PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Atheros
27-02-14, 23:38
Μάλλον δεν σηκώνει η γραμμή σου για κάποιο λόγο το fastpath και σου κάνει φαινόμενα στην προβολή video ή streaming!
Την cyta την δοκίμασα πειρατικά μέσω wi-fi repeater αρκετούς μήνες και θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου ψείρα και τελειομανή στο θέμα του internet. Δεν βρήκα κάτι να πώ πως είναι προβληματική.Έτσι όταν μου έκαναν προσφορά δέχτηκα και έγινα συνδρομητής. To ZTE modem θα το χαρακτήριζα κορυφαίο!
Φυσικά και έχω άποψη και του οτε και ναι,βγάζει ελαφρώς καλύτερο ping(latency) στις περισσότερες περιοχές.Σου δίνει ίσως την εντύπωση πως οι ιστοσελίδες εμφανίζονται πιό γρήγορα.Αλλά η πρακτική ταχύτητα είναι ίδια! Αλλά...θα το πληρώσεις καλά!
Η forthnet είναι και αυτή καλή ...Η wind(tellas) κατά την εμπειρία μου αφού τρύπωσα κι εκεί...είναι η χειρότερη από όλες! Μπορεί το modem του θύματος να συγχρονίζει σε σούπερ ταχύτητες αλλά στην πράξη τα 24 Mbps είναι 715 Kbps και πάει λέγοντας!
Στην cyta μου αρέσει η voip τηλεφωνία που εξαλείφει όλα τα παράσιτα και έχει ήχο καμπάνα.Μου έκανε δώρο και τα τέλη ενεργοποίησης....:worthy:

Gordito
28-02-14, 02:37
3 μήνες στη cyta και αρχίζω να μετανιώνω που δεν δέχτηκα την αντιπροσφορά του οτε. Κανένα παράπονο από την τεχνική υποστήριξη. Απαντούν άμεσα, ευγενέστατοι και εξυπηρετικότατοι. Δεν μου αρέσει η ποιότητα του ίντερνετ. Αρκετές φορές καθυστερεί να ανοίξει σελίδες, το youtube πολλές φορές κολλάει στην μέση του τραγουδιού, και κάποιες φορές το skype είναι σαν να χάνει σήμα. Κοκκινίζει η ένδειξη και "πιξελιάζει" η εικόνα ενώ έχω μόνο το skype ανοιχτό. Ούτε τόρεντ ούτε κάποια εφαρμογή. Και σύνδεση με ethernet. Με VDSL αρκετές φορές ενώ πλήρωνα 35Mbps στην ουσία και πρακτικά είχα 8-10Mbps. Κι έτσι το γύρησα σε ADSL2+ 8Mbps και πληρώνω την πραγματική ταχύτητα. Αλλά με τον οτε ποτέ δεν είχα θέμα browsing, download, streaming. Πάντα έπιανε τα μέγιστα και χωρίς πρόβλημα.

Εγω με cyta ειμαι καλυτερα και απο ΟΤΕ.
Πιανω 4down, που με το fastpath εγιναν 3, αλλα εχω οντως αυτες τις ταχυτητες, πολυ καλο ping, και πολυ καλο internet γενικα.
ΟΤΕ για καποιο λογο δεν επιανα πανω απο 2.

Μονο (μεγαλο) παραπονο, το Skype, που δυστυχως χρησιμοποιω συχνα

Picard
28-02-14, 16:37
θα μπορουσε η εταιρια να προσαρμοσει ολα τα πακετα χρονου ομιλιας προς ολα τα σταθερα+κινητα χωρις να τα διαχωριζει,οπως εχει κανει η hol με τα ευελικτα προγραμματα νομιζω οτι ειναι πιο ανταγωνιστικη αυτη τη στιγμη..

nnn
28-02-14, 21:09
θα μπορουσε η εταιρια να προσαρμοσει ολα τα πακετα χρονου ομιλιας προς ολα τα σταθερα+κινητα χωρις να τα διαχωριζει,οπως εχει κανει η hol με τα ευελικτα προγραμματα νομιζω οτι ειναι πιο ανταγωνιστικη αυτη τη στιγμη..

Θα μπορούσε η εταιρία να προσέχει τους ήδη παλιούς πελάτες της και να τους δώσει κάποιο "δωράκι".

Gordito
28-02-14, 23:04
Σε μενα το εριξαν στα 20€, με 8/1 ιντερνετ, απεριοριστα σταθερα και 1-2 ωρες κινητα (δε θυμαμαι)
Περυσι για τα ιδια πληρωνα 28-30€ (παλι δε θυμαμαι)

Τσε
28-02-14, 23:48
Και εμενα για 24αρι νετ και απεριοριστα σταθερα μου το πηγαν απο 32 στα 30 στον ενα χρονο και πριν κτι εβδομαδες που τους εστειλα μνμ με πηραν τηλ και μου εκαναν πρσφορα στα 23 για το ιδιο πακετο και αν ηθελα και 1-2 ωρες κινητα.

minas
01-03-14, 10:52
Για παλιούς πέφτουν εύκολα στο 20+ μαζί με χρόνο ομιλίας. Εμένα (που δεν ήθελα καθόλου χρόνο) δεν μου έκαναν καμία προσφορά κάτω από 20€, γι' αυτό είχα φύγει για HOL με 16€ / 24Mbps.

nnn
01-03-14, 10:55
Αν δεν θέλεις χρόνο γιατί δεν χρησιμοποιείς καθόλου(ελάχιστα) την τηλεφωνία τους δεν κάβουν τίποτα...

Ionlab
04-03-14, 17:49
Μονο (μεγαλο) παραπονο, το Skype, που δυστυχως χρησιμοποιω συχνα

Τι πρόβλημα υπάρχει με το skype; Νόμιζα ότι παίζει κανονικά σε cyta.

Manolis_karas
04-03-14, 20:52
Τι πρόβλημα υπάρχει με το skype; Νόμιζα ότι παίζει κανονικά σε cyta.
Σε μένα τις μισές φορές παίζει κανονικά, ελάχιστες δεν παίζει καθόλου και τις υπόλοιπες δεν παίζει η εικόνα.

gongisone
05-03-14, 13:34
Γειά χαρά! Σκέφτομαι να έρθω στη cyta μετά από 5μιση χρόνια στη wind. Άν το αποφασίσω θα επιλέξω το πακέτο με τα 22€ που δίνει το getaline με 8mbps, απεριόριστα σταθερά και 40΄κινητά.
Έμαθα όμως οτι η cyta είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο μέσω του ρούτερ και επειδή χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η ποιότητα της φωνής στις κλήσεις;
Υπάρχει κάποιο βούισμα ή διακοπές ή παράλλαξη της φωνής; Γενικά έχει κάποιες διαφορές από το κανονικό τηλέφωνο;
(Να προσθέσω ότι στο σπίτι λειτουργεί και δεύτερη γραμμή στον ΟΤΕ, μόνο τηλέφωνο.)
Επίσης όταν μιλάει κανείς στο τηλέφωνο και σερφάρει ταυτόχρονα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως θόρυβος ή καθυστέρηση ή πτώση της ταχύτητας στο ίντερνετ;
Η περιοχή μου είναι Μοσχάτο, έχουμε καμιά ένδειξη απο'κεί;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

minas
05-03-14, 14:06
Γειά χαρά! Σκέφτομαι να έρθω στη cyta μετά από 5μιση χρόνια στη wind. Άν το αποφασίσω θα επιλέξω το πακέτο με τα 22€ που δίνει το getaline με 8mbps, απεριόριστα σταθερά και 40΄κινητά.
Έμαθα όμως οτι η cyta είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο μέσω του ρούτερ και επειδή χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η ποιότητα της φωνής στις κλήσεις;
Υπάρχει κάποιο βούισμα ή διακοπές ή παράλλαξη της φωνής; Γενικά έχει κάποιες διαφορές από το κανονικό τηλέφωνο;
(Να προσθέσω ότι στο σπίτι λειτουργεί και δεύτερη γραμμή στον ΟΤΕ, μόνο τηλέφωνο.)
Επίσης όταν μιλάει κανείς στο τηλέφωνο και σερφάρει ταυτόχρονα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως θόρυβος ή καθυστέρηση ή πτώση της ταχύτητας στο ίντερνετ;
Η περιοχή μου είναι Μοσχάτο, έχουμε καμιά ένδειξη απο'κεί;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Η ποιότητα της φωνής είναι εξίσου καλή με την κλασική τηλεφωνία. Ο όγκος δεδομένων που χρησιμοποιεί είναι μικρός και δεν επηρεάζει καθόλου άλλες δικτυακές υπηρεσίες (ούτε επηρεάζεται). Η μόνη διαφορά που έχει είναι ότι αν χάσει ρεύμα (ή σύνδεση) ο ρούτερ δεν θα λειτουργεί το τηλέφωνο. Το πρώτο ρυθμίζεται με ένα UPS, το δεύτερο είναι σπάνιο.

mix21
05-03-14, 14:28
γνωρίζουμε σε τι φάση είναι η εξάπλωση του δικτύου της;ειδικότερα στην μαγνησία...

gongisone
05-03-14, 14:31
minas ευχαριστώ!

fretwork
06-03-14, 11:49
Παιδιά είμαι silver πελάτης cyta με 8mbps ιντερνετ , 200 λεπτά σταθερά και 75 λεπτά κινητά και πληρώνω 27ε / μήνα.Πιστεύετε θα μπορούσα να πιέσω για κάτι καλύτερο? Βλέπω κάποιους με τα ίδια χαρακτηριστικά εδώ να πληρώνουν 20ε...

KeyMaKeR
06-03-14, 11:58
Παιδιά είμαι silver πελάτης cyta με 8mbps ιντερνετ , 200 λεπτά σταθερά και 75 λεπτά κινητά και πληρώνω 27ε / μήνα.Πιστεύετε θα μπορούσα να πιέσω για κάτι καλύτερο? Βλέπω κάποιους με τα ίδια χαρακτηριστικά εδώ να πληρώνουν 20ε...

Σίγουρα. Μπορεί να σου αυξήσουν τα λεπτά προς σταθερά στα 360 λεπτά και να στο ρίξουν κοντά στα 25 ή αν μειώσεις τα κινητά να είναι δωρεάν. Συνήθως η μείωση είναι περίπου 5ευρω

Valder
06-03-14, 14:48
Έχουμε αρχίσει και παραγνωριζόμαστε με τη Cyta νομίζω. Physical down, από τις 3 το ξημέρωμα, μέχρι άγνωστη πρωινή ώρα καθώς το βρήκα πάλι up πρίν λίγο που ξανασχολήθηκα.

a.libe
06-03-14, 19:54
αν βαλεις απεριοριστα σταθερα εχεις παραπανω εκπτωση βαση τιμολογιακης πολιτικης..μπορεις να παιξεις ανετα στα 24 ευρω με απεριοριστα σταθερα και 8αρι ιντερνετ

Picard
10-03-14, 10:32
εγω σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο την εταιρια,η γραμμη του νετ ειναι σταθερη το μονο που με ψιλοπειραξε ειναι οτι εχασα 2mbps μεσα σε δυο χρονια,απο τα 15 ειμαι στα 13,με το pirelli το οποιο κλειδωνει παντα 1mbps πανω απο τα αλλα........απο κει και περα τελη ιουνιου τελειωνει η δεσμευση της προσφορας που εχω,θα ζητησω μεγαλυτερη εκπτωση στο παγιο η περισσοτερο χρονο ομιλιας σε σταθερα και κινητα, θα κλεισω 2 χρονια και κατι μηνες,το παγιο μου κανονικα ειναι στα 29€ τελικη τιμη οταν με τα ιδια λεφτα η forthnet δινει απεριοριστα σταθερα και κινητα,ενω εγω εχω 40 λεπτα προς κινητα και 200 προς σταθερα.......

graal
12-03-14, 20:41
Google 502 error στο youtube εδώ και περίπου 15 λεπτά σε μένα. το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος??

nnn
12-03-14, 20:44
Google 502 error στο youtube εδώ και περίπου 15 λεπτά σε μένα. το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος??

no prob εδώ

attanaze
12-03-14, 20:52
και εγώ κανένα πρόβλημα (αν και στην αρχή σαν να το σκεφτόταν λίγο)

nnn
12-03-14, 21:54
Έχει πρόβλημα το YT
http://thenextweb.com/google/2014/03/12/youtube-youre-one/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+TheNextWeb+(The+Next+Web+All+Stories)

Atheros
12-03-14, 22:36
Είναι αστικός μύθος πως η cyta έχει πρόβλημα με το youtube.Εγώ το ψειρίζω εξαντλητικά και δυιλίζω τον κώνοπα αλλά δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σας διαβεβαιώνω.Ούτε στο upload,ούτε στο download.Είναι σταθερότατη η υπηρεσία και το ίντερνετ και η τηλεφωνία άψογη.Τεχνολογικά προηγμένη εταιρεία.

katop56
12-03-14, 22:43
Από τη μέρα που άλλαξα ρούτερ, όλα άψογα. Εκεί που υστερούν όμως είναι στη εξυπηρέτηση. Ο ένας χειρότερος από τον άλλον σε όλα τα θέματα...

Gordito
13-03-14, 04:02
Η Cyta εχει την καλυτερη εξυπηρετηση.
Προβλημα με το youtube δεν εχω κανενα, και ας εχω χαμηλη γραμμη.

Αν μου εδιναν και vdsl απο το ΚΑΦΑΟ που εχω κυριολεκτικα 5 μετρα μακρυα απο την εξωπορτα, θα τους εκανα και εικονισμα!!!!

a.libe
14-03-14, 00:08
me to you tube δευ υπαρχει θεμα ουτε σε εμενα

katop56
14-03-14, 03:35
Ολα τα χουμε δει από αυτή την εταιρεία...

Πήγα σήμερα στον κινηματογράφο ΑΕΛΛΩ, έδωσα κουπονάκι που είχα κερδισει με δωρεάν εισιτήριο, και δεν το δέχτηκαν.
Στο κουπονάκι πουθενά δεν αναφέρει ότι ισχύει μέχρι μια ημερομηνία, ή για συγκεκριμένη παράσταση, αλλά ότι ισχύει για τους συγκεκριμένους κινηματογράφους, ένας εκ των οποίων και το ΑΕΛΛΩ

RESPECT για άλλη μια φορά...

Edit: Μάλλον πρέπει να γράψω βιβλίο με τις εμπειρίες μου με τη Cyta...:worthy:

xatzis5000
15-03-14, 22:49
Παιδιά είμαι silver πελάτης cyta με 8mbps ιντερνετ , 200 λεπτά σταθερά και 75 λεπτά κινητά και πληρώνω 27ε / μήνα.Πιστεύετε θα μπορούσα να πιέσω για κάτι καλύτερο? Βλέπω κάποιους με τα ίδια χαρακτηριστικά εδώ να πληρώνουν 20ε...

Φιλε παρε τηλ στην cyta και πίεσε για να σου κάνουν αλλαγές στο πακέτο με αυτά που χρειάζεσαι. Εννοείται πως θα πεις οτι θέλεις χαμηλότερη τιμή κτλ κτλ και θα σου πουν τη μείωση μπορεις να πετύχεις.

a.libe
17-03-14, 12:44
ως τωρα στα 3 χρονια δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα ,περα από 2-3 που ηταν και πανελλαδικα και χρειαστηκαν 2-8 ωρες να αποκατασταθουν!!!το μοναδικο θεμα που δεν είναι σημαντικο ότι αργει χαρακτηριστικα να ανεβασει τους λογαριασμουσ στην πυλη πελατων,δηλ λογ που εκδίδεται την 1η του μηνα ανεβαινει γυρω στην 20η ..κατά τα αλλα όλα καλα

umay
20-03-14, 22:18
ως τωρα στα 3 χρονια δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα ,περα από 2-3 που ηταν και πανελλαδικα και χρειαστηκαν 2-8 ωρες να αποκατασταθουν!!!το μοναδικο θεμα που δεν είναι σημαντικο ότι αργει χαρακτηριστικα να ανεβασει τους λογαριασμουσ στην πυλη πελατων,δηλ λογ που εκδίδεται την 1η του μηνα ανεβαινει γυρω στην 20η ..κατά τα αλλα όλα καλα

Αυτή η καθυστέρηση του "ανεβάσματος" των λογαριασμών στο my Cyta είναι απαράδεκτη, πόσο μάλλον όταν διαφημίζει και προσπαθεί να πείσει για κατάργηση των έντυπων λογαριασμών που... έρχονται γρηγορότερα !!!

katop56
21-03-14, 01:23
Αυτή η καθυστέρηση του "ανεβάσματος" των λογαριασμών στο my Cyta είναι απαράδεκτη, πόσο μάλλον όταν διαφημίζει και προσπαθεί να πείσει για κατάργηση των έντυπων λογαριασμών που... έρχονται γρηγορότερα !!!

Καμμια καθυστερηση. Τοτε τους εκδίδουν. Απλά διαφημιζουν ότι εκδιδουν τους λογαριασμους 1η του μήνα όπως λένε και στο συμβολαιο.
Θα βρω λιγο χρονο μια απο αυτες τις μερες, που θα πάει...

Thodoris92
21-03-14, 22:02
Εμένα πάντως η εμπειρία μου με την Cyta είναι η καλύτερη εδώ και 2.5 χρόνια.Πάντα απαντούν στα τηλεφωνήματα μου,το περισσότερο που έχω περιμένει ειναι κανά 10λεπτο και αν δηλώσω βλάβη κλτ. με παίρνουν αυτοί τηλέφωνο σε 1 άντε 2 μέρες και γενικά είναι πολύ εξυπηρετικοί.Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και από άποψη υπηρεσιών(1 φορά έχει πέσει το net σε 2.5 χρόνια και για ένα 15λεπτο) και από άποψη εξυπηρέτησης σε σχέση με τον ΟΤΕ που ήμουν παλιά και είχα αποσυνδέσεις κάθε φορά που έβρεχε και τον πλήρωνα και χρυσό...

em56464
26-03-14, 19:36
no prob εδώ

Downstream Rate:12086 Kbps
Upstream Rate:1020 Kbps
Downstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:12872 Kbps
Noise Margin:10.0 dB
Line Attenuation:29.5 dB
Power:19.4 dBmV
Upstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:1097 Kbps
Noise Margin:12.6 dB
Line Attenuation:16.6 dB
Power:12.4 dBmV2
μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη για αυτες τις ρυθμισεις;;;

- - - Updated - - -

Downstream Rate:12086 Kbps
Upstream Rate:1020 Kbps
Downstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:12872 Kbps
Noise Margin:10.0 dB
Line Attenuation:29.5 dB
Power:19.4 dBmV
Upstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:1097 Kbps
Noise Margin:12.6 dB
Line Attenuation:16.6 dB
Power:12.4 dBmV
γνωμη για αυτεσ τις ρυθμισεις τωρα μπηκα στην cyta ρουτερ dg4100n!!!!

a.libe
27-03-14, 11:31
σχετικα με την εξυπηρετηση η cyta εχει σημειωσει μεγαλη προοδο....στο πατρικο και στο γραφειο εχω τη cyta , κάθε χρονο που ανανεωνω, λαμβανω προσφορες όπως αυτων των νεων συνδρομητών και το σημαντικοτερο είναι ότι με ένα τηλ που κανω και με μια σχετικη διαπραγματευση υπαρχει θετικο αποτέλεσμα και δεν χρειαζεται να κανω αιτημα φορητοτητας για να μου δωσουν αντιπροσφορά!!!πχ στο γραφειο πετυχα την προσφορα που δινουν την τιμη του 24Mbs στα 4Mbs και αφορα νεες συνδεσεις για επαγγελματικο..ετσι εχω 24αρα και απεριόριστα και μιση ωρα κινητα στα 27 ευρω...στο πατρικο 4αρα και απεριόριστα και 130 κινητα στα 21,5 ευρω για οικιακο...
και τωρα η μεγαλη διαφορα!!!εχω κινητα vod και για να εχω επιπλέον εκπτωση στο σπιτι που μενω τωρα εβαλα hol περυσι....τωρα ληγει το συμβολαιο και δεν μου δινουν τις τιμες των νεων συνδρομητών...μου λενε το ευελικτο 300 στα 20 ευρω , το Lite στα 19(αυτό εχω)και το απεριόριστα GR στα 34..ειναι η κλασσικη τακτικη να φερουν κοσμο για ένα χρονο και μετα βλεπουν...ετσι με βλεπω να τα παιρνω όλα και να πηγαινω στη wind!!!βεβαια το αναφερει ότι μετα το πρωτο ετος πανε στην κανονικη τιμη,αλλα..μακαρι να ειχε και η cyta συνδυαστικη με κινητα

em56464
27-03-14, 17:49
Current Connection Speed
Downstream Rate:13919 Kbps
Upstream Rate:1020 Kbps
Downstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:15281 Kbps
Noise Margin:8.0 dB
Line Attenuation:29.5 dB
Power:19.5 dBmV
Upstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:1159 Kbps
Noise Margin:12.1 dB
Line Attenuation:16.6 dB
Power:12.4 dBmV
ειμαι νεος στην cyta!!!!!τι γνωμη εχεται για την συγκεκριμενη ρυθμιση;ρουτερ prga4100n!!!!!

sweet dreams
27-03-14, 18:50
Current Connection Speed
Downstream Rate:13919 Kbps
Upstream Rate:1020 Kbps
Downstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:15281 Kbps
Noise Margin:8.0 dB
Line Attenuation:29.5 dB
Power:19.5 dBmV
Upstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:1159 Kbps
Noise Margin:12.1 dB
Line Attenuation:16.6 dB
Power:12.4 dBmV
ειμαι νεος στην cyta!!!!!τι γνωμη εχεται για την συγκεκριμενη ρυθμιση;ρουτερ prga4100n!!!!!

Mια χαρά είναι τα στοιχεία της γραμμής σου.

em56464
28-03-14, 17:24
Current Connection Speed
Downstream Rate:14017 Kbps
Upstream Rate:1020 Kbps
Downstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:15389 Kbps
Noise Margin:8.1 dB
Line Attenuation:29.5 dB
Power:19.5 dBmV
Upstream Line Measured Values
Maximum Attainable Rate:1155 Kbps
Noise Margin:12.2 dB
Line Attenuation:16.6 dB
Power:12.4 dBmV
τελικα η εξυπηρετηση cyta εφερε νομιζω σημερα μετα απο ρυθμιση απο τεχνικο που ηρθε στο σπιτι καλυτερα αποτελεσματα στην γραμμη και καλυτερη αποκριση σε online game συγκεκριμενα στο crossfire το αμερικανικο και οχι στο ευρωπαικο!!!πριν ημουν στην forthnet και σε καποιες αποσυνδεσεις που ειχα μου ελεγαν οτι ολα καλα και να αλλαξω υπολογιστη !!!τωρα οχι μονο ρυθμισαν και την γραμμη απο το σπιτι αλλα και ειχαν δωσει με το που πηγα στην cyta την βλαβη στον οτε γιατι υπηρχε βλαβη απο ενα κομμενο καλωδιο(η μητερα της συζυγου ειναι πρωην υπαλληλος οτε)κατι που η forthnet δεν εβλεπε εδω και 3 μηνες!!!!!εγω προσωπικα επειδη εχω παει και hol ειδα μεγαλη διαφορα στη εξυπηρετηση((ελεγχος μεχρι με γενητρια θορυβου για να βρουν το καλωδιο με την βλαβη και να την δωσουν στον οτε))!!!!!!!

- - - Updated - - -

οντως και ο φιλος που με συστησε ειναι αργυρο μελος!!!!νοιωθω ικανοποιημενος με την αποφαση μου για cyta και μαλιστα ευχαριστω ολους στο forum που με τις γνωσεις και τις συμβουλες τους με επεισαν τελικα να γινω και εγω συνδρομητης!!!!!!
σχετικα με την εξυπηρετηση η cyta εχει σημειωσει μεγαλη προοδο....στο πατρικο και στο γραφειο εχω τη cyta , κάθε χρονο που ανανεωνω, λαμβανω προσφορες όπως αυτων των νεων συνδρομητών και το σημαντικοτερο είναι ότι με ένα τηλ που κανω και με μια σχετικη διαπραγματευση υπαρχει θετικο αποτέλεσμα και δεν χρειαζεται να κανω αιτημα φορητοτητας για να μου δωσουν αντιπροσφορά!!!πχ στο γραφειο πετυχα την προσφορα που δινουν την τιμη του 24Mbs στα 4Mbs και αφορα νεες συνδεσεις για επαγγελματικο..ετσι εχω 24αρα και απεριόριστα και μιση ωρα κινητα στα 27 ευρω...στο πατρικο 4αρα και απεριόριστα και 130 κινητα στα 21,5 ευρω για οικιακο...
και τωρα η μεγαλη διαφορα!!!εχω κινητα vod και για να εχω επιπλέον εκπτωση στο σπιτι που μενω τωρα εβαλα hol περυσι....τωρα ληγει το συμβολαιο και δεν μου δινουν τις τιμες των νεων συνδρομητών...μου λενε το ευελικτο 300 στα 20 ευρω , το Lite στα 19(αυτό εχω)και το απεριόριστα GR στα 34..ειναι η κλασσικη τακτικη να φερουν κοσμο για ένα χρονο και μετα βλεπουν...ετσι με βλεπω να τα παιρνω όλα και να πηγαινω στη wind!!!βεβαια το αναφερει ότι μετα το πρωτο ετος πανε στην κανονικη τιμη,αλλα..μακαρι να ειχε και η cyta συνδυαστικη με κινητα

a.libe
28-03-14, 21:36
σε ποιοτητα επικοινωνιας κατ ΄εμε και εξυπηρετησης υπερεχει ...βεβαια παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις

maria_flower80
29-03-14, 22:51
αρκετά θετικές εντυπώεις βάση αποτελεσμάτων..

α αλλαγή έγινε από γνωτό πάροχο σε cyta λόγω παγίων
και τελικά η δυνατότητες και η εξυπηρέτηση αρκατά καλή.
στν εταιρία μου δεν αντιετωπίσαμε πρόβληματα.

LAMBIS_7
08-04-14, 20:41
σχετικα με την εξυπηρετηση η cyta εχει σημειωσει μεγαλη προοδο....στο πατρικο και στο γραφειο εχω τη cyta , κάθε χρονο που ανανεωνω, λαμβανω προσφορες όπως αυτων των νεων συνδρομητών και το σημαντικοτερο είναι ότι με ένα τηλ που κανω και με μια σχετικη διαπραγματευση υπαρχει θετικο αποτέλεσμα και δεν χρειαζεται να κανω αιτημα φορητοτητας για να μου δωσουν αντιπροσφορά!!!πχ στο γραφειο πετυχα την προσφορα που δινουν την τιμη του 24Mbs στα 4Mbs και αφορα νεες συνδεσεις για επαγγελματικο..ετσι εχω 24αρα και απεριόριστα και μιση ωρα κινητα στα 27 ευρω...στο πατρικο 4αρα και απεριόριστα και 130 κινητα στα 21,5 ευρω για οικιακο...
και τωρα η μεγαλη διαφορα!!!εχω κινητα vod και για να εχω επιπλέον εκπτωση στο σπιτι που μενω τωρα εβαλα hol περυσι....τωρα ληγει το συμβολαιο και δεν μου δινουν τις τιμες των νεων συνδρομητών...μου λενε το ευελικτο 300 στα 20 ευρω , το Lite στα 19(αυτό εχω)και το απεριόριστα GR στα 34..ειναι η κλασσικη τακτικη να φερουν κοσμο για ένα χρονο και μετα βλεπουν...ετσι με βλεπω να τα παιρνω όλα και να πηγαινω στη wind!!!βεβαια το αναφερει ότι μετα το πρωτο ετος πανε στην κανονικη τιμη,αλλα..μακαρι να ειχε και η cyta συνδυαστικη με κινητα

Σύμφωνα με πρόσφατα δημοσιεύματα σε λίγο καιρό θα βγάλουν και κινητή. http://biztech.gr/cyta-den-apokleiontai-sunergasies-erxetai-i-kiniti?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=BizTech_Update_#80
Οπότε υπομονή...

a.libe
09-04-14, 08:47
τελικα επεσε η hol στο ευελικτο 300 στα 15 ευρω και ανανεωσα,αλλα θα περιμενω το επομενο ετος για cyta

Hetfield
09-04-14, 09:51
τελικα επεσε η hol στο ευελικτο 300 στα 15 ευρω και ανανεωσα,αλλα θα περιμενω το επομενο ετος για cyta
15€ ειναι πολλα για ιντερνετ που σερνεται!

katop56
09-04-14, 12:51
15€ ειναι πολλα για ιντερνετ που σερνεται!

Ελα να δεις πώς σέρνεται η CYTA τη στιγμή που μιλάμε...

a.libe
09-04-14, 14:52
15 ευρω για γραμμη ως 24αρα ιντερνετ και 300 λεπτα μεικτα;;;;;οκ, ο,τι πεις!!!και που ξερεις αν σερνεται στην Πατρα

Hetfield
09-04-14, 15:13
Ελα να δεις πώς σέρνεται η CYTA τη στιγμή που μιλάμε...
Μια χαρα τα παει.


15 ευρω για γραμμη ως 24αρα ιντερνετ και 300 λεπτα μεικτα;;;;;οκ, ο,τι πεις!!!και που ξερεις αν σερνεται στην Πατρα
Αν μπουκωσει η διασυνδεση με εξωτερικο μπουκωνουν ολοι (και η Πατρα).
Δεν ειναι ο,τι λεω, ειναι ο,τι ισχυει. Ο,τι πληρωνεις παιρνεις. ΟΤΕ και Cyta εχουν κορυφαιες διασυνδεσεις με το εξωτερικο.

Κοντα στα 10€/μηνα ειναι μονο τα παγια προς ΟΤΕ που διαχειριζεται το δικτυο, πιστευεις οτι με 5€ ανα πελατη θα εχει ο καθε πελατης ποιοτικη 24αρα; :nono:
Αρα για junk πιο ακριβη θα ειναι.

a.libe
10-04-14, 19:14
παντως cyta στο γραφειο και στο πατρικο που εχω και hol στο σπιτι που μενω τωρα δεν εχω κανενα πρόβλημα για την εργασια μου....τωρα αν λεμε για οnline game κλπ τι να σου πω αυτό δεν τοξερω

Picard
11-04-14, 13:33
επειδη παιζω games εχω τις περισσοτερες φορες ping κατω απο 100,ευχαριστημενος ειμαι..

graal
14-04-14, 03:01
Τελικά το VOIP "κόβει" bandwidth? Έκανα μια άτυπη δοκιμή ανάμεσα στο VOIP μόντεμ/ρούτερ της cyta, με ένα ξεχασμένο PSTN μόντεμ/ρούτερ της wind (ZXV10 H108L). Έκανα αρκετές μετρήσεις και με τα δύο μόντεμ/ρούτερς με το Firewall της Comodo απενεργοποιημένο και ύστερα αρκετές δοκιμές με το Firewall ενεργοποιημένο. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο κατά πόσο αξίζει να πληρώνουμε 4, 8 και έως 24Mbps, να έχουμε τα γνωστά και μη εξαιρετέα θέματα κατά περίπτωση (απόσταση, καλωδιώσεις, ποιότητα χαλκού κλπ) και να προστίθεται και κάτι τέτοιο αν όντως ισχύει. Κανείς άλλος για αντίστοιχη δοκιμή?? :hmm::hmm:

evdometap
14-04-14, 03:36
Μάλλον το adb σου κάνει νερά. Αποκλείεται να σου δεσμεύει τόσο internet για το voip. Εκτος εάν έχεις 3-play και σου δεσμεύει bandwith για την τηλεόραση. Αλλά δε νομίζω,γιατί αν είχες 3play λογικά θα σου είχαν στείλει το zte.

@ ADSLgr.com All rights reserved.