PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκινάει η νέα δορυφορική τηλεόραση OTE TV με 19.9€/μήνα για το Full Pack



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6

Zus
20-10-11, 19:07
1.Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός σε χχχ κανάλι 2 ματς σε κανονική περίοδο.

2.υπόλοιπο Α1 εκτός Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού σε άλλο κανάλι 22 ματς σε κανονική περίοδο.


εγώ εάν ήμουν Ολυμπιακός ή Παναθηναϊκός ή το χχχ κανάλι θα ήθελα το 2

Μιλάμε μόνο για εντός Παναθηναικού και Ολυμπιακού? Ή και για τα εκτός?

Συγνώμη κιόλας, αλλά δεν με ενδιαφέρει να δω το Κολοσσός Ρόδου - Νέα Δραπετσώνα μπάσκετ. Καλώς ή κακώς, το μπάσκετ στην Ελλάδα είναι οι δύο αυτές ομάδες.

famous-walker
20-10-11, 21:37
Μιλάμε μόνο για εντός Παναθηναικού και Ολυμπιακού? Ή και για τα εκτός?

Συγνώμη κιόλας, αλλά δεν με ενδιαφέρει να δω το Κολοσσός Ρόδου - Νέα Δραπετσώνα μπάσκετ. Καλώς ή κακώς, το μπάσκετ στην Ελλάδα είναι οι δύο αυτές ομάδες.

Μάλλον έχεις χάσει όλη την δεκαετία του 1990 στην ελληνική καλαθοσφαίριση. Τότε που πέσαν τρελά λεφτά και πήραν οι ομάδες συνεχόμενα Ευρωπαϊκά (ΠΑΟΚ 1991 - 1994, ΑΡΗΣ 1993 - 1997, ΠΑΟ 1996, ΟΣΦΠ 1997) και πάει λέγοντας. Ας μην ξεχάσουμε και τα Final Four του 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998 που είχαν συνεχόμενες παρουσίες και κάποιες φορές και διπλές οι ελληνικές ομάδες (1994, 1995). Συν τους χαμένους τελικούς του ΟΣΦΠ, 1994 -1995, ΠΑΟΚ 1996 (1993 μικρός τελικός F4) και ΑΕΚ 1998.
Ποιος ξεχνά τον ελληνικό ημιτελικό του 1994 στο Korac με Πανιώνιο και ΠΑΟΚ;

Το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν για χρόνια από τα καλύτερα της Ευρώπης και ειδικά την δεκαετία του 1990 ήρθαν και μεγάλοι παικταράδες. Όλα τα παιχνίδια ήταν αμφίρροπα και οι εκπλήξεις πάντα μέσα στο πρόγραμμα.
Τότε πρώτη είδηση στα αθλητικά δελτία ήταν τα νέα της καλαθοσφαίρισης. Εδώ όταν τον Φλεβάρη του 1995 που ήρθε στην Ελλάδα ο Jose Piculin Ortiz για λογαριασμό του Γυμναστικού Συλλόγου Λάρισας, αποτελούσε πρώτη είδηση στα αθλητικά δελτία.

Από το 2002 και μετά το ελληνικό πρωτάθλημα έχει περιέλθει σε σήψη δυστυχώς.

zaras27
21-10-11, 11:53
Παιδιά Peace ! Ας συνεχίσουμε για τον ΟΤΕ και αν παρει και το μπασκετ θα ειμαστε οκ

Serafeim Karakostas
21-10-11, 12:01
http://www.gazzetta.gr/article/item/233719-vriskei-stege-e-a1
http://www.nooz.gr/sports/stin-ert-i-tileoptiki-stegi-tis-a1

ckbond
21-10-11, 12:19
Παρασκευή - Σάββατο - Κυριακή.
3 περιόδους ελεύθερων, κατατακτήριες, αγώνας.
Χωρίς διαφημίσεις.

Δε ξέρω τι έβλεπα;


Κανονικότατα όλο το τριήμερο η F1.

Να υποθέσω ότι αναφέρεστε μέσω conn-x... ξέρουμε αν θα ισχύει το ίδιο αν κάνουμε σύνδεση μέσω δορυφόρου??? Αν ναι εχθές κιόλας θα κάνω αίτηση για το δορυφορικό και ας μην παίζει τίποτε άλλο... :D

gatoulas
21-10-11, 13:22
Η διαφορά θα είναι ότι στο δορυφορικό θα έχεις και HD

Zus
21-10-11, 14:11
Μάλλον έχεις χάσει όλη την δεκαετία του 1990 στην ελληνική καλαθοσφαίριση. Τότε που πέσαν τρελά λεφτά και πήραν οι ομάδες συνεχόμενα Ευρωπαϊκά (ΠΑΟΚ 1991 - 1994, ΑΡΗΣ 1993 - 1997, ΠΑΟ 1996, ΟΣΦΠ 1997) και πάει λέγοντας. Ας μην ξεχάσουμε και τα Final Four του 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998 που είχαν συνεχόμενες παρουσίες και κάποιες φορές και διπλές οι ελληνικές ομάδες (1994, 1995). Συν τους χαμένους τελικούς του ΟΣΦΠ, 1994 -1995, ΠΑΟΚ 1996 (1993 μικρός τελικός F4) και ΑΕΚ 1998.
Ποιος ξεχνά τον ελληνικό ημιτελικό του 1994 στο Korac με Πανιώνιο και ΠΑΟΚ;

Το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν για χρόνια από τα καλύτερα της Ευρώπης και ειδικά την δεκαετία του 1990 ήρθαν και μεγάλοι παικταράδες. Όλα τα παιχνίδια ήταν αμφίρροπα και οι εκπλήξεις πάντα μέσα στο πρόγραμμα.
Τότε πρώτη είδηση στα αθλητικά δελτία ήταν τα νέα της καλαθοσφαίρισης. Εδώ όταν τον Φλεβάρη του 1995 που ήρθε στην Ελλάδα ο Jose Piculin Ortiz για λογαριασμό του Γυμναστικού Συλλόγου Λάρισας, αποτελούσε πρώτη είδηση στα αθλητικά δελτία.

Από το 2002 και μετά το ελληνικό πρωτάθλημα έχει περιέλθει σε σήψη δυστυχώς.

Ευχαριστώ για το μάθημα Ιστορίας, αλλά το βρίσκω ανούσιο. Δεν μου λέει κάτι. :hmm:

ckbond
21-10-11, 14:44
Η διαφορά θα είναι ότι στο δορυφορικό θα έχεις και HD

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... όξω από εδώ τεχνολογίες του σατανά... άκου εκεί θα έχω HD... φτου φτου φτου... 666 666 666 the number of the beast...:twisted:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα πάρω τηλέφωνο να μάθω λεπτομέρειες...

EDIT
Υ.Γ. μήπως ξέρουμε σε ποιο κανάλι μεταδίδει την F1???

gatoulas
21-10-11, 14:52
Sport 3 & Sport HD

famous-walker
22-10-11, 12:04
Ευχαριστώ για το μάθημα Ιστορίας, αλλά το βρίσκω ανούσιο. Δεν μου λέει κάτι. :hmm:

Λέει πολλά και δεν το έγραψα για να σε ειρωνευτώ, εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον με την ελληνική καλαθοσφαίριση, είναι πολύ κατώτερη ποιοτικά σε σχέση με την δεκαετία του 1990. Δυστυχώς το κάναν έτσι το προϊόν για να υπάρχουν μόνο δυο ομάδες και κανείς άλλος.

Δεν νομίζω ότι ήταν ανούσιο, τα έγραψα αυτά για το σχόλιο που έκανες ότι δεν σε ενδιαφέρει το τάδε παιχνίδι που δεν θα το έκανες εάν το πρωτάθλημα ήταν ανταγωνιστικό και παίζαν "παικταράδες", όπως και στο όχι και τόσο μακρινό παρελθόν.

Απλά δεν είναι σωστό να δίνονται χρήματα από τηλεοπτικό κανάλι, μόνο για τα δικαιώματα δυο το πολύ ομάδων, αποτελεί πρόκληση και υποβαθμίζει περαιτέρω το προϊόν.

Ευελπιστώ με το νέο δορυφορικό πακέτο του ΟΤΕ να φιλοτιμηθεί η ΝΟVA και να ρίξει τις τιμές...

Lapetr
22-10-11, 22:42
Απλά δεν είναι σωστό να δίνονται χρήματα από τηλεοπτικό κανάλι, μόνο για τα δικαιώματα δυο το πολύ ομάδων, αποτελεί πρόκληση και υποβαθμίζει περαιτέρω το προϊόν.

ή απλά λέει τα πράγματα με το όνομα τους. Όλοι το ξέρουνε απλά όλοι κοιτάμε σφυρίζοντας αλλού. Αφού ο ΠΑΟ κι ο Ολυμπιακός έχουν ενδιαφέρον πλέον τι να ατο κάνω να βλέπω τους εντός έδρας τυ Κολοσσού. Εκτός αν είμαι από τη Ρόδο που και πάλι δε νομίζω να τους πολυνοιάζει.

paradox21
23-10-11, 01:03
ή απλά λέει τα πράγματα με το όνομα τους. Όλοι το ξέρουνε απλά όλοι κοιτάμε σφυρίζοντας αλλού. Αφού ο ΠΑΟ κι ο Ολυμπιακός έχουν ενδιαφέρον πλέον τι να ατο κάνω να βλέπω τους εντός έδρας τυ Κολοσσού. Εκτός αν είμαι από τη Ρόδο που και πάλι δε νομίζω να τους πολυνοιάζει.

H απλά λέει ότι όπως όλα στην ελλαδα έτσι και το μπάσκετ είναι η πάρτι μας και μόνο ,συνεχίζοντας έτσι το μόνο που θα καταφέρουν οι μεγάλοι (γιατί οι μεγάλοι μπορούν) είναι να απαξιωθούν και οι ίδιοι μέσα από την απαξίωση του προϊόντος.;)

Zus
23-10-11, 14:47
Λέει πολλά και δεν το έγραψα για να σε ειρωνευτώ, εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον με την ελληνική καλαθοσφαίριση, είναι πολύ κατώτερη ποιοτικά σε σχέση με την δεκαετία του 1990. Δυστυχώς το κάναν έτσι το προϊόν για να υπάρχουν μόνο δυο ομάδες και κανείς άλλος.

Δεν νομίζω ότι ήταν ανούσιο, τα έγραψα αυτά για το σχόλιο που έκανες ότι δεν σε ενδιαφέρει το τάδε παιχνίδι που δεν θα το έκανες εάν το πρωτάθλημα ήταν ανταγωνιστικό και παίζαν "παικταράδες", όπως και στο όχι και τόσο μακρινό παρελθόν.

Απλά δεν είναι σωστό να δίνονται χρήματα από τηλεοπτικό κανάλι, μόνο για τα δικαιώματα δυο το πολύ ομάδων, αποτελεί πρόκληση και υποβαθμίζει περαιτέρω το προϊόν.

Ευελπιστώ με το νέο δορυφορικό πακέτο του ΟΤΕ να φιλοτιμηθεί η ΝΟVA και να ρίξει τις τιμές...

Σε τόπικ που αφορά την ελληνική καλαθοσφαίρηση το πόστ σου θα ήταν εξαίσιο. Σε τόπικ που αφορά αγορά δορυφορικών πακέτων είναι ανούσιο.

Το που θα δώσει κάποιος τα λεφτά του, δεν θα το καθορίσει η ιστορία του ελληνικού μπάσκετ αλλά το παρόν το οποίο καλώς ή κακώς είναι έτσι όπως είναι.

Εδώ και τα ματς Παναθηναικού-Δραπετσώνας είναι κάπως ανούσια, και εσύ μου λες για ματς Δραπετσώνας - Πασαλιμανιού?

zaras27
24-10-11, 14:41
Πάντως διαβάζοντας και σε άλλα φόρα ήδη έχει αρχίσει μαζική εγκατάλειψη από την Νοβα προς ΟΤΕ.Και άμα το JSC βάλει τα HD κανάλια στις 13 ε τότε βλέπω το τραίνο της μεγάλης φυγής

jim68
24-10-11, 15:22
Με ένα πιάτο (νόβα) αλλά δύο δέκτες μπορείς να έχεις νόβα και Οτε tv μαζί; :hmm:

aragorn
24-10-11, 18:43
Με ένα πιάτο (νόβα) αλλά δύο δέκτες μπορείς να έχεις νόβα και Οτε tv μαζί; :hmm:

Μπορείς, απλά θέλεις και δεύτερο lnb για τις 9 μοίρες.

blkik
24-10-11, 22:20
Όχι δεν μπορείς αν το πιάτο σου είναι 60άρι
Αν είναι μεγαλύτερο με 2ο lnb μπορείς

jim68
25-10-11, 09:06
Όχι δεν μπορείς αν το πιάτο σου είναι 60άρι
Αν είναι μεγαλύτερο με 2ο lnb μπορείς

Το πιάτο μου είναι της νόβα 60άρι είναι;

Serafeim Karakostas
25-10-11, 10:23
Ναι, 60άρι.

adolf
25-10-11, 12:58
Νομίζω οτι με τις ήδη παρεχόμενες ADSL ταχύτητες δεν θα ειναι και οτι καλλιτερο.Μιλάω πάντα προσωπικά.
Εδω υπαρχουν σχετικές πληροφορίες :
http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/help/adslFaqs?type=faq

emeliss
25-10-11, 13:10
Την δορυφορική πλατφόρμα συζητάμε εδώ. Δεν έχει σχέση το adsl.

jim68
25-10-11, 14:05
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Τελικά θέλω 80άρι πιάτο και διπλό LNB.

adolf
26-10-11, 06:07
Την δορυφορική πλατφόρμα συζητάμε εδώ. Δεν έχει σχέση το adsl.

Αρα δεν συζηταμε για ΟΤΕ ΤV μεσω Conn-x??
Aλλά για τουτο εδώ : http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/sat
και για αυτά:
http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/help/satFaqs?type=faq

ΟΠΟΤΕ εχεις δικιο απλά μπερδευτικα διοτι εψαχνα μεσω Conn-x επειδη εχω Conn-x.
Eυχαριστω που βοηθησες να δω σωστα το όλο θεμα.:oops:

ckbond
31-10-11, 18:12
- Εγκατάσταση με νέα κεραία: 115€ (εργασία και κεραιοσύστημα)
- Εγκατάσταση σε υπάρχουσα κεραία: 30€ (εργασία)
- Εγκατάσταση με NOVA και υπάρχουσα κεραία: 35€ (εργασία)

Παιδιά μια ερώτηση και παρακαλώ όποιον ξέρει να απαντήσει....

Την Δευτέρα που μας πέρασε έκανα αίτηση για το δορυφορικό OTEtv, όταν συμπληρώσαμε την αίτηση εξήγησα ότι υπάρχει κεντρική εγκατάσταση δορυφορικού στην πολυκατοικία οπότε βάλαμε την επιλογή χωρίς εγκατάσταση νέας κεραίας...

Μιας και επειδή δεν είχαν άμεσα διαθέσιμο τον αποκωδικοποιητή τον παρέλαβα με courier την επόμενη ημέρα και σήμερα με πήραν τηλέφωνο για να έρθουν να κάνουν την εγκατάσταση / ενεργοποίηση αλλά προέκυψε ένα θέμα και θα ήθελα να την άποψη σας...

Ο τεχνικός που με πήρε επιμένει ότι ΔΕΝ είναι εφικτό να βάλω δεύτερο LNB στο υπάρχον πιάτο λόγο του ότι είναι κεντρική εγκατάσταση και ότι θα πρέπει να βάλω ένα δεύτερο πιάτο το οποίο θα εξυπηρετεί αποκλειστικά το δικό μου διαμέρισμα για να μπορέσω να συνδεθώ...

Το πιάτο που υπάρχει αυτή την στιγμή είναι ένα 70ρι ή 80ρι δεν είμαι πολύ σίγουρος...

Όντως είναι έτσι ή απλά προσπαθεί να μου πουλήσει ολόκληρη την εγκατάσταση προς όφελος του??????

Σας ευχαριστώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις σας και θα σας λατρέψω αν είναι σε σύντομο χρονικό διάστημα...

almounia
31-10-11, 20:21
Αν είναι κεντρική εγκατάσταση τότε δεν είναι αποκλειστικά "δική σου" αλλά της πολυκατοικίας, άρα ΔΕΝ μπορείς να παρεμβείς σε αυτήν επειδή δεν είναι ιδιοκτησία σου.
Τώρα βέβαια, αν υπάρχει η σύμφωνη γνώμη όλων των υπολοίπων της πολυκατοικίας δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην μπορεί να γίνει αυτό που λες. Αλλά με το ίδιο σκεπτικό ο καθένας μπορεί να προσθέτει όποιο lnb θέλει όπου θέλει και να πειράζει το πιάτο όποτε θέλει.

ckbond
31-10-11, 21:05
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά θα μου επιτρέψεις να μην δεχθώ την ηθικολογική σου αναφορά και θα εκτιμούσα αν επικεντρωνόμασταν στο τεχνικό κομμάτι της ερώτησης μου... ΜΠΟΡΕΊ ή ΔΕΝ Μπορεί να μπει δεύτερο LNB στην ήδη υπάρχουσα κεντρική εγκατάσταση της πολυκατοικίας χωρίς να επηρεάσει τους υπόλοιπους ενοίκους ???

Για την ιστορία ΕΧΩ ρωτήσει τους υπόλοιπους και δεν είχε κανένας αντίρρηση εάν και εφόσον δεν τους επηρεάσει... (Από την άλλη επί της παρούσης κανένας ΔΕΝ χρησιμοποιεί δορυφορικό δέκτη).

........Auto merged post: ckbond πρόσθεσε 14 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης να συμπληρώσω ότι δεν έχω πρόβλημα να επωμισθώ το κόστος για μεγαλύτερο "πιάτο" αν χρειασθεί...

Αυτό που προσπαθώ να αποφύγω είναι να βάλω ένα δεύτερο "πιάτο" στην ταράτσα...

paradox21
31-10-11, 21:09
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά θα μου επιτρέψεις να μην δεχθώ την ηθικολογική σου αναφορά και θα εκτιμούσα αν επικεντρωνόμασταν στο τεχνικό κομμάτι της ερώτησης μου... ΜΠΟΡΕΊ ή ΔΕΝ Μπορεί να μπει δεύτερο LNB στην ήδη υπάρχουσα κεντρική εγκατάσταση της πολυκατοικίας χωρίς να επηρεάσει τους υπόλοιπους ενοίκους ???

Για την ιστορία ΕΧΩ ρωτήσει τους υπόλοιπους και δεν είχε κανένας αντίρρηση εάν και εφόσον δεν τους επηρεάσει... (Από την άλλη επί της παρούσης κανένας ΔΕΝ χρησιμοποιεί δορυφορικό δέκτη).

όσο και να μην θέλεις να δεχτείς το '' ηθικολογικό '' κομμάτι υπάρχει και είναι όπως στα είπε.;)

τωρα για το εαν γινεται ή οχι πρεπει να μας πεις εάν έχεις κεντρικό ενισχυτή για επίγεια με sat ή έχεις και Multiswitch.

FSHOPAXD
31-10-11, 21:30
Επίσης καλό θα ήταν στο συγκριτικό αυτό που κάνεις να έβαζες και την τιμή στό τέλος για να δούμε αν αυτό "το έχει και η νόβα" !!! χωρίς παρεξήγηση εννοείται!

Ποια είναι η τιμή που θα μπορούσε κανείς να συγκρίνει το ΟΤE+ConnxTV (με Internet)δορυφορικό με π.χ. Forthnet 2Play Economy με NOVA Value Pack που κοστίζει πακέτο 39,90€ (Internet+Απεριόριστες Κλήσεις+Το βασικό εμπλουτισμένο πακέτο της NOVA (χωρίς τις ταινίες Hollywood πρώτης προβολής & Ποδόσφαιρο Ελληνικό) ας πούμε ότι μεταξύ τους συγκρίνονται. Σε τιμές? πως θεωρεί κανείς ακριβό το πακέτο Forthnet & Nova ?

........Auto merged post: FSHOPAXD πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Νομίζω ότι για την Α1 δεν υπάρχει συμφωνία. Ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο?

H Α1 εδω και χρόνια δίνεται από NOVA Sports 3 που ειναι το κανάλι του Μπασκετ.

sdikr
31-10-11, 21:32
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά θα μου επιτρέψεις να μην δεχθώ την ηθικολογική σου αναφορά και θα εκτιμούσα αν επικεντρωνόμασταν στο τεχνικό κομμάτι της ερώτησης μου... ΜΠΟΡΕΊ ή ΔΕΝ Μπορεί να μπει δεύτερο LNB στην ήδη υπάρχουσα κεντρική εγκατάσταση της πολυκατοικίας χωρίς να επηρεάσει τους υπόλοιπους ενοίκους ???

Για την ιστορία ΕΧΩ ρωτήσει τους υπόλοιπους και δεν είχε κανένας αντίρρηση εάν και εφόσον δεν τους επηρεάσει... (Από την άλλη επί της παρούσης κανένας ΔΕΝ χρησιμοποιεί δορυφορικό δέκτη).

........Auto merged post: ckbond πρόσθεσε 14 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης να συμπληρώσω ότι δεν έχω πρόβλημα να επωμισθώ το κόστος για μεγαλύτερο "πιάτο" αν χρειασθεί...

Αυτό που προσπαθώ να αποφύγω είναι να βάλω ένα δεύτερο "πιάτο" στην ταράτσα...

οχι δεν μπορεί, γιατί έχουν εξοπλισμό που λαμβάνει σήμα απο 4 εξόδους του lnb (οριζόντια, κάθετα κλπ) και το μοιράζει σε όλους τους άλλους

ckbond
31-10-11, 21:36
Μάλιστα...

ΟΚ Σ' ευχαριστώ πολύ...

paradox21
31-10-11, 21:57
οχι δεν μπορεί, γιατί έχουν εξοπλισμό που λαμβάνει σήμα απο 4 εξόδους του lnb (οριζόντια, κάθετα κλπ) και το μοιράζει σε όλους τους άλλους

Και αυτά γιατί υπάρχουν;;)

sdikr
31-10-11, 21:59
Και αυτά γιατί υπάρχουν;;)

Δεν σε κατάλαβα, αν θέλεις βοήθα λίγο

paradox21
31-10-11, 22:02
Δεν σε κατάλαβα, αν θέλεις βοήθα λίγο

και καλά έκανες γιατί δεν έβαλα το link (http://www.antoniadis.com.gr/index.php?cPath=2_63):oops:

sdikr
31-10-11, 22:03
και καλά έκανες γιατί δεν έβαλα το link (http://www.antoniadis.com.gr/index.php?cPath=2_63):oops:

Θα πρέπει δηλαδή να αλλάξουν το Multiswitch στην πολυκατοικία, μάλλον δύσκολο ;)

paradox21
31-10-11, 22:05
Θα πρέπει δηλαδή να αλλάξουν το Multiswitch στην πολυκατοικία, μάλλον δύσκολο ;)

σύμφωνα με τον ckbond μάλλον όχ.


.........

Επίσης να συμπληρώσω ότι δεν έχω πρόβλημα να επωμισθώ το κόστος για μεγαλύτερο "πιάτο" αν χρειασθεί...
...

sdikr
31-10-11, 22:07
σύμφωνα με τον ckbond μάλλον όχ.

πχ 253 ευρώ + εγκατάσταση; (για 2 σατ 16 χρήστες)

paradox21
31-10-11, 22:14
πχ 253 ευρώ + εγκατάσταση; (για 2 σατ 16 χρήστες)

την τιμή θα την βρει μόνος του ;) γιατί υπάρχουν πολλές. (http://www.antoniou24.gr/p.Kentrikos-pathitikos-Polydiakoptis-Edision-Multiswitch-9X16.21817.html)

ckbond
01-11-11, 18:52
Παιδιά το κόστος ανεβαίνει πολύ και μπορεί να είπα να επωμισθώ το κόστος για μεγαλύτερο πιάτο αλλά μην χρεωθώ και την εγκατάσταση ολόκληρης της πολυκατοικίας...:oops:

Έλεγα να χρησιμοποιήσω το ήδη υπάρχον ή απλά να του κάνω μια μικρή "αναβάθμιση" για μείωση ή περιορισμό του κόστους και για λόγους καλαισθησίας - να υπάρχει μόνο ένα πιάτο στην ταράτσα της πολυκατοικίας -, όμως με τις εργασίες και το υλικό που μου λέτε ότι χρειάζεται το κόστος ξεφεύγει αρκετά.

Μίλησα με δύο ακόμα τεχνικούς δορυφορικών συστημάτων όπου και με τους δύο καταλήξαμε ότι η ποιο συμφέρουσα λύση είναι να βάλω τελικά ένα δεύτερο πιάτο όπου θα εξυπηρετεί μόνο το δικό μου διαμέρισμα και έτσι θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι...

Θα χρησιμοποιήσω τον τεχνικό που θα μου στείλουν από τον ΟΤΕ και με τα 115 ευρώ θα τελειώσει εκεί το θέμα... (ελπίζω δηλαδή...:) )

Επίσης για να σας προλάβω έχω ρωτήσει για μια ακόμα φορά τους υπόλοιπους της πολυκατοικίας αν έχουν κάποιο πρόβλημα με την τοποθέτηση του δεύτερου πιάτου και δεν είχε κανένας πρόβλημα...

Αντε να τελειώνει και αυτό γιατί σε δύο εβδομάδες έχουμε και Abu Dhabi και μου τρέχουν τα σάλια στην σκέψη και μόνο ότι θα το παρακολουθήσω σε HD... :clap:

paradox21
01-11-11, 23:38
Παιδιά το κόστος ανεβαίνει πολύ και μπορεί να είπα να επωμισθώ το κόστος για μεγαλύτερο πιάτο αλλά μην χρεωθώ και την εγκατάσταση ολόκληρης της πολυκατοικίας...:oops:

Έλεγα να χρησιμοποιήσω το ήδη υπάρχον ή απλά να του κάνω μια μικρή "αναβάθμιση" για μείωση ή περιορισμό του κόστους και για λόγους καλαισθησίας - να υπάρχει μόνο ένα πιάτο στην ταράτσα της πολυκατοικίας -, όμως με τις εργασίες και το υλικό που μου λέτε ότι χρειάζεται το κόστος ξεφεύγει αρκετά.

Μίλησα με δύο ακόμα τεχνικούς δορυφορικών συστημάτων όπου και με τους δύο καταλήξαμε ότι η ποιο συμφέρουσα λύση είναι να βάλω τελικά ένα δεύτερο πιάτο όπου θα εξυπηρετεί μόνο το δικό μου διαμέρισμα και έτσι θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι...

Θα χρησιμοποιήσω τον τεχνικό που θα μου στείλουν από τον ΟΤΕ και με τα 115 ευρώ θα τελειώσει εκεί το θέμα... (ελπίζω δηλαδή...:) )

Επίσης για να σας προλάβω έχω ρωτήσει για μια ακόμα φορά τους υπόλοιπους της πολυκατοικίας αν έχουν κάποιο πρόβλημα με την τοποθέτηση του δεύτερου πιάτου και δεν είχε κανένας πρόβλημα...

Αντε να τελειώνει και αυτό γιατί σε δύο εβδομάδες έχουμε και Abu Dhabi και μου τρέχουν τα σάλια στην σκέψη και μόνο ότι θα το παρακολουθήσω σε HD... :clap:

Μια ερώτηση;
για καινούργιο πιάτο και πολυδιακόπτη με εργασία πόσο σου είπα;

ckbond
02-11-11, 11:27
Μια ερώτηση;
για καινούργιο πιάτο και πολυδιακόπτη με εργασία πόσο σου είπα;

Να υποθέσω ότι ξέχασες το Ν "είπαΝ" έτσι???

Για πολυδιακόπτη μεγαλύτερο πιάτο δεύτερο LNB και εργασία χοντρικά μου είπαν γύρω στα 350-400 ευρώ... (για να είμαι και ποιο ακριβής κάπου εκεί τους σταμάτησα όταν έκαναν τον λογαριασμό απλά για να μου δώσουν μια ιδέα για την τιμή...)

paradox21
02-11-11, 20:10
Να υποθέσω ότι ξέχασες το Ν "είπαΝ" έτσι???

Για πολυδιακόπτη μεγαλύτερο πιάτο δεύτερο LNB και εργασία χοντρικά μου είπαν γύρω στα 350-400 ευρώ... (για να είμαι και ποιο ακριβής κάπου εκεί τους σταμάτησα όταν έκαναν τον λογαριασμό απλά για να μου δώσουν μια ιδέα για την τιμή...)

έτσι :oops:


Θα χρησιμοποιήσω τον τεχνικό που θα μου στείλουν από τον ΟΤΕ και με τα 115 ευρώ θα τελειώσει εκεί το θέμα... (ελπίζω δηλαδή... )

άρα δεν θα περάσεις μέσα από την κεντρική εγκατάσταση, θα σου τραβήξουν καινούργιο καλώδιο μέχρι την TV ,για μια TV;

η κεντρική εγκατάσταση (παλιά εγκατάσταση)είναι για μια πρίζα TV-SAT ανά διαμέρισμα ;
εάν ναι πόσα διαμερίσματα είναι;

ckbond
03-11-11, 12:52
Στις παρακάτω φωτογραφίες μπορείς να δεις πως είναι η εγκατάσταση στην πολυκατοικία.

92750 92751

Είμαστε 7 διαμερίσματα, θα χρησιμοποιήσω το καλώδιο που κατεβαίνει στο διαμέρισμα μου... Απλά μου είπε ο τεχνικός που θα έρθει ότι ίσως χρειασθεί να το αλλάξουμε αν δεν δίνει καλό σήμα το ήδη υπάρχον και θα το αντικαταστήσουν με αυτό που υπάρχει στο πακέτο το οποίο, κατά τα λεγόμενα του τεχνικού, είναι πολύ καλής ποιότητας...

ckbond
03-11-11, 21:20
Πριν από καμία ώρα τελείωσε η εγκατάσταση και τώρα βλέπω Bones στο Foxlife... μια χαρά είναι...

Επίσης ο τεχνικός μου είπε ότι κατά 99.999999999999% από 10 του μηνός θα μπουν και όλα τα επίγεια ψηφιακά...

thomNikolaou
04-11-11, 20:23
Σήμερα συνειδητοποίησα ότι οι τιμές που δίνει ο ΟΤΕ είναι για να μπει στην αγορά και μετά θα διαμορφωθούν ψηλότερα. Ουσιαστικά το 19,90 που διαφημίζεται είναι για τον πρώτο χρόνο και μόνο για τους πελάτες του ΟΤΕ. Για αυτούς που δεν είναι πελάτες του ΟΤΕ η τιμή αν εξαιρεθεί ο πρώτος χρόνος είναι 28. Πολλά λεφτά για αυτό το περιεχόμενο.

Lapetr
04-11-11, 23:30
και δεν έχει και κανάλια ταινιών. Αν μπουν τέτοια δε θα αυξηθεί η τιμή?

pat122
05-11-11, 15:01
σίγουρα ακομα το περιεχομενο του ote tv ειναι πολυ φτωχο αλλα λογικά θα μεγαλώσει στο μελλον.
εγω φοβαμαι τα hd του καναλια, λογικά θα βαλει τιμή σε αυτα πιο μετα

sdikr
05-11-11, 15:30
Σήμερα συνειδητοποίησα ότι οι τιμές που δίνει ο ΟΤΕ είναι για να μπει στην αγορά και μετά θα διαμορφωθούν ψηλότερα. Ουσιαστικά το 19,90 που διαφημίζεται είναι για τον πρώτο χρόνο και μόνο για τους πελάτες του ΟΤΕ. Για αυτούς που δεν είναι πελάτες του ΟΤΕ η τιμή αν εξαιρεθεί ο πρώτος χρόνος είναι 28. Πολλά λεφτά για αυτό το περιεχόμενο.

Βασικά οι τιμές ήταν στα 15 ευρώ εδώ και δυο χρόνια

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


σίγουρα ακομα το περιεχομενο του ote tv ειναι πολυ φτωχο αλλα λογικά θα μεγαλώσει στο μελλον.
εγω φοβαμαι τα hd του καναλια, λογικά θα βαλει τιμή σε αυτα πιο μετα

Λες να ζηλέψει απο το άλλο πακέτο;

sakels
05-11-11, 22:28
Βασικά οι τιμές ήταν στα 15 ευρώ εδώ και δυο χρόνια

........Auto merged post: sdikr πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Λες να ζηλέψει απο το άλλο πακέτο;

ηταν 15 για τους νεους, αμα συμπληρωνεις 12μηνο πηγαινε στα 27. και στο τελος χρεωναν και extra το filmclub, δλδ

15+5 και μετα το 12μηνο 27+5.

thomNikolaou
07-11-11, 17:07
Νομίζω έχουν φάει και πρόστιμο για παραπλανητικές διαφημίσεις πολύ πιθανόν γιατί δεν αναφέρουν πουθενά ότι οι τιμές διαμορφώνονται διαφορετικά στην πορεία !

sdikr
07-11-11, 17:53
Νομίζω έχουν φάει και πρόστιμο για παραπλανητικές διαφημίσεις πολύ πιθανόν γιατί δεν αναφέρουν πουθενά ότι οι τιμές διαμορφώνονται διαφορετικά στην πορεία !

Για άλλον λόγο ήταν το πρόστιμο


Χρηματικά πρόστιμα σε ΟΤΕ και Cosmoline για αθέμιτες εμπορικές πρακτικές από τη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=563504)

@ ADSLgr.com All rights reserved.