PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορα συνδρομης ιντερνετ φορθνετ χωρις να φαινεται στο λογαριασμο τηλεφωνου.



elenitop
25-08-11, 01:27
Γεια σας εχω την εξης απορια σχετικα με τη συνδρομη ιντερνετ της φορθνετ.
Φοιτω σε πολη εκτος Αθηνας οπου και μενω.Στην Αθηνα εχουμε συνδρομη ιντερνετ ετησια που ληγει σε εξι μηνες.Στην πολη που φοιτω και κατοικω εχω σταθερο φορθνετ στο ονομα του πατερα μου κι ο λογαριασμος παει Αθηνα.Θελω να βαλω μια γραμμη ινερνετ φορθνετ εδω, αφου εχω και σταθερο της ιδιας εταιρειας, υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο φορθνετ στην πολη.Το προβλημα ειναι οτι η συνδρομη ιντερνετ ληγει στην αθηνα σε 6 μηνες και οι δικοι μου μεχρι τοτε δε με αφηνουν να βαλω ιντερνετ εδω.Μπορω να προπληρωσω μια ετησια συνδρομη φορθνετ στη γραμμη που εχω εδω και ο λογαριασμος να ειναι διαφορετικος και να μην πηγαινει μαζι με το λογαριασμο στην Αθηνα?Μπορω δηλαδη να βαλω ιντερνετ χωρις να το καταλαβουνε οι δικοι μου?Αν προπληρωσω ισως ολη τη συνδεση?Δε θελω να βαλω 2η τηλεφωνικη γραμμη και ουτε να περιμενω 6 μηνες.Γινεται?

therion
25-08-11, 01:46
Αφου το τηλεφωνο ειναι στο ονομα του πατερα σου,τοτε για να βαλεις ιντερνετ,θα πρεπει να μπει παλι με το ονομα του πατερα σου,να υπογραψει δηλαδη την αιτηση ο πατερας σου.ιντερνετ και τηλεφωνο ειναι απο οτι ξερω μια συνδρομη,οποτε ο λογαριασμος θα στελνεται στον πατερα σου.Νοβα θα μπορουσες λεμε πχ να εβαζες,και ας ανηκει στην forthnet,γιατι ειναι ξεχωριστη αιτηση.Γιατι δεν παιρνεις ενα καρτοιντερνετ,να κανεις τιν δουλεια σου;

elenitop
25-08-11, 01:54
οταν λες καρτοιντερνετ, εννοεις τα πακετα με το usb στικακι που δινουνε οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας?Δεν ειναι ομως αργη η ταχυτητα σε αυτες τις υπηρεσιες?Ειναι σαν τις adsl γραμμες σε ταχυτητα?Δε με ενδιαφερει το κατεβασμα αρχειων, περιστασιακα βαζω καποιο τορρεντ ταινιας ομως χρησιμοποιω πολυ facebook και βιντεακια youtube οποτε η χρονοχρεωση θα με βολευε, η ταχυτητα ομως ειναι καλη?Να μην περιμενεις και 5 λεπτα να φορτωσει ενα βιντεο τραγουδιου.

την υπογραφη του την εβαζα κι εγω κι εστελνα με φαξ την αιτηση απο το γραφειο του και καλα.αλλα αφου παει μαζι ο λογαριασμος μου χαλαει τη δουλεια.Το προπληρωμενο πακετο της φορθνετ
FORTHnet ADSL in-a-box 6 Μήνες 8Mbps έως 24 Mbps PSTN http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=4405 στελνει λογαριασμο στο πρωτο εξαμηνο?Φαινεται στο χαρτι του λογαριασμου που θα παρουνε στην αθηνα οτι εβαλα ιντερνετ?ευχαριστω.

therion
25-08-11, 02:01
Ναι αυτα τα στικακια ενοω.Εχουν βγει και με καρτα χωρις συμβολαια και δεσμευση.Η ταχυτητα τποτιθεται ειναι υψιλη,αλλα ,παιζει ρολο αν υπαρχει δυνατο σημα 3g στην περιοχη σου.Θα σου προτεινα αυτο http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

ομως πρεπει να προσεχεις τον ογκο,αν κατεβαζεις ταινιες και τετοια,μακρια απο τα στικακια,γιατι αν ξεπερασεις τον δωρεαν ογκο,θα πληρωσεις πολλα.Οποτε μαλλον πρεπει να ψησεις τον πατερα σου να σου βαλει ιντερνετ.Δεν καταλαβαινω γιατι σεν σε αφηνει,10 ευρω παραπανω ειναι περιπου

H δευτερη ερωτηση σου με προβληματισε λιγο.Το σιγουρο ειναι οτι δεν στελνουν λογαριασμο τους πρωτους 6 μηνες.Ομως για το αν σε καταλαβει ο πατερα σου δεν ξερω.κΟιτα μια στο σαιτ της 4νετ αν υπαρχει η αιτηση του box Να δουμε τι στοιχεια ζητουν

invaider
25-08-11, 15:06
δοκιμασε να παρεις το ρουτερ απο αθηνα και να το συνδεσεις εκει που εισαι, αν εχει και data η θυρα που ειναι η γραμμη σου, θα δουλεψει και δεν θα χριαστει να πληρωσεις καμια αλλη συνδρομη.

FSHOPAXD
27-08-11, 08:48
Σε λιγες μέρες θα βγει ειδικό οικονομικό πακέτο προπληρωμένο για ολόκληρο χρόνο, ρώτα σε κάποιο κατάστημα.

emeliss
27-08-11, 09:13
Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα. Το να ψάχνεις πλάγιους τρόπους για να κοροιδέψεις τους δικούς σου δεν είναι ότι καλύτερο. Ή μιλάς στον πατέρα σου και του εξηγεις γιατί το χρειάζεσαι ή δουλεύεις, βγάζεις δικά σου χρήματα και ΑΦΜ και κάνεις ότι θέλεις ως ενήλικας. Όπως πχ να βάλεις 2play στο όνομα σου.

ariadgr
27-08-11, 17:17
Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα. Το να ψάχνεις πλάγιους τρόπους για να κοροιδέψεις τους δικούς σου δεν είναι ότι καλύτερο. Ή μιλάς στον πατέρα σου και του εξηγεις γιατί το χρειάζεσαι ή δουλεύεις, βγάζεις δικά σου χρήματα και ΑΦΜ και κάνεις ότι θέλεις ως ενήλικας. Όπως πχ να βάλεις 2play στο όνομα σου.

:oneup:

Se7ev
27-08-11, 18:02
Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα.

Μάλλον δεν έκανες φοιτητής...

emeliss
28-08-11, 14:11
Όχι, μου έστειλαν το πτυχίο κατευθείαν στο σπίτι...

sathob
30-08-11, 08:48
Όχι, μου έστειλαν το πτυχίο κατευθείαν στο σπίτι...

Αχ τότε δεν υπήρχε net...(για όλους) να μου έλεγες πως....:whistle:.να μην έτρεχα με χίλια να δουλεύω και να σπουδάζω...!!! άτιμη τεχνολογία άργησες...:cool:

BARKOULETOS
01-09-11, 03:50
Αφου μπορεις να προπληρωσεις γραμμη ιντερνετ, γιατι δεν "προπληρώνεις" τον πατερα ωστε να πειστει να μπει ιντερνετ στην πολη που εισαι... Καλα ειχες τηλεφωνο και δεν ειχες ιντερνετ? συνηθως το αντιθετο γινεται...

Να του πεις πατερα θελω να βαλω ιντερνετ, για ενα χρονο θα βγει τοσο, στα πληρωνω και ειμαστε ΟΚ. Ασε που νομιζω οτι με την προσφορα που ειναι τωρα http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960 ειναι ουσιαστικα ιδια τιμη με το τηλεφωνο μονο...

FSHOPAXD
02-09-11, 00:16
Εχουν βγει πλέον οι προπληρωμένες υπηρεσίες για 2Play 12Χ30,90€ και ADSL με 12Χ17,90€ για όλο το χρόνο, πληρώνονται εφάπαξ ή με πιστωτική με άτοκες δόσεις.

psyxakias
02-09-11, 19:09
Θα συμφωνήσω με τον emeliss (:shock:). Αν μη τι άλλο το internet πιθανόν να σου χρειαστεί και για τις σπουδές, οπότε ποιος ο λόγος για κρυφτούλι; ;)

emeliss
02-09-11, 19:12
Θα συμφωνήσω με τον emeliss (:shock:)
Πάει καιρός από την τελευταία φορά που διαφωνήσαμε :p

FuS
02-09-11, 20:29
Το νορμαλ είναι να κάνεις μια νέα σύνδεση στο όνομα σου και να μην εξαρτάσαι από κανέναν.
Εξάλλου μεγάλη κοπέλα είσαι.

panoc
02-09-11, 20:50
Το νορμαλ είναι να κάνεις μια νέα σύνδεση στο όνομα σου και να μην εξαρτάσαι από κανέναν.
Εξάλλου μεγάλη κοπέλα είσαι.


Στην πολη που φοιτω και κατοικω εχω σταθερο φορθνετ στο ονομα του πατερα μου κι ο λογαριασμος παει Αθηνα.

αλλος πληρωνει προφανως, ειτε ετσι ειτε αλλιως :)

FuS
02-09-11, 21:00
Εννοώ να κάνει μια νέα τηλεφωνική σύνδεση, στο όνομα της, να τον πληρώνει εκείνη και να είναι ανεξάρτητη (στο θέμα του τηλεφώνου/ιντερνετ) χωρίς να δίνει λογαριασμό.

sdikr
02-09-11, 21:04
Βασικά δεν μπορεί να βάλει internet αν η γραμμή είναι σε όνομα άλλου, οπότε τζάμπα το ψάχνουμε,

panoc
02-09-11, 21:15
Μπορει ομως πχ να βαλει μια καινουργια γραμμη με Wind Double Play S με 19,90 το μηνα.

sdikr
02-09-11, 21:22
Μπορει ομως πχ να βαλει μια καινουργια γραμμη με Wind Double Play S με 19,90 το μηνα.

Αν το σπίτι είναι στο όνομα του ίσως, αν όχι, όχι

panoc
02-09-11, 21:27
Αν το σπίτι είναι στο όνομα του ίσως, αν όχι, όχι

εγω μια χαρα εβαλα wind στο ονομα μου και το σπιτι ειναι στο ονομα της γυναικας μου :p

sdikr
02-09-11, 21:30
εγω μια χαρα εβαλα wind στο ονομα μου και το σπιτι ειναι στο ονομα της γυναικας μου :p

Δεν θα έπρεπε, κάποιος έκανε πατάτα

panoc
02-09-11, 21:32
Δεν θα έπρεπε, κάποιος έκανε πατάτα

μαλλον εκανε πατατα και ο οτε, γιατι ουτε αυτος μου ειχε ζητησει οτιδηποτε πριν κανα χρονο οταν εβαλα τηλεφωνο+dsl στο πατρικο μου, παλι στο ονομα μου, που ειναι στο ονομα του πατερα μου.... και οταν εληξε το 12μηνο οτε το εκανα και αυτο wind με φορητοτητα ....

sdikr
02-09-11, 21:40
μαλλον εκανε πατατα και ο οτε, γιατι ουτε αυτος μου ειχε ζητησει οτιδηποτε πριν κανα χρονο οταν εβαλα τηλεφωνο+dsl στο πατρικο μου, παλι στο ονομα μου, που ειναι στο ονομα του πατερα μου.... και οταν εληξε το 12μηνο οτε το εκανα και αυτο wind με φορητοτητα ....

Εγώ όταν έκανα κάτι τέτοιο, μου ζήτησαν χαρτί απο τον ιδιοκτήτη του σπιτιού

FuS
02-09-11, 21:43
sdikr ασφαλώς αυτή είναι η σωστή διαδικασία που λες αλλά έχουν γίνει και κάτι ψιλοπατάτες -καταλάθος- και από τον οτέ. Δεν είναι μόνο ο panoc.

@ ADSLgr.com All rights reserved.