PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

nnn
19-01-14, 22:08
εμένα πάντως μου έρχονται όλοι οι λογαριασμοί ληγμένοι, έστω και για λίγες μέρες, συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό?

Γιατί δεν μπαίνεις στο my Cyta να τους βλέπεις άμεσα ?

prodromosfan
19-01-14, 22:38
Εγω παλι που εχω 2 γραμμες απο την προσφορα για πελατες της Netone, δεν μπορω να παρω το ZTE σωστα;
υποστηριζει 2 γραμμες αλλα στην ιδια τηλεφωνικη συσκευη γιατι εχει μονο μια θυρα για να συνδεσεις τηλεφωνο
ωστοσο σε εμας δεν ξερω αν δινουν καινουριο εξοπλισμο γιατι τον κραταμε με τη διακοπη

σε μενα παντως που χαλασε το σκυλι 780
εχω παρει ενα netfaster IAD II και παραπονο δεν εχω

katop56
19-01-14, 22:46
Γιατί δεν μπαίνεις στο my Cyta να τους βλέπεις άμεσα ?

Είναι υποχρεμένος να μπαίνει στο my.cyta.gr;
Ειναι υποχρέωση της εταιρείας να εκδίδει τους λογαριασμούς την ημερομηνία που λένε, και να τους στέλνουν τότε, και όχι 15-20 μέρες μετά.

Και γω μπορώ να παίρνω τηλ και να ρωτάω τι οφείλω, αλλά δεν εχει λογική αυτό το πράγμα.
Στο λογαριασμό λένε ότι εκδιδεται 1η του μήνα που ποτε δεν εκδίδεται τότε. Αλλά μαλλον πρέπει να φυγει επιστολή στην ΕΕΤΤ και γι΄αυτό.

prodromosfan
19-01-14, 22:53
αν και το βρίσκω λαθος απο την πλευρα τους να γίνεται επανηλειμμενα,
δεν βρισκω το λογο να φυγει επιστολή για αυτο
εγω εχω ξεχασει 3 μηνες να πληρωσω λογαριασμο
(γιατι δεν μου τον στελνανε και μετα ειδα οτι στο my cyta ειχα πατησει επιλογη να μου ερχεται μονο ηλεκτρονικα, ξερετε απο αυτα τα κλικ που κανουμε για να φυγουν τα μηνυματα απο την οθονη γιατι ψαχνουμε για κατι αλλο)
και δεν μου ειχαν διακοψει τις υπηρεσιες

kostas285
19-01-14, 22:55
εμένα πάντως μου έρχονται όλοι οι λογαριασμοί ληγμένοι, έστω και για λίγες μέρες, συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό?

Και σε μενα τα ιδια έκαναν αλλά μετά απο 10 email που λέγανε που ειναι ο λογαριασμος μου;;;;;,γιατι δεν τον εχω λαβει;;;;στα ελτα δεν εχουν κατι για μενα στρώσανε.

nnn
19-01-14, 23:42
Εδώ και 2 χρόνια έχω μόνο ηλεκτρονικό λογαριασμό, έρχεται sms και email πως εκδόθηκε, με το ποσό και την λήξη, απορώ που ακόμα ασχολείστε με τον έντυπο και τα ΕΛΤΑ.

prodromosfan
20-01-14, 00:01
αυτό βολευει εσένα
το αλλο βολευει άλλους. ;)

attanaze
20-01-14, 00:21
Γιατί δεν μπαίνεις στο my Cyta να τους βλέπεις άμεσα ?

Αυτό το κάνω αλλά γιατί να τους πληρώνω πάντα ληγμένους??

- - - Updated - - -


Εδώ και 2 χρόνια έχω μόνο ηλεκτρονικό λογαριασμό, έρχεται sms και email πως εκδόθηκε, με το ποσό και την λήξη, απορώ που ακόμα ασχολείστε με τον έντυπο και τα ΕΛΤΑ.

Στην Ελλάδα πάντα χρειάζεται να έχεις ένα χαρτί στα χέρια σου από την εμπειρία μου!!!

- - - Updated - - -


Εδώ και 2 χρόνια έχω μόνο ηλεκτρονικό λογαριασμό, έρχεται sms και email πως εκδόθηκε, με το ποσό και την λήξη, απορώ που ακόμα ασχολείστε με τον έντυπο και τα ΕΛΤΑ.

και το πληρώνεις με κάρτα φαντάζομαι...

katop56
20-01-14, 00:22
Εδώ και 2 χρόνια έχω μόνο ηλεκτρονικό λογαριασμό, έρχεται sms και email πως εκδόθηκε, με το ποσό και την λήξη, απορώ που ακόμα ασχολείστε με τον έντυπο και τα ΕΛΤΑ.

Εγώ είμαι 87 ετών και δεν ξέρω από Internet, και το λογαρισμό μου το φέρνει η ταχυδρόμος στο σπίτι.
Επιπλέον, απάντησέ μου το πολύ απλό:

Ορος συμβολαίου, παράγραφος 8.10


Ο λογαριασμός θα εκδίδεται την πρώτη μέρα του επόμενου μήνα και θα είναι πληρωτέως εντός 30 ημερών από την ημερομηνία έκδοσής του. Θα εξοφλείται σύμφωνα με τον τρόπο πληρωμής που επιλέγει ο πελάτης. Καθυστέρηση εξόφλησής του λογαριασμού θα επιβαρύνεται με τόκο υπαρημερίας.

Κα ξεκινάμε:
Ο λογαριασμός λένε ότι εκδίδεται την 1η του μήνα, δεν εκδίδεται όμως.
Εγώ λοιπόν που είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ εντάξει με την εταιρεία, μπορώ να στείλω ένα ωραίο ραβασάκι στην ΕΕΤΤ.
Γιατί και δεν εκδίδεται την 1η του μήνα, και δεν σου δίνουν 30 ημέρες προθεσμία.

Παράβαση 2. Τόκος υπερημερίας. Δεν ειναι τράπεζα, τραπεζικός οργανισμός και δεν αναγράφουν πουθενά πόσο ειναι ο τόκος υπερημερίας.


Ολα τα υπόλοιπα, ειναι "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε"

Οταν αυτός που βάζει τους όρους δεν τους τηρεί, γιατί να τους τηρεί αυτός που τους υπογράφει και δεν έχει τη δυνατότητα να τους τροποποιήσει;;;;

sweet dreams
20-01-14, 00:25
Οταν αυτός που βάζει τους όρους δεν τους τηρεί, γιατί να τους τηρεί αυτός που τους υπογράφει και δεν έχει τη δυνατότητα να τους τροποποιήσει;;;;

+1 :oneup:

umay
20-01-14, 00:37
Εδώ και 2 χρόνια έχω μόνο ηλεκτρονικό λογαριασμό, έρχεται sms και email πως εκδόθηκε, με το ποσό και την λήξη, απορώ που ακόμα ασχολείστε με τον έντυπο και τα ΕΛΤΑ.
+1
Εγώ όλους τους λογαριασμούς τους βλέπω ηλεκτρονικά και τους πληρώνω μέσω internet banking. Πιστεύω ότι τη ζωή μας πρέπει να την κάνουμε ευκολότερη, να έχουμε οικολογική συνείδηση και να συντρέχουμε με την τεχνολογική εξέλιξη ανεξάρτητα από την ηλικία μας.
Φανταστείτε ότι δουλεύω σε διπλανό κτίριο με τη ΔΕΗ της περιοχής μου αλλά δεν έχω πατήσει το πόδι μου εκεί εδώ και 8 χρόνια περίπου... και πριν ένα χρόνο έκανα εγγραφή και στο e-bill της ΔΕΗ, οπότε με το που γίνεται η μέτρηση την παρακολουθώ και έχω και άμεσα τη χρέωση ώστε να προγραμματίσω έγκαιρα τις υποχρεώσεις μου.

nnn
20-01-14, 00:47
"Υπερβολικές" απαντήσεις για κάτι που έχει απλή λύση, anyway όπως βολεύει τον καθένα.

katop56
20-01-14, 02:04
"Υπερβολικές" απαντήσεις για κάτι που έχει απλή λύση, anyway όπως βολεύει τον καθένα.
Καθόλου υπερβολικές.
Και γω με πιστωτική τα πλήρωνα, μέχρι που έγινε αυτό: (http://www.adslgr.com/forum/threads/766620-%CE%91%CE%BC%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CF%8E%CE%BD-Cyta-Hellas)

Παρ' ολα αυτά σου απάντησα. Οι ίδιοι δεν τηρούν αυτό που οι ίδοι θέτουν σαν όρο συμβολαίου.
Στην τελική, ειμαι παραδοσιακός, και γουστάρω να έρχεται με ΕΛΤΑ, να δίνω χαρτζιλίκι στον/στην ταχυδρομο και να μυρίζω το χαρτί.

Οπως εμένα αν δεν το πληρώσω θα μου το κόψουν και θα πληρώσω και 2€ έξοδα επανασύνδεσης, έτσι να τηρούν και αυτοί αυτό που οι ίδιοι θέτουν ως όρο.
Δεν ειναι όρος της ΕΕΤΤ, δικός τους ειναι.

Λες ότι δίνεις 1 μήνα περιθώριο, αλλά στην πραγματικότητα δίνεις γύρω στις 15 μέρες και λέω γύρω γιατί άλλη μέρα εκδίδεται και αποστέλλεται πολλές μέρες μετά.

attanaze
20-01-14, 12:20
Καθόλου υπερβολικές.
Και γω με πιστωτική τα πλήρωνα, μέχρι που έγινε αυτό: (http://www.adslgr.com/forum/threads/766620-%CE%91%CE%BC%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CF%8E%CE%BD-Cyta-Hellas)

Παρ' ολα αυτά σου απάντησα. Οι ίδιοι δεν τηρούν αυτό που οι ίδοι θέτουν σαν όρο συμβολαίου.
Στην τελική, ειμαι παραδοσιακός, και γουστάρω να έρχεται με ΕΛΤΑ, να δίνω χαρτζιλίκι στον/στην ταχυδρομο και να μυρίζω το χαρτί.

Οπως εμένα αν δεν το πληρώσω θα μου το κόψουν και θα πληρώσω και 2€ έξοδα επανασύνδεσης, έτσι να τηρούν και αυτοί αυτό που οι ίδιοι θέτουν ως όρο.
Δεν ειναι όρος της ΕΕΤΤ, δικός τους ειναι.

Λες ότι δίνεις 1 μήνα περιθώριο, αλλά στην πραγματικότητα δίνεις γύρω στις 15 μέρες και λέω γύρω γιατί άλλη μέρα εκδίδεται και αποστέλλεται πολλές μέρες μετά.

με το δίκιο σου μετά.... και περάσαν τόσοι μήνες και ακόμα δεν βγάλαν άκρη!!! πολύ περίεργο, ανοργανωσιά μου μυρίζει...

a.libe
20-01-14, 14:04
οι εταιρειες θελουν να ωθησουν τον συνδρομητη σε e-statement για ενα κυριως και μονο λογο που ειναι λιγοτερα εξοδα για ταχυδρομικα τελη,τα αλλα ειναι ιστοριες για αγριους...βεβαια και εγω χρησιμοποιω το e-statement , αλλα η αληθεια ειναι αυτη

Hetfield
20-01-14, 18:37
Μπορειτε απλα να πληρωνετε με καποιον λογαριασμο αντι για πιστωτικη καρτα.
Δεν ειναι δα και κατι το τρομερο. Τη δικη σου ζωη θα κανεις ευκολοτερη αν αρχιζεις να χρησιμοποιεις e-statement.
Εγω τοσα χρονια που πληρωνω μεσω λογαριασμου απο το ebanking ποτε δεν χρεωθηκα κατι λανθασμενα.

Παρεπιπτοντως, αλλο πραγμα το ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος κι αλλο πραγμα το ποτε τον λαμβανεις.

katop56
20-01-14, 23:59
Μπορειτε απλα να πληρωνετε με καποιον λογαριασμο αντι για πιστωτικη καρτα.
Δεν ειναι δα και κατι το τρομερο. Τη δικη σου ζωη θα κανεις ευκολοτερη αν αρχιζεις να χρησιμοποιεις e-statement.
Εγω τοσα χρονια που πληρωνω μεσω λογαριασμου απο το ebanking ποτε δεν χρεωθηκα κατι λανθασμενα.

Μάλλον μιλάμε σε διαφορετική γλώσσα. Το πρόβλημα δεν είναι ο τρόπος πληρωμής, αλλά η καθυστέρηση να τονεκδώσουν και να τον στείλουν.


Παρεπιπτοντως, αλλο πραγμα το ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος κι αλλο πραγμα το ποτε τον λαμβανεις.
Τον οποίο λογαριασμό δεν εκδίδουν την ημερομηνία που λένε ότι εκδίδουν (1η του μήνα) και δεν τον στέλνουν άμεσα.
Τι δεν καταλαβαίνεις;

Κινέζικα μιλάμε;

man with no name
21-01-14, 12:41
Καλημέρα παίδες!
Είμαι πελάτης της cyta και σκέφτομαι να αλλάξω τον αριθμό τηλεφώνου που έχω από εποχή ΟΤΕ με αριθμό cyta και έχω ακούσει ότι η αριθμοδότηση των εναλλακτικών δεν είναι τόσο καθαρές και ακούγονται πολλά παράσιτα.
Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο;

evdometap
21-01-14, 12:49
Αυτό που περιγράφεις δεν ξέρω καν αν στέκει τεχνικά. Εγώ με αριθμοδότηση Cyta είμαι, και η ποιότητα κλήσεων είναι άψογη, δυνατός ήχος, χωρίς παράσιτα, χωρίς να πέφτει η γραμμή στις κλήσεις. Ανεπιφύλακτα!

Atheros
21-01-14, 13:52
Δεν έχει καμία σχέση η αριθμοδότηση με την ποιότητα της υπηρεσίας που σου παρέχεται.Όταν ολοκληρωθεί η διαδικάσία της φορητότητας ο αριθμός που πρίν άνηκε στο δίκτυο του ενός παρόχου, τώρα θα ανήκει στο δίκτυο της cyta.Παράσιτα δεν πρόκειται να ακούσεις ποτέ με την cyta καθώς η τηλεφωνία είναι voip και κατα συνέπεια κωδικοποιούνται ώς ιντερνετικά δεδομένα η πληροφορία της φωνής μέσω του voip modem. Δεν υπάρχει έτσι ο παραμικρός θόρυβος γραμμής που μπορεί να υπήρχε άν ήσουν ακόμη στην κλασική τηλεφωνία. Ακόμη και ο τόνος που ακούγεται όταν σηκώνεις το ακουστικό για να καλέσεις δεν παράγεται στο τηλεφωνικό κέντρο αλλά είναι δημιούργημα ...του modem!;Άν θες λοιπόν να αλλάξεις αριθμό, θα τον αλλάξεις για να έχεις απλά άλλο αριθμό τηλεφώνου,και όχι νομίζοντας πως θα δεις κάποια διαφορά.

man with no name
21-01-14, 14:20
Σας ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σας!

vasmili
28-01-14, 13:24
Παιδιά δεν υπάρχει η CYTA είναι η χειρότερη ετιαρεία που έχω δοκιμάσει. Η εξυπηρέτηση από το τηλέφωνο είναι απαράδεκτη. Εχω αρχίσει νέο thread με την περιπέτειά μου ... διαβάστε το για να καταλάβετε ......

a.libe
28-01-14, 13:53
se σε ολες τις εταιρειες συμβαινουν αυτα

Picard
28-01-14, 13:56
κι εγω την επαθα με τη forthnet,βγαζουμε ακρη???

NexTiN
28-01-14, 15:25
Don't feed the Trolls...

a.libe
29-01-14, 21:57
σημερα εκανα 2 ανανεωσεις συμβολαιων και τις αναφερω για να τις εχετε κατα νου,
οικιακο πακετο απεριοριστα σταθερα+130 κινητα+4 ιντερνετ στην τελικη τιμη των 21.5 ευρω απο 23.3 μπαινοντας στο τριτο ετος
επαγγελματικο πακετο απεριοριστα σταθερα+30 κινητα+24 ιντερνετ στην τελικη τιμη των 27 ευρω με το πρωτο παγιο δωρο στην τριτη χρονια μου και εδω

nnn
29-01-14, 22:08
Τους πήρες τηλέφωνο και σου έκαναν την έκπτωση ?

a.libe
30-01-14, 13:21
βασικά τους έστειλα mail γύρω 15-1 , το συμβόλαιο λήγει 30-1,όντας συνδρομητής από το 2011 και τους ενημέρωνα για προσφορά που είχα από την hol μιας και εχω κινητό vf και μια γραμμή στη hol. Μου τηλ 2-3 μέρες μετά και μου κάνανε αυτές τις προσφορές όπου επιφυλάχτηκα να απαντήσω. Στο πατρικό μου τα 21,5 ήταν πολύ δελεαστική και δέχτηκα , ενώ στο επαγγελματικό πέρυσι είχα απεριόριστα +70 κινητά + 8 ιντερνετ στα 29 και τώρα το πήγα στα 27 με τα παραπάνω χαρακτηριστικά και το πρώτο μήνα δωρεάν. Βέβαια στο Mail τους έγραφα για τις πληρωμές που είναι πάντα εμπρόθεσμες και ότι ουδέποτε έχω απασχολήσει το τεχνικό τμήμα κλπ κλπ κλπ:). Χτες λοιπόν ανανέωσα για τη γραμμή του πατρικού και του γραφείου .Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη που σε συνδυασμό με την τιμή, αλλά και την βαρεμάρα που έχω για να ψάχνω για φορητότητα + το κόστος της με έκαναν να ανανεώσω

nnn
30-01-14, 14:13
Μάλιστα, γιατί πλέον το 30άρι που δίνω κάθε μήνα για ξερό internet είναι "πολύ" σε σχέση με τον ανταγωνισμό και το ψάχνω.

spycon69
30-01-14, 14:28
Μάλιστα, γιατί πλέον το 30άρι που δίνω κάθε μήνα για ξερό internet είναι "πολύ" σε σχέση με τον ανταγωνισμό και το ψάχνω.

Είναι σίγουρα "πολυ" μιας και σε μένα μετά τη μείωση που μου έκαναν τον 2ο χρόνο (χωρίς να το έχω ζητήσει) και η οποία λήγει τον Απρίλιο) δίνω 34€ το μήνα και έχω το "ενισχυμένο 24" που περιλαμβάνει: 24αρα adsl, 60' προς κινητά, απεριόριστα σταθερά Ελλάδος και απεριόριστα σταθερά εξωτερικού.

a.libe
30-01-14, 14:33
τηλ για μια καλυτερη προσφορα , δυσκολοι καιροι

Τσε
30-01-14, 14:37
βασικά τους έστειλα mail γύρω 15-1

Σε ποιο email τους εστειλες ? Γτ ολο λεω θα τους παρω εγω κι ολο η κατι θα τυχει η θα βαριεμαι :P

NexTiN
30-01-14, 15:00
Είναι σίγουρα "πολυ" μιας και σε μένα μετά τη μείωση που μου έκαναν τον 2ο χρόνο (χωρίς να το έχω ζητήσει) και η οποία λήγει τον Απρίλιο) δίνω 34€ το μήνα και έχω το "ενισχυμένο 24" που περιλαμβάνει: 24αρα adsl, 60' προς κινητά, απεριόριστα σταθερά Ελλάδος και απεριόριστα σταθερά εξωτερικού.

*Σημειωση, τα 60' προς κινητα εχουν γινει 100' εδω και καιρο...

vforvendetta85
30-01-14, 18:28
Μάλιστα, γιατί πλέον το 30άρι που δίνω κάθε μήνα για ξερό internet είναι "πολύ" σε σχέση με τον ανταγωνισμό και το ψάχνω.

Αν δεν κάνω λάθος έχεις πει πως έχει vdsl από Α/Κ.Αν ισχύει, δε νομίζω πως ο ανταγωνισμός έχει τόσο μικρότερη τιμή.Όλες οι εταιρίες θέλουν +10 ευρώ σε σχέση με την τιμή adsl.

nnn
30-01-14, 19:01
Ναι αλλά δίνουν και δωρεάν τηλέφωνα σε αυτά τα χρήματα, ενώ η Cyta τίποτα.

a.libe
30-01-14, 19:23
cc_online@hq.cyta.gr , εχει κατω παυλα μετα το cc

vforvendetta85
30-01-14, 19:45
Ναι αλλά δίνουν και δωρεάν τηλέφωνα σε αυτά τα χρήματα, ενώ η Cyta τίποτα.

Για απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και vdsl (έως 50 Mbps):
wind:32 ευρώ και μετά το 12μηνο στα 37.
forthnet:34,90 ευρώκαι μετά το 12μηνο στα 37,90
ote:36,90 ευρώ το 1ο εξάμηνο και μετά 41,90
hol:34 ευρώ τον πρώτο χρόνο και μετά 46

+ τα τέλη ενεργοποίησης.

Τσε
31-01-14, 15:19
Σε ποιο email τους εστειλες ? Γτ ολο λεω θα τους παρω εγω κι ολο η κατι θα τυχει η θα βαριεμαι :P


cc_online@hq.cyta.gr , εχει κατω παυλα μετα το cc

Εστειλα email την ωρα που εκανα το ποστ μου στο email που εδωσε το παλικαρι(το ειχα βρει και εγω απο το site) με πηραν σημερα. Μου εκαναν 2 προσφορες με βαση το πακετο μου.
Εχω 24mbit Internet και Απεριοριστα Σταθερα Ελλαδος και μου προτειναν τα παρακατω :
-24mbit Internet και Απεριοριστα Σταθερα Ελλαδος με 23 ευρω
-35mbit Internet και Απεριοριστα Σταθερα Ελλαδος με 29 ευρω.

Θα επερνα την δευτερη αλλα λογω "εσωτερικων" πιεσεων δεχτηκα την πρωτη :(


Προσπαθησα να μου αλλαξουν το modem (γτ μου εχει βγαλει την πιστη αυτο το tg782)αλλα δεν...... Θα το βουτηξω μια μερα θα το παω στην σχολη και θα βαλω καναν καθηγητη να μου το καψει διακριτικώς και θα τους πω εγω τι εστι βερικοκο !

katop56
31-01-14, 17:51
Η μητέρα μου ειναι στη Cyta απ' οταν έκλεισε η NetOne.
Εχει πακέτο με Απεριόριστα Σταθερα, 8άρι internet, και πρόσφτα έβαλε και το 3play.
Πόσο μπορεί να το χτυπήσει;

attanaze
31-01-14, 20:17
εμένα πάντως μου έρχονται όλοι οι λογαριασμοί ληγμένοι, έστω και για λίγες μέρες, συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό?

λες και διαβάζουν το forum τα παλικάρια της Cyta!!!! ο νέος λογαριασμός ήρθε στην ώρα του (14 ημέρες πριν τη λήξη)

graal
31-01-14, 21:25
Το βγαζεις απο την πριζα, παιρνεις τηλεφωνο την τεχνικη υποστηριξη, τους λες δεν ανοιγει το router , μπαινουν να το ελενξουν δεν βρισκουν τιποτα και αφου τους διαβεβαιωσεις οτι ολα τα καλωδια ειναι σωστα στην θεση τους λογικα θα σου πουν να πας απο ενα καταστημα να παρεις αλλο. :lol::rofl::rofl::rofl::rofl:

a.libe
31-01-14, 21:29
ποσο πληρωνει τωρα;;;

- - - Updated - - -


Η μητέρα μου ειναι στη Cyta απ' οταν έκλεισε η NetOne.
Εχει πακέτο με Απεριόριστα Σταθερα, 8άρι internet, και πρόσφτα έβαλε και το 3play.
Πόσο μπορεί να το χτυπήσει;
ποσο πληρωνει τωρα

prodromosfan
01-02-14, 10:58
λες και διαβάζουν το forum τα παλικάρια της Cyta!!!! ο νέος λογαριασμός ήρθε στην ώρα του (14 ημέρες πριν τη λήξη)
μα ποιος σου ειπε οτι δεν το διαβαζουνε;
η τεχνικη υποστηριξη δεν ειναι απλώς
"παρακαλω στειλτε σε πμ τα στοιχεια σας και θα επικοινωνησει καποιος" ;)

katop56
02-02-14, 02:36
ποσο πληρωνει τωρα;;;

- - - Updated - - -


ποσο πληρωνει τωρα

Χωρίς το Cytavision που δεν έχει ερθει ακομα λογαριασμός, 26€, δηλαδή την κανονική τιμή μείον τα 2€ για Ασημένιο Πελάτη.

KeyMaKeR
02-02-14, 15:44
Μπορεί κάποιος να βάλει λογαριασμό από viva ή omnivoice επάνω στο ρουτερ της εταιρίας; Αν όχι, μπορεί να βάλει δικό του ρουτερ με VoIP; (οι κωδικοί του ίντερνετ είναι αυτοί από το my.cyta; )

spycon69
02-02-14, 21:29
Μπορεί κάποιος να βάλει λογαριασμό από viva ή omnivoice επάνω στο ρουτερ της εταιρίας; Αν όχι, μπορεί να βάλει δικό του ρουτερ με VoIP; (οι κωδικοί του ίντερνετ είναι αυτοί από το my.cyta; )

Οχι η cyta δε το επιτρέπει αυτό.

KeyMaKeR
02-02-14, 22:23
Οχι η cyta δε το επιτρέπει αυτό.

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο πρώτο ερώτημα φίλε. Γιατί δεν βρίσκω κάποιο λόγο να εμποδίζει η εταιρεία την χρήση δικού μας εξοπλισμού και τηλεφωνία από άλλο πάροχο. Εκτός και αν χρειάζεται από 2play να γυρίσει σε 1play

spycon69
02-02-14, 23:21
H Cyta δεν επιτρέπει το voip απο άλλο router πλην του δικου της. Αναφορικά με το adsl ειναι εφικτό να κουμπώσεις το ρουτερ της αρεσκειας σου στη γραμμή αρκεί να γίνει bridge με το router της Cyta.

nnn
02-02-14, 23:48
Το Voip με χρήση ξεχωριστού ATA δουλεύει κανονικά, όχι όμως για το νούμερο στην Cyta αλλά για λύσεις τύπου omnivoice, viva κλπ.

KeyMaKeR
03-02-14, 00:11
Χμ.. δηλαδή ακόμα και αν ήταν σε 1play (μόνο ίντερνετ) δεν θα μπορούσε κάποιος πχ να βάλει ένα δικό του (net faster) αντί του αυτό της εταιρείας και να έχει τηλεφωνία από άλλο πάροχο. Οπότε πάμε σε λύση όπως Linksys Pap2t σωστά; Όμως τις πόρτες 5060-61 δεν τις χρησιμοποιεί η cyta; Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση

@ ADSLgr.com All rights reserved.