PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Xperia Neo V



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

tsavman
07-05-13, 18:13
Λοιπόν, τώρα που το ψιλοέστησα, πες μου τι θέλεις να κάνω με το viber.


Μερικά θεματάκια μέχρι στιγμής:

Δεν βρήκα πως να ενεργοποιήσω το USB debugging από τις ρυθμίσεις - έβαλα ξεχωριστό app/toggle
Το LED δεν λειτουργεί με τις personalized ειδοποιήσεις του GoSMS. Παντού αλλού λειτουργεί κανονικά.
Στον υπολογιστή εμφανίζεται σαν συσκευή, και όχι σαν αποθηκευτικός χώρος σκέτο.
Η κάμερα δεν γράφει 720p, μπορεί να φταίει το app ή να είναι πετσοκομμένη η ROM, δεν έχω καταλάβει ακόμα.



Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να τονίσω πόσο smooth είναι.

Έδιωξα τον Nova Launcer που είχε μέσα, και κράτησα τον επίσης πολύ customizable Trebuchet που περιείχε η ROM.

Όλα αυτά με kernel Fusion 5.5

nnn
07-05-13, 18:48
Από την 4.1 και μετά η Google αφαίρεσε την επιλογή mass storage και πλέον εμφανίζεται σαν MTP συσκευή, αυτό έγινε γιατί η mass storage καταπονούσε τις SD κάρτες και έβαζε σε κίνδυνο τα δεδομένα τους.

tsavman
07-05-13, 18:53
Άρα δεν είναι έλλειψη, αλλά feature :p

Αν το συνδέσω όμως σε τηλεόραση, θα δει τα περιεχόμενα της κάρτας μέσω USB ή δεν υπάρχει συμβατότητα εφόσον πλέον συνδέεται σαν MTP;

Gordito
07-05-13, 19:23
Εγω την εβγαλα απευθειας, μου εκανε κατι error στα settings κλπ, την ξαναεβαλα, το ιδιο.

Δοκιμαζω AOSP 4.1.2, θα σου δωσω info μετα για viber, φευγω τρεχαλα να τιμησω Νικο Γκαλη (απο καφετερια :p )

- - - Updated - - -

Και εννοειται με 3.0.8 kernel, στην 4,1,2 φαινεται να παιζει αψογα. Θα κανω και αλλο video :p

tsavman
07-05-13, 19:32
Έκανες σωστά τα wipes/deletes;
Με ποιον kernel;

Τον 3.0.8 τον φοβάμαι λίγο προς το παρόν.

nnn
07-05-13, 23:23
ωωωω it's fast, για τον 3.0.8 kernel λέω :lol:

flamelab
07-05-13, 23:23
Tι δεν δουλευει σε αυτον ;

nnn
07-05-13, 23:25
Νομίζω όλα εκτός του 720άρι video.

Gordito
08-05-13, 01:17
Το video δεν παιζει στην FXP, δεν ειναι θεμα κερνελ.

Εχω βαλει την εκδοση 3 του 3.0.8 μαζι με AOSP 4.1.2

Θα κρινω και θα πω.

flamelab
08-05-13, 01:48
Μπορω δηλαδη να τον βαλω στην UHD και να'χω και 720p ;

nnn
08-05-13, 10:38
battery drainer :( back to Lupus...

tsavman
08-05-13, 11:03
UPDATE μετά από περίπου 20 ώρες με τη moProject42:

Το πρώτο 10ωρο μου έριξε 2-3 restarts και 4-5 φορές μου ζήτησε PIN ("έχανε" δηλαδή την SIM).
Το ζόρισα αρκετά εκείνες τις ώρες, μπορεί να οφείλεται σε αυτό.

Από μπαταρία και ταχύτητα, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Το πρόβλημα με το led λύθηκε μόνο του.
Είναι η πιο γρήγορη ROM που έχω έχω δει. Και δεν φαίνεται να χάνει την ταχύτητά της μετά το φόρτωμα του κινητού με όλες τις εφαρμογές μου.

Θα έχω το νου μου για ασταθή συμπεριφορά, αν βγάλει 2-3 μέρες χωρίς περίεργα, θα μείνει αρκετό καιρό επάνω. Είμαι διατεθειμένος να ξεχάσω το θέμα του video/camera εφόσον μου δώσει και σταθερότητα εκτός από ταχύτητα.

Για πείτε για τον 3.0.8; Θα παίξει σε μένα ή θα φάω πάλι τα χτεσινά bootloops;

nnn
08-05-13, 12:20
Παίζει, αλλά σε Freexperia τουλάχιστον τρώει 8%+ την ώρα μπαταρία.

tsavman
08-05-13, 12:42
Να μου λείπει τότε :p

Gordito
08-05-13, 16:59
Tρωει οντως παραπανω κι εδω αλλα οχι τοσο σε μενα.

Μετα απο 22 ωρες unplugged και 1 και κατι οθονη εχει μεινει 28%

- - - Updated - - -

Για την ρομ θελει κανα 2/3 βδομαδες να την κρινεις κανονικα. Μπορει στο ασχετο να σου κανει reboots ή να τρωει κοληματα κλπ

nnn
09-05-13, 10:01
http://www.skroutz.gr/s/3053134/Sony-Xperia-SP.html

μιαμ μιαμ αν βγει κάνα 350άρι από άλλα μαγαζιά, μια χαρά

tzelen
09-05-13, 11:34
Γιατί όχι το SGS3, που έχει ήδη πέσει στα 350 σχεδόν (όχι το LTE βέβαια, αλλά who cares, εδώ δεν έχουμε 3G καλά καλά :p )

nnn
09-05-13, 11:56
Γιατί όχι το SGS3, που έχει ήδη πέσει στα 350 σχεδόν (όχι το LTE βέβαια, αλλά who cares, εδώ δεν έχουμε 3G καλά καλά :p )

Λόγω LTE προφανώς και ας μην βάλω ποτέ ;)

tsavman
09-05-13, 12:32
Εγώ ψήνω κανένα SGS II αν το βρω σε καλή τιμή μεταχειρισμένο. Αλλιώς μετά το καλοκαίρι θα παίξει κινέζικο phablet τούμπανο.

Viper
09-05-13, 13:16
Και το Xperia L (http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php) στα 300 ευρω δεν ειναι ασχημο.

nnn
09-05-13, 13:34
Εγώ ψήνω κανένα SGS II αν το βρω σε καλή τιμή μεταχειρισμένο. Αλλιώς μετά το καλοκαίρι θα παίξει κινέζικο phablet τούμπανο.

260 έχει πλέον ;)

- - - Updated - - -


Και το Xperia L (http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php) στα 300 ευρω δεν ειναι ασχημο.
Ναι απλά έχει 4.3 οθόνη, αντί 4.6 και δεν είναι (;) LTE.

tsavman
09-05-13, 14:01
260 έχει πλέον ;)


Τόσο πήρε η κοπέλα μου το xperia s. Εγώ δεν τα δίνω για το SII που είναι κινητό του '11.

Gordito
09-05-13, 17:47
Και το xperia S και το galaxy s2 ειναι ασχημα κινητα :p

Το s3 θα επαιρνα πολυ ανετα, ειδικα σε 2-3 μηνες που θα εχει πεσει στα 300-320.

Αν καποιος περιμενει 4g...... ΓΙΑΤΙ;

Εδω, εχω καρτα και εχω 500ΜΒ το μηνα, ολοι με συμβολαιο τραβανε τα βυζια τους και εχουν 100. Εχουμε παρα πολυ δρομο για σοβαρα 4g plans.

YΓ το xperia S εχει παρει JB;

nnn
09-05-13, 21:36
Επειδή είμαι σε φάση που ψάχνομαι άγρια για νέα συσκευή, θέλω το S4 αλλά έχω μόνο τα ψιλά από τα 600++++ που κάνει :lol:, έπεσα επάνω σε αυτό το αστέρι
http://www.expansys.com.gr/acer-cloud-mobile-white-238636/
http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php

Gordito
09-05-13, 21:48
Πραγματικα καλο.
Και εχει παρει και official JB update σε καποιες χωρες, λογικα και εδω..

Aλλα δεν βλεπω section στο xda!

nnn
09-05-13, 21:50
Έχει στο modaco υποστήριξη, CWM, root.

tsavman
10-05-13, 13:21
Μην το ψάχνετε. (http://www.fastcardtech.com/Jiayu-G5)

nnn
10-05-13, 13:33
out of stock :p

tsavman
10-05-13, 13:38
Ε πάρε τότε αυτό (http://www.minideal.net/changjiang-n7300-smart-phone-5-7-inch-hd-ips-screen-mtk6577-3g-dual-core-1g-ram.html) που είναι και από αξιόπιστο κατάστημα :lol:

nnn
10-05-13, 13:42
:lol:
άσε καλύτερα :p

tsavman
10-05-13, 13:44
Μια χαρά είναι για να σερβίρεις καφέδες.

Viper
10-05-13, 13:51
Αντε παρε καποιο μας εσκασες:p

http://www.skroutz.gr/s/2504972/Sony-Xperia-T.html

nnn
10-05-13, 13:53
Αντε παρε καποιο μας εσκασες:p

http://www.skroutz.gr/s/2504972/Sony-Xperia-T.html

:lol:

Υπομονή :p:p

tsavman
10-05-13, 13:56
Κανένα με RK3188 και 2GB ram στα €200 ξέρετε;

patch
10-05-13, 16:54
σε δυο μήνες βλέπω το Ζ στα 300€ οπότε σούπερ θα είναι :lol:

όσοι το πήραν 700 πρέπει να είναι ελαφρός τσαντισμένοι

tsavman
10-05-13, 20:03
Εγώ δεν το βλέπω στα €300 :p

Λοιπόν, πάλι έχω πρόβλημα με το φλασάρισμα kernel.
Θέλω να βγάλω τον Fusion 5.5 που φοράω τώρα στην moProject42, και να βάλω τον Lupus για JB.

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία φλασαρίσματος;
Έχω το fastboot, συνδέω το κινητό πατώντας το home button, γράφω fastboot flash boot boot.img (όπου boot.img είναι ο kernel που θέλω να περάσω) σε cmd από τον φάκελό του και δεν κάνει τίποτα. Waiting for device. Εννοείται πως έχω περασμένους τους drivers.

Μπορεί να γίνει η διαδικασία μέσω flashtool;

Seitman
10-05-13, 20:07
To menu button κρατάς πιεσμένο, όχι το home. :rtfm:


:p


Φυσικά και μπορείς να κάνεις το ίδιο με το flashtool έχοντας πατημένο το menu button (όχι το home εεε).

tsavman
10-05-13, 21:22
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU... :evil:

Gordito
10-05-13, 21:32
όσοι το πήραν 700 πρέπει να είναι ελαφρός τσαντισμένοι

Καλά να πάρουν, και το χρυσοπληρωσαν, και μούφα είναι σε σχέση με τα άλλα.

tsavman
10-05-13, 22:06
Μπήκε ο Lupus, και ελπίζω σε σταθερότητα.
Αν και κατά βάθος πιστεύω ότι θα ξαναγυρίσω στην UHD και ας είναι αργή. Τουλάχιστον εκεί δουλεύουν όλα και είναι σταθερότατη.

Να δοκιμάσω FXP ή CM10 ή δεν έχει νόημα να παραμένω σε JB roms;

nnn
10-05-13, 22:23
FXP 10 όμως...

Gordito
11-05-13, 01:23
KangXperia θα βαλει ποτε κανεις ή ολο rom θα ζητατε; :p

Aυτο το καιρο εχω AOSP 4.1.2

Δεν εχει παραμετροποιησεις, μαμα android. Μνημη απλετη.

- - - Updated - - -

Για το Xperia S τι γνωμη εχετε;

tsavman
11-05-13, 11:28
Τελευταίο UPDATE σχετικά με την moProject, μιας και θα την ξηλώσω:

Με τον Lupus τα προβλήματα σταθερότητας λύθηκαν. Ούτε κολλήματα, ούτε restarts και από ταχύτητα είναι πάλι αστραπή, και μάλιστα με συντηρητικές ρυθμίσεις governor. Το wifi σταμάτησε να λειτουργεί, φλάσαρα δύο φορές τα modules του lupus χωρίς επιτυχία. Μπαταρία χτες το βράδυ έκαψε 1% σε 10 ώρες idle, η καλύτερη επίδοση που έχω δει ever στο κινητό.

Να δω τώρα ποια rom θα με βολέψει, αν και τείνω κλασσικά στην UHD γιατί έχω και ταξιδάκι από βδομάδα και θέλω το κινητό να είναι κομπλέ.



KangXperia θα βαλει ποτε κανεις ή ολο rom θα ζητατε; :p

Aυτο το καιρο εχω AOSP 4.1.2

Δεν εχει παραμετροποιησεις, μαμα android. Μνημη απλετη.

- - - Updated - - -

Για το Xperia S τι γνωμη εχετε;


Τι δεν παίζει στην KangXperia;
Η AOSP καλή;
HDMI υποστηρίζει καμία;

Το S το πήρε η κοπελιά μου πριν κανένα μήνα, ψάχναμε μαζί για κινητό. Για τα λεφτά του (γύρω στα €270 το πήραμε τότε) δεν είχαμε βρει πιο πλήρες κινητό, σε καμία μάρκα. Ίσως κάποιο LG optimus HD αν δεν κάνω λάθος στο μοντέλο, αλλά έχανε λίγο στα σημεία.
Φυσικά, είναι τούμπανο, ταχύτατο με την στοκ ICS που είναι τίγκα στο bloatware (δεν το έχουμε rootάρει ακόμα).
Το μόνο "αρνητικό" για μένα είναι τα πλήκτρα αφής στο κάτω μέρος (όχι στην οθόνη, ξεχωριστά), που μερικές φορές με δυσκόλεψαν στο να καταλάβω αν δέχτηκαν την εντολή ή όχι. Το πρόβλημα λύνεται φαντάζομαι με OSB (δεν έχει πρόβλημα, η οθόνη είναι τεράστια και βολεύει να έχεις τον αντίχειρά σου επάνω της). Η κοπελιά πάντως, αν και πρώτο της smartphone με αφή, τα χειρίζεται καλύτερα από εμένα. :p

Συνολικά, το θεωρό best value for money, αυτή τη στιγμή στα επώνυμα κινητά.

Gordito
11-05-13, 12:00
Τελευταίο UPDATE σχετικά με την moProject, μιας και θα την ξηλώσω:

Με τον Lupus τα προβλήματα σταθερότητας λύθηκαν. Ούτε κολλήματα, ούτε restarts και από ταχύτητα είναι πάλι αστραπή, και μάλιστα με συντηρητικές ρυθμίσεις governor. Το wifi σταμάτησε να λειτουργεί, φλάσαρα δύο φορές τα modules του lupus χωρίς επιτυχία. Μπαταρία χτες το βράδυ έκαψε 1% σε 10 ώρες idle, η καλύτερη επίδοση που έχω δει ever στο κινητό.

Να δω τώρα ποια rom θα με βολέψει, αν και τείνω κλασσικά στην UHD γιατί έχω και ταξιδάκι από βδομάδα και θέλω το κινητό να είναι κομπλέ.

Δοκιμασε την moAOKP με τον kernel απο εδω:

https://www.box.com/s/nb0xnqu7iacrjpp280bs

Το upload ειναι δικο μου, μεσα θα βρεις τον κερνελ, τα modules του, αλλα και την KangXperia με τα καταλληλα gapps. Αν βαλεις ποτε KangXperia, ολα ετοιμα κομπλε.

Το 1% μπαταρια σε 10 ωρες ειναι μουφα, προφανως δεν κραταει το κινητο 1000 ωρες standby :p








Τι δεν παίζει στην KangXperia;
Η AOSP καλή;
HDMI υποστηρίζει καμία;


Σε KangXperia εγω δεν βρηκα ουτε ενα bug (δεν κραταει overclock μετα απο restart, αν βαλεις no-frills ομως ολα κομπλε)
ΗDMI δεν εχει καμια JellyBean, ουτε 720p recording

AOSP μου φαινεται καραstable, πολυ μνημη, αλλα δεν την εχω ουτε βδομαδα. Φυσικα δεν εχει FXP ή AOKP features, ειναι τελειως γυμνη.




Το S το πήρε η κοπελιά μου πριν κανένα μήνα, ψάχναμε μαζί για κινητό. Για τα λεφτά του (γύρω στα €270 το πήραμε τότε) δεν είχαμε βρει πιο πλήρες κινητό, σε καμία μάρκα. Ίσως κάποιο LG optimus HD αν δεν κάνω λάθος στο μοντέλο, αλλά έχανε λίγο στα σημεία.
Φυσικά, είναι τούμπανο, ταχύτατο με την στοκ ICS που είναι τίγκα στο bloatware (δεν το έχουμε rootάρει ακόμα).
Το μόνο "αρνητικό" για μένα είναι τα πλήκτρα αφής στο κάτω μέρος (όχι στην οθόνη, ξεχωριστά), που μερικές φορές με δυσκόλεψαν στο να καταλάβω αν δέχτηκαν την εντολή ή όχι. Το πρόβλημα λύνεται φαντάζομαι με OSB (δεν έχει πρόβλημα, η οθόνη είναι τεράστια και βολεύει να έχεις τον αντίχειρά σου επάνω της). Η κοπελιά πάντως, αν και πρώτο της smartphone με αφή, τα χειρίζεται καλύτερα από εμένα. :p

Συνολικά, το θεωρό best value for money, αυτή τη στιγμή στα επώνυμα κινητά.

Πολυ δυνατο dual core, το πρωτο της sony.
Aυτο με τα κουμπια, καταλαβαινω τι λες, μου φαινονται και εμενα τρισχειροτερα, αλλα μαλλον ειναι θεμα συνηθειας.
Σιγουρα ειναι χειροτερα σε μπαταρια, γιατι εχουν και backlight αλλα και vibrate.


---------

Εντυπωσεις μετα απο καμια 10ρια μερες με iphone4.

WTF;

1) No widgets!!
2) No battery info
3) Notifications 7 φορες χειροτερη υλοποιηση σε σχεση με android.
4) Crop τα mp3 για να τα κανεις ringtone? Seriously Apple;
5) Kαμια παραμετροποιηση, ποτε και πουθενα. Φατο στη μαπα και αν σου αρεσει. Ουτε χρωμα στο μενου!!
6) Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου πληκτρολογιο, ΤΡΩΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΗΣ Apple και αυτο ειναι!! WTF;;;
7) Camera με καλες φωτο αλλα παραμετροποιση ΜΗΔΕΝ! Κουμπι για καμερα, video, HDR, GRID, flash THATS ALL FOLKS!
8) Αpp store αθλιο, σχεδον ολες οι εφαρμογες απαιτουν πληρωμη.
9) Αν εχετε ακουσει ασχημα λογια για το itunes, μην τα πιστευετε. ΕΙΝΑΙ 15 ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Σωζεται καπως η κατασταση με το Jailbreak και 200 tweaks, αλλα και αυτα πληρωμη θελουν (community my ass!) και παλι λειψό ειναι. Ασε που χανεται το it just works και εχεις προβληματακια.

ΠΥΡΕΤΟΣ

nnn
11-05-13, 12:08
εμ τι περίμενες από μήλο ?
:twisted:

Seitman
11-05-13, 12:09
Εντυπωσεις μετα απο καμια 10ρια μερες με iphone4.

WTF;

1) No widgets!!
2) No battery info
3) Notifications 7 φορες χειροτερη υλοποιηση σε σχεση με android.
4) Crop τα mp3 για να τα κανεις ringtone? Seriously Apple;
5) Kαμια παραμετροποιηση, ποτε και πουθενα. Φατο στη μαπα και αν σου αρεσει. Ουτε χρωμα στο μενου!!
6) Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου πληκτρολογιο, ΤΡΩΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΗΣ Apple και αυτο ειναι!! WTF;;;
7) Camera με καλες φωτο αλλα παραμετροποιση ΜΗΔΕΝ! Κουμπι για καμερα, video, HDR, GRID, flash THATS ALL FOLKS!
8) Αpp store αθλιο, σχεδον ολες οι εφαρμογες απαιτουν πληρωμη.
9) Αν εχετε ακουσει ασχημα λογια για το itunes, μην τα πιστευετε. ΕΙΝΑΙ 15 ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Σωζεται καπως η κατασταση με το Jailbreak και 200 tweaks, αλλα και αυτα πληρωμη θελουν (community my ass!) και παλι λειψό ειναι. Ασε που χανεται το it just works και εχεις προβληματακια.

ΠΥΡΕΤΟΣ

Καλά να πάθεις, που ήθελες να μου γίνεις τρέντυς :lol:

tsavman
11-05-13, 12:15
Δοκιμασε την moAOKP με τον kernel απο εδω:

https://www.box.com/s/nb0xnqu7iacrjpp280bs

Το upload ειναι δικο μου, μεσα θα βρεις τον κερνελ, τα modules του, αλλα και την KangXperia με τα καταλληλα gapps. Αν βαλεις ποτε KangXperia, ολα ετοιμα κομπλε.


Σε KangXperia εγω δεν βρηκα ουτε ενα bug (δεν κραταει overclock μετα απο restart, αν βαλεις no-frills ομως ολα κομπλε)
ΗDMI δεν εχει καμια JellyBean, ουτε 720p recording

AOSP μου φαινεται καραstable, πολυ μνημη, αλλα δεν την εχω ουτε βδομαδα. Φυσικα δεν εχει FXP ή AOKP features, ειναι τελειως γυμνη.




Είμαι στην φάση που πρέπει να αποφασίσω ποια ROM θα μπει. Μάλλον θα παραβλέψω το HDMI και το 720p recording και θα καταλήξω σε JB. Το smoothness των JB απλά δεν παίζεται, και απορώ γιατί η κ@λοsony δεν έβγαλε έστω και μία JB για τα κινητά μας.
Thanks για το link, θα το κατεβάσω για αρχείο :oneup:

Κοιτάω και αυτήν (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161063), πως σου φαίνεται;




Πολυ δυνατο dual core, το πρωτο της sony.
Aυτο με τα κουμπια, καταλαβαινω τι λες, μου φαινονται και εμενα τρισχειροτερα, αλλα μαλλον ειναι θεμα συνηθειας.
Σιγουρα ειναι χειροτερα σε μπαταρια, γιατι εχουν και backlight αλλα και vibrate.


Το vibration απενεργοποιείται νομίζω. Ο φωτισμός δεν θυμάμαι, αλλά και πάλι, βάζεις on screen buttons και ξεμπερδεύεις. Τα φέρνεις και πιο κοντά στην οθόνη, εκεί κάτω που είναι δεν βολεύουν πολύ εξάλλου. Συνηθίζεται πάντως, και είναι ίσως το μόνο αρνητικό.
Σε όλα τα υπόλοιπα, το κινητό πετάει. Ήχος-κάμερα-οθόνη, απλά δεν παίζονται, ο διπύρηνος δεν ιδρώνει πουθενά, άπλετος χώρος για εφαρμογές κλπ κλπ..




Εντυπωσεις μετα απο καμια 10ρια μερες με iphone4.

WTF;

1) No widgets!!
2) No battery info
3) Notifications 7 φορες χειροτερη υλοποιηση σε σχεση με android.
4) Crop τα mp3 για να τα κανεις ringtone? Seriously Apple;
5) Kαμια παραμετροποιηση, ποτε και πουθενα. Φατο στη μαπα και αν σου αρεσει. Ουτε χρωμα στο μενου!!
6) Δεν μπορεις να βαλεις δικο σου πληκτρολογιο, ΤΡΩΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΤΗΣ Apple και αυτο ειναι!! WTF;;;
7) Camera με καλες φωτο αλλα παραμετροποιση ΜΗΔΕΝ! Κουμπι για καμερα, video, HDR, GRID, flash THATS ALL FOLKS!
8) Αpp store αθλιο, σχεδον ολες οι εφαρμογες απαιτουν πληρωμη.
9) Αν εχετε ακουσει ασχημα λογια για το itunes, μην τα πιστευετε. ΕΙΝΑΙ 15 ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Σωζεται καπως η κατασταση με το Jailbreak και 200 tweaks, αλλα και αυτα πληρωμη θελουν (community my ass!) και παλι λειψό ειναι. Ασε που χανεται το it just works και εχεις προβληματακια.

ΠΥΡΕΤΟΣ

Να πω τώρα ότι στα λέγαμε; :p
Πούλησέ το γρήγορα, τσίμπα το S και με τα ρέστα πάνε ένα διήμερο θάλασσα.

Gordito
11-05-13, 12:23
Καλά να πάθεις, που ήθελες να μου γίνεις τρέντυς :lol:

Δεν ηθελα, δωρο εσκασε και ειπα να το δω.


Είμαι στην φάση που πρέπει να αποφασίσω ποια ROM θα μπει. Μάλλον θα παραβλέψω το HDMI και το 720p recording και θα καταλήξω σε JB. Το smoothness των JB απλά δεν παίζεται, και απορώ γιατί η κ@λοsony δεν έβγαλε έστω και μία JB για τα κινητά μας.
Thanks για το link, θα το κατεβάσω για αρχείο :oneup:

Κοιτάω και αυτήν (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161063), πως σου φαίνεται;

Αυτη ειναι η AOSP (Android Open Source Project) :p

Βαλτην με τον fusion κερνελ που σου δινω στο link παραπανω, ο καλυτερος!





Το vibration απενεργοποιείται νομίζω. Ο φωτισμός δεν θυμάμαι, αλλά και πάλι, βάζεις on screen buttons και ξεμπερδεύεις. Τα φέρνεις και πιο κοντά στην οθόνη, εκεί κάτω που είναι δεν βολεύουν πολύ εξάλλου. Συνηθίζεται πάντως, και είναι ίσως το μόνο αρνητικό.
Σε όλα τα υπόλοιπα, το κινητό πετάει. Ήχος-κάμερα-οθόνη, απλά δεν παίζονται, ο διπύρηνος δεν ιδρώνει πουθενά, άπλετος χώρος για εφαρμογές κλπ κλπ..


Τhanx for the info





Να πω τώρα ότι στα λέγαμε; :p
Πούλησέ το γρήγορα, τσίμπα το S και με τα ρέστα πάνε ένα διήμερο θάλασσα.

Kαλα ντε δεν εχω και το iphone 5, το 4 εχω (2010) :p Μακαρι να τα πιασει τα 250

tsavman
11-05-13, 12:31
Αυτη ειναι η AOSP (Android Open Source Project) :p

Βαλτην με τον fusion κερνελ που σου δινω στο link παραπανω, ο καλυτερος!


Τα'χω λίγο μπερδεμένα με τα ονόματα των roms. Δηλαδή αυτή είναι η AOSP (καθαρή JB); Η ΑΟΚP είναι το ίδιο με εξτραδάκια;




Τhanx for the info

You're welcome. Για την απενεργοποίηση του φωτισμού σε stock rom θα πρέπει να το κοιτάξω και να σου πω. Δε νομίζω να καίει πάντως τόσο μπαταρία, και στο neo v έχει led στα πλήκτρα αλλά δεν τα έχουμε απενεργοποιήσει (εγώ δηλαδή :p)




Kαλα ντε δεν εχω και το iphone 5, το 4 εχω (2010) :p Μακαρι να τα πιασει τα 250

Μια χαρά. Χτυπάς άνετα ένα xperia s και είσαι 7 φορές πιο καλός από το iphone 4.

Gordito
11-05-13, 12:43
Τα'χω λίγο μπερδεμένα με τα ονόματα των roms. Δηλαδή αυτή είναι η AOSP (καθαρή JB); Η ΑΟΚP είναι το ίδιο με εξτραδάκια;

AOSP ειναι pure android χωρις κανενα extra (ουτε καν ποσοστο στην μπαταρια!) Το δινει η google σε καθε εκδοση
AOKP ειναι Android Open Kang Project, προφανως βασιζεται πανω στην AOSP, και τα εξτρα του ειναι αυτα που βλεπεις στο Rom Control στο Settings
Kαι η Cyanogen Mod πανω σε AOSP βασιζεται...

Ο καθε dev βεβαια, μπορει να κανει οτι θελει με τις rom, πχ υπαρχουν μπασταρδεμενες FXP/AOKP roms ή AOSP με διαφορα addons/tweaks κλπ
Συνηθως αναφερουν στο πρωτο ποστ.





Μια χαρά. Χτυπάς άνετα ένα xperia s και είσαι 7 φορές πιο καλός από το iphone 4.

Ασε ολα τα αλλα, μονο το αθλιο πληκτρολογιο να βαλεις με ΜΗΔΕΝ προβλεψη επομενης λεξης και σχεδον-ΜΗΔΕΝ autocorrection, δε θες τιποτα αλλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.