PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαύρη Λίστα Τηλεφωνικών Αριθμών/Κέντρων - Παραβίαση Προσωπικών Δεδομένων



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

kostog
04-10-12, 16:19
υπαρχει cd που κυκλοφορει με αμφ δου τηλεφωνο σταθερο κινητο και διευθυνση κατοικιας , διασταυρωμενο απο εφορια
το εχω δει και μαλιστα εχει και τι ποσα δηλωσες και τι εκκαθαριστικαν 2008-2010
το εχω δει το εχω κοιταξει γιατι βρηκα το ονομα μου .... δεν εχω να πω τιποτε περισσοτερο απλα ειμαστε τιποτε !!

goku
04-10-12, 16:23
Έγινε όντως ενιαίος ;;; Γιατι γνώριζα ως τώρα ότι μόνο σε έντυπη μορφή κυκλοφορεί απο τον ΟΤΕ και cd νομίζω για εταιρείες. έκανα αναζήτηση για κάποιον που είμαι σίγουρος ότι ανοίκει στην Cyta, και βρήκε το νουμερό του.

mpoukomass
06-10-12, 02:45
Αρα παμε σε καταστμα 4νετ η οτε και λεμε μη εμφανιζομενο?Παντως γνωστος που το εκανε μη εμφανιζομενο προχθες εμφανιζεται ακομα,ποτε περιπου το αποκρυπτουν?

επισης για τα κινητα κανουμε το ιδιο στον αντιστοιχο παροχο?

konc
06-10-12, 06:14
Αρα παμε σε καταστμα 4νετ η οτε και λεμε μη εμφανιζομενο?Παντως γνωστος που το εκανε μη εμφανιζομενο προχθες εμφανιζεται ακομα,ποτε περιπου το αποκρυπτουν?

επισης για τα κινητα κανουμε το ιδιο στον αντιστοιχο παροχο?

Σε αυτόν τον τόπο μπορούμε να σου πούμε μόνο τι ισχύει στην θεωρία. Γιατί στην πράξη εμφανίζονται 2 προηγούμενα σταθερά τηλέφωνά μου που ο ίδιος με το χεράκι μου (εννοώ ότι δεν το ζήτησα από κάποιον υπάλληλο που δεν ήξερε/ξέχασε να το κάνει) είχα τσεκάρει στην αίτηση το κουτάκι για το "απόρρητο"/"κρυφό", μία το 2009 και μία το 2011. Στην θεωρία πάντως έτσι είναι..

mpoukomass
06-10-12, 16:42
παντως μετα απο ερευνα που εκανα με κατι τηλεφωνα ειδα οτι ολοι οσοι εχουν εναλλακτικους παροχους εμφανιζονται κανονικοτατα ενω σε καποιους οτεδες δν εμφανιζεται,παιζει να ειναι αλλη μια τιμωρια για τους εναλλακτικους,στα φορα ολα τα στοιχεια σας αδιαφορωντας εαν εχετε δηλωσει το αντιθετο.

Lagman
23-10-12, 09:14
Τσέκαρα κάτι κινητά φίλων και γνωστών, έχει γίνει κάποιο λάθος Πολλοί που είχαν επιλέξει να μην δημοσιεύεται το κινητο τους στον κατάλογο και δημοσιεύεται κανονικά.
Μάλιστα μια περίπτωση πήραμε τηλέφωνο στον πάροχο και έλεγε ότι είναι απόρρητο δεν γίνεται κλπ . Ο παροχος το έπαιζε κινέζος :p

Τσεκάρετε τα κινητά σας....

kostog
23-10-12, 14:20
για να μην σκατε το πραγμα εχει ως εξης:
οταν περνανε τις αιτησεις στο wcrm δεν τικαρουν το πεδιο με την επιλογη που θελει ο πελατης.
κατα δευτερον δεν το κανουν γιατι εχουν τετοια γραμμη , να φαινονται ολα σε ολους . οσοι ξερουν μπορουν να το επιβεβαιωσουν και επειδη το διαβαζουν το topic αρκετοι , αν θελουν ας πουν το αντιθετο ..... το ιδιο συμβαινει και στην κινητη και στην σταθερη τηλεφωνια , εδω και καιρο

Lagman
23-10-12, 19:42
Μου αρέσει που λέμε εδώ για τα προσωπικά δεδομένα, σήμερα ξεφτιλίστηκε το ebanking της alphabank, πραγματικά έπεσα απο τα σύννεφα όταν μου είπαν πως βλέπεις προσωπικά δεδομένα διαφόρων πελατων στοιχεία κατόχου κάρτας πόσο χρωστάει κλπ Κάποιοι θα το πουν πρόβλημα στο site κάποιοι θα πουν ότι τους χακαραν εγω θα πω απαράδεκτο.

nikospot
24-10-12, 20:14
2130167700 Με παίρνει από χτες και όταν το σηκώσω κλείνει. Το κάλεσα πίσω και χωρίς καν να χτυπήσει, παίζει μουσική. Είναι ολίγον ενοχλητικό, που θα κάνω καταγγελία?

mpoukomass
24-10-12, 23:04
Τσέκαρα κάτι κινητά φίλων και γνωστών, έχει γίνει κάποιο λάθος Πολλοί που είχαν επιλέξει να μην δημοσιεύεται το κινητο τους στον κατάλογο και δημοσιεύεται κανονικά.
Μάλιστα μια περίπτωση πήραμε τηλέφωνο στον πάροχο και έλεγε ότι είναι απόρρητο δεν γίνεται κλπ . Ο παροχος το έπαιζε κινέζος :p

Τσεκάρετε τα κινητά σας....

ωραια,κι εκαναν αιτηση να μν εμφανιζεται?πηραν καμια χειροπιαστη απαντηση?εγω εχω κανει αιτησεις και για κινητα και σταθερα σε εδω και ενα 20ημερο παντως και κανονικα τικαρα τις επιλογες αλλα τπτ ακομα,παντως kostog σε καποιους λιγους δν εμφανιζεται,για ξεκαρφωμα δλδ αυτους?

byron03
25-10-12, 03:44
Έχουμε οικογενειακώς 2 σταθερές ΟΤΕ και κινητά 1 Cosmote, 1 Cosmokarta, 1 Vodafone, 1 Wind. Συνδέσεις mobile internet 1 cosmote internet on the go με κάρτα και 1 Vodafone mobile broadband με κάρτα.

Aπό όλα τα παραπάνω εμφανίζεται στον κατάλογο μόνο η σύνδεση cosmote internet on the go με κάρτα!! Αυτή είχε γίνει πέρυσι το καλοκαίρι σε Γερμανό και δεν θυμάμαι αν είπα κάτι για τον κατάλογο (πού να φανταστώ άλλωστε ότι θα βάλουν σύνδεση mobile internet σε κατάλογο!).

Tη σύνδεση Cosmokarta την έκανα πριν μερικούς μήνες σε Οteshop. Σαφώς και με ρώτησαν αν θέλω να εμφανίζεται στους καταλόγους, τους είπα ότι δεν θέλω και υπέγραψα και σχετική αίτηση, της οποίας μου παρέδωσαν φωτοτυπία. Παρομοίως στις υπόλοιπες συνδέσης φωνής έχουμε ζητήσει σε διάφορες φάσεις στο παρελθόν να μη μπουν σε καταλόγους πράγμα που φαίνεται ότι έχει τηρηθεί.

kostog
25-10-12, 09:18
παντα υπαρχει η εξαιρεση στον κανονα .. και αιτημα για αποκρυψη των στοιχειων που εκανες στο 11880 δεν θα αλλαξει !!! δες το

mpoukomass
25-10-12, 19:23
παντα υπαρχει η εξαιρεση στον κανονα .. και αιτημα για αποκρυψη των στοιχειων που εκανες στο 11880 δεν θα αλλαξει !!! δες το

11888?και γτ να μν αλλαξει?εκανα αιτησεις κανονικοτατα οπως ο byron03 ,αντε μν τους τα κανω λιμπα. :p

panik77
25-10-12, 23:01
2130063736 από wind , ενημέρωση για κάποια προσφορά με επιδότηση σε καρτοσυμβόλαιο από 29 ευρώ θα πήγαινε στα 23

kostog
26-10-12, 09:09
δεν ανανεωνεται ουτε μαι φορα τον χρονο , ο παροχος σου θα σου πει οτι δεν φταει αυτος και τερμα
μακαρι να εισαι εσυ η εξαιρεση

Lagman
26-10-12, 13:15
δεν ανανεωνεται ουτε μαι φορα τον χρονο , ο παροχος σου θα σου πει οτι δεν φταει αυτος και τερμα
μακαρι να εισαι εσυ η εξαιρεση

Αφού μαζεύομαστε αρκετοί προτείνω να ξεκινήσουμε Μαζική καταγγελία .

kostog
26-10-12, 13:54
εγω ειμαι μεσα , αρκει να παμε μεχρι τελους

airbus
26-10-12, 13:59
2130167700 Με παίρνει από χτες και όταν το σηκώσω κλείνει. Το κάλεσα πίσω και χωρίς καν να χτυπήσει, παίζει μουσική. Είναι ολίγον ενοχλητικό, που θα κάνω καταγγελία?


κακως πηρες πισω, δε ξερεις τι χρεωση μπορει να εχει το νουμερο αυτο.

nikospot
26-10-12, 15:30
κακως πηρες πισω, δε ξερεις τι χρεωση μπορει να εχει το νουμερο αυτο.

Αστικό νούμερο είναι το 213..... :hmm: Και ή από wind ή από HOL μάλιστα.

mpoukomass
26-10-12, 17:32
Αφού μαζεύομαστε αρκετοί προτείνω να ξεκινήσουμε Μαζική καταγγελία .

ωραια,για πειτε τι να κανουμε λοιπον,κατ αρχας δν επικοινωνουμε ειτε μεσω τηλ ειτε μεσω μαιλ και στους 11888 για να δουμε εστω τι εχουν να πουν?

Lagman
26-10-12, 21:54
ωραια,για πειτε τι να κανουμε λοιπον,κατ αρχας δν επικοινωνουμε ειτε μεσω τηλ ειτε μεσω μαιλ και στους 11888 για να δουμε εστω τι εχουν να πουν?

Πρώτα απο όλα να πω ότι αν το κάνουμε θα έχει μεγάλη συμμετοχή με τον εξής απλό τρόπο , έπιασα τα κινητα των επαφών μου και τα τσέκαρα ως τώρα έχω βρει καμιά 10ρια που εμφανίζονται και μετα θα ενημερώσω τους συγγενείς φίλους και γνωστούς ... Φαντάσου να κάνω το ιδιο και με τις επαφές των φίλων μου... Μαζεύονται αρκετά άτομα σίγουρα.
Αυτο που σίγουρα χρειάζεται είναι ένα αποδεικτικό απο τον πάροχο ότι το νούμερο δεν δημοσιεύεται . Μπορούμε να ρωτήσουμε στην ΕΕΤΤ η στην www.dpa.gr

Έχω την εντύπωση πάντως τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση κάποιο πρόβλημα έχει η διαδικασία-επικοινωνία των παρόχων .
Θεωρώ πως οι πάροχοι έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης.

mpoukomass
29-10-12, 14:30
Πρώτα απο όλα να πω ότι αν το κάνουμε θα έχει μεγάλη συμμετοχή με τον εξής απλό τρόπο , έπιασα τα κινητα των επαφών μου και τα τσέκαρα ως τώρα έχω βρει καμιά 10ρια που εμφανίζονται και μετα θα ενημερώσω τους συγγενείς φίλους και γνωστούς ... Φαντάσου να κάνω το ιδιο και με τις επαφές των φίλων μου... Μαζεύονται αρκετά άτομα σίγουρα.
Αυτο που σίγουρα χρειάζεται είναι ένα αποδεικτικό απο τον πάροχο ότι το νούμερο δεν δημοσιεύεται . Μπορούμε να ρωτήσουμε στην ΕΕΤΤ η στην www.dpa.gr

Έχω την εντύπωση πάντως τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση κάποιο πρόβλημα έχει η διαδικασία-επικοινωνία των παρόχων .
Θεωρώ πως οι πάροχοι έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης.

σ ολες τις περιπτωσεις δν υπαρχει επικοινωνια των παροχων αν προκειται για σταθερα,τι εννοεις αποδεικτικο οτι δν δημοσιευεται?οτι εχουμε κανει αιτηση δλδ και δν εχει ικανοποιηθει?

Lagman
29-10-12, 19:49
Πρώτα απο όλα να πω ότι αν το κάνουμε θα έχει μεγάλη συμμετοχή με τον εξής απλό τρόπο , έπιασα τα κινητα των επαφών μου και τα τσέκαρα ως τώρα έχω βρει καμιά 10ρια που εμφανίζονται και μετα θα ενημερώσω τους συγγενείς φίλους και γνωστούς ... Φαντάσου να κάνω το ιδιο και με τις επαφές των φίλων μου... Μαζεύονται αρκετά άτομα σίγουρα.
Αυτο που σίγουρα χρειάζεται είναι ένα αποδεικτικό απο τον πάροχο ότι το νούμερο δεν δημοσιεύεται . Μπορούμε να ρωτήσουμε στην ΕΕΤΤ η στην www.dpa.gr

Έχω την εντύπωση πάντως τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση κάποιο πρόβλημα έχει η διαδικασία-επικοινωνία των παρόχων .
Θεωρώ πως οι πάροχοι έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης.

σ ολες τις περιπτωσεις δν υπαρχει επικοινωνια των παροχων αν προκειται για σταθερα,τι εννοεις αποδεικτικο οτι δν δημοσιευεται?οτι εχουμε κανει αιτηση δλδ και δν εχει ικανοποιηθει?

Για κινητα ότι ο κάτοχος έχει αιτήθει να μην προβάλλεται ο αριθμός του.

mpoukomass
29-10-12, 23:10
ναι ενταξει,αυτο ευκολα το δειχνεις αν εχεις κρατησει το χαρτι που σου δινουν μετα,αλλα και παλι αν τους στειλεις οτι εχω κανει την ταδε αιτηση θα το αμφισβητησουν,τεσπα στην ουσια ομως,τι κανουμε τωρα,στελνουμε μαιλ σε ΕΕΤΤ η δπα και περιμενουμε απαντηση?

Lagman
30-10-12, 01:19
Εμένα το διορθώσανε...

Με τον πάροχο σου μίλησες ;;

mpoukomass
30-10-12, 14:59
Εμένα το διορθώσανε...

Με τον πάροχο σου μίλησες ;;

οχι,ποτε ειχες κανει την αιτηση,για το σταθερο στον ΟΤΕ την εκανες?

Lagman
31-10-12, 08:45
Εμένα το διορθώσανε...

Με τον πάροχο σου μίλησες ;;

οχι,ποτε ειχες κανει την αιτηση,για το σταθερο στον ΟΤΕ την εκανες?
Το σταθερο απο την αρχη το είχα επιλέξει να μην δημοσιεύεται κλπ
Το πρόβλημα μου ήταν με το κινητο wind ενω είχα επιλέξει να μην δημοσιεύεται αυτο φαινόταν κανονικα.
Μίλησα με wind τη πρώτη φορά επέμενε η υπάλληλος ότι δεν δημοσιεύεται αλλα κάλεσα μια άλλη μέρα και πέτυχα μια που κατάλαβε το πρόβλημα και μέσα σε δύο μέρες το πολυ είχε βγει.

Lagman
31-10-12, 08:47
Χθες μπλόκαρα το 2315151200 λένε στο ΝΕΤ ότι ακούς ηχογραφημένο μήνυμα και αν πατήσεις πχ το 1 σε χρεώνει ... Οπότε προσοχή .
Κερδίσατε χίλια ευρώ κλπ κλπ

Lagman
08-11-12, 11:20
Πως σας φαίνεται για κάθε spam SMS που λαμβάνετε στο κινητό χωρίς την συγκατάθεση σας να βγάζετε χρήματα ;

Διαβάστε λίγο τι λέει η

ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΧΡΗΣΤΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

http://www.leuko.gr/content/view/41/49/

stelios4711
08-11-12, 13:06
Μόνο που αυτό δεν είναι για να αποφύγουμε τα SMS αλλά οτι συμφωνούμε να δώσουμε την συγκατάθεσή μας για να δεχόμαστε SMS ακόμη και από εταιρίες που είναι παράνομες
Κάνε έναν κόπο να διαβάσεις την αίτηση:

111698

Lagman
08-11-12, 17:06
Ναι το διάβασα και μου έκανε εντύπωση.

kostog
09-11-12, 10:21
καλημερα σε ολους , αν γνωριζει καποιος ας με βοηθησει
εχω παρει νουμερο αοπο cosmote, ζητησα να ειναι απορρητο και να μην εμφανιζεται στο 11880 ουτε να το δινουν τηλεφωνικως , μεχρι σημερα απο τον μαρτιο μηνα καταφερα μονο να μην δινεται απο το 11880 , αλλα όταν μπαινεις στο site το δινει παλι .τι πρεπει να κανω ??

Lagman
09-11-12, 18:02
Πανεύκολο θα πας σε ένα oteshop και θα τους εξηγήσεις που φαίνεται το νούμερο για να το ρυθμίσουν.Μη μπλέκεις με τηλέφωνα εγω θα πήγαινα απευθείας oteshop.

mpoukomass
19-11-12, 21:17
καλημερα σε ολους , αν γνωριζει καποιος ας με βοηθησει
εχω παρει νουμερο αοπο cosmote, ζητησα να ειναι απορρητο και να μην εμφανιζεται στο 11880 ουτε να το δινουν τηλεφωνικως , μεχρι σημερα απο τον μαρτιο μηνα καταφερα μονο να μην δινεται απο το 11880 , αλλα όταν μπαινεις στο site το δινει παλι .τι πρεπει να κανω ??

πηγες τελικα σε οτεσοπ και τι σου παν?δωσε ινφοζ κι εδω παρομοια.Ειχα παει πριν ενα μηνα και μια εβδομαδα,εκανα αιτηση κανονικα κλπ και σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους πριν 10 μερες μου ειπαν υπομονη καποιο διαστημα διοτι εμεις ειμαστε οκ αλλα πρεπει να ρυθμιστει και με αλλο παροχο(ΟΤΕ?).

kostog
20-11-12, 10:20
πηγες τελικα σε οτεσοπ και τι σου παν?δωσε ινφοζ κι εδω παρομοια.Ειχα παει πριν ενα μηνα και μια εβδομαδα,εκανα αιτηση κανονικα κλπ και σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους πριν 10 μερες μου ειπαν υπομονη καποιο διαστημα διοτι εμεις ειμαστε οκ αλλα πρεπει να ρυθμιστει και με αλλο παροχο(ΟΤΕ?).
αφου πηγα σε 2 διαφορετικα καταστηματα και εξηγησα τι θελω να κανω μου ειπαν οτι δεν φταινε αυτοι γιαυτο που συμβαινει!!!!!
δεν εχω βρει ακρη πραγματικα και με ενοχλει το υφος των υπαλληλων και στα 2 καταστηματα cosmote στην καλλιθεα
τελικα ακομη τραβιεμαι με αυτην την ιστορια , καποια στιγμη θα το κοψω τελειως το κινητο και θα ησυχασω μου φαινεται

mpoukomass
20-11-12, 17:02
αφου πηγα σε 2 διαφορετικα καταστηματα και εξηγησα τι θελω να κανω μου ειπαν οτι δεν φταινε αυτοι γιαυτο που συμβαινει!!!!!
δεν εχω βρει ακρη πραγματικα και με ενοχλει το υφος των υπαλληλων και στα 2 καταστηματα cosmote στην καλλιθεα
τελικα ακομη τραβιεμαι με αυτην την ιστορια , καποια στιγμη θα το κοψω τελειως το κινητο και θα ησυχασω μου φαινεται

ε οχι και να κοψεις το κιν σου για αυτο,μπορει να γινει αυτο,σε μενα στο σταθερο οτε το βγαλαν μετα απο λιγο οπως και στον Lagman απο wind.Ισως αν επικοινωνουσαμε ειτε με fax ειτε με mail λεγοντας τους οτι θ απευθυνθουμε στην δπα,επισης στα οτεσοπ κλπ οι υπαλληλοι δν ειναι γνωστες απλα αιτησεις σου δινουν να συμπληρωσεις,ισως η επικοινωνια με αρμοδιο τεχνικο τμημα στο τηλ να βοηθουσε και μια και δυο φορες ωσπου να πεσεις σε καποιον γνωστη.

κι ενα σχετικο θεμαμε το τοπικ: http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=237784

kostog
21-11-12, 10:24
ε οχι και να κοψεις το κιν σου για αυτο,μπορει να γινει αυτο,σε μενα στο σταθερο οτε το βγαλαν μετα απο λιγο οπως και στον Lagman απο wind.Ισως αν επικοινωνουσαμε ειτε με fax ειτε με mail λεγοντας τους οτι θ απευθυνθουμε στην δπα,επισης στα οτεσοπ κλπ οι υπαλληλοι δν ειναι γνωστες απλα αιτησεις σου δινουν να συμπληρωσεις,ισως η επικοινωνια με αρμοδιο τεχνικο τμημα στο τηλ να βοηθουσε και μια και δυο φορες ωσπου να πεσεις σε καποιον γνωστη.

κι ενα σχετικο θεμαμε το τοπικ: http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=237784
για να σου δωσω να καταλαβεις το μεγεθος γκαντεμιας....
12 χρονια ειχα το ιδιο νουμερο και επειδη αλλαξα δουλεια αναγκαστηκα να το κοψω , αλλαζω νουμερο στην cosmote και ζηταω απο την αρχη να μην φαινεται στους καταλογους ουτε στο internet . το νουμερο που πηρα τυχαια βεβαια , ανηκε πριν σε καποιον που χρωσταει σε οποιον μιλαει ελληνικα αλβανικα και ολες της γλωσσες της ευρωπης , με παιρνουν απο εισπρακτικες και βεβαια δεν με πιστευουν . πιστευουν ολοι οι πιστωτες του οτι εγω ειμαι συγγενης του....

Lagman
21-11-12, 16:00
ε οχι και να κοψεις το κιν σου για αυτο,μπορει να γινει αυτο,σε μενα στο σταθερο οτε το βγαλαν μετα απο λιγο οπως και στον Lagman απο wind.Ισως αν επικοινωνουσαμε ειτε με fax ειτε με mail λεγοντας τους οτι θ απευθυνθουμε στην δπα,επισης στα οτεσοπ κλπ οι υπαλληλοι δν ειναι γνωστες απλα αιτησεις σου δινουν να συμπληρωσεις,ισως η επικοινωνια με αρμοδιο τεχνικο τμημα στο τηλ να βοηθουσε και μια και δυο φορες ωσπου να πεσεις σε καποιον γνωστη.

κι ενα σχετικο θεμαμε το τοπικ: http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=237784
για να σου δωσω να καταλαβεις το μεγεθος γκαντεμιας....
12 χρονια ειχα το ιδιο νουμερο και επειδη αλλαξα δουλεια αναγκαστηκα να το κοψω , αλλαζω νουμερο στην cosmote και ζηταω απο την αρχη να μην φαινεται στους καταλογους ουτε στο internet . το νουμερο που πηρα τυχαια βεβαια , ανηκε πριν σε καποιον που χρωσταει σε οποιον μιλαει ελληνικα αλβανικα και ολες της γλωσσες της ευρωπης , με παιρνουν απο εισπρακτικες και βεβαια δεν με πιστευουν . πιστευουν ολοι οι πιστωτες του οτι εγω ειμαι συγγενης του....

Πωωωω τι λες τώρα αν σε πριζουν αρκετά η μόνη λύση είναι να αλλάξεις νούμερο. Η φτιάχνεις whitelist και όλα τα υπόλοιπα στον αποκλεισμό ...

Δε ξέρω αν ο ΟΤΕ έχει ενημερώσει την λίστα του με τα τηλεφωνικά κέντρα που σπαμάρουν αλλα το τελευταίο καιρό στο σταθερό δεν μας έχουν ενοχλήσει :) Κανονικα θα έπρεπε όλοι οι πάροχοι να έχουν υπηρεσία εξαιρεσης απο διαφημιστικές κλήσεις κλπ .

kostog
21-11-12, 16:13
φιλε δεν καταλαβες το μεγεθος , παιρνουν ολοι οι αλλοδαποι ολοι μα ολοι ομως , σκεφτηκα να αλλαξω νουμερο γιατι πραγματικα με εχει κουρασει , αλλα αν ξαναγινει το ιδιο με τον οτε παλι στο μηδεν ειμαι , στο white pages δειχνει και διευθυνση και τηλεφωνο , οποτε θα εχω τα ιδια μαλλον απο τον οτε
μιλαμε για τον γκαντεμη φιλε αστο ... να μην τυχει σε κανεναν αυτο το πραγμα καθε μερα εχω 30 κλησεις για τον τυπο αυτον

mpoukomass
21-11-12, 17:28
λοιπον μολις μιλησα με κοσμοτε κι εν συνεχεια με τον οτε για το θεμα,απο κοσμοτε μου παν το κλασικο οτι εμεις εχουμε κανονικα εκετελεσει την εντολη σας κι εχουμε αποστειλει το σχετικο φαξ στον οτε ειναι δικο του θεμα πλεον,στον οτε υπηρχε μια καποια προθυμια για εξηγηση λεγοντας μου οτι δν μπορω να τσεκαρω αν η κοσμοτε εχει στειλει κατι σχετικο λογικα θα χει (!) και (εδω ειναι το πιο σηματικο) η ανανεωση στο whitepages γινεται ανα εργασιμο 10ημερο περιπου οποτε οταν δουν το αιτημα σε επομενη ανανεωση λογικα θα το κανουν.
Το συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι οτι αν εισαι συνδρομητης οτε και σου εμφανιζεται μετα απο 1 1,5 μηνα θα στο κανουν,οταν μπλεκονται αλλοι παροχοι υπαρχει μπερδεμα,δν ξερω πως μπορει να λυθει,ο Lagman το λυσε βρισκοντας καποιον γνωστη που ασχοληθηκε με το θεμα του αξιοπρεπως σε καταστημα,τεσπα.Ιδωμεν.Με βαση τα λεγομενα μπορει να το βγαλουν σε επομενη ανανεωση σελιδων,αλλωστε και του οτε αργησε πανω απο μηνα να το κανουν.

kostog
21-11-12, 17:44
και σε μενα μου ειπαν οτι η ανανεωση της σελιδας γινεται καθε 5 του μηνα , ελα που μεχρι σημερα δεν εχει γινει για μενα
σιγουρα ειναι θεμα υπαληλου που μπορει ν ατο λυσει αμεσα , άπλα ρε φιλε δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ψυχοφθορο ειναι να βλεπεις καθε μερα κλησεις που δεν ειναι για σενα , ευχαριστω παντως

Lagman
22-11-12, 11:57
Δεν είναι μόνο υπαλλήλου είναι και στο δικό μας χέρι οι εταιρείες υπάρχουν γιατι εμείς ζητάμε τις υπηρεσίες τους .

Πιάστε ένα ένα τα τηλέφωνα απο τον κατάλογο σας και δείτε ποιος προβάλετε , ενημερώστε τους και κάντε όλοι μαζι παράπονα. Είναι πολυ εύκολο να μαζευτεί κόσμος με το ίδιο πρόβλημα.

Lagman
22-11-12, 12:08
Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα Συμπληρώσει και τη φόρμα επικοινωνίας μέσα απο το site 11888.ote.gr όπου έγραψα το πρόβλημα που είχα.

Για μένα είναι απαράδεκτο να παίρνει τόσο καιρο η διαγραφή προβολής των προσωπικών δεδομένων ειδικά όταν είναι και λάθος απο πάροχο θα πρέπει να βγαίνει αν όχι άμεσα σε δυο εργάσιμες το πολύ!!! Να έχει βγεί!

Helene
10-12-12, 13:00
Εγώ έβαλα σταθερό το καλοκαίρι και από την πρώτη κιόλας εβδομάδα με παίρνουν τηλέφωνο για διαφημιστικούς λόγους. Επίσης, το σταθερό μου δεν αναγνωρίζει τους αριθμούς που το καλούν. Είναι από αυτά τα παλιά με το ακουστικό και τη βάση με τα κουμπιά (μόνο), οπότε δεν μπορώ να δω καν ποιος με καλεί, πόσο μάλλον να φτιάξω black list...

Lagman
11-12-12, 01:07
Ως τώρα μόνο ΟΤΕ δίνει την επιλογη να μην δεχόμαστε τέτοιου είδους κλήσεις.

Manolis_karas
11-12-12, 21:36
Αν έχεις ΟΤΕ, πρόσεξε, ο ΟΤΕ δίδει την αναγνώριση κλήσης στις γραμμές PSDN επί πληρωμή και στις γραμμές ISDN δωρεάν.

kostas2005
05-03-13, 11:07
2105133944 δημοσκοπήσεις

2130095595 voda

2313082590 2311802100

και βέβαια οι μέγιστοι απατεώνες που έχουν αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ 2315151200 εξακολουθούν

elephant
08-03-13, 17:20
Ρε παιδιά σήμερα είχα κλήση από τον αριθμό 2109979000.
Πήρα πίσω και ακούω ότι ο αριθμός δεν υπάρχει!
Ψάχνοντας στο ίντερνετ, ο αριθμός φαίνεται να ανήκε στην Εθνική Ασφαλιστική.
Τι παίζει;

Iris07
08-03-13, 20:07
Σχετικά με τα σταθερά όπως έχω δει έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν ασύρματα τηλέφωνα που προσφέρουν επιλεκτική φραγή εισερχομένων κλήσεων!
Το σκέφτομαι εάν παραγίνει το κακό..

mpoukomass
08-03-13, 21:47
για λεγε λεπτομερειες,κατι τετοιο δν εξαρταται κι απο τον παροχο ομως?

@ ADSLgr.com All rights reserved.