PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

ee4649
07-01-12, 00:34
εχεις συμπεριφορα μονοπολου 687 (Kbps.) απο 1000 κατι.....

δεν καταλαβένω τι εννοείς φίλε μπάμπη...

rcs
07-01-12, 03:50
Περιστέρι το δίκτυο σχεδόν νεκρό.Παρουσιάζεται και σε άλλους το πρόβλημα;

mpampis23
07-01-12, 15:46
δεν καταλαβένω τι εννοείς φίλε μπάμπη...


στην εισαγωγη στου το ζευγος καλωδιων που συνδεετε το ενα δεν κανει επαφη... αυτο σημαινει μονοπολο ... αυτο πεφτει χωρις λογο το upload..

παρε τηλεφωνο και δωσε βλαβη να δικαιωθω,,,χαχα

ee4649
07-01-12, 16:05
και αυτό φτιάχνεται από μέσα από την εταιρία ή πρέπει να έρθει τεχνικός σπίτι μου?

mpampis23
07-01-12, 16:20
τεχνικος σπιτι σου δωρεαν βεβαιως και στο μικτονομει παλι !! δεν ειναι τπτ σοβαρο αλλα καλο ειναι να γινει γιατι υπολειτουργει η γραμμη και μια μερα μπορει να μην εχεις και τπτ

ee4649
07-01-12, 16:35
ναι αλλα πως το επαθε τωρα ξαφνικα αν ειναι αυτο που λες? 3 χρονια στην forthet,δεν ειχα τετοιο προβλημα και τις 2 πρωτες εβδομαδες στην Cyta επισης δεν ειχα προβλημα

mpampis23
07-01-12, 17:34
μπορει να οξειδωθηκε..μπορει να εκανε καμια καινουρια συνδεση κανεις απο την πολυκατοικια σου ( αν μενεις ) και να στο κλαδεψε λιγακι...... αλλα παρε τηλεφωνο ....... εμπιστεψου με ειμαι ηλεκτρονικος

prodromosfan
10-01-12, 19:26
η τηλεφωνια εδω και μερικη ωρα δεν λειτουργει
dslam αγ αρτεμιου

κανεις αλλος;;

επανηλθε μόλις

mpampis23
10-01-12, 20:10
η τηλεφωνια εδω και μερικη ωρα δεν λειτουργει
dslam αγ αρτεμιου

κανεις αλλος;;

επανηλθε μόλις

μαζικο προβλημα τηλεφωνιας. πλεον ειναι οκ αποσο ξερω..ισως θελει και ενα ρεσταρτ

greatst
10-01-12, 20:43
στην εισαγωγη στου το ζευγος καλωδιων που συνδεετε το ενα δεν κανει επαφη... αυτο σημαινει μονοπολο ... αυτο πεφτει χωρις λογο το upload..

παρε τηλεφωνο και δωσε βλαβη να δικαιωθω,,,χαχα

Αν και η συγκεκριμένη εταιρεία έχει voip τηλεφωνία, ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει: σε εταιρεία με pots ("κλασική") τηλεφωνία, αυτή η συμπεριφορά μονοπολου δεν θα σήμαινε αυτόματα ότι το τηλέφωνο θα έπαυε να λειτουργεί; :hmm:

prodromosfan
10-01-12, 20:57
Αν και η συγκεκριμένη εταιρεία έχει voip τηλεφωνία, ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει: σε εταιρεία με pots ("κλασική") τηλεφωνία, αυτή η συμπεριφορά μονοπολου δεν θα σήμαινε αυτόματα ότι το τηλέφωνο θα έπαυε να λειτουργεί; :hmm:

Ναι αλλα οταν δινει voip δηλαδη μονο adsl το καλώδιο τοτε δεν μετρανε ταση οι τεχνικοι και αρα νομιζουν οτι δεν ανηκει σε συνδρομητη.

makisaudia3
11-01-12, 23:50
Λοιπον μαγκες η cyta ειναι για κλαματα!!!!!!Ειμαι απο τους πρωτους τους συνδρομητες..Τον εναμισι χρονο σε γενικεσς γραμμες ηταν καλα περα απο συχνες αποσυνδεσεις,περα του οτι ποτε ειχα τηλεφωνο ποτε δεν ειχα..Ποτε δεν ειχα internet ποτε κ τα δυο ομως σηκωναν κ κανα τηλ..Το 2011 ειχα ολη τη χρονια προβληματα..Εκανα μια κ δυο μερες περιμενωντας στην αναμονη για να το σηκωσουν..Περασαν στα 3 χρονια συνδομητης 5 τεχνικοι απ το χωρο μου.Κατεληξα κ καταντησα να ειμαι απο 8αρα ταχυτητα με 0.10/Mbps download!!!!!!!!!Οπως ειπα κ παραπανω για κλαματα!!!Δεν μπορουν να κανουν τιποτα απολυτως γι'αυτο λενε κ πετανε το μπαλακι στον ΟΤΕ..Κ εσυ μενεις με το...στο χερι..Το καφαο του ΟΤΕ,τα νεα κεντρα-κουτια ονου που εφτιαξε ο ΟΤΕ επωφελωντας τους πελατες του ΟΤΕ κ ριχνωντας την ταχητητα τη cyta κ ιστοριες για αγριους...ΡΕ τι μ ενδιαφερουν ολα αυτα..Πληρωνω??Γιατι δεν μου παρεχετε τα του συμβολαιου!!!Εγω εχω να κανω με τη cyta κ με κανεναν ΟΤΕ!!!Αυτοι εχουν να κανουν με τον οτε κ απο οτι φαινεται τους εχει γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι ο ΟΤΕ..Αν δεν κινηθει αμεσα η cyta πολυ συντομα θα την παρει η κατω βολτα.Μακαρι να βγω ψευτης αλλα δεν το βλεπω..Συντομα θα αρχισουν σε πολλους απο εσας τετοια τραβαλα...Μακρια ρε μακρια διαγραφη με τη μια..

Picard
12-01-12, 01:46
Λοιπον μαγκες η cyta ειναι για κλαματα!!!!!!Ειμαι απο τους πρωτους τους συνδρομητες..Τον εναμισι χρονο σε γενικεσς γραμμες ηταν καλα περα απο συχνες αποσυνδεσεις,περα του οτι ποτε ειχα τηλεφωνο ποτε δεν ειχα..Ποτε δεν ειχα internet ποτε κ τα δυο ομως σηκωναν κ κανα τηλ..Το 2011 ειχα ολη τη χρονια προβληματα..Εκανα μια κ δυο μερες περιμενωντας στην αναμονη για να το σηκωσουν..Περασαν στα 3 χρονια συνδομητης 5 τεχνικοι απ το χωρο μου.Κατεληξα κ καταντησα να ειμαι απο 8αρα ταχυτητα με 0.10/Mbps download!!!!!!!!!Οπως ειπα κ παραπανω για κλαματα!!!Δεν μπορουν να κανουν τιποτα απολυτως γι'αυτο λενε κ πετανε το μπαλακι στον ΟΤΕ..Κ εσυ μενεις με το...στο χερι..Το καφαο του ΟΤΕ,τα νεα κεντρα-κουτια ονου που εφτιαξε ο ΟΤΕ επωφελωντας τους πελατες του ΟΤΕ κ ριχνωντας την ταχητητα τη cyta κ ιστοριες για αγριους...ΡΕ τι μ ενδιαφερουν ολα αυτα..Πληρωνω??Γιατι δεν μου παρεχετε τα του συμβολαιου!!!Εγω εχω να κανω με τη cyta κ με κανεναν ΟΤΕ!!!Αυτοι εχουν να κανουν με τον οτε κ απο οτι φαινεται τους εχει γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι ο ΟΤΕ..Αν δεν κινηθει αμεσα η cyta πολυ συντομα θα την παρει η κατω βολτα.Μακαρι να βγω ψευτης αλλα δεν το βλεπω..Συντομα θα αρχισουν σε πολλους απο εσας τετοια τραβαλα...Μακρια ρε μακρια διαγραφη με τη μια..

Στα 8Mbps πρεπει να κατεβαζεις με 800kb/s,με λιγα λογια δε συγχρονιζει η γραμμη σου απο τη cyta,υπαρχει μεγαλο προβλημα χωρητικοτητας σε ολες τις εταιριες εκτος του οτε,ανεπιτρεπτα πραγματα για εταιριες σταθερης,εαν καποιες δεν εχουν φραγκα(δεν αναφερομαι συγκεκριμενα μονο για τη cyta) για επενδυσεις να το κλεισουν το μαγαζι,λεφτα ο κοσμος δεν εχει για πεταμα....εγω οταν πηγα να κανω αιτηση στη cyta προσπαθησαν να με πεισουν να παρω τα 4Μbps επειδη εχουν συγκεκριμενη πολιτικη για να διαμοιραζεται καλυτερα το bandwidth,ο οτε απο τη μια τους σνομπαρει απο την αλλη οι εταιριες παραμενουν στασιμες,τα ιδια προβληματα εχει η hol ισως και η wind...συγκεκριμενα με ατομο που μιλησα που συνεργαζεται με καποιες εταιριες οταν τον ρωτησα ποια θεωρει καλυτερη εταιρια μετα τον οτε μου απαντησε μονολεκτικα ΚΑΜΙΑ...

pmbr
12-01-12, 01:50
Λοιπον μαγκες η cyta ειναι για κλαματα!!!!!!Ειμαι απο τους πρωτους τους συνδρομητες..Τον εναμισι χρονο σε γενικεσς γραμμες ηταν καλα περα απο συχνες αποσυνδεσεις,περα του οτι ποτε ειχα τηλεφωνο ποτε δεν ειχα..Ποτε δεν ειχα internet ποτε κ τα δυο ομως σηκωναν κ κανα τηλ..Το 2011 ειχα ολη τη χρονια προβληματα..Εκανα μια κ δυο μερες περιμενωντας στην αναμονη για να το σηκωσουν..Περασαν στα 3 χρονια συνδομητης 5 τεχνικοι απ το χωρο μου.Κατεληξα κ καταντησα να ειμαι απο 8αρα ταχυτητα με 0.10/Mbps download!!!!!!!!!Οπως ειπα κ παραπανω για κλαματα!!!Δεν μπορουν να κανουν τιποτα απολυτως γι'αυτο λενε κ πετανε το μπαλακι στον ΟΤΕ..Κ εσυ μενεις με το...στο χερι..Το καφαο του ΟΤΕ,τα νεα κεντρα-κουτια ονου που εφτιαξε ο ΟΤΕ επωφελωντας τους πελατες του ΟΤΕ κ ριχνωντας την ταχητητα τη cyta κ ιστοριες για αγριους...ΡΕ τι μ ενδιαφερουν ολα αυτα..Πληρωνω??Γιατι δεν μου παρεχετε τα του συμβολαιου!!!Εγω εχω να κανω με τη cyta κ με κανεναν ΟΤΕ!!!Αυτοι εχουν να κανουν με τον οτε κ απο οτι φαινεται τους εχει γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι ο ΟΤΕ..Αν δεν κινηθει αμεσα η cyta πολυ συντομα θα την παρει η κατω βολτα.Μακαρι να βγω ψευτης αλλα δεν το βλεπω..Συντομα θα αρχισουν σε πολλους απο εσας τετοια τραβαλα...Μακρια ρε μακρια διαγραφη με τη μια..

Πάντως, για να είσαι πελάτης της Cyta με τόσα προβλήματα όσα περιγράφεις και να μην την αλλάζεις τρία χρόνια τώρα, κάτι καλό θα έχει...:hmm:

deltadeltamike
12-01-12, 10:48
Πάντως, για να είσαι πελάτης της Cyta με τόσα προβλήματα όσα περιγράφεις και να μην την αλλάζεις τρία χρόνια τώρα, κάτι καλό θα έχει...:hmm:
:rofl::oneup:

ep103855
12-01-12, 11:34
όταν βλέπεις flame post απο χρήστη που έχει μόνο ενα μήνυμα...τότε κάτι τρέχει..

deltadeltamike
12-01-12, 13:17
όταν βλέπεις flame post απο χρήστη που έχει μόνο ενα μήνυμα...τότε κάτι τρέχει..

Γράφτηκα για να τα πω και έφυγα... χαχαχα

juno12
13-01-12, 15:49
επειδή ακούω για πολύ συμφέροντα πακέτα και προσφορές από τη cyta π.χ. 25 € για 2play το μήνα, αλλά στο site τους δεν το βρίσκω κι έχει πακέτα του τύπου "Με ταχύτητα σύνδεσης μέχρι 512Kbps/256Kbps με€31,52 ανά μήνα" :down: , τί ακριβώς ισχύει;
με συμφέρει από wind με 40 €/μήνα για 2play να πάω σε κάποιο αντίστοιχο πακέτο cyta;

Picard
14-01-12, 14:20
Σε τιμες απλα ειναι καλυτερη η cyta,πιο οικονομικη απο τις αλλες,χωρις ελαχιστη χρεωση κλησης,στο τιμολογιο ειναι η πιο δικαιη....

ZhenXlogic
14-01-12, 20:11
επειδή ακούω για πολύ συμφέροντα πακέτα και προσφορές από τη cyta π.χ. 25 € για 2play το μήνα, αλλά στο site τους δεν το βρίσκω κι έχει πακέτα του τύπου "Με ταχύτητα σύνδεσης μέχρι 512Kbps/256Kbps με€31,52 ανά μήνα" :down: , τί ακριβώς ισχύει;

Μήπως κοιτάς το site της Cyta Κύπρου (http://www.cyta.com.cy/Default.aspx?ID=27)? :hmm:
Αν ναι μπες στην Cyta Hellas (http://www.cyta.gr/)!

juno12
14-01-12, 22:49
ουπς:oops: ναι όντως
απ'ότι καταλαβαίνω το ίδιο πακέτο με 40€ που έχω στη wind, κοστίζει 38€ στη cyta.
οπότε τί είχαμε τί χάσαμε...

PANOS196
15-01-12, 12:31
Αν είσαι ευχαριστημένος απο τη wind ... γιατί να φύγεις... ψάξε ... πάντως η cyta φαίνεται οτι κάνει μεγάλο αλμα...και σε κάποιες μεγάλες πόλεις θα πιάσει κορυφή σε συνδρομητές !!!

juno12
15-01-12, 14:20
είμαι ευχαριστημένος από τη wind αλλά οι εποχές είναι δύσκολες για 40€ το μήνα.
έχει κάποιος το πακέτο 2play χωρίς λεπτά πρός κινητά, σταθερά και διεθνή, να μας
πεί πόσο του έρχεται περίπου ο λογαριασμός με μια λογική χρήση σε κλήσεις;

vespasianos
15-01-12, 14:25
Τζάμπα φίλε μου δεν δίνει κανείς!Αν είσαι ευχαριστημένος εκεί που είσαι μην διακινδυνεύεις την ηρεμία σου για λίγα ευρώ.;)

juno12
15-01-12, 14:35
μίλησα για τζάμπα:hmm:;
σκεφτόμουν για το πακέτο με 23€/ το μήνα και αν συμφέρει σε σχέση με αυτά που έχω τώρα.

vespasianos
15-01-12, 14:57
Εαν δεν σου χρειαζετε τόσο η τηλεφωνία θα βρεις,πιστεύω,πολύ φθηνότερες λύσεις.Πάντως εγώ με 24 ευρώ 360 λεπτά σταθερά και 8 Mbps internet καλύπτομαι και γλίτωσα και τα μισά λεφτά σε σχέση με τον ΟΤΕ.Αλλά θέλω όμως και να σου επισημάνω ότι η αλαγη παροχου είναι δυστυχώς ζαριά και αν σου κάτσει...

kosmous
15-01-12, 20:53
έχει κάποιος το πακέτο 2play χωρίς λεπτά πρός κινητά, σταθερά και διεθνή, να μας
πεί πόσο του έρχεται περίπου ο λογαριασμός με μια λογική χρήση σε κλήσεις;


Με πάγιο στα 16 ευρώ με φπα (σκέτο πακέτο 2play) και χρέωση για όλες τις κλήσεις το 2011 πλήρωσα 229 ευρώ .
19 ευρώ το μήνα κατά μέσο όρο , να σημειωθεί πως οι περισσότεροι φίλοι είναι στην cyta όπου δεν χρεώνονται οι μονάδες μεταξύ συνδρομητών .

LAMBIS_7
16-01-12, 12:52
να σημειωθεί πως οι περισσότεροι φίλοι είναι στην cyta όπου δεν χρεώνονται οι μονάδες μεταξύ συνδρομητών .

Αυτό μόνο για όσους έχουν κλείσει 1 χρόνο στην cyta οπότε τους γίνετε δωρεάν η ενεργοποίηση του πακέτου " απεριόριστα cyta προς cyta" το οποίο αλλιώς έχει χρέωση 2 ευρώ το μήνα.

kosmous
16-01-12, 14:09
Δεν το ξερα αυτό , ίσως επειδή πριν το τωρινό μου πακέτο ήμουν στο αρχικό , που με 26 περίπου ευρώ έδινε απεριόριστα , συν 60' κινητά , συν δεύτερο νούμερο cyta (ποτέ δηλαδή δεν χρεώθηκα μονάδες) ώσπου έκανα το λάθος να πιστέψω μια υπάλληλο και άλλαξα πακέτο .

Για την ιστορία , μου είπε με 19 ευρώ θα έχω 200' σε σταθερά προς όλους και 20' λεπτά κινητά (αρκετά και τα δύο για μένα) χάνοντας το δεύτερο νούμερο-τα 40' επιπλέον σε κινητά -και τα απεριόριστα σε κάποιους διεθνείς προορισμούς (μη απαραίτητα όλα αυτά), σε ερώτησή μου "μετά από ένα χρόνο τι γίνετε ?" μου απάντησε πως σίγουρα θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο .

Ευτυχώς στο κατάστημά μου δεν έκανα την ίδια κίνηση .

kadronarxis
16-01-12, 15:03
Παιδιά, αν στείλεις τα δικαιολογητικά μέσω e-mail, σε τηλεφωνούν ότι τα πήρανε αμέσως ή περνούν κάποιες μέρες;

ευχαριστώ.

nnn
16-01-12, 15:06
Την επόμενη ημέρα σε παίρνουν τηλέφωνο συνήθως.

kadronarxis
16-01-12, 15:26
Παρακαλώ, κεράστε τον nnn ένα φοντάν!
Παικταρά, μόλις με πήραν τηλέφωνο!
Με το που απάντησες, χτύπησε το σταθερό!

άντε γερά!

nnn
16-01-12, 15:27
:oneup:

LAMBIS_7
16-01-12, 17:14
Για την ιστορία , μου είπε με 19 ευρώ θα έχω 200' σε σταθερά προς όλους και 20' λεπτά κινητά (αρκετά και τα δύο για μένα)

Και εδώ δεν βγαίνουν τα νούμερα, και εξηγούμε:
4mbit(16 euro) + 200' σταθερά (3 ευρώ) + 20' κινητά (3 ευρώ) = 22 ευρώ το μήνα. Και εφόσον έχεις κλείσει και 1 χρόνο έχεις το "απεριόριστα cyta προς cyta" δωρεάν.

PANOS196
16-01-12, 19:04
το cyta προς cyta τι είναι ? μιλάς δωρεάν προς cyta?

kosmous
16-01-12, 19:44
Και εδώ δεν βγαίνουν τα νούμερα, και εξηγούμε:
4mbit(16 euro) + 200' σταθερά (3 ευρώ) + 20' κινητά (3 ευρώ) = 22 ευρώ το μήνα. Και εφόσον έχεις κλείσει και 1 χρόνο έχεις το "απεριόριστα cyta προς cyta" δωρεάν.

Το πακέτο πέρυσι ήταν 16 το πάγιο και αν διάλεγα κόποιο πρόγραμμα για κινητά μου έδινε δώρο τα σταθερά (τα οποία τελικά νομίζω ήταν απεριόριστα) , ήτοι 19 ευρώ .
Και μου πήραν αυτοί τηλέφωνο , έχω την εντύπωση πως ήταν κάποιο δέλεαρ για να φύγουν πολλοί από το αρχικό και όπως αποδείχθηκε καλύτερο πακέτο ever .

Picard
17-01-12, 09:28
Στις 16 Μαρτιου δηλαδη σε δυο μηνες απο τωρα τελειωνει η δεσμευση με τον οτε,οποτε σκεφτηκα να παω πρωτα σε wind που εχει pots να δω τι παιζει και εαν δε μεινω ευχαριστημενος του χρονου παω σε cyta η οποια θα ειναι η τελευταια μου επιλογη,με τη forthnet δεν τα παω καλα εχει διαγραφτει απο το μυαλο μου γιατι ειχα παλια και μου καναν τη ζωη δυσκολη,ενω με τη hol που ειδα εδω μεσα οσοι πανε πιανουν τα μισα απο οτι επιαναν αρα χλωμο για hol απο μενα,μακαρι να πανε ολα καλα και να μου κατσει η Wind,θα γυρισω και το κινητο μου σε wind γιατι το 13800 ειναι δωρεαν απ'ολα τα καρτοκινητα της,ενα ατου εφοσον π.χ χτυπα ξυλο σου χαλασει το σταθερο και δεν εχεις μοναδες στο κινητο να μπορεσεις να τους καλεσεις,οσο για τη cyta εαν δεν ειχε το voip η εαν ειχε κι αλλες εναλλακτικες λυσεις εκτος απο το voip θα μιλαγαμε για την τελεια εταιρια,απ'οτι εχω παρατηρησει η cyta και η wind εχουν τους λιγοτερους πελατες οποτε αυτο ειναι θετικο για μενα γιατι γλυτωνουμε το φορτο....

ovasilis
18-01-12, 02:34
Μπήκα σπίτι πρίν τις 11 το βράδυ(2012/01/17), αλλά η CYTA έλειπε. Μπορεί να κόλλησε Εξάρχεια σε κανά πορτοκαλί καλώδιο(fiber) στο υπόγειο...
Εγώ βέβαια είμαι Θεσσαλονίκη, αλλά το 13811 μου είπε ότι είναι πανελλαδικό πρόβλημα.
Η ΟΝ πάντως εδώ κοντά(Συκιές-Π.Φανερωμένη) είναι on. Mπήκα με netbook>/BT/>s40.5th.fp1>/data.transfer.kapws/>paroxode3erw> και είδα φίλο που είναι σε ΟΝ, κανονικά.
Ας είναι καλά να μας ξανασυνδέσουν, μια χαρά τα πάμε τόσο καιρό, τα γυαλιά βάλανε σε πολλούς, και με την εξυπηρέτηση και την ευγένεια,... Μεσόγειος!
Αυτό είναι το πρόβλημα τώρα, ή ότι γύρισα πρίν τις 11, τόσο ωραία νύχτα δροσερή;

nikotsal
18-01-12, 12:18
Ρε παιδιά, διαβάζω τόσα για τη cyta και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Είμαι στον οτε isdn και δίνω 100€ το δίμηνο. Επειδή οικονομικά σφίξαμε αρκετά, "πρέπει" να πάω στη cyta. Αλλά βλέπω διάφορα θέματα κυρίως με youtube kai ping και συνεχώς το αναβάλλω. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιούμε αρκετά, όπως και απλά online παιχνιδάκια (ο γιος 8 χρ.) Το θέμα είναι, πού θα κάτσει η ζαριά τελικά? Γιατί από τύχη τον τελευταίο καιρό...:down:

juno12
18-01-12, 15:09
100€ το δίμηνο

:(:(:(

Picard
18-01-12, 15:13
Ρε παιδιά, διαβάζω τόσα για τη cyta και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Είμαι στον οτε isdn και δίνω 100€ το δίμηνο. Επειδή οικονομικά σφίξαμε αρκετά, "πρέπει" να πάω στη cyta. Αλλά βλέπω διάφορα θέματα κυρίως με youtube kai ping και συνεχώς το αναβάλλω. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιούμε αρκετά, όπως και απλά online παιχνιδάκια (ο γιος 8 χρ.) Το θέμα είναι, πού θα κάτσει η ζαριά τελικά? Γιατί από τύχη τον τελευταίο καιρό...:down:

και εγω τοσα δινω,δες και τη wind,παρε double play s 24αρα ιντερνετ μαζι με το πακετο 120 λεπτα προς σταθερα βγαινει γυρω στα 18ευρω το μηνα και ειναι pots η τηλεφωνια...

manual2100
18-01-12, 15:21
και εγω τοσα δινω,δες και τη wind,παρε double play s 24αρα ιντερνετ μαζι με το πακετο 120 λεπτα προς σταθερα βγαινει γυρω στα 18ευρω το μηνα και ειναι pots η τηλεφωνια...
18 άμα έχεις wind κινητό, αλλιώς νομίζω 22

nikotsal
18-01-12, 16:19
H cyta δίνει απεριόριστα τηλ. και 8αρα στα 28€. Έτσι κι αλλιώς και στον οτε 8500 φτάνω.
Θα ήθελα βέβαια να βάλω το δικό μου ρούτερ αλλά στη cyta δεν γίνεται, απ' ότι ξέρω.
Θα ψάξω και τη wind, αφού και το κινητό μου wind είναι.

Noone
18-01-12, 19:34
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.:)
Είμαι νέος εδώ πέρα καλώς σας βρήκα, θέλω να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, με την CYTA τι παίζει ρε παιδιά,:hmm:
είμαι στο 2ο χρόνο που την χρησιμοποιώ και αντιμετωπίζω συνεχώς προβλήματα,
μια δεν έχω τηλέφωνο μια ξαφνικά στο ίντερνετ δεν φορτώνουν σελίδες,έχω σκάσει,
θα μου πεις γιατί δεν την αλλάζεις,ε! είναι και το οικονομικό στην μέση,δίνω 22 ευρώ κάθε μήνα για 8αρα σύνδεση συν 200' λεπτά σε σταθέρα τηλ.,επίσης κοίταξα τα σχόλια των προηγουμένων και δεν έβγαλα άκρη αξίζει ή όχι τελικά, να ενημερώσω πως από το κέντρο του ΟΤΕ απέχω περίπου 1000 μέτρα,δεν είμαι και πολύ σχετικός με τους υπολογιστές δίνω κάποια στοιχεία δεν ξέρω αν κάνουν
DSL Connection
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 8.191
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 1,97 / 6,23 τι άλλο χρειάζετε πείτε μου
ευχαριστώ

3ftw
19-01-12, 11:28
Σε εναν μηνα τελειωνει ο χρονος στον ΟΤΕ.
εχω απεριοριστα σταθερα και 2mbps στα 43Ε το μηνα.συμφωνα με το ρουτερ του ΟΤΕ η μεγιστη ταχυτητα που μπορω να πιασω ειναι 10mbps.οποτε θελω το πακετο των 8 της cyta με 28Ε.επειδη εχει σφιξει λιγο το πορτοφολι και μετα απο μια αναζητηση εδω στην γειτονια ειδα αρκετα ρουτερ με cyta και μαλλον ειναι αξιοπιστη στην περιοχη.
θα ηθελα να ρωτησω.
-το τηλεφωνο ειναι voip..?δηλαδη το βισμα του τηλεφωνου το καρφωνω πανω στο ρουτερ και οχι στο splitter που εχω τωρα..?
-αν δεν εχω ιντερνετ(καποιο προβλημα με disconnects) δεν θα εχω και τηλεφωνο.?
-μπορω να βαλω δικο μου ρουτερ αν δεν με ικανοποιει της cyta..?
-η εμπειρια σας απο τεχνικη υποστηριξη..?

emeliss
19-01-12, 11:33
-το τηλεφωνο ειναι voip..?δηλαδη το βισμα του τηλεφωνου το καρφωνω πανω στο ρουτερ και οχι στο splitter που εχω τωρα..?
-αν δεν εχω ιντερνετ(καποιο προβλημα με disconnects) δεν θα εχω και τηλεφωνο.?
-μπορω να βαλω δικο μου ρουτερ αν δεν με ικανοποιει της cyta..?
-η εμπειρια σας απο τεχνικη υποστηριξη..?
Ναι, βάζεις το τηλέφωνο στο ρούτερ.
Ναι, αν δεν έχεις adsl δεν θα έχεις τηλέφωνο
Δεν θα έχεις τηλέφωνο χωρίς το δικό τους ρούτερ.

3ftw
19-01-12, 12:54
Διαβασα κυριολεκτικα ΟΛΕΣ τις σελιδες αυτου του θεματος και επεσε το ματι μου οτι το deafault noise margin ειναι 9db...με αυτο το db ειχα πολλα προβληματα και μαλλον μου το ανεβασανε..τωρα εχω down/up 21.3 / 23.0...γνωριζει κανεις γιατι ειναι τοσο...?δεν εχω καποιο προβλημα τωρα και online games παιζω μια χαρα και ολα..

antreas9
19-01-12, 18:38
λοιπόν, εχω πια αρκετούς μήνες cyta,και πρέπει να πω, ότι συγχρονίζω και ονομαστικά και πραγματικά, 20% παραπάνω από ΝΕΤΟΝΕ, εχω αποσυνδέσεις αρκετά λιγότερες από ΝΕΤΟΝΕ, και μόνο κάποιες φορές έχω ΄θεμα με το youtube...
το μοναδικό αρκετά χειρότερο απο΄τη ΝΕΤΟΝΕ, ειναι το support τους...
Σε γενικές γραμμές όμως, είμαι πολύ ικανοποιημένος!

ΥΓ: ολα αυτα, ισχύουν για μένα,τον αδερφό μου κ μια φίλη! στον κολλητό (επίσης cyta,σε αλλη περιοχη), εχει τρελλά θέματα (κλείνει το τηλ του συνέχεια, αποσυνδεσεις, κλπ), και το support τον ταλαιπωρει 4 μήνες τωρα...

Noone
20-01-12, 20:00
ευχαριστώ βρε με κατατοπίσατε να είσαστε καλά όλοι
:down:

prodromosfan
20-01-12, 20:04
φιλε μου εχεις 8αρα γραμμη,
πιανεις τα μεγιστα
για να μη σου απαντησε καποιος σημαινει οτι εσυ δεν εχεις προβλημα κανενα
και ολα τα εχει η cyta.

Υπομονη λοιπον αλλιως αλλαξε παροχο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.