PDA

Επιστροφή στο Forum : F-1 2012 season



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

George_Prix
25-03-12, 15:52
Συγγνώμη που δεν σου ζήτησα άδεια για να γράψω δεν θα επαναληφθεί. Την επόμενη φορά θα μιλάω μόνο όταν κερδίζει η ομάδα μου έτσι όπως κάνουν οι πραγματικοί μάγκες..! Εγω προτείνω στην Ferrari να δώσει κ δανεικό τον Μασα στην sauber μαζί με κινητήρες κ Περεζ. Εντάξει αυτοί δώσανε κωλ0 κ πάλι κερδισμένη θα νε η Ferrari...!
Πάω στο λαγουμι μου τώρα κύριε Μάκη μου..!

Οποιος δε βαριεται, να διαβασει τα τελευταια σου 20-30 μηνυματα στα νηματα της F1 και θα καταλαβει οτι το κομπλεξ σου ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Oποτε για να συνοψισουμε, ο Perez εκανε επιτηδες οτι βγαινει εκτος πιστας ετσι ? :rofl:
Ενω θα μπορουσε απλα να κατσει πισω απο τον Alonso (αν ηθελε κατι τετοιο) προτιμησε να γελοιοποιησει τον εαυτο του και να ριξει τις μετοχες του κανοντας αυτο το λαθος. :rofl:
Η εντολη "προσεχε" τους τελευταιαους γυρους οταν η ομαδα εχει ηδη ενα ΠΟΛΥ καλο αποτελεσμα, εχει δοθει ΔΕΚΑΔΕΣ φορες, ακομα και σε TOP οδηγους. Στην περιπτωση του Perez, ηταν MUST. :rtfm:

Πλακα πλακα, μη χανεις το χρονο σου με την F1 παλικαρι μου. Δεν το σκαμπαζεις το αθλημα !!!

baldrick
25-03-12, 16:20
Οποιος δε βαριεται, να διαβασει τα τελευταια σου 20-30 μηνυματα στα νηματα της F1 και θα καταλαβει οτι το κομπλεξ σου ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Oποτε για να συνοψισουμε, ο Perez εκανε επιτηδες οτι βγαινει εκτος πιστας ετσι ? :rofl:
Ενω θα μπορουσε απλα να κατσει πισω απο τον Alonso (αν ηθελε κατι τετοιο) προτιμησε να γελοιοποιησει τον εαυτο του και να ριξει τις μετοχες του κανοντας αυτο το λαθος. :rofl:
Η εντολη "προσεχε" τους τελευταιαους γυρους οταν η ομαδα εχει ηδη ενα ΠΟΛΥ καλο αποτελεσμα, εχει δοθει ΔΕΚΑΔΕΣ φορες, ακομα και σε TOP οδηγους. Στην περιπτωση του Perez, ηταν MUST. :rtfm:

Πλακα πλακα, μη χανεις το χρονο σου με την F1 παλικαρι μου. Δεν το σκαμπαζεις το αθλημα !!!

Κοιτα δασκαλε, ολοι εχουμε συμπλεγματα. Εγω τουλαχιστον δεν υποκρινομαι...!
Διπλα σου θελω να μαθω για το αθλημα που ειδικευεσαι.

Τωρα οσον αφορα τον Περεζ. Οι μετοχες του δεν παιζουν ρολο απο την στιγμη που κανοντας οτι εκανε του εξασφαλιζει μια θεση στην ferrari. Αλλωστε γιατι παλευει ενας αθλητης..; Για μεταγραφη σε μεγαλο σωματειο. Θυσιασε μια νικη για την προοπτικη οτι στο μελλον θα παρει περισσοτερες. Βεβαια δεν σκεφτηκε το ενδεχομενο οτι εκει που θα παει δεν ειναι για να κερδιζει αυτος αλλα αλλος..! Αλλα δεν τον κατηγορω ουτε αυτον ουτε την sauber. Για τα ως προς το ζην φροντισαν. Ουτε καν μιλησα για την νομιμοτητα του πραγματος αλλα για την ηθικη μιας ομαδας που επικαλλειτε μονο οταν αδικειται. Γι αυτο ας αφησουμε τις κωλοτουμπες, ξερουμε καλα ολοι τι θα ελεγες αν αυτο συναιβεναι με την mclaren κ δορυφορο της. Θα εσκουγες σαν τον οδηγο που υποστηριζεις

wi fi thief
25-03-12, 17:01
γκρεμιστηκανε δυο φουρνοι στην γειτονια μου...
κριμα, μεροκαματιαρηδες ανθρωποι, θα μεινουνε στο δρομο με τετοια κριση.
ευτυχως παντως, δεν ειχαμε θυματα, αλλα ποιος παει αυριο στον πανω μαχαλα για ψωμι;
καταραμενη βροχα... :p
:twisted:

Rebel Scum
25-03-12, 17:24
Μα ναι.
Είπε..

"Δεν κάνω έτσι μια θεαματική έξοδο για να φανεί σαν λάθος;
Δε :censored: και η 2η θέση; Αρκεί να πάω στη Ferrari."

Εννοώ αυτό που έγραψα "μου πέρασε από το μυαλό"....τώρα αν από αυτό εσύ κατάλαβες ότι είμαι και βέβαιος ή εγώ δεν εκφράζομαι σωστά ή εσύ δεν διαβάζεις σωστά. Αν εσύ είσαι βέβαιος άσε με εμένα να μην είμαι....τη θεαματική έξοδο που την είδες δεν κατάλαβα; Λίγο το έχασε και μάλιστα σε σημείο που μπορείς να αποφύγεις την αμμοπαγίδα.

Σε κάθε περίπτωση εσείς οι Αλονσοφανς μην αρπάζεστε...αν τελικά ο Πέρεζ έστησε πωπω δεν έχει να κάνει ούτε με τον Αλόνσο (που οδήγησε απλά τέλεια), ούτε καν έχει να κάνει με τη Φερράρι (που δεν νομίζω να είπε στον Πέρεζ κατά τις συζητήσεις με τον μανατζέρ του να κάνει άκρη για τα κόκκινα σε περίπτωση που βρεθούν κοντά). Απλά δείχνει ότι ο Πέρεζ (πάλι αν το έκανε επίτηδες) είναι γιουσουφάκι και στην προοπτική συνεργασίας με μια μεγάλη ομάδα κάνει ό,τι μπορεί για να είναι αρεστός.

ΥΓ. Ο Μάσσα πλέον δεν μπορεί...του δόθηκε τόσος χρόνος μετά το ατύχημα του αλλά δεν υπάρχει επιστροφή, προφανώς του άφησε ανεπανόρθωτο πρόβλημα, είτε σωματικό, είτε ψυχολογικό, είτε και τα δυο. Άσε που με τα χάλια του κάνει τον (καλύτερο οδηγό αυτή τη στιγμή) Αλόνσο να φαίνεται εξωπραγματικός/διαστημικός και μας πρήζουν μερικοί εδώ μέσα:lol:

aroutis
25-03-12, 18:25
Κοιτα δασκαλε, ολοι εχουμε συμπλεγματα. Εγω τουλαχιστον δεν υποκρινομαι...!
Διπλα σου θελω να μαθω για το αθλημα που ειδικευεσαι.

Τωρα οσον αφορα τον Περεζ. Οι μετοχες του δεν παιζουν ρολο απο την στιγμη που κανοντας οτι εκανε του εξασφαλιζει μια θεση στην ferrari. Αλλωστε γιατι παλευει ενας αθλητης..; Για μεταγραφη σε μεγαλο σωματειο. Θυσιασε μια νικη για την προοπτικη οτι στο μελλον θα παρει περισσοτερες. Βεβαια δεν σκεφτηκε το ενδεχομενο οτι εκει που θα παει δεν ειναι για να κερδιζει αυτος αλλα αλλος..! Αλλα δεν τον κατηγορω ουτε αυτον ουτε την sauber. Για τα ως προς το ζην φροντισαν. Ουτε καν μιλησα για την νομιμοτητα του πραγματος αλλα για την ηθικη μιας ομαδας που επικαλλειτε μονο οταν αδικειται. Γι αυτο ας αφησουμε τις κωλοτουμπες, ξερουμε καλα ολοι τι θα ελεγες αν αυτο συναιβεναι με την mclaren κ δορυφορο της. Θα εσκουγες σαν τον οδηγο που υποστηριζειςΚατανοώ πραγματικά την οδύνη που σε διακατέχει. Το να βλέπεις τον γιο του Αυρτον να γίνεται για δεύτερη φορά ρεζίλυ (3ος από την pole) σε συνδιασμό με μία γελοία εμφάνιση της McLaren σήμερα (αυτά να τα βλέπουν αυτοί που χλέβαζαν τη Ferrari btw για τα γρηγορα pitstop, MNP) ειναι κομμάτι λίγο δύσκολο να τα καταπιείς. Αν και έχω ακούσει οτι με λιγο καστορέλαιο η δουλεια γίνεται, να το δοκιμάσεις.

Σε σχέση με τα του Περέζ, αντί να σκίζεις το καλσόν , να θυμάσαι τους ευχαριστήριους δυθυραμβους του βρεταννικού τύπου προς τον Χαϊκι Κοβαλάινεν όταν μόνο δεν σταμάταγε το μονοθέσιο για να περάσει ο σουπερ ντούπερ γιος του Αυρτον που αν και καμία βοήθεια δεν ήθελε, ε, το παιδί ειπε να τον βοηθήσει, κατάλαβες; Από μόνος του, φυσικά, μιας και η Μακλάρεν ειναι η ομάδα που προάγει το εφ αγωνιζεσθαι (ασχετα με το τι λένε άλλοι , απαράδεχτοι, που κατά καιρούς έχουν αγωνισθεί στην ομάδα αυτοί. Πληρωμένοι από το Maranello no doubt, of course).

Αφησε μας λοιπον εμας να χαρούμε αλλη μια φρουδα νικη. :lol:

aroutis
25-03-12, 18:27
Χαχχαχα εντολες απο ferrari σε sauber να μην τους περασει ελεοςςςςςςςς...Κριμα θεωρουσα τον Sauber σοβαρο ανθρωπο.

Και μετά ξυπνησες. Μη ξεχνας οτι η επικοινωνία των μονοθεσίων καταγράφεται.

baldrick
25-03-12, 19:16
Ειπα εγω να μην το χαρεις..; Ειπα εγω τιποτα για τον Χαμιλτον..; Δεν το νομιζω. Αλλος οταν δεν εχεις επιχειρηματα καταφευγεις στην γνωστη σχολικη συνταγη του "γιατι εσυ εισαι καλυτερος"..;
Εγω λοιπον αυτο που ειδα ηταν οτι εντελως ΑΝΑΙΤΙΑ ομαδα φρεναρε τον πιλοτο της απο μια ιστορικη νικη τοσο για τον οδηγο οσο κ για την ομαδα. Γιατι για τον Περεζ δεν ειναι το ιδιο μια νικη στα ισια με την Sauber απεναντι σε Αλονσο-Φεραρι κ Χαμιλτον-Μακλαρεν οσο θα ειναι αυριο μεθαυριο αυτες που θα παιρνει στο τιμονι της Φεραρι κ οταν θα του το επιτρεψουν οι περιστασεις (οταν δηλ δεν θα χρειαζεται να τις δινει στον Αλονσο). Ειτε σου αρεσει ειτε οχι λοιπον η Φεραρι ειναι μια ομαδα που ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ διατηρει ενα δορυφορων-βοηθων τοσο σε επιπεδο πιλοτων οσο κ σε επιπεδο ομαδων. Κ ο Αλονσο ενας οδηγος που επιδιωκει τον κυριαρχο ρολο στις ομαδες που πηγαινει. Φανταζομαι δεν ξεχασες τον Πικε..; Στην Μακλαρεν που δεν ειχε τετοια εφυγε νυχτα κ ξερουμε τι προκαλεσε. Οπως επισης δεν ξεχναμε κ χαρακτηρισμους που του επεδιδαν αυτοι που τωρα βαρανε παλαμακια. Αλλα κωλοτουμπες δεν ειναι τελικα μονο στην Ελλαδα. Επαγγελματιας που τιμα το μεροκαματο...!

George_Prix
25-03-12, 19:38
Κοιτα δασκαλε, ολοι εχουμε συμπλεγματα. Εγω τουλαχιστον δεν υποκρινομαι...!
Διπλα σου θελω να μαθω για το αθλημα που ειδικευεσαι.

Τωρα οσον αφορα τον Περεζ. Οι μετοχες του δεν παιζουν ρολο απο την στιγμη που κανοντας οτι εκανε του εξασφαλιζει μια θεση στην ferrari. Αλλωστε γιατι παλευει ενας αθλητης..; Για μεταγραφη σε μεγαλο σωματειο. Θυσιασε μια νικη για την προοπτικη οτι στο μελλον θα παρει περισσοτερες. Βεβαια δεν σκεφτηκε το ενδεχομενο οτι εκει που θα παει δεν ειναι για να κερδιζει αυτος αλλα αλλος..! Αλλα δεν τον κατηγορω ουτε αυτον ουτε την sauber. Για τα ως προς το ζην φροντισαν. Ουτε καν μιλησα για την νομιμοτητα του πραγματος αλλα για την ηθικη μιας ομαδας που επικαλλειτε μονο οταν αδικειται. Γι αυτο ας αφησουμε τις κωλοτουμπες, ξερουμε καλα ολοι τι θα ελεγες αν αυτο συναιβεναι με την mclaren κ δορυφορο της. Θα εσκουγες σαν τον οδηγο που υποστηριζεις

Πως φαινεται οτι εισαι γαυρος ομως !!!
Χαλαρωσε λιγακι. Δεν υπαρχουν παντου παραγκες !!!

Μονο ενα παιδακι 10 χρονων θα μπορουσε να σκεφτει, οτι πανω στην εκσταση του ο Perez, σκεφτηκε οτι πρεπει να αφησει τον Alonso !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και μονο ενας ΑΣΧΕΤΟΣ με την F1, θα σκεφτοτανε οτι θα μπορουσε να το κανει με σκοπιμο λαθος σε υγρη off road γραμμη που θα μπορουσε να το χασει και να φερνει σβουρες μεχρι τωρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

baldrick
25-03-12, 19:51
Ρε σχετικέ αν στην θέση του Αλονσο ήταν ο Χαμιλτον θα μας τα χες κάνει τσουρέκια..! Οπότε Ασε σε παρακαλώ τους χαρακτηρισμούς κ παραδεξου κ τίποτα φωτεινέ παντογνωστη.
Τις σβουρες εσυ που τις είδες..; Κ φαντάζομαι μετα τις σβουρες φοβήθηκε κ δεν ξανά πάτησε το πόδι στο γκάζι ε..; Έτσι δεν είναι δάσκαλε..;

George_Prix
25-03-12, 19:53
Και μετά ξυπνησες. Μη ξεχνας οτι η επικοινωνία των μονοθεσίων καταγράφεται.

Αυτο ας το προσθεσουμε στη λιστα με τα επιχειρηματα οσον αφορα το αστειο σκεπτικο !
Αυτο που του ειπανε στην ενδοεπικοινωνια (οτι ΗΔΗ ειμαστε ΠΟΛΥ ευχαριστημενοι με τη θεση μας, πανω κατω) εχει ειπωθει ΔΕΚΑΔΕΣ φορες ακομα και σε ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ οδηγους.
Το να το πουνε στο νεοπα Perez, αποτελει τον ορισμο της λογικης. Ξερανε οτι δε μπορουνε να τον σταματησουνε απο το να προσπαθει, απλα θελανε να αποφυγουνε μια πιθανη συγκρουση.
Γιατι οταν ενα παιδακι που εχει κανει 5 προσπερασεις σε ολη του την καριερα, προσπαθει να περασει τον Alonso για τη νικη, πολυ χαλαρα μπορει να γινει καμια χοντραδα.
Kαι η ομαδα ηξερε οτι μπορει να μην ξαναφτασει ΠΟΤΕ τοσο κοντα στο βαθρο !!!

Επισης, χαλαρωστε λιγακι... Δεν πηγαινε για κανενα πρωταθλημα η Ferrari ωστε να της το στερησει η Sauber ! Μιλαμε για τον δευτερο αγωνα της χρονιας ! Ουτε ο Κοκκαλης δεν εστησε παραγκα μεσα σε 2 αγωνες !

Και με το ιδιο ΑΣΤΕΙΟ σκεπτικο, επρεπε ολοι να χαριζονται στη Mercedes ή στη Renault, επειδη δινουν κινητηρες στις υπολοιπες ομαδες. Γιατι αυτη ειναι η σχεση της Sauber με τη Ferrari. Ο Peter Sauber, απλα αγοραζει κινητηρες απο τη Ferrari. Και απο οτι βλεπουμε, οι υπολοιποι "αγοραστες" κινητηρων (McLaren / Red Bull) κερδιζουν εδω και χρονια τους εργοστασιακους "πωλητες" κινητηρων.
Αλλα ξεχασα... Οταν μιλαμε για Ferrari, τα κομπλεξ νικανε τη λογικη ;)

George_Prix
25-03-12, 19:56
Ρε σχετικέ αν στην θέση του Αλονσο ήταν ο Χαμιλτον θα μας τα χες κάνει τσουρέκια..! Οπότε Ασε σε παρακαλώ τους χαρακτηρισμούς κ παραδεξου κ τίποτα φωτεινέ παντογνωστη.
Τις σβουρες εσυ που τις είδες..; Κ φαντάζομαι μετα τις σβουρες φοβήθηκε κ δεν ξανά πάτησε το πόδι στο γκάζι ε..; Έτσι δεν είναι δάσκαλε..;

Εγω παντα μιλαω με επιχειρηματα.
Και αν μπορουσες να διαβασεις προσεκτικοτερα, δεν ειπα οτι εκανε σβουρες. Ειπα οτι "Και μονο ενας ΑΣΧΕΤΟΣ με την F1, θα σκεφτοτανε οτι θα μπορουσε να το κανει με σκοπιμο λαθος σε υγρη off road γραμμη που θα μπορουσε να το χασει και να φερνει σβουρες μεχρι τωρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Αλλα εσυ φυσικα δεν εισαι ασχετος με την F1. :p

MNP-10
25-03-12, 19:58
Αυτο που εχω να πω απο καθαρα τεχνικης αποψης ειναι οτι τα στησιματα των μονοθεσιων ειναι πολυ περιεργα.

Στο βρεμενο και με χρονους 2:05 - 2:10 οι Μακλαρεν ηταν οι γρηγοροτερες.
Στο βρεμενο και με χρονους 1:50 - 2:05 οι Sauber - Ferrari ηταν γρηγοροτερες.
Απο το 1:45 - 1:52 ακομα και τα γρηγορα μονοθεσια με intermediate οπως οι Sauber / Ferrari ηταν πιο αργες απ'τα αντιστοιχα των Mclaren-RBR-Lotus εφοσον ολοι φορεσαν στεγνα λαστιχα.
Απ'το 1:40-1.45 με στεγνα οι Sauber-Lotus-Μclaren-RBR κτλ πηγαιναν καλα.

Ολο αυτο με τις μεταβλητες ταχυτητες αναλογα το νερο ειναι σχετικα σπανιο φαινομενο. Ναι μεν υπαρχουν παντα ανακαταταξεις αλλα ποτέ δεν υπηρχε τοσο εντονο σκαμπανεβασμα προς την πρωτη θεση απο 6 ομαδες.

Τωρα για τη μακλαρεν οτι και να πει κανεις ειναι λιγο. Αυτοπυροβοληθηκαν κτλ. Για το Αλονσο συγχαρητηρια για τη νικη αλλα οπως ολες οι νικες τετοιου ειδους απλα πρεπει να ψοφησουν οι αλλοι για να κερδισεις με υποδεεστερο μονοθεσιο, οπως και εγινε (μπατον τρακαρε, χαμιλτον τον εσκισαν στα πιτς, περεζ αυτοκτονησε). Δεν πειραζει ομως, ας προσεχαν.

Btw, Kimi fastest lap οταν το μονοθεσιο του βρεθηκε στο "καλο φασμα" λειτουργιας του - ανουσιο βεβαια καθοτι οταν ηταν στο 1'50+ δε δουλευε με αποτελεσμα να του εχουν ανοιξει μισο λεπτο.

Man of the race πιστευω ηταν ο Περεζ. Το keep position της sauber, εμετικο - αλλα δεν νομιζω ο Περεζ οτι τους ακουσε (ουτε οτι γι'αυτο βγηκε).

MNP-10
25-03-12, 20:00
Κ φαντάζομαι μετα τις σβουρες φοβήθηκε κ δεν ξανά πάτησε το πόδι στο γκάζι ε..;

Αυτο που βραδυπορουσε στην ευθεια πολυ υποπτο οντως.

George_Prix
25-03-12, 20:16
Τρομερο αγωνα ο Perez στα σιγουρα.
Απλα να τονισουμε πως αυτη η τρομακτικη διαφορα (σχεδον 1" το γυρο) απο τους υπολοιπους μολις βαλανε τα slicks, οφειλεται στο οτι ηταν ο μονος που φορεσε τη σκληροτερη απο τις 2 γομες.
Αν δεν κανω λαθος ολοι οι αλλοι βαλανε τη μαλακοτερη και αποδειχτηκε οτι η σκληρη δουλευε καλυτερα ;)

George_Prix
25-03-12, 20:18
Και φυσικα μην ξεχασω την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια της Ferrari σημερα. Της πιασανε ΟΛΕΣ οι κινησεις.
Ολα τα pit stops την καταληλη ωρα και εκτελεσμενα ΑΨΟΓΑ. :oneup:

Rebel Scum
25-03-12, 20:45
Και φυσικα μην ξεχασω την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια της Ferrari σημερα. Της πιασανε ΟΛΕΣ οι κινησεις.
Ολα τα pit stops την καταληλη ωρα και εκτελεσμενα ΑΨΟΓΑ. :oneup:
+ 1 θέλει τύχη να κερδίσεις με τόσο χειρότερο αλλά η Φερραρι έπιασε την ευκαιρία από τα μαλλιά. Την σχεδόν τέλεια οδήγησης του Αλόνσο πλέον τη θεωρούμε δεδομένη.

baldrick
25-03-12, 20:48
Γιώργο εγω ποτε δεν το έπαιξα ειδημων σε τίποτα, άσχετα με το ποια είναι ακόμα η ενασχόληση μου με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό! Άλλοι που είναι ειδικοί στο google και τα race simulator απο την άλλη διεκδικούν την αποκλειστικότητα στην αλήθεια...
Η πρόταση για συζήτηση ισχύει ακόμα, την κυριακη έχουμε ολοήμερο track day, θα είμαστε μεγάλη κ καλη παρέα..

Νικαετός
25-03-12, 20:54
Γιώργο εγω ποτε δεν το έπαιξα ειδημων σε τίποτα, άσχετα με το ποια είναι ακόμα η ενασχόληση μου με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό! Άλλοι που είναι ειδικοί στο google και τα race simulator απο την άλλη διεκδικούν την αποκλειστικότητα στην αλήθεια...
Η πρόταση για συζήτηση ισχύει ακόμα, την κυριακη έχουμε ολοήμερο track day, θα είμαστε μεγάλη κ καλη παρέα..

Αν είναι να σταματήσετε να τσακώνεστε εδώ (και απλά να πειράζεστε), οι μπύρες κερασμένες από εμένα :oneup:

George_Prix
25-03-12, 21:00
Γιώργο εγω ποτε δεν το έπαιξα ειδημων σε τίποτα, άσχετα με το ποια είναι ακόμα η ενασχόληση μου με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό! Άλλοι που είναι ειδικοί στο google και τα race simulator απο την άλλη διεκδικούν την αποκλειστικότητα στην αλήθεια...
Η πρόταση για συζήτηση ισχύει ακόμα, την κυριακη έχουμε ολοήμερο track day, θα είμαστε μεγάλη κ καλη παρέα..

Ευχαριστω για την προσκληση, αλλα δεν ειναι αναγκη να τα πουμε απο κοντα και να γινουμε φιλοι, ωστε να κραταμε ενα καλο επιπεδο εδω μεσα.
Εμενα το μονο που με χαλαει, ειναι οτι ΟΛΑ σου τα μηνυματα, αγγιζουν το τρολλαρισμα.
ΠΑΝΤΑ ερχεσαι εδω περα με ενα ειρωνικο στυλακι προς τους αντιπαλους.

Μην ξεχνας οτι και εγω δε γουσταρω τους Schumi/Hamilton, αλλα εχω μιλησει ΔΕΚΑΔΕΣ φορες με τα καλυτερα λογια για αυτους.

George_Prix
25-03-12, 21:02
Αν είναι να σταματήσετε να τσακώνεστε εδώ (και απλά να πειράζεστε), οι μπύρες κερασμένες από εμένα :oneup:

Εσυ μυριστηκες μπυρα και εδωσες το παρον :p

Περα απο την πλακα, ευχαριστω για την ανοχη που δειχνεις στον οπαδισμο μας πολλες φορες !

manicx
25-03-12, 21:04
Φήμες αναφέρουν ότι η Ferrari έστησε και το κακό pit stop του Χάμιλτον κατόπιν συνεννόησης με τους pit men της McLaren, όπως και το ατύχημα του Φέτελ όπου κατέληξε σε κλαταρισμένο λάστιχο. Πριν τον αγώνα, εθεάθησαν μέλη της Ferrari να χορεύουν τον χορό της βροχής, κάτι που προφανώς είχε αποτελέσματα και οδήγησε τον Αλόνσο στη πρώτη θέση. Αίσχος και ντροπή.

MNP-10
25-03-12, 21:17
Εχουν σκυλιασει στη Λοτους...

James Allison, Lotus technical director
“What we would give for a normal race! We had to fight back from a grid penalty for changing the gearbox on Kimi’s car. We also had two drivers learning Pirelli’s wet tyres for the first time today. This made for a difficult time here at Sepang. Our pace at the end of the race on dry tyres looks extremely promising from the perspective of both degradation and pace. Give us a normal race, with two clean getaways from the good qualifying positions of which we have shown we are capable, and I think we’ll be able to collect a good reward.”

Eric Boullier, Lotus team principal
"Today’s result is a bit frustrating. Whilst it’s good to have a car finish in the top five after starting from tenth in conditions which were very tricky, we can’t help thinking that we could have achieved more from this race. Obviously, it’s disappointing for Romain, as it’s another DNF for him in the early laps of the race. He had never driven in the rain with these intermediate tyres so we have to take that into account. He had a very good start off the line, but the contact with Michael ruined his race. At the restart, we recovered well from our position and on the plus side, the car looked strong again. Kimi had a flawless race. He was very consistent in all conditions and his best lap shows what could have been without his grid penalty. I’m sure when we have a ‘standard’ weekend - without bad weather, penalty or interruption - we will do very well."

ownagE_
25-03-12, 21:39
Μα πού έκοψε ο Perez;
Για ποιό πράγμα μιλάτε;

Δείτε εδώ (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KfFLWBZEWY0#t=82s)

MNP-10
25-03-12, 21:44
Εκει γυρω στο 1'30 φανηκε οτι αργησε πολυ να επιταχυνει. Στο replay παντως φαινεται πιο νορμάλ απ'οτι σε real time.

ownagE_
25-03-12, 21:47
Εκει γυρω στο 1'30 φανηκε οτι αργησε πολυ να επιταχυνει. Στο replay παντως φαινεται πιο νορμάλ απ'οτι σε real time.

Ε ναι, αφού το μαζεύει απ'έξω που είχε βγει..

apostolt
25-03-12, 21:49
Και μετά ξυπνησες. Μη ξεχνας οτι η επικοινωνία των μονοθεσίων καταγράφεται.

Και τι εγινε που καταγραφεται,(αφου το επαιξαν live το radio) εδω παλιοτερα το ειχε κανει και η Ferrari με τον δευτεραντζα τοτε Barichelo στον Shumi αν θυμαμαι καλα που εκοψε λιγο πριν την γραμμη τερματισμου και ρουθουνι δεν ανοιξε αν θυμαμαι καλα.
Μη μου λες οτι καταγραφονται δεν ειναι ολοι αγιοι εκει στην F1......

pyautg
25-03-12, 22:03
Εκει γυρω στο 1'30 φανηκε οτι αργησε πολυ να επιταχυνει. Στο replay παντως φαινεται πιο νορμάλ απ'οτι σε real time.

Πατάει στο κερμπ, αμέσως understeer και το αφήνει να "ξεθυμάνει" βγει βγαίνοντας εκτός πίστας, τα ελαστικά του αμέσως βρέχονται και κρυώνουν και προσπαθεί να επανέλθει στην στη στεγνή γραμμή. Για τέτοια κατάσταση, μια χαρά είναι η επιτάχυνσή του, εκεί λίγο να τσιμπήσεις το γκάζι θα έχεις wheelspin.

MNP-10
25-03-12, 22:10
Πατάει στο κερμπ, αμέσως understeer και το αφήνει να "ξεθυμάνει" βγει βγαίνοντας εκτός πίστας, τα ελαστικά του αμέσως βρέχονται και κρυώνουν και προσπαθεί να επανέλθει στην στη στεγνή γραμμή. Για τέτοια κατάσταση, μια χαρά είναι η επιτάχυνσή του, εκεί λίγο να τσιμπήσεις το γκάζι θα έχεις wheelspin.

Τωρα που το βλεπω στο youtube και ξεροντας τι εχει γινει ειναι διαφορετικα. Οταν το ειδαμε μια φορα στη tv φανηκε οντως οτι βραδυπορουσε στην ευθεια.

aroutis
25-03-12, 22:13
Φήμες αναφέρουν ότι η Ferrari έστησε και το κακό pit stop του Χάμιλτον κατόπιν συνεννόησης με τους pit men της McLaren, όπως και το ατύχημα του Φέτελ όπου κατέληξε σε κλαταρισμένο λάστιχο. Πριν τον αγώνα, εθεάθησαν μέλη της Ferrari να χορεύουν τον χορό της βροχής, κάτι που προφανώς είχε αποτελέσματα και οδήγησε τον Αλόνσο στη πρώτη θέση. Αίσχος και ντροπή.Να σε διορθώσω.. οι σατανικοί άνθρωποι εκει στο μαρανέλο έχουν προσλάβει τον τελευταίο των μοϊκανών και αυτός ειναι που χορεψε τον χορό της βροχής.. τι νόμιζες...

George_Prix
25-03-12, 22:16
Μα πού έκοψε ο Perez;
Για ποιό πράγμα μιλάτε;

Δείτε εδώ (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KfFLWBZEWY0#t=82s)

Δεν το συζηταμε ρε παιδια το σεναριο.
Ειναι αστειο.

ΚΑΝΕΝΑΣ οδηγος δε θα ρεζιλευοταν να δειξει επιρρεπης στο λαθος, αν ηθελε να χαριστει σε καποιον. Θα κολλουσε πισω απο τον Alonso και θα περιμενε να τελειωσει ο αγωνας. Πλακα πλακα, ακομα και χωρις αυτο το λαθος, το κοβω δυσκολο να τον περνουσε τον Ισπανο !
Επισης ΚΑΝΕΝΑΣ οδηγος δε επελεγε για τεχνητο λαθακι, αυτη την ΤΑΧΥΤΑΤΗ καμπη, παιρνοντας τον εκτος πιστας ΠΟΛΥ ΓΛΥΣΤΕΡΟ/ΥΓΡΟ δρομο διαφυγης. Υπηρχαν αλλα σημεια, πολυ πιο safe αν ηθελε να ανοιξει η διαφορα με τον Ισπανο.

Οσον αφορα τη σταση της Sauber, ΑΠΟΛΥΤΑ λογικη και απο οτι φανηκε απο το λαθακι του Perez στη συνεχεια ειχε απολυτο δικιο. Ξερανε οτι ειναι πολυ ευκολο να τα χασουν ολα και οτι η επομενη ευκαιρια τους για μια τοσο καλη εμφανιση, να ειναι μετα απο 10 χρονια ! Και δεν ειπαν στον οδηγο τους "Κατσε πισω" ειπαν "Χρειαζομαστε τους ποντους", σε ελευθερη μεταφραση "μην το παρακανεις".

Μην ξεχασω να πω, οτι το ιδιο επαθε και ο Maldonado την περασμενη εβδομαδα που κυνηγουσε τον Alonso. Εκανε το λαθος και το πληρωσε. Αυτο που παθαινουν οι περισσοτεροι νεοπες, οταν μυριζονται την ευκαιρια της ζωης τους και πανε περα απο τα ορια...

aroutis
25-03-12, 22:18
Και τι εγινε που καταγραφεται,(αφου το επαιξαν live το radio) εδω παλιοτερα το ειχε κανει και η Ferrari με τον δευτεραντζα τοτε Barichelo στον Shumi αν θυμαμαι καλα που εκοψε λιγο πριν την γραμμη τερματισμου και ρουθουνι δεν ανοιξε αν θυμαμαι καλα.
Μη μου λες οτι καταγραφονται δεν ειναι ολοι αγιοι εκει στην F1......Μπλέκεις ΑΣΧΕΤΑ πράγματα. Εδώ μιλάμε για δυο διαφορετικές ομάδες που το μονο κοινό που έχουν ειναι οι κινητήρες, και ο οδηγος της μίας πιεζε τον άλλο οδηγό που προπορευόταν, με team orders μεταξυ ΟΜΟΣΤΑΥΛΩΝ.

Τι ακριβως προσπαθεις να ισχυριστεις, οτι είπαν απο την Sauber να κόψει ο Perez ; Δεν μπορούν να το κάνουν αυτό γιατι καταγράφεται. Αυτό που ΕΙΠΑΝ (και όλοι νομίζω καταλαβαίνουν ειναι λογικό) ειναι ότι να προσεχει γιατι αν μη τι άλλο οι βαθμοι, για μια sauber που δεν ειχε δει ως τότε βαθρο ειναι φοβερά σημαντικοι!

Από κει και πέρα, το ότι έκανε λάθος ο Perez δεν προκαλεί εντυπωση... εν τέλει δες το λίγο καλύτερα στο replay.

aroutis
25-03-12, 22:19
Πατάει στο κερμπ, αμέσως understeer και το αφήνει να "ξεθυμάνει" βγει βγαίνοντας εκτός πίστας, τα ελαστικά του αμέσως βρέχονται και κρυώνουν και προσπαθεί να επανέλθει στην στη στεγνή γραμμή. Για τέτοια κατάσταση, μια χαρά είναι η επιτάχυνσή του, εκεί λίγο να τσιμπήσεις το γκάζι θα έχεις wheelspin.
Πες τα..

gallahant
25-03-12, 23:00
Πολύ το χάρηκα σήμερα, ένα μεγάλο μπράβο στον Αλόνσο και ένα ακόμα μεγαλύτερο στον Πέρεζ! Τα οποία σενάρια που ειπώθηκαν σ αυτές τις τελευταίες σελίδες δεν είναι καν αστεία. Ας σοβαρευτούμε και να δούμε την αλήθεια. Στους επόμενους αγώνες η Φερράρι θα πρέπει να κάνει μαύρη μαγεία, βουντού, θυσίες στο Μανιτού και άλλα λοιπά φαιδρά για να επαναλάβει αυτό που έγινε σήμερα το οποίο σαφώς είναι φωτοβολίδα.

Νικαετός
26-03-12, 01:00
Παίδες δεν ξέρω τι γράφετε, αλλά πιστεύω πως η νίκη του Αλλόνσο ήταν πέρα για πέρα δίκαιη. Ο Ισπανός την άξιζε. Όσο για το τι συνέβη με τον Πέρεζ, αδιάφορο τελικά. Ο μεξικάνος πήρε τη δεύτερη θέση, που ούτε στον ύπνο του δεν θα μπορούσε να φανταστεί. Όλα καλά, πάμε για τον επόμενο.

Erebos
27-03-12, 04:16
What's Learned From the First Two Races (http://www.youtube.com/watch?v=-T6MeP3nVyA)

haHa
27-03-12, 14:00
Ο Αλονσο με μια Ferrari που ειναι πανω απο 1 sec πιο αργη στο qualy προηγειται στο WDC.
Ο Μασσα δεν ειναι πουθενα.

100296

Απιστευτη οδηγηση απο τον Ισπανο, κριμα στα καλυτερα χρονια του να μην του δινει η Φερραρι εστω και το 2ο πιο γρηγορο μονοθεσιο του grid για να βλεπαμε επικες μαχες.

DOU
29-03-12, 14:10
Ο Μασσα δεν ειναι πουθενα.





Ψήφο εμπιστοσύνης στο Massa δίνουν Montezemolo - Domenicali

«Έχουμε μεγάλή εμπιστοσύνη στον Felipe», είπε ο πρόεδρος της φίρμας, Luca Cordero di Montezemolo.



:shifty::shifty:

MNP-10
29-03-12, 18:42
H Lotus λεει θα φερει updates για Κινα...

haHa
29-03-12, 20:16
H Lotus λεει θα φερει updates για Κινα...



Το θεμα ειναι αν θα ξαναδωσουν αποδοση 15 για fastest lap kimi.. ;)

aroutis
29-03-12, 22:35
http://www.f1today.net/en/news/mercedes-questions-mclarens-exhaust-solution

Norbert Haug has the 'F-duct' debate around by admitting he questions the exhaust solution featured on this year's McLaren car. Some teams - notably Red Bull, Lotus and Ferrari - have complained loudly about the W03's aerodynamic configuration, arguing the F-duct ban completely ruled out similar systems that are triggered by a driver's movement. Mercedes argues that its new F-duct is entirely passive and is triggered not by the driver but by the activation of the 'DRS' rear wing system.

So far, the FIA agrees, but it has led to suggestions Mercedes is only performing in qualifying because of its questionable F-duct, before struggling in the race when DRS use is much more limited. "We have to live with that," Mercedes' motor racing chief Haug is quoted by Sport Bild, "until we are faster in the race, but it's not true that we do not have a good car. We are a serious team that has to pretend nothing; we have prepared well in winter testing."

Team boss Ross Brawn said recently he suspects all the fuss about Mercedes' F-duct is a diversion when it comes to the exhaust solutions taken by some of his rivals in the wake of the blown diffuser clampdown.

Haug agrees that championship leader McLaren's solution, for example, is "probably not what they (the FIA) had in mind when the blown diffuser was banned". But he also said Mercedes is not threatening to protest the "clever" British team. "It is quite legitimate that we ask the FIA for a clarification, otherwise we could be missing a trick. It's part of the game," he explains. (GMM)

aroutis
29-03-12, 22:36
:shifty::shifty:Ο Μάσσα αν για 8 αγώνες δεν πείσει, μάλλον θα φάει κλωτσιά. Τώρα , θα ειναι ο Perez ή ο Koba που θα έρθει στη θέση του, ειδωμεν.

button
30-03-12, 11:45
8 Αγώνες πάνε καλά εκεί στο μαρανελο

DOU
31-03-12, 00:21
Ο Μάσσα αν για 8 αγώνες δεν πείσει, μάλλον θα φάει κλωτσιά. Τώρα , θα ειναι ο Perez ή ο Koba που θα έρθει στη θέση του, ειδωμεν.

Ας μην κοροιδευομαστε,εδω δεν εχει πεισει 3 συνεχομενα χρονια,λιγο απιθανο να του ερθει η αγια φωτιση και να μεταμορφωθει,απλα προφανως επειδη δεν μπορουν αλλο να τον καλυπτουν απο την Ferrari για τις κακες του εμφανισεις(μεχρι ποτε θα επικαλουνται το ατυχημα που εγινε το 2008),θα πρεπει ηδη να προετοιμαζουν το εδαφος για τον επομενο,οποιος κ αν ειναι αυτος.

Οταν δινεις σε καποιον μια,δυο,τρεις,πεντε ευκαιριες να συνελθει,τον στηριζεις,τον ξαναματαστηριζεις και αυτος παραμενει στασιμος στο ιδιο σημειο,μετα τα πραγματα ειναι απλα,δοκιμαζεις κατι αλλο.Την αποψη μου την εχω πει,Ferrari εισαι,ακαδημιες εχεις,δωσε μια ευκαιρια σε εναν δικο σου οδηγο,ουτως η αλλως τα τελευταια χρονια για κατασκευαστων δεν πας,δεν εχεις να χασεις τιποτε,δεν ξερεις μπορει να σου προκυψει ενα μεγαλο ταλεντο απο το πουθενα.

aroutis
01-04-12, 11:15
Ας μην κοροιδευομαστε,εδω δεν εχει πεισει 3 συνεχομενα χρονια,λιγο απιθανο να του ερθει η αγια φωτιση και να μεταμορφωθει,απλα προφανως επειδη δεν μπορουν αλλο να τον καλυπτουν απο την Ferrari για τις κακες του εμφανισεις(μεχρι ποτε θα επικαλουνται το ατυχημα που εγινε το 2008),θα πρεπει ηδη να προετοιμαζουν το εδαφος για τον επομενο,οποιος κ αν ειναι αυτος.

Οταν δινεις σε καποιον μια,δυο,τρεις,πεντε ευκαιριες να συνελθει,τον στηριζεις,τον ξαναματαστηριζεις και αυτος παραμενει στασιμος στο ιδιο σημειο,μετα τα πραγματα ειναι απλα,δοκιμαζεις κατι αλλο.Την αποψη μου την εχω πει,Ferrari εισαι,ακαδημιες εχεις,δωσε μια ευκαιρια σε εναν δικο σου οδηγο,ουτως η αλλως τα τελευταια χρονια για κατασκευαστων δεν πας,δεν εχεις να χασεις τιποτε,δεν ξερεις μπορει να σου προκυψει ενα μεγαλο ταλεντο απο το πουθενα.

Iταλός στη Ferrari απλά δεν παίζει. Ο λόγος απλός, εχει να κάνει με τη πίεση που παίζει στον οδηγό από τα Media. Βεβαίως υπάρχουν οδηγοί σαν τον Perez ή τον Koba που ουσιαστικά είναι οδηγοί της Ferrari και άνετα μπορούν να πάρουν τη θέση του Massa. Αποψή μου ειναι ότι θα ήταν καλό πριν γίνει αυτό να έχουν λυθεί κάποια θέματα με το μονοθέσιο ή να έχει αλλάξει όπως και ακουγεται.

ownagE_
01-04-12, 12:17
Iταλός στη Ferrari απλά δεν παίζει. Ο λόγος απλός, εχει να κάνει με τη πίεση που παίζει στον οδηγό από τα Media. Βεβαίως υπάρχουν οδηγοί σαν τον Perez ή τον Koba που ουσιαστικά είναι οδηγοί της Ferrari και άνετα μπορούν να πάρουν τη θέση του Massa. Αποψή μου ειναι ότι θα ήταν καλό πριν γίνει αυτό να έχουν λυθεί κάποια θέματα με το μονοθέσιο ή να έχει αλλάξει όπως και ακουγεται.

Καλά ο Perez, αλλά ο Kamui από πού κι ως πού οδηγός της Ferrari; :p
Επειδή έχει κινητήρες Ferrari η Sauber;

DOU
01-04-12, 18:39
Exclusive: Karthikeyan replaces Massa at Ferrari with immediate effect (http://www.yallaf1.com/2012/04/01/exclusive-karthikeyan-replaces-massa-at-ferrari-with-immediate-effect/)

April Fool's.:p:p

chriszah
01-04-12, 22:07
Exclusive: Karthikeyan replaces Massa at Ferrari with immediate effect (http://www.yallaf1.com/2012/04/01/exclusive-karthikeyan-replaces-massa-at-ferrari-with-immediate-effect/)

April Fool's.:p:p

Θα είχε μια λογική πάντως αυτή η κίνηση: Να διεμβολίζει σε κάθε αγώνα όποιον απειλεί τον Αλόνσο όταν του δίνουν γύρω :p

aroutis
02-04-12, 01:48
Καλά ο Perez, αλλά ο Kamui από πού κι ως πού οδηγός της Ferrari; :p
Επειδή έχει κινητήρες Ferrari η Sauber;Ειναι μια -πιθανή- λύση. Ομως μακριά σε πιθανότητες σε σχέση με τον Περέζ.

aroutis
02-04-12, 01:48
Θα είχε μια λογική πάντως αυτή η κίνηση: Να διεμβολίζει σε κάθε αγώνα όποιον απειλεί τον Αλόνσο όταν του δίνουν γύρω :p
Η Ferrari πρότιστα θέλει WCC :p

Erebos
03-04-12, 02:57
F1 protests in Bahrain take fatal turn (http://www.autoblog.com/2012/04/02/f1-protests-in-bahrain-take-fatal-turn/)

Ντροπή και αίσχος στον Ecclestone.

@ ADSLgr.com All rights reserved.