PDA

Επιστροφή στο Forum : Τέλος ακινήτων. Θα πληρώσετε;



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Basilhs23_
30-09-14, 15:58
Αν είναι μόνο αυτό καλώς, γιατί κάτι είχε πάρει το αυτί μου οτι πρέπει να έχεις και πιστωτική κάρτα απ΄ την τράπεζα για να πάρεις κωδικούς.

slalom
30-09-14, 16:00
Και δε βγαζεις μία, δεν είναι κακο

21706
30-09-14, 16:00
Αν είναι μόνο αυτό καλώς, γιατί κάτι είχε πάρει το αυτί μου οτι πρέπει να έχεις και πιστωτική κάρτα απ΄ την τράπεζα για να πάρεις κωδικούς.

Όχι, δεν χρειάζεται πιστωτική κάρτα.

Basilhs23_
30-09-14, 16:09
Νεκρός στην ουρά για τον ΕΝ.Φ.Ι.Α.


Ήρθε χωρίς σφυγμό. Αν και έγινε ανάνηψη, κατέληξε», δήλωσε ο αναπληρωτής διοικητής του νοσοκομείου

Η πληρωμή του ΕΝΦΙΑ την τελευταία ημέρα της προθεσμίας και μέσα σε μεγάλη ουρά στάθηκαν μοιραίες συνθήκες για τη ζωή του 70χρονου στη Θεσσαλονίκη, ο οποίος νωρίτερα είχε λιποθυμήσει έξω από κατάστημα της Εθνικής Τράπεζας.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Ράδιο Θεσσαλονίκη, ο άτυχος 70χρονος, μετά το λιποθυμικό επεισόδιο στην οδό Γρηγορίου Λαμπράκη, μεταφέρθηκε από το ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο Παπανικολάου, είχε όμως πάθει ανακοπή καρδιάς.

Στο νοσοκομείο έγιναν όλες οι προσπάθειες από τους γιατρούς για να τον επαναφέρουν, χωρίς ωστόσο, να καταφέρουν να τον κρατήσουν στη ζωή.

"Ήρθε χωρίς σφυγμό στο νοσοκομείο. Αν και έγινε προσπάθεια ανάνηψης, ο άνθρωπος κατέληξε", δήλωσε στον ραδιοφωνικό σταθμό ο αναπληρωτής διοικητής του νοσοκομείου.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/20574

Δεν φταίει ο ΕΝΦΙΑ αλλά ο Μητσοτάκης, γρουσούζα μέρα.

psytransas
30-09-14, 16:19
ΕΝ.Φ.Ι.Α.ΛΤΗΣ στο δρομο με τους κλεφτες.

evantigger
30-09-14, 16:42
Δηλαδή τι έκανες; Πήγες στον διευθυντή με το
βιβλιάριο; Ρωτάω γιατί έχω καιρό να πατήσω σε
τράπεζα.

Όχι, ρώτησε μια από τις υπαλλήλους, αν έχει να πληρώσει κανείς μέσω λογαριασμού και πήγα, μου ζήτησαν ταυτότητα και βρήκαν το λογαριασμό μου και πλήρωσα και το δικό μου και το ΕΝΦΙΑ του πατέρα μου...

21706
30-09-14, 17:01
Δεν φταίει ο ΕΝΦΙΑ αλλά ο Μητσοτάκης, γρουσούζα μέρα.
Και ποιος φταίει που δεν βγάζεις κωδικούς για
web banking αντί να στήνεσαι στις ουρές;

jkoukos
30-09-14, 18:10
Και ας το πάρει το ποτάμι για Web Banking. Το Phone Banking που τον προβληματίζει; Μια κλήση θα κάνει από το σπίτι του.

ntoremi
30-09-14, 18:43
Πως γίνεται να πληρώσεις μέσω ίντερνετ? Βγάζεις κωδικούς από την τράπεζα και εισέρχεσαι σε κάποιο σύστημα με web interface της τράπεζας τύπου taxisnet που διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό σου?

σημερα ανακαλυψες την αμερικη;;

Basilhs23_
30-09-14, 18:53
Και ποιος φταίει που δεν βγάζεις κωδικούς για
web banking αντί να στήνεσαι στις ουρές;

Να ρωτήσεις αυτόν που πέθανε.

21706
30-09-14, 19:02
Να ρωτήσεις αυτόν που πέθανε.

Ωραιότατα! Φταίει ο νεκρός που εσύ δεν βγάζεις κωδικούς!!

giorgosk
30-09-14, 20:42
Με το pdf σημείωμα για πληρωμή πηγαίνουμε στην τράπεζα για να πληρώσουμε ή στο ταχυδρομείο ;;

hedgehog
01-10-14, 00:12
Με το pdf σημείωμα για πληρωμή πηγαίνουμε στην τράπεζα για να πληρώσουμε ή στο ταχυδρομείο ;;

ότι σε βολεύει :)

djapal
01-10-14, 09:52
πάντως, έπρεπε να έχουν κάποια έκπτωση αν ήθελες να το πληρώσεις εφάπαξ

Basilhs23_
01-10-14, 11:54
Ωραιότατα! Φταίει ο νεκρός που εσύ δεν βγάζεις κωδικούς!!

Καταρχήν έτσι το εξέλαβες εσύ. Τα περί ΕΝΦΙΑ και Μητσοτάκη τα έγραψα περισσότερο για χιούμορ, ούτε η επιβολή του ΕΝΦΙΑ φταίει ούτε οι κωδικοί επειδή πέθανε ο άνθρωπος, προφανώς είχε προβλήματα και του έτυχαν την ώρα που πήγε να πληρώσει τις υποχρεώσεις του, αν είχε πεθάνει σε ουρά στην ΔΕΗ θα έλεγαν οτι πέθανε επειδή δεν άντεχε τις αυξήσεις της ΔΕΗ. Τώρα το αν εγώ θα βγάλω κωδικούς ή όχι είναι δικό μου θέμα και εντελώς άσχετο με το περιστατικό, είτε βγάλω είτε όχι η πίεση και τα νεύρα του κόσμου ιδιαιτέρως των ηλικιωμένων με προβλήματα απ΄τα χρήματα που χάνουν για να πληρωθούν οι φόροι δεν αλλάζουν.

21706
01-10-14, 12:11
Πως γίνεται να πληρώσεις μέσω ίντερνετ? Βγάζεις κωδικούς από την τράπεζα και εισέρχεσαι σε κάποιο σύστημα με web interface της τράπεζας τύπου taxisnet που διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό σου?


Τώρα το αν εγώ θα βγάλω κωδικούς ή όχι είναι δικό μου θέμα ...

Τώρα συνεννοηθήκαμε...

cool11
01-10-14, 12:39
Aυτόματες εκπτώσεις στον ΕΝΦΙΑ
http://www.zougla.gr/money/article/aitomates-ekptosis-ston-enfia

Δηλαδη αν καποιος πληρωσε μια κι εξω, ολοκληρο το ποσο του ΕΝΦΙΑ, χανει τις εκπτωσεις;
Τι ειναι αυτα, νεες εκπτωσεις;

Erebos
01-10-14, 13:34
ότι σε βολεύει :)

Εγώ πήγα με το νούμερο σε χαρτάκι στο Ταχυδρομείο και δεν το δέχτηκαν πάντως.

jkoukos
01-10-14, 15:12
Aυτόματες εκπτώσεις στον ΕΝΦΙΑ
http://www.zougla.gr/money/article/aitomates-ekptosis-ston-enfia

Δηλαδη αν καποιος πληρωσε μια κι εξω, ολοκληρο το ποσο του ΕΝΦΙΑ, χανει τις εκπτωσεις;
Τι ειναι αυτα, νεες εκπτωσεις;
Αυτό κατάλαβες εσύ από το άρθρο;
Μιλά απλά για τον συμψηφισμό που θα γίνει μόνο σε όσους έγινε νέα εκκαθάριση λόγω λάθους υπολογισμού ή άλλων κοινωνικών κριτηρίων.
Αυτοί λοιπόν που είχαν πληρώσει την πρώτη δόση με τα προηγούμενα ποσά, τώρα που η εκκαθάριση είναι μικρότερη, είναι λογικότατο να έχουν μικρότερη δόση μετά τον συμψηφισμό.

giorgosk
01-10-14, 18:10
Μηπως να εκτπυπωσω το χαρτι με τις δοσεις αναλυτικά ;;;

dpa2006
02-10-14, 06:26
Με το pdf σημείωμα για πληρωμή πηγαίνουμε στην τράπεζα για να πληρώσουμε ή στο ταχυδρομείο ;;

Σε οποιονδήποτε είναι συμβεβλημένος και βρίσκεται πιο κοντά σου.

- - - Updated - - -


Πως γίνεται να πληρώσεις μέσω ίντερνετ? Βγάζεις κωδικούς από την τράπεζα και εισέρχεσαι σε κάποιο σύστημα με web interface της τράπεζας τύπου taxisnet που διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό σου?

Ρώτησε στο κοντινότερο υποκατάστημα τράπεζας κοντά σου,από ότι μου είπαν μπορείς να πληρώσεις και άλλων (συγγενών-φίλων) τον ΕΝΦΙΑ με τους ίδιους κωδικούς.
Στην τράπεζα που ρώτησα(κριτήριο επιλογής η μικρότερη ουρά αναμονής) είπαν ότι αν έχεις ήδη λογαριασμό εκεί σου βγάζουν κωδικούς άμεσα,αλλιώς θέλει τη γνωστή διαδικασία έκδοσης τους.

21706
02-10-14, 08:45
Στην τράπεζα που ρώτησα(κριτήριο επιλογής η μικρότερη ουρά αναμονής)...

Πηγαίνεις στο γραφείο του διευθυντή όπου δεν υπάρχει ουρά.

manoulamou
02-10-14, 12:55
Οπως οι περισσοτεροι παππουδες που πληρωνονται μεσω ΙΚΑ την συνταξη τους
πηγα κι εγω την Δευτερα στην Εθνικη στο Μαρουσι.
Μαζι με τη δηλωση περι ακατασχετου λογαριασμου και αιτηση υπεραναληψης αναγκαστικά
περιμενα ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) ΩΡΕΣ ευτυχως καθιστη να πληρωσω ενα μερος - εκτος ρυθμισης - οφειλομενου φορου εισοδηματος 2013.
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΦΙΑ παρ ολο που "κανονικα" εχω τρεις - εναν για καθε μελος της οικογενειας.
Τα παιδια μου ειναι και τα δυο στην εκπτωση του 50% ομως αυτη δεν εγινε προς το παρον παρ ολο που ολα τα σχετικα στοιχεια υπαρχουν ηδη μεσα στο Taxisnet.
Οσοι δικαιουνται πληρη απαλλαγη και εσπευσαν να πληρωσουν θα παρουν επιστροφη του ΑΓΙΟΥ ΠΟΤΕ...
Φυσικα :twisted: ουτε η εφαρμογη για τυχον διορθωσεις σε λαθη στο Ε9 εχει ανοιξει ακομη!


Απο πού πανε για την ψηφο εμπιστοσυνης;
:rofl:

anon
02-10-14, 13:02
Απο πού πανε για την ψηφο εμπιστοσυνης;
:rofl:

Aσε.... Μόλις έρθουν οι εκλογές, οι πορωμένοι και με παρωπίδες που το παίζουν δυσαρεστημένοι και καλά, και πάλι θα ψηφίσουν τους ίδιους και τους ίδιους. Το είδαμε το έργο πριν μερικούς μήνες....

Και η πλάκα ξέρεις ποιά ειναι; Οτι εαν βγει ο ΣΥΡΙΖΑ, το πιθανότερο ναναι μια απο τα ίδια ελαφρά καλύτερα (σαν το ανέκδοτο του Χότζα *), και αμέσως μετά θα έρθουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ σαν σωτήρες να μας "σώσουν", ενω αυτό που χρειάζεται είναι ΜΑΥΡΟ σε οποιονδήποτε έχει περάσει στην εξουσία και δεν έχει προσφέρει σε αυτόν τον τόπο (πολιτικός μέσω εκλογών ΕΞΟΣΤΡΑΚΙΣΜΟΣ)

Basilhs23_
02-10-14, 13:05
Φυσικα :twisted: ουτε η εφαρμογη για τυχον διορθωσεις σε λαθη στο Ε9 εχει ανοιξει ακομη!


Το κοίταξα και εγώ πριν λίγο, δεν έχει ανοίξει.

giorgosk
02-10-14, 20:34
Η επιβάρυνση 0.73% είναι για κάθε μέρα που καθυστερούμε να πληρώσουμε ;;;

21706
02-10-14, 20:38
Πού την είδες την επιβάρυνση 0,73%;

Asdic
02-10-14, 20:53
Υπαρχει εκπτωση για ατομα ιδιοκτητες μεγαλης ηλικιας ανω των 65 - ή 69 ετων ?

ntoremi
02-10-14, 21:27
Η επιβάρυνση 0.73% είναι για κάθε μέρα που καθυστερούμε να πληρώσουμε ;;;

0.73% για καθε μηνα,10% για 2 μηνες (νομιζω) κλπ

MANTHES
02-10-14, 22:23
Οσοι πληρωσατε σας εμφανιζει ακομα οτι χρωστατε το ποσο της δοσης; Δεν βλεπω να εχει ενημερωθει απο τις 29/9 το συστημα για την πληρωμη (οχι μονο για τον ΕΝΦΙΑ αλλα και για μια αλλη δοση)

Basilhs23_
02-10-14, 23:28
Το δικό μου ενημερώθηκε, σε άλλους φαίνεται πως αργεί.


Η επιβάρυνση 0.73% είναι για κάθε μέρα που καθυστερούμε να πληρώσουμε ;;;

Κάθε μήνα.

Stefan_
02-10-14, 23:31
Οσοι πληρωσατε σας εμφανιζει ακομα οτι χρωστατε το ποσο της δοσης; Δεν βλεπω να εχει ενημερωθει απο τις 29/9 το συστημα για την πληρωμη (οχι μονο για τον ΕΝΦΙΑ αλλα και για μια αλλη δοση)

Η ενημερωση γινεται με καθυστερηση.

Μου λεει υπολοιπο 1η δοσης 0€.


Υπαρχει εκπτωση για ατομα ιδιοκτητες μεγαλης ηλικιας ανω των 65 - ή 69 ετων ?

Γι αυτους οχι, απ οτι ακουσα υπαρχει εκπτωση για αλλες ομαδες.
Πηγαίνεις στο γραφείο του διευθυντή όπου δεν υπάρχει ουρά.

H απλα σπρωχνεις οσους ειναι μπροστα σου και φτανεις αμεσως στο γκισε.

Serafeim Karakostas
03-10-14, 14:52
Στην πρώτη δόση πάντως, ακόμη κι αν έχει πληρωθεί εμπρόθεσμα, έχουν βάλει λανθασμένα προσαύξηση...

Basilhs23_
03-10-14, 15:07
Η προσαύξηση μπαίνει αυτόματα από το σύστημα, δεν το κάνει κάποιος άνθρωπος πατώντας π.χ κάποιο πλήκτρο. Η ουσία είναι να ενημερώνεται το σύστημα ταχύτερα, μόλις ενημερωθεί ακόμα και προσαύξηση να υπάρχει, το ποσό μηδενίζεται και διαγράφεται και η προσαύξηση. Αυτό το πρόβλημα είναι αρκετό βέβαια για να αγχώσει αρκετούς ανθρώπους.

no_logo
03-10-14, 17:14
το σημαντικό είναι να εμφανίζει στα "στοιχεία πληρωμών" το ποσό και την σωστή ημερομηνία πληρωμής
τα υπόλοιπα θα διορθωθούν εν καιρώ

MANTHES
03-10-14, 19:47
Αυτό το πρόβλημα είναι αρκετό βέβαια για να αγχώσει αρκετούς ανθρώπους.

Βασικα αυτο το προβλημα αγχωνει επειδη μιλαμε για το ελληνικο κρατος που πχ ακομα δεν εχει δωσει την επιστροφη φορου εισοδηματος απο τον Ιουνιο ενω σου εμφανιζει οτι χρωστας και τοκους για δοση που ηδη την εχεις πληρωσει. Οταν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη ειναι λογικο νομιζω

mezger
03-10-14, 22:18
το σημαντικό είναι να εμφανίζει στα "στοιχεία πληρωμών" το ποσό και την σωστή ημερομηνία πληρωμής
τα υπόλοιπα θα διορθωθούν εν καιρώ

Νόμιζα ότι καθυστερεί να πέσει η ενημέρωση από τις τράπεζες, τώρα που το είπες πρόσεξα ότι ενώ φαίνεται στο taxisnet η πληρωμή κανονικά, δεν έχει περάσει στις οφειλές. Πιο fail πεθαίνεις.

Zer0c00L
05-10-14, 20:50
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι το έχουν πάρει και εγώ πρέπει να πάω σε λογιστή. Δηλαδή να πληρώσω και έξτρα λεφτά?
Τόσα χρόνια δηλωμένο το σπίτι δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα. Όταν ερχόταν το χαράτσι στην ΔΕΗ μια χαρά το βγάζανε και το πλήρωνα.

Τώρα που αυτοί για τους χ,ψ λόγους δεν μου το έχουν εκδώσει πρέπει εγώ να βρω την άκρη?

όπως είπαν και άλλοι συνομιλητές μου τα πράγματα είναι απλά φίλε μου

αν εσύ δεν πας σε λογιστή η στην εφορία της περιοχής σου για να δεις τι συμβαίνει με τον ΕΝΦΙΑ μην περιμένεις να ενδιαφερθεί άλλος για την περίπτωση σου

ο ΕΝΦΙΑ θα βγει κανονικά για το ακίνητο σου (σε όποιου όνομα είναι) αν δεν πληρωθεί η δόση θα βγει η προσαύξηση και το ανάλογο πρόστιμο κτλ

μετά εσύ θα τρέχεις και θα διαμαρτύρεσαι και θα φωνάζεις (είτε άδικα είτε δίκαια) κανενός το αυτί δεν θα ιδρώσει αν δεν ιδρώνει το δικό σου.

τα βήματα που κάνει όποιος είναι να πληρώσει αφού μπει στην ιστοσελίδα είναι να εκτυπώσει το PDF (ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ) είτε από εκεί που λέω πιο κάτω είτε από το κομμάτι που αφορά το ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ (ΔΗΛΩΣΗ Ε9) αν δεν έχει εκτυπωτή μπορεί να το πάρει σε στικακι και να το εκτυπώσει κάπου αλλού , μετά πάει σε τράπεζα που είναι συμβεβλημένη με την εφορία και το πληρώνει (να λάβετε υπόψην ότι αν το πληρώσετε ηλεκτρονικά μέσω WEB BANKING εφόσον έχετε η πληρωμή καθυστερεί να εμφανιστεί τρείς (εργάσιμες) μέρες από ότι μου έχουν πει στην εφορία και στην τράπεζα.

και εμένα ερχόταν κανονικά μέσω της ΔΕΗ

όπως ήρθε και τώρα ο ΕΝΦΙΑ

από την ιστοσελίδα της www.gsis.gr => https://www1.gsis.gr/taxisnet/mytaxisnet (Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ) => https://www1.gsis.gr/taxisnet/info (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ) και μετα πας στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης

δείτε το ΕΝΦΙΑ που ήρθε στην (συνταξιούχο) μητέρα μου καθώς σε αυτή ανήκει το ακίνητο

Συγκεντρωτική Εικόνα Ατομικών Ανοικτών Οφειλών εκτός Ρύθμισης

ΔΟΥ ****
Είδος φόρου ΕΝ.Φ.Ι.Α. (Ν.4223/2013)
Οικ. έτος 2014
Ημ/νια Βεβαίωσης 31/07/2014
Αρχικό βεβαιωθέν 322,84 €
Μη ληξιπρόθεσμο Υπόλοιπο 269,03 €
Ληξιπρόθεσμο Υπόλοιπο 0,00 €
Προσαυξήσεις, Τόκοι, Τέλη 0,00 €
Συνολικό Ποσό Οφειλής 269,03 €

Γενικά Στοιχεία Δόσεων

Αριθμός δόσεων 6
Ημ/νία πρώτης δόσης 30/09/2014
Ημ/νία ισχύος έκπτωσης 30/09/2014
Ποσό έκπτωσης 0,00 €

Ανάλυση Δόσεων

Α/Α / Ημ/νία λήξης δόσης / Υπόλοιπο Δόσης / Προσαυξήσεις / Συνολικό Υπόλοιπο Ποσό / Αναστολή Είσπραξης
1 / 30/09/2014 / 0,00 € / 0,00 € / 0,00 € / ΟΧΙ
2 / 31/10/2014 / 53,81 € / 0,00 € / 53,81 € / ΟΧΙ
3 / 28/11/2014 / 53,81 € / 0,00 € / 53,81 € / ΟΧΙ
4 / 31/12/2014 / 53,81 € / 0,00 € / 53,81 € / ΟΧΙ
5 / 30/01/2015 / 53,81 € / 0,00 € / 53,81 € / ΟΧΙ
6 / 27/02/2015 / 53,79 € / 0,00 € / 53,79 € / ΟΧΙ

djuan1988
06-10-14, 18:26
Πληρωμή 30/09 από το Web banking της Πειραιώς και δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο σύστημα τους.

Τι να πω πραγματικά.

Zer0c00L
06-10-14, 18:40
στην εφορία λένε αν πληρώσεις μέσω WEB BANKING ότι θέλει τρείς εργάσιμες μέρες να φανεί στο σύστημα

οι τράπεζες επιμένουν ότι μέσω WEB BANKING γίνεται απευθείας η πληρωμή σε ότιδηποτε

γενικώς είναι ένα μπάχαλο η υπόθεση....το WEB BANKING και το E-BILL μας έφαγε...

Burning Skies
06-10-14, 18:59
στην εφορία λένε αν πληρώσεις μέσω WEB BANKING ότι θέλει τρείς εργάσιμες μέρες να φανεί στο σύστημα

οι τράπεζες επιμένουν ότι μέσω WEB BANKING γίνεται απευθείας η πληρωμή σε ότιδηποτε

γενικώς είναι ένα μπάχαλο η υπόθεση....το WEB BANKING και το E-BILL μας έφαγε...

Και τα 2 αληθεια ειναι. Η πληρωμη γινεται αμεσως αλλα το συστημα της εφοριας κανει να το δει 3 μερες (θα δει βεβαια την πληρωμη με την ημερομηνια που την εκανες).

djuan1988
06-10-14, 19:25
Και τα 2 αληθεια ειναι. Η πληρωμη γινεται αμεσως αλλα το συστημα της εφοριας κανει να το δει 3 μερες (θα δει βεβαια την πληρωμη με την ημερομηνια που την εκανες).

Από τις υπόλοιπες πληρωμές που κάνω αυτό ισχύει. Στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια δεν ξέρω τι συμβαίνει. Έχουν περάσει 5 εργάσιμες.

psytransas
06-10-14, 19:58
Μην λεμε μονο για την εφορια παντως οτι αργει να εμφανισει τις συναλλαγες. Εδω στο web banking της Alpha κανεις μια συναλλαγη με πιστωτικη και κανει 2 μερες να στην εμφανισει στις κινησεις.

no_logo
06-10-14, 21:09
Μην λεμε μονο για την εφορια παντως οτι αργει να εμφανισει τις συναλλαγες. Εδω στο web banking της Alpha κανεις μια συναλλαγη με πιστωτικη και κανει 2 μερες να στην εμφανισει στις κινησεις.

έχει τύχει και παραπάνω
μακράν το χειρότερο ebanking

fantasma_tis_nixtas
08-10-14, 12:56
Ωραία μου βγήκε και εμένα το ΕΝΦΙΑ...όχι που θα το γλίτωνα. Όμως είναι μηδενικό και στην Εκτύπωση εκκαθαριστικού τελευταίας εκκαθάρισης για το έτος 2014 αναφέρει
ΠΡΟΣΟΧΗ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΑ ΣΑΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΒΑΣΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΕΝΦΙΑ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ, ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ - ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ

Οπότε τώρα λογικά θα περιμένω να ανοίξει η εφαρμογή για να τα καταχωρήσω.

Basilhs23_
08-10-14, 15:14
Αυτό που σου λέγανε έγινε, προφανώς είναι λάθος συμπληρωμένο το Ε9 σου και αδυνατεί να γίνει η εκκαθάριση. Πρέπει να ανοίξουν την εφαρμογή για υποβολή τροποποιητικών δηλώσεων.

cool11
20-10-14, 13:07
Ένα κεραμίδι πάνω απ’ το κεφάλι μας: Πώς έγινε κατάρα η μεγαλύτερη ευχή του Έλληνα
http://news247.gr/eidiseis/reportaz/ena_keramidi_panw_ap_to_kefali_mas_pws_egine_katara_h_megaluterh_eyxh_toy_ellhna.3092183.html

tzelen
20-10-14, 14:08
Μην λεμε μονο για την εφορια παντως οτι αργει να εμφανισει τις συναλλαγες. Εδω στο web banking της Alpha κανεις μια συναλλαγη με πιστωτικη και κανει 2 μερες να στην εμφανισει στις κινησεις.

Απόλυτα φυσιολογικό είναι αυτό. Η εγγραφή δεν φαίνεται άμεσα στις κάρτες και αυτό δεν έχει σχέση μόνο με την Alpha, ούτε με το ebanking της. Και σε άλλες περιπτώσεις/τράπεζες, το ίδιο συμβαίνει - είναι καθαρά συστεμικό ζήτημα.

psytransas
20-10-14, 18:17
Απόλυτα φυσιολογικό είναι αυτό. Η εγγραφή δεν φαίνεται άμεσα στις κάρτες και αυτό δεν έχει σχέση μόνο με την Alpha, ούτε με το ebanking της. Και σε άλλες περιπτώσεις/τράπεζες, το ίδιο συμβαίνει - είναι καθαρά συστεμικό ζήτημα.
Της Εθνικης το ebanking τοτε πως εμφανιζει αμεσα τις συναλλαγες που κανεις ? Αρα δεν συστεμικο που λες.

Stefan_
21-10-14, 07:11
Ένα κεραμίδι πάνω απ’ το κεφάλι μας: Πώς έγινε κατάρα η μεγαλύτερη ευχή του Έλληνα
http://news247.gr/eidiseis/reportaz/ena_keramidi_panw_ap_to_kefali_mas_pws_egine_katara_h_megaluterh_eyxh_toy_ellhna.3092183.html

Aπο καποιον εγκεφαλο ακουσα οτι η ταση των ελληνων να αποκτησουν σπιτι δημιουργηθηκε μετα τη πτωση της χουντας το '74, διοτι υπηρχε τεραστιος πληθωρισμος και αν κραταγες το χρημα σου απλως το ετρωγε ο πληθωρισμος. Οποτε αγοραζοντας ακινητα το χρημα σου επιανε τοπο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.