PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

LAMBIS_7
12-06-12, 17:55
Ζητησα ξανα να το δουνε αλλα και την περιπτωση της αντικαταστασης εξοπλισμου,λοιπον δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,συγχρονιζει παρα τα fec errors οπως πρεπει,δηλαδη κατεβαζω με 1,3mb/s απο τη σελιδα της nvidia που ειναι το μεγιστο,τα thomson τα χρησιμοποιουν ολες οι εταιριες και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα,να γινει αντικατασταση να παρω pirelli??? ψηλοδισταζω να το ζητησω,δεν το χω δουλεψει ποτε και δε ξερω....οι διακοπες ερχονται μετα απο πολυ ωρα,δηλαδη μπορει να περασουν αρκετες ωρες για να με πεταξει εξω ξανα,δεν ειναι συνεχομενες,υπαρχουν ομως μερες που ειναι σταθερο,μπορει ενα 24ωρο να μην πεσει η γραμμη καθολου,κατι τετοια τρελα μου κανει και τσατιζομαι,πιο πολυ για το τηλ την ημερα,οταν κανει restart νεκρωνει το τηλ,δε μπορεις να παρεις δε μπορουν να σε παρουν,δε μπορεις να καλεσεις και την εξυπηρετηση,αυτα ειναι τα τερτυπια του voip,φοβερη τεχνολογια!!!!

Και κατι αλλο,με συμφερει να πληρωνω για το 24αρι και να πιανω 13mbps η με συμφερει το 8αρι περισσοτερο???
Αν στο αντικαταστήσουν δεν είναι σίγουρο ότι θα σου δώσουν το pireli (είτε το μαύρο είτε το άσπρο) μπορεί να σου δώσουν το ίδιο μοντέλο(thomson) απλά νέα συσκευή. Εξάλλου μπορείς να ζητήσεις απο τον τεχνικό που θα έρθει να σου κάνει την αντικατάσταση αν έχει να σου δώσει πάλι thomson.
Για την ταχύτητα τώρα, είναι καθαρά αντικειμενικό υποκειμενικό (αυτό εννοούσα) το θέμα και κυρίως τι χρήση της γραμμής κάνεις. Για απλή καθημερινή χρήση, browsing, youtube κτλ μια χαρά ειναι και η 8άρα. αν θές και gaming ίσως καλύτερα να μείνεις στην 24άρα (13δλδ...). Ύστερα είναι και το οικονομικό. η 8άρα είναι 3 ευρώ φθηνότερη...
It's your choice.

DJG
12-06-12, 21:32
Αν στο αντικαταστήσουν δεν είναι σίγουρο ότι θα σου δώσουν το pireli (είτε το μαύρο είτε το άσπρο) μπορεί να σου δώσουν το ίδιο μοντέλο(thomson) απλά νέα συσκευή. Εξάλλου μπορείς να ζητήσεις απο τον τεχνικό που θα έρθει να σου κάνει την αντικατάσταση αν έχει να σου δώσει πάλι thomson.
Για την ταχύτητα τώρα, είναι καθαρά αντικειμενικό το θέμα και κυρίως τι χρήση της γραμμής κάνεις. Για απλή καθημερινή χρήση, browsing, youtube κτλ μια χαρά ειναι και η 8άρα. αν θές και gaming ίσως καλύτερα να μείνεις στην 24άρα (13δλδ...). Ύστερα είναι και το οικονομικό. η 8άρα είναι 3 ευρώ φθηνότερη...
It's your choice.

Προσωπικά ενεργοποιήθηκα 1/5 το modem το εχω συνεχως ανοιχτο και η γραμμή απασχολημένη συνεχώς, (ειμαι μεγαλος torrentακιας :p) και δνε εχει πεσει ποτε. Το router συμπεριφερεται αψογα το ασπρο thomson εχω/ Οσον αφορα το θεμα της ταχυτητας ειναι καθαρα υποκειμενικο. Η 8αρα φτανει και για torrents αλλά γενικως αμα θες hd περιεχομενο πρεπει να πας στην 24αρα.

Γενικως η cyta με εχει ικανοποιησει απολυτως. Και η τεχνικη εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη οταν την χριαστηκα

3ftw
13-06-12, 10:12
παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..

Τσε
13-06-12, 10:51
Να ρωτησω κατι την παρεα. Εμενα η γραμμη μου εχει 13 snr . Απο οτι βλεπω ειναι πολυ υψηλο. Αυτο εξαρταται απο την γραμμη η το αλλζουν οι τεχνικοι ??? Εαν μειωθει θα αυξηθει η ταχυτητα αλλα μπορει να εχω αποσυνδεσεις(μεχρι τωρα 2 εβδομαδες που εχω ενεργοποιηθει δεν εχω ουτε μια) ??? Και επισης το path το μαθαινω μονο απο τους τεχνικους η μπορω να το δω και απο πουθενα αλλου ?

Btw απο της 6/6 προσπαθω να μου ενεργοποιησουν εξερχομενη φραγη στα κινητα αλλα δεν θελουν να το κανουν με τιποτα. Καθε μερα περνω και μου λενε μεχρι το βραδυ θα ειναι ετοιμο .........

redcom7
13-06-12, 12:30
παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..

για δωσε και κανα ping να δουμε πως εισαι να συγκρίνουμε ... εμενα με k-play.de ειναι 87-88 ms με 8ara fastpath ..ειναι λες καλα για κανα CSS ??

3ftw
13-06-12, 13:43
για δωσε και κανα ping να δουμε πως εισαι να συγκρίνουμε ... εμενα με k-play.de ειναι 87-88 ms με 8ara fastpath ..ειναι λες καλα για κανα CSS ??

με αγγλια που παιζω εγω γιατι οι σερβερ της ευρωπης στο battlelfield 3 ειναι UK εχω 80-85

με wifi παντα στο laptop

http://www.speedtest.net/result/2006217663.png

redcom7
13-06-12, 16:59
με αγγλια που παιζω εγω γιατι οι σερβερ της ευρωπης στο battlelfield 3 ειναι UK εχω 80-85

με wifi παντα στο laptop

http://www.speedtest.net/result/2006217663.png

για δωσε μια διεύθυνση ναδω >>> τι γινεται ....

3ftw
13-06-12, 17:04
παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..

κανενας να μου απαντησει?

proktor
13-06-12, 22:16
Στο πρόγραμμα για τόρεντ που έχεις κάτω δεξιά είναι πράσινο τίκ ή κίτρινο θαυμαστικό?Αν είναι κίτρινο θαυμαστικό πρέπει να κάνεις port forward στο ρούτερ είναι εύκολο.Αν είναι πράσινο τικ είσαι οκ και στις ρυθμίσεις το έχεις σε κάτι άλλο εκτός από 0 (unlimited) ή πρέπει να βάλεις πολλά parallel downloads ή κάτι τέτοιο όλα είναι στις ρυθμίσεις.Δεν τα θυμάμαι απέξω τώρα.

tasvar
16-06-12, 10:44
Εγώ, ενώ στην αρχή ήταν όλα καλά, τουσ τελευταίους μήνες έχω πρόβλημα με την τηλεφωνία. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των τεχνικών, το θέμα δεν έχει λυθεί. Μου είπαν οτι η γραμμή μου είναι με πολύ θόρυβο και σε μεγάλη απόσταση από το κέντρο του Ο.Τ.Ε. Το δέχομαι. Αλλά η netone που είχα πρίν, στην ίδια γραμμή ήταν. Δεν είχα πρόβλημα. Δυστυχώς θα πρέπει να πάω αλλού. Είμαι στο ψάξιμο.

nickaros
16-06-12, 19:35
και καλα θα κανεις αφου δεν μπορουν να σου παρεχουν αδιαλειπτως τις υπηρεσιες που πληρωνεις.

evdometap
18-06-12, 12:55
Παιδιά εγώ από το κλασσικό πακέτο HOL,πήγα σε Cyta με το πακέτο 8 mbps,200' προς σταθερά και 85' προς κινητά για οικονομικούς λόγους.Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα πιστεύετε?πχ να μην έχω τηλέφωνο για κανα δυο μέρες?

celarg
18-06-12, 16:37
Βαλτος είσαι;;; Ένα thread λίγο πιο πάνω λέει ότι παίζει mass πρόβλημα με την τηλεφωνία της cyta απο χθες.

darax
18-06-12, 20:14
Ξέρω πολύ κόσμο που είναι cyta καί είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι ,τόσο από τήν τηλεφωνία όσο και από το ίντερνετ !! ...Καί σίγουρα καί από τίς τιμές :oneup:

3ftw
18-06-12, 22:15
Βαλτος είσαι;;; Ένα thread λίγο πιο πάνω λέει ότι παίζει mass πρόβλημα με την τηλεφωνία της cyta απο χθες.

εμενα παντως μια χαρα δουλευουν ολα...απο χθες απο προχθες και εδω και 2 μηνες

celarg
20-06-12, 13:16
Κι εγω δεν ξέρω αν τελικα είναι γενικευμένο πρόβλημα η είναι μεμονωμένων συνδρομητών. You know better αλλα γενικα κάτι παίζει.

3ftw
21-06-12, 09:51
ο λογαριασμος καθε διμηνο ερχετε η καθε μηνα?πριν λιγο καιρο πληρωσα τον πρωτο και σημερα ηρθε και αλλος με ποσο 30Ε (28Ε+2Ε εξτρα κλησεις σε κινητα)...αν ειναι να ξερω....επισης ο λογαριασμος ληγει στις 30/6 και εκδοθηκε στις 1/6...τοσες μερες γιατι δεν μου το εστελναν και εχω περιθωριο μονο 9 μερες..?

prodromosfan
21-06-12, 10:20
αγνωστο το γιατι
αλλα τωρα που το λες και σε μενα δεν εχει ερθει λογαριασμος. :hmm:

a.libe
21-06-12, 10:39
πριν 2-3 μερες οι λογαριασμοι ανεβηκαν σε pdf στο my cyta ενω αλλους μηνες ανεβαιναν απο τo πρωτο 3ημερο

3ftw
21-06-12, 10:49
αν οντως καθε 2-3 μερες εμφανιζονται σε pdf ειναι καλο...αλλα να ερχετε ο λογαριασμος 9 μερες πριν ληξει το θεωρω απαραδεκτο...δεν ειναι μεγαλο το ποσο εννοειτε αλλα οπως και να χει ειναι λεφτα τα οποια πρεπει να μαζεψεις..

prodromosfan
21-06-12, 11:00
νταξει καθυστερησε τα κι εσυ
δεν θα κατσεις να αγχωθεις επειδη δε σου στειλανε εγκαιρως το λογαριασμο.

3ftw
21-06-12, 11:38
καλα ναι σιγουρα...αν ληξει θα μπορω παλι να το πληρωσω στα ελτα..?επισης τον λογαριασμο μονο σε ελτα και καταστηματα cyta μπορω να τον πληρωνω?ουτε καν σε συνεργατη..?το λεω αυτο γιατι στα ελτα συνηθως εχει ουρα μεχρι το πεζοδρομιο

prodromosfan
21-06-12, 12:24
ναι δεν εχει σημασια οποτε και να ληγει οτι και να σου πουν στα ελτα
εγω τον πληρωνω μεσαω τραπεζας αλλιως ολο και καποιο καταστημα cyta θα ειναι κοντα σου

3lbereth
21-06-12, 13:24
Όσοι πήγαμε στη Cyta πακετάκι από Netone κλείσαμε χρόνο που σημαίνει οτι καταργείται το 1+1 (με πρόγραμμα σταθερής, δωρεάν πρόγραμμα ίσης αξίας σε κινητά ή εξωτερικό). Πλέον, όσοι έχουμε επιλέξει πρόγραμμα κινητής ή/και εξωτερικού άνω των 8€ μας δίνουν αυτόματα έκπτωση 50% στα σταθερά.
Μόλις παρέλαβα το λογαριασμό του Μαΐου και η έκπτωση δεν έχει περαστεί. Επικοινώνησα μαζί τους και θα το διορθώσουν στον επόμενο λογαριασμό. Οπότε κάντε έναν έλεγχο μήπως σας έχουν ξεχάσει.

Picard
23-06-12, 02:04
αυτες τις μερες καμια αποσυνδεση,καποια στιγμη ομως θα μου το ξανακανει το ξερω,το voip ειναι αποτυχημενο......η wind παλι ειναι ακριβη στη χρονοχρεωση,φωτια σε σχεση με cyta....αν και τωρα με την επιβολη της ελαχιστης χρεωσης κλησης 45" απο cyta εχει περιοριστει η διαφορα.....

celarg
24-06-12, 19:28
Η wind πως ακριβώς προέκυψε στη συζήτηση;

tasvar
24-06-12, 20:57
Όσοι πήγαμε στη Cyta πακετάκι από Netone κλείσαμε χρόνο που σημαίνει οτι καταργείται το 1+1 (με πρόγραμμα σταθερής, δωρεάν πρόγραμμα ίσης αξίας σε κινητά ή εξωτερικό). Πλέον, όσοι έχουμε επιλέξει πρόγραμμα κινητής ή/και εξωτερικού άνω των 8€ μας δίνουν αυτόματα έκπτωση 50% στα σταθερά.
Μόλις παρέλαβα το λογαριασμό του Μαΐου και η έκπτωση δεν έχει περαστεί. Επικοινώνησα μαζί τους και θα το διορθώσουν στον επόμενο λογαριασμό. Οπότε κάντε έναν έλεγχο μήπως σας έχουν ξεχάσει.

Μήπως εννοείς το "κινητά Ελλάδος 80"; Μπορώ να το καταργήσω αν θέλω; Η όχι; (Αν δεν φύγω τελικά....).

3lbereth
24-06-12, 21:28
Τα 8 ευρώ - ώστε να πάρεις την έκπτωση του 50% στις εθνικές κλήσεις - μπορούν να είναι το πακέτο κινητής 85' ή εξωτερικό 85' ή συνδυασμός τους π.χ. 45' κινητά + 25' διεθνή.
Φυσικά και μπορείς να καταργήσεις κάποιο πακέτο τηλεφωνίας και να χρεώνεσαι με τις τρέχουσες τιμές του τιμοκαταλόγου, όπως και να επιλέξεις κάποια οικονομικότερη λύση. Νομίζω οτι η αλλαγή κοστίζει 2 ευρώ.
Εγώ που έχω καρτοκινητό και δεν κάνω τηλέφωνα στο εξωτερικό έχω καταβολευτεί τα 80' (85' πλέον) σε κινητά. Μέχρι και το Μαΐο που ίσχυε η χρέωση ανά δευτερόλεπτο δεν τα εξάντλησα ποτέ.
Θα περιμένω το λογαριασμό του Ιουνίου για να δω πόσο άλλαξαν τα πράγματα μετά την εφαρμογή του βήματος χρέωσης των 45'.

tasvar
24-06-12, 21:30
Τα 80' πρός κινητά δεν τα χρησιμοποιώ.... Αστικά-υπεραστικά έχω απεριόριστα. Αρα θα πάρω τηλ να το ακυρώσω Τα 80' πρός κινητά.

3lbereth
24-06-12, 21:33
Να φανταστώ οτι έχεις 4άρα σύνδεση?

tasvar
24-06-12, 21:41
Είχα 8άρα και το γύρισα στην 4άρα, γιατί πάνω από 2mbps δεν τσουλάει....

Picard
28-06-12, 01:24
για να κατεβω προγραμμα απο τα 24mbps στα 8 mbps πρεπει να κλεισω 12 μηνες στη cyta???

evdometap
28-06-12, 23:59
Picard εμένα μου είπαν πως για να κατέβεις θες όντως ένα χρόνο όταν τους ρώτησα.Πάντως η 8άρα τους αξίζει.Εγώ αυτήν έχω, κλειδώνω στα 8091 και κατεβάζω με 6,7mbps μίνιμουμ.

DJG
29-06-12, 00:50
Ναι, χρεάζεται ένας χρόνος, εκτός αν η γραμμή αποδειχθεί προβληματική, δηλαδή σου βαλουν 24αρα και λογω αποστασης από το κεντρο πιανεις οχτώ. Τοτε σε βαζουν σε οχταρα χωρις να κλεισεις δωδεκαμηνο λογω αποδεδειγμενης βλαβης.

Picard
29-06-12, 01:57
Picard εμένα μου είπαν πως για να κατέβεις θες όντως ένα χρόνο όταν τους ρώτησα.Πάντως η 8άρα τους αξίζει.Εγώ αυτήν έχω, κλειδώνω στα 8091 και κατεβάζω με 6,7mbps μίνιμουμ.
Εγω εβαλα την 24αρα και πιανω 13mbps δηλαδη περιπου 11mbps λιγοτερο,συγχρονιζει σωστα δε μπορω να πω,με συμφερει να παω στα 8mbps και να γλιτωσω 4€ μολις κλεισω ετος??? εφοσον μεινω στη cyta γιατι παιζει και να την κανω.....

Ναι, χρεάζεται ένας χρόνος, εκτός αν η γραμμή αποδειχθεί προβληματική, δηλαδή σου βαλουν 24αρα και λογω αποστασης από το κεντρο πιανεις οχτώ. Τοτε σε βαζουν σε οχταρα χωρις να κλεισεις δωδεκαμηνο λογω αποδεδειγμενης βλαβης.
Ενταξει ειμαι,προβλημα με το ιντερνετ δεν εχω,μονο με την τηλεφωνια...

evdometap
29-06-12, 12:48
Οχι,θα είναι μεγάλη η διαφορά τα 5mbps κάτω. Μείνε στην 24άρα.Ωστόσο μην φύγεις από τους κουμπάρους ακόμα.Περίμενε να σκάσει καμιά προσφορά για το VDSL πρώτα!

DJG
29-06-12, 23:41
Εγω εβαλα την 24αρα και πιανω 13mbps δηλαδη περιπου 11mbps λιγοτερο,συγχρονιζει σωστα δε μπορω να πω,με συμφερει να παω στα 8mbps και να γλιτωσω 4€ μολις κλεισω ετος??? εφοσον μεινω στη cyta γιατι παιζει και να την κανω.....


Εξαρταιται απο τις αναγκες σου.

Picard
02-07-12, 09:52
Στο θεμα youtube η cyta πεταει,πιο καλη κι απο τον οτε,απο το ιντερνετ δεν εχω προβλημα,συνεχιζει ομως να κανει καποιες μικροδιακοπες στη τηλεφωνια,σβηνει το λαμπακι του voip,τελος παντων για τα λεφτα της καλη ειναι.....

Artemius
02-07-12, 13:20
Στο θεμα youtube η cyta πεταει,πιο καλη κι απο τον οτε,απο το ιντερνετ δεν εχω προβλημα,συνεχιζει ομως να κανει καποιες μικροδιακοπες στη τηλεφωνια,σβηνει το λαμπακι του voip,τελος παντων για τα λεφτα της καλη ειναι.....


δεν θα συμφωνησω απαραιτητα. καλα τα παει στο γιουτουμπι,αλλα απλώς "καλα". σε πολλα video τα κανει fetch απο cache server εσωτερικα απο την cyta,αυτο ειναι καλο. αλλα και παλι,εφοσον τα εχει cache ,θα επρεπε να πηγαινει καλυτερα,δλδ στα single connection requests οπως στα video του youtube,επρεπε να πηγαινουν γρηγοροτερα.

αυτο γινεται εμφανεστατο,οταν κατεβαζεις το χ,ψ video που ειναι στην cache μεσω IDM και πολλαπλων connections. ακομα και αν ρυθμισεις το IDM,να μην στραγγιξει την γραμμη και απο το τελευταιο kbps,ας πουμε εγω εχω 4αρα => το βαζω στα 350kbps,παρατηρεις οτι εχει κατεβει πιο γρηγορα αποτι θα ηθελε να φορτωσει αν απλα το εβλεπες.

παντως εδω να αναφερω οτι στην περιπτωση του IDM ,φαινεται οτι το προφιλ της γραμμης δεν ειναι πολυ αυστηρο στο bitrate και αυτο ειναι καλο. αμα το βαλεις στο τερμα,θα παει μεχρι 450-460 kbps :p

Koala_
02-07-12, 13:21
Θα το κάνω το offtopic!

πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα άλλης εταιρείας για να πληρώσω, και ήταν εκεί μια κυρία μεγάλη σε ηλικία που πολύ την λυπήθηκα... έλεγε το πόνο της στον υπάλληλο για το ότι έχει cyta και δεν έχει τηλέφωνο για πολλές μέρες. Βέβαια, αφού άρχισε με απλούς χαρακτηρισμούς συνέχισε με παρομοίωση της cyta ώς καρκίνου και τα μπινελίκια ανέβαιναν.

Μάταια προσπάθησα να τραβήξω βίντεο!

Καλημέρα σε όλους

sakels
02-07-12, 23:48
μεχρι τις προαλλες δεν φορτωνε το utube... τωρα δεν πιανει το τηλεφωνο εδω και ποσες μερες σε μερικους...

απο τις προσφορες τα φτυσε το δικτυο...

για τα πανηγυρια.

evdometap
04-07-12, 03:00
Δεν έχω τίποτα από όλα αυτά που λες sakels...

sakels
04-07-12, 03:31
Δεν έχω τίποτα από όλα αυτά που λες sakels...

διαβασε κατα δυο threads εδω μεσα να δεις τι λενε και αλλοι. εχω και δυο γνωστους μου με cyta κιολας

evdometap
04-07-12, 03:32
Κάτι έχω διαβάσει.Βασικά να σε τρολλάρω ήθελα :p Αλλά όντως μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Picard
04-07-12, 09:37
μεχρι τις προαλλες δεν φορτωνε το utube... τωρα δεν πιανει το τηλεφωνο εδω και ποσες μερες σε μερικους...

απο τις προσφορες τα φτυσε το δικτυο...

για τα πανηγυρια.

Τωρα μιλαει η forthnet που στο ιντερνετ με το παραμικρο φορτο δικτυου περιοριζεται το bandwidth,τετοια μου κανε οταν την ειχα,κατεβαζα με 200kb/s στα 15mbps,ενω στα torrents ειχα μεγαλυτερο upload απο download κατι τρελα πραγματα και με thomson ρουτερ παρακαλω +οτι μου φαγαν 40€ οταν εκανα διακοπη,ειχα προβληματα κι εχω ακομα με το voip αλλα στο ιντερνετ δεν εχει αντιπαλο η cyta....σε youtube Και streaming tv πιο καλη κι απο οτε,τουλαχιστον στη δικη μου γραμμη-περιοχη...

sakels
04-07-12, 11:48
Τωρα μιλαει η forthnet που στο ιντερνετ με το παραμικρο φορτο δικτυου περιοριζεται το bandwidth,τετοια μου κανε οταν την ειχα,κατεβαζα με 200kb/s στα 15mbps,ενω στα torrents ειχα μεγαλυτερο upload απο download κατι τρελα πραγματα και με thomson ρουτερ παρακαλω +οτι μου φαγαν 40€ οταν εκανα διακοπη,ειχα προβληματα κι εχω ακομα με το voip αλλα στο ιντερνετ δεν εχει αντιπαλο η cyta....σε youtube Και streaming tv πιο καλη κι απο οτε,τουλαχιστον στη δικη μου γραμμη-περιοχη...

δεκτο. δεν ειπαμε οτι αναγκαστικα σε ολους θα ειναι χαλια η γραμμη. αλλα τελευταια μετα την επεκταση τησ cyta σε αθηνα περιπου ακουγονται πολλα προβληματα.
επισης οσο αναφορα τη forthnet εχει στρωσει παρα πολυ γενικα. δες και το αντιστοιχο thread για το 2012.

evdometap
04-07-12, 12:57
Καλά ΠΡΟΦΑΝΩΣ και στο ίντερνετ η Cyta πετάει.Στο youtube φορτώνει από την cache και τα σπάει.Οι ταχύτητες σχεδόν πάντα κοντά στις ονομαστικές. Με την τηλεφωνία μόνο δέχομαι να υπάρχει πρόβλημα, αν και εγώ δεν είχα.

Picard
05-07-12, 09:10
δεκτο. δεν ειπαμε οτι αναγκαστικα σε ολους θα ειναι χαλια η γραμμη. αλλα τελευταια μετα την επεκταση τησ cyta σε αθηνα περιπου ακουγονται πολλα προβληματα.
επισης οσο αναφορα τη forthnet εχει στρωσει παρα πολυ γενικα. δες και το αντιστοιχο thread για το 2012.
οι περισσοτεροι φιλοι μου που βαλανε πηγανε στο πακετο που εχει και τη νοβα μεσα,απο κει και περα εγω εχω ασχημη εμπειρια με τη forthnet,δεν προκειται να παω ξανα εκει...

sakels
05-07-12, 11:31
οι περισσοτεροι φιλοι μου που βαλανε πηγανε στο πακετο που εχει και τη νοβα μεσα,απο κει και περα εγω εχω ασχημη εμπειρια με τη forthnet,δεν προκειται να παω ξανα εκει...

αν θες και nova ειναι μονοδρομος. εκτος αν εχεις λεφτα για ξοδεμα.

Picard
06-07-12, 00:27
Σημερα διαπιστωσα μετα απο πολλοστη επικοινωνια με το τεχνικο τμημα οτι μου κατεβασαν το Snr margin απο το 8,5 στο 6,5 και αυξηθηκε η ταχυτητα κατα 1mbps,παρ'ολα αυτα συνεχιζει η γραμμη να εχει διακοπες στο voip,μπορει να μου κανει απο μια εως πεντε διακοπες το 24ωρο,δεν ειναι συνεχομενες αλλα οσες φορες κι αν προσπαθησαν οι τεχνικοι δε λυθηκε το προβλημα,δε μπορουν να καταλαβουν και οι ιδιοι εαν οφειλεται μοναχα στο δικτυο η ειναι ελατωμα του εξοπλισμου,δε νομιζω ομως για το δευτερο,τα thomson ειναι πολυ αξιοπιστα,δε ξερω τι να κανω,ενω το internet και ο συγχρονισμος ειναι σφαιρα 14mbps 1,4mb/s κατεβαζω απο το site της nvidia....

@ ADSLgr.com All rights reserved.