PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

evdometap
18-09-12, 01:49
δειχνει οτι φορτωνει,στην πραγματικοτητα δεν κανει πραγματικα τιποτα,και μου βγαζει σφαλμα η πρεπει να κανω refresh μηπως και την ανοιξει(τη σελιδα).
δεν το κανει παντα,αλλα οταν το κανει,ειναι πολυ εκνευριστικο...

Από snr πως πάμε?

kostakiss
18-09-12, 05:00
αν μου θυμισεις και τι να γραψω στο adress bar για να σου απαντησω..ευχαρίστως!!

nickaros
18-09-12, 15:48
192.168.1.1 ---> cytauser cytauser

Hetfield
20-09-12, 17:57
Κι εγω συρσιμο σημερα, ελεος ρε Cyta! Που 'σαι Netone που μας ειχες καλομαθει :worthy:

GeorgeMoi
20-09-12, 18:23
Μήπως κάνουν έργα στην περιοχή σου;Εγώ είμαι σχεδόν έναν χρόνο και δεν έχω και ούτε είχα κανένα πρόβλημα!

LAMBIS_7
20-09-12, 18:24
Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα.

Hetfield
20-09-12, 23:06
Δεν ξερω τι να πω.... Υψηλα pings εχω και connection timeouts. Εχω βαρεθει αυτη τη κατασταση

Artemius
21-09-12, 15:19
σημερα μετα απο πολυ καιρο εχω καποια θεματακια... αργει πολυ να ανοιξει σελιδες,ενω σε ftp/torrent/games παει καλα.

τα παιξε παλι ο dns server?

evdometap
22-09-12, 15:46
σημερα μετα απο πολυ καιρο εχω καποια θεματακια... αργει πολυ να ανοιξει σελιδες,ενω σε ftp/torrent/games παει καλα.

τα παιξε παλι ο dns server?

Κανα δυο disconnects σήμερα και χθες, που μάλιστα στο σύστημά τους δεν φαίνονται καν.Επίσης πιο αργό downloading..Να φταίει το wireless μου ή τπτ άλλο?

Picard
25-09-12, 15:07
Εμενα δε με ενδιαφερει η τιμη χωρις φπα αλλα η τελικη τιμη,αυτην πληρωνω,οποτε θελω στο λογαριασμο να αναγραφεται για καθε κατηγορια κλησεων ενα ποσο τελικο που θα συμπεριλαμβανει και το φπα,ετσι οπως τα χουν με μπερδευει,ειναι το παγιο 18,70€ + φπα 23% = 23€ βαλτε το να ξερουμε τι μας γινεται,τωρα με την ελαχιστη χρεωση των 45" δεν πληρωνουμε αυτο που μας αναλογει,πληρωνουμε οτι να ναι..εχει χαρη που το θελει η μανα μου το σταθερο αλλιως θα το ειχα βαλει στο συρταρι....

kadronarxis
25-09-12, 21:55
Πρόβλημα με DNS server πριν από λίγο ή ιδέα μου;

fretwork
26-09-12, 08:11
3 μήνες στο κέντρο Αθήνας με Cyta και όλα άψογα.
Αν και είχα πολλές επιφυλάξεις τελικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα.
Είμαι με 8αρα γραμμή

Picard
26-09-12, 14:26
3 μήνες στο κέντρο Αθήνας με Cyta και όλα άψογα.
Αν και είχα πολλές επιφυλάξεις τελικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα.
Είμαι με 8αρα γραμμή

Ισως ειναι η μονη εταιρια που κανει τοσο συχνα αναβαθμισεις,ποια forthnet,ποια hol,ισως κι απο τον οτε να εχει μεγαλυτερο bandwidth εμενα ετσι μου φαινεται....

evdometap
26-09-12, 14:31
3 μήνες στο κέντρο Αθήνας με Cyta και όλα άψογα.
Αν και είχα πολλές επιφυλάξεις τελικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα.
Είμαι με 8αρα γραμμή

Αρχηγέ, οι 8άρες πετάνε. Τουλάχιστον στον περίγυρό μου, που βάλαμε μια παρέα ομαδικά 4-5 άτομα 8άρα cyta, είμαστε φυσέκι.

nkapsa
27-09-12, 14:01
Καλησπέρα εδώ και 2 εβδομάδες είμαι συνδρομητής στη cyta, στην αρχή είχα πάρει το πακέτο των 4 mbps και το ρουτερ έδινε actual data 506/4096 και noise margin 6 attenuation 37, ήρθε τεχνικός και μέτρησε τη γραμμή και είπε ότι μπορώ να πιάσω και 6,5 mbps, έβαλα το καινούριο πρόγραμμα των 8 mbps και τώρα το ρούτερ δίνει 946/5051 και noise margin 9, attenuation 37,2. Για να καταλάβω τώρα η πραγματική μου ταχύτητα είναι 5 mbps? και γιατί δεν είναι 6,5 που μου είπε ο τεχνικός? μπορώ να κάνω κάτι για βελτίωση?

valen_gr
27-09-12, 14:16
αρκετοι τεχνικοι κανουν αυτο το λαθος, και μεταφερουν την τιμη attainable σαν το μεγιστο της γραμμης. Κατα μια έννοια ειναι σωστο , αλλα ειναι λαθος, καθως το ρουτερ ποτε δεν συγχρονιζει στο attainable rate, αλλα παντα παρακατω, για συγκεκριμενους λογους.

Picard
28-09-12, 22:52
Καλησπέρα εδώ και 2 εβδομάδες είμαι συνδρομητής στη cyta, στην αρχή είχα πάρει το πακέτο των 4 mbps και το ρουτερ έδινε actual data 506/4096 και noise margin 6 attenuation 37, ήρθε τεχνικός και μέτρησε τη γραμμή και είπε ότι μπορώ να πιάσω και 6,5 mbps, έβαλα το καινούριο πρόγραμμα των 8 mbps και τώρα το ρούτερ δίνει 946/5051 και noise margin 9, attenuation 37,2. Για να καταλάβω τώρα η πραγματική μου ταχύτητα είναι 5 mbps? και γιατί δεν είναι 6,5 που μου είπε ο τεχνικός? μπορώ να κάνω κάτι για βελτίωση?

οποτε καλυτερα ησουν στο 4αρι προφιλ,ετσι νομιζω,100 kb/s δεν ειναι πολυ για να δινεις περισσοτερα λεφτα....

DJG
29-09-12, 00:19
Σε γενικές γραμμές, εδώ στο Βόλο που μένω, κοντά στο υποκατάστημα που έχει ανοίξει, βλέπω συνεχώς φοιτητές/φοιτήτριες για νέες συνδέσεις. Πάει πάρα πολύ καλά η εταιρεία τους και από άποψη οικονομική και από ποιότητας παρεχόμενων υπηρεσιών (τουλάχιστον στην περιοχή μου).

Picard
29-09-12, 22:13
Σε γενικές γραμμές, εδώ στο Βόλο που μένω, κοντά στο υποκατάστημα που έχει ανοίξει, βλέπω συνεχώς φοιτητές/φοιτήτριες για νέες συνδέσεις. Πάει πάρα πολύ καλά η εταιρεία τους και από άποψη οικονομική και από ποιότητας παρεχόμενων υπηρεσιών (τουλάχιστον στην περιοχή μου).

Εγω πιστευω οτι η cyta ειναι λιγο καλυτερη απο τη wind,κανει πιο συχνα αναβαθμισεις και χρησιμοποιει καλυτερο εξοπλισμο,τοσο το thomson οσο και το pirelli ειναι καλυτερα απο το ΖΤΕ,απλα στη wind εχεις pots και δυνατοτητα επιλογης ρουτερ,σε τιμες υπαρχει μεγαλη διαφορα,πολυ πιο ακριβη η wind,ωστοσο και οι δυο εταιριες ειναι απαραδεκτες με την επιβολη ελαχιστης χρεωσης κλησης...

DJG
30-09-12, 14:09
Εγω πιστευω οτι η cyta ειναι λιγο καλυτερη απο τη wind,κανει πιο συχνα αναβαθμισεις και χρησιμοποιει καλυτερο εξοπλισμο,τοσο το thomson οσο και το pirelli ειναι καλυτερα απο το ΖΤΕ,απλα στη wind εχεις pots και δυνατοτητα επιλογης ρουτερ,σε τιμες υπαρχει μεγαλη διαφορα,πολυ πιο ακριβη η wind,ωστοσο και οι δυο εταιριες ειναι απαραδεκτες με την επιβολη ελαχιστης χρεωσης κλησης...

Picard ξέρεις αν το μοντεμ που δινει η Wind είναι συμβατό με τις υπηρεσιες της Cyta?

SkyNet
01-10-12, 00:01
Δεν είναι συμβατό η Cyta δίνει υποχρεωτικά δικό της Router.

kostakiss
01-10-12, 03:08
192.168.1.1 ---> cytauser cytauser

αυτη η φωτο ελπιζω να σε καλυπτει..

http://i49.tinypic.com/2lvfqt1.jpg

Picard
01-10-12, 20:03
Δεν είναι συμβατό η Cyta δίνει υποχρεωτικά δικό της Router.

απο οτι ξερω ρουτερακι της επιλογης σου μπορεις να βαλεις μονο για το ιντερνετ,δε θα χεις voip ομως,εκτος εαν παρεις καποιο ρουτερ με voip και το εγκρινουν απο τη cyta......π.χ τα avm fritz που καποτε το εδινε η hol λενε οτι ειναι καλη συσκευη αλλα κοστιζει πανω απο 100€..

axilleaslarisa
16-10-12, 21:38
Καλησπέρα σε όλους....

Θέλω απο ΟΤΕ που έχει η Μητέρα μου στην Λάρισα να βάλει Cyta και αν έχει και Ιντερνετ για SKYPE και σταθερό.
Επειδή έχει και φαξ...το φαξ θα δουλεύει?Στις χρεώσεις πώς είναι το φαξ?
Και γενικά σαν επιλογή τι λέει?
Σκέφτομαι το 2play 4Mbps με κάποιο πακέτο ομιλίας.Παρακαλώ για τις απόψεις σας.

prodromosfan
17-10-12, 08:08
ναι θα δουλευει μια χαρα το φαξ
χρεωσεις ιδιες με κληση ομιλιας

σαν επιλογη η cyta τι λεει;

νομιζω οτι τρομερες απαιτησεις δεν εχει η μητερα σου,
οποτε μια χαρα θα ειναι :oneup:

axilleaslarisa
17-10-12, 09:38
ναι θα δουλευει μια χαρα το φαξ
χρεωσεις ιδιες με κληση ομιλιας

σαν επιλογη η cyta τι λεει;

νομιζω οτι τρομερες απαιτησεις δεν εχει η μητερα σου,
οποτε μια χαρα θα ειναι :oneup:

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Απο την προσφορά του Οτε http://oteshop.ote.gr/storefront/-/double-play/-double-play/-double-play-economy-font-color-red-strong-strong-font-/prodote_double_play_economy.html είναι καλύτερη επιλογή η Cyta?

Και κάτι άλλο σαν χρεώσεις σε τηλέφωνο αν δεν βάλεις πακέτο ομιλίας...μήπως είναι λίγο ακριβή η Cyta?

Αναμένω την άποψη σας για να καταλήξω......

a.libe
17-10-12, 11:14
η προσφορα του ΟΤΕ ειναι για το πρωτο 6μηνο...η cyta πχ για 4mbs και 200 λεπτα ομιλιας ειναιο στα 19 ευρω...εξαρταται σε ποια περιοχη μενεις...εγω παντως που εφυγα απο ΟΤΕ για CYTA ειμαι ικανοποιημενος...

axilleaslarisa
17-10-12, 11:40
η προσφορα του ΟΤΕ ειναι για το πρωτο 6μηνο...η cyta πχ για 4mbs και 200 λεπτα ομιλιας ειναιο στα 19 ευρω...εξαρταται σε ποια περιοχη μενεις...εγω παντως που εφυγα απο ΟΤΕ για CYTA ειμαι ικανοποιημενος...
Λάρισα....περιόχή Γεινικού Νοσοκομείου .....τι λέτε για ανάμεσα στα δύο?

Deus
21-10-12, 02:19
έψαξα στις σελίδες του thomson για να δω αν είμαι σε interactive η fast path αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι
χωρίς να είμαι σίγουρος θυμάμαι παλιότερα πριν αλλάξω router το pirelli έγραφε ότι ήμουν σε interactive mode, αν ζητήσω να μου γυρίσουν την γραμμή σε fastpath θα δω μικρότερα ping time στο online gaming?

ο game server που συνδέομαι είναι ο 217.79.185.112 και βρίσκετε στην γερμανία, με καλές ip μου δίνει ping time από 95 έως 105 ms

στον ενάμισι χρόνο που είμαι με cyta προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει αποσυνδέσεις εκτος από λίγες φορες που δεν άνοιγαν σελίδες και υποθέτω ότι το πρόβλημα ήταν γενικό και όχι στη γραμμή

αν αλλάξω σε fast path υπάρχει περίπτωση να έχω προλήματα με αποσυνδεσεις και συγχρονισμό?
τα στατιστικά της γραμμής aν βοηθούν σε κάτι...

Link Information

Uptime: 6 days, 6:47:32
DSL Type: G.992.5 annex A
Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.159 / 14.710
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.020 / 8.191
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 790,28 / 9,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 14,0 / 27,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 10,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 10 / 0
FEC Errors (Up/Down): 41 / 559.415
CRC Errors (Up/Down): 41 / 6
HEC Errors (Up/Down): 6.834 / 1

redcom7
21-10-12, 22:21
έψαξα στις σελίδες του thomson για να δω αν είμαι σε interactive η fast path αλλα δεν κατάφερα να βρω κάτι
χωρίς να είμαι σίγουρος θυμάμαι παλιότερα πριν αλλάξω router το pirelli έγραφε ότι ήμουν σε interactive mode, αν ζητήσω να μου γυρίσουν την γραμμή σε fastpath θα δω μικρότερα ping time στο online gaming?

ο game server που συνδέομαι είναι ο 217.79.185.112 και βρίσκετε στην γερμανία, με καλές ip μου δίνει ping time από 95 έως 105 ms

στον ενάμισι χρόνο που είμαι με cyta προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει αποσυνδέσεις εκτος από λίγες φορες που δεν άνοιγαν σελίδες και υποθέτω ότι το πρόβλημα ήταν γενικό και όχι στη γραμμή

αν αλλάξω σε fast path υπάρχει περίπτωση να έχω προλήματα με αποσυνδεσεις και συγχρονισμό?
τα στατιστικά της γραμμής aν βοηθούν σε κάτι...

Link Information

Uptime: 6 days, 6:47:32
DSL Type: G.992.5 annex A
Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.159 / 14.710
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.020 / 8.191
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 790,28 / 9,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 14,0 / 27,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 10,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 10 / 0
FEC Errors (Up/Down): 41 / 559.415
CRC Errors (Up/Down): 41 / 6
HEC Errors (Up/Down): 6.834 / 1


φιλε μου είμαι σχεδον από την πρωτη εβδομαδα στην CYTA σε fastpath και ολα πανε ρολοι ... καθολου αποσυνδεσης και ping με Γερμανικους server σε 65-80

3ftw
30-10-12, 21:08
ρε παιδια υπαρχει καποιο προβλημα στην θεσσαλονικη?αυτην την ωρα σερνεται το συμπαν

http://www.speedtest.net/result/2274991253.png (http://www.speedtest.net)

evdometap
31-10-12, 00:02
ρε παιδια υπαρχει καποιο προβλημα στην θεσσαλονικη?αυτην την ωρα σερνεται το συμπαν

Αν υπάρχει πρόβλημα δεν ξέρω, αλλά αν είσαι πολύ καιρό χωρίς restart με το adb ίσως θες ένα.

Picard
31-10-12, 13:31
Μην μπλεκετε με τον οτε,οι ανθρωποι δε γνωριζουν απο προσφορες και οικονομικη κριση,το μονο που θελουν να παρασυρουν καποιους πελατες με τις δηθεν προσφορες,με καλεσαν σημερα απο το 13888 για τη νεα εποχη τιμων οτε,επισης μου ειπαν οτι η cyta λογω voip εκπεμπει ακτινοβολια και κατι αλλες μπαρουφες,ειναι για λυπηση οι ανθρωποι και με αυτον τον τροπο ψαχνουν πελατες λεγοντας ενα σωρο ψεματα,ποτε ξανα στον οτε...γελαει ο κοσμος με την νεα εποχη τιμων τους.

a.libe
31-10-12, 14:23
βεβαια δεν ξερω αν μετα την 6μηνη παραμονη ανανεωσουν και παλι διατηρωντας τη χαμηλη τιμη ή υποχρεωτικα το δευτερο 6μηνο ανεβαινει η τιμη

SkyNet
31-10-12, 15:30
Μην μπλεκετε με τον οτε,οι ανθρωποι δε γνωριζουν απο προσφορες και οικονομικη κριση,το μονο που θελουν να παρασυρουν καποιους πελατες με τις δηθεν προσφορες,με καλεσαν σημερα απο το 13888 για τη νεα εποχη τιμων οτε,επισης μου ειπαν οτι η cyta λογω voip εκπεμπει ακτινοβολια και κατι αλλες μπαρουφες,ειναι για λυπηση οι ανθρωποι και με αυτον τον τροπο ψαχνουν πελατες λεγοντας ενα σωρο ψεματα,ποτε ξανα στον οτε...γελαει ο κοσμος με την νεα εποχη τιμων τους.

Το VoIP εκπέμπει ακτινοβολία;
Ρε παιδιά μήπως το VoIP μας ψεκάζει;

Picard
31-10-12, 15:56
Οταν οι οτετζιδες θα τετραγωνισουν τον κυκλο και το αποδειξουν με γεωμετρικο θεωρημα τοτε ολοι θα παμε στον οτε..

Lapetr
31-10-12, 22:27
Μην μπλεκετε με τον οτε,οι ανθρωποι δε γνωριζουν απο προσφορες και οικονομικη κριση,το μονο που θελουν να παρασυρουν καποιους πελατες με τις δηθεν προσφορες,με καλεσαν σημερα απο το 13888 για τη νεα εποχη τιμων οτε,επισης μου ειπαν οτι η cyta λογω voip εκπεμπει ακτινοβολια και κατι αλλες μπαρουφες,ειναι για λυπηση οι ανθρωποι και με αυτον τον τροπο ψαχνουν πελατες λεγοντας ενα σωρο ψεματα,ποτε ξανα στον οτε...γελαει ο κοσμος με την νεα εποχη τιμων τους.
αυτές οι νέες τιμές όντως ήταν ανέκδοτο. ειδικά αυτό το 25% ήταν τόσο ψευδές που αναγκάστηκαν να το βγάλουν από τις διαφημίσεις τους!

Picard
31-10-12, 23:46
αυτές οι νέες τιμές όντως ήταν ανέκδοτο. ειδικά αυτό το 25% ήταν τόσο ψευδές που αναγκάστηκαν να το βγάλουν από τις διαφημίσεις τους!

Στην ουσια ειναι εκπτωση για 6 μηνες,εκει ομως που σου κανει τη ζωη δυσκολη ειναι στην περιπτωση που κανεις αιτηση για νεα γραμμη απο καποιον παροχο,τη βγαζουν ακυρη την αιτηση ετσι κι αλλιως και επρεπε να ανακαλυψουν μια δικαιολογια,ακυρο χωρις λογο δεν υπαρχει,ετσι λοιπον το καφαο τους παντα ειναι φωρτομενο για νεες γραμμες απο καποιον παροχο ενω δεχεται αμεσα νεες γραμμες στο δικο τους δικτυο,την επαθα κι εγω και το εμαθα τωρα,ηθελα να αλλαξω κι αριθμο τηλ να βαλω καποιον απο cyta αλλα δε θελει η μανα μου....

kostakiss
01-11-12, 20:36
παιδια μπορω να πω οτι θεσσαλονικη-χαριλαου η γραμμη ειναι αρκετα καλυτερα πλεον..

GeorgeMoi
02-11-12, 03:39
Εγώ είμαι 1 χρόνο πελάτης,στην περιοχή Φαλήρου και είμαι ευχαριστημένος ανέκαθεν!

christakoss
05-11-12, 00:20
Δύο τρεις ερωτησούλες καθώς ενδιαφέρομαι για την φοιτητική προσφορά.
1)Δυνατότητα fastpath mode δίνεται?
2)Το snr-margin επιτρέπεται να καρφωθεί στο 6?
3)Από θέμα youtube και broswing σε ώρες αιχμής πως πάμε?

kanonias
05-11-12, 01:39
Δύο τρεις ερωτησούλες καθώς ενδιαφέρομαι για την φοιτητική προσφορά.
1)Δυνατότητα fastpath mode δίνεται?
2)Το snr-margin επιτρέπεται να καρφωθεί στο 6?
3)Από θέμα youtube και broswing σε ώρες αιχμής πως πάμε?
1.fastpath έχει
2. τα στανταρ προφιλ είναι στα 6
3. εγώ δεν έχω θέμα

evdometap
05-11-12, 02:56
Δύο τρεις ερωτησούλες καθώς ενδιαφέρομαι για την φοιτητική προσφορά.
1)Δυνατότητα fastpath mode δίνεται?
2)Το snr-margin επιτρέπεται να καρφωθεί στο 6?
3)Από θέμα youtube και broswing σε ώρες αιχμής πως πάμε?

1. Fastpath εύκολα,με ένα τηλ στο κάνουν.
2. Το snr είναι από μόνο του στο 6,βαριά 6,5
3. Μια χαρά είσαι στο youtube, δεν μασάει

kasadi
05-11-12, 13:36
παιδιά όταν λέτε ότι δεν έχετε θέμα στο youtube , μπορείτε να αναφέρετε και τι ταχύτητα έχετε 4, 8 έως 24 ?

a.libe
05-11-12, 14:38
με 4αρα στο σπιτι και 8αρα στο γραφειο κανενα προβλημα

evdometap
05-11-12, 15:38
Εγώ την 8άρα έχω,ακατέβατα 7,8 mbps είμαι,άντε τις ώρες αιχμής κανα-δυο φορέα να έχει πάει 6 mbps. Στο youtube απ'όσο ξέρω έχει δική της cache,οπότε τραβάει από εκεί.

kasadi
05-11-12, 16:25
ευχαριστώ για τις απαντήσεις , αλλά θέλω και κάτι ακόμη.
Με τι εξοπλισμό συνδέεστε ? μόνο με το ρουτερ της cyta ? ενσύρματα ή ασύρματα
τα ρωτάω όλα αυτά γιατί , εγώ έχω αρκετά προβλήματα. Πολλές φορές τα βίντεο στο youtube δεν ξεκινάνε κάν να παίζουν
η σύνδεση μου είναι 4αρα και συνηθως στα κατεβάσματα π.χ. από nvidia πιάνω τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής μου, αλλά στο youtube υπάρχει τεράστιο πρόβλημα

xaris
05-11-12, 18:26
Καλησπέρα,είμαι κοντά στα 3 χρόνια με την cyta,το μόνο χοντρό πρόβλημα ήταν μετά από 4 μήνες από την έναρξη μαζί τους με τρελλές αποσυνδέσεις και το ρούτερ να κάνει restart ακριβώς 5 λεπτά αφού άνοιγα τον υπολογιστή.
Σε επικοινωνία μαζί τους αφού μου είπανε να κάνω τα κλασσικά,να δω αν κλάνει η πρίζα,αν έφτιαξε τα μαλλιά του στο κομμωτήριο το ρούτερ δεν γινόταν τίποτε,με έκανε πάσα σε ένα διαμάντι τεχνικό ο οποίος μου είπε το εξής διαστημικό.Βγάζει ρεύμα η κάρτα δικτύου σου γι αυτό και κάνει restart το ρούτερ,σε ερώτηση μου γιατί ρε φίλε αυτό συμβαίνει μόνο 5 λεπτά αφού ανοίξω το pc και μετά τσουλάει κανονικά πλην ότι δεν έχω τηλέφωνο,δηλαδή μόνο 5 λεπτά την εκίννηση τσατίζεται η κάρτα και μου ρίχνει κεραυνό και μετά αποσύρεται στα ιδιαίτερά της?Δεν πήρα απάντηση.
Αφού είπαν ότι θα στείλουν τεχνικό να δούνε τη γραμμή και πως αν είναι δικό μου το πρόβλημα θα χρεωθώ τεχνικό τους είπα να μην μπούνε στον κόπο γιατί έχω κολλητό τεχνικό του οτε και μου μέτρησε τη γραμμή και τσέκαρα καλωδιώσεις και ήμουν τζετ τότε καταλήξανε στο ρούτερ,αφού το αλλάξαμε συνέχισε το ίδιο βιολί.
Επειδή τότε έτυχε να έχω τρεχάματα με νοσοκομεία και δεν προλάβαινα ν'ασχοληθώ με τα χάλια τους τους είπα πως μόλις ξεμπερδέψω από κάτι προσωπικά μου στέλνω τα logs στην ΕΕΤΤ και σ'αυτούς μαζί με την αίτηση διακοπής και πως αν διανοηθούν να μου χρεώσουν τη ρύτρα πρόωρης διακοπής τους πήρε ο διάολος εκεί σταμάτησα κάθε επικοινωνία μαζί τους.
Ως δια μαγείας μετά από 10 μέρες που κατάφερα να κάτσω στο σπίτι και ν'ασχοληθώ η γραμμή πετούσε,χαμηλά pings,καμία αποσύνδεση και το τηλέφωνο καμπά μέχρι σήμερα.Σταμάτησε τελικά η κάρτα δικτύου μου να χάνει λάδια?
Τέλος πάντων εκτός από αυτό το συμβάν έχω να πω πως σίγουρα η εξυπηρέτηση τους είναι άψογη κι εξηγώ σε ποιά σημεία.
Χρόνος αναμονής στο τηλέφωνο και ΤΥ σχεδόν μηδενικός,σε παίρνουν στο κινητό στο καπάκι αν χρειαστεί.΄Θελουν να σ'εξυπηρετήσουν αν και αρκετές φορές δεν μπορούν λόγο ασχετοσύνης.
Σε πρόσφατη επικοινωνία όμως μαζί τους κατάλαβα ότι έχουν βάλει πιο καταρτισμένο προσωπικό στην ΤΥ και όχι τα λουλούδια που άκουγα πριν 2μιση χρόνια.
Το μόνο κακό είναι πως όταν τους λές ότι είσαι γνώστης και πως τα παπατζηλίκια που σου λένε να κάνεις στην αρχή σε κάνουν να γελάς και πως είναι άκυρα γιατί είναι τα πρώτα που τσεκάρεις πριν τους πάρεις τηλέφωνο αυτοί επιμένουν να τα κάνεις.

Picard
05-11-12, 22:34
εγω κι οταν ειχα 4αρα εβλεπα βιντεακια κανονικα στο youtube..

jimarosGR
06-11-12, 16:07
Ειμαι στη HOL(2 χρονια)(πακετο παλιο 6 mbps με σταθερο, 6mbps ελεγε τοσο εδεινε) και σκεφτομαι να το παω σε CYTA και για την ακριβεια Cyta 1play 24 mbps(Οτε και forthnet μακρεια ουτε να της ακουσω δεν θελω εχω τρομερες εμβειριες μπορω να μοιραστω ανετα>> 1 χρονο οτε 24 mbps πανακριβει ++45ευρο μηνα , forthnet δν ξερω απο που να ξεκηνησω και που να τελιωσω ) . Θελω γνωμες γενικες εδω 8α ρωτισω ι πρεπει να ανοιξω καινουργιο θεμα?
Για να γινω πιο συγκεκριμενος 8ελω απλα σταθερο και γρηγορο ιντερνετ και καθολου τηλεφωνο(γιατι οχι τηλεφωνο , ολοι με περνουν στο κινητο πρωτον, δευτερον οι μονοι που με περνουν τηλ εινα
ολες οι αλλες εταιριες τηλεφωνιας εκτος απο την HOL :P πολυ σπαστικο λεω 3-4 οχι την ημερα)
Με την HOL μεσα στα 2 χρονια 2-3 σοβαρα προβληματα (π.χ χωρις ιντερνετ για κανα 2 εβδομαδες στο ακυρο , κατι φουσκομενι λογαριασμοι στο ακυρο, μερικα βραδια το downloading επεφτε δραματικα )γενικα ομως αν αυτα ηταν προβληματα αερα και που ... ειμαι ευχαριστημενος :P ...
Καθομουν και διαβασα πολλα post σχολια κτλπ και το μονο που με κανουν ειναι να με προβληματιζουν (διαφορες voip kai pot ακουω ολο για διακοπες ρευματος ακουω και πολλα αλλα ......)
εγω κατεναζω ταινιες απο torrents ,βλεπω youtube , bestprice kai skroutz και κανενα online game (vindictus ,HON ,COD MW3 ) αυτα με ενδοιαφερουν . και πανω απο ολα να ειναι φθηνα ... :)

Έλεγχος Διαθεσιμότητας Γεωγραφικος απο την CYTA Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.
Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 1465,8 (m).Eυβοια, Χαλκιδα , αμα βοηθαει αυτο επισης

Σας παρακαλω διαφωτιστεμε . Ευχαριστω .

@ ADSLgr.com All rights reserved.