PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκινάει η νέα δορυφορική τηλεόραση OTE TV με 19.9€/μήνα για το Full Pack



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6]

Lapetr
08-11-11, 00:41
ηταν 15 για τους νεους, αμα συμπληρωνεις 12μηνο πηγαινε στα 27. και στο τελος χρεωναν και extra το filmclub, δλδ

15+5 και μετα το 12μηνο 27+5.
και τώρα απότι έχω καταλάβει για τους νυν συνδρομητές του connxtv συνεχίζει να είναι 15 μέχρι να τελιεώσει το 12μηνο και μετά γίνεται 20...:whistle:

sakels
08-11-11, 02:25
και τώρα απότι έχω καταλάβει για τους νυν συνδρομητές του connxtv συνεχίζει να είναι 15 μέχρι να τελιεώσει το 12μηνο και μετά γίνεται 20...:whistle:

22,40 παει...:whistle::lol:

zaras27
08-11-11, 13:41
Σήμερα συνειδητοποίησα ότι οι τιμές που δίνει ο ΟΤΕ είναι για να μπει στην αγορά και μετά θα διαμορφωθούν ψηλότερα. Ουσιαστικά το 19,90 που διαφημίζεται είναι για τον πρώτο χρόνο και μόνο για τους πελάτες του ΟΤΕ. Για αυτούς που δεν είναι πελάτες του ΟΤΕ η τιμή αν εξαιρεθεί ο πρώτος χρόνος είναι 28. Πολλά λεφτά για αυτό το περιεχόμενο.Ενώ το 60αρι της νοβα είναι φτηνό για το περιεχόμενο που εχει αυτές τις εποχές και το 60αρι του SKY είναι χάλια με τοοοσα HD....:p

thomNikolaou
08-11-11, 16:37
22,40 παει...:whistle::lol:

Ετσι ακριβός είναι φίλε μου , την έκαναν την αυξησούλα Γερμανοί και δεν πείραμε μυρωδιά...

Lapetr
08-11-11, 20:46
Ενώ το 60αρι της νοβα είναι φτηνό για το περιεχόμενο που εχει αυτές τις εποχές και το 60αρι του SKY είναι χάλια με τοοοσα HD....:p
το 60άρι της νόβα προυπήρχε και γενικά σε συνδυαστικά πακέτα συμφέρει αρκετά, το connxtv παίρνει αυξηση χωρίς να αλλάξει τίποτα στο περιεχόμενο.

nnn
08-11-11, 20:53
Ενώ η Nova σκίζει από περιεχόμενο :rolleyes:

stay on topic please.

nkats_99
09-11-11, 13:43
Ρε παιδια διαβάζω οτι παίρνει αύξηση το πακέτο του ΟΤΕ! Που το διαβάσατε αυτό? Ελεος! Όταν διαβάζουυμε κάτι να ξέρουμε τι διαβάζουμε και να μην λέμε αρλούμπες! Από την 1η μέρα η διαφήμιση έλεγε τον 1ο χρόνο προσφορά για πελάτες ΟΤΕ 19,90 και μετά τον χρόνο 22,40! Δεν έκρυψε κάτι! Τωρα μετά από έναν χρόνο αν κάποιοι ξέρουν οτι το περιεχόμενο θα είναι το ίδιο και δεν θα έχει εμπλουτιστεί τότε μπράβο τους, ή είναι καλοί προφήτες ή δουλεύουν στον ΟΤΕ TV και μας το κρύβουν!

thomNikolaou
09-11-11, 17:40
Εγώ την διαφήμιση που είδα στην τηλεόραση δεν θυμάμαι να αναφέρει πουθενά ότι αυξάνεται η τιμή τον δεύτερο χρόνο και μου έκανε εντύπωση συγνώμη.

A_gamer
09-11-11, 20:35
Καλά όλα αυτά, αλλά θα έχει ο ΟΤΕ δικαιώματα στα σπορ κ.λπ. ή τίποτα; (Συγγνώμη αν το ρώτησε και άλλος.)

Πάντως, όπως είπαν και άλλοι, θα έχει τουλάχιστον ανταγωνισμό η Nova.

sakels
09-11-11, 21:42
Ρε παιδια διαβάζω οτι παίρνει αύξηση το πακέτο του ΟΤΕ! Που το διαβάσατε αυτό? Ελεος! Όταν διαβάζουυμε κάτι να ξέρουμε τι διαβάζουμε και να μην λέμε αρλούμπες! Από την 1η μέρα η διαφήμιση έλεγε τον 1ο χρόνο προσφορά για πελάτες ΟΤΕ 19,90 και μετά τον χρόνο 22,40! Δεν έκρυψε κάτι! Τωρα μετά από έναν χρόνο αν κάποιοι ξέρουν οτι το περιεχόμενο θα είναι το ίδιο και δεν θα έχει εμπλουτιστεί τότε μπράβο τους, ή είναι καλοί προφήτες ή δουλεύουν στον ΟΤΕ TV και μας το κρύβουν!

Το connxtv για τον πρωτο χρονο ηταν στα 15 ενω τωρα 19,90, 5 ευρω αυξηση δλδ. Αυτο εννοουμε.

sdikr
09-11-11, 21:51
Το connxtv για τον πρωτο χρονο ηταν στα 15 ενω τωρα 19,90, 5 ευρω αυξηση δλδ. Αυτο εννοουμε.

Καμία σχέση
ήταν 15 ευρώ πριν βγεί το otetv

sakels
09-11-11, 21:54
Καμία σχέση
ήταν 15 ευρώ πριν βγεί το otetv

Οχι και καμια σχεση... Χωρις την προσθηκη νεων καναλιων αυξηθηκε η συνδρομη κατα 5 ευρω.

tolisscsd
09-11-11, 21:55
[....]Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο αριθμός των συνδρομητών θα "βολοδέρνει" στα επίπεδα που έχει σήμερα το IPTV (αναλογικά βεβαίως με τους συνδρομητές στους οποίους απευθύνεται).

Από το Weekly Telecoms αυτής της εβδομάδας:


Λάδι πολύ τηγανίτες τίποτα!

Παρά το γεγονός ότι υπάρχει πολύ traffic στα μαγαζιά και οι πελάτες ρωτάνε για τα πακέτα η ΟΤΕ TV, για την ώρα, έχει κάνει μόνο 2500 συνδέσεις. Θα πείτε βέβαια ότι 2500 χιλιάδες συνδέσεις σε 2-3 βδομάδες δεν είναι και άσχημο νούμερο, γιατί αναλογικά θα μπορούσε να φτάσει και πάνω από 50 χιλιάδες το χρόνο. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο ΟΤΕ δεν έχει τόσους εργαζόμενους …

Και επειδή τα τηλεοπτικά διαφημιστικά σποτ είναι ακριβό σπορ, οσονούπω θα κοπούν και το budget θα μετακυλήθει σε πιο στοχευμένες ενέργειες με πακέτα επιδοτήσεων κλπ. Καλού κακού -τώρα που είναι ακόμα νωρίς- ο αρχικός στόχος των 120.000 συνδρομητών για την 3ετία αναθεωρήθηκε ήδη προς τα κάτω. Κάτι μας λέει ότι θα δούμε και άλλες κυλιόμενες αναθεωρήσεις, όπως γίνεται και το με το έλλειμμα του κρατικού προϋπολογισμού. Το τι έφταιξε είναι λίγο – πολύ γνωστό. Κάτι η απώλεια των δικαιωμάτων για το ποδόσφαιρο που σου επιτρέπει να πατήσεις το χορτάρι στο Μπερναμπέου, αλλά όχι στο Ολυμπιακό στάδιο ή στου Καραϊσκάκη, κάτι ο βαθύς ΟΤΕ που δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τον Γιώργο, δεν θέλει και πολύ… Μερικά στελέχη συμπεριφέρονται, ενίοτε, με ευθύνη ανάλογη των πολιτικών. Η υπόθεση πάντως δεν έχει χαθεί γιατί πρόκειται για project μακράς πνοής.

sdikr
09-11-11, 22:00
Οχι και καμια σχεση... Χωρις την προσθηκη νεων καναλιων αυξηθηκε η συνδρομη κατα 5 ευρω.

Μια χαρά μπήκανε καινούργια, καθώς και HD

Lapetr
09-11-11, 22:08
Τα hd δεν είναι μόνο για το δορυφορικό. Αυτοί που έχουν το IP TV έχουν και hd? Σε αυτούς αυξάνεται η τιμή από 15 σε 20.

sdikr
09-11-11, 22:15
Τα hd δεν είναι μόνο για το δορυφορικό. Αυτοί που έχουν το IP TV έχουν και hd? Σε αυτούς αυξάνεται η τιμή από 15 σε 20.


Που ο πελάτης μπορεί να βάλει το δορυφορικό έτσι δεν είναι;

nkats_99
09-11-11, 22:24
Το connxtv για τον πρωτο χρονο ηταν στα 15 ενω τωρα 19,90, 5 ευρω αυξηση δλδ. Αυτο εννοουμε

15 € στο connx ήταν τιμή προσφοράς! Μην τα μπερδευετε!

sakels
09-11-11, 22:25
Μια χαρά μπήκανε καινούργια, καθώς και HD

για το connx tv λεμε

........Auto merged post: sakels πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


15 € στο connx ήταν τιμή προσφοράς! Μην τα μπερδευετε!

ναι.. αλλα απο 15 πηγε στα 19,90 ετσι απλα!

Digik
10-11-11, 13:57
έχει χαθεί το μπαλάκι :) Τσάμπα σάλιο παιδιά...δεν ήταν 15 ευρώ ποτέ. ήταν 15 ευρώ + 15 ευρώ (πάγιο) + κάνα 30ρι για το internet. Τώρα είναι 15 ευρώ + εξοπλισμός + εγκατάσταση. Διαφορετικά είναι τα πακέτα και το παλιό connx δεν έχει HD

sakels
11-11-11, 01:08
έχει χαθεί το μπαλάκι :) Τσάμπα σάλιο παιδιά...δεν ήταν 15 ευρώ ποτέ. ήταν 15 ευρώ + 15 ευρώ (πάγιο) + κάνα 30ρι για το internet. Τώρα είναι 15 ευρώ + εξοπλισμός + εγκατάσταση. Διαφορετικά είναι τα πακέτα και το παλιό connx δεν έχει HD

19,90 ειναι τωρα!

thomNikolaou
11-11-11, 19:54
Συμφωνούμε τουλάχιστον όλοι ότι αυξήθηκε η τιμή από 15 σε 20,
Προστέθηκαν όμως και τα HD κανάλια που δεν χρεώνονται οκ.

Lapetr
12-11-11, 21:39
Που ο πελάτης μπορεί να βάλει το δορυφορικό έτσι δεν είναι;

κι αμα δε θέλει να πληρωσει εξοπλισμό, εγκατασταση, κτλ? Απλά πρέπει τρώει αυξηση 5 ευρώ για το τίποτα!

Νικαετός
13-11-11, 23:44
Ας μείνει το νήμα αυτό καθαρό από τέτοιου είδους σχόλια και διαμάχη ανάμεσα στους παρόχους. Υπάρχει άλλο νήμα για γενική συζήτηση. ;)

anonymoy
13-12-11, 01:41
ρε παδια συγνωμη κιολας,αλλα μιλατε για αβανταζ που εχει η νοβα στα αθλητικα...αυτο ειναι σχετικο...προσωπικα ελληνικο πρωταθλημα(και ας ειμαιφιλαθλος ομαδας) δυσκολα μπορω να δω,πλην ελαχιστων ντερμπυ..οι λογοι ειναι γνωστοι σε ολοι μας...το πρωταθλημα ηταν ετσι κι αλλιως απαξιωμενο αφου με τα λεφτα που διακινουνται και της ερασιτεχνικης νοοτροπιας διοικησεις παιχτες δεν ερχονται σοβαροι(βαλε και τα γηπεδα μεσα τα αθλια)...για να μην αναφερθω στην βρωμια που αποπνεει ο χωρος..
εγω προσωπικα ειμαι σκαστος για οτε γιατι δειχνει barcelona...τοσο απλα...οποτε θεωρω πως η νοβα δεν ειναι ανταγωνιστικη στα αθλητικα γι αυτο που ζηταω..και αντιθετως ο οτε μου το προσφερει...
θα εκλεινα χθες αλλα ελα που δεν περναει μονο απ το χερι μου η υποθεση...

δηλ ο οτε εχει την κορυφαια ομαδα του πλανητη και εμεις λεμε πως η νοβα εχει αβανταζ στα αθλητικα...οκ καπως...εχει τσαμπιονς λιγκ ναι,αλλα δεν εχει τσ λιγκ μηπως το μεγκα και η νετ;

zaras27
13-12-11, 13:44
Απ όπου και να το πιάσεις ο καθένας το βλέπει από διαφορετική σκοπιά . Και τους 300.000 συνδρομητές της γόβας να ρωτήσεις σου λένε δεν την κόβουν ...ε τι να κάνουμε αφου συγκρίνουν τα λάχανα με τις πατάτες .
Αν παλι ρωτήσεις του ΟΤΕ θα σου πουν οτι έτσι όπως τα λες είναι .Μπάρτσα και αγιος ο θεός .Σεβαστό .Σιγα σιγα πάντως και λόγω κόστους θα αποχωρήσουν πολλοί απο την γόβα όπως ήδη γίνεται ...και με γρήγορους ρυθμούς .

Zus
13-12-11, 13:52
Δεν υπάρχει καμία σύγκριση της βάσης των συνδρομητών που επιθυμούν ξένα πρωταθλήματα από το ελληνικό. Πως να το κάνουμε τώρα.

Το μεγάλο όπλο της Νόβα για την ώρα είναι το ελληνικό πρωτάθλημα.

alexis33
19-12-11, 03:19
Ρε παιδια ποια πρωταθληματα ακριβως εχει ο ΟΤΕ ??

Απ οτι ξερω εχει γερμανικο , ιταλικο και ισπανικο ...
Μονο αυτα ? Τι αλλο εχει?

pat122
19-12-11, 18:33
απο ευρώπη, μόνο αυτα έχει.
από μπαλα δυστυχως, ο οτε ειναι πισω...

Serafeim Karakostas
19-12-11, 18:41
Εξαρτάται πώς το βλέπεις: για μένα η primera division είναι το "φιλέτο" των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων και φυσικά το champions league (των διασυλλογικών διοργανώσεων). Ο ΟΤΕ δείχνει την πρώτη, η nova το δεύτερο, οπότε έχουμε ισοπαλία. Σε άλλους αρέσει εξίσου και η premier league. Είναι καθαρά θέμα γούστου.

Digik
19-12-11, 20:34
Τα Ισπανικά (πρωταθλήματα) και τα Γερμανικά σε όλους αρέσουν..εννοείται πως είναι καλύτερη μπάλα από την δική μας superleague...το θέμα είναι όμως ποιός θα βγάλει λεφτά από την τσέπη του για να τα δει. Εγώ ξέρω ελάχιστους που θα τα έδιναν, ενώ για την "ομαδάρα" ξέρω πολλούς που όχι μόνο λεφτά θα έδιναν, αλλά και ότι άλλο έχουν για να έχουν πρόσβαση στο "όπιο του λαού".

alexis33
19-12-11, 23:38
Τα Ισπανικά (πρωταθλήματα) και τα Γερμανικά σε όλους αρέσουν..εννοείται πως είναι καλύτερη μπάλα από την δική μας superleague...το θέμα είναι όμως ποιός θα βγάλει λεφτά από την τσέπη του για να τα δει. Εγώ ξέρω ελάχιστους που θα τα έδιναν, ενώ για την "ομαδάρα" ξέρω πολλούς που όχι μόνο λεφτά θα έδιναν, αλλά και ότι άλλο έχουν για να έχουν πρόσβαση στο "όπιο του λαού".


Αν ειχε premier θα τα δινα ...

A_gamer
19-12-11, 23:44
Τα Ισπανικά (πρωταθλήματα) και τα Γερμανικά σε όλους αρέσουν..εννοείται πως είναι καλύτερη μπάλα από την δική μας superleague...το θέμα είναι όμως ποιός θα βγάλει λεφτά από την τσέπη του για να τα δει. Εγώ ξέρω ελάχιστους που θα τα έδιναν, ενώ για την "ομαδάρα" ξέρω πολλούς που όχι μόνο λεφτά θα έδιναν, αλλά και ότι άλλο έχουν για να έχουν πρόσβαση στο "όπιο του λαού".

Εγώ ένα έχω να πω: τη διαφορά δε θα την κάνουν αυτά, αλλά η HD τσόντα. :p

adabter
20-12-11, 12:12
Εγώ ένα έχω να πω: τη διαφορά δε θα την κάνουν αυτά, αλλά η HD τσόντα. :p

θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΩΣ :lol::lol:

πέρα από αυτό, στο θέμα της μπάλας, αν και ο οτε έχει τη καλυτερη ομάδα (barca) πιστεύω πως είναι καλύτερα να έχεις premiere league και cl λόγω θεάματος, στο σύνολο πάντα

Zus
20-12-11, 13:53
θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΩΣ :lol::lol:

πέρα από αυτό, στο θέμα της μπάλας, αν και ο οτε έχει τη καλυτερη ομάδα (barca) πιστεύω πως είναι καλύτερα να έχεις premiere league και cl λόγω θεάματος, στο σύνολο πάντα

Στην premier league, είναι πολλοί οι "καλοί" αγώνες. Είναι αρκετές είναι οι αποκαλούμενες μεγάλες ομάδες και βγαίνουν πολλά τα ντέρμπι.

alexis33
20-12-11, 16:57
Εγώ ένα έχω να πω: τη διαφορά δε θα την κάνουν αυτά, αλλά η HD τσόντα. :p

What about 3d τσοντα ?

manicx
20-12-11, 17:03
Μην ξεχνάτε ότι ο ΟΤΕ έχει και F1. Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περικοπές κλπ κλπ κλπ

jim68
20-12-11, 19:15
Μην ξεχνάτε ότι ο ΟΤΕ έχει και F1. Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περικοπές κλπ κλπ κλπ

Θα την έχει και το 2012; άραγε :hmm:

Digik
22-12-11, 12:23
What about 3d τσοντα ?
κι αυτό στη Nova θα πάει όταν θα δείξει ντέρμπυ ΟΣΦΠ - ΠΑΟ σε 3D :p
(μη ρωτήσετε με ποιόν είμαι για να μη δημιουργηθεί έριδα :) )

grayden
22-12-11, 12:49
(μη ρωτήσετε με ποιόν είμαι για να μη δημιουργηθεί έριδα :) )
ΟΣΦΠ δεν είσαι;

Digik
22-12-11, 13:00
ναι αλλά αφού είπαμε να μη ρωτήσει κάποιος! :)

Zus
22-12-11, 13:29
Ήδη νιώθω το τρέμουλο στα πόδια. Ελπίζω να χω και το αδιάβροχο από κοντά :p

grayden
22-12-11, 14:28
ναι αλλά αφού είπαμε να μη ρωτήσει κάποιος! :)
Έπρεπε να τον πεις δεύτερο για να μας (με) μπερδέψεις...
:p

Digik
23-12-11, 16:35
Έπρεπε να τον πεις δεύτερο για να μας (με) μπερδέψεις...
Ψυχολόγος, όχι αστεία!!! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.