PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi Shared/Full LLU vs Tellas Zisto



Σελίδες : [1] 2 3

lamdami
05-11-06, 13:56
Oι περισσότεροι γνωρίζετε ότι υπάρχει πλέον στο παιχνίδι του Shared και Full LLU η Tellas με το Zisto ο συγκριτικός τιμοκατάλογος έχει αναρτηθεί από τον χρήστη ariadgr. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=58020

Ψηφίστε και αιτιολογείστε την απάντηση σας.

Προσωπικά θα παραμείνω στην Vivodi μιας και μόλις πριν λίγες μέρες μου ήρθε και το Vood και δοκιμάζω και την τηλεφωνία….Επίσης δεν έχω μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα από την Vivodi….
Οπότε δεν συντρέχει λόγος να φύγω.

aroutis
05-11-06, 14:28
To συγκεκριμένο ειναι σαν ενα άλλο thread πάλι με poll. Τα ιδια θα πω. Η αγορά ειναι volatile, προφανως δε παω πουθενά αν το παιχνίδι δεν αναπτυχθεί πλήρως. Hol; Forthnet; Vivodi απάντηση;

Σιγά μη τρέχουμε πίσω απο το πρωτο καρότο που μας πετά η πρώτη εταιρεία, εν τέλει η γραμμη μου δουλεύει αψογα, και θέλω να πιστευω οτι θα κάνουν κάποια κίνηση σε απάντηση.

ΑΝ ΔΕΝ κάνουν, θα το σκεφτώ απο κει και περα. Ολοι καλύπτουν ακρόπολη.

Hwoarang
05-11-06, 14:34
Ακυρα πράγματα λέμε πάλι. Η Tellas δεν καλύπτει τα ίδια μέρει με την Vivodi. ΆΡα εμεις θα μείνουμε Βιβοντι είτε μας αρέσει είτε οχι

mac_user
05-11-06, 14:37
Εγώ θα περιμένω την απάντηση της vivodi με νέα πακέτα και καλύτερες τιμές (ελπίζω).Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις ταχύτητες που δίνει και θα το σκεφτώ πολύ αν θα την κάνω για tellas.

lamdami
05-11-06, 14:43
Η κάλυψη είναι ένα θέμα αλλά 1ον και εμένα με καλύπτουν όλοι Πατήσια( αγκαλιά με το μέγαρο του ΟΤΕ) 2ον οι περισσότεροι provider(Tellas,Forthnet…για HOL δεν έχω ακούσει) ¨υπόσχονται¨ καλύτερη κάλυψη από την Vivodi μέσα σε λίγους μήνες...

Catchphrase
05-11-06, 14:46
Παρόλο που σκεφτόμουνα να ψηφίσω "δεν ξέρω ακόμη" ψήφισα "θα παραμείνω στη βιβοντι" αφού αυτό θα κάνω τελικά. Το μόνο που περιμένω είναι τη μεταφορά μου σε full, αφού δω τα νεα προγράμματα (για την τηλεφωνία) και αφού αρχίσει να παρέχει η εταιρία φορητότητα. Έτσι κι' αλλιώς είμαι σε 6μηνο προπληρωμένο που λήγει στο τέλος Ιανουαρίου, οπότε μέχρι τότε ελπίζω ότι θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.

user1
05-11-06, 17:13
Νομιζω πως για να αποφασισει καποιος θα πρεπει να:
1.Σιγουρευτει πως οι ταχυτητες της τελλας ειναι αρκετα καλες τουλαχιστον στα επιπεδα της βιβοντι.Μεχρι τωρα απ'οτι διαβαζω βεβαια δεν βλεπω προβληματα μεσω llu
2.Η βιβοντι να προσαρμοσει ΑΜΕΣΑ τις τιμες της (σε 1-2 εβδομαδες οχι σαν την τελευταια φορα) τουλαχιστον στα επιπεδα της τελλας - 4/512 με απεριοριστες εθνικες κλησεις -Το τελευταιο ειναι ισως το πιο σημαντικο γιατι για παρα , μα παρα πολλα ελληνικα σπιτια το κοστος των τηλεφωνων αποτελει ενα απο τα σημαντικοτερα εξοδα
3.Να δουμε αν η τηλεφωνια της τελλας ειναι voip οπως το dslphone ή pstn (ασχετα αν πραγματοποιειται ως voip στα κεντρα της)
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο γιατι πρωτον η ποιοτητα δεν ειναι με τιποτα η ιδια, και δευτερον αν για παραδειγμα υπαρχει διακοπη ρευματος στο σπιτι ή δεν συγχρονιζει το modem (οπως μου ετυχε εμενα για μια εβδομαδα και αναγκαζομασταν ολοι να μιλαμε στα κινητα και μας στοιχισε ο κουκος αηδονι) οι "ωφελειες" απο το dslphone εξανεμιζονται.
Δηλαδη στην περιπτωση που και η βιβοντι δωσει πακετο με απεριοριστες κλησεις, εαν της τελλας ειναι pstn εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλεονεκτημα.
Δεν ξερω αν η βιβοντι μπορει να δωσει pstn τηλεφωνια.
Καλο ειναι οι aroutis και ermis που παρακολουθουν πιο στενα τις βιβοντι, τελλας αλλα και οποιος αλλος γνωριζει κατι παραπανω να βοηθησει

lamdami
05-11-06, 18:08
Νομιζω πως για να αποφασισει καποιος θα πρεπει να:
1.Σιγουρευτει πως οι ταχυτητες της τελλας ειναι αρκετα καλες τουλαχιστον στα επιπεδα της βιβοντι.Μεχρι τωρα απ'οτι διαβαζω βεβαια δεν βλεπω προβληματα μεσω llu
2.Η βιβοντι να προσαρμοσει ΑΜΕΣΑ τις τιμες της (σε 1-2 εβδομαδες οχι σαν την τελευταια φορα) τουλαχιστον στα επιπεδα της τελλας - 4/512 με απεριοριστες εθνικες κλησεις -Το τελευταιο ειναι ισως το πιο σημαντικο γιατι για παρα , μα παρα πολλα ελληνικα σπιτια το κοστος των τηλεφωνων αποτελει ενα απο τα σημαντικοτερα εξοδα
3.Να δουμε αν η τηλεφωνια της τελλας ειναι voip οπως το dslphone ή pstn (ασχετα αν πραγματοποιειται ως voip στα κεντρα της)
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο γιατι πρωτον η ποιοτητα δεν ειναι με τιποτα η ιδια, και δευτερον αν για παραδειγμα υπαρχει διακοπη ρευματος στο σπιτι ή δεν συγχρονιζει το modem (οπως μου ετυχε εμενα για μια εβδομαδα και αναγκαζομασταν ολοι να μιλαμε στα κινητα και μας στοιχισε ο κουκος αηδονι) οι "ωφελειες" απο το dslphone εξανεμιζονται.
Δηλαδη στην περιπτωση που και η βιβοντι δωσει πακετο με απεριοριστες κλησεις, εαν της τελλας ειναι pstn εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλεονεκτημα.
Δεν ξερω αν η βιβοντι μπορει να δωσει pstn τηλεφωνια.
Καλο ειναι οι aroutis και ermis που παρακολουθουν πιο στενα τις βιβοντι, τελλας αλλα και οποιος αλλος γνωριζει κατι παραπανω να βοηθησει


Tηλεφωνία μεσω PSTN??? Δηλαδή????

gkandir
05-11-06, 18:12
To συγκεκριμένο ειναι σαν ενα άλλο thread πάλι με poll. Τα ιδια θα πω. Η αγορά ειναι volatile, προφανως δε παω πουθενά αν το παιχνίδι δεν αναπτυχθεί πλήρως. Hol; Forthnet; Vivodi απάντηση;

Σιγά μη τρέχουμε πίσω απο το πρωτο καρότο που μας πετά η πρώτη εταιρεία, εν τέλει η γραμμη μου δουλεύει αψογα, και θέλω να πιστευω οτι θα κάνουν κάποια κίνηση σε απάντηση.

ΑΝ ΔΕΝ κάνουν, θα το σκεφτώ απο κει και περα. Ολοι καλύπτουν ακρόπολη.
Κάπως έτσι τα έχω κι εγώ στο μυαλό μου. Έτσι κι αλλιώς το πακέτο μου τελείωνει τέλος Ιανουαρίου, οπότε έχω περιθώριο έως τότε (άντε και κάνα μήνα μετά) για να δω τι παίζεται.

Περιμένω απάντηση της Vivodi στην Tellas και στη Forthnet (αν αρχίσει 1/12 που λέει). Πάντως στην περίοδο των εορτών πιστεύων να γίνει χαμός! :clap:

ariadgr
05-11-06, 18:29
...Να δουμε αν η τηλεφωνια της τελλας ειναι voip οπως το dslphone ή pstn (ασχετα αν πραγματοποιειται ως voip στα κεντρα της)...

Εαν διαβάσεις το forum "Tellas", θα δείς ότι είναι PSTN η γραμμή που παίρνει ο τελικός χρήστης και δεν χρειάζεται ρεύμα για να λειτουργήσει.

Εξ'άλλου το αναφέρει και στο site: "Απλή τηλεφωνική ψηφιακή γραμμή".

lamdami
05-11-06, 18:37
Εαν διαβάσεις το forum "Tellas", θα δείς ότι είναι PSTN η γραμμή που παίρνει ο τελικός χρήστης και δεν χρειάζεται ρεύμα για να λειτουργήσει.

Εξ'άλλου το αναφέρει και στο site: "Απλή τηλεφωνική ψηφιακή γραμμή".

Μπορείς να μας το εξηγήσεις... προσπάθησα να διαβάσω το post αν λέμε το ιδιο με τα 1800 αλλα το άφησα....θα χρειαζόμουνα μια βδομάδα για να το διαβάσω ολο...

ariadgr
05-11-06, 20:35
Μπορείς να μας το εξηγήσεις... προσπάθησα να διαβάσω το post αν λέμε το ιδιο με τα 1800 αλλα το άφησα....θα χρειαζόμουνα μια βδομάδα για να το διαβάσω ολο...

Αφού σου απάντησα παραπάνω... τι άλλο θέλεις να σου εξηγήσω; :?:
(Ευχαρίστως να σε βοηθήσω αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα, αλλά στην απορία σου αν δίνει PSTN ή VoIP νομίζω ότι απάντησα). :)

lamdami
05-11-06, 21:51
Αφού σου απάντησα παραπάνω... τι άλλο θέλεις να σου εξηγήσω; :?:
(Ευχαρίστως να σε βοηθήσω αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα, αλλά στην απορία σου αν δίνει PSTN ή VoIP νομίζω ότι απάντησα). :)

Ουσιαστικα δεν εχεισ VoIp τηλεφωνία αλλά "σταθερή" οπως του ΟΤΕ?

ariadgr
05-11-06, 22:08
Ουσιαστικα δεν εχεισ VoIp τηλεφωνία αλλά "σταθερή" οπως του ΟΤΕ?

Ναι. PSTN σου δίνει άρα "σταθερή" όπως του ΟΤΕ. :oneup:

user1
05-11-06, 22:40
Ναι. PSTN σου δίνει άρα "σταθερή" όπως του ΟΤΕ. :oneup:

για αυτο εβαλα το θεμα φιλε ariadgr.
ειναι σιγουρο αυτο?

aroutis-ermis pls help

ermis333
05-11-06, 23:10
για αυτο εβαλα το θεμα φιλε ariadgr.
ειναι σιγουρο αυτο?

aroutis-ermis pls help

100% Σίγουρο μέχρι και ISDN θα δώσει σε κανά τρίμηνο

CakeNet
05-11-06, 23:22
Γενικά πιστεύω πως είναι καλό να περιμένει κανείς να ξεκαθαρίσει εν μέρη η αγορά! Δεν υπάρχει λόγος να αρχίσουμε τις άσκοπες μετακινήσεις αφού ο ανταγωνισμός θα φέρει σίγουρα νέα πακέτα και ελκυστικότερες τιμές. Και σίγουρα θα έχουμε και πιο συγκεκριμένη άποψη και για την ποιότητα των υπηρεσιών που θα παρέχει η κάθε εταιρεία...

garett
06-11-06, 00:18
Θα περιμένω και τους άλλους γιατί :

Είμαι κατά της 12 μηνης δέσμευσης γενικά. Δεν μπορεί κάποιος να σου ζητάει να γίνεις το πειραματόζωό του και να σου ζητάει και 12μηνη δέσμευση. Άσε με να το δοκιμάσω και αν μου αρέσει θα συνεχίσω. Πως ξέρω ότι θα δουλέψει σωστά και τι ποιότητα θα έχει?

CakeNet
06-11-06, 01:48
Θα περιμένω και τους άλλους γιατί :

Είμαι κατά της 12 μηνης δέσμευσης γενικά. Δεν μπορεί κάποιος να σου ζητάει να γίνεις το πειραματόζωό του και να σου ζητάει και 12μηνη δέσμευση. Άσε με να το δοκιμάσω και αν μου αρέσει θα συνεχίσω. Πως ξέρω ότι θα δουλέψει σωστά και τι ποιότητα θα έχει?

Απλά και οι εταιρείες πληρώνουν κάποια χρήματα για την γραμμή αλλά και για την μεταβίβαση του αριθμού σου, οπότε υπολογίζουν να το αποσβέσουν..

user1
06-11-06, 02:11
100% Σίγουρο μέχρι και ISDN θα δώσει σε κανά τρίμηνο

οσο για το αν η βιβοντι θα δωσει pstn τηλεφωνια?
ξερει κανενας κατι, γιατι το θεωρω πολυ σημαντικο..

ariadgr
06-11-06, 02:19
οσο για το αν η βιβοντι θα δωσει pstn τηλεφωνια?
ξερει κανενας κατι, γιατι το θεωρω πολυ σημαντικο..

Απίθανο το θεωρώ. Μάλλον μόνο VoIP υλοποιήσεις θα δούμε να δίνει.
Μακάρι να γίνει το αντίθετο.

lamdami
06-11-06, 02:44
Απίθανο το θεωρώ. Μάλλον μόνο VoIP υλοποιήσεις θα δούμε να δίνει.
Μακάρι να γίνει το αντίθετο.

Λογικά ανεβαίνει πολύ το κόστος....

sdn
06-11-06, 04:14
Μα και βέβαια θα μείνω στην vivodi.

Είμαι LARGE & μαζόχας :)

@aroutis καρώτο ήταν αυτό που έκανε η vivodi με τα 640 upload σε προπληρωμένο και μετά το σταμάτησε. Έχεις πληροφορίες ότι η προσφορά της tellas είναι καρότο επίσης?

To Telefonet υστερεί σημαντικά. Το καταλαβαίνω γιατί τους ήρθε ξαφνικά. Αυτό μπορούσαν να κάνουν άμεσα και το έκαναν αλλά έπρεπε να το έχουν κάνει πολύ καιρό πριν. (δεν άκουγε τους πελάτης της αλλά άκουσε τον ανταγωνισμό. Λάθος.

Αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι θέλουν € 135.00 για 4096/640Kbps. Εδώ και αν πρέπει να βιαστούν.

Είμαι σίγουρος ότι έως τον Ιανουάριο θα ανακοινώσουν νέα πράγματα :)

EDIT. Επειδή βλέπω 10 άτομα να λένε θα παραμείνω στην vivodi ίσως θα πρέπει να αναφέρουν αν έχουν προπληρωμένο πρόγραμμα ή δεν καλύπτονται από άλλους (ό ΟΤΕ δεν υπολογίζεται). Σαν πολύ μεγάλο μου φαίνεται το ποσοστό την δεδομένη χρονική στιγμή.

DSLaManiaC
06-11-06, 07:04
Εγώ θα περιμένω το ΖΤΟ και μετά... (OOOOPS λάθος αυτό είναι από άλλο threat) εννοώ θα περιμένω τις προσφορές κι από τους άλλους (Περισσότερο ForthNet) και και θα αποφασίσω μετά αν και για να πώ την αλήθεια μέχρι τώρα μια χαρά είμαι βολεμένος με τη vivodi..
Τέλος πάντων θα δούμε όταν μπουν όλοι οι αναμενόμενοι πάροχοι στο παιχνίδι.

Dsltech
06-11-06, 08:36
παιδιά και εγώ τι κατάλαβα τόσο καιρό που δεν έχω πακέτο και πληρώνω τα διπλά λεφτά από αυτούς που έχουν, έχω γραμμή ΟΤΕ και παροχή ΤΕLLAS αρά για μένα μια φυσική κατάληξη θα ήταν η TELLAS να ξεμπερδεύω, εξάλλου πάντα η TELLAS είχε από τις καλύτερες τιμές γιατί να αλλάξει τώρα, άλλοι είναι αυτοί που πουλάνε τάχα μου ποιότητα.
Ααα... και είμαι σίγουρος ότι αν κάποιος άλλος κάνει καμία τρελή προσφορά τότε η τελλας θα αναπροσαρμόσει τα τιμολόγια ή τις ταχύτητες τις.
Εγω θα κάνω σήμερα κιόλας την αίτηση

Director CrisAK
06-11-06, 11:22
Δεν έχω παράπονο από την Vivodi και νομίζω ότι πάντα είναι μπροστά και απαντά με εντυπωσιακές προσφορές σε κάθε πρόταση άλλης εταιρίας.Οπότε παραμένω χωρίς να περιμένω απάντηση ακόμα. - εκτός του ότι έχω ακόμα προπληρωμένους μήνες.:cool:

tsekouras
06-11-06, 11:49
Εγώ θα περιμένω και τις προσφορές από Forthnet και HOL και μετά θα αποφασίσω τι θα βάλω. Μπορεί να έχουν καλύτερες προσφορές από τις τωρινές.

Darth_Sidius
06-11-06, 12:25
Και εγώ λέω να παραμείνω στη vivodi(εχω shared llu), αλλά για την telefonet εχω τους ενδιασμούς μου. Λεω να μείνω λίγο ακόμα σε shared και θα δώ πως θα πανε τα πράματα...

hsigma
06-11-06, 12:47
Επειδή δεν το έχω πολυκαταλάβει, το telefonet είναι η "PSTN" απάντηση της Vivodi στο Tellas Zisto? Ή απλά μια μετεξέλιξη του DSLphone (VOIP) ?

lamdami
06-11-06, 13:03
Μα και βέβαια θα μείνω στην vivodi.

Είμαι LARGE & μαζόχας :)

@aroutis καρώτο ήταν αυτό που έκανε η vivodi με τα 640 upload σε προπληρωμένο και μετά το σταμάτησε. Έχεις πληροφορίες ότι η προσφορά της tellas είναι καρότο επίσης?

To Telefonet υστερεί σημαντικά. Το καταλαβαίνω γιατί τους ήρθε ξαφνικά. Αυτό μπορούσαν να κάνουν άμεσα και το έκαναν αλλά έπρεπε να το έχουν κάνει πολύ καιρό πριν. (δεν άκουγε τους πελάτης της αλλά άκουσε τον ανταγωνισμό. Λάθος.

Αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι θέλουν € 135.00 για 4096/640Kbps. Εδώ και αν πρέπει να βιαστούν.

Είμαι σίγουρος ότι έως τον Ιανουάριο θα ανακοινώσουν νέα πράγματα :)

EDIT. Επειδή βλέπω 10 άτομα να λένε θα παραμείνω στην vivodi ίσως θα πρέπει να αναφέρουν αν έχουν προπληρωμένο πρόγραμμα ή δεν καλύπτονται από άλλους (ό ΟΤΕ δεν υπολογίζεται). Σαν πολύ μεγάλο μου φαίνεται το ποσοστό την δεδομένη χρονική στιγμή.


Εγω είμαι share LLU και με βλέπω σε 1-2 μήνες FullLLU


Δεν έχω παράπονο από την Vivodi και νομίζω ότι πάντα είναι μπροστά και απαντά με εντυπωσιακές προσφορές σε κάθε πρόταση άλλης εταιρίας.Οπότε παραμένω χωρίς να περιμένω απάντηση ακόμα. - εκτός του ότι έχω ακόμα προπληρωμένους μήνες.:cool:

Μια απο τα ίδια κανένα παραπονο....Ισως μονο κατι προβληματάκια που έχω με το Vood...


Επειδή δεν το έχω πολυκαταλάβει, το telefonet είναι η "PSTN" απάντηση της Vivodi στο Tellas Zisto? Ή απλά μια μετεξέλιξη του DSLphone (VOIP) ?

Λογικά το VoIp θα είναι αλλα δεν ξέρω....έδινε αποταν ξεκίνησε απεριοριστστες κλήσεισ???

sdn
06-11-06, 13:14
Λογικά το VoIp θα είναι αλλα δεν ξέρω....έδινε αποταν ξεκίνησε απεριοριστστες κλήσεισ???

ούτε τώρα δίνει (ακόμα) αν δεν κάνω λάθος

hsigma
06-11-06, 13:16
Απ΄όσο ξέρω, με το πάγιο των 9,52€, δίνει τα 500λεπτά δωρεάν αστικά/υπεραστικά.

lamdami
06-11-06, 13:40
Απ΄όσο ξέρω, με το πάγιο των 9,52, δίνει τα 500λεπτά δωρεάν αστικά/υπεραστικά.

Και εγώ το ίδιο ήξερα αλλα στο site λεεί

http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=11

Telefonet


Πόσα πάγια πληρώνατε έως σήμερα και πόσους λογαριασμούς σε διαφορετικές εταιρείες;

Πόσο κόστιζε κάθε τηλεφωνική σας κλήση;

Σκεφτήκατε ποτέ να διακόψετε την σταθερή τηλεφωνική σας γραμμή;

Ήρθε η ώρα να αλλάξετε γραμμή χωρίς να αλλάξετε τον αριθμό σας, με την υπηρεσία Telefonet της Vivodi Telecom.

Ξεχάστε οριστικά το πάγιο που πληρώνατε κάθε μήνα και ελάτε με τον αριθμό σας στο ιδιόκτητο τηλεπικοινωνιακό δίκτυο της Vivodi εξασφαλίζοντας :
Ένα και μόνο μηνιαίο λογαριασμό για τις υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας και Internet
Δωρεάν, ασταμάτητες κλήσεις προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα
Δωρεάν, 24ωρη σύνδεση στο Internet, χωρίς χρονοχρέωση & περιορισμούς στη διακίνηση δεδομένων
Δωρεάν ψηφιακές ευκολίες όπως απόκρυψη/αναγνώριση κλήσης, προσωπικό τηλεφωνητή με επιλεγόμενη προώθηση μηνυμάτων και στο e-mail σας, αναμονή κλήσης κ.α
Δωρεάν χρήση ασύρματου εξοπλισμού
Καλέστε στο 13880 και συνδεθείτε σήμερα!

Vivodi Telecom
Τώρα, έχεις τη δική σου γραμμή!



Βεβαια στα χαρακτηριστικά:
http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12

λέει 500 λέπτα...

Μηπως διάβασα κατι λάθος ή το μπερδεψα με κάτι αλλο??? :hmm:

ermis333
06-11-06, 13:44
Επειδή δεν το έχω πολυκαταλάβει, το telefonet είναι η "PSTN" απάντηση της Vivodi στο Tellas Zisto? Ή απλά μια μετεξέλιξη του DSLphone (VOIP) ?

To DSLphone με δωρεάν τηλέφωνα και χωρίς επιπλέον πάγιο είναι, μόνο στα στγκεκριμένα πακέτα του Telefonet όμως.

100% αυτό που λέω, αφού απαιτεί την αδιάκοπη παροχή ηλεκτρικού ρεύματος.

sdn
06-11-06, 13:49
lamdami μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος που μπερδεύτηκε

lamdami
06-11-06, 13:59
Απ΄όσο ξέρω, με το πάγιο των 9,52€, δίνει τα 500λεπτά δωρεάν αστικά/υπεραστικά.


lamdami μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος που μπερδεύτηκε

Μαλλον προσπαθούν να το σώσουν...αλλα τι να πρωτοσώσουν...

ronaldinio
06-11-06, 14:36
Η πλάκα είναι ότι η υπηρεσία telefonet υπήρχε εδώ και καμπόσο καιρό αλλά δεν την έβγαζαν δημόσια στον πολύ κόσμο γιατί μάλλον υπάρχουν προβλήματα ακόμα με τη φορητότητα.

aroutis
06-11-06, 14:54
Μα και βέβαια θα μείνω στην vivodi.

Είμαι LARGE & μαζόχας :)

@aroutis καρώτο ήταν αυτό που έκανε η vivodi με τα 640 upload σε προπληρωμένο και μετά το σταμάτησε. Έχεις πληροφορίες ότι η προσφορά της tellas είναι καρότο επίσης?

Καρότο εννοώ οτι πετάς ενα νούμερο κάτω από τις τιμές των υπολοίπων περιμένοντας να φύγουν από εκεί αμέσως. Με αυτή την λογική ναι ειναι καρότο. Εξήγησα οτι μια χαρά ειμαι τεχνικά, η γραμμή μου πετά (μα γιατί με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι; )



Αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι θέλουν € 135.00 για 4096/640Kbps. Εδώ και αν πρέπει να βιαστούν.

Είμαι σίγουρος ότι έως τον Ιανουάριο θα ανακοινώσουν νέα πράγματα :)Κάτι είπα για reflexes (νομίζω) ;)


EDIT. Επειδή βλέπω 10 άτομα να λένε θα παραμείνω στην vivodi ίσως θα πρέπει να αναφέρουν αν έχουν προπληρωμένο πρόγραμμα ή δεν καλύπτονται από άλλους (ό ΟΤΕ δεν υπολογίζεται). Σαν πολύ μεγάλο μου φαίνεται το ποσοστό την δεδομένη χρονική στιγμή.
Ισως ειναι large .. ή απλά δεν συμμερίζονται ΟΛΟΙ τις απόψεις σου... ρε γμτ.. :p

BoGe
06-11-06, 14:56
Aroutis πήγες τελικά στα 4ΜΒ, και αν ναι ενυπώσεις;

sdn
06-11-06, 14:59
Καρότο εννοώ οτι πετάς ενα νούμερο κάτω από τις τιμές των υπολοίπων περιμένοντας να φύγουν από εκεί αμέσως. Με αυτή την λογική ναι ειναι καρότο. Εξήγησα οτι μια χαρά ειμαι τεχνικά, η γραμμή μου πετά (μα γιατί με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι; )


Κάτι είπα για reflexes (νομίζω) ;)


Ισως ειναι large .. ή απλά δεν συμμερίζονται ΟΛΟΙ τις απόψεις σου... ρε γμτ.. :p

Το καρότο δεν είναι κακό αν δεν σε περιμένει ο βούρδουλας. (640 vivodi ;) )

Ας ελπίσουμε ότι θα αντιδράσουν

Δεν είναι θέμα δικό μου απόψεων αλλά απλής αριθμητικής.

ΣΗΜ. Σε παρακαλώ ας μην αρχίσουμε πάλι τα γνωστά. Δεν μπορώ να χτυπάω μια εταιρεία όταν είναι στο καναβάτσο :p (ας ελπίσουμε ότι θα σηκωθεί. Μετράω έως το 11) :)

BoGe
06-11-06, 15:02
ΣΗΜ. Σε παρακαλώ ας μην αρχίσουμε πάλι τα γνωστά....

Δεν έχουμε κανένα απολύτος πρόβλημα, πάω να φέρω pop corn :)

aroutis
06-11-06, 15:18
lol

Δεν έχω ΚΑΜΙΑ διαθεση για κάτι τέτοιο πίστεψέ με ...

Για τα υπόλοιπα θεωρώ οτι θα αντιδράσουν, και πλέον αυτού εξέφρασα τη γνώμη μου, θεωρώ οτι ειναι σεβαστή οπως άλλωστε και η δική σου ;)


Aroutis πήγες τελικά στα 4ΜΒ, και αν ναι ενυπώσεις;Θα μάθω σήμερα, αν όχι έχει τηλ, email, και είδομεν.

user1
06-11-06, 16:37
lol

Δεν έχω ΚΑΜΙΑ διαθεση για κάτι τέτοιο πίστεψέ με ...

Για τα υπόλοιπα θεωρώ οτι θα αντιδράσουν, και πλέον αυτού εξέφρασα τη γνώμη μου, θεωρώ οτι ειναι σεβαστή οπως άλλωστε και η δική σου ;)

Θα μάθω σήμερα, αν όχι έχει τηλ, email, και είδομεν.


φιλε aroutis, επειδη βλεπω πως γνωριζεις λιγα περισσοτερα πραγματα για τη βιβοντι, μηπως γνωριζεις εαν θα δωσουν pstn τηλεφωνια οπως η τελλας ?(απ'τις αποψεις των υπολοιπων και ιδιαιτερα του ermis ,βγαζουμε το συμπερασμα πως η τελλας δινει pstn τηλεφωνια που μαλλον υλοποιειται ως voip στα κεντρα της)
Για πολλους ειναι πολυ σημαντικο αυτο για πολλους και διαφορους λογους (ποιοτητα, διακοπες ρευματος,μη συγχρονισμος modem, σχεδον αδυνατη αποστολη fax,μη δυνατοτητα κλησης ορισμενων αριθμων κλπ)
Εγω για παραδειγμα θα παρεμενα στη βιβοντι εφοσον γρηγορα μου δωσει εντα αντιστοιχο πακετο με την τελλας (4mb/512 με ολες τις εθνικες δωρεαν) αλλα μονο εαν ηξερα οτι η τηλεφωνια θα ειναι pstn.
Εαν ηξερα ομως οτι δεν θα δωσουν pstn τηλεφωνια θα εφευγα απο τωρα.
Πως μπορουμε να το μαθουμε?Νομιζω πωε ειναι τεχνικο θεμα της βιβοντι

aroutis
06-11-06, 16:41
Δεν έχω ιδέα αν θα το υλοποιήσουν. Μια καλή ιδέα ειναι email, με contact phone, εξηγώντας ακριβώς αυτό που μου λές, επιμένωντας στο οτι θα φύγεις.

Συνήθως απαντάνε σε τέτοιες ιδέες.

Προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί δεν έχω τέτοια ανάγκη, το voip μου δουλεύει, τώρα φυσικά οτι καινούργιο καλό ειναι !!!;)

sdn
06-11-06, 17:07
επιμένωντας στο οτι θα φύγεις.


Δεν χρειάζεται θα το καταλάβουν και χωρίς τηλέφωνο ή email :)

Έλα αστείο ήταν να ευθυμίσουμeε :p :)

lewton
06-11-06, 18:43
Δεν καταλαβαίνω το νόημα της ύπαρξης αυτού του θέματος από τη στιγμή που υπάρχει ακριβώς ίδιο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=57787).

sdn
06-11-06, 19:05
Εκεί αρκετοί είχαν ψηφίσει χωρίς να γνωρίζουν τις τελευταίες εξελίξεις.

Νομίζω ότι δεν επιτρέπει η δημοσκόπηση αλλαγή κατηγορίας ψήφου

lewton
06-11-06, 19:30
Εκεί αρκετοί είχαν ψηφίσει χωρίς να γνωρίζουν τις τελευταίες εξελίξεις.

Νομίζω ότι δεν επιτρέπει η δημοσκόπηση αλλαγή κατηγορίας ψήφου
Mα άνοιξε την Παρασκευή... Τι εξελίξεις είχαμε από τότε;

lamdami
06-11-06, 22:29
Δεν καταλαβαίνω το νόημα της ύπαρξης αυτού του θέματος από τη στιγμή που υπάρχει ακριβώς ίδιο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=57787).

Για να είμαι ειλικρινής παρότι είχα ψηφίσει(δεν είχα γράψει σχόλιο:oops: )…Δεν είχα αντιλήφθη…ότι αφορούσε την Tellas και γενικά τους νέους παίχτες των Share/Full LLU και αποκλειστικά όσους είναι Share/Full LLU…απλά ότι αφορούσε όλους τους συνδρομητές Vivodi και την πρόθεση αλλαγής παροχου …Βέβαια διαβάζοντας το τώρα πιο προσεκτικά το poll σου αντιλαμβάνομαι ότι οι πορτοκαλιές είναι η Tellas.
Δεν ξέρω αν πρέπει να κλείσει το poll αυτό εάν ναι πες μου πως γίνεται αν και νομίζω ότι πρέπει να το κάνει ο moderator…

sdn
07-11-06, 00:00
Mα άνοιξε την Παρασκευή... Τι εξελίξεις είχαμε από τότε;


Την προσφορά από την tellas. Αυτή η δημοσκόπηση είναι αρκετά διαφορετική από τι δική σου (έτσι νομίζω τουλάχιστον).

Πιστεύω ότι αν γίνει η δημοσκόπηση μετά από 1-2 μήνες (όλα τα άλλα σταθερά) τα αποτελέσματα θα είναι πολύ διαφορετικά και χειρότερα για την βιβοντι. Αρκετοί θέλουν να περιμένουν να δουν τι γίνεται στην αγορά.

Για την προσφορά της τελάς πολλοί είπαν ότι είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό (εγώ κοιτάζω να δω τι γίνεται με τις απεριόριστες κλήσεις)

Γενικά ο κόσμος αργεί να "απορροφήσει" μεγάλες αλλαγές

Τέλος πάντων αυτή η δημοσκόπηση δεν είναι ίδια με την δική σου :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.