PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα μεγαλη πανελλαδικη προσφορα 2play economy



Σελίδες : 1 [2] 3

adabter
01-06-12, 11:51
Πακετο value pack nova (με HD καναλια 2 μηνες δωρο) + double play economy τελικη τιμη 39.90 με φπα.

καλή προσφορά. και εμένα οι γονείς μου δίνουν τόσα μόνο για το 2play (το full ομως)
θα πρέπει να τους βάλω value pack τουλάχιστον γιατί βαρέθηκα να βλέπω alpha,ant1, mega

invaider
01-06-12, 12:06
καλή προσφορά. και εμένα οι γονείς μου δίνουν τόσα μόνο για το 2play (το full ομως)
θα πρέπει να τους βάλω value pack τουλάχιστον γιατί βαρέθηκα να βλέπω alpha,ant1, mega

Πακετο value pack nova (με HD καναλια 2 μηνες δωρο) + double play economy τελικη τιμη 39.90 με φπα. +6€ για 60' σε κινητα. =45,90

dleyteris
01-06-12, 12:49
Πακετο value pack nova (με HD καναλια 2 μηνες δωρο) + double play economy τελικη τιμη 39.90 με φπα. +6€ για 60' σε κινητα. =45,90

αρα 30 λεπτα + 60 = 90 λεπτα με 45.90 ?

john84
01-06-12, 13:16
Απ οτι ειδα επεκταθηκε η προσφορα μεχρι τα τελος Ιουνιου.

invaider
01-06-12, 18:54
αρα 30 λεπτα + 60 = 90 λεπτα με 45.90 ?

http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=609

δεν γραφει καπου ακριβος αν εχει και τα δωρο 30 της προσφορας του σκετου. ενα τηλ θα σου λυσει την απορια.

gp13
02-06-12, 01:56
Εμένα μου ήρθε προχθές μήνυμα ότι η μεταβολή στην υπηρεσία μου πραγματοποιήθηκε. Τώρα είμαι περίεργος να δω αν ισχύουν τα 30 λεπτά προς κινητά και τα 25€ όπως μου είχαν πει την στιγμή που υπέγραφα την αίτηση. Υπενθυμίζω ότι είμαι παλαιός συνδρομητής της forthnet και όχι νέος.

nikpav
04-06-12, 14:33
Εμένα μου ήρθε προχθές μήνυμα ότι η μεταβολή στην υπηρεσία μου πραγματοποιήθηκε. Τώρα είμαι περίεργος να δω αν ισχύουν τα 30 λεπτά προς κινητά και τα 25€ όπως μου είχαν πει την στιγμή που υπέγραφα την αίτηση. Υπενθυμίζω ότι είμαι παλαιός συνδρομητής της forthnet και όχι νέος.

θα ισχύουν τα 30 λεπτά προς κινητά και εγω παλαιός συνδρομητής ειμαι

como
06-06-12, 20:34
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ . ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η FORTHNET ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ
SITE ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩΝΤΑΙ ???????

stefp
06-06-12, 22:51
Γιατί όπως έγραψα σε ένα από τα πρώτα μηνύματα, είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.. Γιατί τι να βγει να πει , ότι "κάναμε αρχικά προσφορά, είπαμε αρχικά για ΟΛΟΥΣ που θα κάνουν ετήσιο συμβόλαιο (κι όταν λέμε όλους, εννοούμε όλους, που λέει και η διαφήμιση..) δίνουμε στα 24.9 ΚΑΙ κινητά, είδαμε ότι μαζεύεστε πολλοί από τους υπάρχοντες πελάτες έτσι, οπότε μάλλον σας παρακάναμε καλή προσφορά, ε πλέον χωρίς να αλλάξει η διαφήμιση, βγάζουμε τα κινητά σ'εσάς.. Έεε?? συνεχίζετε να έρχεστε για ετήσιο?? ε δεν τα υπολογίσαμε σωστά, προφανώς πάλι πολλά σας δώσαμε, πλέον το ίδιο πακέτο το πάμε στα 29.9 χωρίς τα κινητά για τους υπάρχοντες, να δούμε αν θα συνεχίσετε να έρχεστε ακόμη..." ???? Είναι επαγγελματική συμπεριφορά εταιρείας αυτή???? :nono: :down: ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά είναι...

Εγώ αφού μίλησα την προηγούμενη τρίτη και μου είπαν σε 3 μέρες θα με πάρουν από forthnet για να μου πουν τελικά τι θα γίνει, τίποτε.. πήγε παρασκευή απόγευμα, τους πήρα τηλ, μου λένε "δίκιο έχετε, έχει σημειωθεί εδώ ότι πρέπει να σας πάρουμε κι έχουμε πει θα το κάνουμε, δεν ξέρω γιατί δε σας πήραν..αλλά έρχεται τριήμερο τώρα, από τρίτη, θα σας πάρουμε από τους πρώτους...".. Κανείς τηλ. ούτε χτες ούτε σήμερα. Και το κακό είναι ότι όλες αυτές τις ημέρες εγώ πλέον είμαι forthnet, αλλά χωρίς συμβόλαιο-έκπτωση, οπότε πληρώνω κανά 40/μήνα ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ, με τη λογική ότι εδώ και 15 μέρες συζητάω μαζί τους τι θα γίνει.. Και (προφανώς) λέω αλλάζω εταιρία πλέον(στη HOL μαζί με το τέλος ενεργοποίησης θα μου βγει το ίδιο πακέτο 26/μήνα και παίρνω και το router..), αλλά ως τέλος μήνα το χρειάζομαι οπωσδήποτε το τηλ/ίντερνετ για δουλειά, οπότε δε ρισκάρω το να κάνω αλλού αίτηση ως 30 Ιουνίου..(και θα πληρώσω και το κερατιάτικο 40/μήνα αυτό το δίμηνο χάρη σε όλα αυτά, το φελέκι μου μέσα) Δε θα έρθει όμως εκείνη η μέρα..?!?!? θα πάρω και μετά κι ένα τηλ να τους ρίξω ένα αποχαιρετιστήριο $#@$%!&^

androu
06-06-12, 22:57
Και εγώ ψήνομαι να την κάνω γιατί λένε οτι θέλουν. και εμένα μου παν σήμερα στο τηλέφωνο 29.90 και του είπα ... αρα δεν παίζει προσφορά για τους παλιούς, μόνο για τους νέους;. Λεει οχι είναι 24.90 και πληρώνουν και τέλη σύνδεσης οι νέοι.

Υπάρχουν και άλλες εταιρείες δόξα το θεό και βλέπουμε....

tifozi3
07-06-12, 11:10
εγω εκανα κιολαs αιτηση για cyta με 22 ευρω για 4 και απεριοριστα μια χαρα και η φορτηνετ αs περιμενει νεουs πελατεs

adabter
07-06-12, 12:40
την έκανα και εγώ την αλλαγή στο σπίτι των γονιών μου. πολύ γρήγορη ανταπόκριση από το τμήμα εξυπηρέτησης

johnsruro
07-06-12, 12:53
χθεσινή ερώτηση στο κατάστημα Φιλελλήνων στο Σύνταγμα: 24.90 είναι η τελική τιμή για 12 μήνες με 30' σε κινητά και τέλος ενεργοποίησης για νέους συνδρομητες 52 ευρώ. Τα ίδια λέει και στο site τους http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

gvstrom
07-06-12, 19:01
σωστος και εγω για cyta ωραιο marketing προλαβαν την προσφορα τις 3 πρωτες μερες και μετα το πηραν πισω ΤΡΑΓΙΚΟΙ......

sakels
07-06-12, 21:20
σωστος και εγω για cyta ωραιο marketing προλαβαν την προσφορα τις 3 πρωτες μερες και μετα το πηραν πισω ΤΡΑΓΙΚΟΙ......

απλα μαλλον δεν σκεφτηκαν οτι οι παλιοι δεν θα πληρωναν το 51 η τα 34,9 επειδη ειναι ηδη στο δικτυο...

stefp
08-06-12, 00:54
απλα μαλλον δεν σκεφτηκαν οτι οι παλιοι δεν θα πληρωναν το 51 η τα 34,9 επειδη ειναι ηδη στο δικτυο...
Αυτό είναι ένα από τα τραγικά.. Δεν είναι θέμα "να σκεφτώ τι θα γίνει.." . Αυτό θα το'κανα εγώ αν έκανα μια προσφορά στην πολυκατοικία μου, ή σε κάποιους φίλους! Όταν είσαι εταιρεία με πελάτες σε όλη την Ελλάδα, έχεις τμήμα μάρκετινγκ το οποίο προφανώς μετά από ποιός ξέρει πόσες συνεδριάσεις, συζητήσεις κτλ σου πρότεινε να κινηθείς με αυτή την προσφορά. Για να σου κάνουν αυτή την πρόταση (το τμήμα μάρκετινγκ προς τη διεύθυνση ή το τμήμα πωλήσεων της forthnet) έβαλε κάτω τα μαθηματικά μοντέλα, μετρήσεις/στατιστικά κτλ, και έβγαλε το αποτέλεσμα ότι η πρόσφορά πρέπει να είναι έτσι κι έτσι.. Άρα ή τα μοντέλα τους είναι άλλα για άλλα, ή αυτοί που τα επεξεργάζονται δεν ξέρουν τη δουλειά τους και δε μπορέσαν να τα διαβάσουν σωστά (ή σε κάποιο άλλο στάδιο έγινε .. μαϊμουδιά !).
Οπότε : την προσφορά την έβγαλες.. ακόμη και ιδιώτης, αν πει "πουλάω ένα ψυγείο που 'χω 100 ευρώ" και εμφανιστούν 2-3 πελάτες και πει μετά "αα, ήρθατε πολλοί, άρα να το πάω 150..." θα τον πάρουν με τις κλωτσιές! Πόσο μάλλον εταιρεία. Εφόσον την έβγαλες την προσφορά έτσι, εξυπηρέτησε τους πελάτες έτσι ώστε να τους έχεις ικανοποιημένους , ακόμη κι αν έχεις κάποια απώλεια (που απλά λιγότερα κέρδη θα είχε, όχι ζημία) και βάλε χέρι στο τμήμα το δικό σου να βρεις τι έγινε και αν κάναν κάτι λάθος ή ήταν τόσο απρόβλεπτο ή να πέσουν κεφάλια κτλ.. Αλλα προς τα έξω , στον κόσμο, θα φανείς κύριος. Θα πεις "ετσι είπα, έτσι θα κάνω..".. Τώρα δεν ξέρω εγώ αν μου'χει μείνει ξεπερασμένη ιδεολογία, αλλά ειλικρινά αυτό θα περιμενα από οποιοδήποτε μαγαζί, είτε του ενός ατόμου είτε των 10000 επιχείρηση..Και πραγματικά πιστεύω ότι λειτουργούν όπως η μέση "χαζή ελληνική επιχείρηση", να προλάβω να βγάλω σήμερα λίγο παραπάνω, και το τι θα γίνει σε 6 μήνες, ποιός νοιάζεται... Πιστεύω ότι η απώλεια που θα'χουν από πελάτες με αυτή την στάση τους είναι μεγαλύτερη από τα κέρδη που θα'χουν μη δίνοντας τα 30' αρχικά ή ακόμη(ΠΟΛΥ) χειρότερα τώρα, ανεβάζοντας την τιμή από 25 στα 30 για το ίδιο πακέτο μέσα σε 10 μέρες...

sakels
08-06-12, 02:08
Αυτό είναι ένα από τα τραγικά.. Δεν είναι θέμα "να σκεφτώ τι θα γίνει.." . Αυτό θα το'κανα εγώ αν έκανα μια προσφορά στην πολυκατοικία μου, ή σε κάποιους φίλους! Όταν είσαι εταιρεία με πελάτες σε όλη την Ελλάδα, έχεις τμήμα μάρκετινγκ το οποίο προφανώς μετά από ποιός ξέρει πόσες συνεδριάσεις, συζητήσεις κτλ σου πρότεινε να κινηθείς με αυτή την προσφορά. Για να σου κάνουν αυτή την πρόταση (το τμήμα μάρκετινγκ προς τη διεύθυνση ή το τμήμα πωλήσεων της forthnet) έβαλε κάτω τα μαθηματικά μοντέλα, μετρήσεις/στατιστικά κτλ, και έβγαλε το αποτέλεσμα ότι η πρόσφορά πρέπει να είναι έτσι κι έτσι.. Άρα ή τα μοντέλα τους είναι άλλα για άλλα, ή αυτοί που τα επεξεργάζονται δεν ξέρουν τη δουλειά τους και δε μπορέσαν να τα διαβάσουν σωστά (ή σε κάποιο άλλο στάδιο έγινε .. μαϊμουδιά !).
Οπότε : την προσφορά την έβγαλες.. ακόμη και ιδιώτης, αν πει "πουλάω ένα ψυγείο που 'χω 100 ευρώ" και εμφανιστούν 2-3 πελάτες και πει μετά "αα, ήρθατε πολλοί, άρα να το πάω 150..." θα τον πάρουν με τις κλωτσιές! Πόσο μάλλον εταιρεία. Εφόσον την έβγαλες την προσφορά έτσι, εξυπηρέτησε τους πελάτες έτσι ώστε να τους έχεις ικανοποιημένους , ακόμη κι αν έχεις κάποια απώλεια (που απλά λιγότερα κέρδη θα είχε, όχι ζημία) και βάλε χέρι στο τμήμα το δικό σου να βρεις τι έγινε και αν κάναν κάτι λάθος ή ήταν τόσο απρόβλεπτο ή να πέσουν κεφάλια κτλ.. Αλλα προς τα έξω , στον κόσμο, θα φανείς κύριος. Θα πεις "ετσι είπα, έτσι θα κάνω..".. Τώρα δεν ξέρω εγώ αν μου'χει μείνει ξεπερασμένη ιδεολογία, αλλά ειλικρινά αυτό θα περιμενα από οποιοδήποτε μαγαζί, είτε του ενός ατόμου είτε των 10000 επιχείρηση..Και πραγματικά πιστεύω ότι λειτουργούν όπως η μέση "χαζή ελληνική επιχείρηση", να προλάβω να βγάλω σήμερα λίγο παραπάνω, και το τι θα γίνει σε 6 μήνες, ποιός νοιάζεται... Πιστεύω ότι η απώλεια που θα'χουν από πελάτες με αυτή την στάση τους είναι μεγαλύτερη από τα κέρδη που θα'χουν μη δίνοντας τα 30' αρχικά ή ακόμη(ΠΟΛΥ) χειρότερα τώρα, ανεβάζοντας την τιμή από 25 στα 30 για το ίδιο πακέτο μέσα σε 10 μέρες...

αρχιζω να πιστευω οτι ειναι σε θεσεις ατομα ασχετα με το ολο θεμα μαρκετιγκ κλπ...

και οι διαφημισες τους κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ελκυστικες-στοχευμενες. ειδικα οι τελευταιες για την νοβα ειναι απαραδεκτες... δεν νομιζω πως κανουν ουτε μισο κλικ στην αγορα. εντελως αδιαφορες με εκνευρικη μουσικη και χαζοanimation που περνα πληρως αδιαφορο. ουτε την οικομονικη προσφορ επιδεικνυουν ουτε το περιεχομενο της υπηρεσιας. και αυτες τις διαφημισεις το τμημα μαρκετιγκ τις ενεκρινε... (τρατζικ)

και στην τελικη εμεις ειμαστε ανεργοι. αρε...

stefp
11-06-12, 01:13
μετά από όλα αυτά , και της forthnet το μεγαλείο (όπως λέμε της π%@τάνας το κάγκελο...) δεν άντεξα ούτε ως τέλος του μήνα.. Πήρα ένα τηλ παρασκευή στη forthnet να ρωτήσω τελικά γιατί δεν πήραν , μου λέει πάλι ο υπάλληλος "τι να σας πω, δεν ξέρω, να υποβάλω εκ νέου αίτημα, σε 3 μέρες θα σας πάρουν.." .Του λέω "άστο, να μην υποβάλεις τίποτε, τους χαιρετισμούς μου δώσε, θα υποβάλω εγώ αίτηση σε άλλη εταιρεία.."
και πήρα καπάκι ΗΟL και έκανα αίτηση για εκεί, περιμένω να μου στείλουν το συμβόλαιο τις επόμενες μέρες σπίτι να υπογράψω..
:mad: ΟΥΟΥΣΤ επιτέλους για forthnet, με συγχίσαν και μου φάγαν και 2 βδομάδες..

pat122
11-06-12, 12:12
την έκανα και εγώ την αλλαγή στο σπίτι των γονιών μου. πολύ γρήγορη ανταπόκριση από το τμήμα εξυπηρέτησης

ήταν ήδη συνδρομητές της forthnet? δηλαδή ισχύει η προσφορά και για εμάς που είμαστε ήδη στη forthnet?

mistac75
11-06-12, 12:31
εγω εκανα κιολαs αιτηση για cyta με 22 ευρω για 4 και απεριοριστα μια χαρα και η φορτηνετ αs περιμενει νεουs πελατεs

Φιλαράκι πήγα στο site της Cyta και δεν είδα πουθενά ότι σε 4αρα δίνει και απεριόριστα τηλέφωνα σε όλη την Ελλάδα. Αυτό ισχύει μόνο στο ενισχυμένο 2play για την 24 στα 38€. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με γιατί είμαι στο τσακ να πάω στην προσφορά της Forthnet. Αρκετά με την ΗΟL.

alex24
11-06-12, 13:22
Φιλαράκι πήγα στο site της Cyta και δεν είδα πουθενά ότι σε 4αρα δίνει και απεριόριστα τηλέφωνα σε όλη την Ελλάδα. Αυτό ισχύει μόνο στο ενισχυμένο 2play για την 24 στα 38€. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με γιατί είμαι στο τσακ να πάω στην προσφορά της Forthnet. Αρκετά με την ΗΟL.

Διαλεγεις την ταχυτητα που σε ενδιαφερει και μετα επιλεγεις ενα απο τα προγραμματα ομιλιας που σε ενδιαφερει πχ τα απεριοριστα που ειναι με 9 ευρο το μηνα και με την εκπτωση -30% σου ερχεται στα 6,70.Συνολικα ειναι 16 ευρο 2 play 4mbps + 6,70 τα απεριοριστα 22,70 τον μηνα

stefkon
11-06-12, 23:05
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ . ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η FORTHNET ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ
SITE ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩΝΤΑΙ ???????


http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=842

Μόνο για νέους συνδομητές ισχύει η προσφορά.
Για παλιούς συνδρομητές, που έχουν άλλη υπηρεσία, το δίνουν 29.9 € αλλά για 1,5 χρόνο, αντί 1 χρόνο. :down:
Για αυτούς που έχουν την ίδια υπηρεσία, αλλά την παλιά, μπορούν να κάνουν μετατροπή στην καινούργια.
Τα παραπάνω μου τα είπανε στο κατάστημα.
Αν είναι σωστά η λάθος, ...... τρέχα γύρευε.

tifozi3
12-06-12, 11:57
ετσι ακριβωs και αν θελειs παραπανω ταχυτητα το κανονιζειs η αν θελειs πιο λιγο να μιλαs παλι εσυ αποφασιζειs

geopasx
24-06-12, 09:42
Εγώ που έχω ήδη 2play economy και λήγει τον αύγουστο, δε μπορώ να παρατείνω την προσφορά για 1 χρόνο ακόμα ;

celarg
24-06-12, 19:35
Νομίζω πως όχι. Είναι μόνο για νέους η προσφορά νομίζω

sgatz
25-06-12, 18:48
Νομίζω πως όχι. Είναι μόνο για νέους η προσφορά νομίζω

Σήμερα με πήραν και δέχτηκαν να μου ανανεώσουν το πακέτο και πάλι με 24,90 για ένα χρόνο με 30 λεπτά προς κινητά δώρο...Βέβαια χρειάστηκε να γίνω αρκετά....πιεστικός:p για να τους καταφέρω!
Η ανανέωση πραγματοποιήθηκε με απλή ψηφιακή καταγραφή του δικαιούχου της γραμμής προς ενημέρωση σας

geopasx
25-06-12, 18:57
Η forthnet τηλεφώνησε ή εσύ τους πήρες ; Και τι τους είπες ;

sgatz
26-06-12, 01:49
Η forthnet τηλεφώνησε ή εσύ τους πήρες ; Και τι τους είπες ;
H Forthnet με πήρε αφού είχα βαρέσει πάνω από 15 τηλ. αιτήματα και 2 δυναμικές επισκέψεις σε μαγαζιά...Πίεσε την κατάσταση,απείλησε με καμμιά διακοπή και θα είσαι κομπλέ

stefp
26-06-12, 09:39
τι λέμε τώρα, διάβασε και νωρίτερα τι ντράβαλα είχαμε, εδώ εγώ που είχα και έληξε τότε και ζήτησα καινούργιο με την προσφορά μου'παν αρχικά ναι, μέχρι να υπογράψω μου λεν "τελικά δεν έχουμε κινητά επειδή είσαι παλιός", μετά είπα να το ξανασκεφτώ 1 βδομάδα, είπα τελικά εντάξει, μου λεν "τώρα που το αποφάσισες ανεβάσαμε και την τιμή από 25 στα 30" , κι έτσι πήγε το έργο..και περίμενα να με πάρουν για προσφορά ως παλιός, και περίμενα, και περίμενα..και μετά από 1 μήνα σχεδόν αναμονής έκανα αίτηση πλέον να φύγω από τη forthnet!

stefkon
26-06-12, 15:21
H Forthnet με πήρε αφού είχα βαρέσει πάνω από 15 τηλ. αιτήματα και 2 δυναμικές επισκέψεις σε μαγαζιά...Πίεσε την κατάσταση,απείλησε με καμμιά διακοπή και θα είσαι κομπλέ


Ξέρεις ........ δεν είμαστε όλοι το ίδιο, ούτε σκεφτόμαστε το ίδιο. :rolleyes:
Αν μια εταιρεία ενδιαφέρεται να σε κρατήσει, μπορεί να το κάνει εύκολα και γρήγορα.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση ΔΕΝ ενδιαφέρεται.
Με το να τους κυνηγάς εσύ, για να σου κάνουν (και αν σου κάνουν) μια "καλή τιμή" προφανώς και δεν είναι λύση. ;)
Αυτό είναι Ανατολίτικο παζάρι και αν σου κάτσει. :whistle:
Αν γουστάρεις τέτοια κάνε τα ............
Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. ;)

DJG
26-06-12, 16:28
Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Σαν την αυτήν την προσφορά όμως; Δεν νομίζω ...

Werdum
26-06-12, 17:21
και τι να κάνουνε τωρα? για 5-10 ευρω εκπτωση θα τους παρακαλάνε?
εαν σας εσπασαν τα νευρα πηγαίνετε αλλού και ας ειναι λιγο ποιο ακριβά

stefkon
26-06-12, 20:46
Σαν την αυτήν την προσφορά όμως; Δεν νομίζω ...

Μπορεί να είναι η φτηνότερη της αγοράς, μέχρι στιγμής, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα βρεις και αλλού, έστω με 5€ διαφορά πιο ακριβή από της Forthnet.
Προκειμένου να κάθεσαι να τους παρακαλάς ............. δεν λέει.
Φυσικά είναι άποψη του καθενός τι τον συμφέρει.

celarg
26-06-12, 22:05
Καλα κι εγω για 5-10 ευρω δε θα τους παρακάλαγα αλλα και 10 ευρω δεν είναι λόγος για να τρέχω με άλλους παρόχους, αν ο δικός μου ο παροχος είναι κομπλε!!

sdikr
26-06-12, 22:08
Καλα κι εγω για 5-10 ευρω δε θα τους παρακάλαγα αλλα και 10 ευρω δεν είναι λόγος για να τρέχω με άλλους παρόχους, αν ο δικός μου ο παροχος είναι κομπλε!!

εεε τότε γιατί να φύγει ο κόσμος απο τον ΟΤΕ πχ;

a.libe
26-06-12, 23:44
απο που προκυπτει οτι ειναι η φθηνοτερη της αγορας;εχει 25 ευρω απεριοριστα +30 και η cyta εχει απεριοριστα +85kinhta με ελαχιστη χρεωση 45 sec

sakels
27-06-12, 00:56
απο που προκυπτει οτι ειναι η φθηνοτερη της αγορας;εχει 25 ευρω απεριοριστα +30 και η cyta εχει απεριοριστα +85kinhta με ελαχιστη χρεωση 45 sec

στα 24mb?

Digik
27-06-12, 17:05
εεε τότε γιατί να φύγει ο κόσμος απο τον ΟΤΕ πχ;
εγώ αν είχα ΟΤΕ, για 10 ευρώ δε θα φευγα, απλά γιατί δε θα ήθελα να μπλέκω στη διαδικασία αλλαγής παρόχου. (εγώ έφυγα γιατί νομίζω πως με αυτά που του δινα τόσα χρόνια θα πρεπε να είχα γκαρσονιέρα στο μέγαρο της κηφισίας και ήθελα να αρχίσω να τα δίνω αλλού πια)

sakels
27-06-12, 17:31
εγώ αν είχα ΟΤΕ, για 10 ευρώ δε θα φευγα, απλά γιατί δε θα ήθελα να μπλέκω στη διαδικασία αλλαγής παρόχου. (εγώ έφυγα γιατί νομίζω πως με αυτά που του δινα τόσα χρόνια θα πρεπε να είχα γκαρσονιέρα στο μέγαρο της κηφισίας και ήθελα να αρχίσω να τα δίνω αλλού πια)

10 ευρω σε μηνιαια συνδρομη ειναι πολυ μεγαλη διαφορα ρε φιλε. μη λεμε και οτι θελουμε. και στην τελικη σιγα την κουραση η διαδικασια αλλαγης παροχου. ουτε 30' δε μενεις χωρις τηλεφωνο η ιντερνετ.

stefp
27-06-12, 18:24
και για όσους ήταν/είναι forthnet και είχαν πρόβλημα ως υπάρχοντες πελάτες για το αν πάει στα 30 ευρώ/μήνα το economy για υπάρχοντες πελάτες ή δεν προλάβαν το χρόνο 30' κινητά κτλ... και θέλουν να αισθανθούν ακόμη πιο μ@κάκες ... μιλούσα σήμερα με φίλο που έχει forthnet, αντίστοιχο πρόγραμμα με μένα , χωρίς nova, την πρηγούμενη εβδομάδα έκανε ανανέωση συμβολαίου, πήγε στο economy (από πιο ακριβό συμβόλαιο που είχε...) και αφού τους είπε "για πείτε μου, τι προσφορά μπορείτε να μου κάνετε τώρα για να ανανεώσω??" του είπαν ότι του κάνουν προσφορά με 25ευρώ το μήνα ΣΥΝ τα 30' προς κινητά!!! (και μην ακούσω για καλύτερο πελάτη κτλ, τη forthnet την έβαλε μετά από μένα και πλήρωνε λιγότερα γενικά από μένα..). Αυτό που από την αρχή τσακωνόμουν εγώ και τόσοι άλλοι, κι αυτό που τόσοι άλλοι δεν πήραν όλο αυτόν τον καιρό, γιατί ανανεώσαν χωρίς χρόνο προς κινητά, αφού δε τους τα δίναν, και κάποιοι συμφωνήσαν και στο 30αρι το μήνα.
Ωραία έεεε? Είναι καλό να ξέρεις ότι η εταιρία αυτή η σοβαρή σε αντιμετωπίζει.. όπως της κάτσει κάθε βδομάδα, ανάλογα με το πως παν οι πωλήσεις της, ή τα κέφια των πωλητών ή δεν ξέρω τι... Κι ότι για τον α ή β λόγο, εσύ τελικά είσαι βλάκας γιατί πήρες τη συγκεκριμένη εβδομάδα του μήνα την προσφορά που κόστιζε παραπάνω π.χ. ενώ 2 βδομάδες πριν και 2 βδομάδες μετά το δίναν φθηνότερα!! :down:

Vitruvian78
28-06-12, 14:33
Προσωπικά ύστερα απο τη χθεσινή απίστευτη εμπειρία φίλου με τη forthnet, θεωρώ ότι είναι απο τους χειρότερους παρόχους όσον αφορά την εξυπηρέτηση των πελατών της. Συνιστώ μακρυα απο forthnet...

Digik
28-06-12, 16:12
Καλά σε όλους τους παρόχους είναι μη σου τύχει κουλός στο τηλέφωνο. Έτυχε τις προάλλες να χρησιμοποιήσω τεχνική υποστήριξη για διακοπή ρεύματος και πήρα 8 τηλέφωνα για να καταλήξω σε υπάλληλο που με εξυπηρέτησε εν τέλει και ήταν και αρκετά εύκολο γι'αυτή. Στη Forthnet 1-2 φορές που έχω πάρει δεν είχα κάποιο θέμα, αλλά ποτέ δε ξέρεις σε ποιόν πέφτεις.

Werdum
28-06-12, 17:17
Κοιτα για ασυνήθιστα προβλήματα ειναι λογικο ο παλιός και έμπειρος υπάλληλος να σου βρει την ψαγμενη και σωστή λυση, και μαλιστα γρήγορα!

Ο νεοπας τι περιμένεις να κανει? Θα σου πει εκει να κλείσεις και να ξαναναψεις το router, και αντε στο καλο :rofl:

stefkon
28-06-12, 19:07
εγώ αν είχα ΟΤΕ, για 10 ευρώ δε θα φευγα, απλά γιατί δε θα ήθελα να μπλέκω στη διαδικασία αλλαγής παρόχου. (εγώ έφυγα γιατί νομίζω πως με αυτά που του δινα τόσα χρόνια θα πρεπε να είχα ρετιρέ στο μέγαρο της κηφισίας και ήθελα να αρχίσω να τα δίνω αλλού πια)

Fixed :p
Όσον αφορά τα 10 € είναι πολύ μεγάλη διαφορά, 10 € x 12 μήνες = 120 €. ;)
Για 5 € το καταλαβαίνω, αλλά για 10 € όχι, εκτός αν έχεις μεγάλη τσέπη ............... :whistle:
Τώρα για την "ταλαιπωρία" που λες .............. σιγά την ταλαιπωρία.

- - - Updated - - -


και για όσους ήταν/είναι forthnet και είχαν πρόβλημα ως υπάρχοντες πελάτες για το αν πάει στα 30 ευρώ/μήνα το economy για υπάρχοντες πελάτες ή δεν προλάβαν το χρόνο 30' κινητά κτλ... και θέλουν να αισθανθούν ακόμη πιο μ@κάκες ... μιλούσα σήμερα με φίλο που έχει forthnet, αντίστοιχο πρόγραμμα με μένα , χωρίς nova, την πρηγούμενη εβδομάδα έκανε ανανέωση συμβολαίου, πήγε στο economy (από πιο ακριβό συμβόλαιο που είχε...) και αφού τους είπε "για πείτε μου, τι προσφορά μπορείτε να μου κάνετε τώρα για να ανανεώσω??" του είπαν ότι του κάνουν προσφορά με 25ευρώ το μήνα ΣΥΝ τα 30' προς κινητά!!! (και μην ακούσω για καλύτερο πελάτη κτλ, τη forthnet την έβαλε μετά από μένα και πλήρωνε λιγότερα γενικά από μένα..). Αυτό που από την αρχή τσακωνόμουν εγώ και τόσοι άλλοι, κι αυτό που τόσοι άλλοι δεν πήραν όλο αυτόν τον καιρό, γιατί ανανεώσαν χωρίς χρόνο προς κινητά, αφού δε τους τα δίναν, και κάποιοι συμφωνήσαν και στο 30αρι το μήνα.
Ωραία έεεε? Είναι καλό να ξέρεις ότι η εταιρία αυτή η σοβαρή σε αντιμετωπίζει.. όπως της κάτσει κάθε βδομάδα, ανάλογα με το πως παν οι πωλήσεις της, ή τα κέφια των πωλητών ή δεν ξέρω τι... Κι ότι για τον α ή β λόγο, εσύ τελικά είσαι βλάκας γιατί πήρες τη συγκεκριμένη εβδομάδα του μήνα την προσφορά που κόστιζε παραπάνω π.χ. ενώ 2 βδομάδες πριν και 2 βδομάδες μετά το δίναν φθηνότερα!! :down:

Μάλλον επειδή φύγανε πολλοί για αλλού, με την τακτική που ακολουθούσανε, για να μην χάσουν και άλλους, ίσως να αλλάξανε "μυαλά". :whistle:
Για αυτό το δίνουν τώρα και στους υπάρχοντες συνδρομητές, ανεξαρτήτως πακέτου. :rofl:
Ποτέ δεν ξέρεις. :whistle:

billstamaniac
28-06-12, 22:15
απο βδομαδα παντως θα παιζει το adsl στα 17,90 Χ 12 χωρις προπληρωμη

johnsruro
29-06-12, 12:19
μάλλον ακολουθούν το πακέτο του 2play economy Που τα βγάλανε στην ίδια τιμή το μήνα για όλο το χρόνο.

thomNikolaou
29-06-12, 13:05
απο που προκυπτει οτι ειναι η φθηνοτερη της αγορας;εχει 25 ευρω απεριοριστα +30 και η cyta εχει απεριοριστα +85kinhta με ελαχιστη χρεωση 45 sec

H cyta έχει 23 ευρώ με 200 λεπτά ομιλίας και αν προσθέσεις και κινητά φεύγεις πάνω από τα 25 χωρίς απεριόριστα.

alex24
29-06-12, 16:49
Συμπληρωσα την αιτηση ενδιαφεροντος απο το site της forthnet με καλεσε μια κοπελα και εκανα την αιτηση τηλεφωνικα μου ειπε θα στειλει τα δικαιολογητικα την Δευτερα και μολις τα λαβει θα μου στειλουν και το ρουτερ.Λετε να παω καλυτερα σε καποιο καταστημα?

stevenik
30-06-12, 01:02
Ήμουν συνδρομητής πριν 6-7 χρονια. Τότε ο λογαριασμός που ερχόταν είχε πάντα για 2 μήνες πάγια!
Τωρα έχω hol και κάθε μήνα που έρχεται ο λογ/σμος πληρώνω την χρήση 1 μήνα.
Σήμερα πλέον στη forthnet τι γίνεται με τους λογαριασμούς;

sakels
30-06-12, 01:04
Ήμουν συνδρομητής πριν 6-7 χρονια. Τότε ο λογαριασμός που ερχόταν είχε πάντα για 2 μήνες πάγια!
Τωρα έχω hol και κάθε μήνα που έρχεται ο λογ/σμος πληρώνω την χρήση 1 μήνα.
Σήμερα πλέον στη forthnet τι γίνεται με τους λογαριασμούς;

μπορεις να επιλεξεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.