PDA

Επιστροφή στο Forum : Τσιγαρα Online



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18

Geocheats2
22-11-13, 15:11
Θα ηθελα να ρωτησω με τι καρτα γινονται οι συναλλαγες.
Χρειαζεται οπωσδηποτε πιστωτικη/prepaid ή έκανε καποιος συναλλαγη και με απλη χρεωστικη?

Εγώ αγόρασα με απλή χρωστική που "τραβάει" λεφτά απο έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου

stefp
22-11-13, 17:33
κι εγώ χρεωστική (που να'χει σήμα Visa) έβαλα!

GiatroC
23-11-13, 01:33
Πριν μας τελειώσουν οι 2 κούτες που παρέλαβα στις 23/10,
παρήγγειλα τις δυο επόμενες, γιατί κάνουν και καμιά 20αριά μέρες να φτάσουν!

www.taxfreeorders.com - Golden Virginia (2Χ5X50gr.) στα €60.19 σήμερα!

Καλησπερα
Θα ηθελα να ρωτησω λιγο την διαδικασια σε αυτο το σαιτ διοτι μου τα εχουν πρηξει με τα τηλ κ ακρη δεν βγαζουμε
Παρηγγειλα κ εγω μια 5αδα golden virginia και επειδη η διευθυνση αποστολησ δεν ειναι ιδια με τησ τραπεζασ με παιρνουν τηλ και με ρωτανε και ξαναρωτανε το ιδιο πραγμα ποια ειναι η σωστη κτλ κτλ 5 τηλ και ακομα τπτ 19.11.2013 η παραγγελια. Τωρα μολι μιλησα παλι και τουσ ειπα να βαλουν την ιδια μπασ και δουμε φωσ στο τουνελ, αλλιωσ θα αλλαξω τα στοιχεια μου την δευτερα να δοκιμασουμε παλι. Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι ο τυποσ εψαχνε την διευθυνση στο google maps και επειδη δεν την ειχε εκει ειχε κολλησει ολη η φαση απ οτι καταλαβα... Θελω να μου πεισ λιγο τι σου ειπαν εσενα οταν σε πηραν τηλ...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

pakitis
25-11-13, 01:59
dutyfreedepot δοκίμασες;

GiatroC
25-11-13, 14:37
Δεν μπηκα στον κοπο γιατι τα εχουν 10€ παραπανω.
Πηγα τραπεζα και αλλαξα τα στοιχεια αλλα απ οτι μ ειπαν ειχε γινει μια δεσμευση οποτε μημπως ειναι αυτοι και τελικα ολα θα πανε καλα. Τους εστειλα και ενα μειλ τους ενημερωσα για τα στοιχεια και ιδομεν. Θα ενημερωσω.

Crosswind
25-11-13, 18:48
Καλησπερα
Θα ηθελα να ρωτησω λιγο την διαδικασια σε αυτο το σαιτ διοτι μου τα εχουν πρηξει με τα τηλ κ ακρη δεν βγαζουμε
Παρηγγειλα κ εγω μια 5αδα golden virginia και επειδη η διευθυνση αποστολησ δεν ειναι ιδια με τησ τραπεζασ με παιρνουν τηλ και με ρωτανε και ξαναρωτανε το ιδιο πραγμα ποια ειναι η σωστη κτλ κτλ 5 τηλ και ακομα τπτ 19.11.2013 η παραγγελια. Τωρα μολι μιλησα παλι και τουσ ειπα να βαλουν την ιδια μπασ και δουμε φωσ στο τουνελ, αλλιωσ θα αλλαξω τα στοιχεια μου την δευτερα να δοκιμασουμε παλι. Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι ο τυποσ εψαχνε την διευθυνση στο google maps και επειδη δεν την ειχε εκει ειχε κολλησει ολη η φαση απ οτι καταλαβα... Θελω να μου πεισ λιγο τι σου ειπαν εσενα οταν σε πηραν τηλ...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αυτό με το μαπς είναι πλέον στάνταρ διαδικασία όταν υπάρχει διαφορά στη διεύθυνση κάρτας και αποστολής και -άποψή μου- πολύ καλά κάνουνε.

GiatroC
26-11-13, 14:49
Ναι βρε φιλε συμφωνω και εγω αλλα αμα δεν μπορει να βρει ενα χωριο στην Αρκαδια τι να τον κανω...Τεσπα τα αλλαξα τα στοιχεια εγω και θα δουμε. Μου ειπαν οτι το προχωρανε παντος τωρα π αλλαξα την διευθυνση μου...

newplan
29-11-13, 04:48
σαν πολυ δεν τα ακριβαιναν το taxfreeorders και το dutyfree??????

Atermon
29-11-13, 15:48
Μην το πάρετε σαν επίθεση, αλλά αντί να ψάχνετε τσιγάρα online, γιατί δε ψάχνετε τρόπους να το κόψετε; Βλέπω αυτό το thread συχνά-πυκνά στην κορυφή και με θλίβει το ενδιαφέρον που υπάρχει σε αυτό :/

yiapap
29-11-13, 15:52
Tρόπους να το κόψουμε γιατί να ψάξουμε; Πριν το κόψεις πρέπει να θέλεις να το κόψεις.
Επίσης είσαι offtopic. Μπορείς να ανοίξεις ένα άλλο νήμα π.χ. "100+1 τρόποι να κόψετε το κάπνισμα"

kerkiss
30-11-13, 20:03
ρε παιδιά έχω μια απορεία ....δεν είναι παράνομη η κατοχή (αγορά και όχι πώληση) τέτοιων αφορολόγητων τσιγάρων ;

yiapap
02-12-13, 17:16
ρε παιδιά έχω μια απορεία ....δεν είναι παράνομη η κατοχή (αγορά και όχι πώληση) τέτοιων αφορολόγητων τσιγάρων ;Aν τα αγοράσεις από το duty free στα σύνορα δεν μπορείς να τα κατέχεις/καπνίσεις ελέυθερα;

stakar
04-12-13, 00:05
Καλησπερα
Θα ηθελα να ρωτησω λιγο την διαδικασια σε αυτο το σαιτ διοτι μου τα εχουν πρηξει με τα τηλ κ ακρη δεν βγαζουμε
Παρηγγειλα κ εγω μια 5αδα golden virginia και επειδη η διευθυνση αποστολησ δεν ειναι ιδια με τησ τραπεζασ με παιρνουν τηλ και με ρωτανε και ξαναρωτανε το ιδιο πραγμα ποια ειναι η σωστη κτλ κτλ 5 τηλ και ακομα τπτ 19.11.2013 η παραγγελια. Τωρα μολι μιλησα παλι και τουσ ειπα να βαλουν την ιδια μπασ και δουμε φωσ στο τουνελ, αλλιωσ θα αλλαξω τα στοιχεια μου την δευτερα να δοκιμασουμε παλι. Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι ο τυποσ εψαχνε την διευθυνση στο google maps και επειδη δεν την ειχε εκει ειχε κολλησει ολη η φαση απ οτι καταλαβα... Θελω να μου πεισ λιγο τι σου ειπαν εσενα οταν σε πηραν τηλ...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Φιλε σημερα ειδα το ΠΜ σου καθυστερημενα και σου απαντησα!

kerkiss
05-12-13, 13:01
Aν τα αγοράσεις από το duty free στα σύνορα δεν μπορείς να τα κατέχεις/καπνίσεις ελέυθερα;

Χεχεχε ....γειά σου Γιάννη ...κουκιά σπέρνω !!!

Άραγε και εγώ "νομιμότατος" είμαι που καπνίζω στριφτό με Γκόλντεν Βιρτζίνια ....σόρρυ λάθος .....Γκόλντεν Αγρίνια με 25 ευρώ το κιλό :p

giwrgosth
06-12-13, 13:57
Χεχεχε ....γειά σου Γιάννη ...κουκιά σπέρνω !!!

Άραγε και εγώ "νομιμότατος" είμαι που καπνίζω στριφτό με Γκόλντεν Βιρτζίνια ....σόρρυ λάθος .....Γκόλντεν Αγρίνια με 25 ευρώ το κιλό :p
Δεν είναι το ίδιο.
Εσύ είσαι παράνομος γιατί έχεις στην κατοχή σου ένα προϊόν που δεν έχει φορολογηθεί και έχει διακινηθεί παράνομα.
Εγώ έχω ένα προϊόν που έχω αγοράσει νόμιμα (υποτίθεται...) σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό.

kerkiss
06-12-13, 14:13
Δεν είναι το ίδιο.
Εσύ είσαι παράνομος γιατί έχεις στην κατοχή σου ένα προϊόν που δεν έχει φορολογηθεί και έχει διακινηθεί παράνομα.
Εγώ έχω ένα προϊόν που έχω αγοράσει νόμιμα (υποτίθεται...) σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό.
Ναι φυσικά ....αν το έχεις αγοράσει στο duty free !!!
Αλλά .....και εδώ πάει το χεχεχε ...και το κουκιά σπέρνω ...το νήμα αφορά στα "Τσιγαρα Online" και από ότι γνωρίζω duty free Online δεν υπάρχει ούτε για όσους ταξιδεύουν με την φαντασία τους ούτε για όσους πιστεύουν ότι το "Πατήσια - Ομόνοια" (με τρόλεϋ, παπάκι, ποδάρια, γαϊδαρο κλπ) θεωρείται "ταξίδι στο εξωτερικό"

giwrgosth
06-12-13, 15:37
Σαφώς και έχεις δίκιο, αλλά αν με πιάσουν με καπνό από το Ισραήλ και με ρωτήσουν που τον βρήκα δε θα πω "τον αγόρασα online και αν δεν με πιστεύετε το nick μου είναι giwrgosth μπείτε στο adslgr.com να δείτε ότι σας λέω αλήθεια", αλλά "τον πήρα προχθές από τα Ιεροσόλυμα που είχα πεταχτεί για ένα τάμα σε μια θεία μου που είναι στα τελευταία της".

yiapap
06-12-13, 16:58
Μισό λεπτό.
Εγώ παραγγέλνω κάτι από το εξωτερικό.
Αυτό το κάτι οφείλει να σταματήσει στο τελωνείο στο οποίο θα κληθώ να πληρώσω δασμούς. Τους δασμούς ΔΕΝ τους πληρώνεις στην εταιρεία από την οποία κάνεις την παραγγελία.
Αν δεν κληθώ, φταίω εγώ;

sifi
06-12-13, 21:51
Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι...εγώ συνήθως ψώνιζα καπνό από το dutyfreedepot.com, δεν έτυχε μέχρι τώρα να αγοράσω τσιγάρα. Τώρα σκέφτομαι να κάνω μία παραγγελία αλλά μπερδεύτηκα λίγο και χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου που έχει παραγγείλει ξανά τσιγάρα από εκεί για μία διευκρίνηση. Θέτω ως παράδειγμα το παρακάτω προϊόν:

http://www.dutyfreedepot.com/buy-duty-free-special-price-6-cartons-of-karelia-king-size-cigarettes-p2357.htm

Και γράφει..."Capacity : 6 X 200 Cigarettes"

Δηλαδή το ένα carton θα περιέχει μέσα 6 X 200 = 1200 τσιγάρα? Τι είναι? Είναι κάποια μεγάλη κούτα που περιέχει μέσα 6 κανονικές κούτες και αυτές από 10 πακέτα? Γιατί αν είναι έτσι συμφέρει και πολύ μάλιστα. Ρωτάω γιατί εγώ μέχρι τώρα αυτές τις τιμές (€24.84 το carton) τις έβλεπα με άλλο μάτι. Με τα ελληνικά δεδομένα, ότι δηλαδή το η κούτα περιέχει 10 πακέτα x 20 τσιγάρα = 200 τσιγάρα και δεν έβλεπα και ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές στις τιμές...τουλάχιστον στα τσιγάρα.

Τελικά αν παραγγείλω 1 carton πόσα τσιγάρα θα έρθουν στα χέρια μου? 200 ή 1200??? Ευχαριστώ.

- - - Updated - - -


Μισό λεπτό.
Εγώ παραγγέλνω κάτι από το εξωτερικό.
Αυτό το κάτι οφείλει να σταματήσει στο τελωνείο στο οποίο θα κληθώ να πληρώσω δασμούς. Τους δασμούς ΔΕΝ τους πληρώνεις στην εταιρεία από την οποία κάνεις την παραγγελία.
Αν δεν κληθώ, φταίω εγώ;

Φίλε αν κληθείς...αν θέλεις πας και αφού πληρώσεις τον εκτελωνισμό παραλαμβάνεις το προϊόν και πας σπίτι σου (δεν συμφέρει), αν δεν θες δεν πας να παραλαμβάνεις τίποτα και απλά χάνεις τα λεφτά σου (συμφέρει καλύτερα). Δεν πρόκειται να σου πάρει κανένας το κεφάλι. Σε κάποιες εταιρίες που έχω διαβάσει τους κανονισμούς επιστροφής χρημάτων σε αυτούς περιλαμβάνεται και η δεύτερη περίπτωση που περιέγραψα. Αυτό όμως δεν ισχύει σε όλες και στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και σε αυτές που λένε ότι επιστρέφουν χρήματα αν το πακέτο κολλήσει στο τελωνείο. Εγώ κάνω πάντα μικρές παραγγελίες (50-60 ευρώ) που είναι μέσα στα όρια του αφορολόγητου ακόμα και για εκτός ευρωπαϊκής ένωσης κι έτσι η τιμή του πακέτου δεν χτυπάει για να ασχοληθούν μαζί του. Με αυτόν τον τρόπο ακόμα κι αν γίνει στραβή και κολλήσει στο τελωνείο όταν κληθώ θα τους πω πως δεν με ενδιαφέρει το πακέτο...θα χάσω απλά 50 ευρώ και ο τελωνιακός θα χαρίζει τσιγάρα σε γνωστούς και συγγενείς!!! Δεν τρέχει κάστανο, μέχρι τώρα έχω γλιτώσει τουλάχιστον ένα πεντακοσάρικο...ε άμα χάσω κι ένα πενηντάρικο...τι να κάνουμε.

DJG
07-12-13, 19:34
δηλαδη λετε οτι αν αγορασω μια κουτα κοντα στα 30 ευρώ το τελωνειο δεν θα σσχοληθει μαζί του; Δηλαδή με παραπάνω λεφτά ασχολείται;

stefp
07-12-13, 22:00
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μπορεί να ασχοληθεί, αν κοστίζει παραπάνω λεφτά (και κανονικά και κάτω από 30 να γράψεις, αν το εκτιμήσουν αυτοί για πάνω από 30 κτλ..).. το αν θα ασχοληθεί είναι θέμα τύχης, κάνουν δειγματολειπτικά ελέχους, δεν προλαβαίνουν τα πάντα (και θα μπλοκάραν τα πάντα από ταχυδρομεία αν το κάναν..).

npil
08-12-13, 00:13
μην τρομαζετε ,,,, δεν σταματανε στο τελωνειο εχω παραγειλει και 2 κουτες . και αυτα περι παρανομιας κτλ. οποιος θελει να ειναι νομοταγης πολιτης ας τα πληρωνει 2σια τιμη στην ελλαδα και να πληρωνει αυτο το υπεροχο κρατος που ζουμε και ολοι οι φοροι μας πιανουν τοπο στην ζωη που κανουμε εδω......

Sleeper
08-12-13, 00:28
Εχω παραγγείλει 10 και δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν στις στέλνουν όλες μαζί, αλλά max 2 κούτες μαζί. (κάθε 2-3 μέρες μου ερχόταν και ένα δεμα. 5 στο σύνολο)

sifi
08-12-13, 05:27
Αφού έχετε ψωνίσει τσιγάρα ρε παιδιά και αφού μπαίνετε στον κόπο κι απαντάτε...δεν απαντάτε και στην ερώτηση μου αν είναι να παραγγείλω και εγώ κάτι...μέρες που είναι!lol

Sleeper
08-12-13, 12:25
carton = 1 κούτα = 10 πακέτα = 200 τσιγάρα :P

sifi
08-12-13, 14:35
carton = 1 κούτα = 10 πακέτα = 200 τσιγάρα :P

Ευχαριστώ Sleeper, άρα είναι όπως αρχικά το σκεφτόμουνα.

yiapap
11-12-13, 12:56
Φίλε αν κληθείς...αν θέλεις πας και αφού πληρώσεις τον εκτελωνισμό παραλαμβάνεις το προϊόν και πας σπίτι σου (δεν συμφέρει), αν δεν θες δεν πας να παραλαμβάνεις τίποτα και απλά χάνεις τα λεφτά σου (συμφέρει καλύτερα). Δεν πρόκειται να σου πάρει κανένας το κεφάλι. Σε κάποιες εταιρίες που έχω διαβάσει τους κανονισμούς επιστροφής χρημάτων σε αυτούς περιλαμβάνεται και η δεύτερη περίπτωση που περιέγραψα. Αυτό όμως δεν ισχύει σε όλες και στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και σε αυτές που λένε ότι επιστρέφουν χρήματα αν το πακέτο κολλήσει στο τελωνείο. Εγώ κάνω πάντα μικρές παραγγελίες (50-60 ευρώ) που είναι μέσα στα όρια του αφορολόγητου ακόμα και για εκτός ευρωπαϊκής ένωσης κι έτσι η τιμή του πακέτου δεν χτυπάει για να ασχοληθούν μαζί του. Με αυτόν τον τρόπο ακόμα κι αν γίνει στραβή και κολλήσει στο τελωνείο όταν κληθώ θα τους πω πως δεν με ενδιαφέρει το πακέτο...θα χάσω απλά 50 ευρώ και ο τελωνιακός θα χαρίζει τσιγάρα σε γνωστούς και συγγενείς!!! Δεν τρέχει κάστανο, μέχρι τώρα έχω γλιτώσει τουλάχιστον ένα πεντακοσάρικο...ε άμα χάσω κι ένα πενηντάρικο...τι να κάνουμε.Ακριβώς αυτή είναι και η δική μυο λογική.

newplan
12-12-13, 12:42
παρηγγειλα και καπνους απο το Pipe-shop. κανω ''track'' την παραγγελια και μου λεει οτι εφτασε Ελλαδα αλλα η εταιρια courier (DHL) προσπαθησε να επικοινωνησει μαζι μου, δεν με βρηκε και θα ξαναπροσπαθησει σημερα. Φυσικα κανεις δεν με πηρε τηλεφωνο. Σας εχει συμβει κατι τετοιο? εχετε παραγγειλει απ'το εν λογω καταστημα?



ολα ενταξει, το εφεραν τελικα σμρ!

paiktaras
14-01-14, 12:25
έκανα και εγώ την 1η μου παραγγελία δοκιμαστικά από taxfreeorders vanelle 5 X 50 gr στα 31,95 € , η τιμή συμφερει πάρα πολύ αν αναλογιστείς ότι εδώ ο ίδιος καπνός κοστίζει 55 €. Βέβαία δεν πιάνει την τιμή αν έχεις κάποια άκρη να το πάρεις από dutyfree εκτός E.E ( γύρω στα 23 € ) αλλά και πάλι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας :) .

Kpr
15-01-14, 12:28
Καλησπέρα παιδιά αφιέρωσα περίπου 1 εβδομάδα για να διαβάσω όλα τα μηνύματα που έχουν γραφτεί εδώ και αποφάσισα - με φόβο είναι η αλήθεια - να αγοράσω από το dutyfreedepot 10 old holborn 50g. Το θέμα μου όμως δυστυχώς είναι ότι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά και αν κρίνω από το μήνυμα που μου έστειλαν νομίζω ότι έχει προκύψει πρόβλημα. Όποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει λέγοντάς μου το ζουμί του μηνύματος θα του ήμουν ευγνώμων. Επίσης αν τα βρουν στο τελωνείο αντιμετωπίζω κάποιες ποινικές διώξεις; Κάνοντας την παραγγελία επέλεξα να μου τα στείλουν γράφοντας πάνω ότι είναι δώρο. Όποιος φίλος μπορεί να μου απαντήσει θα τον ευχαριστώ θερμά γιατί με έχει φάει το άγχος

Το μήνυμα που πήρα ήταν το παρακάτω

Please be advised that the name appearing on the credit card/Echeck/ACH holders' statement can be one of the following names:
For Visa:"www.Shoppingkings.com", "www.Perfume-online-store.net" or "Oohlasodon K.K.SHANGHAI CN" or "+18053570204 AO SI.BIZ SHANGHAI CN"
For Echeck:"Synapse Merchant-SuperPet".
Sometimes depending on the bank statement format, this descriptor may appear only partially.
Please be advised that we’ve received payment approval for your order and your order has now been moved on for shipment.
A new policy by our credit card processor may involve our bank calling you to inquire about the nature of your order at our Duty Free web store. In addition.
In case you are asked, please approve the purchase and at the same time please do not mention the nature of the item/s purchased if they are Cigarettes, Tobacco or Spirits but rather mention perfumes,cosmetic or accessories products.
Please Note:
All cigarette orders will be shipped as follows: one or two cartons at a time per parcel, with a few days interval between them.

Should the first part of your shipment exceed the 21 business days period for arrival, please contact us directly at support@dutyfreedepot,com

If a dispute arises, we urge you to contact us in order to try and resolve this matter. If you have any questions about this order, please contact us at:
support@dutyfreedepot.com
Billing inquiries should be directed to:
service@dutyfreedepot.com

Yours Sincerely,
The dutyfreedepot Team
www.dutyfreedepot.com

- - - Updated - - -

Σου έβγαλε τίποτα περιέργα σχετικά με την κάρτα που χρησιμοποίησες; εμένα σε παρόμοιο site μου έβγαλε όλα αυτά που γράφω στο από κάτω μήνυμα

paiktaras
15-01-14, 12:36
δεν βλέπω να έχεις κάποιο πρόβλημα, μάλιστα από την απάντησή τους φαίνεται ότι είναι πολύ επαγγελματίες με τους τρόπους αποστολής κλπ

Kpr
15-01-14, 14:50
δεν βλέπω να έχεις κάποιο πρόβλημα, μάλιστα από την απάντησή τους φαίνεται ότι είναι πολύ επαγγελματίες με τους τρόπους αποστολής κλπ

Αυτό κυρίως που δεν έχω καταλάβει είναι την πρώτη σειρά που αναφέρει κάτι site και για την κάρτα μου. Εγώ τους έγραψα ότι έχω Visa της τάδε τράπεζας. είμαι οκ? παιδιά σας ευχαριστώ για την διευκόλυνση και θα σας ενημερώσω όταν κι αν παραλάβω.

giwrgosth
15-01-14, 17:53
Απλά σου γράφει τι θα δεις σαν χρέωση στην κάρτα σου.
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Kpr
16-01-14, 13:53
Ευχαριστώ Γιώργο και παιχταρά. Να είσαστε καλά και υγιείς πάντα

giwrgosth
16-01-14, 14:16
Να είσαστε καλά και υγιείς πάντα
Να ΄χουμε την υγειά μας να καπνίζουμε :p

DJG
16-01-14, 14:48
πω πω, από 19 ευρώ τα american legend πηγαν κοντα 25 ευρώ.

thourios
16-01-14, 15:32
Όταν ήμουν καπνιστής τα είχα δοκιμάσει αυτά τα American Legend. Χειρίότερα και από τα Next και τα Leader ήταν. Στην Ελλάδα πρέπει να κυκλοφορούν με 2,8€ το πακέτο αν τα βρεις και αν είναι φρέσκα.

kongeo
16-01-14, 17:50
ξερει κανεις αν υπαρχει σε κανενα καπνοπωλειο στην Αθηνα ο καπνος Harvest (κατα προτιμιση βανιλλια ή φραουλα) ?

paiktaras
17-01-14, 15:54
αρχίζω να προβληματίζομαι .....έκανα αγορά από taxfreeorders στις 14-1, σήμερα είδα από την κάρτα μου ότι έχει γίνει δέσμευση των χρημάτων από τις 16-1.
Με έχουν πάρει τηλ ώστε να επιβεβαιώσουν τα στοιχεια, όλα οκ, τους έχω στείλει email να μου στείλουν το t/n αλλά τίποτα , μήπως πρέπει να ανησυχώ ?

BigBlack
17-01-14, 15:58
Πολύ ανησυχείς, και πολύ πρόωρα. Περίμενε και θα έρθει, δεν έχει χαθεί κανένα μέχρι τώρα.

paiktaras
17-01-14, 16:02
απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου στέλνουν το t/n από την στιγμή που έχει γίνει η δέσμευση του ποσού από την πλευρά τους. Επίσης δεν ξέρω τον τρόπο να κάνω Login στην σελίδα τους μιας και δεν μου έχουν στείλει κωδικό ακόμα.
εδιτ
λέω να κάνω και μία παραγγελία στο dutyfreedepot, αυτό από που στέλνει ?

BigBlack
17-01-14, 16:04
Δε νομίζω πως υπάρχει tracking number, απλά πακέτα είναι. Σε 10-15 μέρες θα το έχεις.

paiktaras
17-01-14, 16:05
Δε νομίζω πως υπάρχει tracking number, απλά πακέτα είναι. Σε 10-15 μέρες θα το έχεις.
τόσο γρήγορα ??? νομίζω ότι γράφει από 16 έως 28 εργάσιμες ημέρες

yiapap
17-01-14, 16:10
Εμένα εκανε ~25 μέρες από το taxfree ενώ απ΄οτο dutyfree μέσος όρος είναι ~20.

paiktaras
17-01-14, 16:17
Εμένα εκανε ~25 μέρες από το taxfree ενώ απ΄οτο dutyfree μέσος όρος είναι ~20.

το tax στέλνει απο Ισραήλ αν θυμάμαι καλά, το duty από που ?

yiapap
17-01-14, 16:17
το tax στέλνει απο Ισραήλ αν θυμάμαι καλά, το duty από που ?Ισραήλ επίσης.

BigBlack
17-01-14, 16:23
Όλοι από Ισραήλ, εκεί είναι οι αποθήκες για όλους. Στην Αθήνα πάντως το πολύ σε 2 εβδομάδες καταφτάνουν σε μένα, μπορεί να είμαι και τυχερός βέβαια...

paiktaras
17-01-14, 16:23
μάλιστααααααα, για να δούμε λοιπόν .......

pan34
18-01-14, 02:16
μαλλον την πατησα.Εκανα παραγγελια απο 09-12 old holborn απο dutyfreedepot και μεχρι σημερα δεν μου ηρθε τιποτα.Τους εστειλα μνμ αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση που λενε.

value_
18-01-14, 02:25
shit happens, όπως λένε... αλλά μάλλον βιάζεσαι... :p

(ενημέρωσέ μας.)

@ ADSLgr.com All rights reserved.