PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκινάει η νέα δορυφορική τηλεόραση OTE TV με 19.9€/μήνα για το Full Pack



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6

Mimisss
17-10-11, 15:57
να κατέβουν οι τιμές, να αυξηθούν οι ταινίες, να κλείσουν τα κανάλια που πρέπει (π.χ. ο αλφα που αναμένεται το δεκέμβρη) και να τελειώσει ο κοινωνικός ρατσισμός της digea.

mob
17-10-11, 16:00
Όλα καλά είναι, και τιμές καλές αλλά που είναι τα ιδιωτικά κανάλια εθνικής εμβέλειας οεο
Χωρίς αυτά δεν έχουν κανένα μέλλον στην επαρχία που βλέπει δορυφορικά γιατί δε μπορεί συμβατικά ή ψηφιακά.

Revolution
17-10-11, 16:04
Παντως γενικα σαν κινηση ειναι λιγο off εδω δεν υπαρχουν λεφτα γι αλλα κι αλλα ποσο μαλλον για 3 πλατφορμες στην ιδια -ρημαγμενη- αγορα

George978
17-10-11, 16:15
παιδια να ρωτησω κατι, ενα ρουτερ στο σπιτι 3 ΗΥ. Μπορω να βλεπω και απο τους 3 + την τηλεοραση το σημα αυτο με τον αποκωδικοποιητη συνδεδεμενο σε μια τηλεφωνικη πριζα?

treli@ris
17-10-11, 16:16
- σοβαρό μείον η έλλειψη του History HD, το οποίο είναι και ελεύθερο.

Το History HD δεν υπαρχει πουθενα ελευθερο. Επισης, ειναι καλα κλειδωμενο.

manicx
17-10-11, 16:19
παιδια να ρωτησω κατι, ενα ρουτερ στο σπιτι 3 ΗΥ. Μπορω να βλεπω και απο τους 3 + την τηλεοραση το σημα αυτο με τον αποκωδικοποιητη συνδεδεμενο σε μια τηλεφωνικη πριζα?

Στο router υπάρχει μία έξοδος STB (Set Top Box) συνήθως και οι 3 άλλες είναι απλά για δίκτυο.

TheAccountant
17-10-11, 16:22
επειδή είχα ΟΤΕ TV σαν IPTV πριν καλα καλά λανσαριστει.... θα πω το εξής: Σαβουροκάναλα

Πρόγραμμα σκουπίδια... δευτεράντζες κυριολεκτικά. Ολα μα ολα... στην αρχή το χαζεύεις λιγάκι... στον δεύτερο μήνα που έχεις πάρει πρέφα περι της απάτης, συνηδητοποιείς πως ακόμα και τα 10 ευρώ που ζητούσανε κάποτε... ήταν πολλά.

Torrent και πάλι torrent...
Της Νοβας το αυτί οπως πολυ σωστά ειπώθηκε δεν πρόκειται να ιδρώσει στο ελάχιστο.

Και καλά αθλητικά να μην έχουν το καταλαβαίνω... γιατι να φεσώνεσαι για βλακείες... ταινίες ομως? Που ειναι επίσης το National Geographic, η πάτε να μας ξεγελασετε με την απομίμηση το Discovery?

Καλή τυχη στον ΟΤΕ, αλλα εμείς Γερμανοί δεν είμαστε για να μας σερβίρετε αηδίες...

paraskdi
17-10-11, 16:24
Μακάρι να υπάρξει ανταγωνοσμός με την έλευση του ΟΤΕtv.
Αλλά σαν πελάτης της Nova,δεν βλέπω με αυτά που προσφαίρει ο ΟΤΕ να ιδρώσει η Nova και να μειώσει τις τιμές της.

grayden
17-10-11, 16:46
...για να μας σερβίρετε αηδίες...
Nova και ελληνικό ποδόσφαιρο.
:whistle:

UK_ADSL
17-10-11, 16:51
Καλό είναι φυσικά να σπάει το μονοπώλιο αλλά από κανάλια ταινιών δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα. Θα πρέπει η πλατφόρμα να εμπλουτιστεί με αρκετά άλλα κανάλια "ειδικού" περιεχομένου (αθλητικά, ταινιών κλπ) προκειμένου να μπορεί να γίνει παραλληλισμός με την Nova.

manicx
17-10-11, 17:08
Κάτι που δεν το είδα να αναγράφεται (αν δεν κάνω λάθος) είναι ότι οι υπηρεσίες On Demand είναι μόνο για IPTV.

nightmoon
17-10-11, 17:10
αυτο ειναι καλο για να ριξει τιμες η Forthnet

f15
17-10-11, 17:12
Μακάρι να υπάρξει ανταγωνοσμός με την έλευση του ΟΤΕtv.
Αλλά σαν πελάτης της Nova,δεν βλέπω με αυτά που προσφαίρει ο ΟΤΕ να ιδρώσει η Nova και να μειώσει τις τιμές της.

Θα πλήρωνες και σε μελλοντική αύξηση την nova ?:hmm:

Z€r0
17-10-11, 17:12
Δεν νομίζω ότι αξίζει να πληρώνω αυτά τα λεφτά για να βλέπω αυτά τα κανάλια, αλλά ούτε και η ΝΟVA αξίζει, ας ελπίσουμε να εμπλουτήσει τα κανάλια του ο ΟΤΕ μπας και λειτουργήσει ο ανταγωνισμός.

spelljammer
17-10-11, 17:15
Έλα, πείτε την αλήθεια. Ο ένας μπορεί να έχει Nova, ο άλλος μπορεί να πάει ΟΤΕSAT, αλλά ταινίες και σειρές ξέρουμε όλοι πού τις βρίσκουμε, δωρεάν.:whistle: Τα υπόλοιπα κανάλια είναι το ζουμί.

Εγώ προσωπικά στη Νova με το Sports Pack κυρίως λιώνω στα ντοκιμαντέρ και βλέπω Premier League και ελληνικό "πρωτάθλημα" (μαζοχισμός). Και γενικά Ch.L. και Europa, Euroleague κλπ.

Μακάρι να ρίξει τις τιμές η καινούρια πλατφόρμα, αλλά για να πιάσει πρέπει να έχει καλό αθλητικό πρόγραμμα, όχι μόνο ελληνικό κύπελλο και ισπανικό πρωτάθλημα, που και στα δύο ξέρεις τι θα γίνει στον αγώνα πριν τον δεις...

Α, και μην ξεχάσω: R.I.P. ελεύθερη ελληνική τηλεόραση... :bless:

Gonik
17-10-11, 17:30
Λίγοι είναι αυτοί που πρόσεξαν ότι πρόκειται για IPTV... Που σημαίνει ότι η ποιότητα της εικόνας εξαρτάται από τη γραμμή και τη "χρήση" της. Ξεχάστε τη βαριά χρήση του internet (και αντιλαμβάνεστε τι εννοώ με τη λέξη "βαριά") όταν θέλετε να παρακολουθήσετε τηλεόραση.

Επίσης... θα αρχίσουν να γίνονται συμφωνίες όσον αφορά τα αθλητικά. Κάποιες ομάδες θα τις έχει η NOVA, κάποιες άλλες ο ΟΤΕ. Τις Τρίτες του CL, ο ένας πάροχος, τις Τετάρτες ο άλλος, το Europa League μπορεί να ισχύει κάτι άλλο... Καταλαβένετε που πάει το πράμα...

gr8_kostas
17-10-11, 17:32
Για αυτους που μενου σε επαρχειες και πιανουν μονο ερτ,καλο θα ταν το κατετο του οτε,αλλα για αυτους που μενουν σε πρωτευουσες,δεν αξιζει το περιεχομενο του.

Βουλή =Το βλεπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομη
ERT HD*=Το βλεπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομη
ET1=Το βλεπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομη
NET=Το βλεπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομη
ET3=Το βλεπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομη
PRISMA =Το βλέπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομή
CINE+/SPORT+=Το βλέπεις και τσαμπα στην τηλεοραση σου χωρις συνδρομή
Al Jazeera Intl=δεν ξέρω αραβικά-αγγλικα
Al Jazeera Ar=δεν ξέρω αραβικά-αγγλικα
France 24 Fr=δεν ξερω γαλλικά -αγγλικά(ξερω αγγλικα αλλα οχι και να καταλαβω ειδήσεις)
France 24 En=δεν ξερω γαλλικά -αγγλικά
Euronews=γνώσεις αγγλικων
Russia Today=γνώσεις αγγλικων
Deutsche Welle=δεν ξερω σε τι γλωσσα ειναι ,αρα ακυρο
Bloomberg=αγγλικα ειδησογραφικα
Fashion TV=το καναλι των κομωτηριων,καφετεριων,αδιαφορο για μενα
World Fashion=επισης
Disney Channel=καλο αν και μεγαλωσα
Nickelodeon HD*=καλο αν και μεγάλωσα,αλλα το βλεπω και τσάμπα στην αναλογικη τηλεοραση,και digea
Kids Co=καλο
Baby TV=καλο
Discovery=τελειο,αλλα το βλεπω στην νοβα
Discovery TLC=δεν το ξερω,αλλα δεν το εχει η νοβα οποτε κανουμε την διαφορα στο σημειο αυτο
Discovery Science=τελειο μακαρι να το χε η νοβα,αυτο θα ηθελα να εβαζε στο πακετο της[/B]
Discovery ID=πολυ καλο κριμα που η νοβα το δινει με χρεωση
National Geographic Wild HD*=πολυ καλο κριμα που η νοβα το δινει με χρεωση
Style=δεν το ξερω αλλα δεν το εχει η νοβα
MTV HD*=δεν το εχει η νοβα σε Hd
MAD Hits=πολυ καλο
VH1*=καλο
C Music TV=καλο
Eurosport HD*=καλο.η νοβα το δινει με εξτρα χρεωση
Eurosport 2=καλο
ESPN America HD*=αδιαφορο,δεν το χει η νοβα
ESPN Classic=αδιαφορο,δεν το χει η νοβα
Extreme Sports=αδιαφορο δεν το εχει η νοβα
Sundance Channel HD*=πατατα,δεν το εχει η νοβα
Universal=καλο δεν το εχει η νοβα
Fox Life=τα εχει η νοβα
FX=τα εχει και η νοβα

Το ποστ ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη.Εγω που εχω νοβα,δεν θα πηγαινα οτε με αυτο το περιεχομενο,Το καναλι που μου αρεσει τρελα στον οτε και λειπει απο την νοβα ειναι το Investigation discovery,αλλα μπορω μαλλον να ζησω και χωρις αυτο.Επισης κανει τη διαφορα με το universal,προσωπικα δεν βλεπω επιστημονικης φαντασιας,αλλα θα το χαζευα,επισης μου αρεσει που δεν χρεωνει τα hd,Οτι βλεπεται σε Bold ,ειναι αυτα που ο οτε εχει διαφορετικα απο την νοβα.Επισης βαζω+ στον αποκωδικοποιητη που φαινεται πιο ελευθερος απο της νοβα.Και μην ξεχνατε οτι η τιμη του οτε θα ανεβει,αμα καταφερει και κερδισει την νοβα στην μπαλα

Επίσης καλό θα ήταν στο συγκριτικό αυτό που κάνεις να έβαζες και την τιμή στό τέλος για να δούμε αν αυτό "το έχει και η νόβα" !!! χωρίς παρεξήγηση εννοείται!

enakos
17-10-11, 17:32
ειδανε οτι με το διαδικτυο ξεκολησαν
οι νεοι απο το χαζοκουτι TV
και πανε να την χωσουν μεσα απο το διαδικτυο
ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ
ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ TV

manicx
17-10-11, 17:32
Λίγοι είναι αυτοί που πρόσεξαν ότι πρόκειται για IPTV... Που σημαίνει ότι η ποιότητα της εικόνας εξαρτάται από τη γραμμή και τη "χρήση" της. Ξεχάστε τη βαριά χρήση του internet (και αντιλαμβάνεστε τι εννοώ με τη λέξη "βαριά") όταν θέλετε να παρακολουθήσετε τηλεόραση.

Επίσης... θα αρχίσουν να γίνονται συμφωνίες όσον αφορά τα αθλητικά. Κάποιες ομάδες θα τις έχει η NOVA, κάποιες άλλες ο ΟΤΕ. Τις Τρίτες του CL, ο ένας πάροχος, τις Τετάρτες ο άλλος, το Europa League μπορεί να ισχύει κάτι άλλο... Καταλαβένετε που πάει το πράμα...

Είναι και IPTV αλλά και Δορυφορική. 2 διαφορετικές υπηρεσίες.

treli@ris
17-10-11, 17:32
Λίγοι είναι αυτοί που πρόσεξαν ότι πρόκειται για IPTV... Που σημαίνει ότι η ποιότητα της εικόνας εξαρτάται από τη γραμμή και τη "χρήση" της. Ξεχάστε τη βαριά χρήση του internet (και αντιλαμβάνεστε τι εννοώ με τη λέξη "βαριά") όταν θέλετε να παρακολουθήσετε τηλεόραση.

Ειναι πλεον 2 οι πλατφορμες. Η πρωτη μεσω dsl (iptv) οπως ισχυε μεχρι τωρα και η δευτερη η κλασικη μεσω δορυφορου.

almounia
17-10-11, 17:42
Το κόστος εγκατάστασης είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας.
Εάν πρόσφεραν για παράδειγμα ΔΩΡΕΑΝ εγκατάσταση + εξοπλισμό με 24μηνη παράμονη, θα το επέλεγαν πολλοί. Ένα 15αράκι το μήνα θα σκέφτονταν ο άλλος και θα είχε δορυφορική τηλεόραση. Αλλά 150 ευρώ έτσι στο ντούκου, δύσκολο να δώσει κάποιος

therion
17-10-11, 17:53
kosta gr8.Nαι την ακριβεια της νοβα δεν την εχει οτε συμφωνω.αλλα η συνολικη τιμη για πελατες οτε και δορυφορικο οτε,καθως και η συνολικη τιμη για πελατες forthent και Nova,δεν εχουν τεραστιες διαφορες στο ποσο που δινουνε τον μηνα.

schumacher_
17-10-11, 18:12
- Εγκατάσταση σε υπάρχουσα κεραία: 30 ευρώ (εργασία)
Αυτο ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις?Πχ εγω εχω 2 twin lnb και θελω να βαλω αλλο ενα ωστε να βλεπω και το ote tv σε 2 τηλεορασεις,θα μου παρει 30 ευρω?

30€ είναι η εργασία. Ότι υλικό χρειαστεί (lnb, καλώδια, κλπ) είναι έξτρα.


@ rex όχι. Πρόκειται για άλλο δορυφόρο. Χρειάζεσαι και άλλο lnb.

Πληροφορίες μόλις από 13888. (Όποιος και όποτε έχει κάτι διαφορετικό παρακαλώ να το δημοσιεύσει).

Ζήτησα να μεταβώ από conx TV σε ΟΤΕSAT. (Δεν έχει παρέλθει το 12μηνο). Μου απάντησαν ότι ή πρέπει να διακόψω το επίγειο (πληρώνοντας το τέλος διακοπής) ή πρέπει να έχω και τα δύο παράλληλα. Με λίγα λόγια κάποια πράγματα που γράφηκαν εδώ, για μετατροπή απλά της συνδρομής (έστω και με παράταση για ένα ακόμα 12μηνο με τη λήξη της επίγειας σύμβασης, απλά δεν ισχύουν).


Οι εξελίξεις των τελευταίων ημερών, άλλα έδειξαν (link (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=4371872#post4371872))
Συζητείται αυτή η "μετάβαση" από το iptv στο sat, αλλά μέχρι να υλοποιηθεί θα περάσει λίγος καιρός, σίγουρα μετά το Νοέμβρη ;)

DaveMurray
17-10-11, 18:12
Θα χάσει πολλούς πελάτες η nova ,λόγο κόστους .;)(έτσι είναι ο ανταγωνισμός )

Δεν νομίζω ότι η Nova έχει να φοβάται από αυτό το πακέτο...

Είναι τρομερά ελιπέστατο, δεν έχει κανάλια αποκλειστικά για ταινίες, δεν έχει σοβαρά αθλητικά κανάλια και άλλα...

Ούτε θα φθηνήνει η nova δυστυχώς, αλλά ούτε έχει να φοβάται...

Ένα κλασικό πακέτο τηλεόρασης είναι.... Σιγά τα ωά...

Το ίδιο πακέτο σχεδόν με του ΟΤΕ, μέσω cable, είχα και στην Κύπρο με την cablenet, με τα ίδια κανάλια... Και έχανε από το πακέτο της cyta που ήταν IPTV (cytavision), που είχε πάλι σχεδόν τα ίδια κανάλια...

nkats_99
17-10-11, 18:19
Κακά τα ψέματα η νόβα στοχεύει ΜΟΝΟ στο ποδόσφαιρο και οι περισσότεροι που "υποστηρίζουν" το πακέτο της νόβα αυτό έχουν σαν επιχείρημα! Αλλα τα πράγματα είναι νομίζω κάπως διαφορετικά! Ο περισσότερος κόσμος δεν νομίζω να μπορεί να δώσει πλέον 60€ για να δεί στημένα πρωταθλήματα! Ο σωστός ποδοσφαιρόφιλος θα δεί CL. kai ξένα πρωταθλήματα. Επαναλαμβάνω ο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΣ όχι ο φανατικός!!!!! Εκει ο ΟΤΕ ανταγωνίζεται και μάλιστα καλά! Αν ο ΟΤΕ πάρει και τα ελευθέρα καναλια και βάλει και 2-3 κανάλια με καλές ταινίες και όχι επαναλήψεις στυλ νοβα τότε ο ανταγωνισμός θα πάρει φωτιά!!!

sdikr
17-10-11, 18:35
Μήπως είναι άδικο να συγκρίνει κάποιος ένα πακέτο που κάνει 24,88 με ένα που κάνει 61,92;

Αν δούμε μάλιστα το τι έχεις με 20,56 ή με τα 30 στην νοβα, μια χαρά είναι του ΟΤΕ
Αυτό που θα κάνει καλή διαφορά θα είναι όταν βάλει όλα τα ελληνικά στο πακέτο του, αρκετός κόσμος πληρώνει νόβα μόνο για αυτά

Προσωπικά το μόνο που μου λείπει απο το conn-x tv είναι το national geographic, novasport δεν βλέπω, cinema βάζει παλιά έργα, και δώστε επαναλήψεις κλπ.

Rebel Scum
17-10-11, 18:36
Τα ΟΤΕ Sport (SD) στο IPTV δηλαδή δεν θα συμπεριλαμβάνονται πλέον στην χρέωση των 15 ευρώ το μήνα;

DaveMurray
17-10-11, 18:44
Κακά τα ψέματα η νόβα στοχεύει ΜΟΝΟ στο ποδόσφαιρο και οι περισσότεροι που "υποστηρίζουν" το πακέτο της νόβα αυτό έχουν σαν επιχείρημα! Αλλα τα πράγματα είναι νομίζω κάπως διαφορετικά! Ο περισσότερος κόσμος δεν νομίζω να μπορεί να δώσει πλέον 60€ για να δεί στημένα πρωταθλήματα! Ο σωστός ποδοσφαιρόφιλος θα δεί CL. kai ξένα πρωταθλήματα. Επαναλαμβάνω ο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΣ όχι ο φανατικός!!!!! Εκει ο ΟΤΕ ανταγωνίζεται και μάλιστα καλά! Αν ο ΟΤΕ πάρει και τα ελευθέρα καναλια και βάλει και 2-3 κανάλια με καλές ταινίες και όχι επαναλήψεις στυλ νοβα τότε ο ανταγωνισμός θα πάρει φωτιά!!!

Ας πάρουμε το επιχείρημα του... "ποδοσφαίρου"....

Πόσα πρωταθλήματα ανα το κόσμο, και κύπελα έχει η nova αποκλειστικά με πληρωμένα δικαιώματα.... ; Πόσα έχει ο ΟΤΕ; Τι έχει ο ΟΤΕ ;

Ότι πληρώνεις... παίρνεις :)

ΜΙΧΑΛΗΣ
17-10-11, 18:45
Μήπως είναι άδικο να συγκρίνει κάποιος ένα πακέτο που κάνει 24,88 με ένα που κάνει 61,92;

Αν δούμε μάλιστα το τι έχεις με 20,56 ή με τα 30 στην νοβα, μια χαρά είναι του ΟΤΕ
Αυτό που θα κάνει καλή διαφορά θα είναι όταν βάλει όλα τα ελληνικά στο πακέτο του, αρκετός κόσμος πληρώνει νόβα μόνο για αυτά

Προσωπικά το μόνο που μου λείπει απο το conn-x tv είναι το national geographic, novasport δεν βλέπω, cinema βάζει παλιά έργα, και δώστε επαναλήψεις κλπ.

Σωστά!!!

Το θέμα είναι ΠΟΤΕ θα βάλει όλα τα ελληνικά στο πακέτο του!!!

Ξέρει κάποιος πότε θα βγει η απόφαση του δικαστηρίου ή της ΕΕΤΤ?:hmm:

nkats_99
17-10-11, 18:52
Πόσα πρωταθλήματα ανα το κόσμο, και κύπελα έχει η nova αποκλειστικά με πληρωμένα δικαιώματα.... ; Πόσα έχει ο ΟΤΕ; Τι έχει ο ΟΤΕ ;

Ότι πληρώνεις... παίρνεις
Να σου θυμίσω οτι με 20€ μπορείς να δεις Ισπανικό, Ιταλικό, Γερμανικό Πρωτάθλημα copa libertadores και βέβαια το αξιόπιστο Ελληνικό κύπελο!!!!

sexrazat
17-10-11, 19:09
Άσχετα με το τι λέει προς το παρόν το 13888 για μετάβαση από IPTV σε Sat, το θέμα κουβεντιάζεται και ψάχνουν λύση.
Για τα λεφτά του το πακέτο είναι καλό για αρχή. Αν μπουν και τα υπόλοιπα ελεύθερα κανάλια θα γίνει πολύ καλύτερο. Ελπίζω η ΕΕΤΤ να βγάλει απόφαση μέσα στην επόμενη πενταετία μιας και το καθυστερεί κανά χρόνο τώρα:p

zaras27
17-10-11, 19:17
Το κόστος εγκατάστασης είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας.
Εάν πρόσφεραν για παράδειγμα ΔΩΡΕΑΝ εγκατάσταση + εξοπλισμό με 24μηνη παράμονη, θα το επέλεγαν πολλοί. Ένα 15αράκι το μήνα θα σκέφτονταν ο άλλος και θα είχε δορυφορική τηλεόραση. Αλλά 150 ευρώ έτσι στο ντούκου, δύσκολο να δώσει κάποιος


O εξοπλισμός είναι τσαμπα το λεει για διαβασε

O αποκωδικοποιητής χωρίς σκληρό δίσκο διατίθεται δωρεάν (προσφορά) μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Οι τιμές προσφοράς για την OTE TV Μέσω Δορυφόρου για πελάτες που δεν είναι κάτοχοι οικιακής τηλεφωνικής σύνδεσης ΟΤΕ είναι: Family Pack: €18,63/μήνα & Full Pack: € 24,88/μήνα.

O αποκωδικοποιητής χωρίς σκληρό δίσκο διατίθεται δωρεάν (προσφορά) μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο διατίθεται μόνο για την ΟΤΕ TV Μέσω Conn-x και η τιμή του είναι €49,90 (προσφορά) μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Για την OTE TV Μέσω Δορυφόρου απαιτείται δορυφορική κεραία. Η τιμή της κεραίας ΟΤΕ είναι €55 και η τιμή της εγκατάστασής της (τυπική εγκατάσταση) από εξουσιοδοτημένο εγκαταστάτη ΟΤΕ είναι €60. [Η τιμή της τυπικής εγκατάστασης περιλαμβάνει την παράδοση και την εγκατάσταση της δορυφορικής κεραίας του ΟΤΕ (μαζί με μεταλλάκτη συχνοτήτων (LNB), βάσεις στήριξης, ομοαξονικό καλώδιο και συνδετήρες) στο χώρο του συνδρομητή, απόσταση μεταξύ του δορυφορικού κατόπτρου και του αποκωδικοποιητή έως 30 μέτρα και τη δυνατότητα λήψης αποκλειστικά της υπηρεσίας OTE TV. Επιπρόσθετες κατασκευές ή υλικά δεν περιλαμβάνονται.]

Όροι και προϋποθέσεις αγοράς:
1.Οι τιμές προσφοράς ισχύουν για τους 12 πρώτους μήνες και προϋποθέτουν 12μηνη παραμονή στην υπηρεσία. Στη συνέχεια διαμορφώνονται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο ΟΤΕ.
2.Για την ΟΤΕ TV Μέσω Conn-x διατίθεται δωρεάν ασύρματο router (προσφορά) μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Για την απόκτηση της υπηρεσίας απαιτείται σύνδεση Conn-x από 17,06€/μήνα. Αφορά συνδρομητές ΟΤΕ. Ελέγξτε τη διαθεσιμότητα της υπηρεσίας στα σημεία πώλησης ΟΤΕ.
3.Οι υπηρεσίες OTE Club On Demand & OTE Cinema On Demand διατίθενται μόνο με την OTE TV Μέσω Conn-x.
4.Η μετάδοση καναλιών σε Υψηλή Ευκρίνεια (High Definition), γίνεται προς το παρόν μόνο στην ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου.
5.Οι τιμές προσφοράς της OTE TV Μέσω Δορυφόρου για πελάτες ΟΤΕ ισχύουν για κατόχους οικιακής τηλεφωνικής σύνδεσης ΟΤΕ και δεν αφορούν το Adult Pack.
6.Το Adult Pack περιλαμβάνει τα κανάλια Dorcel & Hustler TV.

DarkShadow1970
17-10-11, 19:39
Να ρωτησω δεν εχω οτε εχω φορτνετ και νοβα μπορω να βαλω και οτε τιβι ;

zaras27
17-10-11, 19:41
Να ρωτησω δεν εχω οτε εχω φορτνετ και νοβα μπορω να βαλω και οτε τιβι ;
Ενα LNB στις 9 μοίρες και εισαι ετοιμος

DarkShadow1970
17-10-11, 19:43
ευχαριστω δεν τα ξερω αυτα να το κανω μονος μου θα φωναξω τεχνικο .

Zus
17-10-11, 19:45
Μήπως είναι άδικο να συγκρίνει κάποιος ένα πακέτο που κάνει 24,88 με ένα που κάνει 61,92;

Αν δούμε μάλιστα το τι έχεις με 20,56 ή με τα 30 στην νοβα, μια χαρά είναι του ΟΤΕ
Αυτό που θα κάνει καλή διαφορά θα είναι όταν βάλει όλα τα ελληνικά στο πακέτο του, αρκετός κόσμος πληρώνει νόβα μόνο για αυτά

Προσωπικά το μόνο που μου λείπει απο το conn-x tv είναι το national geographic, novasport δεν βλέπω, cinema βάζει παλιά έργα, και δώστε επαναλήψεις κλπ.

Με συνδυαστική προσφορά forthnet, η τιμή πέφτει πάρα πολύ.

Σίγουρα το 62 ευρώ τον μήνα είναι για γέλια και για κλάματα.

Lagman
17-10-11, 19:54
Κλασικά περιμένουμε την ΕΕΤΤ. Στη Σύρο οι εκπομπές της digea ακόμα ξεκινάνε...

serfistas1
17-10-11, 19:57
Νομιζω οτι σε πειροδους οικονομικης κρισης πρεπει να κανουν ακομα περισσοτερα ανταγωνιστικα και ελκυστικα πακετα...

xfol
17-10-11, 20:34
δεν ξέρω γιατι αλλα είμαι εναντίον...οσον αφορα τις υπηρεσίες tv με συνδρομή
...ισως γιατι αμα τους καλομαθουμε με συνδρομές θα τα κάνουν όλα επι πλερωμή!

Α και το σημα δε μου αρέσει
καλύτερο είναι το παρακάτω που θυμιζει ΠΟΤΕ

chrismasgr
17-10-11, 20:48
Στα ξένα κανάλια θα εχουν υποτιτλους;

sdikr
17-10-11, 21:11
Με συνδυαστική προσφορά forthnet, η τιμή πέφτει πάρα πολύ.

Σίγουρα το 62 ευρώ τον μήνα είναι για γέλια και για κλάματα.

Και στον ΟΤΕ πέφτει η τιμή, δεν κάνω σύγκριση με κάτι που σε υποχρεώνει να πάρεις και κάτι άλλο.
Ακόμα και με το 20% πάλι είναι πολύ ποιο ακριβό, μην ξεχνάς και το εξτρά κόστος των hd

πχ είναι 78 ευρώ τον μήνα για nova full + dp economy βάλε και άλλα 4,99 τα HD

Nozomi
17-10-11, 21:28
Το History HD δεν υπαρχει πουθενα ελευθερο. Επισης, ειναι καλα κλειδωμενο.
Προφανώς είμαι outdated ! :sorry:

Παλαιότερα που ασχολιόμουν το είχα δει σε κάποιον δορυφόρο ελεύθερο.

Σε κάθε περίπτωση είναι έλλειψη αν ένα πακέτο στοχεύει σε ντοκιμαντερόφιλους...
Απλά καταπληκτικό !

giantpow
17-10-11, 21:31
Ποιος εχει χρονο για τηλεοραση ?:hmm:

Zus
17-10-11, 21:44
Ακόμα και με το 20% πάλι είναι πολύ ποιο ακριβό, μην ξεχνάς και το εξτρά κόστος των hd

πχ είναι 78 ευρώ τον μήνα για nova full + dp economy βάλε και άλλα 4,99 τα HD

Θα θυμηθούμε λίγο τα παλιά,και από την στιγμή που ο ΟΤΕ στην προκειμένη είναι... εναλλακτικός, θα σου πω ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις :cool:

Εμένα πάντως, με μόνη διαφορά τα δωρεάν εξωτερικού και προς κινητό, το Nova μου βγήκε στα 12 ευρώ τον μήνα σε πρόσφατη προσφορά.

sdikr
17-10-11, 21:49
Θα θυμηθούμε λίγο τα παλιά,και από την στιγμή που ο ΟΤΕ στην προκειμένη είναι... εναλλακτικός, θα σου πω ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις :cool:

Εμένα πάντως, με μόνη διαφορά τα δωρεάν εξωτερικού και προς κινητό, το Nova μου βγήκε στα 12 ευρώ τον μήνα σε πρόσφατη προσφορά.

το φουλ πακέτο; :whistle:

Zus
17-10-11, 21:53
το φουλ πακέτο; :whistle:

Όχι. Χωρίς ταινίες, ερωτικά(ενημέρωσα την κοπελιά στο τηλέφωνο όταν με ρώτησε, ότι δεν ενδιαφέρομαι επειδή έχω internet :rofl: ) και HD.

Από αυτά, μόνο το HD θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή στο μέλλον. Αν και η αγοραστική μου δύναμη από εποχή δραχμής... έχει ανέβει, δεν με κόβω σύντομα να αγοράζω TV :p

nodasz
17-10-11, 22:00
Επειδη προηγουμενως ρωτησε καποιος φιλος αλλα δεν απαντηθηκε , αναφερεται τιποτα στην ανακοινωση για υποτιτλους στα καναλια ?

2048dsl
17-10-11, 22:04
1)το NICKELODEON δεν εχει καμια σχεση με την Digea και την Nova διοτι το βλέπετε σε SD,Ενω μέσω ΟΤΕ εκπεμπει σε HD.

2)MTV HD ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ και οχι ρουμανικο που τρωτε απο την NOVA.

3) Ερχονται σε λίγο καιρό και τα ΟΤΕ CINEMA 1+2+3 (ο οτε βρισκετε σε διαπραγματευσεις με τα κινηματογραφικα studio λιγο υπομονη.)

4)η τιμή 19.90€ για τα σημερινά δεδομένα που παμε κατα διαόλου ειναι μια χαρα.

5)Έρχετε για τα επόμενα τουλάχιστον 3 χρονια πρωτάθλημα Β´-Γ´ εθνικη κατηγορια.είδη απο αθλητικα ´εχουν ενταξυ Γερμανικο-ιταλικο-ισπανικο πρωταθλημά καθως και κυπελλο ελλαδος αποκλειστικα δικαιώματα.

6)μεγάλο ατού ο δέκτης δέχετε εντολές Disecq 1.0 και 2.0 πράμα που σημαίνει οτι μπορεις να βλέπέις μεχρι και 4 δορυφόρους και οχι σαν το κλειδωμένο δέκτη της NOVA.

7)τα HD ειναι δωρεαν στην τιμή και ´οχι επιπλέον 4.90€ εχτρα κάθε μήνα όπως στην ΝΟVA.

8)Για όσους έχουν connx tv μετά τις 15 νοεμβρίου θα μπορούν να μεταβούν σε otesat.

Νικαετός
17-10-11, 22:14
Για όσους έχουν connx tv μετά τις 15 νοεμβρίου θα μπορούν να μεταβούν σε otesat.

Αυτό (επειδή με ενδιαφέρει) είναι σίγουρο ή απλά ακούγεται? (Και αν ναι γιατί δεν σε ενημερώνουν στο 13888). ?

gabatia
17-10-11, 22:29
αντε να σπανε τα μονοπολια και εδω αντε να δουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.