PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

SfH
24-03-13, 00:14
Το smokeping δείχνει 2 links με pccw πεσμένα.

Just_Nikos
24-03-13, 01:33
Το smokeping δείχνει 2 links με pccw πεσμένα.
Τι παει να πει pccw?:hmm:

Xαλια η γραμμη μου αυτη τη στιγμη και εμενα.

thomNikolaou
24-03-13, 20:03
Τι παει να πει pccw?:hmm:

Xαλια η γραμμη μου αυτη τη στιγμη και εμενα.

Χθες που πήγα σε ένα φίλο και εκεί η cyta το βραδάκι σερνόταν και πολύ υψηλά ping. Youtube με δυσκολία.

Picard
25-03-13, 21:51
Τις τελευταιες μερες ολα καλα,βεβαια κατεβηκα απο τα 14mbps στα 13mbs αλλα μου ανεβασανε απο το 7 στο 8 το snr,κατεβαζω με 1,3mb/s σταθερα απο τη σελιδα της nvidia,ολα καλα Κιλκις πεταει,12 μηνες εκλεισα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συμπεριφορα της εταιριας.

haniabal
26-03-13, 19:08
E μάλλον δεν είναι σταθερό το δίκτυο και γι αυτό πότε είναι νορμάλ στην σύνδεση πότε σέρνεται.

PerseasG
26-03-13, 19:39
To Σ/Κ που μας πέρασε....σερνόταν σε Youtube αλλά στα games ήμουν μια χαρά, σφαίρα.

Τι είναι τούτο πάλι?

NiKapa
26-03-13, 23:26
Tip:
μπορειτε να ζητησητε να σας αφησουν την γραμμη ελευθερη χωρις default snr ,θα κερδισετε συγχρονισμο σιγουρα ,την τυχον ασταθεια την παρακολουθειτε κι αναλογως ..μια εβδομαδα ήμουν +2mbps απο τα 12 που συγχρονιζα με 3-4 snr ,σταθεροτατος

PerseasG
27-03-13, 14:20
Έχετε πρόβλημα ?? Είναι εκτός λειτουργίας από το πρωί.

gg53
27-03-13, 15:58
Εξερχόμενες ναι, εισερχόμενες όχι.

Gordito
27-03-13, 17:22
Tip:
μπορειτε να ζητησητε να σας αφησουν την γραμμη ελευθερη χωρις default snr ,θα κερδισετε συγχρονισμο σιγουρα ,την τυχον ασταθεια την παρακολουθειτε κι αναλογως ..μια εβδομαδα ήμουν +2mbps απο τα 12 που συγχρονιζα με 3-4 snr ,σταθεροτατος

Aπο λαθη πως πας στο ρουτερ; (Και ποιο ρουτερ εχεις;)

NiKapa
27-03-13, 17:33
Aπο λαθη πως πας στο ρουτερ; (Και ποιο ρουτερ εχεις;)
Μαυρο πιρελι ,ας κανει οσα λαθη θελει στο σχολειο θα το στειλω ?:p
Το ss τωρα ,μετα το τελευταιο ρισταρτ προχτες ,πριν ημουν στα 14mbps & 3-4 snr οπως γραφω παραπανω ,μπορει βεβαια και το Netgear wndr3700 να παιζει τον ρολο του και να κραταει την γραμμη up with so low snr

prodromosfan
27-03-13, 17:59
Εξερχόμενες ναι, εισερχόμενες όχι.

κι εδω τα ιδια απο τις 12 περιπου
τωρα εχει φτιαξει

evdometap
27-03-13, 19:35
κι εδω τα ιδια απο τις 12 περιπου
τωρα εχει φτιαξει
Και εδώ είχα θέμα για κανα δύωρο σήμερα. Εχει κανείς καμιά ιδέα για τη φύση του προβλήματος?

gg53
27-03-13, 21:20
κι εδω τα ιδια απο τις 12 περιπου
τωρα εχει φτιαξει

Και εδώ όλα οκ

PerseasG
28-03-13, 13:11
Καλό θα ήταν να βγάζουν καμιά ενημέρωση και να μην μας αφήνουν τυφλοσούρτι...έλεος δηλαδή! Epic fail!

NiKapa
28-03-13, 16:47
Καλό θα ήταν να βγάζουν καμιά ενημέρωση και να μην μας αφήνουν τυφλοσούρτι...έλεος δηλαδή! Epic fail!
Κανονικα θα επρεπε να ενημερωνουν τους συνδρομητες ανα τον τοπο που θα εκτελέστουν τυχον εργασιες με sms ,20 του μηνα μετα τις 11 το βραδυ εδω ηταν πανω απο μιση ωρα εκτος ολες οι υπηρεσιες , δεν μπορουσα να μπω και με το 3g του τηλεφωνου ..ψιλοφρικαρα

PerseasG
28-03-13, 16:58
Κανονικα θα επρεπε να ενημερωνουν τους συνδρομητες ανα τον τοπο που θα εκτελέστουν τυχον εργασιες με sms ,20 του μηνα μετα τις 11 το βραδυ εδω ηταν πανω απο μιση ωρα εκτος ολες οι υπηρεσιες , δεν μπορουσα να μπω και με το 3g του τηλεφωνου ..ψιλοφρικαρα

Eγώ λυπάμαι τις εταιρίες και τα μηχανήματα Pots...μέγα λάθος που ΔΕΝ ενημέρωσαν ΚΑΝ. Τέτοια λάθη κοστίζουν....

Gordito
28-03-13, 22:25
Κανονικα θα επρεπε να ενημερωνουν τους συνδρομητες ανα τον τοπο που θα εκτελέστουν τυχον εργασιες με sms ,20 του μηνα μετα τις 11 το βραδυ εδω ηταν πανω απο μιση ωρα εκτος ολες οι υπηρεσιες , δεν μπορουσα να μπω και με το 3g του τηλεφωνου ..ψιλοφρικαρα

:p Πες οτι εχουμε..... 1999

NiKapa
28-03-13, 23:37
:p Πες οτι εχουμε..... 1999

Νικο δεκτον ,αλλα αν εχεις καμερες ασφαλειας να παρακολουθεις και τετοια σε πιανει κατι ..
η πλακα ειναι οτι κατεβαινω στον κατω οροφο 23.30 να ρωτησω ενα ζευγαρι που ηξερα οτι εχει Συτα ,αν εχει προβλημα επισης ..ανοιγει η κοπελια την πορτα αλαφιασμενη ..ουυπς:whistle: ..μαλλον διεκοψα το happy hour :worthy:
Αισθανθηκα πραγματικα ασχημα :sorry:

Gordito
28-03-13, 23:48
ο μονος λογος για να καθεσαι να παρακολουθεις καμερες αφαλειας στις 23:30 το βραδυ, ειναι να τις εχεις εγκαταστησει στον κατω οροφο :p

NiKapa
28-03-13, 23:55
ο μονος λογος για να καθεσαι να παρακολουθεις καμερες αφαλειας στις 23:30 το βραδυ, ειναι να τις εχεις εγκαταστησει στον κατω οροφο :p

λολ ,ασφαλείας ειπαμε :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=hD8wbLqSNgk

Gordito
03-04-13, 21:15
Ημασταν λιγο χαλια χτες προχτες ή μονο εδω εγινε αυτο;

Σε downloads απο ftp.ntua.gr που κατεβαζε καρφωτα με full speed, χτες ειχα πολλα spikes προς τα κατω, αποσυνδεσεις ενω μιλουσα skype κλπ..

PerseasG
04-04-13, 12:12
Ημασταν λιγο χαλια χτες προχτες ή μονο εδω εγινε αυτο;

Σε downloads απο ftp.ntua.gr που κατεβαζε καρφωτα με full speed, χτες ειχα πολλα spikes προς τα κατω, αποσυνδεσεις ενω μιλουσα skype κλπ..

Hλιουπολίτης κι εγώ , όλα μια χαρά από ping άψογα! Προχθές μου έκανε κάτι νάζια στο CoD αλλά του έριξα ένα restart και έστρωσε χαρακτήρα:rolleyes:

Valder
11-04-13, 20:02
Χτες και σήμερα έχει χάσει 3-4 φορές την ΙΡ έτσι για την πλάκα του πάντως και δεν επανέρχεται η σύνδεση παρα μόνο με restart του Pirelli. Προχτές δεν έπαιρνε ΙΡ και ΜΕΤΑ το restart για κανα 20λεπτο. Τι κοκομπλόκο είναι αυτό που τρώει 3 μέρες τώρα!:mad: Περιοχή Γηροκομείο.

PerseasG
12-04-13, 10:36
Eπίσης το ίδιο, δεν έπαιρνε IP και μου αρνιόταν να μπει στο Steam...έφαγε 2 restart (ΑDB) και στάνιαρε

man0lakis
16-04-13, 19:35
Τελευταία, διαβάζω μια "ψιλοαναστάτωση" με την Cyta, παίζει να επηρεάζεται και από το γενικότερο κλίμα στην Κύπρο

PerseasG
17-04-13, 11:52
Τελευταία, διαβάζω μια "ψιλοαναστάτωση" με την Cyta, παίζει να επηρεάζεται και από το γενικότερο κλίμα στην Κύπρο

Σενάρια επιστημονικής φαντασίας, ίσα ίσα έχουν ήδη ενημερώσει στις εφημερίδες ότι θα μπει και στην κινητή ως ΜVNO.

Απορώ απο πού αντλούν μερικοί την τρομολαγνεία αυτήν. Για κάνε με ένα Link για αυτό που αναφέρεις, έχω περιέργεια...


Άλλοι πιέζονται από τράπεζες για τα 49,2 μύρια που χρωστάνε.

Τσε
17-04-13, 11:58
Εμενα εδω και 1-2 εβδομαδες κατι εχει το internet και κολλαει σαν τρελο στο online gaming. Πηρα μια φορα στους τεχνικους κατι υποτιθετε οτι κανανε επαιξε λιγο καλυτερα για μια μερα και μετα τα ιδια.

Οταν κανω tracert η pathping σε εναν σερβερ του φιφα που βρηκα απο τον 13 σερβερ και μετα κανει timeout. Ελπιζω απλως να μην ισχυει ο σερβερ.

man0lakis
17-04-13, 15:55
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας, ίσα ίσα έχουν ήδη ενημερώσει στις εφημερίδες ότι θα μπει και στην κινητή ως ΜVNO.

Απορώ απο πού αντλούν μερικοί την τρομολαγνεία αυτήν. Για κάνε με ένα Link για αυτό που αναφέρεις, έχω περιέργεια...


Άλλοι πιέζονται από τράπεζες για τα 49,2 μύρια που χρωστάνε.

αναφέρομαι σε posts που διάβασα στο forum το τελευταίο καιρό, δεν είπα ότι η cyta χρεοκοπεί, καταστρέφεται και ό,τι άλλο θα μπορούσες να χαρακτηρίσεις ως τρομολαγνεία, ώστε να αναρωτιέσαι από πού την αντλούν "μερικοί".
Το ποιος άλλος χρωστάει ή πιέζεται από τράπεζες, αν και αυτά τα δύο δεν παν απαραίτητα μαζί, είναι ένα ενδιαφέρον θέμα, το οποίο όμως δεν έχει κάποια σχέση με το θέμα. Τουλάχιστον από μεριάς μου, δεν αναφέρθηκα σε σύγκριση. Δεν έγραψα ότι η cyta μπορεί να επηρεάζεται από την κατάσταση της Κύπρου, ενώ οι υπόλοιποι βαίνουν μία ρόδινη πορεία. Δεν κατάλαβα το λόγο της αναφοράς.
Το ότι ψάχνει εταιρία με την οποία θα μπει ως mvno, δεν υπονοώ ότι δεν θα το κάνει, για αποφυγή άκυρης μομφής, δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να επηρεάζεται. Το ότι μία κατάσταση μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σε μία εταιρία δεν είναι λόγος να σταματήσει η εταιρία να αναζητά επενδύσεις οι οποίες, εκτιμά ότι θα της αποφέρουν κέρδος.
Στο post μου έγραψα παίζει να επηρεάζεται. Ούτε στοιχεία έχω ούτε ισχυρίστηκα ότι έχω. Το έγραψα απλά για να δω τις απόψεις και των υπολοίπων μελών, μέσω των οποίων θα δημιουργηθεί μαι εικόνα, όχι της κατάστασης της cyta, αλλά της εικόνας των μελών του forum.
ζητώ συγνώμη από τα μέλη για το ύφος μου, αλλά αισθάνθηκα ότι δημιουργήθηκαν υπόνοιες για μένα και ενοχλήθηκα.

PerseasG
17-04-13, 16:39
αναφέρομαι σε posts που διάβασα στο forum το τελευταίο καιρό, δεν είπα ότι η cyta χρεοκοπεί, καταστρέφεται και ό,τι άλλο θα μπορούσες να χαρακτηρίσεις ως τρομολαγνεία, ώστε να αναρωτιέσαι από πού την αντλούν "μερικοί".
Το ποιος άλλος χρωστάει ή πιέζεται από τράπεζες, αν και αυτά τα δύο δεν παν απαραίτητα μαζί, είναι ένα ενδιαφέρον θέμα, το οποίο όμως δεν έχει κάποια σχέση με το θέμα. Τουλάχιστον από μεριάς μου, δεν αναφέρθηκα σε σύγκριση. Δεν έγραψα ότι η cyta μπορεί να επηρεάζεται από την κατάσταση της Κύπρου, ενώ οι υπόλοιποι βαίνουν μία ρόδινη πορεία. Δεν κατάλαβα το λόγο της αναφοράς.
Το ότι ψάχνει εταιρία με την οποία θα μπει ως mvno, δεν υπονοώ ότι δεν θα το κάνει, για αποφυγή άκυρης μομφής, δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να επηρεάζεται. Το ότι μία κατάσταση μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σε μία εταιρία δεν είναι λόγος να σταματήσει η εταιρία να αναζητά επενδύσεις οι οποίες, εκτιμά ότι θα της αποφέρουν κέρδος.
Στο post μου έγραψα παίζει να επηρεάζεται. Ούτε στοιχεία έχω ούτε ισχυρίστηκα ότι έχω. Το έγραψα απλά για να δω τις απόψεις και των υπολοίπων μελών, μέσω των οποίων θα δημιουργηθεί μαι εικόνα, όχι της κατάστασης της cyta, αλλά της εικόνας των μελών του forum.
ζητώ συγνώμη από τα μέλη για το ύφος μου, αλλά αισθάνθηκα ότι δημιουργήθηκαν υπόνοιες για μένα και ενοχλήθηκα.

Δεν ήθελα να προσβάλω και συγνώμη εάν το έκανα αλλά καλύτερα να κοιτάμε την δική μας Ελληνική καμπούρα με μισθούς 400 ευρώ και ας αφήσουμε τις καταθέσεις των αδερφών Κυπρίων(δεν αναφέρομαι για εσένα) πριν μας φλομώνουν με ανακρίβειες, παπαγαλάκια άλλων εταιριών.

Πωλητής Forthnet , πριν από μία εβδομάδα , πραγματικότατος διάλογος: "Ξέρετε εξαγοράζουμε την CYTA γιατί κλείνει και δεν πληρώνει καλά τους υπαλλήλους της΄...""Αλήθεια? Με τα κάτι μύρια που χρωστάτε τι θα γίνει ή καλύτερα τι μισθό παίρνετε εσείς ?" "Δυστυχώς δεν μπορώ να σας απαντήσω... " "Αντίο"

Δεν ξερω σε ποια Posts αναφέρεσαι αλλά μάλλον κάτι τέτοια θα ήταν. Διαβάζοντας τις εφημερίδες εγώ έχω ενημερωθεί οτί δεν παίζει καν αλλά και πάλι αυτά είναι ψιλά γράμματα, κανείς μας δεν ξέρει ποιες κινήσεις θα κάνει μία εταιρία.

3ftw
17-04-13, 22:26
μετα απο παραπονα μου για το οτι δεν μου εκαναν εκπτωση απο μετ απο χρονο και οτι καθημερινα με ενοχλει ο οτε για συμβολαιο μου προσφεραν για εναν χρονο 8αρα απεριοριστα σταθερα και 40' κινητα με μονο 22Ε...φυσικα ανανεωσα...

Τσε
17-04-13, 22:49
Και εγω το ιδιο θα κανω. Αν δεν μου βαλουν vdsl και το πακετο στα τηλ που εχω με τα ιδια λεφτα που δινω τωρα δεν το κοβω να μενω.

ZhenXlogic
18-04-13, 09:37
Και εγω το ιδιο θα κανω. Αν δεν μου βαλουν vdsl και το πακετο στα τηλ που εχω με τα ιδια λεφτα που δινω τωρα δεν το κοβω να μενω.

Από aDSL προσφορά σε vDSL???
Τρελός είσαι!?!

nikolas80p
18-04-13, 11:45
Δεν ήθελα να προσβάλω και συγνώμη εάν το έκανα αλλά καλύτερα να κοιτάμε την δική μας Ελληνική καμπούρα με μισθούς 400 ευρώ και ας αφήσουμε τις καταθέσεις των αδερφών Κυπρίων(δεν αναφέρομαι για εσένα) πριν μας φλομώνουν με ανακρίβειες, παπαγαλάκια άλλων εταιριών.

Πωλητής Forthnet , πριν από μία εβδομάδα , πραγματικότατος διάλογος: "Ξέρετε εξαγοράζουμε την CYTA γιατί κλείνει και δεν πληρώνει καλά τους υπαλλήλους της΄...""Αλήθεια? Με τα κάτι μύρια που χρωστάτε τι θα γίνει ή καλύτερα τι μισθό παίρνετε εσείς ?" "Δυστυχώς δεν μπορώ να σας απαντήσω... " "Αντίο"

Δεν ξερω σε ποια Posts αναφέρεσαι αλλά μάλλον κάτι τέτοια θα ήταν. Διαβάζοντας τις εφημερίδες εγώ έχω ενημερωθεί οτί δεν παίζει καν αλλά και πάλι αυτά είναι ψιλά γράμματα, κανείς μας δεν ξέρει ποιες κινήσεις θα κάνει μία εταιρία.

Ναι, αυτό για εξαγορά από τη 4νετ κι εμένα μου φαίνεται λίγο απίθανο. Όσο για τα δάνεια και τη ρευστότητα, πρόβλημα έχουν όλοι και σοβαρό μάλιστα. Όχι μόνο οι μεγάλες εταιρείες αλλά και το τελευταίο μικρομάγαζο στη χώρα. Στα της Cyta, δεν αμφιβαλλω ότι πληρώνει χάλια όπως και πολλοί άλλοι, μακάρι να ήταν η μόνη.

Τσε
18-04-13, 13:20
Από aDSL προσφορά σε vDSL???
Τρελός είσαι!?!

Γτ ? 32 ευρα δινω για 24αρα και αστικα υπεραστικα. Δεν τα βλεπω καθολου λιγα απο την στιγμη που σε νεους συνδρομητες δινουν το ιδιο πακετο στην ιδια τιμη αν δεν κανω λαθος.
Αν τους αρεσει αλλιως παω forthnet με 30+ ευρω και θα εχω και οτι ψιχουλα δινει στην δορυφορικη. Και να μπορω να βαλω και οτι ρουτερ θελω χωρις να με περιοριζουν !

Ασε που σημερα δεν ειχα ιντερνετ και ο τεχνικος που πηρα με εβαλε να καω 500 ρεσταρτ και αλλες ποσες φορες να διαγραψω τα ασυρματα δικτυα απο τα pc μου για να μου κανει στο τελος reset το ρουτερ και να μου χασει ολα τα forwards που ειχα :evil::evil:

PerseasG
18-04-13, 13:45
Γτ ? 32 ευρα δινω για 24αρα και αστικα υπεραστικα. Δεν τα βλεπω καθολου λιγα απο την στιγμη που σε νεους συνδρομητες δινουν το ιδιο πακετο στην ιδια τιμη αν δεν κανω λαθος.
Αν τους αρεσει αλλιως παω forthnet με 30+ ευρω και θα εχω και οτι ψιχουλα δινει στην δορυφορικη. Και να μπορω να βαλω και οτι ρουτερ θελω χωρις να με περιοριζουν !

Ασε που σημερα δεν ειχα ιντερνετ και ο τεχνικος που πηρα με εβαλε να καω 500 ρεσταρτ και αλλες ποσες φορες να διαγραψω τα ασυρματα δικτυα απο τα pc μου για να μου κανει στο τελος reset το ρουτερ και να μου χασει ολα τα forwards που ειχα :evil::evil:

29,90 Eυρώ με σταθερό μόνο προς Forthnet?Πάρε και ζήτα καλύτερη προσφορά βρε άνθρωπε αλλά να σου δώσουν το VDSL σε τιμή ADSL, δεν το νομίζω με την καμία.

Εάν στο κάνουν πες το και σε εμάς όμως.

Τσε
18-04-13, 20:11
Δεν ειπα στην forthnet την προσφορα που διαφημιζουν στην tv αλλα + σταθερα που παει στα 35. Εκτος αυτης υπαρχει και μια προσφορα που δεν υπαρχει ουτε στο site της forthnet και ειναι η επιγεια + σταθερα + ιντερνετ στα 35 ευρω.

Να σου πω κατι απο την στιγμη που το δινουν το ιδιο πακετο σε νεους πελατες (με τα ιδια λεφτα ακριβως για αυτα που θελω) δεν βλεπω τον λογο να μην μου το δωσουν εφοσον τους πω οτι θα φυγω.
Ισα ισα που θα συνεχισουν να περνουν τα ιδια λεφτα απο μενα αντι να χασουν ξερωγω 6-10 ευρω η να με χασουν τελειως σαν πελατη.

Α btw σημερα με πηρε μια απο την CYTA για να με ρωτησει και καλα εαν ειμαι ευχαριστημενος απο την συνδεση μου αυτον τον χρονο και της ειπα οτι εαν ειχατε και καλυτερες τιμες θα ημουν και οτι σκεφτομαι να πω προς forthnet.

Gordito
18-04-13, 21:10
Eνεργοποιησα σημερα fastpath.

To αποτελεσμα φυσαει:

http://www.speedtest.net/result/2654428778.png (http://www.speedtest.net)

Επεσε λιγο η ταχυτητα αλλα το ping οπου το βλεπω ειναι πανγρηγορο.

Το καλο;

Μου χαλασε η καρτα γραφικων σημερα. :rofl:
Τι παιχνιδια να παιξω; :p

kwstas mixaletos
19-04-13, 10:08
Δεν ειπα στην forthnet την προσφορα που διαφημιζουν στην tv αλλα + σταθερα που παει στα 35. Εκτος αυτης υπαρχει και μια προσφορα που δεν υπαρχει ουτε στο site της forthnet και ειναι η επιγεια + σταθερα + ιντερνετ στα 35 ευρω.

Να σου πω κατι απο την στιγμη που το δινουν το ιδιο πακετο σε νεους πελατες (με τα ιδια λεφτα ακριβως για αυτα που θελω) δεν βλεπω τον λογο να μην μου το δωσουν εφοσον τους πω οτι θα φυγω.
Ισα ισα που θα συνεχισουν να περνουν τα ιδια λεφτα απο μενα αντι να χασουν ξερωγω 6-10 ευρω η να με χασουν τελειως σαν πελατη.

Α btw σημερα με πηρε μια απο την CYTA για να με ρωτησει και καλα εαν ειμαι ευχαριστημενος απο την συνδεση μου αυτον τον χρονο και της ειπα οτι εαν ειχατε και καλυτερες τιμες θα ημουν και οτι σκεφτομαι να πω προς forthnet.

" Εκτος αυτης υπαρχει και μια προσφορα που δεν υπαρχει ουτε στο site της forthnet και ειναι η επιγεια + σταθερα + ιντερνετ στα 35 ευρω."

Αυτήν που την είδες, ενώ δεν υπάρχει στο σάιτ τους; Σε ενημέρωσαν; Είναι πολύ καλή τιμή.

ZhenXlogic
19-04-13, 11:40
Γτ ? 32 ευρα δινω για 24αρα και αστικα υπεραστικα. Δεν τα βλεπω καθολου λιγα απο την στιγμη που σε νεους συνδρομητες δινουν το ιδιο πακετο στην ιδια τιμη αν δεν κανω λαθος.
Αν τους αρεσει αλλιως παω forthnet με 30+ ευρω και θα εχω και οτι ψιχουλα δινει στην δορυφορικη. Και να μπορω να βαλω και οτι ρουτερ θελω χωρις να με περιοριζουν !

Ασε που σημερα δεν ειχα ιντερνετ και ο τεχνικος που πηρα με εβαλε να καω 500 ρεσταρτ και αλλες ποσες φορες να διαγραψω τα ασυρματα δικτυα απο τα pc μου για να μου κανει στο τελος reset το ρουτερ και να μου χασει ολα τα forwards που ειχα :evil::evil:

Το να σου δώσει vDSL σε τιμή aDSL δεν είναι κάτι άλλα!!!
Για να πάρεις vDSL χρειάζεται αλλαγή ορίου όπως και CPE όποτε το ξεχνάς!

PerseasG
19-04-13, 12:05
Το να σου δώσει vDSL σε τιμή aDSL δεν είναι κάτι άλλα!!!
Για να πάρεις vDSL χρειάζεται αλλαγή ορίου όπως και CPE όποτε το ξεχνάς!

Koίτα καλό είναι να το ζητήσει! Εγώ θα έλεγα "Δώστε μου VDSL αλλά φθηνότερο απ'οτι το έχει νέος σας συνδρομητή".

Τσε
19-04-13, 16:15
Το να σου δώσει vDSL σε τιμή aDSL δεν είναι κάτι άλλα!!!
Για να πάρεις vDSL χρειάζεται αλλαγή ορίου όπως και CPE όποτε το ξεχνάς!
Και σου ξανα λεω απο την στιγμη που στους νεους το δινουν στην ιδια τιμη με δωρεαν και την ενεργοποιηση αν δεν κανω λαθος δεν βλεπω τον λογο ναμην μου το δωσουν ΑΝ θελουν να παραμεινω πελατης.

Α φυσικα μιλαμε για 35 mbps παντα.

Α και τωρα μου ηρθε και το αλλο. Οταν ειχα παρει να ρωτησω μολις βγηκαν οι προσφορες vDSL για τους νεους πελατες μου ειπαν οτι λογικα θα με παρουν στον χρονο πανω για να μου δωσουν εκπτωση 6 ευρω.
Οποτε 29 τα 35 mbps + 9 τα απεριοριστα σταθερα =38-6=32 οποτε παλι δεν βλεπω τον λογο να μην το κανουν.

" Εκτος αυτης υπαρχει και μια προσφορα που δεν υπαρχει ουτε στο site της forthnet και ειναι η επιγεια + σταθερα + ιντερνετ στα 35 ευρω."

Αυτήν που την είδες, ενώ δεν υπάρχει στο σάιτ τους; Σε ενημέρωσαν; Είναι πολύ καλή τιμή.
Το εμαθα εκ των εσω. Αυτο αρκει.

Koίτα καλό είναι να το ζητήσει! Εγώ θα έλεγα "Δώστε μου VDSL αλλά φθηνότερο απ'οτι το έχει νέος σας συνδρομητή".
Ε αμα το ζητησω και φτηνοτερα το ξεφτιλισα το θεμα.

jimpall
27-04-13, 15:20
Πάντως παιδιά οι προσφορές που δίνουν είναι εντυπωσιακές... Εγώ είχα εδώ και 2 χρόνια 8αρα με απεριόριστα αστ.υπερ. και 90 λεπτά προς κινητά στα 32,5€ (έγινε 31,5). Μου έκανε προσφορά η HOL για τα ίδια περίπου χαρακτηριστικά στα 28 ευρώ και έκανα την αίτηση για αλλαγή παρόχου... Σε 2 μέρες με πήραν από cyta και μόλις τους είπα ότι έχω καλύτερη προσφορά και φεύγω μου έκαναν αντιπρόταση 8αρα + απεριόριστα αστ.υπερ. + 130 λεπτά προς κινητά στα 24€... ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ HOL... Δεν το πιστεύω ακόμα ότι θα πληρώνω 10€ λιγότερα το μήνα με περισσότερο μπλα μπλα... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ... Μπράβο στην CYTA...

lak100
03-05-13, 17:44
θεωρω οτι η cyta πρεπει να βελτιωσει τα προγραμματα εγω που Απεριοριστα σταθερα και 24αρα υοαρχει κατι για μενα?

PerseasG
04-05-13, 20:58
θεωρω οτι η cyta πρεπει να βελτιωσει τα προγραμματα εγω που Απεριοριστα σταθερα και 24αρα υοαρχει κατι για μενα?

Από το 35+ Ευρώ που δίνεις στον ΟΤΕ , σίγουρα οποιαδήποτε άλλη εταιρία είναι οικονομικότερη.

Hetfield
07-05-13, 02:56
Δε νομιζω οτι ο ανταγωνισμος δουλευει υπερ της Cyta. Πολλοι εδω μεσα ζητατε εξωπραγματικα πραγματα σε ξεφτελιστικες τιμες. Καλυτερα να πατε Forthnet παρα να καταντησει η Cyta σαν τη Forthnet.
Δε γινεται η υπηρεσια να κοστιζει 30€ στον παροχο και να στην δινουν π.χ. 28€. Απλα ΔΕΝ

Προσωπικα πληρωνω 41€ για full πακετο συν δευτερη γραμμη απο την προσφορα που ειχαν κανει για τους πελατες της Netone, αλλα οσο η υπηρεσια μου ειναι αρτια κι οσο ειμαι ευχαριστημενος, δεν θα αλλαξω παροχο ακομα και για 10€ διαφορα.

lak100
07-05-13, 22:47
εγω λεω οτι θρλω πακετο με Απειοριστα σταθερα +24αρι υπαρχει κατι τετοιο?

man with no name
08-05-13, 10:31
Υπάρχει 24αρι στα 23 ευρώ με απεριόριατα σταθερά στα 9 ευρώ,σύνολο 32 ευρώ.

giorg
08-05-13, 11:27
στον ΟΤΕ είναι 31,8, στην forthnet 24,9, μεγάλο plus οι χρεώσεις στα κινητά που χρεώνονται ως αστικά, το site της wind δεν ανοίγει ίσως ανανεώνουν κάτι, no idea, αλλά έχει βγάλει κι αυτή φθηνά πακέτα, η hol 24 ευρώ, με προσφορά από online αίτηση, οπότε η cyta είναι κοντά στην τιμή του ΟΤΕ για το συγκεκριμένο πακέτο, δηλαδή την ακριβότερη τιμή.

PerseasG
08-05-13, 12:18
στον ΟΤΕ είναι 31,8, στην forthnet 24,9, μεγάλο plus οι χρεώσεις στα κινητά που χρεώνονται ως αστικά, το site της wind δεν ανοίγει ίσως ανανεώνουν κάτι, no idea, αλλά έχει βγάλει κι αυτή φθηνά πακέτα, η hol 24 ευρώ, με προσφορά από online αίτηση, οπότε η cyta είναι κοντά στην τιμή του ΟΤΕ για το συγκεκριμένο πακέτο, δηλαδή την ακριβότερη τιμή.

O OTE είναι για 6 μήνες...μην λέμε ότι θέλουμε τώρα..έλεος!

Και επίσης έχει προσφορά 30% έκπτωση στους χρόνους ομιλίας , η CYTA.

H ΗΟL και η WIND είναι οικονομικότερες με κινητό μαζί.

Δηλαδή...γράφουμε ότι μας κατέβει η κούτρα?

Jesus

@ ADSLgr.com All rights reserved.