PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νήμα του Firefox - Συζήτηση (vol II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29

runner70
13-11-13, 16:08
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/findbar-tweak/

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.ghacks.net/2013/10/29/firefox-25-find-new/

Ελεγα μηπως γινεται χωρις addon. Θα το δοκιμασω. Thanks.

HackFreak
13-11-13, 20:54
Όταν πας να κάνεις Εκκαθάριση δεδομένων στον firefox και έχει πολύ πράγμα να διαγράψει hang-άρει όλη η εφαρμογή. Απλά τραγικό που δεν τρέχει σε άλλο thread η εκκαθάριση, και δεν βγάζει ένα loading dialog.

OnAl3rt
17-11-13, 17:29
Here is what will happen when Mozilla launches Australis for Firefox
http://www.ghacks.net/2013/11/08/will-happen-mozilla-launches-australis-firefox/

Δεν βλέπω την μπάρα αναζήτησης και σκιάζομαι.

euri
17-11-13, 20:08
Δεν βλέπω την μπάρα αναζήτησης και σκιάζομαι.

Η αναζήτηση θα γίνεται προφανώς από τη μπάρα των διευθύνσεων (όπως γίνεται σε Chrome και ΙΕ).

OnAl3rt
17-11-13, 20:37
Για άλλο λόγο σκιάζομαι. :)
Χρησιμοποιώ πάρα πολύ το πρόσθετο "Quick Search Bar (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/quicksearch/?src=ss)"
Ελπίζω οι δημιουργοί του να μην το παρατήσουν. Δεν υπάρχει ποιο απλός τρόπος αναζήτησης.

euri
17-11-13, 21:06
Για άλλο λόγο σκιάζομαι. :)
Χρησιμοποιώ πάρα πολύ το πρόσθετο "Quick Search Bar (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/quicksearch/?src=ss)"
Ελπίζω οι δημιουργοί του να μην το παρατήσουν.

Ίσως να το ενσωματώσουν στη μπάρα διευθύνσεων (αν είναι εφικτό)


Δεν υπάρχει ποιο απλός τρόπος αναζήτησης.

Ποτέ δεν ξέρεις...ο καθένας όπως βολεύεται. Πχ εγώ αν θέλω να ψάξω κάτι στο yahoo γράφω στην μπάρα διευθύνσεων


y <search term>

και αυτόματα ανοίγει τη σελίδα του yahoo και ψάχνει για το search term. Χωρίς πρόσθετα, μόνο με ό,τι παρέχει ο browser (και τυχόν επιπλέον μηχανές αναζήτησης).

Ρύθμιση συντόμευσης
131734

Καταχώρηση στην μπάρα διευθύνσεων
131735

Αποτελέσματα
131736

OnAl3rt
17-11-13, 22:20
Χάνω έτσι όμως την εξής λειτουργία που έχω με το πρόσθετο.

Καθώς σερφάρω στο ίντερνετ, αν δω κάτι ενδιαφέρων που θέλω να μάθω περισσότερα για αυτό,
επιλέγοντας το κείμενο και με δεξί κλικ έχω στο μενού τα ίδια εικονίδια για άμεση αναζήτηση.

131750

euri
17-11-13, 22:28
Ναι, όντως. Χωρίς αυτό το πρόσθετο που έχεις, το δεξί-κλικ-αναζήτηση στέλνει την αναζήτηση στην προεπιλεγμένη μηχανή.

albatross
17-11-13, 23:04
Χάνω έτσι όμως την εξής λειτουργία που έχω με το πρόσθετο.

Καθώς σερφάρω στο ίντερνετ, αν δω κάτι ενδιαφέρων που θέλω να μάθω περισσότερα για αυτό,
επιλέγοντας το κείμενο και με δεξί κλικ έχω στο μενού τα ίδια εικονίδια για άμεση αναζήτηση.

131750

Υπάρχει αυτό...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/context-search/

OnAl3rt
17-11-13, 23:56
Υπάρχει αυτό...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/context-search/

Ωραία! Όταν έρθει με το καλό το Australis, σε περίπτωση που το "Quick Search Bar" δεν συνεχίσει την υποστήριξη, υπάρχει κάτι παρόμοιο με αυτό που έχω συνηθίσει.

jim_p
20-11-13, 20:11
Firefox’s Holly Branch, a temporary escape from Australis
http://www.ghacks.net/2013/11/19/firefoxs-holly-branch-temporary-escape-australis/

Κουτι μας ηρθε :P

tiffany
20-11-13, 20:13
Τι πίνουν εκεί στο mozilla foundation και δεν μας δίνουν;

Μου ήρθε το australis. Στην αρχή τα έκανε όλα μπάχαλο καθώς είχα εγκατεστημένο το stratiform, το glass my fox και σαν θέμα το tangofox. Μόλις τα απενεργοποίησα ήρθε στα ίσια του. Αυτό το δικαιολογώ καθώς είναι η πρώτη έκδοση και δεν έχουν προλάβει να την ραφινάρουν ή οι addon developers να κάνουν τροποποιήσεις. Αλλά ρε παιδιά κλώνος του chrome. Μέχρι και το menu είναι στο ίδιο σημείο. Χάθηκε να το κρατήσουν πάνω αριστερά όπως ήταν μέχρι τότε; Στυγνή αντιγραφή. Δηλαδή αντέγραψαν το version bump, τώρα το UI και αύριο τι; Θα αντιγράψουν και το Webkit; Πάμε να γίνουμε νέα Opera;

biggeo65
21-11-13, 00:33
Γιατί να είσαι στο nightly channel; Αν ήσουν κανινικός χρήστης και περίμενες την stable,
θα έβελεπές τις αλλαγές σε 10 μήνες, και θα φώναζες τότε. :p

Και δεν μπορώ να καταλάβω τι το ωραίο έχει το Interface του chrome που όλοι θέλουν να το αντιγράψουν.
Τελείως επίπεδο, και τείνει να το αντιγράψουν όλοι. Ακόμη και ο IE 11 . Σαν να μην υπάρχει φαντασία στον σχεδιασμό.

Simpleton
24-11-13, 19:23
Θυμάμαι ότι πριν από πολλές εκδόσεις άλλαξε η συμπεριφορά του Firefox στα κατεβάσματα, ώστε να ξεκινούν όσο ο χρήστης επιλέγει τον κατάλογο αποθήκευσης. Πρόσφατα παρατήρησα ότι αυτό συμβαίνει ακόμα νωρίτερα, όταν είμαι σε αυτό το παράθυρο:
132063
Επειδή συνήθως (αλλά όχι πάντα) χρησιμοποιώ το DownThemAll, αυτό σημαίνει ότι ό,τι προλάβει να κατεβάσει σε αυτό το σημείο, τελικά πάει χαμένο. Επίσης, συχνά κατεβάζω από μια σελίδα που εφαρμόζει ουρά αναμονής και όριο ανά χρήστη και έχω την εντύπωση ότι μου δημιουργεί πρόβλημα (ο Firefox «τρώει» τη θέση, αυτή χάνεται και το DTA πρέπει να περιμένει μέχρι να έρθει η σειρά του).

Το έχει κανείς άλλος; Στο about:config δεν είδα κάτι σχετικό.

OnAl3rt
25-11-13, 13:42
Τα ίδια και εγώ. Ναι είναι παλιό αυτό.
Τελικά απλά παράτησα τον download manager που χρησιμοποιούσα.
Λύση δεν κατάφερα να βρω.

Αλλα και τώρα που ξανάριξα μια ματιά στο Google δεν βρήκα κάτι.

Avax_7
25-11-13, 18:45
Πάντως εδώ, ο "vanilla" firefox, τα πάει άψογα (να χτυπήσω ξύλο :p).

mesmer
25-11-13, 18:59
Ξε-τίκαρα τη χρήση hw acc για να λύσω το πρόβλημα με το blurry text, ωστόσο αντιμετωπίζω κάποια lags.
Καμία λύση; Είναι σοβαρό πρόβλημα το conflict με τον IE + την ενημέρωση και μου κάνει εντύπωση που δεν το έχουν λύσει εδώ και καιρό.

WAntilles
13-12-13, 22:51
Συνεχίζει να αυξάνεται γεωμετρικά, μήνα με το μήνα, η ηλιθιότητα στη Mozilla.

Με τον 26, σπάσανε άλλο ένα εκ των πλέον απαραίτητων και αναντικατάστατων addons, του Download Statusbar.

cranky
13-12-13, 22:56
Βοηθάει αυτό (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/download-statusbar-fixed/) ;

Gordito
14-12-13, 03:22
Συνεχίζει να αυξάνεται γεωμετρικά, μήνα με το μήνα, η ηλιθιότητα στη Mozilla.

Με τον 26, σπάσανε άλλο ένα εκ των πλέον απαραίτητων και αναντικατάστατων addons, του Download Statusbar.

Τωρα το πηρες χαμπαρι;

Open source δεν ειναι; Τι περιμενες;

Simpleton
14-12-13, 03:42
Αν έχει να βγει νέα έκδοση πάνω από δύο χρόνια, πάλι καλά που δούλευε τόσο καιρό.

-21grams
14-12-13, 10:00
This file came from another computer and might be blocked to help protect this computer
Είχα κάνει το σχετικό tweak στο about:config εδώ και χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
Με το που αναβαθμίστηκε ο browser στην έκδοση 26, επανεμφανίστηκε!

Θυμάται κανείς σε ποιο string πρέπει να επέμβουμε για να αφαιρέσουμε οριστικά την παραπάνω (κατ' εμέ άχρηστη & άκρως ενοχλητική - έχουμε και AntiVirus για έλεγχο βρε αδελφέ!) ασφαλιστική δικλείδα;

jim_p
14-12-13, 10:38
Στο παρακατω pc

- intel e6420
- 3GB μνημης
- via onboard gpu με 128MB shared μνημης
- xp sp3

εχω εδω και αρκετες εκδοσεις το ποντικι να "πηδαει" οταν περναει πανω απο συγκεκριμενα πραγματα (elements), πχ τα κουτακια του about:newtab.
Δεν ειναι θεμα προσθετου (μονο το adblock υπαρχει εγκατεστημενο), ουτε plugin (flash + java + wmp plugin εγκατεστημενα), ουτε θεμα προφιλ (το κανει και με καθαρο), ουτε θεμα ha (το κανει και με το ha κλειστο).

Τι μπορει να ειναι?

Ο chrome στο ιδιο pc δεν εχει κανενα προβλημα.

@-21grams
Αυτο?
about:config > browser.download.manager.scanWhenDone > false

akilleas
14-12-13, 11:39
Βοηθάει αυτό (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/download-statusbar-fixed/) ;

Σε μένα πάντως δεν δούλεψε. Κρίμα.

deniSun
14-12-13, 14:20
Βοηθάει αυτό (https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/download-statusbar-fixed/) ;

Δεν δουλεύει και απορώ γιατί αγνοούν τις αναφορές και δεν το έχουν κατεβάσει ακόμα.
Ακόμα και τα Keys που έχουν δεν υπάρχουν, αλλά και να τα προσθέσεις δεν κάνουν τίποτε.

WAntilles
14-12-13, 16:00
Εγώ θα έλεγα ότι φταίει αυτό.


- via onboard gpu με 128MB shared μνημης

jim_p
14-12-13, 18:52
Και γιατι ο chrome δεν εχει προβλημα, που ειναι με σχεδον default ρυθμισεις (μονο αυτες της google εχει ανενεργες, ακομα και το ha ανοιχτο ειναι)? Και, παραπερα, γιατι ο ff το εμφανισε τωρα τελευταια, εδω και 2-3 εκδοσεις?

-21grams
14-12-13, 19:44
@-21grams
Αυτό;
about:config > browser.download.manager.scanWhenDone > false
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα, έχει ήδη αυτή την τιμή (false) και παρόλα αυτά το φαινόμενο συνεχίζεται...
Edit:
Απενεργοποίησα και το "services.sync.prefs.sync.browser.download.manager.scanWhenDone" που μοιάζει σχετικό (;), χωρίς αποτέλεσμα :mad:

albatross
14-12-13, 20:19
Θυμάται κανείς σε ποιο string πρέπει να επέμβουμε για να αφαιρέσουμε οριστικά την παραπάνω (κατ' εμέ άχρηστη & άκρως ενοχλητική - έχουμε και AntiVirus για έλεγχο βρε αδελφέ!) ασφαλιστική δικλείδα;

Αν θυμάμαι καλά εκτός από το browser.download.manager.scanWhenDone σε false
πρέπει να δημιουργήσεις κι αυτή browser.download.manager.skipWinSecurityPolicyChecks σαν boolean και να βάλεις true.

- - - Updated - - -

αλλά τώρα που το τσεκάρω έχει σταματήσει να δουλεύει...
μάλλον επειδή καταργήθηκε εντελώς ο παλιός download manager. Για τον ίδιο λόγο δε δουλεύει και το download status bar.

albatross
23-12-13, 12:49
Είχα κάνει το σχετικό tweak στο about:config εδώ και χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
Με το που αναβαθμίστηκε ο browser στην έκδοση 26, επανεμφανίστηκε!

Θυμάται κανείς σε ποιο string πρέπει να επέμβουμε για να αφαιρέσουμε οριστικά την παραπάνω (κατ' εμέ άχρηστη & άκρως ενοχλητική - έχουμε και AntiVirus για έλεγχο βρε αδελφέ!) ασφαλιστική δικλείδα;

Λοιπόν, επειδή άλλαξε η ρύθμιση, πλέον πρέπει να δώσεις browser.download.saveZoneInformation;false

-21grams
23-12-13, 13:42
Λοιπόν, επειδή άλλαξε η ρύθμιση, πλέον πρέπει να δώσεις browser.download.saveZoneInformation;false
Thanks, επιτέλους το ξεφορτωθήκαμε...

TombRaider
03-01-14, 20:38
εχω ενα "θεματακι" με τον firefox σε ενα συγκεκριμενο σιτε.. μπαινω στο eshop και παταω να μεγενθυνει μια εικονα και δεν το κανει ποτε!!κανει loading..loading αλλα τιποτα...δεν κολλαει απλα δεν μεγαλωνει ποτε!!! τον εχω κανει unistall ξανα install αλλα τιποτα... μονο με το συγκεκριμενο προγραμμα το κανει αυτο..με crhome, safari opera κλπ ολα κανονικα..το εχω παξει μεσω google μηπως εχουν κατι οι ρυθμησεις αλλα τιποτα..αν ξερει κανεις κατι θα με υποχρεωσει!!

tzelen
04-01-14, 00:52
Σε FF26 ξαφνικά δεν δουλεύει καμία σελίδα της google, το facebook, το twiiter, ενώ ότι άλλη σελίδα επισκέπτομαι δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα (όπως πχ το adslgr). Τρέχουν τα γνωστά addons adblock και noscript, ενώ δεν έχω αλλάξει κάτι τις τελευταίες ημέρες.
Δοκίμασα με όλα τα addons disbled (safe mode), clear cache, cookies, αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. Με googleαρισμα στον chrome και διάφορα άλλα που βρήκα (πχ disable ipv6) επίσης δεν είχα επιτυχία. Καμιά ιδέα; :hmm:

- - - Updated - - -

Επίσης δοκίμασα και κάτι άλλο: έφτιαξα ένα άλλο user account στα W7, και ούτε μέσω αυτού φορτώνουν οι σελίδες. Το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι οι ίδιες σελίδες που δεν ανήγουν στον FF, δεν ανοίγουν επίσης και στον IE, ενω στον Chrome τρέχουν όλα κανονικά :evil:

Simpleton
04-01-14, 00:59
Τί μήνυμα παίρνεις; Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητής, αδύνατη η σύνδεση, το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα ή κάτι άλλο;

tzelen
04-01-14, 11:29
Ανοίγω πχ new tab, πατάω το home (το έχω ρυθμίσει στο google.com) και βλέπω στα γρήγορα κάτω στο status
Connecting to google.gr
Waiting for google.gr
(όπως θα έκανε δηλαδή σε κάθε σελίδα), αλλά παραμένει λευκή. Το ίδιο ακριβώς κάνει και στα facebook, twitter, και στο mozilla.org. Παράλληλα, άλλα site δουλεύουν κανονικά.

- - - Updated - - -

EDIT
Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα πρέπει να είναι βαθύτερο, δυστυχώς: παρατηρώ ότι ο FF δεν ανοίγει ουσιαστικά καμία https σελίδα (απλά μένει λευκή, χωρίς να εμφανιστεί μήνυμα). Δοκίμασα uninstall/install, να σβήσω το προφιλ και να τρέξω με νέο, χωρίς plugins ή/και addons, τίποτα.
Παράλληλα βλέπω ότι ο ΙΕ δεν ανοίγει καμία απολύτως σελίδα (απλά το σημειώνω σαν επιπλέον παράμετρο), ενώ ο Chrome δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα :scratch. Outlook και μtorrent λειτουργούν κανονικά.
Το αρχείο hosts είναι ΟΚ, proxy settings δεν έχω, έχω σκανάρει για ζωύφια ( :p ), restart το router, flush το dns cache.

Σας λένε κάτι όλα αυτά; :cry:

maarinos
04-01-14, 12:45
@tzelen
Δοκίμασε να τρέξεις σε portable έκδοση.

tzelen
04-01-14, 13:01
Ακριβώς τα ίδια :mad:

albatross
04-01-14, 13:05
Ανοίγω πχ new tab, πατάω το home (το έχω ρυθμίσει στο google.com) και βλέπω στα γρήγορα κάτω στο status
Connecting to google.gr
Waiting for google.gr
(όπως θα έκανε δηλαδή σε κάθε σελίδα), αλλά παραμένει λευκή. Το ίδιο ακριβώς κάνει και στα facebook, twitter, και στο mozilla.org. Παράλληλα, άλλα site δουλεύουν κανονικά.

- - - Updated - - -

EDIT
Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα πρέπει να είναι βαθύτερο, δυστυχώς: παρατηρώ ότι ο FF δεν ανοίγει ουσιαστικά καμία https σελίδα (απλά μένει λευκή, χωρίς να εμφανιστεί μήνυμα). Δοκίμασα uninstall/install, να σβήσω το προφιλ και να τρέξω με νέο, χωρίς plugins ή/και addons, τίποτα.
Παράλληλα βλέπω ότι ο ΙΕ δεν ανοίγει καμία απολύτως σελίδα (απλά το σημειώνω σαν επιπλέον παράμετρο), ενώ ο Chrome δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα :scratch. Outlook και μtorrent λειτουργούν κανονικά.
Το αρχείο hosts είναι ΟΚ, proxy settings δεν έχω, έχω σκανάρει για ζωύφια ( :p ), restart το router, flush το dns cache.

Σας λένε κάτι όλα αυτά; :cry:

Μπορείς να κάνεις ένα system restore σε σχετικά πρόσφατη ημερομηνία...

tzelen
04-01-14, 13:09
Απενεργοποιημένο :(

thodoris12
04-01-14, 13:35
EDIT
Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα πρέπει να είναι βαθύτερο, δυστυχώς: παρατηρώ ότι ο FF δεν ανοίγει ουσιαστικά καμία https σελίδα (απλά μένει λευκή, χωρίς να εμφανιστεί μήνυμα). Δοκίμασα uninstall/install, να σβήσω το προφιλ και να τρέξω με νέο, χωρίς plugins ή/και addons, τίποτα.
Παράλληλα βλέπω ότι ο ΙΕ δεν ανοίγει καμία απολύτως σελίδα (απλά το σημειώνω σαν επιπλέον παράμετρο), ενώ ο Chrome δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα :scratch. Outlook και μtorrent λειτουργούν κανονικά.
Το αρχείο hosts είναι ΟΚ, proxy settings δεν έχω, έχω σκανάρει για ζωύφια ( :p ), restart το router, flush το dns cache.

Σας λένε κάτι όλα αυτά; :cry:

Εγώ θα δοκίμαζα από άλλο λειτουργικό (από ένα live cd για παράδειγμα) και επίσης από άλλη συσκευή συνδεμένη στο ίδιο router.

tzelen
04-01-14, 13:41
Με το κινητό δεν έχω πρόβλημα (δεν εχω το λαπτοπ μαζί μου, που έχει ubuntu, για να δοκιμάσω). Αυτό που δεν καταλαβαίνω, ο ένας browser δεν έχει καθόλου connectivity (IE), ο άλλος περιορισμένη (FF), ενώ ο 3ος δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα (Chrome) και όλα αυτά ταυτόχρονα :what:

albatross
04-01-14, 13:45
Δοκίμασες με κλειστά antivirus/firewall ;

tzelen
04-01-14, 13:55
Ναι, χωρίς αποτέλεσμα.

konstandinos
04-01-14, 14:05
Καλημερα και καλη χρονια , στον firefox 26,στα προσθετα,υπαρχουν εγγραφες που γραφουν οτι ειναι απενεργοποιημενες,αλλα χωρις δυνατοτητα για σβησιμο,πως τις σβηνω ?

thodoris12
04-01-14, 16:41
Με το κινητό δεν έχω πρόβλημα (δεν εχω το λαπτοπ μαζί μου, που έχει ubuntu, για να δοκιμάσω). Αυτό που δεν καταλαβαίνω, ο ένας browser δεν έχει καθόλου connectivity (IE), ο άλλος περιορισμένη (FF), ενώ ο 3ος δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα (Chrome) και όλα αυτά ταυτόχρονα :what:

Οι εξηγήσεις που έχω είναι είτε να παίζει κάτι με antivirus, ή κάτι με hardware/router σε συνδυασμό με την διαφορετική συμπεριφορά των browsers σε http connection επίπεδο. Υπάρχουν παρόμοια προβλήματα πχ: http://productforums.google.com/forum/?hl=en#!msg/chrome/F3OuBjZkZj0/ebOwLJ7L5zAJ

Αν κάνεις ping google.com από γραμμή εντολών παίρνεις απάντηση;

- - - Updated - - -


Καλημερα και καλη χρονια , στον firefox 26,στα προσθετα,υπαρχουν εγγραφες που γραφουν οτι ειναι απενεργοποιημενες,αλλα χωρις δυνατοτητα για σβησιμο,πως τις σβηνω ?

Μάλλον έχουν εγκατασταθεί μαζί με κάποια άλλα προγράμματα, οπότε ανάλογα τι είναι ψάξε για "remove τάδε addon from firefox" στο google.

tzelen
04-01-14, 18:00
Ping και tracert κάνω κανονικά στο google.com. Πιθανολογώ ότι είναι καθαρά πρόβλημα των windows, αλλά σε ποιό σημείο, δεν ξέρω. Πχ, windows update συνδέεται κανονικα (αν και παρατηρώ ότι είναι πολύ αργό το connection), αλλά όχι το action center (όταν πάνω να κάνω open ή submit κάτι εμφανίζεται page cannot be displayed). Όπως έγραψα νωρίτερα, ο ΙΕ δεν ανοίγει απολύτως τίποτα, ο FF κάποια (αλλά τίποτα https), και τέλος ο chrome ανοίγει τα πάντα, business as usual.

Μάλλον πρέπει να ζητήσω συγγνώμη, γιατί έκανα hijack το thread, αλλά τελικά και προφανώς μόνο θέμα του FF δεν είναι.

- - - Updated - - -

Λοιπόν, για να μην γίνομαι βάρος και σε κανένα, του τράβηξα ένα φορματ και ήρθε στα ίσια του. Έτσι και αλλιώς είχα να κάνω πάνω από 2ετία, οπότε καιρός ήταν.
Ευχαριστώ όλους ασχολήθηκαν και sorry και πάλι για το hijacking.

albatross
04-01-14, 18:26
Λοιπόν, για να μην γίνομαι βάρος και σε κανένα, του τράβηξα ένα φορματ και ήρθε στα ίσια του. Έτσι και αλλιώς είχα να κάνω πάνω από 2ετία, οπότε καιρός ήταν.
Ευχαριστώ όλους ασχολήθηκαν και sorry και πάλι για το hijacking.

Μια συμβουλή από προσωπική εμπειρία. Άσε το system restore ενεργοποιημένο. Με έσωσε μόλις πρόσφατα από κάτι παρόμοιο. Κάτι πήγε στραβά και γλύτωσα το format χάρη σ' αυτό. Παλιά το απενεργοποιούσα κι εγώ για εξοικονόμηση χώρου.

tzelen
04-01-14, 18:48
Και εγώ λόγω έλλειψης χώρου το είχα απενεργοποιήσει, αλλά πλέον δεν έχω αυτόν τον περιορισμό. Αφού έκανα που έκανα φορματ, μου φαίνεται ήρθε η ώρα να φτιάξω και ένα image, μόλις τελειώσω με drivers, updates, κτλ και να ξεμπερδεύω.

cranky
04-01-14, 19:37
Το κακό είναι, οτι δεν βρήκες την αιτία.

tzelen
04-01-14, 19:41
Το κακό είναι, οτι δεν βρήκες την αιτία.
Και μένα αυτό με διαολίζει, να σου πω την αμαρτία μου. Πάντως, 1η φορά αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο. Δεν πειράζει, φορματ και φυσάει το μηχάνημα. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.