PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova επίγεια



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

stefan_city
06-07-12, 16:37
οπως λες κι εσυ jkoukos, η realnews δεν αναφερει πουθενα πως πρεπει να κανεις 12μηνο συμβολαιο για να εχεις δωρεαν τους 3 μηνες. οποτε, τι απο τα δυο ισχυει;

jkoukos
06-07-12, 16:56
Δεν γνωρίζω, αλλά έστω ότι δεν πληρώνεις και σταματάς την συνδρομή (που δεν το νομίζω καθώς η προσφορά είναι απλά εκπτωτικό κουπόνι και όχι συμβόλαιο).
Σου μένει λοιπόν ένας δορυφορικός δέκτης και ο αντίστοιχος επίγειος usb, που δεν συγκρίνονται σε χαρακτηριστικά με άλλους αμιγώς επίγειους.

ΔΚΑ
06-07-12, 17:07
Απ'ότι παρατηρώ, το novacinema1 που διαθέτει η Nova επίγεια δεν έχει καμία σειρά, ενώ στην διαφήμιση αναφέρει σειρές κλπ. Δεν βγαίνει άκρη.
Αν είναι μόνο κινημ. ταινίες με κυλιόμενες επαναλήψεις δεν το βρίσκω καθόλου ενδιαφέρον.

sakels
06-07-12, 19:54
Απ'ότι παρατηρώ, το novacinema1 που διαθέτει η Nova επίγεια δεν έχει καμία σειρά, ενώ στην διαφήμιση αναφέρει σειρές κλπ. Δεν βγαίνει άκρη.
Αν είναι μόνο κινημ. ταινίες με κυλιόμενες επαναλήψεις δεν το βρίσκω καθόλου ενδιαφέρον.

εχει και σειρες... μαρεσει που λες οτι το παρατηρησες κιολας

http://www.novacinema.gr/tv/series

ειναι και στο novacinema 1.

ΔΚΑ
06-07-12, 20:57
εχει και σειρες... μαρεσει που λες οτι το παρατηρησες κιολας

http://www.novacinema.gr/tv/series

ειναι και στο novacinema 1.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτά που γράφεις αφορούν το συνολικό πρόγραμμα novacinema και όχι το novacinema1.
Αν διαβάσεις την αρχή του μίτου το διαφημιστικό για την επίγεια, θα δεις ότι το πλασάρισμα της επίγειας γίνεται με σειρές όπως games of thrones, mentalist κλπ που ΔΕΝ ειναι στο novacinema1 αλλά στο novacinema3.
Τα προγράμματα είναι εδώ:
http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=793

sdikr
06-07-12, 21:00
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτά που γράφεις αφορούν το συνολικό πρόγραμμα novacinema και όχι το novacinema1.
Αν διαβάσεις την αρχή του μίτου το διαφημιστικό για την επίγεια, θα δεις ότι το πλασάρισμα της επίγειας γίνεται με σειρές όπως games of thrones, mentalist κλπ που ΔΕΝ ειναι στο novacinema1 αλλά στο novacinema3.
Τα προγράμματα είναι εδώ:
http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=793

Το game of thrones είναι σίγουρα στο nova1, απλά το έχει και σε επανάληψη και στο νοβα3

ΔΚΑ
06-07-12, 21:16
Ευχαριστω sdikr

Έτσι βελτιώνεται το πράγμα, και αρχίζει να μ'ενδιαφέρει.
Μάλλον θα πάρω την προσφορά της real μια και μου τρώγονται 50€.

sakels
07-07-12, 02:26
το εδειχνε και στο novacinema 1. απλα τωρα τα δειχνει επαναληψη στο 3. αλλα τον μαραθωνιο σειρων παντα τον κανει στο 3. αλλα τα δειχνει και στο 1.

billstamaniac
07-07-12, 11:13
ως προσφορα ειναι αρκετα καλη γιατι μετα αμα θες με τον ιδιο δεκτη πας σε δορυφορικο
ειναι χωρις δεσμευση με την προυποθεση να γινει η ενεργοποιηση των καναλιων μεχρι 5/8

johnsruro
07-07-12, 13:00
Τις μεγάλες πρεμιέρες κ τις μεγάλες σειρες(got, magic city) τις δείχνει στο 1 και στο hd πάντα!εγω πάντως θα μάλλον θα την πάρω την εφημερίδα για το εξοχικό!

thomNikolaou
07-07-12, 19:22
To Novacinema 1 γενικά τα σπάει, νομίζω ότι και εγώ θα την πάρω 3 μήνες δωρεάν τηλεόραση
δεν με χαλάνε.

Lapetr
08-07-12, 11:27
ως προσφορα ειναι αρκετα καλη γιατι μετα αμα θες με τον ιδιο δεκτη πας σε δορυφορικο
ειναι χωρις δεσμευση με την προυποθεση να γινει η ενεργοποιηση των καναλιων μεχρι 5/8
Δε το πιάνω αυτό. Δηλαδή με τον ίδιο δέκτη μετά βάζεις κεραία και πιάνει όλο το δορυφορικό πακέτο?

billstamaniac
08-07-12, 11:41
Δε το πιάνω αυτό. Δηλαδή με τον ίδιο δέκτη μετά βάζεις κεραία και πιάνει όλο το δορυφορικό πακέτο?

αγοράζεις το πιατο κ ναι μετα μπορεις να πίασεις οποιο απο τα δορυφορικα πακέτα της nova θες αφου ομως πρώτα μιλήσεις κ με την ιδια για να σου κανουν αλλαγή πακετου

mourouzis2005
08-07-12, 17:19
Παιδιά, εγώ το έβαλα και μου υπεραρέσει. Πλήρωσα 10Ε για το USB, πήρα τον εξοπλισμό δώρο (συνδρομητής 4ΝΕΤ) και 2 μήνες δωρεάν. Πέρασα και στο 2play Economy, με την οικονομία εκείνου του προγράμματος έβγαλα τα λεφτά για να βάλω NOVA επίγεια (ΜΟΝΟ το Nova Cinema). Δηλαδή μου έρχεται 10E+9.90*10/12 = 9Ε το μήνα. 5 DVD να έπαιρνα το ίδιο μου ερχόταν, εκτός τούτου όποτε ανοίξω την TV κάτι έχω να δω. ΣΥΝ ο ψηφιακός δέκτης (αν και είχα, τώρα απλά θα τον δώσω στον αδελφό μου που ΔΕΝ είχε).

ΚΑΙ το βγάζω, το κουβαλάω μαζί μου σε ΟΠΟΙΟ σπίτι θέλω σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και βλέπω με παρέα την ταινία. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά!

sakels
08-07-12, 17:29
Παιδιά, εγώ το έβαλα και μου υπεραρέσει. Πλήρωσα 10Ε για το USB, πήρα τον εξοπλισμό δώρο (συνδρομητής 4ΝΕΤ) και 2 μήνες δωρεάν. Πέρασα και στο 2play Economy, με την οικονομία εκείνου του προγράμματος έβγαλα τα λεφτά για να βάλω NOVA επίγεια (ΜΟΝΟ το Nova Cinema). Δηλαδή μου έρχεται 10E+9.90*10/12 = 9Ε το μήνα. 5 DVD να έπαιρνα το ίδιο μου ερχόταν, εκτός τούτου όποτε ανοίξω την TV κάτι έχω να δω. ΣΥΝ ο ψηφιακός δέκτης (αν και είχα, τώρα απλά θα τον δώσω στον αδελφό μου που ΔΕΝ είχε).

ΚΑΙ το βγάζω, το κουβαλάω μαζί μου σε ΟΠΟΙΟ σπίτι θέλω σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και βλέπω με παρέα την ταινία. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά!

σωστος ο φιλος. :-))

androu
08-07-12, 19:55
Παιδιά, εγώ το έβαλα και μου υπεραρέσει. Πλήρωσα 10Ε για το USB, πήρα τον εξοπλισμό δώρο (συνδρομητής 4ΝΕΤ) και 2 μήνες δωρεάν. Πέρασα και στο 2play Economy, με την οικονομία εκείνου του προγράμματος έβγαλα τα λεφτά για να βάλω NOVA επίγεια (ΜΟΝΟ το Nova Cinema). Δηλαδή μου έρχεται 10E+9.90*10/12 = 9Ε το μήνα. 5 DVD να έπαιρνα το ίδιο μου ερχόταν, εκτός τούτου όποτε ανοίξω την TV κάτι έχω να δω. ΣΥΝ ο ψηφιακός δέκτης (αν και είχα, τώρα απλά θα τον δώσω στον αδελφό μου που ΔΕΝ είχε).

ΚΑΙ το βγάζω, το κουβαλάω μαζί μου σε ΟΠΟΙΟ σπίτι θέλω σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και βλέπω με παρέα την ταινία. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά!

στην εφημερίδα λέει οτι είναι 50 το κουπόνι και δίνεις 49 για το Nova box και είναι + 10 ακόμα για το usb ? δηλαδή ολο αυτό κάνει 100 ??
και δεν γράφει για δέσμευση κάτι αλλά τι να παίζει άραγε. Μου φαίνεται κουλό σε 3 μήνες να μπορείς να το κόψεις.

g_kor
08-07-12, 22:28
Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,
Στην εφημερίδα που κυκλοφόρησε σήμερα αναγράφει καθαρά
ότι η προσφορά δεν σε δεσμέυει για περεταίρω χρόνο παραμονής στην υπηρεσία...
Αναφέρει μόνο ότι οι υπηρεσίες της Nova πρέπει να ενεργοποιηθουν μέσα στις πρώτες μέρες του Αυγούστου.
Θα κάνω μια βόλτα τις επόμενες μέρες απο ένα Κατ/μα της Forthnet για επιβεβαίωση...

mourouzis2005
10-07-12, 19:11
Μόνο ένα πρόβλημα διέκρινα αλλά θα το λύσω απλά μετακινώντας την κεραία στην ταράτσα... Δεν είναι και πολύ σπουδαίος ο ψηφιακός δέκτης, μου βγάζει pixels στο μπουκέτο της ΕΡΤ και στον ΑΛΦΑ ενω ο προηγούμενος δέκτης μου λες και "ενίσχυε το σήμα". Δεν ξέρω αν έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν είναι και τίποτα.

kosnik
12-07-12, 14:32
Ξέρει καποιος αν μπορούμε να κάνουμε ταξινόμηση καναλιών στον αποκ/τη της προσφοράς Real news και Nova?

stefan_city
12-07-12, 14:38
σημερα ειδα στα media markt, πως πωλειται ο αποκωδικοποιητης στα 49€, με 3 μηνες δωρο, και μαλιστα τονιζε πως ειναι χωρις συνδρομη και χωρις καποια δεσμευση. δηλαδη, η προσφορα της realnews, μεταφερθηκε στα καταστηματα πλεον.

tsakman
12-07-12, 20:45
Επειδή έγιναν κάποιες καταγγελίες στον REAL σε σχέση με την τιμή του δέκτη η Forthnet-NOVA σε αντιστάθμιση για το κουπόνι θα δώσει 1 μήνα παραπάνω δωρεάν το πρόγραμμα της ΝΟVA.
Περισσότερα εδώ από το 10:27 και μετά
http://www.real.gr/audiofiles/160518.mp3

g_kor
12-07-12, 22:42
Επειδή έγιναν κάποιες καταγγελίες στον REAL σε σχέση με την τιμή του δέκτη η Forthnet-NOVA σε αντιστάθμιση για το κουπόνι θα δώσει 1 μήνα παραπάνω δωρεάν το πρόγραμμα της ΝΟVA.
Περισσότερα εδώ από το 10:27 και μετά
http://www.real.gr/audiofiles/160518.mp3


Μακάρι να δώσουν ένα μήνα παραπάνω αλλά δεν το βλέπω να πώ την μαύρη αλήθεια !!!
Πάντως η προσφορά πρέπει να "έσκισε" ...

vanels
13-07-12, 22:18
Καλησπέρα,πήγα και εγώ και πήρα 2 κομμάτια,είναι πολύ καλά,το ερώτημα όμως εάν συνδέσω γραμμή καλώδιο από το lnb θα δουλέψουν και τα δορυφορικά(ένταξη όχι τα κανάλια nova)έχει δοκιμάσει κανείς;

skoupas
14-07-12, 09:07
Τα δορυφορικά δουλεύουν κανονικά. Και τα ψηφιακά επίσης. Ανοίγουν τα δύο επίγεια κανάλια της νόβα ενώ δορυφορικά κατεβάζει και ελεύθερα και κωδικοποιημένα. Φυσικά τα ελεύθερα παίζουν μόνο.

kataras
14-07-12, 11:03
ξερει κανεις αν ισχυει και 4ος μηνας δωρεαν στην προσφορα της ρεαλ?

skoupas
15-07-12, 21:54
ξερει κανεις αν ισχυει και 4ος μηνας δωρεαν στην προσφορα της ρεαλ?

Πάρε τηλέφωνο και άσε τα στοιχεία σου στο cc της nova. Δεν ξέρουν ακόμα αν θα δώσουν αλλά επειδή το είπε ο Χατζηνικολάου θα το εξετάσουν μου είπαν.

kataras
16-07-12, 12:03
σ'ευχαριστω

ZhenXlogic
16-07-12, 12:30
Μια ερώτηση είμαι πρώην κάτοχος Nova και μου έχει μείνει ο δεκτής HD831,

1. Το DTT Dongle πωλείτε ξεχωριστά?
2. Αν το αγοράσω (DTT Dongle) και το κουμπώσω επάνω στον HD831 παίζουν direct τα FTA της Digea? ή θέλει και την κάρτα?

Μπορεί να κάνει κάποιος μια δοκιμή και να μου πει μόνο ο δεκτής HD831 και το DTT Dongle επάνω χωρίς να έχει επάνω την κάρτα!

Thanks :)

skoupas
16-07-12, 19:38
Την έβγαλα την κάρτα και τα της digea παίζουν μια χαρά.

ZhenXlogic
17-07-12, 09:49
Την έβγαλα την κάρτα και τα της digea παίζουν μια χαρά.

ωραίος το usb του πουλάνε μόνο του?

ΜΑΙΚ
17-07-12, 09:53
ωραίος το usb του πουλάνε μόνο του?


10 ευρω με δεσμευση 1 ετους και 29,90 χωρις δεσμευση

trambie
17-07-12, 18:34
Καλησπέρα και από μένα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω nova με panasat και συνδρομή δορυφορική. Πήρα τώρα τη nova επίγεια για το εξοχικό. Μπορώ να χρησιμοποιήσω τον αποκωδικοποιητή HD831 με την κάρτα που έχω για τη δορυφορική, ή είναι κλειδωμένος με τη νέα κάρτα για την επίγεια nova; Ευχαριστώ.

kataras
17-07-12, 19:16
οχι φιλε μου και καλως ορισες

trambie
18-07-12, 10:01
Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα.

pat122
18-07-12, 13:56
Επειδή έγιναν κάποιες καταγγελίες στον REAL σε σχέση με την τιμή του δέκτη η Forthnet-NOVA σε αντιστάθμιση για το κουπόνι θα δώσει 1 μήνα παραπάνω δωρεάν το πρόγραμμα της ΝΟVA.
Περισσότερα εδώ από το 10:27 και μετά
http://www.real.gr/audiofiles/160518.mp3

good one ο παραπάνω μήνας για το καλοκαιράκι

kataras
18-07-12, 18:50
good one ο παραπάνω μήνας για το καλοκαιράκι

αν καποιος φιλος πηρε τον εξτρα μηνα με την προσφορα της ρεαλ ας μας ενημερωσει παρακαλω

mironas
18-07-12, 19:35
Tο θέμα είναι ότι δεν παρέχει τη δυνατότητα pvr. Κάτι που κάνουν οι απλοί αποκωδικοποιητές mpeg4.
Κατά τα άλλα είναι μια καλή και οικονομική λύση, ειδικά για novasports.

tolism30
18-07-12, 19:43
Επειδή έχω μπερδευτεί, έχω μερικές ερωτήσεις, μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω.
α) το κόστος πόσο είναι;
β) Το χωρίς δέσμευση ισχύει;
γ) Μετά τους τρείς μήνες θα βλέπεις κανονικά τα ελεύθερα χωρίς κόστος;
δ) υπογράφεις κάποιο συμβόλαιο ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

kataras
18-07-12, 20:23
Επειδή έχω μπερδευτεί, έχω μερικές ερωτήσεις, μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω.
α) το κόστος πόσο είναι;
β) Το χωρίς δέσμευση ισχύει;
γ) Μετά τους τρείς μήνες θα βλέπεις κανονικά τα ελεύθερα χωρίς κόστος;
δ) υπογράφεις κάποιο συμβόλαιο ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

α)49ευρω η νοβα επιγεια στο κουτι
β)ισχυει
γ)ναι
δ)βεβαιως
υποσημ.-τα κοστη της επιγειας νοβα στο σαιτ της φορτνετ(για μετα το 3μηνο)

Lapetr
18-07-12, 20:50
Μακάρι να δώσουν ένα μήνα παραπάνω αλλά δεν το βλέπω να πώ την μαύρη αλήθεια !!!
Πάντως η προσφορά πρέπει να "έσκισε" ...
δεν υποτίθεται ότι η προσφορά είχε να κάνει με τους 3 μήνες δώρο το νοβα επίγεια?

sakels
18-07-12, 21:54
δεν υποτίθεται ότι η προσφορά είχε να κάνει με τους 3 μήνες δώρο το νοβα επίγεια?

και το πακετο απο99 στα 49 ευρω... πολυ καλη τιμη...

Va_Va
19-07-12, 13:48
Στο site της Forthnet σε αυτό (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=781) το σημείο και στην προσφορά της επίγειας cinema με το 2play economy, δεν φαίνεται σαν να ισχύει η μειωμένη τιμή για ΠΑΝΤΑ? Ποια είναι η άποψή σας?

sakels
19-07-12, 15:51
ισχυει για παντα. το λεει και μεσα αμα πατισεις λεει 9,90

ΜΑΙΚ
19-07-12, 16:05
9,90 για ενα ετος , δηλαδη για οσο ειναι και η δεσμευση.
Μετα το 9,90 ισχυει για οσο καιρο εχεις ενεργες και τις 2 υπηρεσιες (την forthnet k την nova)

paodim
20-07-12, 00:40
παιδια εχω καποιες ερωτησεις οσο αναφορα αυτο με τα 49 ευρω http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4148
αν εχω καταλαβει καλα με τα 49 ευρω παιρνεισ το δεκτη και εχεισ 3 μηνεσ nova epigeia dorean? αν ναι ειναι και το σπορ και το σινεμα μεσα?
περα απο τα 49 ευρω δινεις καποιο αλλο ποσο για ενεργοποιηση της επιγειας νοβα(κατι τετιο ακουσα σε ραδιοφωνικη διαφημιση της νοβα επιγεια)??
υπογραφεις καποιο συμβολαιο η οχι?γιατι αν ναι υπαρχει δεσμευση.....ευχαριστω! θα ηταν καλο να παρουμε μια απαντηση απο καποιον που το εβαλε αν υπαρχει...

anthip09
20-07-12, 01:06
Δύο ερωτήσεις και από εμένα. Προσπαθώ να βάλω σε διαφορετική σειρά τα κανάλια του μπουκέτου αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος? Επίσης με τα κανάλια που δεν είναι στο μπουκέτο τι γίνεται (πχ τηλεαστυ, εξτρα κλπ)?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

030366
20-07-12, 01:10
Επιλέγεις σε ποιό μπουκετο θές να φτιάξεις της λίστα σου (πχ Favourite1) και μετά μπαίνεις στο κανονικό μπουκέτο και τσεκάρεις τα κανάλια με την σειρά που θές να εμφανίζονται. Η σειρά πού τσεκάρεις τα κανάλια θα είναι και η σειρά πού θές να εμφανίζονται. Πχ αν τσεκάρεις πρώτα τη ΝΕΤ και μετά την ΕΤ1 στο νουμερο 1 του Favourite1 θα εμφανίζεται η ΝΕΤ και στο 2 η ΕΤ1. Όσον αφορά τα περιφερειακά κανάλια κάνε μία σαρωση σε κανα δυωρο κι όλο και κάτι θα βρείς!

paodim
20-07-12, 01:11
Δύο ερωτήσεις και από εμένα. Προσπαθώ να βάλω σε διαφορετική σειρά τα κανάλια του μπουκέτου αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος? Επίσης με τα κανάλια που δεν είναι στο μπουκέτο τι γίνεται (πχ τηλεαστυ, εξτρα κλπ)?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


για τα περιφερειακα που λες(τηλεαστυ,εξτρα και τα αλλα) νομιζω λιγο μετα τισ 3 τωρα σε 2 ορες περιπου η το πολυ αυριο το πρωι με ενα νεο σκαναρισμα θα τα πιασεις αν εισαι απο υμητο, απο αιγινα εκπεμπουν ηδη!:cool:

edit:me prolave o 030366 lol

anthip09
20-07-12, 01:56
Επιλέγεις σε ποιό μπουκετο θές να φτιάξεις της λίστα σου (πχ Favourite1) και μετά μπαίνεις στο κανονικό μπουκέτο και τσεκάρεις τα κανάλια με την σειρά που θές να εμφανίζονται. Η σειρά πού τσεκάρεις τα κανάλια θα είναι και η σειρά πού θές να εμφανίζονται. Πχ αν τσεκάρεις πρώτα τη ΝΕΤ και μετά την ΕΤ1 στο νουμερο 1 του Favourite1 θα εμφανίζεται η ΝΕΤ και στο 2 η ΕΤ1. Όσον αφορά τα περιφερειακά κανάλια κάνε μία σαρωση σε κανα δυωρο κι όλο και κάτι θα βρείς!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας..

vanels
20-07-12, 19:19
Δεν υπαρχει δεσμευση,και ανοιγουν και τα2 καναλια,εμενα μου ειπαν οτι για να μην χρεωθω πρεπει στης 31/10 να κανω αιτηαη διακοπης.Το οποιο και θα κανω!

@ ADSLgr.com All rights reserved.