PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova επίγεια



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5

KONSTANTINOS I
18-06-12, 18:57
Παιδιά για να επιστρέψουμε στο αρχικό θέμα θα ήθελα να ρωτήσω τελικά το απλό πακέτο (cinema) ποια ακριβώς κανάλια έχει....????

BARKOULETOS
18-06-12, 23:15
To εξης ενα:

Nova Cinema 1.

Tα ψηφιακα τα πιανουν ολοι δωρεαν μεσω digea.

Aπλα αν δεν εχεις δεκτη mpeg4 ή καινουργια τηλεοραση

Ο δεκτης τους με το usbακι που παιρνει γινεται και αυτος mpeg4

KONSTANTINOS I
19-06-12, 08:48
κατάλαβα τρελή διασκέδαση ακριβώς όπως τα λέει στην διαφήμιση.................... ευχαριστώ

sakels
19-06-12, 17:19
κατάλαβα τρελή διασκέδαση ακριβώς όπως τα λέει στην διαφήμιση.................... ευχαριστώ

Aν το συγκρινεις με το προγραμμα των ελευθερων ελληνικων (παρτυ τουρκικων σαπουνοπερων) ειναι τρελη διασκεδαση.

KONSTANTINOS I
19-06-12, 17:44
Aν το συγκρινεις με το προγραμμα των ελεύθερων ελληνικων (παρτυ τουρκικων σαπουνοπερων) ειναι τρελη διασκεδαση.


ΑΝ ΕΝΟΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ (MEGA,ANT1,STAR...) ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΔΙΚΙΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΕΣ (ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ) ΠΧ. ΤΟ STAR ΣΤΙΣ 9 ΠΟΥ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΛΑΣΜΟΣ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ ΤΟ STAR ΕΧΕΙ ΣΕΙΡΑ (ΞΕΝΗ)

BARKOULETOS
19-06-12, 20:28
Πριν 8 χρονια χωρις dsl θα ηταν προσφορα, αλλα πλεον και η Νονα πρεπει να καταλαβει οτι μπορεις να δεις οτι θελεις πριν καν ερθει Ελλαδα... Οποτε πρεπει να κανει πιο επιθετικη πολιτικη...

KONSTANTINOS I
19-06-12, 20:35
Πριν 8 χρονια χωρις dsl θα ηταν προσφορα, αλλα πλεον και η Νονα πρεπει να καταλαβει οτι μπορεις να δεις οτι θελεις πριν καν ερθει Ελλαδα... Οποτε πρεπει να κανει πιο επιθετικη πολιτικη...

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Η NOVA ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ NOVA (ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ) ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΝΑΛΙΑ NOVACINEMA ,NOVASPORTS ΚΤΛ...

celarg
20-06-12, 13:42
Πάντως στο NC1 έδειχνε game of thrones και εκει νομίζω δείχνει και το magic City. Είναι το "καλο" τους κανάλι και απο ποιότητα περιεχομένου τα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του. Το χειρότερο θα ήταν να έβαζαν 3 κανάλια που να παίζουν και τα τρία σκουπίδια.

sakels
20-06-12, 13:56
Πάντως στο NC1 έδειχνε game of thrones και εκει νομίζω δείχνει και το magic City. Είναι το "καλο" τους κανάλι και απο ποιότητα περιεχομένου τα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του. Το χειρότερο θα ήταν να έβαζαν 3 κανάλια που να παίζουν και τα τρία σκουπίδια.

τα nc2,3,4 δεν δειχνουν σκουπιδαριο αλλα χρειαζονται πιο πολλες τανιες για να αραιωσουν οι επαναληψεις.

filipt1
20-06-12, 14:14
λες και χαζομαρες....για το αθλητικο περιεχομενο μιλαω...να πληρωνω το supersport 1 και να παιζει η ομαδα μου στο supersport 2 συνεχεια?
οσο για τα τουρκικα δεν εχω δει ουτε ενα..ελληνικες ταινιες βλεπω και για να σε σνομπαρω προτιμω το καναλι του ΟΤΕ

KONSTANTINOS I
20-06-12, 14:51
Πάντως στο NC1 έδειχνε game of thrones και εκει νομίζω δείχνει και το magic City. Είναι το "καλο" τους κανάλι και απο ποιότητα περιεχομένου τα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του. Το χειρότερο θα ήταν να έβαζαν 3 κανάλια που να παίζουν και τα τρία σκουπίδια.

ok σε αυτό έχεις δίκιο αλλιώς το θέμα με την επίγεια δεν θα ξεκινούσε καν ποιος θα πλήρωνε σε τέτοιους καιρούς ακόμα και 9,90Ευρώ για να έβλεπε σκουπίδια και τούρκικα....

ΜΑΙΚ
21-06-12, 23:19
Το έβαλα και σε άλλο αντίστοιχο topic, το βάζω και εδώ για χάρη της κουβέντας.


Ο καθένας το βλέπει ακριβό ή φτηνό ανάλογα και με την τσέπη του.
Πάντως η τιμή είναι χαμηλότερη απο οτι το αναλογικό που έπαιζε μέχρι πρόσφατα.
Το πακέτο ταιριάζει ακριβώς σε αυτούς που δεν θέλουν να μπλέξουν με εγκατάσταση.
Την τιμή του cinema ακόμα και στα 14,90 την βλέπω πολύ καλή μιας και ένα ζευγάρι τα ίδια λεφτά θα δώσει για να παει σε ενα cinema μια φορά το μήνα.
Το σπορ είναι λίγο κάπως και σαν τιμή αλλά ας μην ξεχνάμε οτι με τα λεφτά που ζητούν αποκτάμε πρόσβαση σε ενα πανάκριβο τηλεοπτικό προϊόν.
Τα εισιτήρια άλλωστε στα γήπεδα ξεκινάν απο 10-15 ευρώ, οπότε για εναν που γουστάρει αθλητικά με βαση το τι βλέπει δεν είναι πολλά.
Αλλά είπαμε ο καθένας το βλέπει ακριβό ή φτηνω ανάλογα και με την τσέπη του.

mistac75
23-06-12, 10:09
Να υποθέσω ότι όλες οι σειρές και τα έργα είναι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους έτσι; Τα ντοκυμαντέρ λογικά πρέπει να έχουν.

sakels
23-06-12, 18:32
Να υποθέσω ότι όλες οι σειρές και τα έργα είναι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους έτσι; Τα ντοκυμαντέρ λογικά πρέπει να έχουν.

εχουν εννοειται ελληνικους υποτιτλους

KONSTANTINOS I
24-06-12, 12:09
Το έβαλα και σε άλλο αντίστοιχο topic, το βάζω και εδώ για χάρη της κουβέντας.


Ο καθένας το βλέπει ακριβό ή φτηνό ανάλογα και με την τσέπη του.
Πάντως η τιμή είναι χαμηλότερη απο οτι το αναλογικό που έπαιζε μέχρι πρόσφατα.
Το πακέτο ταιριάζει ακριβώς σε αυτούς που δεν θέλουν να μπλέξουν με εγκατάσταση.
Την τιμή του cinema ακόμα και στα 14,90 την βλέπω πολύ καλή μιας και ένα ζευγάρι τα ίδια λεφτά θα δώσει για να παει σε ενα cinema μια φορά το μήνα.
Το σπορ είναι λίγο κάπως και σαν τιμή αλλά ας μην ξεχνάμε οτι με τα λεφτά που ζητούν αποκτάμε πρόσβαση σε ενα πανάκριβο τηλεοπτικό προϊόν.
Τα εισιτήρια άλλωστε στα γήπεδα ξεκινάν απο 10-15 ευρώ, οπότε για εναν που γουστάρει αθλητικά με βαση το τι βλέπει δεν είναι πολλά.
Αλλά είπαμε ο καθένας το βλέπει ακριβό ή φτηνω ανάλογα και με την τσέπη του.

συμφωνω με εσενα αλλα εχω και μια ενσταση οι ταινιεσ που παιζονται στο cinema ειναι καινουριεσ αλλα εχουν παιχτει εδω και καιρο στο σινεμα αρα δεν μπορεισ στο σινεμα να βλεπεισ μια ολοκαινουρια με ταινια 7Ευρω και στο πακετο αυτο να την βλεπεισ αργοτερα και με τα διπλασια χρηματα....

sakels
24-06-12, 14:51
συμφωνω με εσενα αλλα εχω και μια ενσταση οι ταινιεσ που παιζονται στο cinema ειναι καινουριεσ αλλα εχουν παιχτει εδω και καιρο στο σινεμα αρα δεν μπορεισ στο σινεμα να βλεπεισ μια ολοκαινουρια με ταινια 7Ευρω και στο πακετο αυτο να την βλεπεισ αργοτερα και με τα διπλασια χρηματα....

γιατι μια ταινια το μηνα δειχνει το καναλι...????

24ωρες δειχνει ταινιες...

δεν ισχυει η συγκριση που κανεις.

celarg
24-06-12, 19:34
Νομίζω ότι με το ζόρι και χωρίς λόγο προσπαθούμε ντε και σώνει να το βγάλουμε σκαρτο το πακέτο. Μια χαρα είναι, σε μια χαρα τιμη και χωρίς μανουρα με πιάτα και δορυφόρους.

KONSTANTINOS I
24-06-12, 20:10
γιατι μια ταινια το μηνα δειχνει το καναλι...????

24ωρες δειχνει ταινιες...

δεν ισχυει η συγκριση που κανεις.



δεν ειπα κατι τέτοιο.... παρε ενα παραδειγμα μιασ ταινιασ στον κινηματογραφο θα παιχτει πρωτη φορα στισ 16/1 στο πακετο αυτο εσυ θα το δεισ στισ 17????? (σε κανενα καναλι δε γινεται αυτο) αλλιωσ αν γινοταν δε θα ηταν απαραιτητοσ ο κινηματογραφοσ.... για αυτο λεω πωσ καλο ειναι το πακετο οκ αλλα λιγο τσιμπημένο για το ''πλήθος'' των καναλιών που προσφέρει (1 καναλι)

sakels
24-06-12, 21:14
δεν ειπα κατι τέτοιο.... παρε ενα παραδειγμα μιασ ταινιασ στον κινηματογραφο θα παιχτει πρωτη φορα στισ 16/1 στο πακετο αυτο εσυ θα το δεισ στισ 17????? (σε κανενα καναλι δε γινεται αυτο) αλλιωσ αν γινοταν δε θα ηταν απαραιτητοσ ο κινηματογραφοσ.... για αυτο λεω πωσ καλο ειναι το πακετο οκ αλλα λιγο τσιμπημένο για το ''πλήθος'' των καναλιών που προσφέρει (1 καναλι)

παλι λαθος πραγματα συγκρινεις. πρωτα παιζονται στο σινεμα μετα απο καιρο σε dvd και μετα σε συνδρομητικη και μετα σε ελευθερη τβ.

το novacinema ειναι συνδρομητικο. αρα θα παιξει την ταινια οταν η εταιρια διανομης δωσει τα δικαιωματα για την paytv, για ενα καναλι 9,90 ειναι καλα.

απ οτι φαινεται δεν εισαι εν δυναμη συνδρομητης για μια τετοια υπηρεσια. εννοω για συνδρομητικη τβ. γιαυτο βρισκεις συνεχως διακιολογιες για να μην παρεις την υπηρεσια. δεκτο. αλλα να μην γκρινιαζουμε απλα για να γκρινιαζουμε.

εξαλου τρεχει συνδιαστικη προσφορα με το cinema pack της nova σε πολυ καλη τιμη (15 ευρω φτανει) αν νομιζεις οτι ειναι πολλα για ενα καναλι δες τι σε συμφερει απο nova πακετα.

KONSTANTINOS I
25-06-12, 08:47
καταρχάς αν δεν έχεις forthnet κάνει 14,90 Ευρώ και κατά δεύτερων σε αυτόν τον κόσμο δεν υπάρχει μόνο η nova αν κοιτάξεις τις προσφορές του ote tv είναι και αυτές φθηνότερες άσε που μπορείς να βάλεις ένα πιάτο και έναν αποκωδικοποιητή και να πιάνεις τα ελεύθερα δορυφορικά κανάλια χωρίς συνδρομές. και πριν μου την ''πεις'' ρώτα αν έχω ένα τέτοιο πακέτο που έχω ( έβαλα το cinema και για αυτό μιλώ και πρέπει να πω πως οκ είναι μια λύση όταν στα υπόλοιπα κανάλια δεν έχει κάτι καλό αλλά δεν έχει πολλές επιλογές σε σχέση με την κανονική δορυφορική) ο καθένας ανάλογα με το ποσά λεφτά έχει και τι ψάχνει θεωρεί αυτό το πακέτο ''καλό'' ή ''κακό''.........

kopriniotis
25-06-12, 09:49
Καλα και ο οτε αν δεν εχεις Οτε σου δινει την τηλεοραση ακριβοτερη.Το cinema pack στα 15 ευρω ειναι καλη τιμη οπως και το sport pack που βγαινει περιπου +20 ευρω απλα η βλακεια που κανουν ειναι οτι δινουν αυτες τις προσφορες μονο σε ενα πακετο forthnet.Πχ καποιος με το 2play unlimited δεν εχει αυτη την προσφορα η με το 2play και να μη θελει να χασει τις κλησεις για κινητα η το εξωτερικο ωστε να παει στο 2play economy...

sakels
25-06-12, 16:28
καταρχάς αν δεν έχεις forthnet κάνει 14,90 Ευρώ και κατά δεύτερων σε αυτόν τον κόσμο δεν υπάρχει μόνο η nova αν κοιτάξεις τις προσφορές του ote tv είναι και αυτές φθηνότερες άσε που μπορείς να βάλεις ένα πιάτο και έναν αποκωδικοποιητή και να πιάνεις τα ελεύθερα δορυφορικά κανάλια χωρίς συνδρομές. και πριν μου την ''πεις'' ρώτα αν έχω ένα τέτοιο πακέτο που έχω ( έβαλα το cinema και για αυτό μιλώ και πρέπει να πω πως οκ είναι μια λύση όταν στα υπόλοιπα κανάλια δεν έχει κάτι καλό αλλά δεν έχει πολλές επιλογές σε σχέση με την κανονική δορυφορική) ο καθένας ανάλογα με το ποσά λεφτά έχει και τι ψάχνει θεωρεί αυτό το πακέτο ''καλό'' ή ''κακό''.........

ε βαλε forthnet... γιατι να μην βαλεις? αλλιως πληρωνε παραπανω για το ιδιο πραγμα. ολες πλεον το ιδιο ειναι. internet σου παρεχουν.

εχεις βρει ελευθερο δορυφορικο καναλι που να αξιζει?

το επιγειο αναφερεται σε αυτους που δεν θελουν να βαζουν πιατα. αφου δεν εχεις προβλημα βαλε το cinema pack nova+dpeco και θα εισαι οκ.

davinci_
29-06-12, 15:59
Εγώ που ζώ στην Αθήνα και ασχολούμαι με τη δορυφορική, αυτό που εμένα προσωπικά μου προσφέρει η Nova επίγεια είναι τρία κανάλια όλα κι όλα ( novacinema1, novasports1, XD) γιατί τα άλλα τα έχω ήδη και για αυτά τα τρία μου ζητά στην καλύτερη περίπτωση(αν είμαι στη Forthnet) 30 ευρώ. Εσας σας φαίνεται καλή τιμή για τρία κανάλια;

sakels
29-06-12, 18:46
Οχι γιατι με τοσα βαζεις νοβα πακετα. Ειναι για ατομα που δεν θελουν πιατα. Και αν το συνδιασεις με φορθνετ ε η τιμη λογικευεται. Παντως ειναι τα πιο premium καναλια της nova αυτα τα δυο.

jdammy
30-06-12, 20:33
καλή περίπτωση μπορώ να πω.

mourouzis2005
02-07-12, 14:44
Έχω forthnet και η δικιά μου απορία είναι η εξής: Αν πάρω τον αποκωδικοποιητή και το USB dongle και το πάρω πχ στον αδελφό μου που είναι Θεσσαλονίκη τώρα που θα ανέβω για διακοπές (αλλά αδελφός μου είναι στην ΟΝ) , πού θα καταλάβει το κουτί ότι εκεί δεν έχω forthnet; Απότι κατάλαβα το USB Dongle απλά ξεκλειδώνει το σήμα. Δεν συνδέεται το κουτί με την τηλεφωνική γραμμή ή με το router. Ή συνδέεται;

EDIT: ΟΚ είναι και η κάρτα και το Dongle.. Αυτά δεν αλλάζουν το γεγονός ότι ΑΝ δεν υπάρχει σύνδεση του κουτιού με το router, η NOVA δεν μπορεί να ξέρει ΠΟΥ είναι το κουτί!

030366
02-07-12, 18:44
Όχι δεν έχει καμία σύνδεση με τηλεφωνική γραμμή ο αποκωδικοποιητής.

mourouzis2005
02-07-12, 22:01
Όχι δεν έχει καμία σύνδεση με τηλεφωνική γραμμή ο αποκωδικοποιητής.

Δεν ξέρω αν κάποιος είναι στην υπηρεσία, μπορεί να δει αν γίνεται αυτό που έγραψα πιο πάνω; Δηλαδή να μεταφέρεις το κουτί σε άλλο σπίτι που δεν είναι σε 4ΝΕΤ και να δουλεύει...

Serafeim Karakostas
02-07-12, 22:18
Αφού δεν έχει σχέση με τηλεφωνία - internet, γίνεται.

sakels
04-07-12, 23:07
Μεγάλη προσφορά απο τη NOVA και τη Realnews αυτή την Κυριακή

http://www.digitaltvinfo.gr/index.ph...6261&Itemid=53

AntwnhsM
05-07-12, 13:07
Ναι, το πρόσεξα και γώ αυτο. Δηλαδή σου δίνει το κουπόνι και πας σε κάποιο συμβατό μαγαζί με ηλεκτρονικά είδη και πέρνεις τον αποκωδικοποιητή Nova επίγεια ?? Σαν καλή περίπτωση δείχνει, αν κάποιος ξέρει λεπτομέρεις στο θέμα παρακαλώ να τις αναφέρει !!

KONSTANTINOS I
05-07-12, 13:08
και εγω δεν πολυκαταλαβα την προσφορα..............

:hmm:

mephisto
05-07-12, 13:22
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=158603&catID=7 ουσιαστικα δινεις 49 ευρω και εχεις 3 μηνες συνδρομη χωρις αλλη δεσμευση...

sakels
05-07-12, 13:37
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=158603&catID=7 ουσιαστικα δινεις 49 ευρω και εχεις 3 μηνες συνδρομη χωρις αλλη δεσμευση...

και αγοραζεις δεκτη για την digea. σε 20 μερες ολη η αττικη θα πρεπει να παρει αρα 30 ευρω θα τα δωσει στο περιπου... νομιζω συμφερει. και εχεις και τρεις μηνες novacinema-novasports.

mephisto
05-07-12, 13:43
δεν ξερω αν μετα το περας της συνδρομης θα μενει ανοιχτος ο δεκτης ωστε να βλεπεις τα επιγεια...

sakels
05-07-12, 13:47
δεν ξερω αν μετα το περας της συνδρομης θα μενει ανοιχτος ο δεκτης ωστε να βλεπεις τα επιγεια...

παντως ο ιδιος δεκτη για το δορυφορικο αμα αφαιρεσεις την καρτα συνεχιζει να δειχνει το ελευθερα του δορυφορου.
αρα νομιζω πως ναι.

AntwnhsM
05-07-12, 13:59
Pace με 49 ευρω δεν είναι κακή τιμή για επίγειο που ; είναι και δορυφορικός δέκτης !! Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορει ο χρήστης του επίγειου να ενεργοποιήσει το δορυφορικό νοβα και να έχει τα επίγεια ψηφικά στον ίδιο δέκτη με λειτουργία combo !! Οι άνθρωποι της forthnet είναι ή άσχετοι με το αντικείμενο ή με την λογική των δημόσιων υπάλληλων δηλαδη χωρίς λογική, πιος ο λόγος να μην αγοράσει κάποιος τον επίγειο δέκτη που είναι ο ίδιος με τον δορυφορικό με την προσθήκη ενός stick dvbt να μην επιλέγει να πληρώσει πχ 65 ευρω το μήνα στο δορυφορικό και να έχει το επίγειο για την DIGEA αλλα να έχει μόναδικη επιλογή το επίγειο νοβα με 9,90 το μήνα !! ( πηγή satleo.gr )

ΥΓ.Για την DIGEA οι αποκωδικοποιητές αρχίζουν απο 29 € για ενημέρωση. Τώρα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει, σίγουρα πάντος αν είμασταν σε περίοδο αθλητικών μεταδόσεων (πρωταθλήματα κτλ) ίσως τελικά να το αγόραζα και γω !!

sakels
05-07-12, 14:51
Pace με 49 ευρω δεν είναι κακή τιμή για επίγειο που ; είναι και δορυφορικός δέκτης !! Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορει ο χρήστης του επίγειου να ενεργοποιήσει το δορυφορικό νοβα και να έχει τα επίγεια ψηφικά στον ίδιο δέκτη με λειτουργία combo !! Οι άνθρωποι της forthnet είναι ή άσχετοι με το αντικείμενο ή με την λογική των δημόσιων υπάλληλων δηλαδη χωρίς λογική, πιος ο λόγος να μην αγοράσει κάποιος τον επίγειο δέκτη που είναι ο ίδιος με τον δορυφορικό με την προσθήκη ενός stick dvbt να μην επιλέγει να πληρώσει πχ 65 ευρω το μήνα στο δορυφορικό και να έχει το επίγειο για την DIGEA αλλα να έχει μόναδικη επιλογή το επίγειο νοβα με 9,90 το μήνα !! ( πηγή satleo.gr )

ΥΓ.Για την DIGEA οι αποκωδικοποιητές αρχίζουν απο 29 € για ενημέρωση. Τώρα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει, σίγουρα πάντος αν είμασταν σε περίοδο αθλητικών μεταδόσεων (πρωταθλήματα κτλ) ίσως τελικά να το αγόραζα και γω !!

αγορασε το και ενεργοποιησε το πιο μετα... :-))

αμα ενργοποιησεις το δορυφορικο τα καναλια της digea θα τα πιανεις απο απο τη νοβα...

AntwnhsM
05-07-12, 14:55
χα χα χα σωστός αλλα σίγουρα θα έχουν βάλει κάποιο χρονικό ριο στις ενεργοποιήσεις !

Serafeim Karakostas
05-07-12, 15:08
Αν συνεχίζει να λειτουργεί για τα επίγεια ο δέκτης μετά το πέρας των τριών μηνών, πρέπει να προσεχθεί ότι δε θα λειτουργεί καν σαν pvr μέσω usb. Θα είναι δηλαδή για απλή θέαση των καναλιών. Αν συνυπολογίσουμε δε ότι δε φημίζεται για τη σταθερότητα της λειτουργίας του, πολύ απλά δε συστήνεται η αγορά του.

celarg
06-07-12, 09:21
Ρε παιδια ξέρετε αν μια προσφορα που έχουν στη real είναι για την επίγεια ή για τη δορυφορική; Μου το σφύριξανε ότι κάτι παίζει αλλα δε το έχω ψάξει ακόμα να δώ τι ακριβώς παίζει.

johnsruro
06-07-12, 09:26
εδώ http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=158603&catID=7 λέει:
Χωρίς συνδρομή, χωρίς εγκατάσταση, χωρίς καμία δέσμευση!
οπότε μάλλον αναφέρεται στην επίγεια.

jkoukos
06-07-12, 09:48
Μα το λέει ξεκάθαρα ότι είναι για τα επίγεια ψηφιακά κανάλια.

celarg
06-07-12, 12:29
Δεν την είχα δει την προσφορα. Τώρα την είδα απο το link (thanks!)

Πιο πολυ το σκέφτομαι να το χτύπησω αντι να πάρω αποκωδικοποιητη για τα επίγεια.

Ο αποκωδικοποιητης θα τα παίζει τα επίγεια αν διακοψω τη nova μετα τη σύμβαση η θα ναι κλειδωμενος;

jkoukos
06-07-12, 14:17
Για μένα δεν αξίζει η προσφορά και κανείς βρίσκει πολύ καλύτερη πρόταση (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702523) και με καλή τιμή (http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-120627.html).
Περισσότερα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/359893-%CE%A8%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B5%CF%82-MPEG4-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-DIGEA-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1?p=4740102#post4740102).

celarg
06-07-12, 15:08
Αν το καλο σκεφτείς γλυτωνεις 3 μήνες nova πληρώνεις 9 που είναι κανά 15ρι αν έχεις και Forthnet, βλέπεις κάτι παραπάνω απο τα ελεύθερα και σου μένει ο αποκωδικοποιητης. Εγω μάλλον θα το τσίμπησω για να το βάλω στους γονείς και να βλέπει ο πατέρας μου μπάλα. :)

Υ.Γ. Το link της τιμής με παει σε κάτι air condition. :)

jkoukos
06-07-12, 15:11
... προχώρα λίγο παρακάτω και θα το δεις.

stefan_city
06-07-12, 15:12
τι καναλια εχει η επιγεια nova;

μετα το δωρεαν 3μηνο, αν δεν ανανεωσεις ο αποκωδικοποιητης συνεχιζει να παιζει τα ελευθερα ψηφιακα καναλια;

celarg
06-07-12, 15:27
Για να πάρεις την προσφορα θα πρέπει να κανείς 12 μηνη σύνδεση όχι 3μηνη. Οι 3 μήνες είναι δώρο απλα, δεν τους πληρώνεις.

Μη μπερδεύεσαι και τρεχεις μετα.

Απο κανάλια έχει δυο πακέτα, ταινίες και αθλητικά. Λογικα είναι και τα δυο στη προσφορα και διαλέγεις.

jkoukos
06-07-12, 16:29
τι καναλια εχει η επιγεια nova;

μετα το δωρεαν 3μηνο, αν δεν ανανεωσεις ο αποκωδικοποιητης συνεχιζει να παιζει τα ελευθερα ψηφιακα καναλια;
Για να μην τα ξαναγράφω, δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/359893-%CE%A8%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B5%CF%82-MPEG4-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-DIGEA-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1?p=4740102#post4740102).

@ ADSLgr.com All rights reserved.