PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νήμα του Firefox - Συζήτηση (vol II)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Tsene
14-06-12, 01:39
Έχω εγκαταστήσει εδώ και 2-3 ημέρες την έκδοση 13 του Firefox.

Χρησιμοποιούσα για πολύ καιρό την 3.8 (!!) με την οποία είμουνα "κολλημένος" !
Μετά από χρήση του νεότερου Firefox μπορώ να πω πως είμαι ένα βήμα για να βάλω
και πάλι την 3.8.

Η έκδοση 13 κολλάει - δίχως να φορτώνει πολλά sites, κάτι το οποίο δεν συνέβαινε
καθόλου με την 3.8

Καμιά ιδέα παίδες? Κυρίως με flash και ΗΤΜL5 βλέπω τεράστια κολλήματα . . .

Φτιάξε ένα νέο προφίλ σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό http://www.adslgr.com/forum/threads/160418-How-To-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AF%CE%BB-Mozill-%CE%BF%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%8E%CE%BD-The-Fourth-Age-of-Mozilla για να δεις αν κολλάει και σε καθαρό προφίλ.

cranky
14-06-12, 06:02
Χρησιμοποιώ, κι' εγώ, μιά παλιά έκδοση του FF.

Υπάρχει τρόπος να δοκιμάσω κάποια νεότερη, χωρίς να μου κατσικωθεί μόνιμα, αναβαθμίζοντάς μου αυτή που χρησιμοποιώ ;;

Seitman
14-06-12, 06:10
Λογικά θα γίνεται downgrade της εγκατάστασης (δεν το έχω δοκιμάσει, για να πω την αλήθεια).

Αλλά για να είσαι σίγουρος εγκατέστησε το MozBackup (http://mozbackup.jasnapaka.com/), πάρε backup όλο το προφίλ (τικάρεις όλες τις επιλογές). Κάνεις εγκατάσταση τη νέα έκδοση και αν δε σου αρέσει, πρώτα δοκιμάζεις το downgrade. Αν δεν "παίξει", απεγκαταστείς τα πάντα από firefox (προφίλ, ρυθμίσεις κτλ), κάνεις εγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση, την τρέχεις μια φορά (για να δημιουργηθεί το προφίλ) και επαναφέρεις το backup με το MozBackup.

cranky
14-06-12, 06:36
... εγκατέστησε το MozBackup (http://mozbackup.jasnapaka.com/), πάρε backup όλο το προφίλ (τικάρεις όλες τις επιλογές).
OK, το έκανα αυτό.

Κάνεις εγκατάσταση τη νέα έκδοση και αν δε σου αρέσει, πρώτα δοκιμάζεις το downgrade.
Πώς κάνουμε downgrade ;
Έχει κάπου, τέτοια επιλογή ;

Αν δεν "παίξει", απεγκαταστείς τα πάντα από firefox (προφίλ, ρυθμίσεις κτλ), κάνεις εγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση, την τρέχεις μια φορά (για να δημιουργηθεί το προφίλ) και επαναφέρεις το backup με το MozBackup.
Εννοείς, απεγκαθιστώ την νέα έκδοση εντελώς (πχ, με το RU) ;

Seitman
14-06-12, 06:39
Downgrade κάνεις τρέχοντας το αρχείο εγκατάστασης της προηγούμενης έκδοσης.

Όταν κάνεις απεγκατάσταση την αλεπού, σε ρωτάει αν θέλεις να κρατήσεις τα αρχεία (σελιδοδείκτες, ιστορικό κτλ). Τικάρεις την επιλογή για σβήσιμο.

cranky
14-06-12, 07:18
Εντάξει, έβαλα την 12, και την φέρνω στα μέτρα μου, τώρα.

Καλή φαίνεται, θα δείξει.

Seitman
14-06-12, 07:19
Γιατί δεν έβαλες κατ' ευθείαν την 13; :scratch

cranky
14-06-12, 07:22
Ήδη, έκανα μεγάλο άλμα, απο την 3.6.28. :lol:
Όταν βγεί η 20, θα βάλω την 13, να σταθεροποιηθεί, πρώτα.

Κουμπί ανανέωσης, μόνο αυτό δίπλα στην url bar, έχει ;
Μπορούμε να το βγάλουμε κάπου έξω ;

Seitman
14-06-12, 07:26
:blink:
Σχεδόν 2 χρόνια κράτησες την ίδια έκδοση;

cranky
14-06-12, 07:27
Ναί, μιά χαρά ήτανε. :what:

Seitman
14-06-12, 07:57
Κουμπί ανανέωσης, μόνο αυτό δίπλα στην url bar, έχει ;
Μπορούμε να το βγάλουμε κάπου έξω ;

Μπορείς να το βγάλεις έξω. Κάνεις δεξί κλικ ανάμεσα στο url bar και search bar -> προσαρμογή. "Τραβάς" το refresh με drag 'n drop όπου θέλεις και είσαι ΟΚ.

cranky
14-06-12, 08:02
Ωραία, πάει κι' αυτό. :yahoo:

KallitexnisPro
14-06-12, 11:58
Παίδες,

Που μπορώ να βρω τις παλιές ελληνικές εκδόσεις του Firefox, για κατέβασμα...

Η έκδοση 13 έχει ήδη βγει (μέσα σε 2 μέρες).

cranky
14-06-12, 12:08
Υπάρχουν εδώ (ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/).

KallitexnisPro
14-06-12, 12:16
Υπάρχουν εδώ (ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/).

Thanks Cranky...

Υπάρχει όμως ένα μικρό προβληματάκι, σβήνονται συνεχώς τα εικονίδια από τις συντομεύσεις μου
στη μπάρα του Firefox και μένουνε με default εικονίδιο, μετά από κάθε επανεκκίνηση του firefox.

Καμιά ιδέα?

Seitman
14-06-12, 12:36
:hmm:
Μήπως έχεις ενεργό το UAC των Windows; Τρέξε μια φορά τον Firefox ως διαχειριστής για να κρατήσει τυχόν αλλαγές στις ρυθμίσεις.

biggeo65
14-06-12, 13:46
Παίδες,

Που μπορώ να βρω τις παλιές ελληνικές εκδόσεις του Firefox, για κατέβασμα...

Η έκδοση 13 έχει ήδη βγει (μέσα σε 2 μέρες).

Ετοιμάζεται η 14.0 τώρα. Ακόμη δεν μπόρεσα να καταλάβω το κόλλημα με τις εκδόσεις.
Να προλάβουν τον Chrome λέει. Από την έκδοση 3.6.8 πήγε στην 5.0 σε δύο χρόνια.
Κι από εκεί στην 14.0 σε 8 μήνες.

jim_p
14-06-12, 13:58
@cranky
Πηγαινε καλυτερα σε esr να τελειωνεις. Ναι μεν θα χανεις τα νεα σουπερουαου χαρακτηριστικα, πχ το most visited pages - μαϊμου speed dial, αλλα θα εχεις τα security updates κανονικα. Πιστευω ειναι καλυτερα απο το να μενεις με εναν παλιο browser για τοσο καιρο.
Και για οσους δεν το ξερουν ή δεν το καταλαβανε τοσο καιρο, η τελευταια updated εκδοση πχ του ff 4, απο τοτε που βγηκε μεχρι σημερα δεν ειναι η 4.0.1 αλλα η 13.
Αντιθετα, η τελευταια εκδοση του 3.6, απο την μερα που βγηκε η 4 και μετα, δηλαδη απο την 3.6.16, ειναι η 3.6.28 και περιλαμβανει ολα τα security updates απο την 4 ως και την 11. Μετα η mozilla της εκοψε την υποστηριξη, μιας και βγηκε η esr.

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all.html

cranky
14-06-12, 14:58
Φχαριστώ, jim_p, αλλά, μόλις έβαλα την 12.0, κι' έχω αρχίσει και τη συνηθίζω.

Ρε παιδιά, πού είναι η γραμμή κατάστασης ;

albatross
14-06-12, 15:08
Φχαριστώ, jim_p, αλλά, μόλις έβαλα την 12.0, κι' έχω αρχίσει και τη συνηθίζω.

Ρε παιδιά, πού είναι η γραμμή κατάστασης ;

Ντεν έχει. Μόνο γραμμή πρόσθετων στην οποία μπορείς να φορτώσεις εικονίδια από τα πρόσθετα...

Seitman
14-06-12, 15:19
Ναι όντως δεν υπάρχει, αλλά όταν γίνεται κάποια ενέργεια εμφανίζεται κάτω αριστερά ή δεξιά ανάλογα με ποια μεριά είναι ο δείκτης του ποντικιού.103517

albatross
14-06-12, 15:28
Πάντως ο τελευταίος flash player κρασάρει ασύστολα... κυρίως όταν κλείνεις κάποιο tab όπου παίζει flash video.

cranky
14-06-12, 15:30
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, Τζίμη. :scratch
Έχω τρία ανοιχτά παράθυρα :
Στο ένα, τα δύο εικονίδια, είναι δίπλα-δίπλα, στα δεξιά.
Στα άλλα δύο παράθυρα, ένα εικονίδιο είναι στα δεξιά, και το άλλο στ' αριστερά. :fool

Pekovits
14-06-12, 15:35
κάποιες φορές εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα " http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v2/yS/r/EDyT9lCF3xl.js:51" με αυτό το script και έχω επιλογές ή να σταματήσω το script ή να συνεχίσω...καμία ιδέα κανείς??

jim_p
14-06-12, 16:23
@cranky
Πλεον εχεις 2 επιλογες για τον ff.
Ή μια υπερ-σταθερη, δοκιμασμενη εκδοση που (θα) ανανεωνεται καθε 6 μηνες, λεγεται esr και αυτη τη στιγμη ειναι η 10 + τα security updates απο την 10 ως την επομενη esr.
Ή μια που δοκιμαστικε για οσο ηταν aurora και μετα beta και οταν περασαν 6 βδομαδες (τοσο δεν ειναι?) εγινε η καινουρια release, δηλαδη αυτη τη στιγμη η 13, αλλα που θα εχει νεα features κλπ.

Παραδειγμα με την 10 σαν βαση, σε σκετη και esr.
Εκδοση esr: 10 > 10.0.1 > 10.0.2 > 10.0.3 > 10.0.4 > 10.0.5 (σημερα) > ... > 10.0.x > 17 (τον Νοεμβριο)
Κανονικη: 10 > 10.0.1 > 10.0.2 > 11 > 12 > 13 (σημερα) > ... > 16 > 17 (τον Νοεμβριο)

Σε bold ειναι τα updates που εμφανιστηκαν στο διαστημα των 6 εβδομαδων απο εκδοση σε εκδοση, αλλα επειδη ηταν security updates, δεν μετρανε για release.

Απο τα παραπανω εξαιρεθηκαν οι εκδοσεις aurora και beta οι οποιες ακολουθουν το προγραμμα της κανονικης εκδοσης, απλα ειναι 12 και 6 βδομαδες αντιστοιχα μπροστα απο την κανονικη και αυτο γιατι δεν συστηνονται για απλους χρηστες.

Αυτο εξηγει και η εικονα εδω
103522
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/faq/

cranky
14-06-12, 16:27
Αυτό που θέλω απο μιά έκδοση του FF, είναι :
1. Να μήν αναβαθμίζεται μόνη της όποτε γουστάρει.
2. Να είναι στα ελληνικά.

Καί οι δύο προϋποθέσεις, είναι απαραίτητες.

Seitman
14-06-12, 16:29
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, Τζίμη. :scratch


Εννοώ ότι μόνο αν υπάρχει κάτι προς εμφάνιση, τότε εμφανίζεται κάτω αριστερά. Μια προσωρινή status bar, όπως έχω κυκλωμένο.

Να μην αναβαθμίζεται μόνη της, το ορίζεις από τις επιλογές. Αν δεν το ορίσεις διαφορετικά, είναι ενεργή η αυτόματη ενημέρωση

albatross
14-06-12, 16:30
Αυτό που θέλω απο μιά έκδοση του FF, είναι :
1. Να μήν αναβαθμίζεται μόνη της όποτε γουστάρει.
2. Να είναι στα ελληνικά.

Καί οι δύο προϋποθέσεις, είναι απαραίτητες.

Αυτό γίνεται με οποιαδήποτε έκδοση... απλώς απενεργοποιείς τις αυτόματες αναβαθμίσεις. Στα ελληνικά βγαίνουν όλες οι stable ούτως ή άλλως.

deniSun
14-06-12, 16:36
Αυτό που θέλω απο μιά έκδοση του FF, είναι :
1. Να μήν αναβαθμίζεται μόνη της όποτε γουστάρει.
2. Να είναι στα ελληνικά.

Καί οι δύο προϋποθέσεις, είναι απαραίτητες.

1. Ανέκαθεν είχες τον πλήρη έλεγχο του πότε θα κάνεις αναβάθμιση στην επόμενη έδοση
2. Όλες οι εκδόσεις υποστηριζήνονται εδώ και πολυυυυυ καιρό από ελληνικό interface

- - - Updated - - -


Πάντως ο τελευταίος flash player κρασάρει ασύστολα... κυρίως όταν κλείνεις κάποιο tab όπου παίζει flash video.

Είχα κάποια προβλήματα με crashαρίσματα με την έκδοση ff13 και nvidia driver 280.
Μόλις πήγα στην 301... κανένα πρόβλημα.
Ο flash player δεν είχε καμία σχέση στην δική μου περίπτωση.

- - - Updated - - -


κάποιες φορές εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα " http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/v2/yS/r/EDyT9lCF3xl.js:51" με αυτό το script και έχω επιλογές ή να σταματήσω το script ή να συνεχίσω...καμία ιδέα κανείς??

Έχεις το script block;

Seitman
14-06-12, 16:36
Εγώ πάντως δεν είχα κανένα crash ούτε με Firefox 13, ούτε με Waterfox 13.

deniSun
14-06-12, 16:37
Εγώ πάντως δεν είχα κανένα crash ούτε με Firefox 13, ούτε με Waterfox 13.

Και εγώ αυτά που είχα ήταν μετρημένα και για συγκεκριμένο λόγο που αναφέρω παραπάνω.

cranky
14-06-12, 16:42
Στα ελληνικά βγαίνουν όλες οι stable ούτως ή άλλως.


1. Ανέκαθεν είχες τον πλήρη έλεγχο του πότε θα κάνεις αναβάθμιση στην επόμενη


Ωραία, ευχαριστώ σας.
Αλλα, κάπου είχε πάρει το μάτι μου, οτι απο μιά έκδοση και μετά, οι αναβαθμίσεις θα γίνονται αυτόματα, θές-δε θές.

Λάθος θυμάμαι ;

deniSun
14-06-12, 16:44
Ωραία, ευχαριστώ σας.
Αλλα, κάπου είχε πάρει το μάτι μου, οτι απο μιά έκδοση και μετά, οι αναβαθμίσεις θα γίνονται αυτόματα, θές-δε θές.

Λάθος θυμάμαι ;

Σωστά θυμάσαι.
Υπάρχει από την έκδοση 12.
Αλλά όπως πάντα υπάρχει και η επιλογή να σου δίνει μόνο υπενθύμιση και να το κάνεις χειροκίνητα.

Seitman
14-06-12, 16:46
Ναι. :p
Επιλέγεις στις ρυθμίσεις.
103523

albatross
14-06-12, 16:47
Ωραία, ευχαριστώ σας.
Αλλα, κάπου είχε πάρει το μάτι μου, οτι απο μιά έκδοση και μετά, οι αναβαθμίσεις θα γίνονται αυτόματα, θές-δε θές.

Λάθος θυμάμαι ;

Όχι... αυτό που θυμάσαι είναι το uac bypass που γίνεται με το mozilla maintenance service το οποίο είναι μηχανισμός για να γίνεται silent update. Όμως εξακολουθεί να ελεγχεται από την επιλογή σου για τα updates μέσα απ' το πρόγραμμα. Επίσης αν θέλεις απεγκαθιστάς εντελώς το maintenance service από τα προγραμματα και μένεις με τον παλιό τρόπο (UAC prompt σε κάθε αναβάθμιση).

cranky
14-06-12, 16:51
Ωραία. :up:

Είσαστε πρώτοι. http://img196.imageshack.us/img196/5042/thankuspin.gif

Seitman
14-06-12, 17:06
Είμαστε, είμαστε...

:sneer:

KallitexnisPro
14-06-12, 23:37
Παλικάρια,

Υπάρχει τρόπος ώστε να μην κολλάει η έκδοση 13 σε flash sites (είτε HTML5) . . .
Αργεί χαρακτηριστικά σε αρκετά sites που χρησιμοποιώ καθημερινά και με έχει κουράσει (!).

Seitman
15-06-12, 07:28
Αν έχεις περάσει την τελευταία έκδοση του flash, έχει πρόβλημα. Δοκίμασε με την προηγούμενη έκδοση μέχρι να το φτιάξουν. Και ενημέρωσε τους drivers της κάρτας γραφικών.

cranky
15-06-12, 07:37
Mήπως φταίει η 13 ; :scratch
Γιατί η τελευταία έκδοση του flash (11.3.300.257) παίζει κανονικά στη 12.0 .

Seitman
15-06-12, 07:41
Στο mozilla help διάβασα ότι έχει θέμα το flash.

Αλλά όπως είπα και χθες, εγώ δεν είχα κάποιο θέμα με firefox 13, τελευταίο flash με ΑΤΙ (στο μαγαζί) και waterfox 13, τελευταίο flash με nvidia (σπίτι)

cranky
15-06-12, 08:00
Ξέρει κανένας, τί είναι και σε τί χρησιμεύει ο «Ορισμός ως καρτέλα εφαρμογών» ;

jim_p
15-06-12, 08:20
Κανει την καρτελα σου μικρη και την παει τερμα αριστερα, και νομιζω πως δεν την κλεινει αν κανεις κατα λαθος μεσαιο κλικ πανω της. Ειανι για καρτελες που θες να τις εχεις μονιμα ανοιχτες στο background.

Και επειδη... δεν το εφερε η κουβεντα τοσες μερες, ξερετε γιατι δεν εχει βγει ακομα 64αρης ff 13 απο τον xhmikosr? Waterfox υπαρχει κανονικα.

deniSun
15-06-12, 09:18
Στο mozilla help διάβασα ότι έχει θέμα το flash.

Αλλά όπως είπα και χθες, εγώ δεν είχα κάποιο θέμα με firefox 13, τελευταίο flash με ΑΤΙ (στο μαγαζί) και waterfox 13, τελευταίο flash με nvidia (σπίτι)

Από αναφορές που έχω και από άλλους χρήστες διαπιστώνω ότι υπάρχει θέμα σταθερότητας με ff13, flash<11.3.300.257 (σήμερα μου έβγαλε το update) και παλιούς οδηγούς για την κάρτα γραφικών.

- - - Updated - - -


Κανει την καρτελα σου μικρη και την παει τερμα αριστερα, και νομιζω πως δεν την κλεινει αν κανεις κατα λαθος μεσαιο κλικ πανω της. Ειανι για καρτελες που θες να τις εχεις μονιμα ανοιχτες στο background.

Και επειδη... δεν το εφερε η κουβεντα τοσες μερες, ξερετε γιατι δεν εχει βγει ακομα 64αρης ff 13 απο τον xhmikosr? Waterfox υπαρχει κανονικα.

Αν κάνεις μια καρτέλα application tab:
1. πάει την καρτέλα τέρμα αριστερά
2. αφαιρεί τον τίτλο του tab
3. κρατάει μόνο το logo
4. αφαιρεί το εικονίδιο του κλεισίματος της καρτέλας (Χ)

Χρησιμότητα:
1. κερδίζεις χώρο
2. όσα tabs και να ανοίξεις αυτό θα είναι πάντα το πρώτο αριστερά, άρα θα έχεις πάντα άμεση πρόσβαση σε αυτό
3. βολεύει σε καρτέλες τύπου twitter, facebook, forum κλπ

Λειτουργικότητα:
1. το tab μπορεί να κλείσει με μεσαίο κλικ (ροδέλα)
2. αν μετακινηθεί το tab αυτόματα γίνεται unpin και μετατρέπεται σε κανονικό tab
3. επιστρέφει στις ιδιότητες των απλών tabs με δεξί κλικ και unpin

albatross
15-06-12, 09:19
Από αναφορές που έχω και από άλλους χρήστες διαπιστώνω ότι υπάρχει θέμα σταθερότητας με ff13, flash<11.3.300.257 (σήμερα μου έβγαλε το update) και παλιούς οδηγούς για την κάρτα γραφικών.

Το πρόβλημα είναι ότι για αρκετά λαπτοπ αναβάθμιση οδηγών δεν παίζει...
Πέρα από τα κρασαρίσματα ο καινούργιος player χαλάει και την απεικόνιση των σελίδων κατά στο scrolling όπου υπάρχει flash.
http://i.imgur.com/ap9Uv.jpg

cranky
15-06-12, 09:34
... υπάρχει θέμα σταθερότητας με ff13, flash<11.3.300.257 (σήμερα μου έβγαλε το update) και παλιούς οδηγούς για την κάρτα γραφικών.

Το πρόβλημα είναι ότι για αρκετά λαπτοπ αναβάθμιση οδηγών δεν παίζει...
Να τονίσω, οτι η Χ1650 pro μου, δουλεύει με τους οδηγούς που υπήρχαν στο cd της, όταν την πήρα το 2007.

KallitexnisPro
15-06-12, 15:33
Απογοητευμένος τα μέγιστα! από τον Firefox 13 . . .

Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να τον δοκιμάσω και να αφήσω την πολυαγαπημένη μου 3.6.8.
Τώρα όλα δουλεύουν χάλια, τα μισά εικονίδια των συντομεύσεων δεν φορτώνουν, ο 13 αργεί χαρακτηριστικά στα
περισσότερα sites (είτε με flash 11, είτε με flash 10)... Και υπάρχουν sites τα οποία δεν τα ανοίγει καθόλου (HTML).

Με έχει πιάσει πονοκέφαλος καθώς, άλλαξε ο τρόπος που κάνω τις δουλειές μου καθημερινά ....

Τι φταίει παλικάρια?

albatross
15-06-12, 15:59
Απογοητευμένος τα μέγιστα! από τον Firefox 13 . . .

Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να τον δοκιμάσω και να αφήσω την πολυαγαπημένη μου 3.6.8.
Τώρα όλα δουλεύουν χάλια, τα μισά εικονίδια των συντομεύσεων δεν φορτώνουν, ο 13 αργεί χαρακτηριστικά στα
περισσότερα sites (είτε με flash 11, είτε με flash 10)... Και υπάρχουν sites τα οποία δεν τα ανοίγει καθόλου (HTML).

Με έχει πιάσει πονοκέφαλος καθώς, άλλαξε ο τρόπος που κάνω τις δουλειές μου καθημερινά ....

Τι φταίει παλικάρια?

Δοκίμασες με καθαρό προφίλ;

- - - Updated - - -

Πλέον στον firefox 13 υπάρχει επιλογή για migration σε νέο καθαρό προφίλ. Δημιουργείται νέο προφίλ και αντιγράφονται απ το παλιό, τα bookmarks, ιστορικό, passwords, cookies. Το παλίο προφίλ μένει ανέπαφο, απλώς παύει να χρησιμοποιείται. Δοκίμασε το...
Help-->Troubleshooting informantion-->Reset Firefox.
Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τα πρόσθετα, καθώς δε μεταφέρονται.

deniSun
15-06-12, 19:02
Το πρόβλημα είναι ότι για αρκετά λαπτοπ αναβάθμιση οδηγών δεν παίζει...
Πέρα από τα κρασαρίσματα ο καινούργιος player χαλάει και την απεικόνιση των σελίδων κατά στο scrolling όπου υπάρχει flash.
http://i.imgur.com/ap9Uv.jpg


Να τονίσω, οτι η Χ1650 pro μου, δουλεύει με τους οδηγούς που υπήρχαν στο cd της, όταν την πήρα το 2007.

Μιλούσα για κάρτα γραφικών nvidia<280.
Εκεί υπήρχε πρόβλημα.
Συγκεκριμένα ο οδηγός έσκαγε και επανεκκινούσε.

Ο νέος flash player δεν μου βγάζει το πρόβλημα που αναφέρεις.

albatross
15-06-12, 19:19
Μιλούσα για κάρτα γραφικών nvidia<280.
Εκεί υπήρχε πρόβλημα.
Συγκεκριμένα ο οδηγός έσκαγε και επανεκκινούσε.

Ο νέος flash player δεν μου βγάζει το πρόβλημα που αναφέρεις.

Δες εδώ...
http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=38&t=2488127
Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω. Απ' ότι λένε φταίει το protected mode που είναι καινούργιο στον 11.3
Αν δεις τα processes θα δεις 2 επιπλέον πλην του plugin container.
Γενικά απ' ότι φαίνεται εκεί στην adobe πετάνε χαρταετό...
http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=38&t=2485319

@ ADSLgr.com All rights reserved.