PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

attanaze
14-11-13, 13:20
Έκανα και εγώ αίτηση για CYTA... στις 19/11 θα με συνδέσουν, για να δούμε τι θα δούμε???

katop56
16-11-13, 04:43
Ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά μεταξύ ασημένιου, χρυσού και πλατινένιου μέλους;

3ftw
17-11-13, 13:05
αδικαιολογητοι. τι κουτοπονηριες ειναι αυτες? διαπιστωνουν προβλημα,σε λενε οτι θα το δωσουν συνδυαστικο -επειδη υποπτευονται καλωδιακο θεμα,εκτος δικαιοδοσιας επεμβασης τους- και... το πνιγουν και αυξανουν το margin?

prntscrn απο παλιοτερα εχεις?


υ.γ. : εγω τις τελευταιες μερες εχω ενα θεματακι στο browsing,αργουν καποιες (οχι παντα οι ιδιες) σελιδες να φορτωσουν. μαλλον οι DNS servers κανουν του κεφαλιου τους.


Αυτό που φταίει είναι πως έχεις πολλά αδιάβαστα e-mail... 51 :nono::nono::nono:


μαλιστα προχθες ειδα μεσα στο site της cyta βαζοντας τους κωδικους μου,πηγα στο πεδιο με τις βλαβες και τις 2 φορες βλαβη που ειχα δηλωσει την βγαλανε διορθωθηκε..με το που το βλεπω παιρνω τηλ και απαιτω να το φτιαξουν..μου ειπαν ξαναδηλωνουν βλαβη και την πεμπτη με πηρε ενα ηχογραφημενο μηνυμα απο cyta που ελεγε πως περιμενουν τον οτε και να μην ανησυχω..
την επομενη μερα με ξανακαλεσε ηχογραφημενο μηνυμα και μου ειπε πως καθυστερει ο εμπλεκομενος παροχος...υπομονη μεχρι και αυριο και παιρνω παλι τηλ..
παντως ηγ βλαβη στο site γραφει πως ειναι σε επεξεργασια.

print screen δεν εχω αλλα θυμαμαι πως ημουν σε fast path με 6500~ download και 1020 upload με noise margin απο 8-9 και με γραμμη καμπανα και ποτε disconnect για μηνα που το ειχα μετρησει..

attanaze
19-11-13, 21:25
η μετάβαση έγινε ανώδυνα, σε 5 λεπτά ήμουν στο δίκτυο της Cyta και από ταχύτητες συγχρονίζει στα 8/1 Mbps

redcom7
21-11-13, 10:19
δυστυχως φευγω απο Cyta λογω καλης προσφορας forthnet-nova ...πεταγα πραγματικα με 8αρα cyta χωρις κανενα προβλημα και με ping με γερμανικους σερβερς 55-65 ms ...

πολυ ευχαριστημενος απο την μεχρι τωρα συνεργασια μου ... ελπιοζω να μην μετανοιωσω που πα forthnet ...ο βασικος λογος ηταν το hd στα καναλια οπως national geo ./...

evdometap
21-11-13, 12:56
δυστυχως φευγω απο Cyta λογω καλης προσφορας forthnet-nova ...πεταγα πραγματικα με 8αρα cyta χωρις κανενα προβλημα και με ping με γερμανικους σερβερς 55-65 ms ...

πολυ ευχαριστημενος απο την μεχρι τωρα συνεργασια μου ... ελπιοζω να μην μετανοιωσω που πα forthnet ...ο βασικος λογος ηταν το hd στα καναλια οπως national geo ./...
Καλά όντως,και εγώ όσο ήμουν στην 8άρα πήγαινε ΚΟΜΜΑΤΙΑ,με τρομερά Ping κλπ. Μετά πήγα στην 24άρα από λαλακία μου,ενώ ήξερα ότι η γραμμή έχει τα προβληματάκια της από πρίν...Αν και τελευταία είναι τζετ πάλι..

Picard
22-11-13, 04:47
ηρθαν δυο ατομα απο hol στο σπιτι μου και ηθελαν να μου κανουν μια προσφορα,μαλιστα μου ζητησαν αριθμο βρογχου και μολις το ειδαν μου λενε οτι εχω ποιοτικη γραμμη,δε με πειθουν αυτα οχι οτι ειμαι οπαδος της cyta αλλα δεν ειμαι και κανενας που εχω μεσανυχτα για να καταλαβω το δουλεμα τους,μαλιστα προσπαθησαν να με πεισουν οτι η hol εχει υπερδικτυο οπτικων ινων το μεγαλυτερο μετα τον οτε,οτι εχει στον εξοπλισμο της λογισμικο της cisco κι οτι η εταιρια εχει πολλους μετοχους εφοπλιστες,οσο για τη cyta μου ειπαν οτι ειναι εναλλακτικη σε αντιθεση με τη hol που εχει πληρη αποδεσμευση απο τον οτε,εμαθα οτι κλειδωνει με 11 snr margin απο καποιους που εχουν που σημαινει απωλεια εως και 3mbps......

minas
22-11-13, 13:17
ηρθαν δυο ατομα απο hol στο σπιτι μου και ηθελαν να μου κανουν μια προσφορα,μαλιστα μου ζητησαν αριθμο βρογχου και μολις το ειδαν μου λενε οτι εχω ποιοτικη γραμμη,δε με πειθουν αυτα οχι οτι ειμαι οπαδος της cyta αλλα δεν ειμαι και κανενας που εχω μεσανυχτα για να καταλαβω το δουλεμα τους,μαλιστα προσπαθησαν να με πεισουν οτι η hol εχει υπερδικτυο οπτικων ινων το μεγαλυτερο μετα τον οτε,οτι εχει στον εξοπλισμο της λογισμικο της cisco κι οτι η εταιρια εχει πολλους μετοχους εφοπλιστες,οσο για τη cyta μου ειπαν οτι ειναι εναλλακτικη σε αντιθεση με τη hol που εχει πληρη αποδεσμευση απο τον οτε,εμαθα οτι κλειδωνει με 11 snr margin απο καποιους που εχουν που σημαινει απωλεια εως και 3mbps......

Πολλά από αυτά που σου είπαν είναι ακριβή, αλλά και λίγα είναι μπαρουφο-μάρκετινγκ. Προφανώς κανείς δε μπορεί να δει αριθμό βρόχου και να καταλάβει την ποιότητα.
Ισχύει βέβαια ότι έχει το μεγαλύτερο σε μήκος ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών μετά τον ΟΤΕ, αλλά αφού η Cyta χρησιμοποιεί και του ΟΤΕ (ισχύει και αυτό), γιατί είναι παράγοντας επιλογής? Από την άλλη, ο ΟΤΕ δεν δίνει πρόσβαση σε εναλλακτικούς στο FTTC, οπότε Cyta VDSL παίρνεις μόνο από ΑΚ.
Για το λογισμικό και το πελατολόγιο, μικρή σημασία έχει - οι περισσότεροι του ίδιου επιπέδου υπηρεσία προσφέρουν στους οικιακούς καταναλωτές. Για SNR fastpath/interleaved σε όλους τους παρόχους έχεις επιλογές εάν μιλήσεις με εξυπηρέτηση.

panosb26
24-11-13, 11:12
Καλησπέρα και από μένα. Νέος χρήστης στη Cyta, σήμερα έγινε η ενεργοποίηση, φορητότητα από Wind. Η γραμμή - 8άρα - πάει πολύ καλά (μένω Παπάφειο - Κάτω Τούμπα Θεσ/νίκης), αλλά το modem (ADB P.RG A4100N) δεν μας τα λέει καλά. Το απόγευμα, ενώ δουλευε κανονικά, πάω να μπώ στο Interface του και μετά το Login, κολλούσε, δεν ανοίγανε οι σελίδες του configuration του, και στο τέλος δεν έμπαινε καν στο interface του (192.168.1.1:8080). Το παράδοξο είναι ότι το Internet & η Τηλεφωνία δουλεύανε κανονικά, όπως και οι υπόλοιπες σελίδες που ανοιγόκλεινα σε καρτέλες με τον Firefox (και με τον explorer για δοκιμή τα ίδια). Δεν είχε ζεσταθεί υπερβολικά. Το κλείνω, μετά από ένα μισάωρο το ανοίγω, δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Την κόβω να πέτυχα ελλατωματικό router. Θα δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες και θα ξαναποστάρω εντυπώσεις. Έχει κανείς μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο ρούτερ;

Χρειαζεσαι αντικατασταση εξοπλισμου γιατι το συγκεκριμενο εχει καποιο προβλημα με την αναβαθαθμιση firmware που του κανουν

nnn
24-11-13, 23:02
Δείχνει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα(packet loss, τεράστιο ping time) σε ότι βγαίνει από Seabone, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της Cyta ή της Seabone όμως.

evdometap
25-11-13, 01:03
Δείχνει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα(packet loss, τεράστιο ping time) σε ότι βγαίνει από Seabone, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της Cyta ή της Seabone όμως.
Δεν δίνεις κανέναν server να δοκιμάσουμε?Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα.

katop56
25-11-13, 01:52
Θα παραθέσω την "άριστη" εμπειρία μου από την εξυπηρέτηση της Cyta.

1. Τέλη Μάρτη Απρίλη αίτηση για φορητότητα από Intertelecom. Η υπάλληλος επί 2 εβδομάδες να μην ξέρει πώς να συμπληρωθεί η αίτηση.
2. Αναγκάζομαι και ζητάω νέο αριθμό, με συγκεκριμένη αριθμοδότηση. Δράμα η κατάσταση.
3. Εχω στείλει το αίτημα και στο μεταξύ βγαίνει η προσφορά σε συνεργασία με τον Κωτσόβολο για το ταμπλετάκι. Κερδίζεις το τάμπλετ - χάνεις στο τέλος ενεργοποίησης. Ολο και κάπου θα το κάνεις δώρο, βγάζεις κάποια υποχρέωση ή το πουλάς, συνεπώς κερδίζεις κανα 50άρι ευρώ, not bad αυτές τις εποχές.
4. Πάω λοιπόν στον Κωτσόβολο με την μητέρα μου, μιας και η γραμμή θα έβγαινε στο όνομά της, και δεν μπορούσε ο υπάλληλος λέει να την περάσει. Με τα πολλά, τους στέλνει email και τους γράφει σε σημείωση οτι θέλω τον συγκεκριμενο αριθμό και συγκεκριμένο ρούτερ (Thomson)
5. Ερχεται ο τεχνικός, και στο χαρτί του που είχε μαζί του φαίνεται δηλωμένος άλλος αριθμός. Κάνουμε κλήση στο κινητό μου, και φαίνεται αυτός που ειχα ζητήσει. Βγαίνουν οι λογαριασμοί, ολα οκ, σωστός αριθμός.
6. Κάποια στιγμή καλώ την εξυπηρέτηση για κάποιο ζήτημα, και όταν τους είπα τον αριθμό μου...δεν τον βρίσκανε...Αλλον αριθμό είχαν στο σύστημά τους, και άλλον στους λογαριασμούς...Απειρα τηλεφωνήματα, καμμία λύση...
7. Μετά προκύπτει αυτό (http://www.adslgr.com/forum/threads/766620-%CE%91%CE%BC%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CF%8E%CE%BD-Cyta-Hellas)
8. Και τέλος προκύπτει αυτό (http://www.adslgr.com/forum/threads/776177-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF%CF%85)

Η ανικανότητα σε όλο της το μεγαλείο...

Picard
25-11-13, 02:13
μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........

nnn
25-11-13, 02:20
Δεν δίνεις κανέναν server να δοκιμάσουμε?Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα.

Έκανα ένα pingtest με το script που και ότι πάει από Seabobe έδινε 500+ms

Hetfield
25-11-13, 07:39
μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........
Μονο που η Cyta δεν ειναι Forthnet και καλυτερα να μη γινει ποτε. ;)

3ftw
25-11-13, 12:30
να συνεχισω με την απαραδεκτη εμπειρια μου αποτην εντελως ασχετη ΤΥ της cyta..
ενω ηρθε τεχνικος και διεγνωσε βλαβη εκτος σπιτιου για πολλα λαθη που μαζευε η γραμμη και μετα απο δηλωση βλαβης στον οτε με πηραν τηλ να μου πουν οτι εφτιαξε..ενω το ρουτερ μου σε λιγοτερο απο μια μερα λειτουργιας μαζευει 50000 errors..παιρνω παλι και μου δηλωνουν βλαβη για χαμηλο download (γιατι στο τηλ τους ειπα πως απο σερβερ της google κατεβαζα με 50kb/sec) και με πηρε ενας εξυπνακιας τηλ να μου πει πως βλεπει πως εχω το τορρεντ ανοιχτο (οτι ναναι?) και πως το ξεχναω να κανει συνεχως upload και να βαλω περιορισμο στο upload για να μην τρωει ιντερνετ..ενω εγω τορρεντ ανοιγω μια φορα την εβδομαδα και αν...

δεν ξερω παιδια το μονο καλο ειναι οτι μπορω και παιζω online ps3 χωρις προβλημα και σε 3-4 μηνες μετακομιζω και θα αλλαξω παροχο και ποτε ξανα cyta...

anthip09
25-11-13, 13:09
μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........

Θα συμφωνήσω με το φίλο Picard. Όλα τα πακετα της έχουν μείνει πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και όχι μόνο στους χρόνους ομιλίας. Για παράδειγμα Wind και Hol δίνουν το 24αρι πακέτο ίντερνετ χωρίς χρόνο ομιλίας στα 16-17ε και η Cyta επιμένει σε αυτή τη τιμή να δίνει το 4αρι. Και το χειρότερο είναι ότι το δίνει με αυτό το 512 στο upload.............Ακόμα και ο Οτε στα 4αρια πακέτα του δίνει 1Mbps upload......
Έχω τη Cyta 6 μήνες περίπου και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, παρόλα αυτά αν δεν υπάρξει κάποια αναπροσαρμογή στα πακέτα της μπορώ να πω ότι δυσκολα θα παραμείνω...

katop56
25-11-13, 19:04
Και προφανώς πατάνε στο ότι το τελος ενεργοποίησης είναι 30-35€, αναλογα με τον παροχο.

Picard
25-11-13, 21:42
Θα συμφωνήσω με το φίλο Picard. Όλα τα πακετα της έχουν μείνει πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και όχι μόνο στους χρόνους ομιλίας. Για παράδειγμα Wind και Hol δίνουν το 24αρι πακέτο ίντερνετ χωρίς χρόνο ομιλίας στα 16-17ε και η Cyta επιμένει σε αυτή τη τιμή να δίνει το 4αρι. Και το χειρότερο είναι ότι το δίνει με αυτό το 512 στο upload.............Ακόμα και ο Οτε στα 4αρια πακέτα του δίνει 1Mbps upload......
Έχω τη Cyta 6 μήνες περίπου και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, παρόλα αυτά αν δεν υπάρξει κάποια αναπροσαρμογή στα πακέτα της μπορώ να πω ότι δυσκολα θα παραμείνω...

Οι αλλες εταιριες εχουν τιμες για 12 μηνες μετα ανεβαινει πολυ η τιμη π.χ η hol δινει 24αρι net στα 16€ και μετα τους 12 μηνες πηγαινει στα 24,70€ πιο ακριβη κι απο τη cyta........ισως η εταιρια να εχει αλλη πολιτικη,δουλευει με ποικιλια πακετων ενω εχει σταθερες τιμες και πολλαπλες επιλογες...

lak100
25-11-13, 22:22
ηρθε η αιτηση για να παει ο θειος μου απο forthnet μεσω ΧΕΓ στην cyta το θεμα ειναι οτι δεν εχει λογαριασμο forthnet ευκαιρο o λογαριασμος δεν αναφερει αριθμο βροχου μπορω να στειλω λογαριασμο ΔΕΗ για την διευθυνση. εγω στην ιδια κατασταση ακριβως δεν ειχα δωσει αριθμο βρογχου και τον βρηκε η cyta

minas
26-11-13, 10:34
ηρθε η αιτηση για να παει ο θειος μου απο forthnet μεσω ΧΕΓ στην cyta το θεμα ειναι οτι δεν εχει λογαριασμο forthnet ευκαιρο o λογαριασμος δεν αναφερει αριθμο βροχου μπορω να στειλω λογαριασμο ΔΕΗ για την διευθυνση. εγω στην ιδια κατασταση ακριβως δεν ειχα δωσει αριθμο βρογχου και τον βρηκε η cyta

Τον αριθμό βρόχου είναι υποχρεωμένος να στον αναφέραι και ο τρέχων πάροχος, απλά πάρε τους τηλέφωνο. Για την επιβεβαίωση της διεύθυνσης τους αρκεί και άλλος λογαριασμός.

Picard
26-11-13, 12:48
Αν ποτε αλλαξω τη cyta μονο τη hol εχω στο μυαλο μου,τις αλλες δυο forthnet και wind δεν τις εμπιστευομαι οτι προσφορα και να εχουν........τωρα μαλιστα οι δυο τελευταιες πηγαινουν για ενωση,ελπιζω η cyta να παραμεινει ανεξαρτητη κι αμα λαχει να μπει στη κινητη σαν εικονικος παροχος με voda,σιγουρα θα δωσει καλα πακετα κυριως καρτοκινητα,ελπιζω να μη χαλασει το deal.......

attanaze
26-11-13, 12:51
Αν ποτε αλλαξω τη cyta μονο τη hol εχω στο μυαλο μου,τις αλλες δυο forthnet και wind δεν τις εμπιστευομαι οτι προσφορα και να εχουν........τωρα μαλιστα οι δυο τελευταιες πηγαινουν για ενωση,ελπιζω η cyta να παραμεινει ανεξαρτητη κι αμα λαχει να μπει στη κινητη σαν εικονικος παροχος με voda,σιγουρα θα δωσει καλα πακετα κυριως καρτοκινητα,ελπιζω να μη χαλασει το deal.......

είναι όμως και το δέλεαρ της tv που έχει μόνο ο ΟΤΕ και η Forthnet...!

Picard
26-11-13, 12:56
είναι όμως και το δέλεαρ της tv που έχει μόνο ο ΟΤΕ και η Forthnet...!

φιλε δε βλεπω τηλεοραση αλλα απ'οτι ακουσα τωρα στα κοντα αναμενεται καποια υπηρεσια IP TV ,κατι για πακετα 3play ετοιμαζει και εαν τελικα μπει στη κινητη τοτε θα παρει κι αλλο μεριδιο απο τη κινητη......παιζει δηλαδη και 4play...

Βρηκα και την πηγη http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26519&subid=2&pubid=113151862 αφου το επιβεβαιωνει ο γενικος διευθυντης θα γινει...

katop56
26-11-13, 16:05
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω άλλους DNS στο Thomson TG782;

lak100
27-11-13, 17:47
παιδια θελει να ερθε ο θειος μου cyta απο forthnet αλλα δεν εχει καποιον λογαριασμο αυτη την στιγμη (ναι τους πεταξε ολους) τι χαρτι μπορουμε να δωσουμε¨> επειδη ειναι μεσω XΕΓ σττην forthnet δεν αναφερεται στον λογαριασμο αριθμος βροχου.

asxetos_23
02-12-13, 20:22
ρε παιδες να ρωτησω κατι εχω παρατηρησει οτι οταν προσπαθω με δικτυα peer to peer (torrent) ολο το συστημα κολλαει ειδικα πρωι και απογευμα και αναπτυσει ταχυτητες το βραδυ μαλλον το δικτυο ενεργοποιει κοφτη στις ωρες αιχμης???

sweet dreams
02-12-13, 20:34
ρε παιδες να ρωτησω κατι εχω παρατηρησει οτι οταν προσπαθω με δικτυα peer to peer (torrent) ολο το συστημα κολλαει ειδικα πρωι και απογευμα και αναπτυσει ταχυτητες το βραδυ μαλλον το δικτυο ενεργοποιει κοφτη στις ωρες αιχμης???

Εχεις σκεφτεί πόσοι άλλοι την ίδια ώρα με σένα που κατεβάζεις με torrent χρησιμοποιούν το ιντερνετ;;;; O κόφτης είναι αυτόματος λόγω φόρτου εργασίας.

asxetos_23
02-12-13, 20:36
Εχεις σκεφτεί πόσοι άλλοι την ίδια ώρα με σένα που κατεβάζεις με torrent χρησιμοποιούν το ιντερνετ;;;; O κόφτης είναι αυτόματος λόγω φόρτου εργασίας.

αυτο σκεφτηκα και γω απλα ρωταω αν το εχουν παρατηρησει και αλλοι χρηστες η μονο εγω

sweet dreams
02-12-13, 20:39
αυτο σκεφτηκα και γω απλα ρωταω αν το εχουν παρατηρησει και αλλοι χρηστες η μονο εγω

Το έχουμε παρατηρήσει γι'αυτό κατεβάζουμε όταν πάμε για ύπνο:):):)

hellasyoda
06-12-13, 12:03
Προστέθηκε και Online εξόφληση μέσο κάρτας :oneup:

132456

katop56
06-12-13, 12:06
Προστέθηκε και Online εξόφληση μέσο κάρτας :oneup:

132456

Αντε να το συνδέσουν και με την Alpha Bonus. :)

Picard
09-12-13, 18:35
θελω καρτοκινητο cyta με χρεωση και πακετα ομιλιας ανα δευτερολεπτο,500 λεπτα προς ολους με 5€ θα γινει παταγος με κατι τετοιο......

lak100
09-12-13, 20:12
καναμε για τον θειο μου μια αιτηση για μεταφορα στην Cyta δεχθηκαμε προσφορα απο τον ΟΤΕ και επιλεξαμε να παραμεινει στειλαμε ακυρωτικο fax και περιεμενουμε τηλεφωνο σπο το τμημα ακυρωσεων πηραν σημερα αλλα δεν το προλαβαμε το θεμε ειναι οτι μεχρι να με καλεσουν δεν μπορω να εχω την προσφορα του ΟΤΕ γιατι πρεπει να με καλεσει το τμημα ακυρωσεων αφου εστειλα τα χαρτια τι μπλεξιμο ειναι αυτο

Gordito
09-12-13, 20:33
θελω καρτοκινητο cyta με χρεωση και πακετα ομιλιας ανα δευτερολεπτο,500 λεπτα προς ολους με 5€ θα γινει παταγος με κατι τετοιο......

Ξεχασες να γραψεις πραγματικα απεριοριστα με cyta, καθως και 10gb mobile internet με 3€

nnn
09-12-13, 21:31
Το έχουμε παρατηρήσει γι'αυτό κατεβάζουμε όταν πάμε για ύπνο:):):)

6 με 9 το βράδυ είναι nogo για κατεβάσματα :down:

sweet dreams
09-12-13, 21:42
6 με 9 το βράδυ είναι nogo για κατεβάσματα :down:

Πλέον κατεβάζω όταν θα βρω χρόνο να ψάξω αυτό που θέλω......μέρα-νύχτα.....ότι νάναι........:)

katop56
10-12-13, 17:37
θελω καρτοκινητο cyta με χρεωση και πακετα ομιλιας ανα δευτερολεπτο,500 λεπτα προς ολους με 5€ θα γινει παταγος με κατι τετοιο......
Ας δώσει ό,τι δίνουν οι άλλοι στο φοιτητικό.

evdometap
13-12-13, 01:33
Λοιπόν παιδιά, μετακομίζω σε λίγες μέρες και έκανα νέα σύνδεση στο σπίτι που θα πάω να μείνω.Με μία πρόχειρη έρευνα στον χάρτη της ΕΕΤΤ αλλά και από κανα δυο γείτονες,παρ'ότι είμαι στα 400 m καλωδιακή απόσταση από το ΑΚ, είδα ότι η περιοχή δίνει μέγιστες ταχύτητες στα 16-17mbps.Ετσι λοιπόν πήγα στο εξής πακέτο:24άρι ίντερνετ+απεριόριστα σταθερά+100' κινητά+το βασικό πακέτο τηλεόρασης με 33 ευρώ/μήνα. Τα τέλη ενεργοποίησης είναι 20 ευρώ. Περιμένω λοιπόν να μπω στο σπίτι,να ενεργοποιηθεί κ η υπηρεσία και να μεταφέρω τις εμπειρίες μου.Μέχρι τότε,δυο ερωτήσεις:
1)Θα παίξει κάποιον ρόλο για την ποιότητα της υπηρεσίας το γεγονός ότι θα πάω σε αριθμοδότηση Cyta?Το λέω επειδή σκεφτομαι(ίσως αφελώς) ότι θα είναι καλύτερα έτσι,μια που θα είναι νέα η γραμμή μου.
2)Από τα ρούτερ που δίνει η εταιρία τώρα,πιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο να επιλέξω?

katop56
13-12-13, 03:03
Λοιπόν παιδιά, μετακομίζω σε λίγες μέρες και έκανα νέα σύνδεση στο σπίτι που θα πάω να μείνω.Με μία πρόχειρη έρευνα στον χάρτη της ΕΕΤΤ αλλά και από κανα δυο γείτονες,παρ'ότι είμαι στα 400 m καλωδιακή απόσταση από το ΑΚ, είδα ότι η περιοχή δίνει μέγιστες ταχύτητες στα 16-17mbps.Ετσι λοιπόν πήγα στο εξής πακέτο:24άρι ίντερνετ+απεριόριστα σταθερά+100' κινητά+το βασικό πακέτο τηλεόρασης με 33 ευρώ/μήνα. Τα τέλη ενεργοποίησης είναι 20 ευρώ. Περιμένω λοιπόν να μπω στο σπίτι,να ενεργοποιηθεί κ η υπηρεσία και να μεταφέρω τις εμπειρίες μου.Μέχρι τότε,δυο ερωτήσεις:
1)Θα παίξει κάποιον ρόλο για την ποιότητα της υπηρεσίας το γεγονός ότι θα πάω σε αριθμοδότηση Cyta?Το λέω επειδή σκεφτομαι(ίσως αφελώς) ότι θα είναι καλύτερα έτσι,μια που θα είναι νέα η γραμμή μου.
2)Από τα ρούτερ που δίνει η εταιρία τώρα,πιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο να επιλέξω?
Καμία σχέση δεν έχει η αριθμοδότηση.
Το καλύτερο ρούτερ είναι το ΖΤΕ, με διαφορά.

evdometap
13-12-13, 03:19
Ευχαριστώ katop56. Το ΖΤΕ είναι καλύτερο όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής ή τις δυνατότητες που έχει?Πχ σε τι είναι καλύτερο από το ADB?

katop56
13-12-13, 03:43
Καλύτερο ως προς την απόδοση. Λιγότερα ελατωματικα σε βαθος χρόνου, πιο σταθερό, κλπ.

evdometap
13-12-13, 03:46
Καλύτερο ως προς την απόδοση. Λιγότερα ελατωματικα σε βαθος χρόνου, πιο σταθερό, κλπ.
Μια τελευταία ερώτηση.Γνωρίζεις εαν υποστηρίζει mac filtering και λοιπές firewall λειτουργίες?Αν είναι να ζητήσω αυτό δηλαδή..

NexTiN
13-12-13, 09:45
Μια τελευταία ερώτηση.Γνωρίζεις εαν υποστηρίζει mac filtering και λοιπές firewall λειτουργίες?Αν είναι να ζητήσω αυτό δηλαδή..

Λογω του οτι εβαλες και IPTV αναγκαστικα θα σου βαλουν ή το ZTE ή το ADB4100N.Και τα 2 πρεπει να εχουν τις λειτουργιες που θες.

kanonias
14-12-13, 16:31
Μια τελευταία ερώτηση.Γνωρίζεις εαν υποστηρίζει mac filtering και λοιπές firewall λειτουργίες?Αν είναι να ζητήσω αυτό δηλαδή..
Και το ADB και το ΖΤΕ υποστηρίζουν τις λειτουργίες MAC filtering και Firewall rules

vasman15
15-12-13, 14:24
πρεπει να σου αλλαξουν το ρουτερ αν βαλεις tv?

attanaze
16-12-13, 12:28
πρεπει να σου αλλαξουν το ρουτερ αν βαλεις tv?

θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω την απάντηση σε αυτό???

katop56
16-12-13, 17:44
θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω την απάντηση σε αυτό???

Πρέπει να έχεις το ZTE, παντως αν εχεις το Speedtouch, σίγουρα ΔΕΝ κάνει.

ZhenXlogic
16-12-13, 18:56
θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω την απάντηση σε αυτό???

θα σου κάνουν αλλαγή σε ένα από τα 2 CPE: ZTE ZXV10 H201L & ADB4100 & ADB P.RG AV4202N

manoz
16-12-13, 20:08
θα σου κάνουν αλλαγή σε ένα από τα 2 CPE: ZTE ZXV10 H201L & ADB4100

Ήρθε η ώρα δηλαδή να αποχαιρετήσω το παλιό καλό ST780WL; Ποιο από τα δύο ρούτερ να προτιμήσω;

@ ADSLgr.com All rights reserved.