PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Xperia Neo V



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

tsatasos
02-02-12, 14:58
Ευχαριστώ, αλλά εμένα δεν το έχει αυτό.

Στο Development έχει:
USB debugging
Stay awake
Allo mock locations

nikotsal
03-02-12, 00:47
Από σήμερα νέος και εγώ στα android με το neo v.

προς το παρόν μία ερώτηση: ενώ η συσκευασία ήταν κλειστή με το αυτοκόλλητο, η οθόνη δεν
είχε την ζελατίνη που έχουν συνήθως τα καινούργια, ενώ και οι οδηγίες το αναφέρουν.

πώς ήταν τα δικά σας?

tsavman
03-02-12, 01:02
Και μένα χωρίς ζελατίνα ήρθε.
Έχω βάλει screen protector (χάλασα 5 από τα 6 και το 6ο δεν μπήκε και πολύ καλά), αλλά νομίζω δε χρειάζεται. Η οθόνη του έχει αναφερθεί πως είναι scratch resistant.

nikotsal
03-02-12, 01:28
Και μένα χωρίς ζελατίνα ήρθε.
Έχω βάλει screen protector (χάλασα 5 από τα 6 και το 6ο δεν μπήκε και πολύ καλά), αλλά νομίζω δε χρειάζεται. Η οθόνη του έχει αναφερθεί πως είναι scratch resistant.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

αύριο λέω να ψάξω για screen protection.

:oneup:

tsavman
03-02-12, 03:16
Παρακαλώ :)

Σου προτείνω να πάρεις ματ, και όχι γυαλιστερά.

Angeloslev
05-02-12, 02:32
Καλησπέρα, αντιγράφω από άλλο forum που έγραψα αυτά:

Έχω ένα παρόμοιo πρόβλημα, το οποίο νομίζω ότι είναι πιο γενικό.

Δύο διαφορετικές συνδέσεις ΟΤΕΝΕΤ (conn x), σπίτι και γραφείο, με το ίδιο modem (ZXV10 W300, ανάθεμά με αν ξέρω τί μάρκα είναι αυτό) έχουν wireless που δουλεύει κανονικά (δοκιμασμένο με laptops, 1-2 iphones κτλ), ΑΛΛΑ ΔΕΝ δουλεύεουν με κινητά sony xperia (έχω δοκιμάσει ένα xperia neo v και 2 xperia mini μέχρι τώρα) με λειτουργικό android.
Απλά τα κινητά δε βλέπουν τη σύνδεση καθόλου, ό,τι και να πειράξω στις ρυθμίσεις (βλέπουν άλλες συνδέσεις στη γειτονιά, ακόμα και κάποιες ΟΤΕ και conn x).

Αν ξέρει κανείς τίποτε, pls help.

Bananas
05-02-12, 06:17
Παρακαλώ :)

Σου προτείνω να πάρεις ματ, και όχι γυαλιστερά.

Εννοείς anti glare?? Έχουν καποιο μειονεκτημα σε οτι αφορα την φωτηνοτητα της οθονης ή την πιστότητα των χρωμάτων?

tsavman
05-02-12, 12:10
Καλησπέρα, αντιγράφω από άλλο forum που έγραψα αυτά:

Έχω ένα παρόμοιo πρόβλημα, το οποίο νομίζω ότι είναι πιο γενικό.

Δύο διαφορετικές συνδέσεις ΟΤΕΝΕΤ (conn x), σπίτι και γραφείο, με το ίδιο modem (ZXV10 W300, ανάθεμά με αν ξέρω τί μάρκα είναι αυτό) έχουν wireless που δουλεύει κανονικά (δοκιμασμένο με laptops, 1-2 iphones κτλ), ΑΛΛΑ ΔΕΝ δουλεύεουν με κινητά sony xperia (έχω δοκιμάσει ένα xperia neo v και 2 xperia mini μέχρι τώρα) με λειτουργικό android.
Απλά τα κινητά δε βλέπουν τη σύνδεση καθόλου, ό,τι και να πειράξω στις ρυθμίσεις (βλέπουν άλλες συνδέσεις στη γειτονιά, ακόμα και κάποιες ΟΤΕ και conn x).

Αν ξέρει κανείς τίποτε, pls help.


Άλλα κινητά βλέπουν αυτά τα ασύρματα;
Δυστυχώς δεν γνωρίζω το router σου ώστε να σου πω "θα πας εκεί και θα κάνεις αυτό", είμαι σίγουρος πως η λύση βρίσκεται μέσα στο wireless configuration του router σου. Ίσως είναι "κρυφά" τα δίκτυα, ίσως έχεις κάποια ρύθμιση που δεν είναι συμβατή με το κινητό. Ψάξου εκεί μέσα, και εδώ είμαστε για οποιαδήποτε βοήθεια.

nnn
05-02-12, 13:07
Πάγιο πρόβλημα του Android με κρυφά δίκτυα και προστασία WPA2, είναι πως θα σου κάτσει ανάλογα την συσκευή.

EvanGR
05-02-12, 13:16
Έχω βάλει την συσκευή στα Αγγλικά (US English). Δεν βλέπει όμως το κανάλι 13 σε wireless. Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί στο Ευρωπαικό standard χωρίς να αλλάξει η γλώσσα;

nnn
05-02-12, 13:19
Κοίταξε αν έχει στις advanced επιλογές του WiFi ρύθμιση για regulatory domain, αν έχει θα είναι εκεί που ρυθμίζεις την IP κλπ.

tsavman
05-02-12, 13:24
Εννοείς anti glare?? Έχουν καποιο μειονεκτημα σε οτι αφορα την φωτηνοτητα της οθονης ή την πιστότητα των χρωμάτων?

Επειδή η οθόνη δεν έχει υψηλό brightness (χωρίς να κάνεις disable το auto-brightness τουλάχιστον), θεωρώ πως μια ματ ζελατίνα μειώνει τις εξωτερικές αντανακλάσεις.
Επίσης, στη ματ δεν φαίνονται τόσο οι δαχτυλιές :crazy:

Όπως και να'χει, είναι υποκειμενικό αυτό. Εγώ έχω κανονικές, αλλά αν αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ματ. Να προτιμήσεις πακέτο με τουλάχιστον 6, ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία στην εγκατάσταση screen protector. Εγώ χάλασα 5 μέχρι να βάλω ένα σωστά, χωρίς σκόνη και φυσαλίδες αέρα :lol:

........Auto merged post: tsavman πρόσθεσε 1 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Έχω βάλει την συσκευή στα Αγγλικά (US English). Δεν βλέπει όμως το κανάλι 13 σε wireless. Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί στο Ευρωπαικό standard χωρίς να αλλάξει η γλώσσα;

Θέλεις να πεις πως η γλώσσα καθορίζει ποιο wifi standard βλέπει η συσκευή;
Γιατί δεν δοκιμάζεις English (UK) τότε; Ή εναλλακτικά, άλλαξε κανάλι στο router σου (αν αυτό δεν σου δημιουργεί αλλού προβλήματα).

nnn
05-02-12, 14:01
Το regulatory domain συνήθως ρυθμίζεται εδώ

96131

ntebis
05-02-12, 14:10
Το regulatory domain συνήθως ρυθμίζεται εδώ

96131

Δεν ισχυει το ιδιο με την cm στο neo v

nnn
05-02-12, 14:29
Δεν ισχυει το ιδιο με την cm στο neo v
Δεν το έχει βάλει ο developer τότε.

Bananas
05-02-12, 20:24
Επειδή η οθόνη δεν έχει υψηλό brightness (χωρίς να κάνεις disable το auto-brightness τουλάχιστον), θεωρώ πως μια ματ ζελατίνα μειώνει τις εξωτερικές αντανακλάσεις.
Επίσης, στη ματ δεν φαίνονται τόσο οι δαχτυλιές :crazy:

Όπως και να'χει, είναι υποκειμενικό αυτό. Εγώ έχω κανονικές, αλλά αν αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ματ. Να προτιμήσεις πακέτο με τουλάχιστον 6, ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία στην εγκατάσταση screen protector. Εγώ χάλασα 5 μέχρι να βάλω ένα σωστά, χωρίς σκόνη και φυσαλίδες αέρα :lol:


Βασικά αυτες τις μερες θα αγορασω κανα πακετακι με screen protectors (και γω το πρωτο screen protector Δεν το χω βαλει σωστα) απο ebay. Θα παρω γιαλιστερες και ματ και οποια μαρεσει την αφηνω ;)

nnn
05-02-12, 22:13
Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?

tsavman
05-02-12, 22:26
Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?

Στα λεφτά του δεν μπορείς να πάρεις τίποτα καλύτερο.
Αναλόγως την έκδοση που φοράει, μπορείς να κάνεις root και να ξεφορτωθείς το γνωστό bloatware της sony (αν έρθει με την .68 είναι λίγο δύσκολο αυτό), αλλά ακόμα και από το κουτί τρέχει σφαίρα.

Μπαταρία υπολόγισε δύο μέρες με φουλ χρήση, αλλιώς αν δεν το πολυακουμπάς έχω δει screenshots από χρήστες του myphone με 6 μέρες σερί!

Η κάμερά του πολύ καλή, και ειδικά σε 720p video. Άπειρες ρυθμίσεις για να ψαχτείς.

Το gps του κλειδώνει σε δευτερόλεπτα επίσης. Το μόνο αρνητικό είναι η μικρή εσωτερική μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, οπότε αν σκοπεύεις να περάσεις πολλές θα χρειαστεί να επενδύσεις σε μια πιο μεγάλη microSD. Εγώ πήρα μια 8GB class 10 γιατί δουλεύω πολύ την βιντεοκάμερα, για εφαρμογές μέχρι τώρα (έχω περίπου 20 εγκατεστημένες) δε μου έχει χρειαστεί έξτρα χώρος (εκτός από τους χάρτες βέβαια των navigators που χρησιμοποιώ, όπου τους βάζω στην κάρτα μνήμης γιατί αγγίζουν το GB).

Και το σημαντικότερο, σύμφωνα με την SE όλα τα xperia θα πάρουν ICS τέλος Μάρτη-Απρίλη :respekt:

........Auto merged post: tsavman πρόσθεσε 1 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν ισχυει το ιδιο με την cm στο neo v

Ποια rom του έχεις περάσει ακριβώς, και με ποιο τρόπο;

nnn
05-02-12, 22:27
thanks
8άρα έχω ήδη κάρτα οπότε είμαι οκ

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

thanks
8άρα έχω ήδη κάρτα οπότε είμαι οκ

gcf
05-02-12, 22:54
Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
Πολύ καλό στα λεφτά του. Πολύ καλός ήχος, φοβερό βίντεο (αν δεν ζουμάρεις πολύ).

EvanGR
06-02-12, 00:55
Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?

Έχω δουλέψει και τα δύο (το X5 Pro με την 2.3.5 ROM).

Τα κινητά είναι πολύ παρόμοια αν και δεν τα έχω σπρώξει σε κάτι απαιτητικό.

Στα υπέρ του X5 έχει: λίγο μεγαλύτερη και πιο φαρδιά/άνετη οθόνη (αν και του Sony φαίνεται λίγο καλύτερης ποιότητας), μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη, και τα κουμπιά για back/home κλπ είναι touch. Στο Sony είναι κανονικά κουμπιά που θέλουν πίεση να πατηθούν, και παραείναι λεπτά... θεωρώ ότι χαλάνε την touch εμπειρία (στο Sony). Επίσης μου αρέσει στο X5 που πίσω έχει καλή mat υφή και δεν γλυστράει όπως στο Sony.

Στα υπέρ του Sony: είναι πιο όμορφο, φαίνεται πιο μικρό, πιο compact συσκευή... έχει HDMI, έχει και μπροστινή camera για βιντεοκλήσεις (skype κλπ).

Το Sony έρχεται με πολύ bloat της εταιρίας (σε software) που δεν μπορείς να το βγάλεις αν δεν κάνεις root (δεν έχω κάνει ακόμα). To Χ5 έχει πιο καθαρή εγκατάσταση.

tsavman
06-02-12, 03:06
Εγώ είχα κάνει root και ξεφορτώθηκα πολύ bloat όταν πήρα το κινητό (έκδοση .48)
Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην .68 (που δεν έχει root) και δε μου φαίνεται πιο αργό. Αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία στις προεγκατεστημένες εφαρμογές, από τη στιγμή που δεν βαραίνουν τη συσκευή.

Bananas
06-02-12, 04:30
Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?

Άψογο value for money . Δεν κολάει πάει σφαίρα .Οπως είπαν και πιο πάνω μικρή εσωτερική μνήμη (περιπου 500 mb ίσως και λιγότερο) στο πακέτο περιλαμβανεται micro sd 2 gb παντως.
Τα μόνα μειονεκτήματα για μένα τα πλαινά νικελομενα πλαστικα τρίζουν λιγακι και ψιλοκουνιούνται. Γενικα οραιο φινιρισμα αλλα δεν φαινεται ακι τοσο στιβαρο οταν το πιάνεις. Επίσης ψιλο απογοητεύτικα απο την ποιότητα του ραδιοφώνου (παράσιτα αρκετές φορές και κάπως χαμηλή ποιότητα ήχου) και την ενταση. Δεν ειναι τόσο καθαρος και δυνατος ο ήχος. Είχα ένα lg arena πριν και ήταν τελειο στο ραδιόφωνο.

Τι επαθε και ποσο καιρό το χες το huawei?

nnn
06-02-12, 12:52
10 μήνες το έχω και έβγαλε πρόβλημα στις συνδέσεις data/wifi, τις χάνει συνέχεια με όποια rom δοκίμασα.

yiannis99
06-02-12, 13:56
10 μήνες το έχω και έβγαλε πρόβλημα στις συνδέσεις data/wifi, τις χάνει συνέχεια με όποια rom δοκίμασα.


Τι θέλεις και το πειράζεις και εσύ.. :p άστο stock, 3 μέρες κρατάει η μπαταρία και σφυράει το τηλεφωνάκι!

nnn
06-02-12, 14:03
Τι θέλεις και το πειράζεις και εσύ.. :p άστο stock, 3 μέρες κρατάει η μπαταρία και σφυράει το τηλεφωνάκι!
Και με στοκ τα ίδια έκανε και στο ξεκάρφωτο άρχισε τα bootloops και μέχρι να του κάνω ανάνηψη για να πάει service :whistle:

yiannis99
06-02-12, 14:27
Και με στοκ τα ίδια έκανε και στο ξεκάρφωτο άρχισε τα bootloops και μέχρι να του κάνω ανάνηψη για να πάει service :whistle:


Μάλλον έπεσες σε λεμόνι.. πάντως το NeoV και για τα λεφτά του είναι σούπερ τηλέφωνο έχω και το Χ5+ και το Νεο.
Στο Neo, το ρουτάρισα και επενεργοποίησα το ALS, πλέον η οθόνη δεν ε΄χει καμία σχέση με την αρχική, φοβερή φωτεινότητα.

Think about it!

nnn
06-02-12, 14:30
I'm thinking of the 200€ that I have to pay :p

tsavman
06-02-12, 15:30
Στο Neo, το ρουτάρισα και επενεργοποίησα το ALS, πλέον η οθόνη δεν εχει καμία σχέση με την αρχική, φοβερή φωτεινότητα.



Σε απλά ελληνικά; :confused:

Εγώ σήμερα με χιόνια και γυαλί ηλίου είχα πρόβλημα με τη φωτεινότητα της οθόνης (στο τέρμα) σε ανοιχτό χώρο

nnn
06-02-12, 18:06
Τελικά υπέκυψα στην αμαρτία :oops:
Που να περιμένω κάνα μήνα την επιστροφή από το service του Χ5.

tsavman
06-02-12, 19:02
Με γεια, και ελπίζω να το χαρείς!
Ποιο χρώμα πήρες;

gcf
06-02-12, 19:11
Αν θες root μην περάσεις ακόμη την τελευταία αναβάθμιση,

vagath74
06-02-12, 20:18
Γεια σε ολους,
κατοχος και εγω του neo V περιπου 1+ μηνα και υπερ-ευχαριστημενος. Εχω μια ερωτηση ομως. Εχω εγκαταστησει co pilot live και navigon europe τα οποια βρηκα σε torrent. τα εχω ριξει στην SD μαζι με τους χαρτες τους. Οταν τα ανοιγω μου λεει οτι πρεπει να συνδεθω wifi ή μέσω usb για να κατεβάσω τους χαρτες. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να τους διαβασει απο το folder που βρισκονται ?
thanx !

nnn
06-02-12, 22:52
Με γεια, και ελπίζω να το χαρείς!
Ποιο χρώμα πήρες;

Μόνο άσπρο είχαν, το μπλε θα αργήσει πολύ.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αν θες root μην περάσεις ακόμη την τελευταία αναβάθμιση,
Θέλω αλλά την πέρασα, για λίγο καιρό θα το αφήσω στοκ.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ωραίο δείχνει πάντως, αν και είναι φορτωμένο με αρκετό bloat.
Μίλησα πριν λίγο με skype video με πολύ καλή ποιότητα εικόνας και ήχου.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 30 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και να μην ξεχάσω το δωράκι της αναβάθμιση του box.net λογαριασμού μου στα 50GB :cool:

EvanGR
07-02-12, 01:50
Μόνο άσπρο είχαν, το μπλε θα αργήσει πολύ.


Το μπλε το πήρα εγώ... (αν και ίσως προτιμούσα το άσπρο αλλά δεν το είχαν στο κατάστημα)... μόνο μπλέ όμως που δεν είναι... είναι μαύρο, που αλλάζει λίγο σε βαθύ μπλέ στο κάτω μέρος.

tsavman
07-02-12, 12:05
Το μπλε είναι gradient blue :rolleyes:

Επιβεβαιώνω πάντως ότι σε όσα έχω πιάσει στο χέρι μου (συμπεριλαμβανομένου του δικού μου), το πλαστικό στ'αριστερά είναι κάπως χαλαρό. Το δικό σου nnn πως το νιώθεις;

Σχετικά με updates και root, μπορώ να πω πως rooted στην .48 και με ξηλωμένο όλο το bloatware της sony σε σχέση με stock στην .68 όπου βρίσκομαι εδώ και λίγες μέρες, δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην απόκριση. Ίσως λίγο καλύτερη αυτονομία με την .68 αλλά είναι νωρίς για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Να αναφέρω ότι το update από .48 σε .68 γίνεται τελείως ανώδυνα χωρίς να χρειαστεί καμία επανεγκατάσταση εφαρμογής ή ρύθμιση του τηλεφώνου από την αρχή.

nnn
07-02-12, 12:07
Δεν το βλέπω να τρίζει για την ώρα :p

το μόνο που μου λείπει από το root είναι το Titanium και η δυνατότητα να πετάξεις bloat συστήματος, αλλά δεν πειράζει.

tsavman
07-02-12, 12:10
Δεν το βλέπω να τρίζει για την ώρα :p

το μόνο που μου λείπει από το root είναι το Titanium και η δυνατότητα να πετάξεις bloat συστήματος, αλλά δεν πειράζει.


Αυτός ήταν ο πρώτος λόγος που έκανα root στην .48, στο δεύτερο boot :crazy:
Αποφάσισα να δω όμως και τις εφαρμογές της se. Να φανταστείς είχα ξηλώσει τα πάντα! :lol:
Αλλά και full bloated στην .68, δεν σέρνεται το κινητάκι :up:

nnn
07-02-12, 12:20
Πέταξα έτσι και αλλιώς κάτι foursquare, uefa, mcafee, :twisted:

yiannis99
07-02-12, 13:40
Σε απλά ελληνικά; :confused:

Εγώ σήμερα με χιόνια και γυαλί ηλίου είχα πρόβλημα με τη φωτεινότητα της οθόνης (στο τέρμα) σε ανοιχτό χώρο


To NeoV έχει έναν αισθητήρα που ρυμίζει την φωτεινότητα της οθόνης αυτόματα και ο οποίος σε στόκ τηλέφωνο δεν απενεργοποιείτε. Στην Ελλάδα με τον δυνατό της ήλιο όμως η οθόνη δεν φαίνεται με τίποτα, έτσι η μόνη λύση είναι να ρουτάρεις το κινητό και να εγκαταστήσεις την εφαρμογή (https://market.android.com/details?id=com.hatcyl.android.Disable_Auto_Brightness&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYXRjeWwuYW5kcm9pZC5EaXNhYmxlX0F1dG9fQnJpZ2h0bmVzcyJd) που κλείνει τον αισθητήρα και η οθόνη πλέον λάμπει!

Γ.

tsavman
07-02-12, 16:48
Πέταξα έτσι και αλλιώς κάτι foursquare, uefa, mcafee, :twisted:


Αυτά δεν είναι τίποτα, φεύγουν άνευ root.
Εγώ είχα ξηλώσει σχεδόν τα πάντα, σε σημείο να κρασάρουν third-party εφαρμογές :crazy:

Πάντως και φουλ "μαμά" το κινητάκι δε χρειάζεται τίποτα για να πάει σφαίρα :cool:

........Auto merged post: tsavman πρόσθεσε 2 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


To NeoV έχει έναν αισθητήρα που ρυμίζει την φωτεινότητα της οθόνης αυτόματα και ο οποίος σε στόκ τηλέφωνο δεν απενεργοποιείτε. Στην Ελλάδα με τον δυνατό της ήλιο όμως η οθόνη δεν φαίνεται με τίποτα, έτσι η μόνη λύση είναι να ρουτάρεις το κινητό και να εγκαταστήσεις την εφαρμογή (https://market.android.com/details?id=com.hatcyl.android.Disable_Auto_Brightness&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYXRjeWwuYW5kcm9pZC5EaXNhYmxlX0F1dG9fQnJpZ2h0bmVzcyJd) που κλείνει τον αισθητήρα και η οθόνη πλέον λάμπει!

Γ.


Πολύ ασθενικός είναι ο αισθητήρας αυτός. Δεν έχω δει ποτέ να αυξάνει ή να μειώνει την ένταση της οθόνης αισθητά (τουλάχιστον σε σχέση με το blade όπου αυτό φαινόταν ακαριαία).

Όπως και να'χει όμως, δεν είμαι πλέον root γιατί έκανα το update στην .68 διότι με αυτά που είχα ξηλώσει στην .48 είχα προβλήματα κρασαρίσματος εφαρμογών.

Εν αναμονή λοιπόν για root στην .68/custom rom/ICS :superman::lol:

gcf
07-02-12, 18:37
Επίσης θα χρειαστεί root κάποιος που θέλει να φορτώσει πολλές εφαρμογές από αυτές που κανονικά δεν μεταφέρονται στην sd., ενώ με το titanium αφ' ενός κάνει χώρο βγάζοντας bloat και αφ' ετέρου μεταφέρει τις παραπάνω εφαρμογές στην sd.
Πιο πάνω έχω γράψει ένα link που λέει ακριβώς τι βγαίνει άνετα και τι πρέπει να μείνει από το λογισμικό SE.
Παρεμπιπτόντως το SE πληκτρολόγιο που έχει στυλ swipe δεν είναι φοβερό;

nnn
07-02-12, 18:55
Προσωπικά παίζω με το Swiftkey πια.

btw βασικό μείον τα hardware πλήκτρα για home/back/menu

tsavman
07-02-12, 19:15
Πιο πάνω έχω γράψει ένα link που λέει ακριβώς τι βγαίνει άνετα και τι πρέπει να μείνει από το λογισμικό SE.


Δώσε link :cool:




btw βασικό μείον τα hardware πλήκτρα για home/back/menu

Υποκειμενικό. Εγώ το θεωρώ θετικό αυτό για χειρισμό σε δύσκολες συνθήκες (πχ περπατώντας, στο αυτοκίνητο κλπ) :rolleyes:

nnn
07-02-12, 19:18
Δώσε link :cool:




Υποκειμενικό. Εγώ το θεωρώ θετικό αυτό για χειρισμό σε δύσκολες συνθήκες (πχ περπατώντας, στο αυτοκίνητο κλπ) :rolleyes:
Έχω συνηθίσει τόσο πολύ στα touch πλήκτρα που τα hard μου φαίνονται παράξενα.

EvanGR
07-02-12, 19:25
Το ίδιο και για μένα... τα 3 hard κουμπιά στο κάτω μέρος είναι μείον της συσκευής. Τουλάχιστον αν ήταν μεγαλύτερα και ήθελαν λιγότερη πίεση κάτι θα γινόταν.

gcf
07-02-12, 20:26
Δώσε link
Δώσε link

tsavman
07-02-12, 20:48
Δώσε link

Ε, δώστο ντε!

Εγώ θα ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652)στο επόμενο root/uninstall

gcf
07-02-12, 21:10
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1366314 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1366314)

tsavman
07-02-12, 21:13
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1366314 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1366314)


A, ναι, τον είχα δει και αυτόν μετά που έκανα το αυθαίρετο ξήλωμα από μόνος μου :crazy:

Όπως και να'χει, δε νομίζω πως αξίζει να ξηλώσεις στοκ εφαρμογές, δεν έχω δει διαφορά στις επιδόσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.