PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νήμα του Firefox - Συζήτηση (vol II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

biggeo65
06-02-13, 22:20
Από αυτό ενεργοποιείται απενεργοποιείται ότι έχει να κάνει με Flash και επιτάχυνση γραφικών.

Αρα πιθανώς το πρόβλημα σου να είναι ίδιο με αυτόπ ου είχαν αρκετοί με κολλήματα σε FLASH video.
Kάποιοι ακόμη τα έχουν, δεν βρέθηκε συγκεκριμένη λύση ακόμη.

OnAl3rt
06-02-13, 22:55
Το 2o δεν το ήξερα.
Θα το δοκιμάσω αργότερα το μεσημέρι και θα επανέλθω.

SGII™

- - - Updated - - -


Έβαλα και το πρώτο, το άλλο το είχα ήδη και δεν μου δούλευε..., και μετά το απαραίτητο restart δουλεύουνε και τα 2 :oneup:

Το English-Greek λεξικό, όταν επαναφέρεις το προφίλ, το βλέπει ως μη συμβατό αλλά αν κάνεις έναν έλεγχο για ενημερώσεις και μετά επανεκκίνηση δουλεύει κανονικά.

akilleas
06-02-13, 23:48
Το English-Greek λεξικό, όταν επαναφέρεις το προφίλ, το βλέπει ως μη συμβατό αλλά αν κάνεις έναν έλεγχο για ενημερώσεις και μετά επανεκκίνηση δουλεύει κανονικά.

To ξέρω αυτό.
Εμένα εξακολουθούσε να μην δουλεύει και μετά.
Ενώ το έθετα ως default γλώσσα για έλεγχο, δεν υπογράμμιζε καμία λέξη. Ούτε ελληνική ούτε αγγλική.
Τέλος καλό όλα καλά.

panostvtv
07-02-13, 02:17
το προβλημα ομως το εχουν και οι αλλοι browsers και εσυ συγκεκριμενα μου ειχες προτεινει να αλλαξω drivers στη καρατα γραφικων!
οσο για το προβλημα του flash
εμενα μου ειπαν οτι το κολλημα με τα βιντεο οφειλειται στο οτι ο browser χρησιμοποιει την καρτα γραφικων μου
τι σχεση εχει αυτο με το flash

- - - Updated - - -


Από αυτό ενεργοποιείται απενεργοποιείται ότι έχει να κάνει με Flash και επιτάχυνση γραφικών.

Αρα πιθανώς το πρόβλημα σου να είναι ίδιο με αυτόπ ου είχαν αρκετοί με κολλήματα σε FLASH video.
Kάποιοι ακόμη τα έχουν, δεν βρέθηκε συγκεκριμένη λύση ακόμη.

το προβλημα ομως το εχουν και οι αλλοι browsers και εσυ συγκεκριμενα μου ειχες προτεινει να αλλαξω drivers στη καρατα γραφικων!
οσο για το προβλημα του flash
εμενα μου ειπαν οτι το κολλημα με τα βιντεο οφειλειται στο οτι ο browser χρησιμοποιει την καρτα γραφικων μου
τι σχεση εχει αυτο με το flash

biggeo65
07-02-13, 15:05
το προβλημα ομως το εχουν και οι αλλοι browsers και εσυ συγκεκριμενα μου ειχες προτεινει να αλλαξω drivers στη καρατα γραφικων!
οσο για το προβλημα του flash
εμενα μου ειπαν οτι το κολλημα με τα βιντεο οφειλειται στο οτι ο browser χρησιμοποιει την καρτα γραφικων μου
τι σχεση εχει αυτο με το flash

- - - Updated - - -



το προβλημα ομως το εχουν και οι αλλοι browsers και εσυ συγκεκριμενα μου ειχες προτεινει να αλλαξω drivers στη καρατα γραφικων!
οσο για το προβλημα του flash
εμενα μου ειπαν οτι το κολλημα με τα βιντεο οφειλειται στο οτι ο browser χρησιμοποιει την καρτα γραφικων μου
τι σχεση εχει αυτο με το flash

Το 90% των βίντεο στο Internet είναι Flash (http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/17.html) βιντεο. Τρέχουν με τον Flash player.
Ακόμη κι αν απενεργοποιήσεις την επιτάχυνση γραφικών από τις ιδιότητες του browser,
αν η επιτάχυνση είναι τσεκαρισμένη για τα Flash βίντεο, θα χρησημοποιείται.

Aν το κάνει σε όλους τους browsers:

A) Kοιτάς drivers κάρτας γραφικών
Β) Κάνεις ανανέωση τον Flash player.

Aν το κάνει μόνο στον FF (mozilla):

Υπήρχε πρόβλημα σε πολλούς από παλιότερες εκδόσεις.
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με αναβάθμιση του Flash player.
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με απενεργοποίηση της επιτάχυνσης της κάρτας γραφικών,
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με ανάβάθμιση των drivers της κάρτας γραφικών.
Άλλοι συνεχίζουν να έχουν το πρόβλημα.

Οπότε κάνεις όλα τα παραπάνω και ότι δουλέψει για σένα.
Δεν υπάρχει μέχρι σήμερα συγκεκριμένη απάντηση /λύση στο πρόβλημα.

Aναβάθμιση Flash player

Διαφορετικός είναι ο Flash player για τον FF (Mozilla),
διαφορετικός για τον Internet Explorer.

Θα πας στην διεύθυνση http://get.adobe.com/flashplayer/ δύο φορές.
Μια με τον Internet Explorer και μια με τον Mozilla.
Δες την φωτό (http://img152.imageshack.us/img152/1549/flasplayerdown.png)για λεπτομέρειες

panostvtv
07-02-13, 16:03
Το 90% των βίντεο στο Internet είναι Flash (http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/17.html) βιντεο. Τρέχουν με τον Flash player.
Ακόμη κι αν απενεργοποιήσεις την επιτάχυνση γραφικών από τις ιδιότητες του browser,
αν η επιτάχυνση είναι τσεκαρισμένη για τα Flash βίντεο, θα χρησημοποιείται.

Aν το κάνει σε όλους τους browsers:

A) Kοιτάς drivers κάρτας γραφικών
Β) Κάνεις ανανέωση τον Flash player.

Aν το κάνει μόνο στον FF (mozilla):

Υπήρχε πρόβλημα σε πολλούς από παλιότερες εκδόσεις.
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με αναβάθμιση του Flash player.
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με απενεργοποίηση της επιτάχυνσης της κάρτας γραφικών,
Άλλοι λέγανε διορθώθηκε με ανάβάθμιση των drivers της κάρτας γραφικών.
Άλλοι συνεχίζουν να έχουν το πρόβλημα.

Οπότε κάνεις όλα τα παραπάνω και ότι δουλέψει για σένα.
Δεν υπάρχει μέχρι σήμερα συγκεκριμένη απάντηση /λύση στο πρόβλημα.

Aναβάθμιση Flash player

Διαφορετικός είναι ο Flash player για τον FF (Mozilla),
διαφορετικός για τον Internet Explorer.

Θα πας στην διεύθυνση http://get.adobe.com/flashplayer/ δύο φορές.
Μια με τον Internet Explorer και μια με τον Mozilla.
Δες την φωτό (http://img152.imageshack.us/img152/1549/flasplayerdown.png)για λεπτομέρειες

ενα αλλο συμπτωμα που θελω να αναφερω και στον mozilla και στον google ειναι εκει που βλεπω ενα video η σελιδα ανανεωνεται αυτοματα μονη της σταματωντας το video

yuk
19-02-13, 17:28
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/19.0/

dpa2006
19-02-13, 19:56
Καλησπέρα,κατέβηκε και εγκαταστάθηκε.
μια παρατήρηση,κατεβάζοντας σε private mode όσα αρχεία και αν κατεβάσω το κουμπί clear list είναι απενεργοποιημένο,καμία ιδέα πως διορθώνεται ή είναι bug;:hmm:

albatross
19-02-13, 20:26
Καλησπέρα,κατέβηκε και εγκαταστάθηκε.
μια παρατήρηση,κατεβάζοντας σε private mode όσα αρχεία και αν κατεβάσω το κουμπί clear list είναι απενεργοποιημένο,καμία ιδέα πως διορθώνεται ή είναι bug;:hmm:

Δεν χρειάζεται, γι' αυτό... μόλις βγείς από private mode θα καθαρίσει μόνο του.

edit: αν και μόλις κατεβάσεις κάτι ξεγκριζάρει... οπότε μπορείς να καθαρίσεις τη λίστα.
Δοκίμασε σε safe mode, γιατί σε μένα δουλεύει κανονικά.

dpa2006
19-02-13, 21:55
Δεν χρειάζεται, γι' αυτό... μόλις βγείς από private mode θα καθαρίσει μόνο του.

edit: αν και μόλις κατεβάσεις κάτι ξεγκριζάρει... οπότε μπορείς να καθαρίσεις τη λίστα.
Δοκίμασε σε safe mode, γιατί σε μένα δουλεύει κανονικά.
ναι μου λειτουργούσε κανονικά, όπως λες ως και εσύ ως και την 18.02
δες και την εικόνα:
120094
αν δεν είναι φυσιολογικό σε private mode να είναι greyd(απενεργοποιημένο) πως το ενεργοποιώ;

albatross
19-02-13, 22:53
ναι μου λειτουργούσε κανονικά, όπως λες ως και εσύ ως και την 18.02
δες και την εικόνα:
120094
αν δεν είναι φυσιολογικό σε private mode να είναι greyd(απενεργοποιημένο) πως το ενεργοποιώ;

Δοκίμασες σε safe mode να δεις αν το κάνει;

jim_p
20-02-13, 11:33
ff 19.0 απο σημερα, με το σουπερ ουαου feature του pdf viewer ενεργο απο default
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/19.0/releasenotes/

Το αλλο νεο ειναι οτι απο εδω και περα η 10 esr σταματα να υποστηριζεται, οποτε οποιος εχει esr (πχ εγω :P) πρεπει να παει αναγκαστικα στην 17 που ειναι η επομενη esr και σημερα φτανει στο τριτο update της (17.0.3 esr)
Αν παω απο την (10) esr σε (19) κανονικη, θα παθω πολιτισμικο σοκ? Το μονο feature που μου εχει λειψει απο τις κανονικες εκδοσεις ολους αυτους τους μηνες ειναι το click to play για τα plugins.
Για ολα τα υπολοιπα (built in pdf reader, "speed" dial, facebook sidebar κλπ) δεν ενδιαφερομαι.

- - - Updated - - -

Ο ff αποκτησε και online installer, δηλαδη εναν μικρο εκτελεσιμο, που κατεβαζει τον κανονικο installer απο το ιντερνετ και κανει εγκατασταση, οπως το κανει ο chrome, το skype και αλλα τετοια "διαβολοπρογραμματα" :P

https://wiki.mozilla.org/Security/Reviews/StubInstaller

Για να ειμαι ειλικρινης, ο stub installer (ελεος με το ονομα), υπαρχει απο την εκδοση 18, απλα τωρα τον πηρε το ματι μου.

albatross
20-02-13, 13:37
Αν παω απο την (10) esr σε (19) κανονικη, θα παθω πολιτισμικο σοκ? Το μονο feature που μου εχει λειψει απο τις κανονικες εκδοσεις ολους αυτους τους μηνες ειναι το click to play για τα plugins.
Για ολα τα υπολοιπα (built in pdf reader, "speed" dial, facebook sidebar κλπ) δεν ενδιαφερομαι.

Γιατί να πάθεις σοκ; Κι εγώ απενεργοποιημένα τα έχω όλα αυτά. Ο κύριος λόγος για να αναβαθμίσεις είναι οι καλύτερες επιδόσεις.

btw για όσους χρησιμοποιούν το new tab page υπάρχει ένα κολπάκι με το οποίο μπορείτε να βάλετε όσα κουτάκια θέλετε. Από το about:config
browser.newtabpage.columns;3
browser.newtabpage.rows;3
(αλλάζετε τα νούμερα αναλόγως)

dpa2006
20-02-13, 14:46
Δοκίμασες σε safe mode να δεις αν το κάνει;

μόνο σε safe mode το κάνει.παλαιότερα δεν συνέβαινε.
θα δοκιμάσω και σε άλλη εγκατάσταση για να δω αν το κάνει στο safe mode και εκεί.
δοκίμασα και σε άλλο pc,δεν έχει πρόβλημα είναι ενεργό το clear list και σε Safe Mode.
περίεργο...;μπορεί να έχω κολλήσει κάτι και δεν το κατάλαβα...;

jim_p
20-02-13, 15:30
Γιατί να πάθεις σοκ; Κι εγώ απενεργοποιημένα τα έχω όλα αυτά. Ο κύριος λόγος για να αναβαθμίσεις είναι οι καλύτερες επιδόσεις.

btw για όσους χρησιμοποιούν το new tab page υπάρχει ένα κολπάκι με το οποίο μπορείτε να βάλετε όσα κουτάκια θέλετε. Από το about:config
browser.newtabpage.columns;3
browser.newtabpage.rows;3
(αλλάζετε τα νούμερα αναλόγως)
Και ο καλυτερος λογος να μην παω ειναι η σταθεροτητα, για την οποια ακουγονται τα μυρια οσα σε καθε νεα εκδοση, και η αφαιρεση features οπως αυτο με δεξι κλικ > menu bar που αφαιρεθηκε απο την 18

albatross
20-02-13, 15:56
Και ο καλυτερος λογος να μην παω ειναι η σταθεροτητα, για την οποια ακουγονται τα μυρια οσα σε καθε νεα εκδοση, και η αφαιρεση features οπως αυτο με δεξι κλικ > menu bar που αφαιρεθηκε απο την 18

Ναι, αυτό με τα features δε θα το γλυτώσεις εν τέλει. Απλώς θα το καθυστερήσεις. Όσον αφορά τη σταθερότητα, προσωπικά με λίγα extensions που χρησιμοποιώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

acpr
20-02-13, 20:31
...και η αφαιρεση features οπως αυτο με δεξι κλικ > menu bar που αφαιρεθηκε απο την 18

...πάντως στoν 22.0a1 Nightly, το δεξί κλικ > menu bar υπάρχει κανονικά. :cool:

Caret
20-02-13, 20:50
Μάλλον λέει για την linux έκδοση.

Simpleton
20-02-13, 21:07
Ο 18 τόσο σε Linux όσο και σε Windows βλέπω ότι έχει επιλογή για το μενού. Σίγουρα γι' αυτή μιλάμε ή για την «καρτέλες στο πάνω μέρος», που όντως εξαφανίζεται αν την επιλέξουμε;


(...)
btw για όσους χρησιμοποιούν το new tab page υπάρχει ένα κολπάκι με το οποίο μπορείτε να βάλετε όσα κουτάκια θέλετε. Από το about:config
browser.newtabpage.columns;3
browser.newtabpage.rows;3
(αλλάζετε τα νούμερα αναλόγως)
Να 'σαι καλά, αυτό έψαχνα :oneup:

JULIANIK
21-02-13, 12:35
Aν έχει κάποιος το extension
Turn Off the Lights
μπορεί να τσεκάρει αν δημιουργεί πρόβλημα σε αυτή τη σελίδα
χωρίς να χρησιμοποιείται ενεργά;
http://www.naftemporiki.gr/newsroom

Χωρίς να "κλείσεις τα φώτα" δηλαδή
δε γίνεται να φορτωθούν περισσότερες ειδήσεις από τις αρχικές.
Δε μπορεί να γίνει σκρολ.

albatross
21-02-13, 13:09
Aν έχει κάποιος το extension
Turn Off the Lights
μπορεί να τσεκάρει αν δημιουργεί πρόβλημα σε αυτή τη σελίδα
χωρίς να χρησιμοποιείται ενεργά;
http://www.naftemporiki.gr/newsroom

Χωρίς να "κλείσεις τα φώτα" δηλαδή
δε γίνεται να φορτωθούν περισσότερες ειδήσεις από τις αρχικές.
Δε μπορεί να γίνει σκρολ.

Όταν το απενεργοποιήσεις εντελώς το κάνει;

JULIANIK
21-02-13, 13:34
Όταν το απενεργοποιήσεις εντελώς το κάνει;
όχι δεν το κάνει, (έτσι κατέληξα σ'αυτό σαν πιθανή αιτία)
αλλά επειδή έχω φορτώσει προφίλ από άλλο pc
δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποιο γενικότερο μπέρδεμα.

albatross
21-02-13, 14:57
όχι δεν το κάνει, (έτσι κατέληξα σ'αυτό σαν πιθανή αιτία)
αλλά επειδή έχω φορτώσει προφίλ από άλλο pc
δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποιο γενικότερο μπέρδεμα.

Δεν έχει να κάνει με το pc. 99% φταίει το add-on. Αν θέλεις να δεις αν πρόκειται για conflict μεταξύ 2 add-ons, απενεργοποίησε όλα τα υπόλοιπα, και άφησε μόνο το turn off the lights. Αν εξακολουθεί να το κάνει τότε φταίει αυτό.

Rezwalker
23-02-13, 22:05
Δεν μπορώ να βρω την ελληνική nightly 22.0a
υπάρχει κάπου διαθέσιμη;

dpa2006
26-02-13, 20:52
Καλησπέρα,αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον pdf viewer(pdfjs) στον firefox.
δοκίμασα να το απενεργοποιήσω για να χρησιμοποιώ τον reader.
έπειτα αφού δοκιμάσα να τον ενεργοποιήσω μέσω about:config δείχνει να ενεργοποιείται αλλά δεν λειτουργεί.
είτε ανοίγει τα pdf με acro-reader είτε τα κάνει download.
πείραξα και το pdf history επιλέγοντας clear.
ο μόνος τρόπος πλέον για να λειτουργήσει είναι αν το προσθέσω μέσω addons και να απενεργοποιήσω ταυτόχρονα το reader.:hmm:
κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Simpleton
26-02-13, 21:00
Αν πας στις ρυθμίσεις του Firefox, στην καρτέλα «Εφαρμογές» μπορείς να επιλέξεις πώς θα ανοίγουν τα PDF:
120443

dpa2006
26-02-13, 21:59
Ευχαριστώ,αν θέλουμε να ανοίγει με το pdfjs;
μέσα από το about:config να απενεργοποιήσω το pdfjs;

Simpleton
26-02-13, 22:35
Με τη ρύθμιση που φαίνεται στην εικόνα, τα PDF μου εμφανίζονται με το PDF.js. Τί ακριβώς άλλαξες μέσα από το about:config;

deniSun
27-02-13, 09:55
pdfjs.disabled -> true (άνοιγμα pdf με εξωτερικό πρόγραμμα μέσα ή έξω από τον ff)
pdfjs.disabled -> false (άνοιγμα pdf μέσα στον ff με τον δικό του reader)
Για την περίπτωση του true εξαρτάται από τον reader αν θα ανοίγει μέσα ή έξω από τον ff τα αρχεία.
Κατά την εγκατάσταση των πιο γνωστών reader υπάρχει σχετική ερώτηση.
Συνήθως βάζουν και κάποιο addon, οπότε όποιος δεν θέλει το απενεργοποιεί ή το διαγράφει.
Επίσης από το tools -> options -> applications μπορείτε να κάνετε τις ανάλογες ρυθμίσεις για το αν θα ανοίγει αυτόματα το αρχείο ή θα σώζεται αυτόματα ή θα υπάρχει κάποια σχετική ερώτηση για το τι θέλετε να κάνετε.

dpa2006
27-02-13, 15:41
Καλησπέρα,τελικά διορθώθηκε το πρόβλημα με reset του firefox στις αρχικές ρυθμίσεις.

akilleas
28-02-13, 06:47
Υπάρχει κάποιο add-on που να μετράει την ώρα που είσαι online;

jim_p
28-02-13, 10:09
Και ομως υπαρχει!
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/mind-the-time/

Ξερει κανεις πως θα ξεφορτωθω αυτο το prompt? Βγαινει οταν γινει κλικ στο lego αριστερα του url και, εννοειται, με το clicktoplay ενεργο.

akilleas
28-02-13, 18:47
Και ομως υπαρχει!
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/mind-the-time/


Αυτό το έχω και μετράει μόνο της τελευταίας εβδομάδας δυστυχώς.

jjokeris
28-02-13, 19:31
Καλησπερα.Εδω και 4 μηνες εχω στο γραφειο ενα pc HP.Απο την πρωτη στιγμή που εβαλα τον FF μου κολλαει.Για λίγη ώρα λειτουργει κανονικά.Μπορει 10 λεπτα μπορει 2 ωρες.Υστερα, μολις κανω κλικ σε ενα λινκ κάνει οτι φορτώνει αλλα μενει εκει χωρις να προχωραει.Μπορω να κλεισω τον FF και να κανω save τα tabs αλλα οταν παω στην διαχ.εργασιων ειναι ακομα εκει ανοιχτος και πρεπει να τον "σκοτώσω" για να μπορεσω να τον ξανανοιξω.Εκανα επανεγκατασταση αλλα τιποτα.Εφερα του σπιτιου τον FF στο μαγαζι,τιποτα.Εβγαλα firewalls και antivirus...τιποτα.Απενεργοποιησα το hard accel και απο τον FF και απο το Flash παλι τιποτα.Καμια ιδέα?

zero
02-03-13, 19:24
Έχετε παρατηρήσει πρόβλημα με θολά γράμματα; Έχω 3 μέρες που σε διάφορα site (youtube/facebook) είναι θολή μια λέξη και όταν κάνω scroll up και μετά down διορθώνεται. Επειδή έκανα φορμάτ και ξανά εμφανίστηκε σκέφτηκα μήπως φταίει ο waterfox..

albatross
02-03-13, 19:51
Έχετε παρατηρήσει πρόβλημα με θολά γράμματα; Έχω 3 μέρες που σε διάφορα site (youtube/facebook) είναι θολή μια λέξη και όταν κάνω scroll up και μετά down διορθώνεται. Επειδή έκανα φορμάτ και ξανά εμφανίστηκε σκέφτηκα μήπως φταίει ο waterfox..

Είναι γνωστό bug του firefox, με την platform update (KB2670838) που ήρθε με τον IE10. Μπορείς να απενεργοποιήσεις το hw acceleration στον firefox μέχρι να το φτιάξουν.
Εγώ πάντως έβγαλα τον IE 10 και το παραπάνω update μέχρι να φτιαχτεί, αφού ούτως ή άλλως δε χρησιμοποιώ ΙΕ.

acpr
03-03-13, 12:34
Δεν μπορώ να βρω την ελληνική nightly 22.0a
υπάρχει κάπου διαθέσιμη;

...δεν ήταν άμεσα διαθέσιμη, παράλληλα με την αγγλική. Τώρα πλέον είναι, εδώ και τρεις μέρες δηλαδή, οπότε κάνε μια επίσκεψη στο FTP της Mozilla και κατέβασέ την. Μην απεγκαταστήσεις τον αγγλικό Nightly, απλά πέρνα την από πάνω.

Rezwalker
03-03-13, 19:19
...δεν ήταν άμεσα διαθέσιμη, παράλληλα με την αγγλική. Τώρα πλέον είναι, εδώ και τρεις μέρες δηλαδή, οπότε κάνε μια επίσκεψη στο FTP της Mozilla και κατέβασέ την. Μην απεγκαταστήσεις τον αγγλικό Nightly, απλά πέρνα την από πάνω.

Την βρήκα, σ'ευχαριστω :oneup:

21706
05-03-13, 11:26
Η τελευταία σταθερή έκδοση είναι 19.0 ή 19.0.1;
Η mozilla (http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/) δίνει την 19.0 ενώ η filehippo (http://www.filehippo.com/download_firefox/tech/) την 19.0.1.

Viper
05-03-13, 11:29
Η 19.0.1 ειναι για Windows 8 μονο.

21706
05-03-13, 11:32
Η filehippo λέει Windows 2000 / XP / Vista / Windows7 / XP64 / Vista64 / Windows7 64 / Windows8 / Windows8 64.

Viper
05-03-13, 11:37
Τι να σου πω.


Today, Mozilla rolled out an update for Firefox. The new minor revision is available for all supported platforms (Windows, Mac and Linux), but it addresses only one issue that occurred on Windows 8 only.

It addresses only one issue that occurred on machines equipped with certain AMD graphics cards.

According to the release notes, users running Firefox on Windows 8 and with an unspecified model of Radeon HD graphics cards, would experience stability issues with the browser.

The build is not available for operating systems other than Windows 8. As such, checking for updates on Windows 7, Mac or Linux does not pipe in the update.

tsigarid
05-03-13, 19:17
Η 19.0.1 ειναι για Windows 8 μονο.
Ακριβώς

Η filehippo λέει Windows 2000 / XP / Vista / Windows7 / XP64 / Vista64 / Windows7 64 / Windows8 / Windows8 64.
Θες να σου πω τι σκέφτομαι για το filehippo; :p

Πέρα από την πλάκα, καλύτερα να κατεβάζεις προγράμματα από τα επίσημα sites. Το filehippo είναι μια χαρά για να ψάχνει για updates, αλλά δεν είναι πανάκεια. Ο αλγόριθμος
if (user_version < our_version) then update_needed
δεν δουλεύει πάντα.

21706
05-03-13, 19:20
Πέρα από την πλάκα, καλύτερα να κατεβάζεις προγράμματα από τα επίσημα sites.

Πάντα αυτό κάνω:)

cakavera
09-03-13, 12:35
Βγηκε και η 19.0.2.

zero
09-03-13, 13:25
Ναι, έχουν διορθώσεις τις ευπάθειας που βρήκαν στο pwn2own.
Να ρωτήσω. Κάτι σε 64bit, τύπου waterfox, αλλά να παίρνει άμεσα τις αναβαθμίσεις, υπάρχει;

jim_p
09-03-13, 14:54
Να ρωτήσω. Κάτι σε 64bit, τύπου waterfox, αλλά να παίρνει άμεσα τις αναβαθμίσεις, υπάρχει;

Οχι, επειδη οι αναβαθμισεις δεν προερχονται απο τη mozilla, ωστε να ειναι στους σερβερς της, αλλα ειναι builds τριτων, οποτε σε καθε ενημερωση πρεπει να κανιες εγκατασταση του build απο την αρχη.
Εξαιρεση αποτελει η nightly build που δινεται επισημα απο τη mozilla.

tsigarid
10-03-13, 00:11
Ναι, έχουν διορθώσεις τις ευπάθειας που βρήκαν στο pwn2own.
Να ρωτήσω. Κάτι σε 64bit, τύπου waterfox, αλλά να παίρνει άμεσα τις αναβαθμίσεις, υπάρχει;

Έχεις βαρεθεί και εσύ να περιμένεις τις αναβαθμίσεις του waterfox και την έλλειψη ενημέρωσης ε; Εγώ τέλος, γύρισα στο Firefox για τα καλά.

zero
10-03-13, 00:13
Να σου πω την αλήθεια, σε κάθε μου επιλογή η ασφάλεια είναι το πρώτο κριτήριο. Έτσι αναγκάστηκα και γύρισα σε firefox. Πάντως σε επιδόσεις δεν βλέπω και τρελή διαφορά. Το μπλε εικονίδιο όμως μου άρεσε περισσότερο :p

Rezwalker
10-03-13, 00:32
Να ρωτήσω. Κάτι σε 64bit, τύπου waterfox, αλλά να παίρνει άμεσα τις αναβαθμίσεις, υπάρχει;

http://xhmikosr.1f0.de/firefox/ 20.0 beta 4
Αν και δεν ειμαι σιγουρος..απλα απο το ονομα του αρχειου συμπεραίνω οτι μαλλον ειναι 64bit

@ ADSLgr.com All rights reserved.