PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

SkyNet
01-09-11, 01:16
Μεγαλη κουβεντα ειπα λιγο παραπανω.

Εδω και δυο μερες (που προφανως ηρθαν πισω οι εκδρομεις) ΣΕΡΝΟΜΑΙ (περιοχη Μαρουσι).

Να ακούς τους παλιούς :evil:

mayro3650
01-09-11, 10:24
Ειμαι συνδρομιτης 6 μηνες στην αθηνα... κανενα προβλημα..και στην τηλεφωνια αψογη. Την ηξερα απο τους δικους μου, εχουν 3 γραμμες στην Ναουσα. και απο εκει κανενα προβλημα.

mx1001
01-09-11, 11:33
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ μέρα με CYTA σημερα , παω πισω σε Forthnet , επιτελους το πλήρωμα του χρόνου ήρθε .
Μεχει να ρθει το πληρωμα του χρονου και για το γραφείο , υπομονη και εκει ...
Μη με ρωτατε πως και γιατι , καποιοι 'κουράστηκαν' να τα ακούνε ... !
(αν και απο τοτε εχω βγαλει κι αλλα ...)

Koala_
01-09-11, 12:49
FORTHnet ε :hmm: δεν δοκιμάζεις τίποτα άλλο....

mx1001
01-09-11, 13:20
Ειχα ...

prodromosfan
02-09-11, 12:28
Δυστυχώς το πληκτρολόγιο μου μέλι δεν θα σταξει για αυτή την εταιρία.

Το λάθος της επιλογής είναι ΟΛΟ δικό μου και σε καμία περιπτωση δεν κατηγορώ κανένα άλλο.

Η επιλογή μου έγινε λόγω τιμής παρεχομένων υπηρεσιων και (επειδη ειναι μαγαζί) λόγω της υποτιθέμενης απρόσκοπτης μετάβασης απο τον προηγούμενο μου πάροχο (Netone) καθώς ήθελα να έχω απρόσκοπτη λειτουργία κατι που επίσης υποτιθέμενα το καλύπτει το RUO αλλά δεν ισχυει στην πράξη.

Με 2 τηλεφωνικά νούμερα, στατική ip και το γνωστό ρουτερ st780 που το θεωρώ απο τα καλύτερα της γενιάς του,
η τιμή σε σχεση με τον προηγουμενο παροχο ήταν αυξημενη, εν συγκριση με άλλους παρόχους ήταν πάρα πολύ καλή (και λόγω έκπτωσης και προσφοράς που συννενοηθηκαν να γινει - fun fact που οπως ανακάλυψα αργότερα ειναι η προσφορά για τα ΑΜΕΑ, οποτε και προφανως ετσι μας αντιμετωπιζουν απο την Cyta- no offence intended.

Τα προβληματα άρχισαν απο την ημέρα της μετάβασης, κάτι που εξ ολοκλήρου το χρεώνω στη Cyta, καθώς acs server δεν ειχε στηθεί (μπορεί και καθόλου μπορει και λάθος) οποτε στην επαννεκινηση του μοντεμ για να αποδωθουν αυτόματα τα στοιχεία της συνδεσης και οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας, έγινε ενα μπάχαλο το οποιο δεν θα μπορούσε να ειχε αποφευχθεί καθότι οι τεχνικοί της σε συνεργασια με τον ΟΤΕ φαντάζομαι ειχαν κανονισει 3500 πελάτες να μεταφερθουν σε 3 μερες. :rolleyes:
Το οποίο μπάχαλο δεν θα ξαναναφέρω όποιος θελει ας ανατρέξει στο νημα "Απο Νetone σε Cyta (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=497080)"

Να είναι καλά το φορουμ και ορισμενοι απο εμας που συνδυασαν τα κομματια του puzzle και έλυσαν το γριφο της μετάβασης και ειχαμε πλέον τηλέφωνο.

Βεβαια με το φιασκο αυτό αυτομάτως έπεσε υπερβολικός φορτος εργασιας στη ΤΥ της Cyta και στους τεχνικούς της οποτε και το να εχεις μια βασικη υποστηριξη - να καταγραψει το προβλημα σου κάποιος απο τη cyta ποσο μαλλον να σε βοηθησει τεχνικός - έγινε ανυπερβλητο αν δεν περιμενες στο τηλεφωνο το κινητο γιατι το σταθερο δεν δουλευε, πάρα πολύ ώρα. ;)

Ευτυχως που εγώ ειχα παραγγείλει πακέτο με 8Mbits γραμμη και οχι εως 24 γιατι πάρα πολλοί χρήστες είχαν το πρόβλημα υπερβολικά χαμηλότερου συγχρονισμου σε σχεση με τον προηγουμενο πάροχο κατι που ειναι περιεργο εφόσον τα snr και attenuation ήταν καλυτερα σε πλειστες περιπτώσεις και εφόσον ο βροχος δεν αλλάζει κατά τη μεταβαση.
Κάτι που τελικά λύθηκε με αλλαγή των παλαιοτερων μοντεμ με pirelli (αμφιβολου προέλευσης και ποιοτητας) που φανηκε να ειναι περισσοτερο συμβατα με τον εξοπλισμο της cyta.

Συμβιβαστηκα με τα 8Mbit και προχωρησα να τεσταρω την τηλεφωνια η οποια και ηταν μια χαρα, ενώ το ιντερνετ μπορώ να πω πως ηταν στα ιδια επιπεδα με τις τελευταίες κακές ημέρες της Netone και συνεχιζει (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4299175&postcount=5656)

Σημαντικό πρόβλημα σε μένα υπηρχε με το dns της cyta που αργουσε υπερβολικα,
αλλά ευτυχως λύθηκε με εισαγωγη στην καρτα δικτυου των google dns και opendns.

Όλα κυλούσαν ωραία και ηρεμα χωρις πολλες απαιτησεις και εφόσον ειχα πληρη ελεγχο στο ρουτερ μου μεσω οδηγου του site ελεγχα κατα περιοδους αν κατι πηγαινε στραβα.
Και δυστυχως πηγαινε χωρις να φαινεται ομως.

Το 2ο τηλεφωνικο νουμερο του μαγαζιου λειτουργει αποκλειστικα για εισερχομενα και εξερχομενα fax
και ενω μπορούσα να στελνω fax δυστυχως ακουγα απο τους πελάτες μου οτι αδυνατουν να στειλουν σε μενα. Παρολα αυτα μου ερχοντουσαν τα fax μια χαρα γιατι ειχα κανει εκτροπη της 2ης γραμμης στην 1η σε περιπτωση που αυτή δεν λειτουργει (απο τη netone) και λαμβανα τα φαξ στην 1η γραμμη. οποτε και θεωρουσα οτι κατι κανουν λαθος αυτοι. Η δουλεια γινοταν οποτε δεν ανησυχουσα και καθολου. Ασε δεν που οταν επαιρνα απο τη μια γραμμη στην άλλη χτυπούσε κανονικα.

Μεχρι που δοκιμασα απο καποιο αλλο τηλεφωνο που δεν ανηκε στη Cyta και οντως δεν δουλευε.
Τι ειχε γινει;
Τα καλόπαιδα της cyta λοιπον ειχαν ξεχασει να δηλωσουν στην Εθνική Βάση Δεδομένων Αναφοράς για τη φορητότητα (ΕΒΔΑΦ) οτι και η δευτερη γραμμη θα δρομολογειται στη cyta πλεον και οχι στη netone απο την οποια και ειχε καταργηθει ο αριθμος απο το δικτυο της. :lol: (ε ρε γέλια που να τα ζειτε κιολας)

Τηλεφωνάκι 7:30 η ωρα το πρωι με αναμονη 10λεπτα παρακαλω για να δηλωσω το συμβαν το οποιο και φτιαχτηκε την επομενη.

Και όλα κυλούσαν ήρεμα.
Όλα;;;
Όχι όλα. :whistle:
Σε ενα απομακρυσμενο ρουτερ που αντιστεκοταν σθεναρα κάθε μα κάθε Δευτερα πρωι (για τουλαχιστον 6 εβδομαδες) που επεστρεφα στη δουλειά εβρισκα το ρουτερ συγχρονισμενο μεν, χωρις ιντερνετ δε και με μιση τηλεφωνια δηλαδη μονο τη μια γραμμη να δουλευει και κλειδωμενο ξανα το χρηστη cytauser σαν Lan admin και οχι Administrator οπως το ειχα.

Καθε δευτερα λοιπον το πρωτο πραγμα που επρεπε να κανω πριν τον καφε μου ήταν να ξαναγινω admin στον εξοπλισμο μου και να του περασω το μαγικο user.ini που ειχα σεταρει εγώ σωστα για να επανελθουν όλες οι ρυθμίσεις στο φυσιολογικό τους. :biggrin:

Μεχρι που αποφασισα να αλλαξω ρουτερ μιας και ηξερα τις ρυθμίσεις μου αγοραζοντας ενα vigor 2700vg με 25€ απο το γνωστο καταστημα και σε συνεργασια με ενα αλλο χρηστη να το κανω να δουλεψει οπως επρεπε.

Τωρα που εχει καεί το vigor μου άγνωστε οι βουλαί του Κυρίου, εχω πεσει σε καταθλιψη :cry:
η οποια ξέρω ότι θα μου περάσει οταν σε 8 μηνες παρω τα μπογαλάκια μου και φύγω απο την εταιρία cyta που δυστυχως προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε,
και αν δεν βελτιωθει δεν προκειται να στεριωσει στην αττική αγορά.

To μεγαλύτερο μειονεκτημα της ειναι ο μη σεβασμος του πελάτη,
με απαντησεις σαν αυτες (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=532209) σε ενα ζητημα που ειναι βασικοτατο.
Δεν μπορεί ο πελάτης να έχει μια υπηρεσια προπληρωμενου χρόνου
σε οποιαδηποτε εταιρια και αν βρισκεται
και να μην ξερει ανα πασα στιγμη ποσο χρόνο έχει χρησιμοποιήσει.

Α και για το αρχείο και μόνο, ο acs server φτιαχτηκε μεσα στο 2ο δεκαπενθημερο του Αυγουστου για τους χρηστες τις αττικης και τωρα ακομα και αν κανουμε reset στο ρουτερ θα κατεβασει αυτοματα τις ρυθμισεις μας :yahoo: :dance:

Το προβλημα με το resetαρισμενο ρουτερ ομως παραμένει και δεν κατεβαζει και ρυθμισεις αυτοματα παρα μονο αμα του κανω επανεκκινηση. :down:

Δεν ζητώ συγνωμμη για το μακροσκελές ποστ οπως κανεις δεν θα μου ζητησει συγνώμμη για την ταλαιπωρία μου απο την εταιρία αυτή. :)

Tsour_ee
03-09-11, 08:00
Δυστυχώς είναι όπως τα λέει ο φίλος prodromosfan.Δεν θα ξεχάσω την μετάβαση από netone-->cyta που προσπαθούσαμε μέσα από το φορουμ να βρούμε και να τροποποιησουμε το σωστό user.ini για να πάιξει η τηλεφωνία μας.Επίσης μετά και το τελευταίο πρόβλημα με την τηλεφωνία διαπιστώνω ότι η cyta δεν αντιλαμβάνεται την σημαντικότητα της σταθερής τηλεφωνίας για τον πελάτη της αντίθετα με νετονε όπου όταν είχα κάποιο θέμα με την τηλεφωνία σκίζονταν να δώσουν λύση.Τώρα αυτόι είναι δυνατόν να αφήνουν πελάτη χωρίς τηλέφωνο τρεις μέρες μόνο και μόνο επειδή δεν μπορούν να περάσουν τις ρυθμίσεις στο ρούτερ?δηλαδή αν είχα καλωδιακό πρόβλημα και εμπλεκόταν και ο οτε ποσο καιρό θα ήθελε για αποκατάσταση...Σε τεχνική υποστήριξη νιώθω με τη cyta ότι έχω γυρίσει χρόνια πίσω.

giokspy
03-09-11, 14:52
εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος απο τη cyta αν και δε χρειαστηκα ακομα υποστηρηξη.σταθερη ταχυτητα internet και πολυ καλη ποιοτητα τηλεφωνιας

Undisputed
07-09-11, 01:26
τι κανουνε βρε παιδι μου καθε βραδυ μετα τις 1, reboot ? Χανονται ολα για 3-4 λεπτα ....

pstr
07-09-11, 16:24
Την Κυριακή το απόγευμα είχα ένα πρόβλημα..παρατήρησα ότι είχα συγχρονίσει στο upload στα 432kbps, μόνο αυτό..internet/τηλεφωνία μια χαρά.. έστειλα ένα email στην τεχνική υποστήριξη..έτσι απλά για να μην το ξεχάσω και τους ανέφερα το πρόβλημα..(έχοντας κάνει βέβαια επαννεκινήσεις και όλους τους ελέγχους που μπορούσα να κάνω εγώ)..έλπίζοντας την επόμενη μέρα να γίνει κάτι..

σε 5 λεπτά χτυπάει το κινητό.."γειας σας από τη Cyta είμαστε...αν μπορείτε να δείτε αν όλα είναι εντάξει τώρα...":shock: (καθώς μιλούσα βέβαια έκανα εγώ τους ελέγχους..) και πράγματι ήταν ok..συγχρονισμός στο 1mbps όπως είχα πριν..ακόμα και το λαμπάκι του voice άναψε (ήταν σβηστό για αρκετό διάστημα αλλά δούλευε η τηλεφωνία, οπότε νόμιζα ότι απλά κάηκε το λαμπάκι!!...)!!
wow!!
Μπράβο!

towman
07-09-11, 17:36
Την Κυριακή το απόγευμα είχα ένα πρόβλημα..παρατήρησα ότι είχα συγχρονίσει στο upload στα 432kbps, μόνο αυτό..internet/τηλεφωνία μια χαρά.. έστειλα ένα email στην τεχνική υποστήριξη..έτσι απλά για να μην το ξεχάσω και τους ανέφερα το πρόβλημα..(έχοντας κάνει βέβαια επαννεκινήσεις και όλους τους ελέγχους που μπορούσα να κάνω εγώ)..έλπίζοντας την επόμενη μέρα να γίνει κάτι..

σε 5 λεπτά χτυπάει το κινητό.."γειας σας από τη Cyta είμαστε...αν μπορείτε να δείτε αν όλα είναι εντάξει τώρα...":shock: (καθώς μιλούσα βέβαια έκανα εγώ τους ελέγχους..) και πράγματι ήταν ok..συγχρονισμός στο 1mbps όπως είχα πριν..ακόμα και το λαμπάκι του voice άναψε (ήταν σβηστό για αρκετό διάστημα αλλά δούλευε η τηλεφωνία, οπότε νόμιζα ότι απλά κάηκε το λαμπάκι!!...)!!
wow!!
Μπράβο!


Μου δινεις μια πολυ καλη αφορμη να αναφερω παρομοια εμεπειρια απο το τμημα εξυπηρετησης. Δυο φορες χρειαστηκε να επικοινωνησω. Το εκανα μεσω email και ειχα καλη χρονικα ανταποκριση απο εκπροσωπο. Απλα και ευκολα και δεν χρειαστηκε να περιμενω μεχρι να ξεμπλοκαρει το τηλεφωνικο κεντρο. Εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω για οσο καιρο θα ειμαι πελατης τους.

Απο κει και περα θα δειξει.

spsomas
08-09-11, 07:32
Να κάνω μια ερώτηση. Η τηλεφωνία που δίνει είναι VOIP? Περνάει δηλαδή από το router, σωστά?

Tsour_ee
08-09-11, 09:31
Να κάνω μια ερώτηση. Η τηλεφωνία που δίνει είναι VOIP? Περνάει δηλαδή από το router, σωστά?

Ναι voip μέσω router.

apan72
12-09-11, 15:25
Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση; Η προσφορά 1+1 για την Αθήνα έπαψε να ισχύει;

prodromosfan
12-09-11, 15:29
ναι...

Picard
13-09-11, 15:26
Σημερα με πηρανε ξανα απο cyta γιατι εχουν μια προσφορα ταχα στο Κιλκις και τους ειπα οτι θα το σκεφτω,οχι δε θα το σκεφτω καθολου,αφου εχει voip τηλεφωνια μου φυγε η ορεξη για να βαλω,δευτερον απο φιλους που εχω μου ειπαν οτι δε συγχρονιζει καλα στο Κιλκις,πρωτα η εταιρια να δημιουργησει τις προυποθεσεις και την αξιοπιστια που χρειαζεται το δικτυο και μετα ας κανει οσες προσφορες θελει........αλλα εγω μεχρι να γινει κατι τετοιο δυσκολα θα αποχωρησω απο τον οτε.......να το βαλουν καλα στο μυαλο τους....

ee4649
13-09-11, 21:21
Εγώ είμαι εδώ και 3 χρόνια στην forthnet Και είμαι full ικανοποιημένος,από την πρώτη μέρα κλείδωνα στα 21-22 Mbps και τώρα παίζω από 19-21 Mbps(είμαι πολύ κοντά στο dslam),γενικά όλα τέλεια και σε τηλεφωνία και σε όλα,κανένα απολύτως πρόβλημα

το διλλημά μου τώρα είναι το εξής,αξίζει να φύγω και να πάω στην Cyta? είναι σούπερ οι τιμές αλλά θα έχω τα ίδια αποτελέσματα? ή θα τρέχω και δε θα φτάνω? μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μου εγγυηθούνε ότι θα κλειδώνει το ίντερνετ στα ίδια Mbps με την forthnet?

Picard
13-09-11, 22:48
Εγώ είμαι εδώ και 3 χρόνια στην forthnet Και είμαι full ικανοποιημένος,από την πρώτη μέρα κλείδωνα στα 21-22 Mbps και τώρα παίζω από 19-21 Mbps(είμαι πολύ κοντά στο dslam),γενικά όλα τέλεια και σε τηλεφωνία και σε όλα,κανένα απολύτως πρόβλημα

το διλλημά μου τώρα είναι το εξής,αξίζει να φύγω και να πάω στην Cyta? είναι σούπερ οι τιμές αλλά θα έχω τα ίδια αποτελέσματα? ή θα τρέχω και δε θα φτάνω? μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μου εγγυηθούνε ότι θα κλειδώνει το ίντερνετ στα ίδια Mbps με την forthnet?

Καποτε κι εγω forthnet ειχα στα 24 Mbps και ηταν σαν να μην ειχα τετοια ταχυτητα,τραγικη η forthnet,τωρα ισως να ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα τον οτε δεν τον φτανει καμια...

ee4649
13-09-11, 23:43
Καποτε κι εγω forthnet ειχα στα 24 Mbps και ηταν σαν να μην ειχα τετοια ταχυτητα,τραγικη η forthnet,τωρα ισως να ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα τον οτε δεν τον φτανει καμια...
Όχι εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος φίλε μου,γι'αυτό ρωτάω αν αξίζει το ρίσκο

ifaigios
13-09-11, 23:48
Αν η γραμμή σου είναι σε τόσο καλή κατάσταση δε νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα στη Cyta. :oneup:

Picard
14-09-11, 00:57
Αν η γραμμή σου είναι σε τόσο καλή κατάσταση δε νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα στη Cyta. :oneup:

Αυτο που λενε οτι αν πιανεις τοσο με τον οτε το ιδιο θα πιανεις και μια αλλη ειναι μουφα,μην ακουτε τα παπαγαλακια τους,εταιρια απο εταιρια εχει διαφορα αλλα οταν εισαι στον οτε καταλαβαινεις τι παει να πει adsl,αντιθετως με τις αλλες εαν συγχρονιζεις καλα ειναι θεμα τυχης,τζογο παιζεις κανεις δε σου εγγυαται τιποτα.......

pmbr
14-09-11, 12:06
Σημερα με πηρανε ξανα απο cyta γιατι εχουν μια προσφορα ταχα στο Κιλκις και τους ειπα οτι θα το σκεφτω,οχι δε θα το σκεφτω καθολου,αφου εχει voip τηλεφωνια μου φυγε η ορεξη για να βαλω,δευτερον απο φιλους που εχω μου ειπαν οτι δε συγχρονιζει καλα στο Κιλκις,πρωτα η εταιρια να δημιουργησει τις προυποθεσεις και την αξιοπιστια που χρειαζεται το δικτυο και μετα ας κανει οσες προσφορες θελει........αλλα εγω μεχρι να γινει κατι τετοιο δυσκολα θα αποχωρησω απο τον οτε.......να το βαλουν καλα στο μυαλο τους....

Τί εννοείς "γιατί έχουν μία προσφορά τάχα στο Κιλκίς"; Έχουν ή δεν έχουν;

Επίσης, τί εννοείς "δε συγχρονιζει καλα στο Κιλκις"; Δεν ήξερα ότι ο συγχρονισμός είναι κάτι που διαφέρει από πόλη σε πόλη...

Seitman
14-09-11, 12:19
Όχι μόνο από πόλη σε πόλη, αλλά και από σπίτι σε σπίτι :rolleyes:

babarum
14-09-11, 13:16
οταν εισαι στον οτε καταλαβαινεις τι παει να πει adsl,.
καλά μην νομίζεις που εγώ είμαι στον οτε έχω καταλάβει adsl. Από την παρέα μου, έχω την χειρότερη ταχύτητα.

proktor
14-09-11, 21:00
Εγώ είμαι εδώ και 3 χρόνια στην forthnet Και είμαι full ικανοποιημένος,από την πρώτη μέρα κλείδωνα στα 21-22 Mbps και τώρα παίζω από 19-21 Mbps(είμαι πολύ κοντά στο dslam),γενικά όλα τέλεια και σε τηλεφωνία και σε όλα,κανένα απολύτως πρόβλημα

το διλλημά μου τώρα είναι το εξής,αξίζει να φύγω και να πάω στην Cyta? είναι σούπερ οι τιμές αλλά θα έχω τα ίδια αποτελέσματα? ή θα τρέχω και δε θα φτάνω? μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μου εγγυηθούνε ότι θα κλειδώνει το ίντερνετ στα ίδια Mbps με την forthnet?

Από την στιγμή που η γραμμή σου είναι τόσο καλή παίζουν 2 πράγματα:
1)Η τηλεφωνία θα είναι ακόμα καλύτερη ποιοτικά λόγω voip.
2)Ή θα συγχρονίσεις στα ίδια ή με 17-18 Mbps γιατί έτυχε να σου δώσουν μόντεμ που δεν τα πάει και τόσο καλά με το dslam σου.Σε εκείνη την περίπτωση τους ζητάς να σου στείλουν το άλλο.(Δίνουν δύο μοντεμ το ένα από τα 2 είναι πάντα συμβατό με το dslam σου,αλλά αυτό μάλλον δεν το ξέρουν από πριν).

........Auto merged post: proktor πρόσθεσε 9 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτο που λενε οτι αν πιανεις τοσο με τον οτε το ιδιο θα πιανεις και μια αλλη ειναι μουφα,μην ακουτε τα παπαγαλακια τους,εταιρια απο εταιρια εχει διαφορα αλλα οταν εισαι στον οτε καταλαβαινεις τι παει να πει adsl,αντιθετως με τις αλλες εαν συγχρονιζεις καλα ειναι θεμα τυχης,τζογο παιζεις κανεις δε σου εγγυαται τιποτα.......

Όχι φίλε μου είναι θέμα ποιότητας βρόγχου.Κατα δεύτερον συμβατότητας dslam.Και διάφορα άλλα τέτοια επιστημονικά.Βουντού και πλανητικές ευθυγραμμίσεις δεν υπάρχουν πια.

Picard
15-09-11, 00:32
Οι καλες τιμες ειναι πλασματικες οταν το δικτυο πατωνει σε ταχυτητες και μου ειπε ο αλλος απο cyta γιατι ρε φιλε να δινεις 100 ευρω το διμηνο στον οτε,κοιτα ποσα λεφτα γλιτωνεις............προτιμω να ειμαι σε ενα αξιοπιστο δικτυο και να τα σκαω παρα σε μια εταιρια που εχει σκαμπανεβασματα-αυτο παει σε ολους τους παροχους οχι μονο στη cyta,με τη forthnet περασα πολλα,δεν ξεχνιουνται.....αν υπαρχει ανταγωνιστης αξιος να χτυπησει τον οτε σε πιο οικονομικες τιμες τοτε ναι παιζει να αποχωρησω.....

satcur
18-09-11, 22:12
Διανύω την 3 χρονιά στην Cyta και είμαι σε μεγάλο ποσοστό ικανοποιημένος. Είχα μάλιστα πληρώσει και το πέναλτι για να φύγω από τον προηγούμενο πάροχο, ενέργεια που αποδείχτηκε άριστη επιλογή και για τα νεύρα μου και για το πορτοφόλι μου. Γενικά στα 2½ χρόνια μόνο μία φορά το δίκτυο της παρουσιάστηκε να είναι υπερφορτωμένο και αργό και αυτό για μια περίοδο 1-2 εβδομάδων (Οκτώβριος του 2009 αν θυμάμαι καλά).

Η ΤΥ τώρα σίγουρα έχει μεγαλύτερο χρόνο αναμονής συγκριτικά με τον πρώτο χρόνο που ήμουνα συνδρομητής και έτσι προτιμώ να επικοινωνώ μαζί τους με email. Τις περισσότερες φορές που χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους δεν ήταν για κάτι επείγον που να έχρηζε άμεσης επίλυσης οπότε με email έγινε σε όλες τις περιπτώσεις μια χαρά η δουλειά μου.

Υπάρχει κάποιο μικρό θέμα σε τυχαία videos από το youtube που τις ώρες αιχμής μπορεί να χρειάζονται πιο συχνό buffering αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα και έτσι δεν μπήκα ούτε καν στον κόπο να δω εάν είναι πρόβλημα της Cyta ή των δικών μου ρυθμίσεων αναφορικά με το IPv6.

Με 26+ ευρώ τον μήνα (παλιό συμβόλαιο), για δύο τηλεφωνικές γραμμές, απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά εσωτερικού και σε βασικές χώρες του εξωτερικού, μία ώρα κινητά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, σταθερότατη σύνδεση με γρήγορη περιήγηση (το βασικότερο για εμένα) θα πρέπει να πέσει πολύ το επίπεδο των υπηρεσιών της Cyta για να με χάσει από πελάτη της.

deltadeltamike
18-09-11, 23:55
Με 26+ ευρώ τον μήνα (παλιό συμβόλαιο), για δύο τηλεφωνικές γραμμές, απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά εσωτερικού και σε βασικές χώρες του εξωτερικού, μία ώρα κινητά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, σταθερότατη σύνδεση με γρήγορη περιήγηση (το βασικότερο για εμένα) θα πρέπει να πέσει πολύ το επίπεδο των υπηρεσιών της Cyta για να με χάσει από πελάτη της.

Το θέτεις πολύ όμορφα.
Κάπως έτσι είμαι και εγώ προθέτοντας "...ή να μετακομίσω σε μέρος που δεν υπάρχει κάλυψη" στη τελευταία πρότασή σου.

ee4649
19-09-11, 10:14
Να κάνω 2 ερωτήσεις

1) Στην Cyta πρέπει το τηλ να είναι συνδεδεμένο πάνω στο ρούτερ για να δουλεύει?

2)Τι Noise margin δίνει η Cyta? με Forthnet τώρα έχω 6db

prodromosfan
19-09-11, 10:36
1.Nαι ειναι voip
2. To ιδιο

dimpard
19-09-11, 21:17
Σχετικά με τον χρόνο αναμονής της ΤΥ, παραξενεύτηκα την προηγούμενη βδομάδα, που χρειάστηκε να τους τηλεφωνήσω 3 φορές. Απάντησαν σε λιγότερο από 2 λεπτά.
Το πρώτο τηλεφώνημα έγινε Κυριακή πρωί.

Μάλιστα μου τηλεφώνησαν και αυτοί για να βεβαιωθούν, ότι το πρόβλημα λύθηκε (δεν λειτουργούσε η 2η τηλεφωνική γραμμή).

Με την ευκαιρία αυτή τους είπα -πάλι- για τα 3Mb, που έχασα στον συγχρονισμό με την μετάβαση από την Netone στην Cyta.
Την επόμενη μέρα, ήρθε τεχνικός ,πήρε το speedtouch & έβαλε ένα μαύρο pirelli.
"Η γραμμή είναι πολύ καλή" μου λέει. "Θα συγχρονίζει στα 14.5".
"Πλάκα μου κάνεις" του λέω. "Κάναμε όλη τη φασαρία για να ανέβει 1Mb ο συγχρονισμός?" Η πτώση, λόγω της γνωστής ασυμβατότητας με το speedtouch ήταν 3 Mb.
"Πάρε τηλέφωνο σε λίγες μέρες και πες στην ΤΥ να στο ανεβάσουν στο 15,5" μου λέει και φεύγει.
Με το speedtouch είχα Attenuation 23, ενώ με το pirelli 28!!!

tsygurov
19-09-11, 21:49
Υπάρχει ικανένας συνδρομητήςς από Κομοτηνή;
Είναι καλύτερα σε σχέση με τουυπόλοιπους εναλλακτικούς (Fortthnet, HOL, Tellas-Wind);

Picard
20-09-11, 00:54
Οσο πιο μεγαλο ειναι το SN Margin τοσο το καλυτερο,ενω το attenuation πρεπει να ειναι οσο το δυνατον πιο μικρος αριθμος........εγω με τον οτε εχω SN Margin πανω απο 8 παντοτε,μεχρι και 9,5 και συγχρονιζω καλα με οποιοδηποτε router,ενω με την forthnet ειχα 6 σταθερα και ηταν αστα να πανε,εαν η cyta εχει 6 δεν ειναι καλο αυτο,ενω απ'οτι εχω ακουσει η wind εχει σταθερο SN Μargin στο 9 οποτε ειναι καλο.......

manoz
20-09-11, 10:15
Αυτό με το s/n margin δεν είναι δεδομένο, απλά κοιτάξτε το δικό μου προφίλ, στο οποίο δεν έχω επέμβει, καθώς δε μ' ενδιαφέρουν ούτε υψηλές ταχύτητες, ούτε χαμηλά ping κλπ, ενώ, από την άλλη, η σύνδεσή μου και στους δυο τομείς (φωνή/δεδομένα) λειτουργεί απροβλημάτιστα.

prodromosfan
20-09-11, 10:32
Οσο πιο μεγαλο ειναι το SN Margin τοσο το καλυτερο,ενω το attenuation πρεπει να ειναι οσο το δυνατον πιο μικρος αριθμος........εγω με τον οτε εχω SN Margin πανω απο 8 παντοτε,μεχρι και 9,5 και συγχρονιζω καλα με οποιοδηποτε router,ενω με την forthnet ειχα 6 σταθερα και ηταν αστα να πανε,εαν η cyta εχει 6 δεν ειναι καλο αυτο,ενω απ'οτι εχω ακουσει η wind εχει σταθερο SN Μargin στο 9 οποτε ειναι καλο.......
Ο οτε εχει snr 9 απο default και ρυθμιζεται στο 11 όταν διαπιστωθει βλάβη ή και σε υψολότερο οταν το προβλημα είναι μεγάλο.
Ολοι οι παροχοι ξεκινανε απο ενα default snr.
Στην cyta όπως και στη Forthnet αυτό είναι 6.

Ειναι αποδεκτό γιατι ετσι επιτυγχανεις μεγαλύτερο κλειδωμε γραμμης,
αν ομως εχεις προβλημα με την γραμμη σου λόγω απόστασης απο το dslam, παλιος χαλκος κλπ.
οι τεχνικοι επεμβαίνουν και στο αυξάνουν ώστε να επιτυχεις το συνδυασμο μεγιστο κλειδωμα γραμμης adsl με σταθερότητα λογω voip τηλεφωνιας.;)


Αυτό με το s/n margin δεν είναι δεδομένο, απλά κοιτάξτε το δικό μου προφίλ, στο οποίο δεν έχω επέμβει, καθώς δε μ' ενδιαφέρουν ούτε υψηλές ταχύτητες, ούτε χαμηλά ping κλπ, ενώ, από την άλλη, η σύνδεσή μου και στους δυο τομείς (φωνή/δεδομένα) λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Δεν επεμβαινεις εσυ αλλα οι τεχνικοι και η ρυθμιση ειναι απο το dslam όχι απο σενα.
Φανταζομαι εχεις 8αρα γραμμη;
Γιατι και εγω με 8αρα αλλα επειδη ειμαι κοντα σε dslam και δεν ειχα ποτε προβλημα κιολας
(η γραμμη κανονικα πιανει μεχρι 19Mbit) έχω snr 4,5 τη στιγμή που μιλάμε και χωρίς καμια επεμβαση απο εμενα.

darax
20-09-11, 14:20
Θα ήθελα εντυπώσεις από cyta στήν Νίκαια ,πως πάει το ιντερνετ περισσότερο αλλά και η τηλεφωνία :hmm:

dankannn
20-09-11, 20:35
Εγώ παιδία μπορώ να πω ότι όλα καλά για αρχή με την cyta.
Μένω Παγκράτι και από τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ isdn και internet forthnet
έκανα μετάβαση σε cyta , η σύνδεση ήταν χωρίς προβλήματα καθώς και η ενημέρωση που είχα.
Για δυο μικρά προβληματάκια είχα άμεση επαφή και με τηλέφωνο και με mail .
Από ταχύτητες ήμουν στα 18.950 και έπεσα στα 17.880 , αν και δεν με ενοχλεί προσωπικά.
Καθώς και καλή ποιότητα στις τηλεφωνικές συνδιαλέξεις.
Αυτά από μένα

manoz
20-09-11, 21:51
Δεν επεμβαινεις εσυ αλλα οι τεχνικοι και η ρυθμιση ειναι απο το dslam όχι απο σενα.
Φανταζομαι εχεις 8αρα γραμμη;
Γιατι και εγω με 8αρα αλλα επειδη ειμαι κοντα σε dslam και δεν ειχα ποτε προβλημα κιολας
(η γραμμη κανονικα πιανει μεχρι 19Mbit) έχω snr 4,5 τη στιγμή που μιλάμε και χωρίς καμια επεμβαση απο εμενα.


Ναι, αυτό εννοούσα ως επέμβαση, την ΤΥ της CYTA, η ίδια γραμμή πάντως επί εποχών (φτου κακά!) Forthnet, και με το αλησμόνητο σκυλί ρούτερ 585v5, όπου οι "επεμβάσεις" ήταν παιχνιδάκι, συγχρόνιζε άνετα στα 18+...
Ας παραθέσω όμως και τα στοιχεία της (μικρότερης) οικιακής μου σύνδεσης (780WL), που απέχει περισσότερο από το DSLAM, επίσης χωρίς προβλήματα:

http://192.168.10.254/images/spacer.gifModulation:G.992.5 annex A http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:509 / 4.093 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:27,10 / 87,94 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Output Power (Up/Down) [dBm]:12,0 / 19,5 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Line Attenuation (Up/Down) [dB]:15,0 / 27,5 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
SN Margin (Up/Down) [dB]:23,0 / 18,0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Vendor ID (Local/Remote):TMMB / BDCM http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Loss of Framing (Local/Remote):0 / 0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Loss of Signal (Local/Remote):0 / 0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Loss of Power (Local/Remote):0 / 0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Loss of Link (Remote):0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
Error Seconds (Local/Remote):0 / 0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
FEC Errors (Up/Down):4 / 21 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
CRC Errors (Up/Down):2 / 0 http://192.168.10.254/images/spacer.gif
HEC Errors (Up/Down):1.041 / 0Βλέπουμε ότι κι εδώ το s/n margin είναι διαφορετικό, χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο. Θα μπορούσε άνετα να είναι π.χ. στο 9, χωρίς να επηρεάζει τη σταθερότητα της (μικρής) γραμμής μου. Ο λόγος που είναι στο 18 μου είναι άγνωστος...

giantpow
21-09-11, 14:02
Τελικα μαλλον τα 780 δεν ειταν ουτε θα γινουν ποτε συμβατα με την cyta ζητηστε αλλαγη router

prodromosfan
21-09-11, 14:18
manoz εχεις γραμμη 8/1 και 4/0.5 ετσι;
αρα επιτηδες λογω προφιλ κλειδωνεις σε αυτά τα νουμερα.
γιατι οι γραμμες σου πανε πολυ παραπανω και απο τα 2α στατιστικα δεν δειχνει και προβλημα στη γραμμη σου.

αρα λογω προφίλ για να ειναι πιο σιγουροι οι τεχνικοι γαι τη σταθεροτητα της γραμμης σου σου εχουν αυξησει το snr που υποπτευομαι οτι ειδικα καποιος τεχνικος της cyta εκατσε και εψαξε τη γραμμη σου και σε κλειδωσε σε αυτα τα χαρακτηριστικα.

........Auto merged post: prodromosfan πρόσθεσε 4 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Vendor ID (Local/Remote):TMMB / BDCM


Τελικα μαλλον τα 780 δεν ειταν ουτε θα γινουν ποτε συμβατα με την cyta ζητηστε αλλαγη router

Δεν ισχυει αυτο που λες.

Οπως βλεπεις ο φιλος παραπανω ειναι σε Thomson MultiMedia Broadband dslam που φοραει broadcom και το ρουτερακι του ειναι επισης thomson με BroaDCoM chipset αρα εχουν αψογη συνεργασια αυτα τα 2 μιας και ειναι του ιδιου κατασκευαστη. ;)

manoz
21-09-11, 18:43
Τελικα μαλλον τα 780 δεν ειταν ουτε θα γινουν ποτε συμβατα με την cyta ζητηστε αλλαγη router

Τα 780 ήταν τα πρώτα που έδινε η CYTA με την έναρξη της λειτουργίας της και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μηχάνημα.


manoz εχεις γραμμη 8/1 και 4/0.5 ετσι;
αρα επιτηδες λογω προφιλ κλειδωνεις σε αυτά τα νουμερα.
γιατι οι γραμμες σου πανε πολυ παραπανω και απο τα 2α στατιστικα δεν δειχνει και προβλημα στη γραμμη σου.

αρα λογω προφίλ για να ειναι πιο σιγουροι οι τεχνικοι γαι τη σταθεροτητα της γραμμης σου σου εχουν αυξησει το snr που υποπτευομαι οτι ειδικα καποιος τεχνικος της cyta εκατσε και εψαξε τη γραμμη σου και σε κλειδωσε σε αυτα τα χαρακτηριστικα.


Όντως έτσι είναι, οι γραμμές μου είναι όπως τα λες και ξέρω ότι η πρώτη μπορεί να ξεπεράσει τα 19, ίσως και 20, ενώ η δεύτερη μπορεί να φτάσει τα 17 και κάτι. Εγώ όμως δε χρειάζομαι υψηλές ταχύτητες, ακόμη και στη "μικρή" σύνδεση παρακολουθώ π.χ. βιντεάκια από το youtube χωρίς διακοπές, αποσυνδέσεις δεν έχω, οπότε δηλώνω ευχαριστημένος.:cool:

Picard
22-09-11, 03:38
Δεν πρεπει καποια στιγμη να αλλαξει εξοπλισμο η cyta??? εγινε μια συγκριση στο pc-mag και το νεο Huawei 530 βγηκε πρωτο,θα το εχει ο οτε σε λιγο καιρο,μηπως πρεπει να ακολουθησει και η cyta???? κοστιζει 50€ μονο κι οταν το φερει ο οτε σιγουρα θα παω να το παρω...

prodromosfan
22-09-11, 10:10
Καταρχάς δεν εμπιστευομαι τα διαφορα εντυπα του χωρου εδω και αρκετα χρόνια
γιατι οτι γραφουν ειναι
α. ξεπερασμενα
β. τα διαβαζω και στο φορουμ εδω και παιρνω οχι μονο τη γνωμη του συντακτη αλλα 100+ διαφορετικων ανθρωπων.

Αυτό βεβαια με ξένισε

Το PC Magazine σε συνεργασία με τα εργαστήρια του ΟΤΕ πραγματοποιούν μετρήσεις ακριβείας και αξιολογούν 25 ασύρματα modem/router που θα απογειώσουν την ταχύτητα της γραμμής σας.
Και αν κρινω απο την εικονα γιατι δεν το εχω διαβασει το αρθρο
μαζι με την κινεζια αντιγραφη Huawei που το δινουν free με unlimited συμβολαιο στο Ομαν για 20riyals/μηνα (ουτε 4€) (http://andyinoman.wordpress.com/2011/05/18/omantel-home-broadband-now-were-talking/):p
συγκρινουν fritz και draytek που παιζουν σε δικια του κατηγορια το καθένα ΜΟΝΑ τους
και βγαζουν πρωτο το κινέζικο.

σοβαρά;;;;;;

Μου βγηκε ο καφές απο τη μυτη πρωι-πρωι με το μηνυμά σου.
Μια χαρα ειναι τα Thomson (Για το pirelli δεν γνωριζω, δεν το εχω δουλεψει ποτέ μου αλλά δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λόγια)

nik_bel
23-09-11, 15:54
Καλησπέρα,

Σκοπεύω να αλλάξω από ΟΤΕ σε Cyta λόγω budget αλλά και των προγραμμάτων της Cyta που είναι πιο κοντά στις ανάγκες μου.

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ:
α) αν κάποιος φίλος έχει εμπειρία από Cyta στην Αγία Μαρίνα Ηλιούπολης και
β) επειδή η τηλεφωνία είναι voip και πρέπει (?) το τηλέφωνο να είναι πάνω στο router, στο σπίτι έχω 4 διαφορετικές τηλεφωνικές πρίζες υπάρχει θέμα σε ποιά θα είναι το router κουμπωμένο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Νίκος

deltadeltamike
23-09-11, 21:31
Καλησπέρα,

Σκοπεύω να αλλάξω από ΟΤΕ σε Cyta λόγω budget αλλά και των προγραμμάτων της Cyta που είναι πιο κοντά στις ανάγκες μου.

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ:
α) αν κάποιος φίλος έχει εμπειρία από Cyta στην Αγία Μαρίνα Ηλιούπολης και
β) επειδή η τηλεφωνία είναι voip και πρέπει (?) το τηλέφωνο να είναι πάνω στο router, στο σπίτι έχω 4 διαφορετικές τηλεφωνικές πρίζες υπάρχει θέμα σε ποιά θα είναι το router κουμπωμένο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Νίκος

Μάλλον είμαι ο άνθρωπός σου...

α) Μένω κοντά στην Π. Γρηγορίου (προς το γήπεδο της Διάνας).
4 mbit με fastpatch, α π ρ ο β λ η μ ά τ ι σ τ α.

Γενικά η περιοχή δεν έχει μέγιστα πάνω από 7-9 mbit οπότε και το 8άρι πακέτο είναι ρίσκο.
Βάλε 4άρι για να δεις και αν χρειαστεί ανεβάζεις

β) Το ρούτερ θα πρέπει να είναι στη κεντρική πρίζα εκτός αν βολεύει η καλωδίωση στο χώρο σου. Τη μέρα της ενεργοποίησης βγάλε τις άλλες συσκευές από τις πρίζες, περίμενε να παίξει κομπλέ το ρούτερ και μετά πάρε τηλ στο 13811 και ζήτησε τεχνικό για να κάνει επιστροφή σήματος δωρεάν.

Καλή αρχή

misfits7
26-09-11, 08:43
Εχει κανεις εμπειρια απο Cyta στο κεντρο Κεραμεικου (Θησειο)?
Αποσυνδεσεις ,ταχυτητα κτλπ?
Ενδιαφερομαι για 2play 24αρι για μεταβαση απο Hol

bleo8onhs
26-09-11, 14:24
Εχει κανεις εμπειρια απο Cyta στο κεντρο Κεραμεικου (Θησειο)?
Αποσυνδεσεις ,ταχυτητα κτλπ?
Ενδιαφερομαι για 2play 24αρι για μεταβαση απο Hol

Και γω για ακριβώς αυτό ενδιαφέρομαι για μετάβαση από forthnet. Ξέρει κανείς να μας πεί?

Zep
01-10-11, 09:01
Εχει κανεις εμπειρια απο Cyta στο κεντρο Κεραμεικου (Θησειο)?
Αποσυνδεσεις ,ταχυτητα κτλπ?
Ενδιαφερομαι για 2play 24αρι για μεταβαση απο Hol


Και γω για ακριβώς αυτό ενδιαφέρομαι για μετάβαση από forthnet. Ξέρει κανείς να μας πεί?

Είμαι στο κέντρο Κεραμεικού απο μετάβαση Νετονε εδώ και 4 μήνες χωρίς καμμία αποσύνδεση και χρονισμό απο 15 (με βάζουν συχνά σε προφίλ) με μέγιστο 17 Mbps.....
http://imageshack.us/photo/my-images/844/statistika.jpg/

ΑΛΛΑ δείτε εδώ...

http://imageshack.us/photo/my-images/843/39803153.jpg/

Αν ανέχεστε να κατεβάζετε με 63 Kb/sec απο HP και Nvidia, τους βασιλιάδες του bandwidth δλδ...κανένα πρόβλημα.
Εγώ πάντως δεν ανέχομαι να πληρώνω για 17 Mbps και να κατεβάζω με pstn :hmm:

Ήρθε τεχνικός στο σπίτι.. παραδέχθηκε το πρόβλημα...και οτι δεν μπορεί να κάνει τίποτα...παρά να μου διπλασιάσει την ταχύτητα απο την διασύνδεση με εξωτερικό (άρα καταλάβατε τι παίζει :rofl:) δλδ αν κατεβάζω με 60 να πάει 120.. :lol:
Μιλάμε για τραγικά πράγματα....
Ήξερα απο την αρχή τι συμβαίνει...γιατί κατέβαζα με 1.4...αλλά τα ξημερώματα...
δλδ για να κατεβάσεις ένα πρόγραμμα οδήγησης...έπρεπε να βάλεις ξυπνητήρι ή να λαλήσει ο κόκορας...

Τί σημαίνουν όλα τα παραπάνω τώρα...Η CYTA προφανώς δεν έχει bandwidth ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ SEABONE και δεν θέλει να πληρώσει και για παραπάνω...και κάνει "στοχευμένη" διαχείριση για να κρατήσει τις ισοροπίες και να μην παραπονιούνται οι "πολλοί", με λίγα λόγια κάποιοι θα την πληρώσουν σε συγκεκριμένες περιοχές που δεν έχει πιάσει η εταιρεία...Αν κρίνω απο εμένα, μάλλον ανήκετε σε αυτές...
Για του λόγου το αληθές, σε λίγο καιρό μετακομίζω σε ιδιόκτητη κατοικία οπότε ενδιαφερόμουν για το τι παίζει εκεί...
Ο τεχνικός παραδέχτηκε οτι θα είμαι πολύ καλύτερα...οπότε ισχύουν τα παραπάνω...Όταν κατάλαβε οτι γνωρίζω πολύ καλά απο πληροφορική και στις παραπάνω ερωτήσεις που του έκανα...η σιωπή του ήταν αρκετή για να καταλάβω τα χάλια της εταιρείας στο συγκεκριμένο θέμα...
Τι να κάνει ο έρμος για ένα κομμάτι ψωμί δούλευε και πασχίζει να το κρατήσει...

Συμπερασματικά...αν είστε καλά στις εταιρείες που είστε..καθίστε στα ωά σας...:)
Προσωπικά, τώρα που μετακομίζω, θα προτιμήσω να διακόψω παρα να πληρώσω μεταφορά γραμμής και θα πάω σε ένα απο τα ωραία προπληρωμένα πακετάκια σε καλή τιμή

kosmous
01-10-11, 09:50
Αν ανέχεστε να κατεβάζετε με 63 Kb/sec απο HP και Nvidia, τους βασιλιάδες του bandwidth δλδ...κανένα πρόβλημα.


Και σε μένα προσπαθώντας να κατεβάσω κάποιους drivers από hp , κατέβαζα με περίπου ίδια ταχύτητα .
Διέκοψα το κατέβασμα και έκανα έλεγχο στην γραμμή κατεβάζοντας από megaupload κάποιο αρχείο πιάνοντας 400kb (έχω 4mbps σύνδεση ) , μήπως οι βασιλιάδες του bandwidth δίνουν περισσότερο βάση σε άλλα πράγματα ?

yuk
01-10-11, 10:00
Πάντως αυτή τη στιγμή κι εγώ με ΟΤΕ κατεβάζω από ΗΡ με 116kb. Από αλλού τερματίζει όμως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.