PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νήμα του Firefox - Συζήτηση (vol II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29

Gordito
06-04-13, 23:55
Αυτο το κ@λο smooth scrolling τι το εχουν εκει στον Firefox, δεν μπορω να το καταλαβω.
Δουλευει πουθενα σωστα; Σε linux/windows/mac/whatever?

Δεν εχει λογο υπαρξης, αφου ειδικα υπαρχει το autoscrolling. To απενεργοποιησα σε windows που το ειχα ξεχασμενο, και ειδα ασπρη μερα.

Caret
07-04-13, 00:06
Αυτο το κ@λο smooth scrolling τι το εχουν εκει στον Firefox, δεν μπορω να το καταλαβω.
Δουλευει πουθενα σωστα; Σε linux/windows/mac/whatever?

Δεν εχει λογο υπαρξης, αφου ειδικα υπαρχει το autoscrolling. To απενεργοποιησα σε windows που το ειχα ξεχασμενο, και ειδα ασπρη μερα.


Aν έχεις ποντίκι που η ροδέλα δεν σκρολλάρει συνεχόμενα, δηλαδή πάει «σκαλί σκαλί» κάνει καλή δουλειά. Μάλλον το ποντίκι σου δεν έχει τέτοια, οπότε δεν βλέπεις διαφορά.

akilleas
07-04-13, 00:13
Γίνεται να βάλουμε τα downloads να ανοίγουν σε νέο tab και όχι παράθυρο;
Χωρίς κάποιο addon.

jim_p
07-04-13, 09:30
Γίνεται να βάλουμε τα downloads να ανοίγουν σε νέο tab και όχι παράθυρο;
Χωρίς κάποιο addon.

Οχι :P
Υπαρχει το about:config > browser.download.useToolkitUI > true που το επαναφερει στην παλια συμπεριφορα με το παραθυρακι.

akilleas
07-04-13, 10:49
Οχι :P
Υπαρχει το about:config > browser.download.useToolkitUI > true που το επαναφερει στην παλια συμπεριφορα με το παραθυρακι.

Κακώς.
Ποσό δύσκολο είναι να καταλάβουν ότι σε tab είναι καλύτερο;
Είμαι σίγουρος ότι σε επόμενη έκδοση θα το βάλουν και αυτό.

Gordito
07-04-13, 12:04
Κακώς.
Ποσό δύσκολο είναι να καταλάβουν ότι σε tab είναι καλύτερο;
Είμαι σίγουρος ότι σε επόμενη έκδοση θα το βάλουν και αυτό.

Πας ένα στοίχημα; :p

akilleas
07-04-13, 12:34
Πας ένα στοίχημα; :p

Μπα.
Είναι τόσο ηλίθιοι μερικές φορές που τους φοβάμαι για το παραμικρό.

OnAl3rt
07-04-13, 12:39
Επαναλαμβάνω γιατί μάλλον χάθηκε αυτό που ρώτησα στο update που έκανα
Αν μπορεί κάποιος απλά να μου πει αν συμβαίνει και σε εσάς.
Ωστόσο παρατήρησα ότι γίνετε παντού στον Firefox. Αρκεί ένα enter και αδειάζει το clipboard. (Firefox 20)

Όταν γράφω σε οποιονδήποτε επεξεργαστή κειμένου, (δηλ όχι μόνο στο adslgr, αλλά μόνο από Firefox), και έχω αντιγράψει στο clipboard κάποιο κείμενο, με το που πατήσω enter μέσα στον επεξεργαστή κειμένου χάνετε απο το clipboard και δεν μπορώ να το κάνω επικόλληση πλέον (φυσικό).
Δημιούργησα ένα καθαρό δοκιμαστικό προφίλ αλλά εξακολουθεί να υφίσταται το εν λόγο πρόβλημα.
Υπάρχει και σε εσάς; Είναι bug ή το πρόβλημα είναι απλά σε εμένα;

kstefanos
07-04-13, 15:08
Επαναλαμβάνω γιατί μάλλον χάθηκε αυτό που ρώτησα στο update που έκανα
Αν μπορεί κάποιος απλά να μου πει αν συμβαίνει και σε εσάς.


oxi

win 7 ult 32bit ff20

biggeo65
07-04-13, 20:55
Επαναλαμβάνω γιατί μάλλον χάθηκε αυτό που ρώτησα στο update που έκανα
Αν μπορεί κάποιος απλά να μου πει αν συμβαίνει και σε εσάς.
Ωστόσο παρατήρησα ότι γίνετε παντού στον Firefox. Αρκεί ένα enter και αδειάζει το clipboard. (Firefox 20)

Όταν γράφω σε οποιονδήποτε επεξεργαστή κειμένου, (δηλ όχι μόνο στο adslgr, αλλά μόνο από Firefox), και έχω αντιγράψει στο clipboard κάποιο κείμενο, με το που πατήσω enter μέσα στον επεξεργαστή κειμένου χάνετε απο το clipboard και δεν μπορώ να το κάνω επικόλληση πλέον (φυσικό).
Δημιούργησα ένα καθαρό δοκιμαστικό προφίλ αλλά εξακολουθεί να υφίσταται το εν λόγο πρόβλημα.
Υπάρχει και σε εσάς; Είναι bug ή το πρόβλημα είναι απλά σε εμένα;



Kαι σε μένα κανονικά δουλεύει. Firefox 20.0, Win 7 Ultimate. Kάποιες ρυθμίσεις μήπως δικές σου;
Υπόθεση κάνω, ο FF δεν είναι ο βασικός μου browser ,δεν τον έχω ψάξει

OnAl3rt
07-04-13, 21:44
Δεν ξέρω τι να πω. Τον απεγκατέστησα τελείως και τον ξαναπέρασα.
Χωρίς να περάσω τίποτα και το κάνει. Win8 Pro x64, Firefox 20.

- - - Updated - - -

Βρέθηκε ο ένοχος. Υπήρχε εγκατεστημένο ένα προγραμματάκι "Basicserve 1.0 build 111".
Μάλλον σε κάποια εγκατάσταση άλλου προγράμματος μου διέφυγε και εγκαταστάθηκε... γρρρ...
Μόλις τερμάτισα την διεργασία λοιπόν "Basicserve.exe" όλα δούλευαν ρολόι.
Οπότε πήρε πόδι. (Ούτως η άλλως δηλαδή πόδι θα έπαιρνε, ακόμα και να μην έφταιγε)
Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι ύποπτο για αυτό. Αν κατάλαβα καλά είναι μηχανή αναζήτησής ή κάτι τέτοιο.

ardi21
12-04-13, 14:52
Yπαρχει καποιος τροπος να δειχνει την ταχυτητα ο downloader του firefox?

psyxakias
12-04-13, 14:55
Αρχίζει πάντως να με κουράζει ότι κάθε τόσο με τις αναβαθμίσεις του Firefox, που ελάχιστες βελτιώσεις προσωπικά μου προσφέρουν στη χρήση που κάνω αλλά προτιμώ να είμαι up-to-date για θέματα ασφαλείας που πιθανόν φτιάχνουν, μου παρουσιάζονται προβλήματα στα διάφορα add-ons. Όχι να μη λειτουργούν αλλά να δυσλειτουργούν. Ανεξάρτητα ποιος φταίει (addon ή firefox), το αποτέλεσμα είναι ότι εγώ ως χρήστης ταλαιπωρούμαι και μπαίνω στη διαδικασία να επιλέξω είτε χρήση πιθανόν ευάλωτου λογισμικού είτε μειωμένη λειτουργικότητα.

Ενδεικτικό παράδειγμα: TabGroups, έπαψε να λειτουργεί σωστά στον Firefox20. Δεν έχει βγει νέα έκδοση εδώ και 1 χρόνο αλλά λειτουργούσε άψογα με τις προηγούμενες εκδόσεις. Η μόνη λύση είναι να βάλεις unofficial fix χρηστών, που είναι μεν open-source (και άμα έχεις όρεξη κάνεις compare μην τυχόν προστέθηκε ύποπτος κώδικας, διαφορετικά το ρισκάρεις) αλλά είναι μπλέξιμο και (νομίζω ότι) άμα βγει ποτέ νέα έκδοση δε θα το καταλάβεις διότι είναι άλλο εντελώς addon στην ουσία εκτός κοινότητας.

Οπότε με αυτή τη λογική είσαι εκτεθειμένος είτε λόγω παλιού browser, είτε unofficial fixes εκτός mozilla community. Ίσως πρέπει τελικά να ξανασκεφτούν την αριθμοδότηση, που πέρα από τον αριθμό θα μπορούσε να αφορά και πόσο σημαντικές αλλαγές θα γίνονται εντός μιας έκδοσης (πχ 8.xx) πέρα από security fixes.

albatross
12-04-13, 15:12
Αρχίζει πάντως να με κουράζει ότι κάθε τόσο με τις αναβαθμίσεις του Firefox, που ελάχιστες βελτιώσεις προσωπικά μου προσφέρουν στη χρήση που κάνω αλλά προτιμώ να είμαι up-to-date για θέματα ασφαλείας που πιθανόν φτιάχνουν, μου παρουσιάζονται προβλήματα στα διάφορα add-ons. Όχι να μη λειτουργούν αλλά να δυσλειτουργούν. Ανεξάρτητα ποιος φταίει (addon ή firefox), το αποτέλεσμα είναι ότι εγώ ως χρήστης ταλαιπωρούμαι και μπαίνω στη διαδικασία να επιλέξω είτε χρήση πιθανόν ευάλωτου λογισμικού είτε μειωμένη λειτουργικότητα.

Ενδεικτικό παράδειγμα: TabGroups, έπαψε να λειτουργεί σωστά στον Firefox20. Δεν έχει βγει νέα έκδοση εδώ και 1 χρόνο αλλά λειτουργούσε άψογα με τις προηγούμενες εκδόσεις. Η μόνη λύση είναι να βάλεις unofficial fix χρηστών, που είναι μεν open-source (και άμα έχεις όρεξη κάνεις compare μην τυχόν προστέθηκε ύποπτος κώδικας, διαφορετικά το ρισκάρεις) αλλά είναι μπλέξιμο και άμα βγει ποτέ νέα έκδοση δε θα το καταλάβεις διότι είναι άλλη εντελώς addon στην ουσία.

Οπότε με αυτή τη λογική είσαι εκτεθειμένος είτε λόγω παλιού browser, είτε unofficial fixes εκτός mozilla community.

Καλά σ' αυτή την περίπτωση μιλάμε για ένα πρόσθετο που έχει 1 χρόνο να αναβαθμιστεί. Δε φταίει ο FF γι' αυτό. Και μένα το αγαπημένο μου theme ήταν αυτό.
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/whitehart/
O dev αποφάσισε να το εγκαταλείψει, το έκλαψα, τι άλλο να κάνεις;
Τελευταία φορά που είχε συνηθίσει κάποιο πρόσθετο σε βαθμό εξάρτησης ήταν με το Quick Drag (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/quickdrag/) του οποίου ο dev αποφάσισε να βγάλει λεφτά και το έκανε adware. Οπότε το έβγαλα, και δεν κατάφερα να βρω κάτι αντίστοιχο. Πλέον μόνο adblock, έναν youtube downloader + το ελληνοαγγλικό λεξικό.

btw μπορείς να βάλεις την έκδοση esr. Από άποψη ασφάλειας θα είσαι καλυμμένος, και δε θα έχεις πρόβλημα με τα πρόσθετα. Εκτός και αν ο dev τους τα παρατήσει.
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all.html

zero
13-04-13, 23:43
Μετά το update στον flash player αντιμετωπίζει κανείς θέματα με τον ήχο στα βίντεο; Μου κόβεται στο άκυρο ο ήχος και με pause/resume επανέρχεται...

OnAl3rt
14-04-13, 19:16
Μετά το update στον flash player αντιμετωπίζει κανείς θέματα με τον ήχο στα βίντεο; Μου κόβεται στο άκυρο ο ήχος και με pause/resume επανέρχεται...

Σε Win8 Pro x64 δεν βλέπω να το κάνει στο youtube τώρα και ένα 30λεπτο που πέρασα την αναβάθμιση του flash.
Στο κάνει σε κάθε βίντεο; Πόσο συχνά;

ns11
14-04-13, 20:34
την μπάρα για το scroll στον browser πως μπορώ να την μετακινήσω από δεξιά αριστερά ?

albatross
14-04-13, 20:39
την μπάρα για το scroll στον browser πως μπορώ να την μετακινήσω από δεξιά αριστερά ?

Πας about:config
layout.scrollbar.side και αλλάζεις την τιμή σε 3

metalmike
26-04-13, 17:24
Έχω ένα περίεργο προβληματάκι που μου εμφανίστηκε για πρώτη φορά! Έιμαι στην έκδοση 20.0.1 και για κάποιο περίεργο λόγο που δε γνωρίζω κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση τον Firefox, και κατ' επέκταση τον υπολογιστή, χάνεται η σειρά που έχω βάλει στα 20 search engines που έχω και γίνεται η ταξινόμηση αλφαβητικά! Έχει κανείς κάποια ιδέα; Ίσως είναι κάποια ρύθμιση στο about:config αλλά δεν ξέρω...

Seitman
26-04-13, 17:53
Δοκίμασε να τρέξεις "ως διαχειριστής" τον ff πριν κάνεις αλλαγές στις ρυθμίσεις.

deniSun
26-04-13, 22:59
Yπαρχει καποιος τροπος να δειχνει την ταχυτητα ο downloader του firefox?

με το download statusbar μπορείς να το κάνεις.

metalmike
27-04-13, 03:10
Δοκίμασε να τρέξεις "ως διαχειριστής" τον ff πριν κάνεις αλλαγές στις ρυθμίσεις.

Μόλις το δοκίμασα αλλά τζίφος...

EDIT: Η λύση τελικά ήταν στο about:config όπως φαντάστηκα...το browser.search.useDBForOrder ήταν false αντί για true...

blade_
10-05-13, 19:55
τον εβαλα και γω σημερα μιας κ αντιμετωπιζα καποια θεματα με τον chromium..

για mail notificator ,τι προτεινετε?

cranky
10-05-13, 20:02
X-notifier (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/xnotifier/).

blade_
10-05-13, 20:15
ααα τελεια,αυτον χρησιμοποιουσα !

ευχαριστω!

επισης απενεργοποιησα το smooth scrolling k autoscrolling και βελτιωθηκε αρκετα(στα ματια μου)

υπαρχει τροπος να πηγαινει γρηγοροτερα?δοκιμασα απο τις ρυθμισεις των win,αλλα καμια διαφορα

albatross
10-05-13, 20:25
ααα τελεια,αυτον χρησιμοποιουσα !

ευχαριστω!

επισης απενεργοποιησα το smooth scrolling k autoscrolling και βελτιωθηκε αρκετα(στα ματια μου)

υπαρχει τροπος να πηγαινει γρηγοροτερα?δοκιμασα απο τις ρυθμισεις των win,αλλα καμια διαφορα

Ένα κολπάκι που κάνω πάντα για να φαίνεται πιο γρήγορος είναι αυτό...
Πας about:config
browser.tabs.animate;false (απενεργοποιεί το animation όταν ανοίγεις νέο tab)
browser.fullscreen.animateUp;0 (απενεργοποιεί το αρχικό animation των toolbars όταν πατας F11 και μπαίνεις σε fullscreen mode)

blade_
10-05-13, 20:50
που τα κανω αυτα?ανοιγω μηπως web console?

albatross
10-05-13, 20:56
γραφεις about:config στη γραμμη διευθύνσεων.
μετά ψάχνεις με τα φιλτρα τις γραμμές αυτές...

browser.tabs.animate (αλλάζεις την τιμή σε false me διπλό κλικ)
browser.fullscreen.animateUp (διπλο κλικ και βάζει την τιμή 0)

Απλώς κάνουν το UI να φαίνεται πιο γρήγορο.

- - - Updated - - -

Επίσης μπορείς να μετακινήσεις το home button αριστερά ώστε να έχεις ξεχωριστά back και forward buttons. Έτσι απενεργοποιείς και το κινούμενο forward button που κρύβεται όταν είναι ανενεργό.
http://i.imgur.com/gZfVG03.png

blade_
10-05-13, 21:13
τελεια!γινεται να βαλουμε κ refresh κουμπι διπλα στο home?η μονο μεσα στη γραμμη φαινεται?

albatross
10-05-13, 21:18
τελεια!γινεται να βαλουμε κ refresh κουμπι διπλα στο home?η μονο μεσα στη γραμμη φαινεται?

Ναι... τα τραβάς εκεί που θέλεις. Όταν τα βάλεις δίπλα (reload stop) ενώνονται σε ένα κουμπί. Μόνο όταν είναι δίπλα δεξιά στην address bar μπαίνουν μέσα.

blade_
10-05-13, 21:31
ωραια ,το εκανα,δε το ειχα προσεξει πριν οτι τα βγαζει εξω :oneup:

κατι για πιο γρηγορο scroll?

albatross
10-05-13, 21:54
ωραια ,το εκανα,δε το ειχα προσεξει πριν οτι τα βγαζει εξω :oneup:

κατι για πιο γρηγορο scroll?

Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος...
http://shadowbringer.com/make-firefox-scroll-faster/

edit: Απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει καν αυτή η γραμμή. :hmm:

- - - Updated - - -

Το βρήκα...
mousewheel.min_line_scroll_amount (βάζεις μια μεγάλη τιμή π.χ 50)

cranky
11-05-13, 00:40
κατι για πιο γρηγορο scroll?
Πάς Πίνακας Ελέγχου > Όλα τα στοιχεία του Πίνακα Ελέγχου > Ποντίκι, και πειράζεις το πλήθος γραμμών.

123668

Πειραματίσου, να δείς πού σε βολεύει.

blade_
11-05-13, 00:44
με φτιαξες σημερα!!!!χιλια ευχαριστω,τον εφερα αρκετα στα μετρα μου!προς το παρον δε μου λειπει κατι..και μαρεσει πολυ το feature που οταν τον ανοιγεις,δε φορτωνει ολα τα ταμπς,παρα μονο οταν εσυ πατησεις επανω τους!:respekt:

- - - Updated - - -


Πάς Πίνακας Ελέγχου > Όλα τα στοιχεία του Πίνακα Ελέγχου > Ποντίκι, και πειράζεις το πλήθος γραμμών.

123668

Πειραματίσου, να δείς πού σε βολεύει.
θρασο,απο εκει δοκιμασα,το εγραψα κ πριν,αλλα καμια διαφορα απολυτως!

-21grams
11-05-13, 16:40
(...)
και μ' αρέσει πολύ το feature που όταν τον ανοίγεις, δεν φορτώνει όλα τα tabs, παρά μόνο όταν εσύ πατήσεις πάνω τους! :respekt:
(...)Ο Opera είχε -προ αμνημονεύτων ετών- ένα επίσης εξαιρετικό feature:
Όλες οι σελίδες φόρτωναν αρχικά από την cache του browser. Ενημερώνονταν μετά από ενέργεια (F5, refresh button) του χρήστη ή αυτόματα, αφού όμως είχε παρέλθει ένα κάποιο χρονικό διάστημα *inactivity*.
Εμφανής διαφορά στο άνοιγμα του browser που γίνονταν εντονότερη -έως χαώδης- όταν τα tabs ήταν πολλά, οι σελίδες «βαριές» ή οι servers καθυστερούσαν να αποκριθούν (καθόλου ασυνήθιστο) κλπ.
Δυστυχώς το 'φαγε η μαρμάγκα...

blade_
11-05-13, 17:59
το θυμαμαι αυτο,οντως ηταν πολυ καλο..γενικα ο οπερα ψιλοχανεται..πριν λιγο καιρο τον ειχα σαν τριτο..τωρα..ουτε καν..

blade_
13-05-13, 03:30
κατι ακομα..βλεπω τα tabs οταν γινονται πολλα,δε μικραινουν πολυ,αλλα μου βγαζει βελακια δεξια κ αριστερα και δε βολευει πολυ,ειδικα στο λαπτοπ..γινεται κατι?

albatross
13-05-13, 03:37
κατι ακομα..βλεπω τα tabs οταν γινονται πολλα,δε μικραινουν πολυ,αλλα μου βγαζει βελακια δεξια κ αριστερα και δε βολευει πολυ,ειδικα στο λαπτοπ..γινεται κατι?

Αυτό πρέπει να κάνει δουλεία.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/custom-tab-width/

- - - Updated - - -

Επίσης αν σου λείπει η εμφάνιση του chrome υπάρχει κι αυτό...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fxchrome/?src=cb-dl-users

-21grams
13-05-13, 12:51
Ευκαιρίας δοθείσης, υπάρχει κάποιο add-on που να δείχνει τον αριθμό των tabs;
[Καθαρά για «εγκυκλοπαιδικούς» λόγους, όπως το "Mind the time" με τα στατιστικά του χρόνου παραμονής σε κάθε ιστοσελίδα κλπ]

avafeiadis
13-05-13, 13:29
χρησιμοποιώ αυτό: Tab Counter (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/tab-counter/?src=api) καθαρά για να δείχνει τον αριθμό των tabs. Έχει διάφορες παραμετροποιήσεις αλλά νομίζω μόνο ως προς το εμφανισιακό. Δε θυμάμαι να έχει ρυθμίσεις για χρόνο παραμονής κλπ

blade_
13-05-13, 18:43
τελεια ευχαριστω!το δευτερο μπορει να το δοκιμασω αν κ δε καιγομαι,το εχω φερει στα μετρα μου πλεον,αν κ δε μου αρεσει το tab του f πανω δεξια και ουτε με βολευει απλωμενο πιο πανω απο τα tabs..

επισης καπως ειδα φαινεται η ταχυτητα που κατεβαζεις κατι,με add on ε?

- - - Updated - - -

επισης ενα ωραιο που εχει ο chromium ,οτι εχεις επιλογη να σβησεις ενα tab με ενα κλικ μονο,ενω τωρα θελει δυο..να πατησεις το tab που θελεις κ μετα Χ

albatross
13-05-13, 20:00
επισης ενα ωραιο που εχει ο chromium ,οτι εχεις επιλογη να σβησεις ενα tab με ενα κλικ μονο,ενω τωρα θελει δυο..να πατησεις το tab που θελεις κ μετα Χ

Μα κι εδώ με ένα κλικ κλείνει. Ειτε με middle click, είτε πατώντας το x (μπορείς να το κάνεις σε οποιοδήποτε tab).
Επίσης μπορείς να ανοίξεις νέο tab με middle click στον κενό χώρo.

blade_
14-05-13, 00:08
ναι,το κανει,αλλα μονο οταν εχεις μερικα tabs ..αν βαλεις αρκετουτσικα κ μαζευτουν λιγο,πρεπει να πατησεις στο ταμπ και μετα εμφανιζεται το Χ για διαγραφη

albatross
14-05-13, 00:13
ναι,το κανει,αλλα μονο οταν εχεις μερικα tabs ..αν βαλεις αρκετουτσικα κ μαζευτουν λιγο,πρεπει να πατησεις στο ταμπ και μετα εμφανιζεται το Χ για διαγραφη

Middle click τότε.

Προσωπικά προτιμώ την default συμπεριφορά όπου τα tabs δε μικραίνουν πολύ. Απλώς εμφανίζεται ένα κουμπί list all tabs και μπορείς να τα βρεις πιο γρήγορα.

blade_
14-05-13, 00:18
με τη μια οντως
μπορεις να μου θυμησεις,πως βλεπουμε την ταχυτητα οταν κατεβαζουμε κατι στην addon μπαρα?καποιο συγκεκριμενο εργαλειο?

albatross
14-05-13, 00:33
με τη μια οντως
μπορεις να μου θυμησεις,πως βλεπουμε την ταχυτητα οταν κατεβαζουμε κατι στην addon μπαρα?καποιο συγκεκριμενο εργαλειο?

Απ' όσο ξέρω θα κάνουν την ταχύτητα να φαίνεται σε επόμενες εκδόσεις. Προς το παρόν, μπορείς να τη δεις κάνοντας hover το mouse εδώ που έχω υπογραμμίσει.
http://i.imgur.com/MLkZE3T.png
Αλλιώς πατάς show all downloads και σε πάει στον πλήρη download manager όπου φαίνονται όλα.
http://i.imgur.com/EHxw3uk.png

Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις κάποιο πρόσθετο όπως αυτό...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/download-statusbar/?src=ss
(αν και πλέον δεν είναι τόσο χρήσιμο κατα τη γνώμη μου-- πιο χρήσιμο ήταν με τον παλιό download manager του firefox. Ο καινούριος είναι καλύτερος, μόλις ειδικά προσθέσουν κάποιες λεπτομέρειες όπως αυτό με την ταχύτητα).

blade_
14-05-13, 01:16
καλα τα πρωτα γνωστα και μαρεσε η μπαρα που γεμιζει στο βελακι.πολυ καλο

σε κατι σαν το δευτερο αναφερομουν,ευχαριστω!ωστοσο καλο φαινεται και η προσθεση σαν feature σε επομενη εκδοση του ff..υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα αληθεια?

albatross
14-05-13, 01:43
καλα τα πρωτα γνωστα και μαρεσε η μπαρα που γεμιζει στο βελακι.πολυ καλο

σε κατι σαν το δευτερο αναφερομουν,ευχαριστω!ωστοσο καλο φαινεται και η προσθεση σαν feature σε επομενη εκδοση του ff..υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα αληθεια?

Απ' ότι διαβάζω εδώ
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=812894
ακόμα το συζητάνε... υπάρχει και περίπτωση να μείνει ως έχει.

blade_
14-05-13, 02:11
μαλιστα..αντε να δουμε..παντως καλα τα παει μεχρι στιγμης,μου φαινεται ενα κλικ πιο αργος απο τον chromium αλλα κανει οτι του ζητησω

balander
14-05-13, 08:11
Διαθεσιμος ο 21 στους FTP. Αυριο και επίσημη κυκλοφορια

@ ADSLgr.com All rights reserved.