PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova επίγεια



Σελίδες : 1 2 3 4 [5]

thomNikolaou
15-08-12, 22:20
Παίζει άραγε η προσφορά να μετατραπεί σε full pack μετά με κάποια επιβάρυνση?

Καλά θα ήταν λογικά θα βγάλουν και καμία προσφορά στο μέλλον για το full pack.
Προς το παρόν οι ποδοσφαιρόφιλοι πάντως βολεύτηκαν.

Panos1897
17-08-12, 14:08
λοιπον εκανα το πακετο επιγεια με το nova cinema 1, πηρα αποκωδικοποιητη δωρεαν(ειμαι συνδρομητης forthnet) και αγορασα μονο 10 ευρω το ψηφιακο δεκτη το usb. Οταν τα συνδεω ολα σπιτι και κανω σαρωση δε πιανει το nova cinema 1 αλλα μονο τα ψηφιακα της digea..επικοινωνησα στο 18345 της νοβα και μου ειπαν οτι ο αποκωδικοποιητης δεν ειναι επιγειος. Αλλα μου ειπαν στο μαγαζι που τον πηρα οτι μετατρεπεται με το δεκτη οποτε δεν υπαρχει προβλημα. Και επισης εχω εσωτερικη κεραια μεσα στο σπιτι δεν εχω εξωτερικη στη ταρατσα, λετε να ειναι αυτο το προβλημα που δε πιανω το nova cinema 1?

sakels
17-08-12, 15:25
εφοσον πιανει τα καναλια της digea ειναι αναβαθμησμενος για τα επιγεια.

επειδη χρησιμποποειες εσωτεριη κεραια μαλλον δεν εχει επαρκες σημα απο την συδκκριμενη συχνοτητα που ειναι το novacinema novasports euronews. κανα ξανα και ξανα σαρωση αλλαζοντας σημεια την κεραια.

Panos1897
17-08-12, 15:48
λες καλυτερα να παρω να βαλω μια εξωτερικη κεραια πανω στη ταρατσα?

Serafeim Karakostas
17-08-12, 16:12
Ασφαλώς.

Panos1897
18-08-12, 16:17
τι διαφορα εχει η κεραια UHF με την VHF; δεν εχω ιδεα απο κεραιες οποια και να παρω καλη θα ειναι ε;

sdikr
18-08-12, 16:19
τι διαφορα εχει η κεραια UHF με την VHF; δεν εχω ιδεα απο κεραιες οποια και να παρω καλη θα ειναι ε;

Είναι για διαφορετικές συχνότητες, εσυ θέλεις UHF

haniabal
20-08-12, 15:21
Για οικιακους χρηστες ειναι. Οι μαγαζατορες ωφειλουν να εχουν επαγγελματικη συνδρομη.


Και πάλι για τους οικιακούς μια χαρά έρχεται. Ειδικά τώρα που η τηλεόραση γενικά πάει από το κακό στο χειρότερο είναι ότι πρέπει.

pat122
20-08-12, 16:24
Και πάλι για τους οικιακούς μια χαρά έρχεται. Ειδικά τώρα που η τηλεόραση γενικά πάει από το κακό στο χειρότερο είναι ότι πρέπει.

ειδικά ο συγκεκριμένος χειμώνας θα είναι "βαρύς" οπότε ενα/δυο παραπάνω κανάλια δεν είναι καθόλου άσχημο

Lapetr
20-08-12, 22:58
μηπως ξερει κανεις κατι για ενα προγραμμα friends and family με 31 ευρω το φουλ πακετο? δηλαδη 50 τοις εκατο εκπτωση, και αν ναι τι ειναι ακριβως?
βασικά υπάρχει και μια προσφορά που τρέχει από όλες τις ΠΑΕ που δίνουν το sportpack στη μισή τιμή με προπληρωμή για ένα χρόνο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.