PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Atheros
14-04-14, 03:45
Πρακτική εμφανή επίπτωση στην ταχύτητα δεν έχει το voip.Το παρατήρησα μιλώντας στο τηλέφωνο και τόρρεντ ανοιχτό δούλευε κανόνι.

NexTiN
14-04-14, 08:48
Αν εχεις IPTV (παιζει κανονικα και το 4100) τοτε οταν το STB ειναι συνδεδεμενο, ακομα και σε StandBy, δεσμευονται παντα 6Mbps/0.5Mbps για την IPTV, οποτε στεκει π.χ. (9+6=15).Αν δεν εχεις IPTV πιθανως να εχει θεμα το Modem.Το VoIP παντως να ξερεις οτι χρειαζεται περιπου 128Kbps για καθε καναλι φωνης, αλλα χρησιμοιειται μονο οταν υπαρχει κληση...

graal
14-04-14, 12:17
Όχι δεν έχω 3play. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη που είχα σήμερα, άρχισαν τα κλασσικά:
-Δεν δείχνει να υφίσταται κάποιο πρόβλημα με τον εξοπλισμό.
-Προληπτικά, μπορώ να τον αλλάξω? Και αν ναι, θα ήθελα το Thompson.
-Γίνεται, αλλά απ'τη στιγμή που όλα λειτουργούν κανονικά και δεν υπάρχει πρόβλημα, θα υπάρχει χρέωση 40ευρώ.
-Αν είναι να πληρώνω για αντικατάσταση και να είναι με χρησιδάνειο, καλύτερα να αγοράσω δικό μου!!!!
-Είναι η πολιτική της εταιρείας κύριε...
-Και όταν είχα VDSL, και δεν είχε κάτι ο εξοπλισμός, ο τεχνικός που ήρθε τον άλλαξε 3 φορές. Γιατί δεν με χρέωσε βάση της πολιτικής σας?
-Τι να σας πω... δεν γνωρίζω..
Μέρες που είναι είπα να μην το συνεχίσω, την ευχαρίστησα ευγενικά και το έκλεισα. :down:

nnn
14-04-14, 12:23
1Mbps της γραμμής δεσμεύεται από το VoIP.

graal
14-04-14, 12:45
1Mbps της γραμμής δεσμεύεται από το VoIP. Δλδ αν κάποιος έχει τα γνωστά θέματα (απόσταση, καλώδια κλπ) και -1Mbps, κλάφτα Χαράλαμπε?

nnn
14-04-14, 12:49
Δλδ αν κάποιος έχει τα γνωστά θέματα (απόσταση, καλώδια κλπ) και -1Mbps, κλάφτα Χαράλαμπε?

Δεν νομίζω, το πιο πιθανό είναι να γίνεται δυναμικά.

graal
14-04-14, 12:53
Δεν νομίζω, το πιο πιθανό είναι να γίνεται δυναμικά. Δηλαδή?

nnn
14-04-14, 12:59
Δηλαδή?

Όταν χρειάζεται να το δεσμεύει, όταν μιλάς στο τηλέφωνο.

minas
14-04-14, 13:09
Δλδ αν κάποιος έχει τα γνωστά θέματα (απόσταση, καλώδια κλπ) και -1Mbps, κλάφτα Χαράλαμπε?

Δεν έχω εικόνα για το εύρος της "δέσμευσης", το σίγουρο είναι ότι εφαρμόζεται κανονικό QoS. Όταν έχεις VoIP πακέτα και κανονική κίνηση, δρομολογούνται κατά προτεραιότητα αυτά της φωνής. Όταν δεν έχεις αρκετό bandwidth, θα αργήσουν (σε εξαιρετικές περιπτώσεις θα χαθούν) πρώτα τα άλλα και μετά αυτά της φωνής.
Όταν έχεις αρκετό bandwidth δεν αλλάζει τίποτα. Ο πραγματικός όγκος δεδομένων VoIP είναι αρκετά μικρότερος από 1Mbps για μια γραμμή.

wright
15-04-14, 16:58
Έκανα αίτηση φορητότητας απο wind στο cyta 3play την προσφορά με τα 28 ευρώ. Εδώ και 2 μέρες απο την online αίτηση ουτέ φωνή ούτε ακρόαση απο τη cyta.Δεν εχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου. Θυμαμαι απο τη wind την ίδια ημέρα με ειχάν καλέσει για κλεισιμο ραντενου με τον κουριερ για τα διαδικαστικά. .. Δεν ξεκινήσαμε καλά πάντως.

a.libe
15-04-14, 20:19
μην αγχωνεσαι -πριν 2 χρονια εμενα μου ειχε ερθει sms για την ημ/ναι,αν ισχυει ακομη αυτό θα σου ερθει!!!ειδάλλως παρε το 13877 και ρωτα

suncity
21-04-14, 22:57
Έκανα αίτηση φορητότητας απο wind στο cyta 3play την προσφορά με τα 28 ευρώ. Εδώ και 2 μέρες απο την online αίτηση ουτέ φωνή ούτε ακρόαση απο τη cyta.Δεν εχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου. Θυμαμαι απο τη wind την ίδια ημέρα με ειχάν καλέσει για κλεισιμο ραντενου με τον κουριερ για τα διαδικαστικά. .. Δεν ξεκινήσαμε καλά πάντως.

Μπορεί να σε πάρει η Wind πρώτα για προσφορά.Αν δεν την δεχτείς θα προχωρήσει η cyta.Μην το παίρνεις στραβά όμως,δεν έχεις ξεκινήσει κάτι ακόμα.

wright
22-04-14, 14:05
Οκ! Μια χαρά τελικά ..... τα προβλεπομενα με wind αντιπροσφορα (ομολογουμενως παααρα πολυ καλή) αλλα αντισταθηκα λογω tv.....

evdometap
23-04-14, 16:04
Εχει θεμα κανενας αλλος τωρα;Εδω κ μια ωρα το τηλ unregistered,το internet disconnected και οι μονες ζωντανες λυχνιες ειναθ στα lan...ΑΚ Γαλατσιου..δεν εχω κ τηλ για την ΤΥ

graal
23-04-14, 16:35
Εδώ όλα καλά..

katop56
23-04-14, 18:00
Με open dns και lan, όλα καλά.

evdometap
23-04-14, 19:35
ok,false alarm,ενα καλώδιο μέσα στο σπίτι έκανε τη ζημιά...

katop56
23-04-14, 19:41
Ενα ποντικι δαγκωσε το καλώδιο;

evdometap
23-04-14, 23:18
Οχι,είναι λίγο αρχαίο το τηλεφωνικό καλώδιο με το οποίο συνδέω τη μπρίζα με το ρούτερ,είναι και λίγο περίεργη η συνδεσμολογία μου γιατί η μπρίζα με το ρούτερ χωρίζονται από δύο δωμάτια:P...Αλλαξα το καλώδιο και όλα οκ..

katop56
25-04-14, 02:05
Στη Cyta μαλλον δεν θα σας ενδιαφερει να κρατησετε τους δυσαρεστημενους πελάτες.
Με πήρε σήμερα ένας κύριος, με ρωτησε αν ειμαι ο κατοχος της γραμμής, είπε ότι έχει λάβει αίτημα μεταφορας στη HOL, ότι σήμερα έληξε το συμβόλαιο, ρωτησε το λόγο για τον οποιο θελω να φύγω, το σημειωσε και το έκλεισε.

Κανενα ενδιαφερον να με κρατησουν, ποσο μαλλον με τις τοσες μαλακιες που εχουν κανει εις βαρος μου...

prodromosfan
25-04-14, 18:21
τι εχουν κανει;
ισως σε αξιολογησαν οτι δεν επρεπε/συνεφερε να σε κρατησουν

katop56
25-04-14, 22:33
Αρχικά όταν έκανα τη σύνδεση (μέσω γνωστού ομιλου για να πάρω το tablet το οποιο και πούλησα, οποτε μου βγηκε δωρεαν η ενεργοποιηση), ειχα ζητησει φορητοτητα απο αριθμο Intertelecom.
Επί 2 εβδομάδες η κοπελα δεν εβρισκε πώς να συμπηρωθει η αιτηση, και ετσι καθυστερουσα (μιας και ημουν σε ανενεργο βροχο αναγκαζομουν να κλεβω απο το γειτονα, οποτε και αν επιανε, με αποτελεσμα να μην μπορω να δουλεψω).
Με τα πολλά, δεν εβγαζα άκρη μαζί τους και ζήτησα εναν συγκεκριμενο αριθμο.
Μου τον δωσανε, αλλα στο συστημα τους τελικα ειχαν καταχωρημενο αλλον αριθμο, με αποτελεσμα οποτε εδινα τα στοιχεια μου να μην με βρισκουν.
Ειχα δώσει αυτοματη πληρωμή μεσω πιστωτικής καρτας. Επι 3 μήνες πληρωνοταν ο λογαριασμος μου και ο λογαριασμος αλλου συνδρομητή. Ακρη δεν έβγαζα πουθενά. Αναγκαστικα να πάω στην τράπεζα μου, να κανω αμφιστβητηση συναλλαγων, να στείλω αλληλογραφια σε ΙΝΚΑ, ΕΕΤΤ, τραπεζικο διαμεσολαβητή, Συνηγορο Καταναλωτη, για να βρουν καποια στιγμή ακρη. Χρεωση κοντα στα 120€ που δεν ήταν δικά μου, αλλά εγώ έπρεπε να τα πληρώνω, και καποια στιγμή να τα πάρω πίσω. Το αποτέλεσμα, να ζητήσουν συγγνώμη στέλνοντας δώρο μια ατζέντα και ένα στυλο τυπου BIC. Η τραπεζα με αναγκασε να ακυρωσω την καρτα, με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω καμμια συναλλαγή, αναληψη, αγορες, τιποτα.
Κερδισε η μητερα μου καποια στιγμή ένα διαρκείας, το οποιο ήρθε 2-3 μήνες μετά, με υπολοιπο 4-5 αγωνιστικές, σε λάθος όνομα...οταν είχαν μεινει 2 αγωνιστικές έλαβε και το σωστό,, το οποίο λαθος έπρεπε να επιστραφεί. Το διαρκείας ξέρω ότι είναι για ολη τη σαιζόν όχι για 3 αγώνες.

Για να αλλαξω εξοπλισμο δεν ξέρω πόσα τηλεφωνα αναγκάστικα να κάνω, ώσπου το πήρε κάποιος πάνω του (σιγα το σοβαρο ζητημα που πήρε πανω του).
Γενικα πλήρης ανοργανωσιά σε πολλά επίπεδα.

Και αλλα που μου διαφευγουν αυτη τη στιγμή.
Φευγω οχι γιατι θεωρω οτι θα ειναι καλύτερα στη HOL ή βρήκα κατι ποιο οικονομικό (19€ έδινα με 4mbps δεν πιάνω και παραπάνω και λιγα λεπτα ομιλιας) αλλά γιατι δεν θεωρώ ότι μετά απο ολα αυτά πρέπει να μεινω.

Σας γνωριζουμε εναν εναν για να σας εξυπηρετούμε εναν εναν, έτσι δεν λέτε;
Για το καθε θεμα μιλησα με 30 διαφορετικούς ανθρωπους, ζήτησα καποια πράγματα να μου τα στειλουν εγγραφως για να μπορω να κινηθω νομικα αλλά μαλλον καταλαβανε την πατατα που κανανε και την γλύτωσαν.

Να μην ξεχασω και την αναγνωριση κλήσεων, οπου ακομα και απορρητο να ειναι το νουμερο σου, μεχρι να αρχισω να κραζω, φαινοταν και το ονοματεπώνυμο σου...

NexTiN
26-04-14, 00:42
@katop56: Συγγνώμη κιόλας φίλε, είχα διαβάσει τα κατά καιρούς νήματά σου, αλλά μου κάνεις για λίγο "γκαντέμης"... :)
Τόσα πολλά προβλήματα σε ένα συνδρομητή, απλά δεν έχω τύχει να είχε άλλος ή να είχα εγώ προσωπικά...
Διατηρώ 3 συνδέσεις στην Cyta, 1 στον ΟΤΕ και 1 στην HOL (Wind και Forthnet, απλά οι χειρότεροι που υπάρχουν).Η 1η μου σύνδεση στην Cyta έγινε στο πατρικό μου το 2009 (4ψήφιο ID πελάτη) όταν πρωτοξεκίνησε στην Ελλάδα και εκτός απο 1 Modem που μου αλλάχτηκε λόγω θέματος με Port Forward δεν τους ξαναενόχλησα.Οι άλλες 2 συνδέσεις μου (η μια VDSL 50Mbps) παίζουν απρόσκοπτα και δεν είχα ποτέ θέμα.Οι λογαριασμοί μου πάντα είναι σωστοί και ποτέ δεν είχα θέμα με τις πάγιες εντολές μου.Στους άλλους 2 παρόχους είχα περισσότερα προβλήματα.Ναι, είμαι τεχνικός πεδίου.'Oχι, δεν δουλεύω στην Cyta, αλλά σε "εργολαβική" εταιρία που συνεργάζεται με παρόχους (όχι με Cyta) οπότε και αρκετά θέματα (όταν υπάρχουν) τα λύνω και μόνος μου.

Μακάρι στην HOL που θα πας να είσαι καλύτερα, αλλά η δική μου εμπειρία με την Cyta μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη που έχω αποκομμίσει απο όλους τους παρόχους που έχω περάσει....
Το μαζικό blackout που είχε η Cyta σε τηλεφωνία πέρυσι, ίσως είναι το μόνο αρνητικό που μου άφησε, αν και είχα backup λύσεις για την επικοινωνία μου...

katop56
26-04-14, 01:26
Μπορει να ειμαι γκαντεμης, δεν ξερω. Την ηθελα τη Cyta γιατι ειχε και η μητερα μου στο σπιτι, γιατι βαζουν διαγωνισμους και συχνα κερδιζα, αλλα δεν εκαναν το κατι να με κρατησουν μετα τις απανωτες βλακειες τους. Αυτο με ενοχλησε. Μαλακιες συμβαινουν, κανε κατι να ικανοποιησεις τον πελατη. Εγω αυτο κανω στη δουλεια μου, τον δυσαρεστημενο τον κανω να λεει τα καλυτερα.

Τα θεματα που ειχα, δεν ειναι τεχνικης φυσεως, δεν με νοιαζει να χανω 1-2-4 mbps, με νοιαζει η αντιμετωπιση σαν πελάτης.

attanaze
26-04-14, 11:31
κρίμα να ταλαιπωρείται κάποιος τόσο πολύ, έπρεπε σε αυτές τις περιπτώσεις να δίνουν προτεραιότητα..!

katop56
26-04-14, 12:18
Για ολη αυτη την τταλαιπωρια που τραβηξα μεχρι να βρουν οτι ηταν δικο τους λαθος, επι 3 μηνες κιολας, αν ηθελε να ασχοληθει ο δικηγορος το πηγαινα για απατη κατ εξακολουθηση η οτιδηποτε αλλο απο τη στιγμη που η εταιρεια ελεγε συνεχως τα δικα της, επρεπε να μου πουν, ελα εδω, παρε 2-3 παγια δώρο. Να δεις μετα πως ο δυσαρεστημενος πελατης γινεται ικανοποιημενος. Τωρα οπου μπορω θα τους δυσφημιζω και ας ερθουν να μου ζητησουν τα ρεστα.

- - - Updated - - -

Επισης να σημειωσω οτι στη γραμμη της μητερας μου, όπου ειχα ζητησει απο δυναμικη μετατροπη σε στατικη ip, κανανε γυρω στον 1 μηνα. 1 μηνα δηλαδη να μη μπορεις να δουλέψεις επειδή ειναι ζώα. Πουθενα δεν γραφουν οτι κανουν 1 μηνα, αμα ηταν εβαζα καινουρια γραμμή.

- - - Updated - - -

Τους ετοιμαζω μια ωραια επιστολή παραπονων με την 1η ευκαιρια, που φυσικα θα καταληξει στον καδο των αχρηστων.

minas
26-04-14, 21:45
Από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου με τη Cyta, υπάρχει τεράστια διαφορά στην ποίότητα εξυπηρέτησης εταιρικών πελατών και ιδιωτών. Στη δεύτερη περίπτωση πέφτεις σε αρκετούς που δε μπορούν να διεκπεραιώσουν πράγματα, είτε λόγω γραφειοκρατείας είτε επειδή δεν ξέρουν τη δουλειά τους. Σε εταιρικές γραμμές είναι πολύ πιο συνεργάσιμοι, κι ας μην πληρώνεις συγκριτικά πολύ περισσότερα...

katop56
26-04-14, 23:44
Ρε συ, τα στοιχειωδη δεν ξέρουν και δεν έχουν και supervisors απ' οτι έχω καταλαβει.

Hetfield
27-04-14, 12:45
Οντως μεγαλη γκαντεμια ολα αυτα που διαβασα.
Εγω προσωπικα ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα οποτε δεν χρειαστηκε και ποτε να μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων για να ξερω αν αξιζει.

Παντως να ξερετε, πως γενικα οι εταιριες τα τηλεφωνικα τους κεντρα τα δινουν σε εξωτερικες εταιριες σαν εργολαβιες. Οποτε φιλε μου τα παραπονα σου να τα στειλεις, δεν θα πανε χαμενα γιατι συνηθως τα ελεγχουν εσωτερικα για να δουν αν πιανουν τοπο τα χρηματα που δινουν για την εργολαβια.

katop56
29-04-14, 13:10
Το σκέφτηκα λίγο πιο ψύχραιμα.
Να δώσω τώρα 35€ για τη μεταφορά γραμμής ενώ δεν μου περισσεύουν ειναι μαλακία. Καλύτερα να το κρατήσω 1-2 μήνες μέχρι να μάθουμε ποια πρωταθλήματα θα πάρει ο ΟΤΕ TV και την κάνω τότε. Η να περιμένω να με καλέσουν οι εξωτερικοί, όλο και κάποια προσφορά θα μου δώσουν.

vforvendetta85
29-04-14, 17:03
Ο ΟΤΕ έχει σίγουρα για τη σεζόν 2014-2015 Ισπανικό, Γερμανικό, Ιταλικό, Premier League, NBA, Β' Εθνική.Αυτά είναι τα βασικά.Moto gp και f1 διανύουν την τελευταία χρονιά και μένει να δούμε αν θα ανανεωθούν.

KeyMaKeR
29-04-14, 18:36
Τι γίνεται σε περίπτωση που τύχει μετά από μια βλάβη, να αλλαχτεί το ζεύγος καλωδίων του ΟΤΕ. Αν το νέο ζεύγος συγχρονίζει ποιο χαμηλά. Δηλαδή με το παλιό πριν την βλάβη να ήταν κοντά στα 20 και μετά την αλλαγή πάει στα 15-16. (αναφέρομαι στο μέγιστο συγχρονισμό που μπορεί να έχει κάποιος με την cyta). Δεν υπάρχει κάποιο δικαίωμα αμφισβήτησης ή εκ-νέου αλλαγής και μέτρηση της ταχύτητας;

katop56
29-04-14, 22:17
Ο ΟΤΕ έχει σίγουρα για τη σεζόν 2014-2015 Ισπανικό, Γερμανικό, Ιταλικό, Premier League, NBA, Β' Εθνική.Αυτά είναι τα βασικά.Moto gp και f1 διανύουν την τελευταία χρονιά και μένει να δούμε αν θα ανανεωθούν.
Ο,τι έχει ρόδες δεν με απασχολεί.
Βασικά το σκέφτομαι, να το αφήσω ως εχει και να βάλω ακομα και έναν δέκτη και τέλος. Δεν ξέρω.

NexTiN
29-04-14, 22:22
Τι γίνεται σε περίπτωση που τύχει μετά από μια βλάβη, να αλλαχτεί το ζεύγος καλωδίων του ΟΤΕ. Αν το νέο ζεύγος συγχρονίζει ποιο χαμηλά. Δηλαδή με το παλιό πριν την βλάβη να ήταν κοντά στα 20 και μετά την αλλαγή πάει στα 15-16. (αναφέρομαι στο μέγιστο συγχρονισμό που μπορεί να έχει κάποιος με την cyta). Δεν υπάρχει κάποιο δικαίωμα αμφισβήτησης ή εκ-νέου αλλαγής και μέτρηση της ταχύτητας;

To παλιό σου ζευγάρι αλλάχτηκε φαντάζομαι διότι υπήρχε λόγος / πρόβλημα / βλάβη.Απ'ότι βλέπω απο το προφίλ σου, έχεις 8άρι πακέτο οπότε και 15Mbps να πιάνεις καλύπτεσαι.Δεν νομίζω πως μπορείς να το κυνηγήσεις μιας και κανένα ζεύγος δεν υπόσχεται εγγυημένη ταχύτητα.Ο ΟΤΕ νοικιάζει χαλκό και τίποτα άλλο.Άλλα ζεύγη είναι καλά, άλλα χειρότερα....

KeyMaKeR
29-04-14, 22:35
Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα με τα στατιστικά της γραμμής και γενικά με το ίντερνετ. Απλώς αναρωτιέμαι αν θελήσω να πάω πάλι σε 24αρα. Τι θα γίνει; Πάλι θα δηλώνουν βλάβη ή θα μου πουν μέχρι τα 16 μπορείς; Το σωστό θα ήταν να δίνουν νέο ζευγάρι και να το ελέγχουν.

MitsosDaBest13
02-05-14, 02:34
Τόσο χάλια είναι η Cyta τελικά? Κρίμα, γιατί αρχικά είχα ακούσει θετικά σχόλια γι' αυτήν.

Σκεφτόμουν μέσα στο Καλοκαίρι να έκανα αίτηση στη Cyta για τη θεία μου, που θα μετακομίσει και δεν έχει καν τηλέφωνο εκεί (τον τωρινό αριθμό δεν θα τον πάρει μαζί). Οπότε το Double Play της Cyta με 22€ το μήνα και για Νέο Αριθμό (της επιλογής σου, online κιόλας) μόνο 20€ έξτρα (μια φορά το πληρώνεις), συμφέρει απίστευτα. Αλλά αν είναι να έχει προβλήματα και η εξυπηρέτηση να είναι τραγική, έχει κι αλλού πορτοκαλιές...

minas
02-05-14, 03:33
Τόσο χάλια είναι η Cyta τελικά? Κρίμα, γιατί αρχικά είχα ακούσει θετικά σχόλια γι' αυτήν.

Σκεφτόμουν μέσα στο Καλοκαίρι να έκανα αίτηση στη Cyta για τη θεία μου, που θα μετακομίσει και δεν έχει καν τηλέφωνο εκεί (τον τωρινό αριθμό δεν θα τον πάρει μαζί). Οπότε το Double Play της Cyta με 22€ το μήνα και για Νέο Αριθμό (της επιλογής σου, online κιόλας) μόνο 20€ έξτρα (μια φορά το πληρώνεις), συμφέρει απίστευτα. Αλλά αν είναι να έχει προβλήματα και η εξυπηρέτηση να είναι τραγική, έχει κι αλλού πορτοκαλιές...
Πορτοκαλιές έχει, καλύτερη εξυπηρέτηση μην περιμένεις :)

graal
02-05-14, 11:28
To παλιό σου ζευγάρι αλλάχτηκε φαντάζομαι διότι υπήρχε λόγος / πρόβλημα / βλάβη.Απ'ότι βλέπω απο το προφίλ σου, έχεις 8άρι πακέτο οπότε και 15Mbps να πιάνεις καλύπτεσαι.Δεν νομίζω πως μπορείς να το κυνηγήσεις μιας και κανένα ζεύγος δεν υπόσχεται εγγυημένη ταχύτητα.Ο ΟΤΕ νοικιάζει χαλκό και τίποτα άλλο.Άλλα ζεύγη είναι καλά, άλλα χειρότερα.... Και μαντέψτε για ποιον κρατάει τα καλά ζεύγη.... :rolleyes:

katop56
02-05-14, 13:22
Τόσο χάλια είναι η Cyta τελικά? Κρίμα, γιατί αρχικά είχα ακούσει θετικά σχόλια γι' αυτήν.

Σκεφτόμουν μέσα στο Καλοκαίρι να έκανα αίτηση στη Cyta για τη θεία μου, που θα μετακομίσει και δεν έχει καν τηλέφωνο εκεί (τον τωρινό αριθμό δεν θα τον πάρει μαζί). Οπότε το Double Play της Cyta με 22€ το μήνα και για Νέο Αριθμό (της επιλογής σου, online κιόλας) μόνο 20€ έξτρα (μια φορά το πληρώνεις), συμφέρει απίστευτα. Αλλά αν είναι να έχει προβλήματα και η εξυπηρέτηση να είναι τραγική, έχει κι αλλού πορτοκαλιές...

Η εξυπηρέτησή της ειναι χάλια μαύρα. Με τη γραμμή δεν είχα ποτέ θέμα (ΟΚ σχεδόν ποτέ)

man with no name
02-05-14, 14:22
@katop56 χωρίς παρεξήγηση έχεις γίνει πολύ γραφικός,εντάξει το έχουμε εμπεδώσει για τα καλά ότι είσαι δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση εδώ και πολύ καιρό,νυσάφι πιά μην τα ισοπεδώνεις όλα,υπάρχουν αρκετοί που έιναι ευχαριστημένοι και ανάμεσα σ' αυτούς είμαι και γω.

graal
02-05-14, 15:30
Η εξυπηρέτησή της ειναι χάλια μαύρα. Με τη γραμμή δεν είχα ποτέ θέμα (ΟΚ σχεδόν ποτέ) Θα διαφωνήσω μαζί σου. Προσωπικά όσες φορές χρειάστηκα την εξυπηρέτηση πελατών, ή την τεχνική υποστήριξη, απάντησαν άμεσα, ευγενέστατα και επαγγελματικά. Η δε Τ.Υ. επίσης ευγενέστατοι και επαγγελματίες. Πιο παλιά ως συνδρομητής Wind, (πάντα θα υπάρχουν και χειρότερα) με γείωσαν κλείνοντάς μου το τηλέφωνο κατάμουτρα. Ίσως και να ήμουν η εξαίρεση του κανόνα, αλλά έγινε η αιτία σε προσωπικό πάντα επίπεδο, να έχω την αρνητικότερη εικόνα για ISP.

katop56
02-05-14, 16:10
@katop56 χωρίς παρεξήγηση έχεις γίνει πολύ γραφικός,εντάξει το έχουμε εμπεδώσει για τα καλά ότι είσαι δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση εδώ και πολύ καιρό,νυσάφι πιά μην τα ισοπεδώνεις όλα,υπάρχουν αρκετοί που έιναι ευχαριστημένοι και ανάμεσα σ' αυτούς είμαι και γω.

Ας ειχες τραβήξει αυτά που έχω τραβήξει με δαυτους και να δω τι θα έλεγες.
Ευτυχώς που δεν είχα προβλήματα με τη γραμμή.

SteveBusa
03-05-14, 04:01
ως νέος στο φόρουμ και κάτοχος σύνδεσης Cyta είπα να πω λίγο την άποψη μου μετά από περίπου 1μιση χρόνο χρήσης. Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ μα κανένα παράπονο από την υπηρεσία της Cyta. Ούτε μία φορά δεν έχω μείνει χωρίς ιντερνέτ ή τηλέφωνο και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου, ίσα ίσα επειδή κατεβάζω πολλές ταινίες (από 15 εως 40Gb η καθεμία) έχω πάρα πολύ καλή ταχύτητα σταθερά στα 1.3 με 1.5. Το μοναδικό ίσως μειονέκτημα να είναι οτι το τηλέφωνο είναι Voip αλλά εγώ δεν κάνω χρήση και έτσι δεν με ενδιαφέρει.αυτά ;)

wright
03-05-14, 13:05
Παιδιά Καλημέρα γράφω στο παρόν τόπικ μην ανοίγω άλλο. Περιμένω ενεργοποίηση σε 2 μέρες. Θα μου στείλουν κωδικούς για να τους περάσω στο ρούτερ ώστε να γίνει η σύνδεση¨? ή δεν χρειάζονται κωδικοί όπως στη Wind πχ?. Επίσης επιλέγω να γράψω στο παρόν τόπικ και όχι στο cyta support αφού ώς γνωστόν δεν δημοσιοποιούν ρυθμίσεις ή απαντήσεις λες και θα αποκαλύψουν τη μυστική συνταγή της coca cola.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

NexTiN
03-05-14, 13:25
Αφου βαλεις πανω τον εξοπλισμο που σου στειλανε μετα απο λιγα λεπτα παιρνει αυτοματα ολες τις ρυθμισεις που χρειαζεται, εκτος απροοπτου φυσικα...

wright
03-05-14, 14:42
Αφου βαλεις πανω τον εξοπλισμο που σου στειλανε μετα απο λιγα λεπτα παιρνει αυτοματα ολες τις ρυθμισεις που χρειαζεται, εκτος απροοπτου φυσικα...

Σε ευχαριστώ πολύ

Hetfield
03-05-14, 18:24
ως νέος στο φόρουμ και κάτοχος σύνδεσης Cyta είπα να πω λίγο την άποψη μου μετά από περίπου 1μιση χρόνο χρήσης. Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ μα κανένα παράπονο από την υπηρεσία της Cyta. Ούτε μία φορά δεν έχω μείνει χωρίς ιντερνέτ ή τηλέφωνο και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου, ίσα ίσα επειδή κατεβάζω πολλές ταινίες (από 15 εως 40Gb η καθεμία) έχω πάρα πολύ καλή ταχύτητα σταθερά στα 1.3 με 1.5. Το μοναδικό ίσως μειονέκτημα να είναι οτι το τηλέφωνο είναι Voip αλλά εγώ δεν κάνω χρήση και έτσι δεν με ενδιαφέρει.αυτά ;)
Καλωσηρθες!
Να ξερεις οτι το VoIP ειναι πλεονεκτημα κι οχι μειονεκτημα. Καλυτερη ποιοτητα στην τηλεφωνια, αλλα ουτως η αλλως δεν τη χρησιμοποιεις.

Alkis7
03-05-14, 19:46
Καλησπερα σε ολη την παρεα.
Θελω και γω να αφησω την αποψη μου καθως θα αποχαιρετισω την Cyta και θα ψαξω την τυχη μου σε αλλη εταιρια χωρις να εχω και να ειχα καποιο παραπονο απο την cyta
απλα επιθυμω καποιο 3play με αθλητικα καναλια σε καποιο ολοκληρωμενο πακετο και το ψαχνω ακομη
Η Cyta σαν ποιοτητα ειναι αψογη ,ειδα την γραμμη μου να ανεβαινει +2 mbps χωρις διακοπες χωρις χαμηλες ταχυτητες και με πολυ μα πολυ γρηγορες κλησεις που δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι πατουσα το τελευταιο νουμερο του τηλεφωνου και καλουσε σε κλασματα δευτερολεπτου!!!
Η Εξυπηρέτηση & Υποστήριξη τους ηταν αψογη απο την πρωτη στιγμη που σηκωσα το τηλεφωνο να κανω την αιτηση μεχρι και απο την τεχνικη υποστηριξη που τους ειχα ενοχλησει 2-3 φορες οχι απο βλαβες αλλα για κατι αλλαγες και με επαιρναν τηλεφωνο να με ρωτησουν αν ολα ειναι ενταξει !!
Σας ευχαριστω πολυ & ισως στο μελλον αν βρεθειτε με καποιο καλυτερο 3τριπλο πακετο θα σας ξαναπρωτιμισω σιγουρα!!!

katop56
03-05-14, 19:49
Αφού επιθυμείς αθλητικά, γιατι δεν περιμένεις τις συμφωνίες μήπως πας ΟΤΕ;
Αν εισαι ικανοποιημενος, υπάρχει κια η λύση αντιπροσφοράς (μέχρι και 20€ με απεριοριστα και τηλεόραση μπορείς να το ρίξεις) και να βάλεις ένα πιατο με το ιταλικό Sky (εκτός αν θες να ακους τους ανοιωθους speaker)

Alkis7
03-05-14, 20:02
Δεν ειμαι ενημερωμενος για τις συμφωνιες θα ψαξω τα αρθρα να τα διαβασω
την λυση που μου προτείνεται δεν την ειχα κατα νου
Ευχαριστω!

@ ADSLgr.com All rights reserved.