PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

evdometap
07-08-12, 02:09
πρωτο bug που ανακαλυψα σε pirelli,οταν παω να ενεργοποιησω το wi-fi μεσα απο τη σελιδα της συσκευης κανει reset απο μονο του....

:hmm: Σε μένα δεν το κάνει αυτό...Σε μένα αυτό που κάνει μετά από καμια 20αριά μέρες χρήσης είναι να μειώνει το upstream στο μισό, και να θέλει reset..

nickaros
07-08-12, 03:47
να ξερεις οτι ενεργοποιειται και απενεργοπιειται και απο το κουμπι στο μπροστινο μερος του μοντεμ. εμενα με εχει βολεψει πολυ.

Picard
07-08-12, 04:57
να ξερεις οτι ενεργοποιειται και απενεργοπιειται και απο το κουμπι στο μπροστινο μερος του μοντεμ. εμενα με εχει βολεψει πολυ.

Ναι με το κουμπι μπροστα δεν υπαρχει τετοιο προβλημα...εχεις ομως δοκιμασει να το ενεργοποιησεις μεσα απο τη σελιδα??? σου κανει reset???

prodromosfan
07-08-12, 10:48
πρωτο bug που ανακαλυψα σε pirelli,οταν παω να ενεργοποιησω το wi-fi μεσα απο τη σελιδα της συσκευης κανει reset απο μονο του....

reset ή restart;
restart πρεπει να κάνει, δηλαδη κρατάει τις οποιες ρυθμισεις μπορεί να εχεις κανει σε port forwarding πχ.

nickaros
07-08-12, 12:19
οταν ξανανεβω θεσσαλονικη που εχω την συνδεση θα το δοκιμασω και θα σου πω.

Picard
08-08-12, 21:08
reset ή restart;
restart πρεπει να κάνει, δηλαδη κρατάει τις οποιες ρυθμισεις μπορεί να εχεις κανει σε port forwarding πχ.

Εστω κι αν κανει restart ειναι φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα???

prodromosfan
08-08-12, 21:45
για να κανει restart σημαινει ειτε οτι πιεζεται γεμιζει μαλλον η μνημη μπλοκαρει και ξαναρχιζει για να καθαρισει η μνημη
ή μπορει να ζεστενεται υπερβολικα.

Reset σημαινει οτι ειτε εχει θεματακι με το firmware (χλωμο γιατι ολοι οι συνδρομητες εχουν το ιδιο ) ή καμια ρυθμιση στο dslam σου

σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να γινεται ουτε reset ουτε restart

vasman15
09-08-12, 15:26
για να κανει restart σημαινει ειτε οτι πιεζεται γεμιζει μαλλον η μνημη μπλοκαρει και ξαναρχιζει για να καθαρισει η μνημη
ή μπορει να ζεστενεται υπερβολικα.

Reset σημαινει οτι ειτε εχει θεματακι με το firmware (χλωμο γιατι ολοι οι συνδρομητες εχουν το ιδιο ) ή καμια ρυθμιση στο dslam σου

σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να γινεται ουτε reset ουτε restart
παντως δεν μπορω να βρω ακρη το δικο μου κανει οτι θελει και οποτε θελει, σβηνουν τα τρια λαμπακια του που ειναι μαζι και ξαναναβουν μετα απο λιγο και μετα απο λιγα λεπτα αντε παλι τα ιδια....πηρα την τ.υ πολλες φορες δηλωνοντας βλαβη αλλα δεν γινεται τιποτα ,δηθεν η γραμη ,δηθεν προβλημα βροχου κτλ ......παντως εδω και δυο μερες το εχω ορθιο και απο οτι βλεπω δεν ζεσταινεται πολυ και η ασταθεια του βελτιωθηκε μαλλον ,αλλα θα δειξει...

prodromosfan
09-08-12, 19:01
αμα εχει δηθεν η γραμμη δηθεν ο βροχος τοτε ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ γιατι σιγουρα δεν φταιει ο συνδρομητης να ταλαιπωρειται που ειναι με βλαβη η γραμμη του ή με βλαβη ο βροχος τους.

Πιεσε τους. Εν αρχη να σου αλλαξουν το μοντεμ και αμα κανει τα ιδια να βρουν τι φταιει.

sdikr
09-08-12, 19:35
Εστω κι αν κανει restart ειναι φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα???

Για το pireli δεν ξέρω, αλλά υπάρχουν μερικά ρουτερ που όταν κάνεις τέτοια αλλαγή κάνουν ρεσταρτ

evdometap
09-08-12, 20:11
αμα εχει δηθεν η γραμμη δηθεν ο βροχος τοτε ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ γιατι σιγουρα δεν φταιει ο συνδρομητης να ταλαιπωρειται που ειναι με βλαβη η γραμμη του ή με βλαβη ο βροχος τους.

Πιεσε τους. Εν αρχη να σου αλλαξουν το μοντεμ και αμα κανει τα ιδια να βρουν τι φταιει.
+100000
Τι θα πει έχει βλάβη ο βρόχος?Ωραία και τι κάνετε για αυτό!?

arianistas
10-08-12, 18:39
Καλησπέρα κι από μένα.Εγώ είμαι συνδρομητής στη CYTA από το Φεβρουάτιο του '11.Μέχρι τότε ορκιζόμουν πως δε θα ξαναμπλέξω ΠΟΤΕ με καμιά άλλη εταιρεία εκτός από τον ΟΤΕ κι ας ήταν ακριβός.Αλλά στη συνέχεια όποιον συνδρομητή κι αν ρώτησα για τη CYTA ΟΛΟΙ μου έλεγαν τα καλύτερα.Όταν αρχικά επικοινώνησα με την εταιρεία για νέα σύνδεση με ρωτήσανε τι ταχύτητες έπιανα πριν με CONNEX και μου είπανε ότι ακριβώς την ίδια θα έχω με τη CYTA....όπως κι έγινε.Ξεκίνησα λοιπόν στα 8Μbps τον πρώτο χρόνο και τώρα την έριξα στα 4Mbps.Μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ούτε στο data ούτε στο voice.Η ταχύτητα είναι ακατέβατα αυτή που λέει η σύνδεσή μου,ανεξαρτήτου ώρας και χωρίς καμία διακοπή ποτέ.Το απίστευτο στην περίπτωσή μου είναι ότι πριν από ένα μήνα περίπου έγινε διακοπή στο voice για 24 ώρες περίπου.Επικοινώνησα με την εταιρεία μέσω mail,μου εξήγησαν ότιυπάρχει βλάβη στο σύστημά τους,ότι θα αποκατασταθεί εντός 24ώρου και γι'αυτήν την ταλαιπορεία θα έχω έκπτωση στο λογαριασμό μου.Στον αμέσως επόμενο λογαριαμό λοιπόν είχα έκπτωση 35%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ποια άλλη εταιρεία θα το έκανε αυτό?Τη συστήνω ανεπιφύλακτα τουλάχιστον για την ευρύτερη περιοχή της Μακεδονίας.

Picard
10-08-12, 23:02
Καλησπέρα κι από μένα.Εγώ είμαι συνδρομητής στη CYTA από το Φεβρουάτιο του '11.Μέχρι τότε ορκιζόμουν πως δε θα ξαναμπλέξω ΠΟΤΕ με καμιά άλλη εταιρεία εκτός από τον ΟΤΕ κι ας ήταν ακριβός.Αλλά στη συνέχεια όποιον συνδρομητή κι αν ρώτησα για τη CYTA ΟΛΟΙ μου έλεγαν τα καλύτερα.Όταν αρχικά επικοινώνησα με την εταιρεία για νέα σύνδεση με ρωτήσανε τι ταχύτητες έπιανα πριν με CONNEX και μου είπανε ότι ακριβώς την ίδια θα έχω με τη CYTA....όπως κι έγινε.Ξεκίνησα λοιπόν στα 8Μbps τον πρώτο χρόνο και τώρα την έριξα στα 4Mbps.Μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ούτε στο data ούτε στο voice.Η ταχύτητα είναι ακατέβατα αυτή που λέει η σύνδεσή μου,ανεξαρτήτου ώρας και χωρίς καμία διακοπή ποτέ.Το απίστευτο στην περίπτωσή μου είναι ότι πριν από ένα μήνα περίπου έγινε διακοπή στο voice για 24 ώρες περίπου.Επικοινώνησα με την εταιρεία μέσω mail,μου εξήγησαν ότιυπάρχει βλάβη στο σύστημά τους,ότι θα αποκατασταθεί εντός 24ώρου και γι'αυτήν την ταλαιπορεία θα έχω έκπτωση στο λογαριασμό μου.Στον αμέσως επόμενο λογαριαμό λοιπόν είχα έκπτωση 35%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ποια άλλη εταιρεία θα το έκανε αυτό?Τη συστήνω ανεπιφύλακτα τουλάχιστον για την ευρύτερη περιοχή της Μακεδονίας.

Φιλε ποιο ρουτερακι εχεις??? εχει ευελικτα προγραμματα για καθε αναγκη αλλα το κακο ειναι οτι καταργηθηκε η χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο....

akilleas
11-08-12, 11:07
Για το pireli δεν ξέρω, αλλά υπάρχουν μερικά ρουτερ που όταν κάνεις τέτοια αλλαγή κάνουν ρεσταρτ

Το δικό μου NefasterIAD, το οποίο στην ουσία είναι pirelli, κάνει restart κάθε φορά που ενεργοποιώ το Wifi.
Δεν κάνει όταν το απενεργοποιώ.

Picard
12-08-12, 06:37
Χθες μου κατεβασαν το snr margin παλι στο 6 και πιανω στα 15mbps,κατεβαζω με 1,5mb/s πεταει το ιντερνετακι :oneup:

Οσο για το voip απο τοτε που πηρα το pirelli σαφως και δεν εχω αποσυνδεσεις,ελπιζω να παραμεινει ετσι να μην το γκαντεμιασω...

evdometap
12-08-12, 12:29
Εχει παρατηρήσει κανείς ότι το SNR δεν είναι σταθερό, αλλά όλη την ώρα παίζει? Συμβαίνει και στους άλλους παρόχους αυτό? Απ'ότι θυμάμαι πριν στη HOL δεν ίσχυε, ενώ εδώ κάνει ταλαντώσεις μεταξύ 6 και 13 :p

proktor
12-08-12, 12:44
Αυτό που βλέπεις είναι το snr margin και ναι κάνει ταλαντώσεις γιαυτό και το margin.Άρχισε να το δίνεις σημασία μόνο αν έχεις πολλές αποσυνδέσεις.

evdometap
12-08-12, 12:47
Αυτό που βλέπεις είναι το snr margin και ναι κάνει ταλαντώσεις γιαυτό και το margin.Άρχισε να το δίνεις σημασία μόνο αν έχεις πολλές αποσυνδέσεις.

Μπα, δύο μονόλεπτες αποσυνδέσεις στις 6 το πρωί έχω. Και λύνονται με restart του pc (!!!) πράγμα που σημαίνει ότι ναυαγεί η κάρτα δικτύου μου και όχι το ρούτερ ή το δίκτυο. Απλά το παρατήρησα.

Gordito
17-08-12, 21:08
Cyta και VDSL στην Αττικη ποτε προβλεπεται;

Επισης, απο ping σε online games πως τα παει;

evdometap
17-08-12, 21:51
99% δίνει ήδη vDSL στην Αττική. Για τα Pings ας πει κάποιος gamer :p

Picard
17-08-12, 23:12
Παιζω sc2 και LOL χωρις κανενα προβλημα,τη συστηνω για gamers και δεν ειναι απαραιτητο το fastpath,εγω ειμαι με interleaved και πεταει η συνδεση....

menidi_city
19-08-12, 21:27
Γεια σας,

Στο σπίτι που μένω εδώ και τέσσερα χρόνια είχα από την αρχή ΟΤΕ. Από τη πρώτη μέρα σταθερά 18Mbps download χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε για ένα δευτερόλεπτο.

Μετά από τρία χρόνια και λόγω της κρίσης είπα να γλυτώσω τα λεφτά που έδινα σ το πάγιο και πήγα Cyta.

Τους πρώτους δυο μήνες τα πράγματα ήταν μια χαρά. Έπεσα από τα 18Mbps στα 16Mbps βέβαια αλλά είπα δε βαριέσαι, για τόση οικονομία δε πειράζει.
Μετά το δίμηνο όμως ένα πρωί ξυπνάω και βλέπω το modem να έχει κλειδώσει στα 9Mbps και ένα αισχρό upload του τύπου 256kbps!
Τρελαίνομαι. Ανοίγω βλάβη και μου αρχίζουν τα γνωστά:
1. Αλλάξτε το καλώδιο του ρεύματος
2. Αλλάξτε το πολύμπριζο
3. Κάντε ευχέλαιο

Και όλες τις γνωστές σαχλαμάρες. Με συγχωρείτε αλλά η ίδια εγκατάσταση 4 χρόνια δεν είχα πειράξει τίποτα και ήταν καμπάνα στα 18, τώρα πειράχτηκε;
Για να μη μακρηγορώ κάποια στιγμή από τις φωνές μου στο τηλεφωνικό κέντρο ένα παλικάρι μου είπε ότι κλειδώνει τόσο χαμηλά η γραμμή από τα πολλά disconnect και πως θα μου απενεργοποιήσει τη λειτουργία αυτή. Και με κλείδωσε στο 12αρι προφιλ.

Άρα η γραμμούλα μου έγινε 12Mbps από 18Mbps.

Τότε όμως άρχισαν άλλα. Με το που χρησιμοποιούσα στο σταθερό τους μετά από πέντε δευτερόλεπτα φωνής η γραμμή χανόταν και άκουγες κάτι μεταλλικούς θορύβους από μέσα λες και μιλάς με το matrix. Και το χειρότερο. Ο μόνος τρόπος να φτιάξει ήταν reboot το modem. Οπότε σκέψου να μιλάς με έναν άνθρωπο και ξαφνικά να κόβεται η γραμμή και εσύ να περιμένεις δυο λεπτά να πάρεις πίσω να του εξηγήσεις.
Βέβαια όπως αποδείχθηκε το πρόβλημα είναι ότι λόγω ότι κλειδώνεται ψηλά αλλά η γραμμή έχει πολύ θόρυβο γίνονται συνέχεια disconnect και packet failures.
Κάποια στιγμή μου λένε να μου στείλουν τεχνικό. Έρχεται ένα πολύ ευγενικό παλικάρι, το οποίο με έκανε να γελάσω μέχρι δακρύων με τα άκυρα που έλεγε αλλά δεν του έλεγα τίποτα. Διάγνωσε λοιπόν ότι έχω δίπολο και πριν να προλάβω να τον σταματήσω ξεβίδωσε όλες τις τηλεφωνικές πρίζες του σπιτιού και τις απομόνωσε. Δηλαδή: ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ. Κανονικά. Βέβαια, καμία διαφορά.
Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι ενώ το modem γράφει: Downstream Attenuation: 27db και αν δείτε πόσο είναι η θεωρητική τιμή είναι 18Mbps. Αχ ΟΤΕ μου καλά να πάθω…

Πριν λίγο καιρό, πλησίαζε η πολυπόθητη ημερομηνία που θα έληγε το δωδεκάμηνο. Και όπως πάγωνα τη σαμπάνια στο ψυγείο για να γιορτάσω, χτυπάει το τηλέφωνο και ήταν από τη Cyta. Μια κυρία ήθελε να με ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος από τη ποιότητα των υπηρεσιών.

Της απάντησα πολύ ήρεμα πως είμαι απόλυτα δυσαρεστημένος κυρίως για τις παπάτζες που έχω ακούσει του στυλ: φταίει η καλωδίωσή σας και η τρύπα του όζοντος. Και πως απλά περιμένω να λήξει η σύνδεσή μου.

Περίμενα να με πάρει κάποιος τηλέφωνο να μάθει τι έγινε και γιατί απάντησα έτσι. ΤΙΠΟΤΑ.

Νομίζω το έχουν πάρει και αυτοί απόφαση….

Βέβαια έχω ακούσει και εγώ κάτι ψιθύρους που λένε πως ο ΟΤΕ σαμποτάρει και δίνει στους παρόχους τις χειρότερες γραμμές. Δε ξέρω… δε μπορώ να το αποδείξω.

Εγώ αυτό που αποκομίζω είναι το εξής: Αν είσαι τυχερός και πέσεις σε καλή γραμμή τότε όλα καλά με τη Cyta. Αν όμως κάτι δε κάτσει καλά στο βρόγχο, τότε απλά τη πάτησες. Δε πρόκειται να βρεθεί λύση… ούτε με σφαίρες… Αφού σου πούνε ένα σωρό άκυρες δικαιολογίες στο τέλος θα σου πούνε ότι φταίει ο ΟΤΕ και πως δε μπορεί να γίνει κάτι γι’ αυτό.

Εγώ δε ξέρω αν φταίει ο ΟΤΕ ή όχι. Αυτό που ξέρω είναι πως θέλω υπηρεσία. Γιατί η Cyta δε κάνει τις απαραίτητες επικοινωνίες με τον ΟΤΕ να βρει την άκρη και ταλαιπωρεί εμένα τον πελάτη.

Bye bye Cyta…

ΥΓ: Θα διαβάσω όλα τα σχόλια σας με σεβασμό αλλά μη μπείτε στο κόπο να κάνετε troubleshooting. Μετά από 1 χρόνο ταλαιπωρίας απλώς αλλάζω provider…

Picard
20-08-12, 09:33
Φιλε απο μενιδι,μονο σε αυτο θελω να σου απαντησω,οτι ο οτε σνομπαρει τους παροχους αυτο εγω το πιστευω και εχω συγκεκριμενες προσωπικες εμπειριες πανω σε αυτο,με ακυρωσεις αιτησεων κτλπ κτλπ καθως και της ιδιας της γραμμης οταν κανεις μεταφορα,επειδη ειχα προβλημα με την τηλεφωνια ο τεχνικος που ηρθε να μετρησει τη γραμμη διαπιστωσε οτι σε ενα κομματι του δικτυου φταιει ο οτε επειδη τα καλωδια ηταν δικα τους,ετσι ηρθε την αλλη μερα συνεργειο του οτε κατα εντολην της cyta για να διορθωσει καποια πραγματα στη γραμμη,τωρα ολα δουλευουν ρολοι......

bilirius
20-08-12, 16:01
Καλησπερα καλη εβδομαδα σημερα πηρα τηλ την cyta να μου στειλουν εναν τεχνικο να μου κανει επιστροφη σηματος στην κρεβατοκαμαρα για να εχω τηλ και εκει,ρωταω την κοπελα ποσο θα κοστισει και μου λεει οτι ειναι δωρεαν,δεν το ηξερα,μπραβο τους.

evdometap
20-08-12, 22:19
Καλησπερα καλη εβδομαδα σημερα πηρα τηλ την cyta να μου στειλουν εναν τεχνικο να μου κανει επιστροφη σηματος στην κρεβατοκαμαρα για να εχω τηλ και εκει,ρωταω την κοπελα ποσο θα κοστισει και μου λεει οτι ειναι δωρεαν,δεν το ηξερα,μπραβο τους.

Η Cyta έχει ένα παράξενο πράγμα όσον αφορά την επίσκεψη ηλεκτρολόγου για την επιστροφή σήματος. Ανάλογα με την περιοχή σου, αποφασίζει εάν θα πληρώσεις ή όχι. Βασικά, έχει κάτι σαν δίκτυο εξωτερικών συνεργατών σε συγκεκριμένες περιοχές. Αλλά η επιστροφή σήματος γίνεται και με δύο απλά splitter, χωρίς γνώσεις!Υπάρχει οδηγός εδώ..

Eaglos
21-08-12, 14:21
Εγώ τελευταία έχω πολλά πάνω κάτω στο δίκτιο (Βύρωνας) και
είναι παράξενο να γίνονται αυτά τον Αύγουστο... Κατά τα άλλα
έχω θέμα και με τις χρεώσεις καθώς στους τελευταίους 3 λογαριασμούς
μου βγάζει κανά 8ώρο εκτός παγίου που σημαίνει ότι μιλαώ 16 ώρες
κάθε μήνα κάτι που απλά δεν παίζει...

Θα με αναγκάσουν να πάρω συσκευή που να δείχνει διάρκεια εξερχομένων
και θα γίνει μακελιό στο τέλος:evil:

evdometap
21-08-12, 23:17
Εγώ τελευταία έχω πολλά πάνω κάτω στο δίκτιο (Βύρωνας) και
είναι παράξενο να γίνονται αυτά τον Αύγουστο... Κατά τα άλλα
έχω θέμα και με τις χρεώσεις καθώς στους τελευταίους 3 λογαριασμούς
μου βγάζει κανά 8ώρο εκτός παγίου που σημαίνει ότι μιλαώ 16 ώρες
κάθε μήνα κάτι που απλά δεν παίζει...

Θα με αναγκάσουν να πάρω συσκευή που να δείχνει διάρκεια εξερχομένων
και θα γίνει μακελιό στο τέλος:evil:

Ποιό ρούτερ έχεις?To pirelli στο interface του σου γράφει τον αριθμό που κάλεσες/σε κάλεσε και τη διάρκεια κλήσης..

Gordito
23-08-12, 00:53
Τα στατιστικα αυτα πως τα βλεπετε; Ειναι απο τον ακριβως απο πανω μου.

Σκεφτομαι να παω σε CYTA (καταραμενα χρηματα) και νομιζω οτι στην περιοχη μου, εστω και οριακα, μπορω να πιασω 4mbps.

108021

vasman15
23-08-12, 01:58
Μετα απο αναμονη 12!!! Ημερων επιτελους ηρθε ο τεχνικος μετρησε την γραμμη και ειναι οκ .το προβλημα είναι στο ρουτερ. Οποίο δεν είχε να αλλαξει !!!!!!! Και έπρεπε
από δευτέρα να περίμενα αν δεν καλούσαν την τ.Υ και δεν φώναζα.η κοπέλα είπε πέμπτη ή παρασκευή θα σταλεί....άλλο ένα φάουλ της cyta που πιθανόν να την εγκαταλείψω...

nickaros
23-08-12, 15:19
πιστευω μαξιμουν μεχρι 5 και κατι θα πιανεις στο πατρικο μου με 42 attenuation πιανω 5.600 οποτε καλυτερα βαλε 4αρι το ενα mbps αν βαλεις μεγαλυτερη ταχυτητα δεν θα σε σωσει.

vasman15
23-08-12, 19:43
εγινε η αντικατασταση αλλα το προβλημα εξεκολουθει να υπαρχει...:(.δηλωση καινουριας βλαβης :cry: ελεος ....τι να κανω?????

knbsep
23-08-12, 19:52
εγινε η αντικατασταση αλλα το προβλημα εξεκολουθει να υπαρχει...:(.δηλωση καινουριας βλαβης :cry: ελεος ....τι να κανω?????

Να αλλάξεις εταιρεία...

nickaros
23-08-12, 21:19
παιζει να φταει το καλωδιο που σε εχει οτε στο dslam. γιατι και εγω ειχα παλια προβλημα με αποσυνδεσεις και νομιζω μου αλλαξανε οριο(?) κι εστρωσε.

Artemius
26-08-12, 00:00
Τα στατιστικα αυτα πως τα βλεπετε; Ειναι απο τον ακριβως απο πανω μου.

Σκεφτομαι να παω σε CYTA (καταραμενα χρηματα) και νομιζω οτι στην περιοχη μου, εστω και οριακα, μπορω να πιασω 4mbps.

108021


για να κτλβω γτ νομιζω οτι δε βλεπω καλα :p

εχει 2 dbSNR,αλλα δεν δινει errors ? wtf ?!?! αποσυνδεσεις εχει ο ανθρωπος? με τετοιο SNR μια φορα,εγω θα εμενα ΟΤΕ,ειδικα αν δεν ειχα αποσυνδεσεις....

Gordito
26-08-12, 01:05
Αποσυνδεσεις δεν βλεπω αλλα οντως καμια φορα παγωνει η γραμμη!

Καλος ο ΟΤΕ αλλα ειναι πλεον δυσβασταχτος.

kostakiss
07-09-12, 01:41
προσωπικα σε μενα σέρνεται στο fb(fotos,chat),ενώ πχ τωρα στο adslgr.com παει κομπλε...
πηρα τηλ στην εξυπηρετηση,μου ειπαν πως τοσο καιρο συγχρονιζε σε 4αρα ενω πληρωνω 8αρα (οτι να ναι)...
εσεις εχετε θεμα?

prodromosfan
07-09-12, 09:29
ναι εχτες κατα περιοδους ειχε κολληματα πχ να αργουσε με αμερική
σημερα δεν εχω παρατηρησει κατι, ακόμα.

prodromosfan
10-09-12, 10:56
εχει κανεις προβλημα με το τηλεφωνο;;;;
το σηκωνω κανει 3 τουτ και σταματαει
και οταν καλω οποιονδηποτε αριθμο εχει σημα κατειλλημενου

- - - Updated - - -

σε μενα ειναι unregistered οι τηλεφωνικοι αριθμοι
τους πηρα τηλ αλλα εχουν υπερβολικη αναμονη
μαλλον και αλλοι θα εχουν το ιδιο θεμα
οποτε και ετσειλα email
ειδωμεν.

evdometap
10-09-12, 13:33
Κομπλέ στα Πατήσια.

prodromosfan
10-09-12, 14:09
σε μενα τελικα ειχε το προβλημα
επικοινωνησα με ΤΥ και μου το εφτιαξε τεχνικος
ξανασεταρισε το μοντεμ και ξεχασε να περασει dns
λυνεται με dns στην καρτα δικτυου γιατι βαριεμαι να τους παιρνω παλι τηλεφωνο

Picard
13-09-12, 10:18
Απο τοτε που αλλαξα ρουτερακι ολα λειτουργουν αψογα,κανενα προβλημα με το voip ενω στο ιντερνετ παιζει 14-15 Mbps και κατεβαζω με 1,4-1,5mb/s,αυτα να τα βλεπει η forthnet και η καθε forthnet,η cyta με εχει εντυπωσιασει τοσο με την ποιοτητα των υπηρεσιων της οσο και με την εξυπηρετηση της.....ελπιζω να συνεχισει ετσι!!!

evdometap
13-09-12, 12:41
Ποιό έχεις τώρα?

Picard
13-09-12, 13:58
Ποιό έχεις τώρα?

το ελαστικο :)

evdometap
13-09-12, 14:23
το ελαστικο :)
Ωραίος!Δικαίωσέ με!

kostakiss
14-09-12, 21:44
εμενα ρε παιδια ακομη σερνεται...γενικα...

redcom7
15-09-12, 22:39
και εγω πεταω με cyta αν και ειχα πολλες επιφυλαξεις ....

ολα οκ 2 μηνες τωρα ...

evdometap
16-09-12, 14:01
εμενα ρε παιδια ακομη σερνεται...γενικα...

Για δώσε λεπτομέρεις για το "σύρσιμο" ρε filosch να βγάλουμε κανα συμπέρασμα..Μήπως φταίει καμια ρύθμιση,δεν ξέρω

man with no name
16-09-12, 18:17
Με την σημερινή κακοκαιρία στην Αθήνα έχω πολλές αποσυνδέσεις,συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

evdometap
16-09-12, 19:40
Με την σημερινή κακοκαιρία στην Αθήνα έχω πολλές αποσυνδέσεις,συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Η αλήθεια είναι πως είχα μία αποσύνδεση το πρωί κ εγώ. Για καμια 10αριά δεύτερα, μη φανταστείς. Κανας άλλος?

kostakiss
17-09-12, 20:46
δειχνει οτι φορτωνει,στην πραγματικοτητα δεν κανει πραγματικα τιποτα,και μου βγαζει σφαλμα η πρεπει να κανω refresh μηπως και την ανοιξει(τη σελιδα).
δεν το κανει παντα,αλλα οταν το κανει,ειναι πολυ εκνευριστικο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.