PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
05-09-14, 18:51
Marketing λέγονται όλα αυτά.
Και είμαστε θύματα

umay
05-09-14, 23:27
Δεν μπορεί να πάει στη ΔΕΘ χωρίς προγράμματα !
Θα είναι τεράστιο λάθος από πλευράς marketing να μη δώσουν "βροντερό παρών" με πανηγυρικού χαρακτήρα ανακοίνωση προγραμμάτων !
Αν δεν το κάνουν, κάνει συμβαίνει. Ίσως δεν είχαν την αναμενόμενη συμμετοχή στο "ντεμπούτο" ...

Atheros
05-09-14, 23:44
Για την τιμή των όπλων τα κάνουν όλα και μετά θα πουληθεί...

yiannis010
06-09-14, 02:18
πραγματικά κάτι δεν πάει καλα με τις προσφορές φέτος στην cyta ...τέλη σεπτεμβρίου τελειώνει το συμβόλαιο μου και δεν βλέπω να κουνιέται φύλο.επικοινώνησα με cyta μήπως και βρούμε καμιά καινούργια προσφορά κια μου λένε δεν υπάρχει τίποτα.μάλλον μέχρι τέλη οκτώβρη θα έχουν το συμβόλαιο διετίας στα 22 ευρώ. εν τω μεταξύ η wind χτυπάει τους ήδη υπάρχοντες πελάτες της προσφέροντας διετές συμβόλαιο στα 17,90....ελπίζω να βγάλουν κάποια νέα προσφορά γιατί δεν θα το αντέξω να ψάχνω πάλι για προσφορές σε καινούργιες εταιρέιες με έχει κουράσει το όλο θέμα του ψαξίματος

anthip09
06-09-14, 12:23
πραγματικά κάτι δεν πάει καλα με τις προσφορές φέτος στην cyta ...τέλη σεπτεμβρίου τελειώνει το συμβόλαιο μου και δεν βλέπω να κουνιέται φύλο.επικοινώνησα με cyta μήπως και βρούμε καμιά καινούργια προσφορά κια μου λένε δεν υπάρχει τίποτα.μάλλον μέχρι τέλη οκτώβρη θα έχουν το συμβόλαιο διετίας στα 22 ευρώ. εν τω μεταξύ η wind χτυπάει τους ήδη υπάρχοντες πελάτες της προσφέροντας διετές συμβόλαιο στα 17,90....ελπίζω να βγάλουν κάποια νέα προσφορά γιατί δεν θα το αντέξω να ψάχνω πάλι για προσφορές σε καινούργιες εταιρέιες με έχει κουράσει το όλο θέμα του ψαξίματος

Για την ακρίβεια προσφέρει διετες στα 17ε, δίνοντας εως 24Mbps, απεριόριστα αστικα και 120' προς κινητα.

Atheros
06-09-14, 12:36
Για την ακρίβεια προσφέρει διετες στα 17ε, δίνοντας εως 24Mbps, απεριόριστα αστικα και 120' προς κινητα.

Ποιός;Η Cyta ή η Wind;

anthip09
06-09-14, 12:42
η wind. τουλάχιστον το εδωσε σε μενα όταν εκανα αιτημα φορητοτητας για cyta χωρις καν να με ρωτησουν τι πακετο μου εδωσαν, σε τι τιμη κλπ κλπ.

yiannis010
06-09-14, 15:22
η wind. τουλάχιστον το εδωσε σε μενα όταν εκανα αιτημα φορητοτητας για cyta χωρις καν να με ρωτησουν τι πακετο μου εδωσαν, σε τι τιμη κλπ κλπ.
Ναι έτσι είναι ....όσοι είναι σε wind και κάνανε αίτηση φορητότητας ...η wind έδωσε πολύ δυνατή προσφορά.....Δηλ αυτό θα γίνεται κάθε φορά; για να πάρουμε μια καλύτερη προσφορά θα κάνπουμε αιτήσεις φορητότητας;

MitsosDaBest13
06-09-14, 16:27
Ναι έτσι είναι ....όσοι είναι σε wind και κάνανε αίτηση φορητότητας ...η wind έδωσε πολύ δυνατή προσφορά.....Δηλ αυτό θα γίνεται κάθε φορά; για να πάρουμε μια καλύτερη προσφορά θα κάνπουμε αιτήσεις φορητότητας;


Σε λίγο καιρό και αν τελικά μείνουν 2-3 πάροχοι όπως ακούγεται, δε θα παίρνουμε απολύτως τίποτα... Χωρίς ανταγωνισμό, θα κοπανάνε τις τιμές αλύπητα... :mad:

Godian
06-09-14, 16:32
μπα δε νομιζω εγω . υπαρχει η εταιρια ανταγωνισμου

umay
06-09-14, 17:10
μπα δε νομιζω εγω . υπαρχει η εταιρια ανταγωνισμου

Ναι, η Επιτροπή Ανταγωνισμού και η ΕΕΤΤ ως ανεξάρτητες αρχές που διασφαλίζουν το συμφέρον των καταναλωτών λειτούργησαν άααψογαααα :rofl: στην κινητή ... (όπου γίνεται της επί χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το κιγκλίδωμα)

Hetfield
06-09-14, 18:50
πραγματικά κάτι δεν πάει καλα με τις προσφορές φέτος στην cyta ...τέλη σεπτεμβρίου τελειώνει το συμβόλαιο μου και δεν βλέπω να κουνιέται φύλο.επικοινώνησα με cyta μήπως και βρούμε καμιά καινούργια προσφορά κια μου λένε δεν υπάρχει τίποτα.μάλλον μέχρι τέλη οκτώβρη θα έχουν το συμβόλαιο διετίας στα 22 ευρώ. εν τω μεταξύ η wind χτυπάει τους ήδη υπάρχοντες πελάτες της προσφέροντας διετές συμβόλαιο στα 17,90....ελπίζω να βγάλουν κάποια νέα προσφορά γιατί δεν θα το αντέξω να ψάχνω πάλι για προσφορές σε καινούργιες εταιρέιες με έχει κουράσει το όλο θέμα του ψαξίματος
Ποσο πιο κατω δηλαδη θες το double play απο 22€/μηνα; Δεν γινεται να στο δωσουν και τζαμπα.
Η συγκριση με WIND απλα δεν υφισταται, ειδικα δε, αν σε ενδιαφερουν οι ποιοτικες υπηρεσιες.

Καλα κανουν παντως και δεν δινουν αλλες προσφορες. Εγω καθομαι στη Cyta με 35€/μηνα (2 γραμμες, απεριοριστα Ελλαδα κι εξωτερικο) αλλα εχω κορυφαιο ιντερνετ απ'ολους τους εναλλακτικους παροχους και με διαφορα.
Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση η Cyta να καταντησει WIND, να προσφερει πακετα 17€ κατω του κοστους και να μπουκωσουμε ολοι στο τελος. Κατι τετοιο θα ηταν απαραδεκτο για μενα.

yiannis010
06-09-14, 23:42
Ποσο πιο κατω δηλαδη θες το double play απο 22€/μηνα; Δεν γινεται να στο δωσουν και τζαμπα.
Η συγκριση με WIND απλα δεν υφισταται, ειδικα δε, αν σε ενδιαφερουν οι ποιοτικες υπηρεσιες.

Καλα κανουν παντως και δεν δινουν αλλες προσφορες. Εγω καθομαι στη Cyta με 35€/μηνα (2 γραμμες, απεριοριστα Ελλαδα κι εξωτερικο) αλλα εχω κορυφαιο ιντερνετ απ'ολους τους εναλλακτικους παροχους και με διαφορα.
Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση η Cyta να καταντησει WIND, να προσφερει πακετα 17€ κατω του κοστους και να μπουκωσουμε ολοι στο τελος. Κατι τετοιο θα ηταν απαραδεκτο για μενα.
καλά κάνεις και μένεις.όπως φαίνεται πέρασες απ όλους τους παρόχους και διαπίστωσες πως είναι καλύτερη η cyta.τώρα αν είναι η πιο ποιοτική απο τους εναλακτικους δεν το ξέρω.ας απαντήσουν αυτοί που έχουν περάσει και από άλλες εταιρείες,.προσωπικά ο λόγος που ήρθα στην cyta 'ηταν καθαρά οικονομικός. στο τέλος θα μας πεις να ανεβάσει τα πακέτα της για να μην έχουν συνδέσεις έτσι ώστε να μην έχουμε φόβο μήπως μπουκώσουμε....το ακούσαμε κι αυτό.

Hetfield
07-09-14, 14:40
καλά κάνεις και μένεις.όπως φαίνεται πέρασες απ όλους τους παρόχους και διαπίστωσες πως είναι καλύτερη η cyta.τώρα αν είναι η πιο ποιοτική απο τους εναλακτικους δεν το ξέρω.ας απαντήσουν αυτοί που έχουν περάσει και από άλλες εταιρείες,.προσωπικά ο λόγος που ήρθα στην cyta 'ηταν καθαρά οικονομικός. στο τέλος θα μας πεις να ανεβάσει τα πακέτα της για να μην έχουν συνδέσεις έτσι ώστε να μην έχουμε φόβο μήπως μπουκώσουμε....το ακούσαμε κι αυτό.

Αυτο που λεω ειναι οτι πρεπει να υπαρχουν εξορθολογισμενα πακετα. Προφανως και χαλαει μια υπηρεσια οταν τη δινουν μαζικα κατω του κοστους. Πρωτη φορα το ακους αυτο;
Ειναι νομος της αγορας.

Περασα απο αρκετους παροχους, οχι απ'ολους αλλα ξερω αρκετες εμπειριες. Για μενα κορυφαιοι αυτη τη στιγμη ειναι ο ΟΤΕ κι η Cyta, ακολουθει η Forthnet και τελευταιες HOL και WIND.
Αν η Cyta καταντησει το δικτυο της στα χαλια της WIND εγω την εκανα για ΟΤΕ που εχω και καλυτερη τιμη λογω υπαλληλικου.

Valder
07-09-14, 16:11
Το θέμα είναι ότι και οι δυο σας (Γιάννης και Χετφιλντ) έχετε δίκιο και κάπου χανόσαστε ταυτόχρονα.

Γιατί έχετε δίκιο;

Ο μεν Hetfield γιατί λέει κάτι που είναι νόμος. Όταν πας να γίνεις ηγέτης κόστους, αναμφίβολα θα ρίξεις την ποιότητα στο προιόν.
Ο μεν Γιάννης γιατί λέει: "Γιατί; Εγώ ήρθα για οικονομικά. Πρέπει να χρυσοπληρώσω για να παρέχεται μια σωστή υπηρεσία;"

Το ένα όμως δεν απαντάει στο άλλο. Η συζήτηση είναι "Θέλω να πληρώνω για γευστικό τυρί. -Ναι αλλά το νερό είναι αγαθό και πρέπει να είναι πάμφθηνο."

Που χάνεστε:

Στο ότι η Cyta αυτή τη στιγμή είναι ένα μπαστάρδεμα τιμολογιακό κ.α. και δεν ξέρει που θέλει να πάει. Καταρχάς δεν έχει κάτι φοβερά πρωτοποριακό για να δικαιολογεί ψηλές τιμές. Ένας εναλλακτικός είναι με τυπικές υπηρεσίες (άντε και τους κράχτες VDSL από κέντρο που το πιάνει μόνο ο Μήτσος και η Λουκρητία και κανείς άλλος, και την "κινητή" τύπου βατραχοQινητή.). Επίσης δεν θέλει να πέσει πολύ χαμηλά σε κόστος για να μη γίνει Wind.

Που είναι η Cyta; Στη μέση. Έχει πελάτες σαν τον Γιάννη και πελάτες σαν τον Χετφιλντ και στο τέλος πολύ απλά θα τους χάσει και τους δυο γιατί θα τη φάει κάποιο μεγαλύτερο ψάρι.

Θυμηθείτε τη Netone. 2 προγράμματα 31 και 37 ευρώ, niche παίχτης. ΧΧ.000 πελάτες and that's it. Τώρα γιατί έγινε ότι έγινε ήταν άλλο θέμα.
Επίσης θυμηθείτε τη Cyta στην αρχή της. Προσωπική μου εντύπωση πως ήταν πολύ καλύτερη το 2011, στην Αθήνα έστω.

Είναι νομοτελειακό. Χωρίς αλλαγή στη σκέψη δεν πάνε πουθενά οι κουμπάροι στην Ελλάδα. Αν όχι παρακάτω, σίγουρα όχι παραπάνω.

yiannis010
07-09-14, 17:38
Το θέμα είναι ότι και οι δυο σας (Γιάννης και Χετφιλντ) έχετε δίκιο και κάπου χανόσαστε ταυτόχρονα.

Γιατί έχετε δίκιο;

Ο μεν Hetfield γιατί λέει κάτι που είναι νόμος. Όταν πας να γίνεις ηγέτης κόστους, αναμφίβολα θα ρίξεις την ποιότητα στο προιόν.
Ο μεν Γιάννης γιατί λέει: "Γιατί; Εγώ ήρθα για οικονομικά. Πρέπει να χρυσοπληρώσω για να παρέχεται μια σωστή υπηρεσία;"

Το ένα όμως δεν απαντάει στο άλλο. Η συζήτηση είναι "Θέλω να πληρώνω για γευστικό τυρί. -Ναι αλλά το νερό είναι αγαθό και πρέπει να είναι πάμφθηνο."

Που χάνεστε:

Στο ότι η Cyta αυτή τη στιγμή είναι ένα μπαστάρδεμα τιμολογιακό κ.α. και δεν ξέρει που θέλει να πάει. Καταρχάς δεν έχει κάτι φοβερά πρωτοποριακό για να δικαιολογεί ψηλές τιμές. Ένας εναλλακτικός είναι με τυπικές υπηρεσίες (άντε και τους κράχτες VDSL από κέντρο που το πιάνει μόνο ο Μήτσος και η Λουκρητία και κανείς άλλος, και την "κινητή" τύπου βατραχοQινητή.). Επίσης δεν θέλει να πέσει πολύ χαμηλά σε κόστος για να μη γίνει Wind.

Που είναι η Cyta; Στη μέση. Έχει πελάτες σαν τον Γιάννη και πελάτες σαν τον Χετφιλντ και στο τέλος πολύ απλά θα τους χάσει και τους δυο γιατί θα τη φάει κάποιο μεγαλύτερο ψάρι.

Θυμηθείτε τη Netone. 2 προγράμματα 31 και 37 ευρώ, niche παίχτης. ΧΧ.000 πελάτες and that's it. Τώρα γιατί έγινε ότι έγινε ήταν άλλο θέμα.
Επίσης θυμηθείτε τη Cyta στην αρχή της. Προσωπική μου εντύπωση πως ήταν πολύ καλύτερη το 2011, στην Αθήνα έστω.

Είναι νομοτελειακό. Χωρίς αλλαγή στη σκέψη δεν πάνε πουθενά οι κουμπάροι στην Ελλάδα. Αν όχι παρακάτω, σίγουρα όχι παραπάνω.
δεν διαφωνώ σ αυτό που λες .έχω δει να παραπονιούνται σε όλες τις εταιρείες για την ποιοτητα των υπηρεσιών .προσωπικά ήμουν στον οτε με πολλά προβλήματα και ακριβό κοστολόγιο και όταν ήρθα στην cyta για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι όλα μια χαρά.παρ όλα αυτά η cyta ήταν πάντα η φθηνότερη όλων σε αυτό που πρόσφερε και θυμάμαι πάντα πως είχε πολύ καλές προσφορές.αν μπορεί η δεν μπορεί να στηρίξει η wind και η hol το 17,90 είναι μεγάλη συζήτηση.επίσης είναι πολύ μεγάλη σύζητηση αν ε'ιναι πιο ποιοτική η cyta ή η forthnet ή καποια άλλη.....βέβαια δεν θα μπω στην διαδικασία να αλλάξω πάροχο για 5 ευρω....αλλά περίμενα κάτι καλύτερο απο την cyta.

Stefan_
07-09-14, 23:22
Bλεπω εδω (https://www.getaline.gr/cyta-2play/cyta-2play-24mbps-extra-plus-18)οτι το πακετο των 22€ μεσω getaline.gr μπορεις να το παρεις για 18€.
Τι ειναι αυτο το getaline?

NexTiN
07-09-14, 23:40
Bλεπω εδω (https://www.getaline.gr/cyta-2play/cyta-2play-24mbps-extra-plus-18)οτι το πακετο των 22€ μεσω getaline.gr μπορεις να το παρεις για 18€.
Τι ειναι αυτο το getaline?

Το getaline.gr ειναι επισημος συνεργατης της Cyta.Το συγκεκριμενο πακετο το δινει και η Cyta, απλα αφορα συγκεκριμενα Α/Κ, Πολεις...

Stefan_
08-09-14, 00:37
H σιτα στο σαιτ της και στη διαφημιση μιλαει μονο για 22ε.

umay
08-09-14, 01:17
Σε συνάδελφο, μια εταιρεία (μεγάλη) του έδωσε με 19 ευρώ 24 mbps, απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά με 2 χρόνια δέσμευση (αμφότερα) χωρίς βέβαια υποχρέωση να έχει συγκεκριμένη εταιρεία κινητής (όπως υποχρεώνει άλλη). Ακόμα και ο ΟΤΕ του έδωσε σημαντικά χαμηλή προσφορά ως εκ θαύματος. Γιατί να μείνει στη Cyta αν δεν του προσφέρουν τουλάχιστον τα ίδια;
Αυτό το σκοπό έχει ο ανταγωνισμός, καλώς λειτουργεί και υπάρχει στα λογικά πλαίσια. Επίσης, αν μιλήσετε με συγγενείς που σπουδάζουν παιδιά έξω, θα καταλάβετε ότι η επικοινωνία στην Ελλάδα της κρίσης είναι πολύ ακριβή ακόμα!
Πρόσφατα δε, γιατρός που γύρισε από Αγγλία που έκανε ειδίκευση, μας έδειξε συνολικό online λογαριασμό 12 λίρες/μήνα (all inclusive), με συνολικό χρόνο ομιλίας 1500 λεπτά, ακόμα και για τηλέφωνα προς την Ελλάδα, με απεριόριστο mob internet !
Το μόνο που δεν περιελάμβανε ήταν το τηλεοπτικό skyB το οποίο σε σχέση ας πούμε με τη Nova, είχε τουλάχιστον 200 κανάλια θεματικά (φανταστείτε τα ελεύθερα...) περισσότερα, με τα ίδια σχεδόν χρήματα ! + απαράμιλλη ποιότητα περιεχομένου και εικόνας.
Το μεγάλο μπαμ θα γίνει όταν οι Ευρωπαίοι πάροχοι θα μπορούν να "σερβίρουν" υπηρεσίες χωρίς περιορισμό (σχεδιάζεται και η ενοποίηση του χωρικού πεδίου πνευματικών δικαιωμάτων στην ΕΕ) σε όλη την Ευρώπη...

yiannis010
08-09-14, 01:38
H σιτα στο σαιτ της και στη διαφημιση μιλαει μονο για 22ε.
ισχύει μόνο για νέους πελάτες που είναι σε άλλη εταιρεια...για αυτούς που είναι ήδη στην cyta ισχύει το 22 €

MitsosDaBest13
08-09-14, 02:43
Σε συνάδελφο, μια εταιρεία (μεγάλη) του έδωσε με 19 ευρώ 24 mbps, απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά με 2 χρόνια δέσμευση (αμφότερα) χωρίς βέβαια υποχρέωση να έχει συγκεκριμένη εταιρεία κινητής (όπως υποχρεώνει άλλη). Ακόμα και ο ΟΤΕ του έδωσε σημαντικά χαμηλή προσφορά ως εκ θαύματος. Γιατί να μείνει στη Cyta αν δεν του προσφέρουν τουλάχιστον τα ίδια;
Αυτό το σκοπό έχει ο ανταγωνισμός, καλώς λειτουργεί και υπάρχει στα λογικά πλαίσια. Επίσης, αν μιλήσετε με συγγενείς που σπουδάζουν παιδιά έξω, θα καταλάβετε ότι η επικοινωνία στην Ελλάδα της κρίσης είναι πολύ ακριβή ακόμα!
Πρόσφατα δε, γιατρός που γύρισε από Αγγλία που έκανε ειδίκευση, μας έδειξε συνολικό online λογαριασμό 12 λίρες/μήνα (all inclusive), με συνολικό χρόνο ομιλίας 1500 λεπτά, ακόμα και για τηλέφωνα προς την Ελλάδα, με απεριόριστο mob internet !
Το μόνο που δεν περιελάμβανε ήταν το τηλεοπτικό skyB το οποίο σε σχέση ας πούμε με τη Nova, είχε τουλάχιστον 200 κανάλια θεματικά (φανταστείτε τα ελεύθερα...) περισσότερα, με τα ίδια σχεδόν χρήματα ! + απαράμιλλη ποιότητα περιεχομένου και εικόνας.
Το μεγάλο μπαμ θα γίνει όταν οι Ευρωπαίοι πάροχοι θα μπορούν να "σερβίρουν" υπηρεσίες χωρίς περιορισμό (σχεδιάζεται και η ενοποίηση του χωρικού πεδίου πνευματικών δικαιωμάτων στην ΕΕ) σε όλη την Ευρώπη...


Αυτό φωνάζω τόσο καιρό (και σε άλλα θέματα). Η επικοινωνία στην Ελλάδα είναι πολύ ακριβή και ειδικά οι τιμές της μεγάλης Γερμανικής... γκουχ... Ελληνικής εταιρίας, φτάνουν σε σημείο κοροϊδίας. Ωστόσο κάποιοι επιμένουν φανατικά σε αυτήν, γιατί σου λένε "κάνει επενδύσεις (έστω με το τσιγκέλι), οπότε θα την πληρώνω όσο όσο" και όποια εταιρία σου τα δίνει σε χαμηλή τιμή, είναι για τον πέουλα κ.λ.π.

Εγώ πιστεύω μετά την εξαγορά της HOL από τη Vodafone, η Γερμανο-ελληνική εταιρία θ' αποκτήσει σοβαρό ανταγωνιστή και στις επενδύσεις. Πολύ γουστάρω να γίνει "απόβαση" Ευρωπαίων να τελειώσει η κοροϊδία. Αν και η WIND που είναι Ιταλική εταιρία, προς το παρόν δε βλέπω καμία διάθεση από μέρους της για επενδύσεις... Καλό είναι πάντως να υπάρχει και μια εταιρία στα χαμηλά, να τους "τραβά τα λουριά" στις τιμές...

Stefan_
08-09-14, 02:47
ισχύει μόνο για νέους πελάτες που είναι σε άλλη εταιρεια...για αυτούς που είναι ήδη στην cyta ισχύει το 22 €

Που το λεει αυτο??

Godian
08-09-14, 12:59
Εμενα 16 Οκτωβρίου τελειωνει το συμβόλαιο μου. εχω 8αρα χωρις πακετα για τηλεφωνα δε τα χρειαζομαι.
δε το χρησιμοποιώ το σταθερό.
δινω 19 το μήνα λετε να μου τα κατεβάσουν καθολου?
Τα 2 χρονια συμβολαιο τωρα ειναι πολιτικη της εταιριας? δε μου αρεσουν τα μεγαλα συμβολαια γιαυτο

yiannis010
08-09-14, 14:21
Που το λεει αυτο??
μολις μπεις στην σελιδα της getaline έχει συχνες ερωτησεις και της απαντησεις στου...καπου συγκεκεριμενα γραφει...''ελιμαι πελάτης της cyta και θέλω την προσφορα.τι κάνω;''.....όταν πατησεις επανω στην ερωτηση σου βγαζει και την απαντηση

- - - Updated - - -


Εμενα 16 Οκτωβρίου τελειωνει το συμβόλαιο μου. εχω 8αρα χωρις πακετα για τηλεφωνα δε τα χρειαζομαι.
δε το χρησιμοποιώ το σταθερό.
δινω 19 το μήνα λετε να μου τα κατεβάσουν καθολου?
Τα 2 χρονια συμβολαιο τωρα ειναι πολιτικη της εταιριας? δε μου αρεσουν τα μεγαλα συμβολαια γιαυτο
φίλε godian και τα 2 παίζουν αν και πιστευω πως θα σου δωσουν προσφορα διετιας για το αντίστοιχο προγραμμα που έχεις.για τα διετή συμβόλαια έχω την εντυπωση πως ξεκίνησαν απο την wind περίπου πριν 3 χρόνια και αφορουσαν επιδοτήσεις κινητών τηλεφώνων.μάλλον το προχώρησε στην σταθερη και την επόμενη μέρα οι πάντες είχαν πρόγραμμα προσφοράς με 2 χρόνια σύμβολαιο.....

Stefan_
08-09-14, 14:23
Φιλε μου το getaline το ξερουν 3 κι ο κουκος. Αν πατησεις τη διαφημιση της cyta εδω σ αυτη τη σελιδα πανω πανω, αναφερει οτι η τιμη ειναι 22 χωρις να λεει οτι για νεους πελατες ειναι 18. Δηλαδη 22 για ολους.

yiannis010
08-09-14, 15:01
Φιλε μου το getaline το ξερουν 3 κι ο κουκος. Αν πατησεις τη διαφημιση της cyta εδω σ αυτη τη σελιδα πανω πανω, αναφερει οτι η τιμη ειναι 22 χωρις να λεει οτι για νεους πελατες ειναι 18. Δηλαδη 22 για ολους.
η αλήθεια είναι πως και γω πρώτη φορα την ακουσα τωρα εδω αλλα διαβασα πως ειναι και επίσημος συνεργατης της cyta...τι γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω αλλά απο την στιγμη που προσφερει 18 € την συνδεση cyta δεν βρίσκω πρόβλημα αλλα υποψιαζομαι πως πληρωνης τελος μεταφορας γραμμης ρουτερ κτλ

MitsosDaBest13
08-09-14, 15:07
η αλήθεια είναι πως και γω πρώτη φορα την ακουσα τωρα εδω αλλα διαβασα πως ειναι και επίσημος συνεργατης της cyta...τι γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω αλλά απο την στιγμη που προσφερει 18 € την συνδεση cyta δεν βρίσκω πρόβλημα αλλα υποψιαζομαι πως πληρωνης τελος μεταφορας γραμμης ρουτερ κτλ


Αυτό με τα 18€ συμφέρει περισσότερο! Έχει μεν 30€ χρεώση για Ενεργοποίηση σε υπάρχουσα γραμμή, με συμβόλαιο 24 μηνών. Τα 30€ τα δίνεις με τον πρώτο λογαριασμό, αλλά αν το καλοσκεφτείς, 30€/24 μήνες= 1,25€. Δηλαδή θα είναι σαν να πληρώνεις 19,25€ το μήνα, για το ίδιο πακέτο που η επίσημη Cyta στο δίνει 22€!!! Όσο για το ρούτερ το λέει ξεκάθαρα: "Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός (Wi-Fi router)". Μια χαρά μου φαίνονται όλα.

Godian
08-09-14, 15:12
αμα θελω κανω ομως διετες. αμα δε θελω δε το κανω και θα μου πουνε ενταξει κανε για 1 χρονο με περισσοτερα λεφτα. :) και θα φυγω :))) αλλα ειμαι καλος πελατης . το πληρωνω στην ωρα μου

yiannis010
08-09-14, 15:32
Αυτό με τα 18€ συμφέρει περισσότερο! Έχει μεν 30€ χρεώση για Ενεργοποίηση σε υπάρχουσα γραμμή, με συμβόλαιο 24 μηνών. Τα 30€ τα δίνεις με τον πρώτο λογαριασμό, αλλά αν το καλοσκεφτείς, 30€/24 μήνες= 1,25€. Δηλαδή θα είναι σαν να πληρώνεις 19,25€ το μήνα, για το ίδιο πακέτο που η επίσημη Cyta στο δίνει 22€!!! Όσο για το ρούτερ το λέει ξεκάθαρα: "Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός (Wi-Fi router)". Μια χαρά μου φαίνονται όλα.
ξεχνάμε τα τελη μεταφορας γραμμης απο άλλη εταιρεια +35 €

MitsosDaBest13
08-09-14, 18:00
ξεχνάμε τα τελη μεταφορας γραμμης απο άλλη εταιρεια +35 €


Αν έχει λήξει η δέσμευση με τον τωρινό σου πάροχο (πες WIND), φεύγεις δωρεάν. Απλά θα πληρώσεις Τέλη Ενεργοποίησης (τα ζητά ο ΟΤΕ) στη Νέα Εταιρία. Σε άλλες είναι 35, σε άλλες 36 κ.λ.π. Η Cyta σου ζητά 30€. Αυτό ανέλυσα πιο πάνω, πως στην ουσία είναι σαν να πληρώνεις 19,25€/μήνα και συμφέρει!!

Hetfield
08-09-14, 18:21
Αυτό φωνάζω τόσο καιρό (και σε άλλα θέματα). Η επικοινωνία στην Ελλάδα είναι πολύ ακριβή και ειδικά οι τιμές της μεγάλης Γερμανικής... γκουχ... Ελληνικής εταιρίας, φτάνουν σε σημείο κοροϊδίας. Ωστόσο κάποιοι επιμένουν φανατικά σε αυτήν, γιατί σου λένε "κάνει επενδύσεις (έστω με το τσιγκέλι), οπότε θα την πληρώνω όσο όσο" και όποια εταιρία σου τα δίνει σε χαμηλή τιμή, είναι για τον πέουλα κ.λ.π.

Εγώ πιστεύω μετά την εξαγορά της HOL από τη Vodafone, η Γερμανο-ελληνική εταιρία θ' αποκτήσει σοβαρό ανταγωνιστή και στις επενδύσεις. Πολύ γουστάρω να γίνει "απόβαση" Ευρωπαίων να τελειώσει η κοροϊδία. Αν και η WIND που είναι Ιταλική εταιρία, προς το παρόν δε βλέπω καμία διάθεση από μέρους της για επενδύσεις... Καλό είναι πάντως να υπάρχει και μια εταιρία στα χαμηλά, να τους "τραβά τα λουριά" στις τιμές...
Δεν ειναι φανατικοι οσοι επιμενουν στην αντιθετη αποψη απο σενα. Υπαρχει μια πραγματικοτητα, κοστιζει 20 και το δινεις 18. Οι εταιριες δανειζονται, πεφτουν εξω (μαζι κι οι υπηρεσιες τους), κανουν αναδιαρθωσεις με τους πιστωτες-τραπεζες (WIND) και μαντεψε ποιος θα τους πληρωσει (παλι) στο τελος οταν πεσουν κι οι πιστωτες με τη σειρα τους εξω. Κι η μονο φερεγγυα εταιρια χωρις χρεη (Netone) εκλεισε ελεω "λογικου ανταγωνισμου" που υποστηριζει κι ενας φιλος πιο πανω.

Δεν ειναι μονο το μεσοπροθεσμο συμφερον (το οικονομικο) αλλα και το μακροπροθεσμο. Καμια εταιρια δεν θα μπορεσει να κανει επενδυσεις σε δικτυα νεας γενιας οταν πουλανε κατω του κοστους. Κανεις δεν κανει επενδυσεις* για το δικτυο last mile για πλην του ΟΤΕ (VDSL). Να 'ναι καλα και τα "κοροιδα" που πληρωνουν ΟΤΕ.

Ειπε καποιος φανατικος υποστηρικτης της Cyta.

*Λαμπρη εξαιρεση αποτελει η HCN που αναπτυσει δικτυο cable σε συγκεκριμενες περιοχες στη Θεσσαλονικη.

vforvendetta85
08-09-14, 19:10
Σε αίτημά μου για να με πάρουν τηλ. ως υποψήφιος πελάτης τους, ήταν άμεσοι (μετά από 45 λεπτά περίπου) και ο κύριος που με κάλεσε ευγενικότατος και χωρίς διάθεση να μου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Δεν ξέρω αν θα γίνω πελάτης τους, μα σίγουρα με την επικοινωνία που είχαμε κέρδισαν έναν άνθρωπο που θα την σχολιάσει θετικά.
Θα μου πείτε γιατί το λέω.Στον ΟΤΕ η κυρία βαριόταν και να μιλήσει και στην wind ήθελε ντε και καλά να με πείσει πως είναι οι πιο οικονομικοί και με κορυφαίες υπηρεσίες.

anthip09
08-09-14, 20:04
Το getaline.gr ειναι επισημος συνεργατης της Cyta.Το συγκεκριμενο πακετο το δινει και η Cyta, απλα αφορα συγκεκριμενα Α/Κ, Πολεις...

Όπως το λέει ο φίλος Nextin είναι. Η τιμή των 18ε ισχύει για συγκεκριμένα Α/Κ κυρίως περιοχών της Αθήνας. Πχ πρόσφατα που είχε ρωτήσει ο αδερφός μου που μετακόμισε Πετρούπολη, του το έδιναν το πακέτο στα 18ε, για το Α/Κ Περιστερίου όμως δεν ίσχυε η προσφορά και η τιμή παρέμενε κανονικά στα 22ε.

Godian
09-09-14, 10:50
Πείτε κανένα κόλπο για καλύτερη τιμή στη Cyta.....
Πληρώνω κανονικά τους λογαριασμούς....
16 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο και κλείνω χρόνο....
Δίνω 19 το μηνα χωρίς πακέτα ομιλίας....
Έχει κανείς εμπειρία πάνω στο θέμα;;;

Πχ ότι με πήραν από τη wind και μου έκαναν προσφορά πιάνει;;

dimitris.taxideytis
09-09-14, 11:02
Φιλε μου το getaline το ξερουν 3 κι ο κουκος. Αν πατησεις τη διαφημιση της cyta εδω σ αυτη τη σελιδα πανω πανω, αναφερει οτι η τιμη ειναι 22 χωρις να λεει οτι για νεους πελατες ειναι 18. Δηλαδη 22 για ολους.

Το 22 ευρω ισχυει για ολους απο την Cyta.
Οι νεοι πελατες εχουν δωρεαν ενεργοποιηση οι δε παλιοι εχουν παγιο δωρο.

Το Getaline το δινει μονο σε νεους πελατες(μαλλον γιατι εχει μεγαλυτερη προμηθεια για νεους πελατες).

Εγω πηρα απευθειας στη Cyta , μου προτειναν 2 διαφορετικα προγραμματα(με βαση τη χρηση που ειχα ) και μου εκαναν παγιο δωρο.

Godian
09-09-14, 11:19
Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13877 μου είπαν να τους καλέσω από αρχές Οκτωβρίου..... Αλλά μου είπαν για 16,10€ το μήνα μπορούν να το κάνουν για 24 άρα γραμμή.
Χωρίς πακέτα στο σταθερό.
Αν ήθελα 300 λεπτά προς σταθερά και κινητα, 19€
Αλλά θα σας πω τι έγινε τον Οκτώβριου.
Φυσικά και θα μείνω.
Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εταιρεία, σε όλα....

umay
09-09-14, 22:42
Πείτε κανένα κόλπο για καλύτερη τιμή στη Cyta.....
Πληρώνω κανονικά τους λογαριασμούς....
16 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο και κλείνω χρόνο....
Δίνω 19 το μηνα χωρίς πακέτα ομιλίας....
Έχει κανείς εμπειρία πάνω στο θέμα;;;

Πχ ότι με πήραν από τη wind και μου έκαναν προσφορά πιάνει;;

Το γεγονός ότι υπάρχει (μέχρι στιγμής) ανταγωνισμός σε λογικά πλαίσια, έχει ευεργετικές συνέπειες για όλους, υπό την έννοια ότι και οι πάροχοι επωφελήθηκαν και πήραν μεγάλα κομμάτια της πίτας κυριολεκτικά "από το στόμα του ΟΤΕ".
Δε χρειάζεται "κόλπο", τα τμήματα marketing των εταιρειών έχουν έτοιμα πακέτα για τις περιπτώσεις αυτές που ο πελάτης ζητάει έκπτωση.
Μάλιστα, έχουν και μια λίστα με το τι τιμές δίνει ο ανταγωνισμός για να προσελκύσει πελάτες.
Η αναζήτησή μας για καλύτερη τιμή γίνεται στα πλαίσια μιας αξιοπρεπούς επικοινωνίας κατ' αρχήν με τον πάροχό μας.
Η επικοινωνία αυτή καταγράφεται και η/ο υπάλληλος που μας μιλάει δεν μπορεί να κινηθεί εκτός των πλαισίων που του έχουν ορίσει και μάλιστα στην οθόνη του υπολογιστή του έχει τα στατιστικά δεδομένα της κίνησης του λογαριασμού μας (εισερχόμενες-εξερχόμενες κλήσεις, προορισμοί, διαδίκτυο κλπ) βάσει των οποίων επιλέγονται εναλλακτικά (έτοιμα) προγράμματα.
Τα παραπάνω που γνωρίζω, ισχύουν για μη εταιρικές συνδέσεις.

Godian
11-09-14, 16:45
παιδια καλησπερα. μπορει να με βοηθησει καποιος?
πηρα τη cyta τηλεφωνω να ρωτησω ποσο μπορει να παει η γραμμη μου,και μου ειπε 10. τι λετε να φταει? δεν εχω αποσυνδεσεις,δε μαζευει λαθη η γραμμη μου αυτο ειναι απο το ρουτερ μου. 144075 μπορει καποιος που ξερει να μου πει για πιο λογο μπορει να γινετε?
απλα ειπα να βαλω 24αρα

Theodore
14-09-14, 20:11
Τρία χρόνια συνδρομητής στη cyta, μέχρι και πριν δυο μήνες που δεν τους χρειάστηκα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Τα προβλήματα άρχισαν τέλη Ιούνη και για μια εβδομάδα δεν είχα ιντερνετ γιατί κάθε φορά που το χρειαζόμουν έπεφτε, το ίδιο και το τηλέφωνο και η σιχαμένη η τηλεόρασή τους. Έφυγα εκτός Αθήνας και τους είπα παιδιά να το φτιάξετε όταν επιστρέψω γιατί όπως είπαν μετά από εβδομάδα διαγνωστικών θα ερχόταν τεχνικός αλλά εγώ δε μπορούσα να αναβάλλω κι άλλο. Επέστρεψα λοιπόν και μου είπαν δεν υπάρχει ανάγκη για τεχνικό αφού όπως φαίνεται δεν κάνει αποσυνδέσεις, όντως δεν έκανε. Εν τω μεταξύ άρχισαν τα προβλήματα με το ρημαδοσιταβίζιον (http://www.adslgr.com/forum/threads/837627-Cytavision-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-digea). Μέχρι που από χτες το βράδυ ήρθαν τα χειρότερα και επικράτησε το απόλυτο χάος και είμαι με 0play ως αυτή τη στιγμή. Λένε πως αύριο θα έρθει τεχνικός, ελπίζω να έρθει και η βλάβη να διορθωθεί πριν το τέλος Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιο γιατί μετά από αυτή την απαράδεκτη κατάσταση και αντιμετώπιση θα την κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη. Δυστυχώς όσο εξυπηρετικοί είναι όταν πρόκειται για νέο πελάτη άλλο τόσο απαράδεκτοι είναι στους ήδη πελάτες, λυπάμαι.

Hetfield
14-09-14, 23:04
Τρία χρόνια συνδρομητής στη cyta, μέχρι και πριν δυο μήνες που δεν τους χρειάστηκα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Τα προβλήματα άρχισαν τέλη Ιούνη και για μια εβδομάδα δεν είχα ιντερνετ γιατί κάθε φορά που το χρειαζόμουν έπεφτε, το ίδιο και το τηλέφωνο και η σιχαμένη η τηλεόρασή τους. Έφυγα εκτός Αθήνας και τους είπα παιδιά να το φτιάξετε όταν επιστρέψω γιατί όπως είπαν μετά από εβδομάδα διαγνωστικών θα ερχόταν τεχνικός αλλά εγώ δε μπορούσα να αναβάλλω κι άλλο. Επέστρεψα λοιπόν και μου είπαν δεν υπάρχει ανάγκη για τεχνικό αφού όπως φαίνεται δεν κάνει αποσυνδέσεις, όντως δεν έκανε. Εν τω μεταξύ άρχισαν τα προβλήματα με το ρημαδοσιταβίζιον (http://www.adslgr.com/forum/threads/837627-Cytavision-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-digea). Μέχρι που από χτες το βράδυ ήρθαν τα χειρότερα και επικράτησε το απόλυτο χάος και είμαι με 0play ως αυτή τη στιγμή. Λένε πως αύριο θα έρθει τεχνικός, ελπίζω να έρθει και η βλάβη να διορθωθεί πριν το τέλος Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιο γιατί μετά από αυτή την απαράδεκτη κατάσταση και αντιμετώπιση θα την κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη. Δυστυχώς όσο εξυπηρετικοί είναι όταν πρόκειται για νέο πελάτη άλλο τόσο απαράδεκτοι είναι στους ήδη πελάτες, λυπάμαι.
Αν ειναι προβλημα με τη γραμμη σου οσο καλη διαθεση και να χει η Cyta, θα κρεμεσαι απο τα φρυδια του ΟΤΕ μεχρι να το διορθωσει.

nicolasdr
15-09-14, 10:19
παιδια καλησπερα. μπορει να με βοηθησει καποιος?
πηρα τη cyta τηλεφωνω να ρωτησω ποσο μπορει να παει η γραμμη μου,και μου ειπε 10. τι λετε να φταει? δεν εχω αποσυνδεσεις,δε μαζευει λαθη η γραμμη μου αυτο ειναι απο το ρουτερ μου. 144075 μπορει καποιος που ξερει να μου πει για πιο λογο μπορει να γινετε?
απλα ειπα να βαλω 24αρα

Εχει απαντηθει παρα πολλες φορες οτι πας παραπανω με συγκεκριμενες κινησεις απο μερους σου. Δεν καταλαβαινω γιατι ρωτας συνεχως το ιδιο πραγμα.

Με εκτιμηση

anthip09
15-09-14, 12:01
Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω ποιο ρούτερ θεωρείτε καλύτερο (υψηλότερο κλείδωμα ειδικά σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου, για online games κλπ) από αυτά που δίνει η cyta για adsl γραμμές? ADB, THOMSON ή το ΖΤΕ?

MitsosDaBest13
15-09-14, 13:00
Τρία χρόνια συνδρομητής στη cyta, μέχρι και πριν δυο μήνες που δεν τους χρειάστηκα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Τα προβλήματα άρχισαν τέλη Ιούνη και για μια εβδομάδα δεν είχα ιντερνετ γιατί κάθε φορά που το χρειαζόμουν έπεφτε, το ίδιο και το τηλέφωνο και η σιχαμένη η τηλεόρασή τους. Έφυγα εκτός Αθήνας και τους είπα παιδιά να το φτιάξετε όταν επιστρέψω γιατί όπως είπαν μετά από εβδομάδα διαγνωστικών θα ερχόταν τεχνικός αλλά εγώ δε μπορούσα να αναβάλλω κι άλλο. Επέστρεψα λοιπόν και μου είπαν δεν υπάρχει ανάγκη για τεχνικό αφού όπως φαίνεται δεν κάνει αποσυνδέσεις, όντως δεν έκανε. Εν τω μεταξύ άρχισαν τα προβλήματα με το ρημαδοσιταβίζιον (http://www.adslgr.com/forum/threads/837627-Cytavision-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-digea). Μέχρι που από χτες το βράδυ ήρθαν τα χειρότερα και επικράτησε το απόλυτο χάος και είμαι με 0play ως αυτή τη στιγμή. Λένε πως αύριο θα έρθει τεχνικός, ελπίζω να έρθει και η βλάβη να διορθωθεί πριν το τέλος Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιο γιατί μετά από αυτή την απαράδεκτη κατάσταση και αντιμετώπιση θα την κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη. Δυστυχώς όσο εξυπηρετικοί είναι όταν πρόκειται για νέο πελάτη άλλο τόσο απαράδεκτοι είναι στους ήδη πελάτες, λυπάμαι.



Ίσως είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και η Cyta δε μπορεί να επέμβει στα δικά του καλώδια, παρά μόνο αυτός. Θα πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες. Από την άλλη υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να φταίει και το ρούτερ, αλλά μάλλον καλωδιακο θα είναι.

yiannis010
15-09-14, 13:45
Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω ποιο ρούτερ θεωρείτε καλύτερο (υψηλότερο κλείδωμα ειδικά σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου, για online games κλπ) από αυτά που δίνει η cyta για adsl γραμμές? ADB, THOMSON ή το ΖΤΕ?[/QUO
ανάμεσα στο adb και το ζτε θεωρώ κλάσεις ανώτερο το ζτε αγού έχω δοκιμάσει και τα 2 .με το adb είχα σοβαρά προβλήματα με το σήμε wifi καθώς και με αποσυνδέσεις(να σημειωθεί πως είχα 2 φορές adb αφού το πρώτο έσκασε και αντικατάσταθηκε με άλλο adb.) τελικά ζήτησα zte αφου είδα διαφορες κριτικές απο άτομα του φορουμ.τελικά ήταν μέρα με τη νύχτα. το ζτε είχε σήμα καμπάνα και απιστευτα σταθερό....για το thomson δεν έχω άποψη (έχω την εντύπωση πως και για την τηλεόραση δίνουν zte λόγω σταθερότητας του ρούτερ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

- - - Updated - - -

[QUOTE=anthip09;5492949]Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω ποιο ρούτερ θεωρείτε καλύτερο (υψηλότερο κλείδωμα ειδικά σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου, για online games κλπ) από αυτά που δίνει η cyta για adsl γραμμές? ADB, THOMSON ή το ΖΤΕ?

ανάμεσα στο adb και το ζτε θεωρώ κλάσεις ανώτερο το ζτε αγού έχω δοκιμάσει και τα 2 .με το adb είχα σοβαρά προβλήματα με το σήμε wifi καθώς και με αποσυνδέσεις(να σημειωθεί πως είχα 2 φορές adb αφού το πρώτο έσκασε και αντικατάσταθηκε με άλλο adb.) τελικά ζήτησα zte αφου είδα διαφορες κριτικές απο άτομα του φορουμ.τελικά ήταν μέρα με τη νύχτα. το ζτε είχε σήμα καμπάνα και απιστευτα σταθερό....για το thomson δεν έχω άποψη (έχω την εντύπωση πως και για την τηλεόραση δίνουν zte λόγω σταθερότητας του ρούτερ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

anthip09
15-09-14, 13:48
[QUOTE=anthip09;5492949]Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω ποιο ρούτερ θεωρείτε καλύτερο (υψηλότερο κλείδωμα ειδικά σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου, για online games κλπ) από αυτά που δίνει η cyta για adsl γραμμές? ADB, THOMSON ή το ΖΤΕ?[/QUO
ανάμεσα στο adb και το ζτε θεωρώ κλάσεις ανώτερο το ζτε αγού έχω δοκιμάσει και τα 2 .με το adb είχα σοβαρά προβλήματα με το σήμε wifi καθώς και με αποσυνδέσεις(να σημειωθεί πως είχα 2 φορές adb αφού το πρώτο έσκασε και αντικατάσταθηκε με άλλο adb.) τελικά ζήτησα zte αφου είδα διαφορες κριτικές απο άτομα του φορουμ.τελικά ήταν μέρα με τη νύχτα. το ζτε είχε σήμα καμπάνα και απιστευτα σταθερό....για το thomson δεν έχω άποψη (έχω την εντύπωση πως και για την τηλεόραση δίνουν zte λόγω σταθερότητας του ρούτερ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

- - - Updated - - -



ανάμεσα στο adb και το ζτε θεωρώ κλάσεις ανώτερο το ζτε αγού έχω δοκιμάσει και τα 2 .με το adb είχα σοβαρά προβλήματα με το σήμε wifi καθώς και με αποσυνδέσεις(να σημειωθεί πως είχα 2 φορές adb αφού το πρώτο έσκασε και αντικατάσταθηκε με άλλο adb.) τελικά ζήτησα zte αφου είδα διαφορες κριτικές απο άτομα του φορουμ.τελικά ήταν μέρα με τη νύχτα. το ζτε είχε σήμα καμπάνα και απιστευτα σταθερό....για το thomson δεν έχω άποψη (έχω την εντύπωση πως και για την τηλεόραση δίνουν zte λόγω σταθερότητας του ρούτερ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

Σε ευχαριστώ για την απάντηση γιάννη. Προς ΖΤΕ προσανατολιζόμουν κ εγω καθώς δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για το ADB.

yiannis010
15-09-14, 13:57
καλησπέρα και από μένα.....θα αναφέρω ένα πρόβλημα όχι σοβαρό αλλά με έχει φάει η περιέργεια να καταλάβω τί προκαλεί αποσύνδεση της γραμμής ή επανεκκίνηση του ρουτερ (δεν έχω καταλήξει τί από τα 2 είναι) είναι 5 μέρες που παρουσιάζεται πρόβλημα στις 03:30 με 04:00 το πρωί. πάντα γίνεται μεσα σε αυτό το μισάωρο η αποσύνδεση .πρόσεξα την συμπεριφορα του ρουτερ με το οποιο δεν έχω κανένα πρόβλημα αντιθέτως είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο (ζτε) και είδα πως όταν ξεκινάει το πρόβλημα αναβοσβήνουν τα λαμπάκια του ιντερνετ dsl τηλεφώνου και wifi ταυτόχρονα για ένα λεπτό περίπου ίσως και παραπάνω.....σταματάνε και μετά ξεκινάει η διαδικάσια συγχρωνισμού και επανέρχεται....έχει κανείς καμιά ιδέα ή θα το αφήσω να πλανάται στην σφαίρα της παραψυχολογίας!!:worthy::whistle:(να πω εδώ βέβαια πως σε καμιά άλλη στιγμή της μέρας δεν διαπιστώθηκε αποσύνδεση εκτός απο αυτό το μισάωρο που αναφέρω παραπάνω

sweet dreams
15-09-14, 14:11
καλησπέρα και από μένα.....θα αναφέρω ένα πρόβλημα όχι σοβαρό αλλά με έχει φάει η περιέργεια να καταλάβω τί προκαλεί αποσύνδεση της γραμμής ή επανεκκίνηση του ρουτερ (δεν έχω καταλήξει τί από τα 2 είναι) είναι 5 μέρες που παρουσιάζεται πρόβλημα στις 03:30 με 04:00 το πρωί. πάντα γίνεται μεσα σε αυτό το μισάωρο η αποσύνδεση .πρόσεξα την συμπεριφορα του ρουτερ με το οποιο δεν έχω κανένα πρόβλημα αντιθέτως είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο (ζτε) και είδα πως όταν ξεκινάει το πρόβλημα αναβοσβήνουν τα λαμπάκια του ιντερνετ dsl τηλεφώνου και wifi ταυτόχρονα για ένα λεπτό περίπου ίσως και παραπάνω.....σταματάνε και μετά ξεκινάει η διαδικάσια συγχρωνισμού και επανέρχεται....έχει κανείς καμιά ιδέα ή θα το αφήσω να πλανάται στην σφαίρα της παραψυχολογίας!!:worthy::whistle:(να πω εδώ βέβαια πως σε καμιά άλλη στιγμή της μέρας δεν διαπιστώθηκε αποσύνδεση εκτός απο αυτό το μισάωρο που αναφέρω παραπάνω

Αν είναι πάντα σε συγκεκριμένη ώρα, το ποιο πιθανό είναι να γίνεται επανεκκίνηση γραμμής από τον πάροχο, σε διαδικασία ρουτίνας.

Υ.Γ. Νυχτοφύλακας είσαι και παρακολουθείς το ρούτερ τέτοια ώρα;;; :)

yiannis010
15-09-14, 14:22
Αν είναι πάντα σε συγκεκριμένη ώρα, το ποιο πιθανό είναι να γίνεται επανεκκίνηση γραμμής από τον πάροχο, σε διαδικασία ρουτίνας.

Υ.Γ. Νυχτοφύλακας είσαι και παρακολουθείς το ρούτερ τέτοια ώρα;;; :)
χαχαα...σωστός.. όχι δεν είμαι νυχτοφύλακας.έτυχε 2 φορές συνεχόμενα να το δω την ώρα που πηγαινα για υπνο από έξοδο και πήρα την cyta να ρωτήσω αν βλέπει αποσυνδέσεις τις τελευταιες μέρες και μου το επιβεβαιωσε ...το ίδιο ρώτησα και γω αλλά μου είπε πως η cyta προγραμματίζει την γραμμή για επανεκκινηση για μια φορα την εβδομάδα

sweet dreams
15-09-14, 14:27
χαχαα...σωστός.. όχι δεν είμαι νυχτοφύλακας.έτυχε 2 φορές συνεχόμενα να το δω την ώρα που πηγαινα για υπνο από έξοδο και πήρα την cyta να ρωτήσω αν βλέπει αποσυνδέσεις τις τελευταιες μέρες και μου το επιβεβαιωσε ...το ίδιο ρώτησα και γω αλλά μου είπε πως η cyta προγραμματίζει την γραμμή για επανεκκινηση για μια φορα την εβδομάδα

Τότε θα πρέπει να ψάξεις κάτι ηλεκτρικό(Μ/Σ κ.λ.π.) που ανάβει και σβήνει εκείνη την ώρα και σου επηρεάζει την γραμμή, επειδή περνάει δίπλα του.

Υ.Γ. Αν το βρείς........ γράψε μου....... :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.