παγιο= περιπου 47 ευρω,μου βαλαν το παγιο των 4mbps,το πληρωσα κανονικα,στον δευτερο λογιαριασμο του Μαιου μου ηρθε να πληρωσω δυο παγια,το ενα του απριλιου 23€ στα 24mbps και το παγιο του μαιου αλλα 23€ δηλαδη,συνολο περιπου μαζι με τις κλησεις στα 50€,τους πηρα τηλεφωνο και ζητησα να μου αφαιρεθουν 16€ στον επομενο λογαριασμο γιατι μου βαλαν να πληρωσω το παγιο του απριλιου δυο φορες,να ξερουν εκει στη cyta οτι θα τα πληρωσω στον επομενο λογαριασμο εφοσον μου ερθει με τη συγκεκριμενη μειωση,την πατησα μια φορα με τη forthnet δεν προκειται να την ξαναπατησω με τη cyta,δευτερον καθε φορα που εχει καταιγιδα πεφτει το voip,δεν εχω τηλεφωνια,μπραβο τους!!!!

Τσε
23-05-12, 16:02
Να ρωτησω κατι. Ειμαι εν αναμονη της ενεργοποιησης στην Cyta απο OTE . Επειδη ειμαι περιεργος εβαλα το router που μου εστειλαν με τους κωδικους του OTE. Οταν ενεργοποιηθω στην cyta τι θα γινει ? Θα με παρουν τηλ να μου πουν τους κωδικους η θα τους περασουν αυτοι μονοι τους ?

prodromosfan
23-05-12, 16:04
θα τους περασουν μονοι τους λογικα
το πολυ πολυ να χρειαστει να κλεισεις και να ανοιξεις κανα το μοντεμ/ρουτερ

Picard
24-05-12, 02:24
θα τους περασουν μονοι τους λογικα
το πολυ πολυ να χρειαστει να κλεισεις και να ανοιξεις κανα το μοντεμ/ρουτερ

σε μενα ετσι εγινε οντως....τι την θελαν οι ανθρωποι την ελαχιστη χρεωση κλησης,καλα ειμασταν ετσι....

Digik
25-05-12, 16:07
Η ελάχιστη χρέωση με το θέμα του εξοπλισμού δεν είναι λίγο irrelevant?

darkmoon
25-05-12, 16:56
Σήμερα δεν μπορώ καν να σερφάρω.Τι γίνεται ρε παιδιά;
Εχει κανένας πληροφόρηση;

LAMBIS_7
25-05-12, 19:22
Σήμερα δεν μπορώ καν να σερφάρω.Τι γίνεται ρε παιδιά;
Εχει κανένας πληροφόρηση;

Σε ποιά περιοχή είσαι; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δες και τα στατιστικά του router σου. Αν έχουν αλλάξει προ το χειρότερο, έλγξε το ενδεχόμενο καλωδιακής βλάβης.

prodromosfan
25-05-12, 19:37
Η ελάχιστη χρέωση με το θέμα του εξοπλισμού δεν είναι λίγο irrelevant?
οχι αν αναλογιστείς οτι το thread εχει τιτλο απόψεις για τη cyta (δικτυο υπηρεσιες εξυπηρετηση) ;)

Σήμερα δεν μπορώ καν να σερφάρω.Τι γίνεται ρε παιδιά;
Εχει κανένας πληροφόρηση;

dslam αγ αρτεμιου ολα οκ φαινονται.

deltadeltamike
26-05-12, 14:31
dslam αγ αρτεμιου ολα οκ φαινονται.
Dslam Δάφνης όλα ΟΚ.

kosmous
27-05-12, 23:01
Στη Νάουσα μόλις πήρα αυτή τη μέτρηση

prodromosfan
28-05-12, 14:40
η οποια οπως εχει ξαναειπωθει στο φορουμ ΔΕΝ ειναι αξιοπιστη.
Υπαρχουν εργαλεια μετρησης ping/latency και line bandwidth στο φορουμ που ειναι πολυ πιο αξιοπιστα.

- - - Updated - - -

η cyta τον επινε once again μεχρι πριν λιγο
τωρα παει να στρωσει αλλα ακομα εχει πολλα προβληματα με εξωτερικο
περιεργως skype/msn messenger δεν χαμπαριασανε καθολου, δουλευαν μια χαρα:hmm:

kosmous
28-05-12, 17:24
Σήμερα έστρωσε 58ping 3490down 0.39up με το ίδιο εργαλείο (το χρησιμοποιώ όχι για ακριβείς μετρήσεις , απλά να ξέρω μην είναι η ιδέα μου όταν σέρνεται).

Πρόδρομε πως βρίσκω αυτά που λες ? η αναζήτηση μου έβγαλε κατεβατό θεμάτων .

prodromosfan
28-05-12, 17:38
εδω το νημα των προγραμματων που λεει τι κανεις (http://www.adslgr.com/forum/threads/383028-Multiping-Tools-by-Adslgr-members)

απο εδω κατεβαζεις (http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=1922)

και εδω ποσταρεις αν θες τα αποτελεσματα (http://www.adslgr.com/forum/threads/383397-Αποτελέσματα-ping-με-χρήση-διαφόρων-tools-(αφορά-όλους-τους-πάροχους))

@ ADSLgr.com All rights reserved.