PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Xperia Neo V



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

nnn
14-12-12, 13:51
Μήπως είναι critical security update και έχουμε και 2.3 release;

Τι να πω, ελπίζω πάντως να είναι 3.x kernel.

Seitman
14-12-12, 16:14
Παιδιά, έβαλα αυτόν τον kernel (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2043906) με PAC-18 μαζί με τα modules και το τηλέφωνο ανάσανε. :yahoo:

nnn
14-12-12, 16:31
Με αναπνευστήρες το είχες ?
:mrgreen:

Seitman
14-12-12, 16:32
Δεν ξέρω γιατί, αλλά την τελευταία εβδομάδα έτρωγε χοντρές φλασιές. :p

nnn
14-12-12, 16:42
Δεν ξέρω γιατί, αλλά την τελευταία εβδομάδα έτρωγε χοντρές φλασιές. :p

:p

εγώ επειδή βαρέθηκα να βλέπω insufficient storage available κάθε 3 και λίγο, έκανα split την SD και τις πέταξα όλες σχεδόν τις εφαρμογές εκεί με το link2SD, άλλο τηλέφωνο λέμε.

Seitman
14-12-12, 16:55
Και εγώ αυτό έχω κάνει. :lol:

Gordito
14-12-12, 17:04
Eγω που δεν εχω card reader, πως μπορω να φορμαρω την καρτουλα μου;;;

@Seitman

Γιατι σου εκανε νερα παιδι μου; Εδω αν εξαιρεσεις τα random reboots, και καποια αλλα ψιλοπραγματα, η rom πεταει σε αποδοση!!!

Αλλα με στεναχωρει η μπαταρια.
Προχτες που ημουν στο δρομο και αναζητουσα directions απο google maps, η μπαταρια εφυγε αερας. Σε 10 ωρες ειχε παει 30%, φανταζομαι οτι σε ταξιδι θα θελει..... φορτιστη στην πλατη!!

Seitman
14-12-12, 17:08
Δεν ξέρω τι έπαθε. Έκανε reboot και μέχρι να στρώσει χρειάζονταν 2-3 επιπλέον, τα οποία τα έκανε και πάλι μόνο του.

Με τη μπαταρία δεν έχω θέμα με τον lulzactive /mix freq 184 & max 1200. Φωτεινότητα περίπου στο 1/4.

nnn
14-12-12, 17:11
Resize, format κλπ πανεύκολα με το Gparted από linux μηχάνημα :p

Αφού δεν έχεις card reader, συνδέεις το τηλέφωνο στο PC, mount την κάρτα και την φορμάρεις από εκεί.

Seitman
14-12-12, 17:12
Α ναι... Στο φορμάτ ξέχασα να απαντήσω. :lol:

Gordito
14-12-12, 17:13
Kαι εγω σε κανονικες συνθηκες βγαζω 2 μερες, αλλα με πολυ χρηση gps και 3g, με το ζορι θα βγαλει τη μερα (~12-13 ωρες)

tsavman
14-12-12, 19:38
Κατά το boot μετά από επανεκκίνηση σήμερα επειδή του ήπια το αίμα και δεν πολυένιωθε, μου έβγαλε μήνυμα "το android αναβαθμίζεται" και μία μπάρα όπου έγραφε "εφαρμογή τάδε από τάδε".
Τι παίχτηκε, πήρε κανένα update ή μήπως έγινε αυτό λόγω του ότι κάποια από τις προηγούμενες ημέρες έκανα εκκαθάριση της dalvik cache από το titanium backup αλλά -μάλλον- δεν έκανα restart μετά;

Είμαι root στην 4.1.Β.0.587

nnn
14-12-12, 21:03
Δεν είναι τίποτα, το κάνει και σε εμένα, φταίει η "αλλαγή" kernel ώστε να πάρουμε root rights.

tsavman
14-12-12, 23:02
A, αυτά τα ακαταλαβίστικα που λέγατε πιο πριν; :lol:
Να μην ανησυχώ δηλαδή :p

Gordito
17-12-12, 17:12
Παιδιά, έβαλα αυτόν τον kernel (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2043906) με PAC-18 μαζί με τα modules και το τηλέφωνο ανάσανε. :yahoo:

Tα εβαλα και εγω χτες, μιας και ειχα καιρο να κανω κατι στο κινητο :p

Eπισης, ξηλωσα ολες τις online εφρμογες (livescore,skroutz,plaisio,wapedia,gazzeta,imdb,youtube,google search) και τις εκανα bookmarks στο naked browser.

Στο τελος, ακουσα ενα Ααααααααααχ και ενα τεραστιο ευχαριστω απο το 1 ετους πια κινητο μου.
Του εβαλα και conservative governor και ηρεμησε.

tsavman
21-12-12, 16:06
Σήμερα προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον bootloader με τον ανεπίσημο τρόπο (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1409269) (testpoint + s1tool)

Ακολούθησα τις οδηγίες και το S1tool πήγε μέχρι εδώ:

117244


Πως μπορώ να δω αν όντως ξεκλειδώθηκε;

Πατάω *#*#7378423#*#* στον dialer και μετά πηγαίνω Service info > Configuration > Rooting Status όπου βλέπω Bootloader unlock allowed: Yes, δηλαδή το ίδιο όπως και πριν κάνω την όλη διαδικασία.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να εξακριβώσω ότι το ξεκλείδωμα έγινε;

Seitman
21-12-12, 16:09
Άνοιξε το PC-Companion και προσπάθησε να κάνεις ενημέρωση. Αν φας "πόρτα" σημαίνει ότι ξεκλείδωσε ο bootloader. :biggrin:

Gordito
21-12-12, 16:11
Για δες αυτα:

http://forums.androidcentral.com/verizon-galaxy-s-iii-rooting-roms-hacks/201177-unlocked-bootloader-through-terminal-emulator-how-can-you-check.html

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23680742&postcount=1

Το unlock allowed: Yes απλα σημαινει οτι μπορεις να ξεκλειδωσεις τον bootloader, δεν αναφερει ομως αν ειναι ή οχι ξεκλειδωτος.

tsavman
21-12-12, 16:17
Άνοιξε το PC-Companion και προσπάθησε να κάνεις ενημέρωση. Αν φας "πόρτα" σημαίνει ότι ξεκλείδωσε ο bootloader. :biggrin:

Και αν μου κάνει "ενημέρωση"; :p



Για δες αυτα:

http://forums.androidcentral.com/verizon-galaxy-s-iii-rooting-roms-hacks/201177-unlocked-bootloader-through-terminal-emulator-how-can-you-check.html

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23680742&postcount=1

Το unlock allowed: Yes απλα σημαινει οτι μπορεις να ξεκλειδωσεις τον bootloader, δεν αναφερει ομως αν ειναι ή οχι ξεκλειδωτος.

Thanks, θα τα κοιτάξω το απογευματάκι. Στο κινητό δεν μπορώ να δω αν ξεκλείδωσε, ε;

Seitman
21-12-12, 16:18
Ε αν σου κάνει, σημαίνει ότι δεν ξεκλείδωσε :lol:

Gordito
21-12-12, 16:22
E παιδι μου, δουλεια εισαι και σε τρωει απο τωρα να δεις αν ξεκλειδωσε; :p

Just_Nikos
21-12-12, 17:42
Εγω εβαλα αυτο tom και kernel το παρακατω
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614562
Το τηλεφωνο πεταει αλλα το ελληνικο πληκτρολογιο δεν προτινει τις σωστες λεξεις με σημεια στιξης

Just_Nikos
21-12-12, 17:43
Εγω εβαλα αυτο tom και kernel το παρακατω
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614562
Το τηλεφωνο πεταει αλλα το ελληνικο πληκτρολογιο δεν προτινει τις σωστες λεξεις με σμεια στιξης:confused:

Seitman
21-12-12, 17:48
Πέρασες και τα modules;

Gordito
21-12-12, 17:49
Τα εχω βαλει και εγω τα modules, γιατι ρωτας;

Seitman
21-12-12, 18:14
Γιατί πρέπει να περαστούν και αυτά. Αν δεν περαστούν δημιουργούνται προβλήματα.

tsavman
21-12-12, 19:05
Τελικά μάλλον ξεκλείδωσε.

Τρέχω το flashtool και παίρνω αυτό:
117250

Δηλαδή τώρα είμαι κομπλέ; Μπορώ να βάλω όποια rom θέλω;
Ερώτηξις, τώρα μπαίνουν και οι rom που είναι για locked bootloader; H xperia ultimate HD που βάλατε όλοι, σε τι bootloader μπαίνει;

Seitman
21-12-12, 19:21
Ναι, είσαι ΟΚ με τον bootloader.

Λογικά μπορείς να βάλεις όποια ROM για ξεκλείδωτο bootloader. Εγώ πάντως δεν έχω βάλει την ulimate HD. Εγώ και αν δεν κάνω λάθος ο Gordito "φοράμε" την PAC-18. O flambe είναι με στοκ, το ίδιο και ο nnn (πάλι αν δεν κάνω λάθος).

tsavman
21-12-12, 19:27
Καλά, τόσα ποστς νόμιζα ότι μιλάτε για την Ultimate HD:p

Πάντως καλά το πάω..σε λίγο κλείνω χρόνο με το κινητό, και εκτός από root μέχρι τώρα δεν του'χω κάνει τίποτα.
Η Pac-18 είναι σταθερή για everyday use; Δεν έχω δεύτερη συσκευή :p

Seitman
21-12-12, 19:28
Σωστοοοοστ :lol:

4GGELOS
21-12-12, 20:00
Περασα και εγω τον kernel (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2043906) και μπορω να πω οτι εχει τεραστια διαφορα. Και στην μπαταρια και στην αποδοση του κινητου.

patch
21-12-12, 21:18
Σήμερα προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον bootloader με τον ανεπίσημο τρόπο (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1409269) (testpoint + s1tool)

Ακολούθησα τις οδηγίες και το S1tool πήγε μέχρι εδώ:

117244


Πως μπορώ να δω αν όντως ξεκλειδώθηκε;

Πατάω *#*#7378423#*#* στον dialer και μετά πηγαίνω Service info > Configuration > Rooting Status όπου βλέπω Bootloader unlock allowed: Yes, δηλαδή το ίδιο όπως και πριν κάνω την όλη διαδικασία.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να εξακριβώσω ότι το ξεκλείδωμα έγινε;

κεφαλαίο R = κλειδωμένο
μικρο r = ξεκλείδωτο

u r unlocked

Just_Nikos
21-12-12, 21:42
Γιατί πρέπει να περαστούν και αυτά. Αν δεν περαστούν δημιουργούνται προβλήματα.

Εχεις ενα link μηπως? :help:

tsavman
21-12-12, 22:15
κεφαλαίο R = κλειδωμένο
μικρο r = ξεκλείδωτο

u r unlocked

Ωραία, ήθελα να το σιγουρέψω.


Τώρα θέλω να περάσω cwm να υπάρχει, ώστε κάποια στιγμή στην τρέλα μου επάνω να πετάξω καμιά custom rom μέσα.
Γίνεται να βάλω μόνο το cwm recovery χωρίς να περάσω άλλη rom ταυτόχρονα;

Είπαμε, πιο noobάς πεθαίνω :p

Just_Nikos
21-12-12, 22:30
Ωραία, ήθελα να το σιγουρέψω.


Τώρα θέλω να περάσω cwm να υπάρχει, ώστε κάποια στιγμή στην τρέλα μου επάνω να πετάξω καμιά custom rom μέσα.
Γίνεται να βάλω μόνο το cwm recovery χωρίς να περάσω άλλη rom ταυτόχρονα;

Είπαμε, πιο noobάς πεθαίνω :p
Nαι βρε γινεται, απλα φλασαρεις το νεο recovery με το flashtool και αυτο ηταν, δεν επηρεάζεται η ρομ σου

tsavman
21-12-12, 23:34
Πέρασα το CWM (5.0.2.7), αλλά δεν μπορώ να bootάρω απ'ευθείας σε αυτό με power+vol. down.
Μέσα από το flash tool όμως μπορώ αν πάω tools-reboot-recovery.

Anyway, αυτή τη στιγμή παίρνω ένα πλήρες backup του συστήματος με το CWM στην SD, μπορώ όμως να διατηρώ πολλαπλά backups αν θέλω πχ να στήσω άλλη rom και παράλληλα να επαναφέρω το κινητό σε προηγούμενη κατάσταση;

Gordito
22-12-12, 00:10
Πέρασα το CWM (5.0.2.7), αλλά δεν μπορώ να bootάρω απ'ευθείας σε αυτό με power+vol. down.
Μέσα από το flash tool όμως μπορώ αν πάω tools-reboot-recovery.

Κατα το boot, πατας επανηλλειμενα-σπαστά το vol. up μεχρι να βγεις στο recovery. Μπορει να γινεται και με vol. down, δεν ξερω!



Anyway, αυτή τη στιγμή παίρνω ένα πλήρες backup του συστήματος με το CWM στην SD, μπορώ όμως να διατηρώ πολλαπλά backups αν θέλω πχ να στήσω άλλη rom και παράλληλα να επαναφέρω το κινητό σε προηγούμενη κατάσταση;

Ναι, βαζει και tag ημερομηνια στο backup (που μπορεις εσυ λογικά να μετονομασεις σε οτι θελεις.)

Απλά θέλει λιγο προσοχη κατα το restore, θελει wipe τα παντα και ξανα-εγκατασταση του original kernel. Αν το χρειαστεις ποτε, κανε νυξη εδω.

- - - Updated - - -


Καλά, τόσα ποστς νόμιζα ότι μιλάτε για την Ultimate HD:p

Πάντως καλά το πάω..σε λίγο κλείνω χρόνο με το κινητό, και εκτός από root μέχρι τώρα δεν του'χω κάνει τίποτα.
Η Pac-18 είναι σταθερή για everyday use; Δεν έχω δεύτερη συσκευή :p

Για σταθεροτητα εισαι λιγο ζορικος.
Που και που, εχω ακομα κανενα random reboot.
Ευτυχως δεν μου τα κανει μονο του, αλλα παντα οταν κανω εγω κατι, οποτε δεν θα σου τυχει να βρεθεις με μη λειτουργικο κινητο χωρις να το ξερεις.

Επισης, προτες πηγα να τρεξω RunKeeper, και μετα απο 10 λεπτα μοπυ εκλεισε μονο του, δεν ξερω γιατι.

Αλλα η διαφορα ταχυτητας ειναι εμφανης, αφου δεν εχεις εμπειρια απο.... τίποτα, ρωτα εδω οτι θελεις, και θα απαντησουμε!!

tsavman
22-12-12, 00:37
Κατα το boot, πατας επανηλλειμενα-σπαστά το vol. up μεχρι να βγεις στο recovery. Μπορει να γινεται και με vol. down, δεν ξερω!

Ναι, βαζει και tag ημερομηνια στο backup (που μπορεις εσυ λογικά να μετονομασεις σε οτι θελεις.)

Απλά θέλει λιγο προσοχη κατα το restore, θελει wipe τα παντα και ξανα-εγκατασταση του original kernel. Αν το χρειαστεις ποτε, κανε νυξη εδω.

Δεν το'χω καταφέρει ακόμα :p
Ναι, πήρα το backup στο pc, αν ποτέ το χρειαστώ το πετάω στην SD και μέσα από CWM κάνω restore. Λογικά εκεί θα χρειαστώ τον σωστό kernel, ε; Που βρίσκω τον kernel της τελευταίας επίσημης rom να τον έχω καβάτζα;




Για σταθεροτητα εισαι λιγο ζορικος.
Που και που, εχω ακομα κανενα random reboot.
Ευτυχως δεν μου τα κανει μονο του, αλλα παντα οταν κανω εγω κατι, οποτε δεν θα σου τυχει να βρεθεις με μη λειτουργικο κινητο χωρις να το ξερεις.

Επισης, προτες πηγα να τρεξω RunKeeper, και μετα απο 10 λεπτα μοπυ εκλεισε μονο του, δεν ξερω γιατι.

Αλλα η διαφορα ταχυτητας ειναι εμφανης, αφου δεν εχεις εμπειρια απο.... τίποτα, ρωτα εδω οτι θελεις, και θα απαντησουμε!!

Κατάλαβα.
Μάλλον για ultimate HD με κόβω, την 2.0, που έχω διαβάσει καλά λόγια γενικά.

Η εμπειρία μου σταμάτησε όταν έδωσα το blade, όπου οι rom μπαινοβγαίναν αέρα-πατέρα. Πάντως από εδώ και πέρα αρχίζω να ψιλοκαταλαβαίνω τι παίζει, και αφού είμαι με unlocked bootloader και cwm δε φοβάμαι τίποτα :p

blade_
22-12-12, 00:41
η ρομ εχει ηδη τον κερνελ μεσα,οποτε αυτον θα περασει λογικα :)

Gordito
22-12-12, 00:52
Δεν το'χω καταφέρει ακόμα :p
Ναι, πήρα το backup στο pc, αν ποτέ το χρειαστώ το πετάω στην SD και μέσα από CWM κάνω restore. Λογικά εκεί θα χρειαστώ τον σωστό kernel, ε; Που βρίσκω τον kernel της τελευταίας επίσημης rom να τον έχω καβάτζα;

Ε καλα, μην υπερβαλεις!
Αν γυρισεις σε στοκ, το λιγοτερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις custom kernel :p







Κατάλαβα.
Μάλλον για ultimate HD με κόβω, την 2.0, που έχω διαβάσει καλά λόγια γενικά.

Η εμπειρία μου σταμάτησε όταν έδωσα το blade, όπου οι rom μπαινοβγαίναν αέρα-πατέρα. Πάντως από εδώ και πέρα αρχίζω να ψιλοκαταλαβαίνω τι παίζει, και αφού είμαι με unlocked bootloader και cwm δε φοβάμαι τίποτα :p

Πριν εγκαταστησεις οτιδηποτε custom, θελει να κανεις factory reset και wipe cache-wipe dalvik cache- format /system!

Επισης, θελει προσοχη ο aroma installer, νομιζω αν αλλαξεις πολλες επιλογες κατα το boot, θα φας ενα ωραιοτατο boot loop.
To καλο που εχει ειναι οτι ειναι ics based, οποτε παιζουν ολα, και ραδιο και HDMI, που δεν παιζουν σε CM based roms

- - - Updated - - -


η ρομ εχει ηδη τον κερνελ μεσα,οποτε αυτον θα περασει λογικα :)

Δεν ειμαι τοσο σιγουρος, εγω παντα τον περναω extra με fastboot (γινεται και με flashtool)

blade_
22-12-12, 00:59
ε πως,ρομ χωρις κερνελ γινεται?δε γινεται :lol:

Seitman
22-12-12, 08:17
Εχεις ενα link μηπως? :help:

Από εδώ (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2043906) κατέβασε τον τελευταίο kernel (boot-CM10-20121216.img) και τα modules (modules_cwm_flashable.zip). Βάζεις το zip αρχείο στην κάρτα μνήμης.

Για να περάσεις τον kernel:

Τρέχεις το flashtool
Βάζεις τη συσκευή σε fastboot mode (έχοντας πατημένο το πλήκτρο menu καθώς συνδέεις το USB)
Κλικ στο εικονίδιο του κεραυνού (flash) στο flashtool και fastboot mode.
Browse στη θέση που είναι το img στον υπολογιστή σου και το περνάς.
Κλείνεις το flashtool, αποσυνδέεις το usb και ξεκινάς τη συσκευή.



Για να περάσεις τα modules:
Μπαίνεις σε CWM και flashάρεις τα modules.

Και είσαι ΟΚ.

tsavman
22-12-12, 11:10
η ρομ εχει ηδη τον κερνελ μεσα,οποτε αυτον θα περασει λογικα :)

Λογικά :p αλλά ο Gordito είπε πως χρειάζεται φλασάρισμά του ούτως ή άλλως :whistle:




Ε καλα, μην υπερβαλεις!
Αν γυρισεις σε στοκ, το λιγοτερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις custom kernel :p



Πλάκα πλάκα, έτσι όπως είμαι τώρα (στοκ ICS), τι παίζει από kernels που μπορώ να δοκιμάσω; Χωρίς να χρειαστεί να ξαναστήσω το σύστημα!




Πριν εγκαταστησεις οτιδηποτε custom, θελει να κανεις factory reset και wipe cache-wipe dalvik cache- format /system!

Επισης, θελει προσοχη ο aroma installer, νομιζω αν αλλαξεις πολλες επιλογες κατα το boot, θα φας ενα ωραιοτατο boot loop.
To καλο που εχει ειναι οτι ειναι ics based, οποτε παιζουν ολα, και ραδιο και HDMI, που δεν παιζουν σε CM based roms

Wipe Dalvik κάνω μέρα παρα μέρα για το καλό :p
Εννοείται full wipe εκτός αν μιλάμε για αναβάθμιση της ίδιας rom, όπου φαντάζομαι το γλιτώνεις αυτό.
Τι παίζει με τον aroma installer, δεν έχω ιδέα.



Δεν ειμαι τοσο σιγουρος, εγω παντα τον περναω extra με fastboot (γινεται και με flashtool)

Για να είσαι σίγουρος ότι μπήκε ο σωστός kernel;
Τον περνάς πριν φλασάρεις την νέα ρομ ή μετά;

Seitman
22-12-12, 11:16
Συνήθως πρώτα περνάς τον kernel και μετά την ROM.

Gordito
22-12-12, 11:23
Πλάκα πλάκα, έτσι όπως είμαι τώρα (στοκ ICS), τι παίζει από kernels που μπορώ να δοκιμάσω; Χωρίς να χρειαστεί να ξαναστήσω το σύστημα!

Ριξε μια ματια στο XDA για stock ics kernels. Δεν εχω ιδεα!





Wipe Dalvik κάνω μέρα παρα μέρα για το καλό :p
Εννοείται full wipe εκτός αν μιλάμε για αναβάθμιση της ίδιας rom, όπου φαντάζομαι το γλιτώνεις αυτό.
Τι παίζει με τον aroma installer, δεν έχω ιδέα.

Σου δινει gui κατα την εγκατασταση και σε ρωταει μερικα πραγματα αν θελεις να τα βαλει και κατι τετοια.
Μια rom με τετοιον Installer δεν ειχα καταφερει να την περασω, και στο xda εχει παρει το ματι μου, οτι καποιες επιλογες δεν τις πειραζεις γιατι τρως bootloop.

Oποτε... θελει test!


Λογικά :p αλλά ο Gordito είπε πως χρειάζεται φλασάρισμά του ούτως ή άλλως :whistle:

Για να είσαι σίγουρος ότι μπήκε ο σωστός kernel;
Τον περνάς πριν φλασάρεις την νέα ρομ ή μετά;


Συνήθως πρώτα περνάς τον kernel και μετά την ROM.

Ναι, δεν ξερω, νομιζω οτι οταν κανεις install το zip οτι δεν σου περναει και τον kernel, οποτε για σιγουρια τον περναω χειροκινητα πριν.

tsavman
22-12-12, 18:41
Συνήθως πρώτα περνάς τον kernel και μετά την ROM.



Ναι, δεν ξερω, νομιζω οτι οταν κανεις install το zip οτι δεν σου περναει και τον kernel, οποτε για σιγουρια τον περναω χειροκινητα πριν.


Ωραία, αφού το λέτε εσείς, πρώτα kernel και μετά custom rom :oneup:



Ριξε μια ματια στο XDA για stock ics kernels. Δεν εχω ιδεα!

I will take a look there.




Σου δινει gui κατα την εγκατασταση και σε ρωταει μερικα πραγματα αν θελεις να τα βαλει και κατι τετοια.
Μια rom με τετοιον Installer δεν ειχα καταφερει να την περασω, και στο xda εχει παρει το ματι μου, οτι καποιες επιλογες δεν τις πειραζεις γιατι τρως bootloop.

Oποτε... θελει test!

Κατάλαβα, θα διαβάσω το thread να δω τι παίζει.
Thanks! :)

Gordito
23-12-12, 19:45
Αν το διαβασεις, πες και σε μας :p

tsavman
23-12-12, 19:48
Αν το διαβασεις, πες και σε μας :p

Καλά, μη φανταστείς.. 2-3 σελίδες στην αρχή, και 2-3 στο τέλος :p
Πάντως το κινητάκι μου ψυλλιάστηκε ότι ετοιμάζομαι να το πειράξω, και πάει καλά τελευταία :p

Gordito
23-12-12, 20:21
Μια φιλη που μου ζηταγε κινητο στα 170-200€, την εψησα και πηρε το Galaxy Ace 2 στα 220€

Αν εξαιρεσεις το πολιτιστικο σοκ του στοκ Gingerbread, και του touchwiz, το κινητο παει αρκετα καλα. Μεγαλο + η μπολικη ραμ (768)

aroutis
24-12-12, 01:33
Δεν έχει βγεί το SGS2 στον κοτσόβολο νομίζω με 240;

@ ADSLgr.com All rights reserved.