PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova επίγεια



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

sakels
20-07-12, 19:45
Δεν υπαρχει δεσμευση,και ανοιγουν και τα2 καναλια,εμενα μου ειπαν οτι για να μην χρεωθω πρεπει στης 31/10 να κανω αιτηαη διακοπης.Το οποιο και θα κανω!

9.90 δεν ειναι και πολλα

3 ταινιες στο βιντεο κλαμπ..

darax
20-07-12, 21:17
Καλή ακούγεται η προσφορά ...δέν είναι όμως και τόσο οικονομική [ γιά τα 3 κανάλια 30 ευρώ ]νομίζω :hmm::hmm:

- - - Updated - - -

sorry 2κανάλια 30 euro γιά forthnet συνδρομητές

ΜΑΙΚ
20-07-12, 23:52
Καλή ακούγεται η προσφορά ...δέν είναι όμως και τόσο οικονομική [ γιά τα 3 κανάλια 30 ευρώ ]νομίζω :hmm::hmm:

- - - Updated - - -

sorry 2κανάλια 30 euro γιά forthnet συνδρομητές
:hmm:Στην αρχή και εως την μέση του topic αυτή την κουβέντα κάναμε...
Πάντως το nova in a box είναι μια πολυ καλή προσφορά που δεν σε εχει δέσμευση εαν κάνεις ενεργοποίηση εως 5/8 και στη συνεχεία
μένει και ένας πολύ καλός αποκωδικοποιητής mpeg4 στα χέρια σου εαν κανεις διακοπή.;)
Επίσης εαν θέλεις να το ενεργοποιήσεις σε μήνα derby μπορείς πολυ ανετα και βλέπεις και το ματσάκι σου.:oneup:
Πάντως θέλει προσοχή το τι δέκτη θα βάλουμε στην TV μας γιατί παίζει πολύ μουφα στην αγορά.:down:

paodim
21-07-12, 01:07
ρωτησα και πιο πανω η ενεργοποιηση που λεει μεχρι 5/8 ειναι με χρεωση?

skoupas
21-07-12, 09:25
Υπάρχει καμιά μοντούλα που να βάζεις μέσα την κάρτα της Νόβα και να μπαίνει στην τηλεόραση Samsung? Έχει μια θύρα τέτοια η τηλεόραση. Ή και να τη βάλεις, δε θα παίζει λόγω παντρέματος άραγε? Για να γλυτώσουμε τα πολλά τηλεκοντρόλ.

vinteakias
21-07-12, 10:14
τελικα το κουπονι απο την real news πηγε αχρηστο?

kataras
21-07-12, 11:05
οχι σου δινουν απτην φορτνετ ενα μηνα εχτρα αν δηλωσεις το κουπονι
και στον αλλο φιλο και βεβαια δεν υπαρχει χρεωση στην ενεργοποιηση!

paodim
21-07-12, 14:31
οχι σου δινουν απτην φορτνετ ενα μηνα εχτρα αν δηλωσεις το κουπονι
και στον αλλο φιλο και βεβαια δεν υπαρχει χρεωση στην ενεργοποιηση!

ευχαριστω kataras!

vanels
21-07-12, 21:18
Ου τις άλλο έχω το nova hd cinema οπότε να πληρ.κι'αλλα δεν λέει έτσι!
Άσε την αναμονή που τρως εκεί στο τηλ.έπρεπε να μπορούσες να το κάνεις και online,σωστά;

9.90 δεν ειναι και πολλα

3 ταινιες στο βιντεο κλαμπ..

Va_Va
21-07-12, 21:45
Στο site της Forthnet σε αυτό (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=781) το σημείο και στην προσφορά της επίγειας cinema με το 2play economy, δεν φαίνεται σαν να ισχύει η μειωμένη τιμή για ΠΑΝΤΑ? Ποια είναι η άποψή σας?

Η απάντηση ήρθε τελικά από την ίδια την εταιρεία... Ακολουθώντας το ίδιο link πλέον έχει σβηστεί το για πάντα :down:

sakels
21-07-12, 22:43
Το 9.90 ισχυει για παντα. Που λεει το αντιθετο;

vanels
21-07-12, 22:49
Απλός είναι μόνο το nova cinema δλδ.τπτ.


Η απάντηση ήρθε τελικά από την ίδια την εταιρεία... Ακολουθώντας το ίδιο link πλέον έχει σβηστεί το για πάντα :down:

sakels
21-07-12, 23:16
Ε ναι μονο το novacinema 1 ειναι.

Δες την προσφορα 49,90

vanels
22-07-12, 10:54
Ναι αυτην εχω+5 για τα HD

Ε ναι μονο το novacinema 1 ειναι.

Δες την προσφορα 49,90

r1538
23-07-12, 15:27
Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει αυτή η προσφορά και είμαι συνδρομητής Forthnet 2 play: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4148
πόσα χρήματα πρέπει να έχω μαζί μου για την αγορά του πακέτου, 49 ευρώ η θέλει και τίποτα έξτρα για το στικάκι κλπ;
Επίσης μπορώ να επιλέξω εγώ πότε θα ενεργοποιηθούν οι 3 δωρεάν μήνες ή με το που γίνετε η αγορά ξεκινήσει και η προσφορά κανονικά από εκείνη την στιγμή ; (επίσης σκοπεύω μετά το 3μηνο να διακόψω την υπηρεσία)
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!

kataras
23-07-12, 18:49
49ευρω συνολικα μαζι και το στικακι
αγορα πακετου μεχρι 31/7
ενεργοποιηση πακετου κατοπιν τηλεφωνηματος στην φορτνετ μεχρι 5/8

r1538
23-07-12, 19:11
49ευρω συνολικα μαζι και το στικακι
αγορα πακετου μεχρι 31/7
ενεργοποιηση πακετου κατοπιν τηλεφωνηματος στην φορτνετ μεχρι 5/8
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου..!!

r1538
24-07-12, 19:16
Παιδιά, Ο Χαμός λέμε. Πήγα στην Forthnet να δω για την προσφορά της nova επίγεια τον 49 ευρώ και μου είπαν ότι έχει εξαντληθεί.
Στο δρόμο μου να και ο Κοτσόβολος λέω κάτσε να ρωτήσω μπας και έχει μείνει κανά κομμάτι εδώ… ρωταώ τον υπάλληλο εκεί, μου λέει έχει εξαντληθεί από την πρώτη μέρα.
Τελικά υπάρχει πιθανότητα να βρω την προσφορά κάπου αλλού πριν λήξει;

kataras
24-07-12, 20:32
δοκιμασε στο πλαισιο
λενε οτι θα εχουν παραλαβη αυριο

lazaross
25-07-12, 14:43
Συμφερει τελικα ή οχι ρε παιδια; Εγω πληρωνω 50 ευρω το διμηνο forthnet για ιντερνετ. Εαν παρω και αυτο το πακετο ποσο θα πληρωνω συνολικα; Και γιατι δεν εχει ολα τα καναλια, οπως εχει και η nova;

vanels
25-07-12, 17:49
Καλησπέρα παιδιά,το νου σας 18345,διότι το τηλ.χρεώνεται,λογού φόρτου η κλήση κόβετε και κάθε φορά παίρνεις τηλ.και τηλ.
Μετά από ψάξιμο που έκανα,βρήκα ότι και με το 2106602000 μπορείς να κάνεις δουλειά ατελώς.
Πάντως με ερώτηση που έκανα,ότι τόσα τηλ. που έκανα σε αυτό τον αριθμό(για ενεργοποίηση) μου είπαν ναι χρεώνεται,και ούτε να μου κάνουν πίστωση (αφού η κλήση με πέταγε συνεχώς έξω)Το λέω για όσους ακόμη δεν έχουν ενεργοποιηθεί!
ΥΣ:μου αρέσει ότι είναι forthnetgroup και η nova ... .

kataras
25-07-12, 20:50
δοκιμασε στο πλαισιο
λενε οτι θα εχουν παραλαβη αυριο

πλαισιο τελος!

ΜΑΙΚ
26-07-12, 13:01
Το κυνηγι του χαμενου θησαυρου εχει αρχισει και θυμιζει το πραγμα :lol:

Lapetr
29-07-12, 14:48
Συμφερει τελικα ή οχι ρε παιδια; Εγω πληρωνω 50 ευρω το διμηνο forthnet για ιντερνετ. Εαν παρω και αυτο το πακετο ποσο θα πληρωνω συνολικα; Και γιατι δεν εχει ολα τα καναλια, οπως εχει και η nova;
θα πληρώνεις ένα 20αρικό παραπάνω το δίμηνο για να έχει το novacinema. Ακριβώς επείδή δε σου ανοίγουν όλα τα κανάλια έιναι και φθηνότερο σαν πακέτο.

silegav
29-07-12, 22:00
Αν δε σύμφερε δε θα γινόταν ο πανικός που γίνεται.

Serafeim Karakostas
29-07-12, 22:25
Ο "πανικός" περισσότερο έγινε για τη χρήση του δέκτη ως επίγειου ψηφιακού, μετά το switch off του Υμηττού, παρά για τα συνδρομητικά επίγεια κανάλια της nova (ειδικά μετά το πέρας του δωρεάν τριμήνου θέασής τους).

vanels
30-07-12, 07:25
Ο "πανικός" περισσότερο έγινε για τη χρήση του δέκτη ως επίγειου ψηφιακού, μετά το switch off του Υμηττού, παρά για τα συνδρομητικά επίγεια κανάλια της nova (ειδικά μετά το πέρας του δωρεάν τριμήνου θέασής τους).
Θα υπαρξουν πολλες διακοπες σε συνδεσεις.Παντως οσο αφορα για μενα,το βλεπω σιγουρα.

KONSTANTINOS I
30-07-12, 20:39
Το κυνηγι του χαμενου θησαυρου εχει αρχισει και θυμιζει το πραγμα :lol:

Μόνο??? :worthy:

ηρεμήστε ρε παιδιά το τζάμπα πέθανε δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα μου φαίνεται λίγο ύποπτη αυτή η προσφορά...

Lapetr
30-07-12, 23:45
δε είναι υποπτη είναι ξεκάθαρη. μετά τους 3 πρώτους μήνες πληρώνεις κανονικά τη συνδρομή για το nova επίγεια.

r1538
31-07-12, 01:17
Ακριβώς, όσοι δεν θυμηθούν να διακόψουν την προσφορά πριν τελιώσει το δωρεάν 3μηνο, τότε περνάνε σε μηνιαία συνδρομή….:whistle:

KONSTANTINOS I
31-07-12, 15:07
Ακριβώς, όσοι δεν θυμηθούν να διακόψουν την προσφορά πριν τελιώσει το δωρεάν 3μηνο, τότε περνάνε σε μηνιαία συνδρομή….:whistle:


Eίστε απόλυτα σίγουροι πως μπορείς να διακόψεις...

kataras
31-07-12, 16:56
αν ενεργοποιησεις το πακετο μεχρι 5/8 μπορεις

g_kor
31-07-12, 23:39
Καλησπέρα,
Οσοι δεν εχετε ενεργοποιήσει ακόμα το πακέτο σπεύσατε ...
Οι περισσότεροι περιμένουν να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία την τελευταία στιγμη
και το τηλεφωνικό κέντρο της Nova έχει πάρει "φωτια" !!!
Μισή ώρα περίμενα σήμερα στην αναμονή ... :down:

r1538
31-07-12, 23:49
Eίστε απόλυτα σίγουροι πως μπορείς να διακόψεις...

Ξαναρώτησα σήμερα για σιγουριά σε κατάστημα Forthnet και μου είπαν τα ίδια, ότι όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά πριν τις 5 Αύγουστου μπορούν να την διακόψουν τηλεφωνικά λίγες μέρες πριν τελειώσουν οι 3ς μήνες αλλιώς μετά μπαίνουν κανονικά σε μηνιαία συνδρομή….
Αύριο μάλλον θα την ενεργοποιήσω και γώ να ξεμπερδεύω.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν ρωτάνε πάλι όλα τα στοιχειά ή όχι στο τηλεφώνημα ενεργοποίησης, μιάς και συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο κατάστημα σε ένα χαρτί που είχε μέσα στο κουτί του αποκωδικοποιητή (Ταυτότητα, ΑΦΜ κλπ..)

tolism30
01-08-12, 00:15
Ξαναρώτησα σήμερα για σιγουριά σε κατάστημα Forthnet και μου είπαν τα ίδια, ότι όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά πριν τις 5 Αύγουστου μπορούν να την διακόψουν τηλεφωνικά λίγες μέρες πριν τελειώσουν οι 3ς μήνες αλλιώς μετά μπαίνουν κανονικά σε μηνιαία συνδρομή….
Αύριο μάλλον θα την ενεργοποιήσω και γώ να ξεμπερδεύω.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν ρωτάνε πάλι όλα τα στοιχειά ή όχι στο τηλεφώνημα ενεργοποίησης, μιάς και συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο κατάστημα σε ένα χαρτί που είχε μέσα στο κουτί του αποκωδικοποιητή (Ταυτότητα, ΑΦΜ κλπ..)

Ναι τα ρωτάνε. ΑΦΜ, διεύθυνση, ονοματεπώνυμο, τα serials καρτας και αποκωδικοποιητή, ταυτότητα. Δεν μου ζήτησαν να στείλω συμβόλαιο, προφανώς έγινε τηλεφωνικά η σύμβαση.

FSHOPAXD
08-08-12, 18:04
Εαν ενεργοποιήσεις μετά τις 5/8 ουσιαστικά δεν παίρνεις τους δωρεάν μήνες ως προσθήκη αλλά η λήξη τους είναι σε συγκεκριμένη ημερομηνία για όλους Max 5/11 το δωρεάν View.

r1538
08-08-12, 23:05
Παιδιά από την μέρα που σύνδεσα το μηχάνημα στην τν και ενεργοποίησα την υπηρεσία παρατηρώ το έξης: Όταν είναι σε stand by (κόκκινο λαμπάκι) και το εκκινήσω και πρασινίσει περιμένω πολύ ώρα για να δείξει σήμα από οπιοδήποτε κανάλι.
Και το άλλο είναι ότι κάθε φορά αλλάζει τα νούμερα από τα δημόσια κανάλια. Πχ το κλείνω στο Μέγα που ήταν αποθηκευμένο στον αριθμό 4 πχ και την επομένη φορά που ξανανοιγω το μηχάνημα, το βρίσκω σε εντελώς διαφορετικό νούμερο. Αυτό ισχύει για όλα τα κανάλια εκτός από τα 2 κανάλια της nova που είναι πάντα στο νούμερο 1 το nova cinema και 2 το nova sport….
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας…!!

adabter
09-08-12, 17:08
ξέρουμε αν η συγκεκριμένη προσφορά που δίνεται σε οπαδους των ΠΑΕ
ισχύει και για επίγεια?
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=249301&Sport=1&Competition=1713&Season=115137&Country=82

sakels
09-08-12, 17:26
ξέρουμε αν η συγκεκριμένη προσφορά που δίνεται σε οπαδους των ΠΑΕ
ισχύει και για επίγεια?
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=249301&Sport=1&Competition=1713&Season=115137&Country=82

ναι ισχυει. με μικροτερο ποσο πληρωμης εννοειται.

haniabal
09-08-12, 22:16
Σε αθλητικό blog διάβασα ότι η συνδρομή πέφτει στο μισό.Ισχύει???

Εάν ναι τότε είναι πραγματική ευκαιρία για τους φιλάθλους…

sakels
10-08-12, 03:16
Σε αθλητικό blog διάβασα ότι η συνδρομή πέφτει στο μισό.Ισχύει???

Εάν ναι τότε είναι πραγματική ευκαιρία για τους φιλάθλους…

ναι. ειναι 50% η εκπτωση απλα απαιτει ετησια προπληρωμη. δλδ για nova sports pack (δορυφορικο) ειναι 299 ευρω. αν δεν εχεις δεκτη παιρνεις με 49 ευρω.

info εδω:

http://www.olympiacos.org/article/13305/prosfora-gia-toys-filathloys-mas

αν θες απο αλλη παε πρεπει να ρωτησεις. αν και δε βρισκω λογο. το ιδιο θα ειναι.

johnsruro
10-08-12, 09:01
παίζει να μπορεί να μπορείς να το πληρώσεις και με κάρτα σε δόσεις όπως και πιο πέρσυ με τα προπληρωμένα ώστε να σου έρθει ουσιαστικά πιο φθηνά μήνα μήνα? πολύ fair προσφορά πάντως.

kopriniotis
11-08-12, 12:53
Αυτο το ποσο ισχυει ανεξαρτητα με το εαν εχεις και Forthnet?

sakels
11-08-12, 14:52
η προσφορα με τις παε δεν εχει με σχεση με σταθερη forthnet

Lapetr
12-08-12, 11:58
ναι ισχύει ανεξάρτητα από το αν είσαι πελάτης forthnet απλά πρέπει να πας να το πάρεις από κάποια παε!

haniabal
12-08-12, 16:43
ναι. ειναι 50% η εκπτωση απλα απαιτει ετησια προπληρωμη. δλδ για nova sports pack (δορυφορικο) ειναι 299 ευρω. αν δεν εχεις δεκτη παιρνεις με 49 ευρω.

Δεν μας χάλασε η τιμή καθόλου... Αυτό μπορούν να το κάνουν και όσοι έχουν ήδη νόβα.Μαγαζάτορες ας πούμε

sakels
12-08-12, 17:44
Για οικιακους χρηστες ειναι. Οι μαγαζατορες ωφειλουν να εχουν επαγγελματικη συνδρομη.

skoupas
12-08-12, 18:38
Παίζει άραγε η προσφορά να μετατραπεί σε full pack μετά με κάποια επιβάρυνση?

vinteakias
12-08-12, 20:26
μηπως ξερει κανεις κατι για ενα προγραμμα friends and family με 31 ευρω το φουλ πακετο? δηλαδη 50 τοις εκατο εκπτωση, και αν ναι τι ειναι ακριβως?

sakels
12-08-12, 23:13
Παίζει άραγε η προσφορά να μετατραπεί σε full pack μετά με κάποια επιβάρυνση?

οχι. μονο αθλητικο πακετο.

- - - Updated - - -


μηπως ξερει κανεις κατι για ενα προγραμμα friends and family με 31 ευρω το φουλ πακετο? δηλαδη 50 τοις εκατο εκπτωση, και αν ναι τι ειναι ακριβως?

μαλλον εννοεις μια προσφορα που αμα εκανε απανασυνδεση ενας φιλος σου ειχατε μιση συνδρομη για τρεισ μηνες. δεν ξερω καν αν ισχυει ακομα.

παντως στα πακετο 49,90 και 53,90 δλδ στο σινεμα και στο σπορτ με forthnet dp eco κανουν εσωτερικες προσφορες με εξτρα 5 ευρω να πας στο full για υπαρχοντες συνδρομητες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.