PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova επίγεια



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

ΜΑΙΚ
10-05-12, 10:01
Καπου πηρε το αυτι μου οτι τις επωμενες μερες θα βγει νεο πακετο nova που θα ειναι επιγειο. Κατι σαν το παλιο filmnet που επαιζε χωρις πιατο.
θα ειναι ψηφιακο και οχι αναλογικο και απο οτι μου ειπαν θα εχει καλη τιμη...Ξερει κανεις κατι παραπανω?

iosif1980
10-05-12, 16:43
Nova Επίγεια!
102170 102171 102172


Για τους μήνες Μάιο, Ιούνιο & Ιούλιο
κάθε νέος συνδρομητής στις υπηρεσίες Nova επίγεια θα απολαμβάνει
τους 2 πρώτους μήνες ΔΩΡΕΑΝ!!


Nova Επίγεια Cinema
Κινηματογραφικές Πρεμιέρες!

Περισσότερες από 300 πρεμιέρες το χρόνο και τα μεγαλύτερα blockbuster των Hollywood studios σε Α’ Προβολή χωρίς διακοπές για διαφημίσεις.
170 νέα επεισόδια των διασημότερων σειρών στο κόσμο: Game of Thrones ΙΙ & III, , C.S.I. XII, THE MENTALIST V, BURN NOTICE VI και πολλές άλλες, πολύ κοντά στην προβολή τους στην Αμερική.
Και βέβαια τα μεγάλα βραβεία κινηματογράφου (OSCARS, Χρυσές Σφαίρες κ.α.) ζωντανά και αποκλειστικά.
ΤΙΜΗ 14,90/μήνα
Στην τιμή περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ 23%
Παρέχεται επιπλέον έκπτωση -5€ / μήνα για συνδυασμό με Forthnet ( 9,90 €/ μήνα )
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=622

Nova Επίγεια Sports
Μεγάλες Αθλητικές Διοργανώσεις!

Αθλητική δράση κάθε μέρα!:
Οι αγώνες του Ελληνικού πρωταθλήματος, OΠΑΠ Super League, κάθε Κυριακή και οι αγώνες του Αγγλικού πρωταθλήματος της Premier League κάθε Σαββάτο.
Μαζί μεγάλοι αγώνες από τις κορυφαίες διασυλλογικές διοργάνωσες του UEFA Champions League & Europa League και πολλά άλλα αθλητικά γεγονότα. Και με τις καλύτερες αθλητικές εκπομπές της Nova με την πιο έγκυρη δημοσιογραφική ομάδα.
Disney XD: Το καλύτερο κανάλι για τους μικρούς μας φίλους.
Κάθε μέρα, το πρωινό των μικρών μας φίλων θα είναι γεμάτο δράση με γνωστές αγαπημένες σειρές, που εστιάζει στο ενδιαφέρον των παιδιών για περιπέτεια, ανακαλύψεις, μουσική και παιχνίδι. Μεταγλωττισμένο ώστε να μπορούν να το χαρούν όλα τα παιδιά
Όλα τα μεγάλα ελληνικά κανάλια σε επίγειο ψηφιακό σήμα και τα επίγεια High Definition κανάλια!

ΤΙΜΗ 24,90/μήνα
Στην τιμή περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ 23%
Παρέχεται επιπλέον έκπτωση -5€ / μήνα για συνδυασμό με Forthnet ( 19,90 €/ μήνα )
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=3896


Nova Επίγεια Sports+Cinema
Πρεμιέρες και Μεγάλες Αθλητικές Διοργανώσεις!

Αθλητική δράση κάθε μέρα!:

Οι αγώνες του Ελληνικού πρωταθλήματος, OΠΑΠ Super League, κάθε Κυριακή και οι αγώνες του Αγγλικού πρωταθλήματος της Premier League κάθε Σαββάτο.
Μαζί μεγάλοι αγώνες από τις κορυφαίες διασυλλογικές διοργάνωσες του UEFA Champions League & Europa League και πολλά άλλα αθλητικά γεγονότα. Και με τις καλύτερες αθλητικές εκπομπές της Nova με την πιο έγκυρη δημοσιογραφική ομάδα.
Disney XD: Το καλύτερο κανάλι για τους μικρούς μας φίλους.
Κάθε μέρα, το πρωινό των μικρών μας φίλων θα είναι γεμάτο δράση με γνωστές αγαπημένες σειρές, που εστιάζει στο ενδιαφέρον των παιδιών για περιπέτεια, ανακαλύψεις, μουσική και παιχνίδι. Μεταγλωττισμένο ώστε να μπορούν να το χαρούν όλα τα παιδιά.
Nova Cinema: Αποκλειστικές συνεργασίες με όλα τα μεγάλα studios του κόσμου, σε πρώτη τηλεοπτική μετάδοση τις καλύτερες ταινίες του Hollywood και αποκλειστικές τηλεοπτικές σειρές.
Περισσότερες από 300 πρεμιέρες το χρόνο και τα μεγαλύτερα blockbuster των Hollywood studios σε Α’ Προβολή χωρίς διακοπές για διαφημίσεις.
170 νέα επεισόδια των διασημότερων σειρών στο κόσμο: Game of Thrones ΙΙ & III, C.S.I. XII, , THE MENTALIST V, BURN NOTICE VI και πολλές άλλες, πολύ κοντά στην προβολή τους στην Αμερική. Και βέβαια τα μεγάλα βραβεία κινηματογράφου (OSCARS, Χρυσές Σφαίρες κ.α.) ζωντανά και αποκλειστικά.
Όλα τα μεγάλα ελληνικά κανάλια σε επίγειο ψηφιακό σήμα και τα επίγεια High Definition κανάλια!

ΤΙΜΗ 34,90/μήνα
Στην τιμή περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ 23%
Παρέχεται επιπλέον έκπτωση -5€ / μήνα για συνδυασμό με Forthnet ( 29,90 €/ μήνα )
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=3897


Για την υπηρεσία Nova Επίγεια δεν απαιτείται καμία εγκατάσταση! Το ψηφιακό σήμα της υπηρεσίας θα το λαμβάνετε μέσω της απλής κεραίας που έχετε στην οικία σας.
Η τοποθέτηση του αποκωδικοποιητή μπορεί να γίνει εύκολα και απλά από εσάς ακολουθώντας τις οδηγίες ή καλώντας το 18345 (αστική χρέωση / κλήση) για την αμεσότερη εξυπηρέτησή σας από το εξειδικευμένο προσωπικό της Nova.
Με την ψηφιακό αποκωδικοποιητή της υπηρεσίας μπορείτε να λαμβάνετε όλα τα μεγάλα ελληνικά κανάλια σε επίγειο ψηφιακό σήμα και τα επίγεια High Definition κανάλια!
Επιπλέον δυνατότητες αποκωδικοποιητή: Mpeg 4, HD, 3D, Satellite Ready, ήχος Dolby Surround 5.1..
Μαζί θα έχετε και ψηφιακές ευκολίες που μόνο η Nova μπορεί να προσφέρει, που θα αλλάξουν την εμπειρία τηλεθέασής σας, όπως Ηλεκτρονικός οδηγός προγράμματος (EPG) / Τηλεοπτικός οδηγός / Υπενθύμιση προγράμματος/ Γονικός έλεγχος & κλείδωμα καναλιών.


102173

Ψηφιακός αποκωδικοποιητή NovaBox HD 831 με τηλεχειριστήριο
Nova Κάρτα Πρόσβασης (Smart Card) και Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης USB (DTT Dongle).

TIMH
NovaBox HD 831 : 49 €* και επίγειος ψηφικός δέκτης USB (DTT Dongle): 10€*

ΜΑΙΚ
10-05-12, 17:35
Αμεση απαντηση...Ευχαριστω... Απο οτι βλεπω τα πακετα εχουν σχετικα καλες τιμες.

vanels
11-05-12, 16:03
Δες και λίγο με το OTE tv ... .(15ε)

http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/pricelist/housingPackets



Αμεση απαντηση...Ευχαριστω... Απο οτι βλεπω τα πακετα εχουν σχετικα καλες τιμες.

ΜΑΙΚ
11-05-12, 20:37
Τα εχω δει και αυτα ειναι σε σχετικα καλη τιμη αλλα
α) Δεν μπορω να εχω το Ελληνικο πρωταθλημα για να βλεπω την ομαδα μου οταν η απαγορευση μετακινησεων δεν με αφηνει να παω εκτος εδρας :)
β) Στο θεμα σινεμα η nova εχει μεγαλυτερη ποιοτητα
γ) Δεν θελει ουτε δορυφορικη εγκατασταση (οτι πρεπει για ανθρωπους που εχουν θεμα με την εγκατασταση)

sdikr
11-05-12, 20:47
Ολο και κάποια κορόιδα θα βρει, εκεί που σου δίνει δωρεάν τα κανάλια (μέσω προσφορών) σου λέει δώσε 15 ευρώ για το Novacinema ή προσφορά μόνο με 35 και τα δυο κανάλια!!

ΥΓ δεν πιάνει όλη η Ελλάδα ψηφιακά ;) ούτε καν όλη η Αθήνα

ΜΑΙΚ
11-05-12, 20:52
Ειναι σε καλυτερη τιμη απο οτι ειχε το παλιο filmnet ομως και τα καναλια που δινει δεν τα δινει σε κανενα πακετο δωρεαν...

sdikr
11-05-12, 20:54
Ειναι σε καλυτερη τιμη απο οτι ειχε το παλιο filmnet ομως και τα καναλια που δινει δεν τα δινει σε κανενα πακετο δωρεαν...

Εντάξει είπαμε θα βρεί κόσμο να το πουλήσει

kataras
11-05-12, 21:16
οι ανθρωποι της νοβα δυστυχως για μας βρισκονται στον δικο τους κοσμο
ευγε γοβα!keep dreaming

kopriniotis
12-05-12, 23:54
Δηλαδη δινει στο πακετο που λεει για αθλητικα οτι εχει ακριβως το value+sports pack στη δορυφορικη?Αν ναι τοτε δεν ειναι και ασχημη τιμη 19 ευρω το μηνα!!

sakels
13-05-12, 03:04
Δηλαδη δινει στο πακετο που λεει για αθλητικα οτι εχει ακριβως το value+sports pack στη δορυφορικη?Αν ναι τοτε δεν ειναι και ασχημη τιμη 19 ευρω το μηνα!!

οχι το επιγειο εχει μονο το novasports1. παντως τρεχει προσφορα με το sport+value και dp eco στα 53,90 οπου αμα κανεισ την αφαιρεση στην τελικη το sports+value σου βγαινει 19 ευρω. (59,9-34,9 το dp eco=19). αυτο αντως συμφερει. το επιγειο οχι.

kopriniotis
13-05-12, 13:39
Ναι συμφερει αν θελεις απεριοριστες κλησεις στο σταθερο και ιντερνετ.Εγω που ειμαι σε πακετο forthnet χαμηλοτερου παγιου δε συμφερει.Το επιγειο αν εδινε οτι ακριβως καναλια εχει το noba σε αυτη τη τιμη εμενα προσωπικα θα με συνεφερε πολυ και θα το εβαζα.Τωρα ομως μονο για novasports 1 19 ευρω δε συμφερει.

sakels
13-05-12, 15:47
Ναι συμφερει αν θελεις απεριοριστες κλησεις στο σταθερο και ιντερνετ.Εγω που ειμαι σε πακετο forthnet χαμηλοτερου παγιου δε συμφερει.Το επιγειο αν εδινε οτι ακριβως καναλια εχει το noba σε αυτη τη τιμη εμενα προσωπικα θα με συνεφερε πολυ και θα το εβαζα.Τωρα ομως μονο για novasports 1 19 ευρω δε συμφερει.

οταν εχεις την προσφορα 53,9 στη φορτηνετ σου ερχεται 20 ευρω λογαριασμος και τα υπολοιπα στο λογοριασμο τηνς νοβα. αρα αν τωρα εχειις το forthnet adsl σκεψου οτι το sport +value θα σου ερχεται 53,9-25=28,9. ειναι πολυ καλη τιμη παντως το 28,9. και θα εχεις και απεριοριστες κλησεις.

kopriniotis
13-05-12, 16:18
53,9 θα ερχεται η 62?Συμφωνα με εδω http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=609 62,35 ευρω λεει.Δηλαδη ακριβοτερο απο το αν εχεις 2play economy λογω μικροτερης συνολικης εκπτωσης απο το 20%.Ειδικα αν εισαι και σε κανενα telephony basic δε συμφερει με τιποτα.

sakels
13-05-12, 19:09
53,9 θα ερχεται η 62?Συμφωνα με εδω http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=609 62,35 ευρω λεει.Δηλαδη ακριβοτερο απο το αν εχεις 2play economy λογω μικροτερης συνολικης εκπτωσης απο το 20%.Ειδικα αν εισαι και σε κανενα telephony basic δε συμφερει με τιποτα.

θα παρεισ την προσφορα αυτην που ειναι φθηνοτερη απο το το -20% και θα εχεις και τζαμπα κλησεις...

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155

manicx
14-05-12, 16:56
Επίγεια με 1 αθλητικό κανάλι. Ποιος θα πάρει αυτό το πακέτο από τη στιγμή που οι πιθανότητες να 'πετύχει' την ομάδα του στο NS1 εξαρτάται από τον αντίπαλο; Αν παίζεις με τις Κουκουβάουνες, ατύχησες. Στις τελευταίες 5 αγωνιστικές όπου υπάρχει κοινή ώρα έναρξης, τον ήπιες. Το συγκεκριμένο πακέτο (επίγειο) είναι κράχτης για να πας στο δορυφορικό όταν καταλάβεις ότι το επίγειο είναι κοροϊδία. Με 1 αθλητικό κανάλι (για τις ταινίες δεν μπαίνω καν στο κόπο καθώς ελάχιστοι σήμερα θα δώσουν ένα σκασμό λεφτά στη Nova για ταινίες) θα ρίχνεις ζάρια για να δεις αν θα έχει την ομάδα σου. Θα πάρεις μετά την Νόβα τηλ και θα ρωτάς 'πως μπορώ να δω την ομάδα μου;' και θα σου λένε απλά 'με τον ίδιο αποκωδικοποιητή (ΟΥΑΟΥ), με πιάτο κι εγκατάσταση στα 100 ευρώ (λέμε τώρα) και 52,20, θα έχετε sports μέσω δορυφόρου'. Και μετά θα καταλάβεις, πόσο κορόιδο πιάστηκες.

sakels
15-05-12, 01:54
Επίγεια με 1 αθλητικό κανάλι. Ποιος θα πάρει αυτό το πακέτο από τη στιγμή που οι πιθανότητες να 'πετύχει' την ομάδα του στο NS1 εξαρτάται από τον αντίπαλο; Αν παίζεις με τις Κουκουβάουνες, ατύχησες. Στις τελευταίες 5 αγωνιστικές όπου υπάρχει κοινή ώρα έναρξης, τον ήπιες. Το συγκεκριμένο πακέτο (επίγειο) είναι κράχτης για να πας στο δορυφορικό όταν καταλάβεις ότι το επίγειο είναι κοροϊδία. Με 1 αθλητικό κανάλι (για τις ταινίες δεν μπαίνω καν στο κόπο καθώς ελάχιστοι σήμερα θα δώσουν ένα σκασμό λεφτά στη Nova για ταινίες) θα ρίχνεις ζάρια για να δεις αν θα έχει την ομάδα σου. Θα πάρεις μετά την Νόβα τηλ και θα ρωτάς 'πως μπορώ να δω την ομάδα μου;' και θα σου λένε απλά 'με τον ίδιο αποκωδικοποιητή (ΟΥΑΟΥ), με πιάτο κι εγκατάσταση στα 100 ευρώ (λέμε τώρα) και 52,20, θα έχετε sports μέσω δορυφόρου'. Και μετά θα καταλάβεις, πόσο κορόιδο πιάστηκες.

η πολυ απλα μπορεις να μην εισαι προβατο και να κανεις μια μικρη ερευνα αγορας πριν αγορασεις το επιγειο να δεις τι αλλες διαθεσιμες προσφορες με nova υπαρχουν. και γω κοροιδια το θεωρω αλλα εχς κατα νου κοσμο που δε θελει να βαλει δορυφορικες κεραιες (πεφτει παντοφλα απο γυναικα κυριως) και τετοια... αρα με την υπαρχουσα επιγεια κεραιουλα βολευσαι καπως.

manicx
15-05-12, 11:44
Μετά θα πέφτουν 2 παντόφλες, μια για τα 35€ και μια για την κοροϊδία των 3 καναλιών.

sakels
15-05-12, 11:59
Μετά θα πέφτουν 2 παντόφλες, μια για τα 35€ και μια για την κοροϊδία των 3 καναλιών.

σωστο και αυτο! :-))

kopriniotis
15-05-12, 13:01
θα παρεισ την προσφορα αυτην που ειναι φθηνοτερη απο το το -20% και θα εχεις και τζαμπα κλησεις...

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155Αυτο σου εξηγω οτι δε θελω απεριοριστες κλησεις.Τα 53 ευρω ηδη ειναι αρκετα τσιμπημενη τιμη για μενα.Θα αξιζε αν εβγαζαν μια αντιστοιχη προσφορα για το adsl πακετο πχ στα 43 ευρω ας πουμε.

BARKOULETOS
17-05-12, 11:28
Λοιπον τα επιγεια δεν ειναι και τοσο θεμα της Νοβα νομιζω, θελει αδειες κτλ, οσοι σαρωναν για ψηφιακα καναλια πετυχαν τα δυο αυτα καναλια εδω και αρκετο καιρο (κλειδωμενα βεβαια). Οποτε να μπουν νεα καναλια δυσκολο να μπουν, απλα θα μπορουσε να ειναι καλυτερη η τιμη. Με αυτες τις τιμες δεν συμφερει με την καμμια...

mephisto
17-05-12, 12:42
μεγαλη μουφα το πακετο.θα ειχε νοημα αν ειχε 10 ευρω τα 2 αυτα καναλια που κ παλι δεν ξερω αν θα τα εβαζε ο κοσμος...

darax
18-05-12, 21:37
μεγαλη μουφα το πακετο.θα ειχε νοημα αν ειχε 10 ευρω τα 2 αυτα καναλια που κ παλι δεν ξερω αν θα τα εβαζε ο κοσμος...
Συμφωνώ καί εγώ .Μεγάλη μούφα τα επίγεια :down:

silegav
19-05-12, 03:39
Εμένα γιατί δε με χαλάει καθόλου το cinema με 9.90€ το μήνα (ειδικά αν σκεφτώ την εναλλακτική που έχω)...για το Game of Thrones και μόνο θα μπορούσα να τα δίνω.

thomNikolaou
19-05-12, 17:09
Με αυτό το ποσό παίρνεις 3 ταινίες από το video club αντί 25, + το game of thrones
και άλλες πολύ δυνατές σειρές, δεν ξέρω αλλά δεν μου ακούγεται και τόσο κακό.

Lapetr
19-05-12, 19:03
παλιά για το φιλμνετ ήταν 15000 δρχ περίπου η συνδρομή. Η επίγεια δεν είναι σαν αυτό ουσιαστικά αλλά με 10 ευρώ?

Vitruvian78
19-05-12, 20:43
Βλακεία εντελώς.......ούτε 10€ δεν δίνω γι αυτό!

sdikr
19-05-12, 20:56
παλιά για το φιλμνετ ήταν 15000 δρχ περίπου η συνδρομή. Η επίγεια δεν είναι σαν αυτό ουσιαστικά αλλά με 10 ευρώ?

Το ότι κάτι ήταν ακριβό τότε δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να είναι ακριβό και τώρα (και όχι είχε και supersport μέσα)
Ακόμα μην ξεχνάμε οτι στο βιντέοκλαμπ θα πάρεις κάποιες νεότερες κυκλοφορίες.

Σε γενικές γραμμές μόνο και μόνο σαν σύγκριση με το δορυφορικό πακέτο τους είναι πανάκριβο (που και το δορυφορικό είναι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα

como
20-05-12, 20:50
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ.

sakels
20-05-12, 21:52
Γιατι παραμυθια; Εγω 15 ευρω πληρωνω το cinema+value. Πολλα σου φαινονται;

tifozi3
21-05-12, 11:00
καλημερα πωσ το εκανεσ αυτο

sakels
21-05-12, 15:54
καλημερα πωσ το εκανεσ αυτο

49.90-34.9(το 2playeco)=15

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=2217

kopriniotis
21-05-12, 16:32
Γιατι παραμυθια; Εγω 15 ευρω πληρωνω το cinema+value. Πολλα σου φαινονται;Να εδινε σε/για καθε πακετο και για παντα αυτη τη τιμη τι καλα θα ηταν!!

sakels
21-05-12, 18:36
Να εδινε σε/για καθε πακετο και για παντα αυτη τη τιμη τι καλα θα ηταν!!

μονο για το full δεν δινει, παρα μονο -20%.

Αμα περασει ο χρονος της συνδρομης απο μονοι τους πλεον σου κανουν προσφορα με ανανεωση. Αλλιως τους λες ΒΥΕ ΒΥΕ

jimn
22-05-12, 16:00
Δεν κάνουν προσφορά για ανανέωση και εγώ έτσι πήγα και μου είπαν ότι δεν γίνεται ή συνεχίζω έτσι όπως είμαι ή διακόπτω.

sakels
22-05-12, 17:09
Δεν κάνουν προσφορά για ανανέωση και εγώ έτσι πήγα και μου είπαν ότι δεν γίνεται ή συνεχίζω έτσι όπως είμαι ή διακόπτω.

για ποια προσφορα λες? οι 53,9 και 49,9 τρεχουν ακομα και μπορεις να ενταχθεις.

στο καταστημα δεν σου κανουν τπτ. μονο απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση.

tifozi3
23-05-12, 11:49
49.90-34.9(το 2playeco)=15

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=2217
τωρα που ειναι ομωσ στα 25 το 2playeco αρα παμε στα 25 για nova

AntwnhsM
23-05-12, 14:52
Θα συμφωνησω στο εξης, πως το αθλητικο καναλι δεν θα μας καλυπτει ολους για την τιμη του, για μενα στην αρχη που το ειδα χαρηκα καπως αλλα μετα που το εψαξα ειναι μεγαλη βλακεια να το βαλει καποιος... παντα μιλαμε με την αντικειμενικη οικονομικη φαση του καθενα, δηλ αν τα εχεις βαζεις το full πακετο της Nova μαζι με ForthNet κτλ κτλ. Για μενα αν και το εχω ξαναπει το καλυτερο απο την αποψη της Nova θα ηταν ο πελατης να φτιαχνει το πακετο του, απλα πραγματα.. δηλαδη εγω θελω να βλεπω τον Παο και Ντοκιμαντερ.. Δωσε μου λοιπον κυρια Nova το Πακετο (αγωνες του Παο+Ντοκιμαντερ) απλα πραγματα.. και ειμαι σιγουρος πως ετσι και εκεινοι θα ηταν κερδισμενοι αλλα πολλοι περισσοτερο εμεις σαν πελατες..και σαφως η αγορα!

kataras
23-05-12, 15:57
τοχουμε ξαναπει
οι υπευθυνοι τιμολογησης της γοβας ειναι απλως εξωγιηνοι.
μην ελπιζετε και μη παρακαλατε για τιποτε .
δεν σας καταλαβαινουν

sakels
23-05-12, 22:13
Θα συμφωνησω στο εξης, πως το αθλητικο καναλι δεν θα μας καλυπτει ολους για την τιμη του, για μενα στην αρχη που το ειδα χαρηκα καπως αλλα μετα που το εψαξα ειναι μεγαλη βλακεια να το βαλει καποιος... παντα μιλαμε με την αντικειμενικη οικονομικη φαση του καθενα, δηλ αν τα εχεις βαζεις το full πακετο της Nova μαζι με ForthNet κτλ κτλ. Για μενα αν και το εχω ξαναπει το καλυτερο απο την αποψη της Nova θα ηταν ο πελατης να φτιαχνει το πακετο του, απλα πραγματα.. δηλαδη εγω θελω να βλεπω τον Παο και Ντοκιμαντερ.. Δωσε μου λοιπον κυρια Nova το Πακετο (αγωνες του Παο+Ντοκιμαντερ) απλα πραγματα.. και ειμαι σιγουρος πως ετσι και εκεινοι θα ηταν κερδισμενοι αλλα πολλοι περισσοτερο εμεις σαν πελατες..και σαφως η αγορα!

εγω θελω αγωνες του παο
ντοκυμαντερ μονο με αρκουδες
μονο action ταινιες
και ενα με κρεμυδι.

παντως σε καποια φαση ειχε μεσω streaming να αγοραζεις και να βλεπεις ενα μονο παιχνιδι. μαλλον αυτο θα σε καλυπτε αλλα θα γκρινιαζες για την τιμη να υποθεσω.

AntwnhsM
24-05-12, 17:30
Εσυ μαλλον φιλε μου εχεις μετοχες στην Nova, οποτε δεν μπορω να σχολιασω κατι σε αυτα που λες. Για να το καταλαβεις ισως καλυτερα θελω οτι πληρωνω να βλεπω και οχι να πληρωνω για κατι που δεν βλεπω.

sakels
24-05-12, 20:14
Εσυ μαλλον φιλε μου εχεις μετοχες στην Nova, οποτε δεν μπορω να σχολιασω κατι σε αυτα που λες. Για να το καταλαβεις ισως καλυτερα θελω οτι πληρωνω να βλεπω και οχι να πληρωνω για κατι που δεν βλεπω.

μα και γω αυτο εξεφρασα, να πληρωνω οτι βλεπω. το δικο σου δλδ γιατι ειναι λογικο και το δικο μου παραλογο?

και αυτο με τουσ μεμονομενουσ αγωνες υπερχε σιγουρα. αλλα δεν ξερω αμα σου φαινεται λογικο να δινεις 3-4 ευρω για εναν αγωνα.

μπα ανεργος ειμαι. αμα εχουν καμια θεση διαθεσιμη ανετα παω

AntwnhsM
25-05-12, 11:21
Καλημερα φιλε sakels. Νομιζα πως ειρωνευτικες λιγο τον τροπο που μιλησα. Συγνωμη τοτε που καταλαβα λαθος. Το σιγουρο ειναι πως πρεπει να βγαλουν ευελικτα πακετα για ολους, διοτι αν το κανουν πραγματικοτητα ποιος δεν θα ηθελε να βαλει Nova και να βλεπει λιγο ποιοτικη τηλεοραση, διοτι σε σχεση με τα ελευθερα ιδιωτικα καναλια το κακο εχει παραγινει ποια. Παντος ο ΟΤΕ αρχιζει και μπαινει στο νοημα και θα ειναι καλο αυτο.

Digik
25-05-12, 16:21
Ο ΟΤΕ έχει αρχίσει να μπαίνει στα αθλητικά και πάει να τραβήξει κόσμο από εκεί παίρνοντας ότι κυκλοφορεί στην αγορά και μπορεί να το χτυπήσει. Όσο όμως κάθεται και στα cinema κανάλια έχει μόνο χατζηχρήστο και βουτσά, δε πρόκεται να κάνει ένα σοβαρά ανταγωνιστικό πακέτο.

Εμένα πάντως τα 9.90 για cinema κανάλι δε με χαλάει καθόλου!


εγω θελω αγωνες του παο
ντοκυμαντερ μονο με αρκουδες
μονο action ταινιες
και ενα με κρεμυδι.
Αυτό πάντως είχε πλάκα :)

filipt1
13-06-12, 10:50
εγω ειχα το σπασμενο φιλμνετ και το ειχα μετανιωσει για τα 80 ευρω που ειχασ δωσει για το σπασιμο,ποσο μαλιστα τωρα που θα τους σκαω 20 καθε μηνα

sakels
13-06-12, 12:34
εγω ειχα το σπασμενο φιλμνετ και το ειχα μετανιωσει για τα 80 ευρω που ειχασ δωσει για το σπασιμο,ποσο μαλιστα τωρα που θα τους σκαω 20 καθε μηνα

προφανως και δεν εισαι πελατης για συνδρομητικη τηλεοραση. μπορεις να αρκεστεις στ τουρκικα σηριαλ που παιζουν μερα νυχτα στα ελευθερα

BARKOULETOS
15-06-12, 21:48
Με δεκα και τα δυο θα ηταν καπως ελκυστικο, αλλα μην ξεχνατε οτι η Νοβα κανει μαημουδιες, παιζει πχ την ιδια ωρα Παναθηναικος-Αστερας και Ατρομητος-Ξανθη και βαζει στο 1 τον Ατρομητο και στο 2 τον Παναθηναικο... Οποτε και το ενα να βαζεις δεν ειναι σιγουρο οτι θα βλεπεις την ομαδα σου...

celarg
16-06-12, 10:01
Φαντάζομαι ότι αν έχουν όλους τους συνδρομητές της επίγειας στο 1 θα δείχνουν απλα το "καλο" παιχνίδι (αν λες καλο το παιχνίδι του Παναθηναϊκού έτσι όπως έχει γίνει) στο 1 και τα αλλα παιχνίδια μπορει και να τα δίνουν απο το streaming του novasports. Δε νομίζω ότι θα κάνουν τέτοιες ταρζανιες με το πιο δυνατο χαρτί του προγράμματος τους.

haniabal
16-06-12, 17:03
 Με δεκα και τα δυο θα ηταν καπως ελκυστικο, αλλα μην ξεχνατε οτι η Νοβα κανει μαημουδιες, παιζει πχ την ιδια ωρα Παναθηναικος-Αστερας και Ατρομητος-Ξανθη και βαζει στο 1 τον Ατρομητο και στο 2 τον Παναθηναικο... Οποτε και το ενα να βαζεις δεν ειναι σιγουρο οτι θα βλεπεις την ομαδα σου...



Τους αγώνες που βάζει η Νόβα είναι live..Δηλαδή το πρόγραμμα των αγώνων το φτιάχνει η SL επομένως λίγο δύσκολο να κάνει μαημουδιές όπως λες...

Lapetr
17-06-12, 11:27
βασικά τον καλό αγώνα (όπως ΠΑΟ, πχ) τον βάζει συνήθως στο 1 για να το δείχνει και στο HD, οπότε μάλλον δεν παίζει αυτό που λες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.