PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Xperia Neo V



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

blade_
24-11-11, 14:21
στο πλατος εχεις ενσταση?αν ναι και γω..

lewton
24-11-11, 14:36
στο πλατος εχεις ενσταση?αν ναι και γω..

Εντάξει, εσύ έχεις ήδη το Blade...

tsavman
24-11-11, 14:53
Εντάξει, δεν είναι και καμιά τραγική διαφορά σε σχέση με τα 45,7mm του blade ;)

lewton
24-11-11, 16:02
Εντάξει, δεν είναι και καμιά τραγική διαφορά σε σχέση με τα 45,7mm του blade ;)
Έχεις χάσει επεισόδια... ;)

tsavman
24-11-11, 16:13
Έχεις χάσει επεισόδια... ;)


Δηλαδή; :hmm:

lewton
24-11-11, 16:52
Δηλαδή; :hmm:
Το θέμα είναι ότι και του Neo V η οθόνη είναι στενή όπως του Blade.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=558949

blade_
24-11-11, 17:26
ειναι απλα ελαχιστα φαρδυτερη..δυστυχως

tsavman
24-11-11, 18:17
Το θέμα είναι ότι και του Neo V η οθόνη είναι στενή όπως του Blade.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=558949


Το έχω υπόψη μου το thread (έχω γράψει κ όλας σε αυτό).
Αυτό που είπα είναι ότι η διαφορά είναι λιγότερη από χιλιοστό, και ειδικά σε εμάς που έχουμε συνηθίσει με τα blade δε θα είναι ιδιαίτερα εμφανής ;)

lewton
24-11-11, 19:25
Το έχω υπόψη μου το thread (έχω γράψει κ όλας σε αυτό).
Αυτό που είπα είναι ότι η διαφορά είναι λιγότερη από χιλιοστό, και ειδικά σε εμάς που έχουμε συνηθίσει με τα blade δε θα είναι ιδιαίτερα εμφανής ;)
Πρόσεξε όμως: το Neo V έχει οριακά φαρδύτερη οθόνη από το Blade. Δηλαδή είναι οριακά καλύτερο από αυτήν την άποψη.
Το σχόλιο σου λοιπόν είναι άσχετο, μιας και αυτό το σχόλιο θα είχε νόημα αν το Neo V ήταν οριακά χειρότερο από το Blade.

tsavman
24-11-11, 19:36
:blink:
Η αλήθεια είναι πως στο δεύτερο σχόλιό μου μπερδεύτηκα, καθώς κοιτούσα τα νούμερα.

Όπως και να'χει, ας συμφωνήσουμε πως είναι περίπου ίδιες οι συσκευές στο θέμα του πλάτους για να λήξει και αυτή η μικρή "παρεξήγηση" :)
Οπότε ναι, είναι στενή η οθόνη αλλά για μας με τα blade δεν είναι πρόβλημα αυτό, εφόσον το έχουμε συνηθίσει.
Αυτό που δεν μπορώ να συνηθίσω προσωπικά, είναι το να φτάνει η οθόνη μέχρι το κάτω άκρο της συσκευής, αναγκάζοντας τον αντίχειρα να "ταξιδεύει" μεγάλες αποστάσεις κατά την πληκτρολόγηση, και το κινητό να γίνεται ασταθές όταν κρατείται στο ένα χέρι.

blade_
24-11-11, 20:36
εγω παλι δε μπορω να συνηθισω..με δυσκολευει πολυ..γι αυτο φλασαρω μπας κ μεγαλωσει :p

lewton
24-11-11, 20:53
:blink:
Η αλήθεια είναι πως στο δεύτερο σχόλιό μου μπερδεύτηκα, καθώς κοιτούσα τα νούμερα.

Όπως και να'χει, ας συμφωνήσουμε πως είναι περίπου ίδιες οι συσκευές στο θέμα του πλάτους για να λήξει και αυτή η μικρή "παρεξήγηση" :)
:oneup:

blade_
26-11-11, 19:30
το επαιξα λιγο στα χερια μου σημερα(το κινητο) και μου φανηκε ωραιο ελαφρυ,αρκετα σβελτο,φανταζομαι με μια καλη ρομ θα πεταει

εβγαλα μερικες φωτο,No problem..

απλα..ειναι στενο..θελω να το τσιμπησω αλλα κολλαω λιγο σ'αυτο..

cmaniac
26-11-11, 19:47
το επαιξα λιγο στα χερια μου σημερα(το κινητο) και μου φανηκε ωραιο ελαφρυ,αρκετα σβελτο,φανταζομαι με μια καλη ρομ θα πεταει

εβγαλα μερικες φωτο,No problem..

απλα..ειναι στενο..θελω να το τσιμπησω αλλα κολλαω λιγο σ'αυτο..

X5 pro?;)

blade_
26-11-11, 20:18
και αυτο

αλλα θελω να μαθω απο καποιον που το παρει πως τα παει με μουσικη/ραδιοφωνο,σαν αποδοση..

tsavman
26-11-11, 20:24
blade_, η κάμερα καλή σου φάνηκε;

blade_
26-11-11, 22:14
αρκετα..βεβαια..εβγαλα μια φωτο μεσα στο καταστημα..συμπαθητικη

amoyda
27-11-11, 01:18
και αυτο

αλλα θελω να μαθω απο καποιον που το παρει πως τα παει με μουσικη/ραδιοφωνο,σαν αποδοση..

με τα ακουστικα ειναι πολυ καλο,με το speaker του ,δεν ειναι το ιδιο.
με spiritfm αλλαζει πολυ αλλα δεν παιζει με 2.3.5.
κρασαρει
ολα αυτα με επιφυλαξη γιατι δεν εχουν περασει και τα πολλα απο τα χερια μου.

blade_
28-11-11, 02:56
φανταζομαι οπως ολα τα κινεζικα υστερουν στο θεμα μουσικης

αλλα η σονυ εχει παραδοση απο τοτε που ξεκινησε η σειρα walkman..γι αυτο θελω τα φωτα καποιου..

amoyda
28-11-11, 09:32
αλλα η σονυ εχει παραδοση απο τοτε που ξεκινησε η σειρα walkman..γι αυτο θελω τα φωτα καποιου..
γιατου se με λες εσυ....αααα!!!
και στην photo ειχε αλλα στο v δεν βλεπω να το τηρει.

blade_
28-11-11, 17:12
ναι για το ερικσον ελεγα...αλλα καλα εκανες κ ενημερωσες...

οσο για το αλλο..καποιος θα το παρει!θα το μαθουμε..

tzelen
29-11-11, 18:47
Το έχω από το πρωί και παίζω, αλλά δε νομίζω ότι είμαι ο κατάλληλος να μιλήσω για αυτό, καθώς είναι το 1ο μου android κινητό - αντικατέστησε ένα iphone 3g. Μέχρι στιγμής είναι η ημέρα με τη νύχτα, από πλευράς ταχύτητας, απόδοσης/απόκρισης κτλ, αλλά μέχρι να συνηθήσω κάποια πράγματα θα μου πάρει λίγο καιρό.
Θα βγάλω φωτό αύριο για sample και θα τις ανεβάσω εδώ - τα κουστικά του πάντως είναι άψογα (sony, γαρ).

Rama
29-11-11, 21:16
Αρχικά και γω ψήθηκα αλλά αυτά τα 320MB rom με τσάκισαν ... έχω blade και με ενοχλεί πάρα πολύ αυτό το θέμα. Θα περιμένω να έρθει το Galaxy W επίσημα και βλέπουμε...

blade_
29-11-11, 23:54
βαλε κανα τραγουδακι..ακου λιγο ραδιοφωνο..κ πες μας εντυπωσεις..αποδοση/ενταση..

τι τυπου ειναι τα ακουστικα?

blade_
01-12-11, 22:00
καινουριο review ;)



........Auto merged post: blade_ πρόσθεσε 1 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

http://www.youtube.com/user/techblogGR#p/u/0/3ajS1P6Achw

ntebis
08-12-11, 21:59
Μολις το παρελαβα και το κινητο τα σπαει!!! Περιμενω τωρα τα προστατευτικα και τη θηκη!

blade_
08-12-11, 23:07
με γεια!!:oneup:

μολις βαλεις τραγουδακια μεσα και ακουσεις κ ραδιοφωνο θελω Εντυπωσεις!!αν ειναι καλο σαν Mp3 player δλδ :)

ntebis
12-12-11, 00:45
με γεια!!:oneup:

μολις βαλεις τραγουδακια μεσα και ακουσεις κ ραδιοφωνο θελω Εντυπωσεις!!αν ειναι καλο σαν Mp3 player δλδ :)

εγω εμεινα ευχαριστημενος και σε εμ μπι θρι και σε ραδιο

tsavman
12-12-11, 00:48
Το βασικότερο: από μπαταρία πως τα πηγαίνει;

blade_
12-12-11, 01:02
εγω εμεινα ευχαριστημενος και σε εμ μπι θρι και σε ραδιο

ενταση δυνατη?

ntebis
12-12-11, 19:08
Το βασικότερο: από μπαταρία πως τα πηγαίνει;
Εγω ειμαι πολυ hardcore user :P και καταφερνω την μπαταρια στην μια μερα. Σε συγκριση με την παλια μου τον Ποθο της HTC ειναι πολυ καλυτερη. Αν κανεις περιστασιακη χρηση σιγουρα θα κρατησει 2 μερες


ενταση δυνατη?
Το μεγαφωνο ειναι πολυ δυνατο σε συνδυασμο με το xLOUD

tsavman
12-12-11, 19:28
Εγω ειμαι πολυ hardcore user :P και καταφερνω την μπαταρια στην μια μερα. Σε συγκριση με την παλια μου τον Ποθο της HTC ειναι πολυ καλυτερη. Αν κανεις περιστασιακη χρηση σιγουρα θα κρατησει 2 μερες



Πιο hardcore από μένα αποκλείεται να είσαι :lol:

blade_
13-12-11, 01:54
Το μεγαφωνο ειναι πολυ δυνατο σε συνδυασμο με το xLOUD

εννοω απο τα ακουστικα(δικα του η αλλα) παιζει δυνατα το ραδιοφωνο?μπορεις να ακουσεις με τερμα την ενταση η το χεις χαμηλοτερα?


Πιο hardcore από μένα αποκλείεται να είσαι :lol:

αλλου αυτα εσυ :p

tsavman
13-12-11, 12:33
αλλου αυτα εσυ :p


Γιατί, επειδή δεν φλασάρω κάθε μέρα :p
Αν δεις το blade μου, θα δακρύσεις :lol:

blade_
13-12-11, 14:51
λιωμενο κ εξαφανισμενο? :p
Γιατί, επειδή δεν φλασάρω κάθε μέρα :p
Αν δεις το blade μου, θα δακρύσεις :lol:

tsavman
13-12-11, 15:34
λιωμενο κ εξαφανισμενο? :p

ακόμα βγάζει κόκκους άμμου παραλίας από τα ενδότερά του αν το ταρακουνήσω :lol:

ntebis
13-12-11, 18:11
εννοω απο τα ακουστικα(δικα του η αλλα) παιζει δυνατα το ραδιοφωνο?μπορεις να ακουσεις με τερμα την ενταση η το χεις χαμηλοτερα?


αλλου αυτα εσυ :p

ναι τα ακουστικα ειναι επισης δυνατα αν και δεν συνιθιζω να ακουω δυνατα!

blade_
14-12-11, 01:35
καλο αυτο ευχαριστω :)

giannis12a
17-12-11, 23:21
Μιας κι έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και 3 ημέρες, μπορώ να πω πως τα σπάει κυριολεκτικά και πως είναι πραγματικά ΤΣΑΜΠΑ...

Μιας και σαν πρώην κάτοχος Arc :sorry: , ακόμη προσπαθώ εκτός απο το μέγεθος της οθόνης να εντοπίσω τι διαφορές έχουν. Εντάξει η κάμερα είναι 5 μεγα, αλλά βγάζει άψογες φωτογραφίες και το βίντεο είναι HD οπότε μικρό το κακό.
Απίστευτα γρήγορο και ίσως ένα κλικ καλύτερη απόκριση από του Arc, εδώ ίσως να παίζει ρόλο το μέγεθος της οθόνης που το ζορίζει λιγότερο.
Τέλως πάντων, το κινητάκι είναι σούπερ και ειδικά για τα λεφτά του , ακόμη ψάχνω να βρω ανταγωνιστή. :oneup:

lewton
20-12-11, 00:38
Review: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_neo_v-review-695.php

blade_
20-12-11, 01:51
το πηρε ενας φιλος,το περιεργαστηκα πολυ ωρα και μου φανηκε πολυ καλοφτιαγμενο τηλεφωνο..και το κυριοτερο πολυ σβελτο...χωρις κολληματα..

manoss
20-12-11, 05:57
το πηρε ενα φιλαρακι , πολυ καλο μου φανηκε

netlag
20-12-11, 12:02
Ρωτάω τον ξάδερφο μου γιατί δε μπαίνει skype από το desire και η απάντηση είναι ότι κολλάει η εφαρμογή.
Ρωτάω φίλο γιατί έσβησε το whatsapp απο το desire και η απάντηση είναι γιατί δεν έχει χώρο :rofl:

Σύμφωνα με αυτά που λέτε οι εφαρμογές στην sd δεν τρέχουν καλά και κάποιες δεν παίζουν καν.
Ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος το Xperia Neo V και όχι ένα iphone 3g με 50 ευρώ η iphone 3gs 250 (η τσάμπα από voda) μεταχειρισμένο θα παίρνει περισσότερες εφαρμογές και θα παίζει καλύτερα.

Μπορεις να εχεις οση μνημη θες για εφαρμογες. Απλα οχι out of the box δυστυχως.
Κατοχος desire.

Θεμα partitioning ειναι για την Rom. Μπορεις να περιορισεις το system partition για να μεγαλωσεις το data.

Η nandflash ειναι απο τα ακριβοτερα κομματια ενος κινητου, γιαυτο και οι κατασκευαστες δεν χαριζουν gb. Ειδικα στα οικονομικα smartphones.

durutti
21-12-11, 05:55
το φορτιζω οταν το παρω καινουργιο και ποσο? μπορω να το ανοιξω ενω το εχω στο φορτιστη? στο προηγουμενο μου ειπαν οτι μαλλον δεν χρειαζεται πλεον..

blade_
21-12-11, 16:31
ανοιξε το κανονικα ,φαε την μπαταρια που εχει κ καντο μια φουλ φορτιση,κατα προτιμηση κλειστο..

EvanGR
21-12-11, 17:03
Μπορεις να εχεις οση μνημη θες για εφαρμογες. Απλα οχι out of the box δυστυχως.
Κατοχος desire.

Θεμα partitioning ειναι για την Rom. Μπορεις να περιορισεις το system partition για να μεγαλωσεις το data.

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά;

Για να το κάνεις αυτό χρειάζεται root η συσκευή;

Και μήπως ξέρεις αν θα λυθούν αυτά τα θέματα στο android 4; (διάβασα ότι υπάρχει βελτίωση στην υποστήριξη για external storage από το 3 και μετά)

durutti
21-12-11, 17:06
απο τις πλεον "της πλακας" συσκευασιες συσκευων που εχω δει
η μνημη ειναι ηδη μεσα
καλωδιο HDMI δεν συμπεριλαμβανεται, ουτε cd (καιρο ειχα να το δω αυτο)
και η οθονη δεν εχει ζελατινα! λετε να ειναι used??

nos1
22-12-11, 00:09
απο τις πλεον "της πλακας" συσκευασιες συσκευων που εχω δει
η μνημη ειναι ηδη μεσα
καλωδιο HDMI δεν συμπεριλαμβανεται, ουτε cd (καιρο ειχα να το δω αυτο)
και η οθονη δεν εχει ζελατινα! λετε να ειναι used??
'Ετσι είναι σε όλες τις συσκευες,όντως η συσκεαυσία είναι γτπ :x

yiannis99
22-12-11, 00:21
Το πήρα και εγώ χτές για να το κάνω δώρο αλλά, θα το δουλέψω μερικές μέρες και το συγκρίνω με το Χ5pro που ήδη έχω.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι:
Πολύ καλή μπαταρία! με μια φόρτιση είναι ήδη στις 29 ώρες και 13 λεπτά και έχει ακόμη, και αυτό με πολύ χρήση wifi και λίγο gps. Πιστεύω ότι τις 2 μέρες θα τις βγάζει άνετα.
Η ευκρίνεια της οθόνης είναι πολύ καλή αλλά έχει το γνωστό πρόβλημα της φωτεινότητας και στον ήλιο δεν είναι πολύ ευκρινής. Αν δεν ρουταριστεί, το καλοκαίρι δεν θα πρέπει να φαίνεται τίποτα.
Η απόκριση της οθόνης είναι πολύ καλή στους χειρισμούς. Η ένταση του κουδουνιού και της φωνής είναι πολύ καλή!
Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο και δεν έχει κολλήσει ούτε έκανε restart, του έχω ήδη περάσει αρκετές εφαρμογές από το market.
Συνολικά, είναι μια πολύ καλή συσκευή και για τα λεφτά που πουλιέται, μια ευκαιρία!

Γ.

blade_
22-12-11, 00:54
υπαρχει ηδη καλη εφαρμογη που λυνει το προβλημα της φωτεινοτητας..

@ ADSLgr.com All rights reserved.